Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

anastazie, συγχαρητήρια........ Ευχές για μια αξέχαστη τελειόμηνη εγκυμοσύνη.... Εμείς που είμαστε στη φάση μετά την εμβρυομεταφορά παίρνουμε δύναμη.. Και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια κάθε επιτυχία σε όποιο στάδιο κι αν βρίσκονται... φιλιά.......

Σε ποια μέρα είσαι?Πότε κάνεις χοριακή?Καλή επιτυχία σου εύχομαι με μια μεγάλη χοριακή!!!


yS7sp3.png 8hfMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εμενα δεν με αφησε με το ιδιο ονομα και μπηκα με το lenia.ειμαι η MPEMPE ομως!!!θα το γραφω για λιγο καιρο απο κατω

μπεμπε μου μπράβο χαίρομαι που μας βρήκες!!!


yS7sp3.png 8hfMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπεμπε καλως ηρθες σου ειχα στελει και μηνυμα για την αλλαγη στου φορουμ δεν ξερω αν το ελαβες!Αντε θα τα λεμε τωρα να ανεβαζουμε η μια την αλλη. Bastha ευχομαι να εισαι καλυτερα και παμε δυνατα για την επομενη φορα. Αχ ωραια ομως θα ηταν να ειμασταν εγκυουλες τωρα που ερχονται και Χριστουγεννα. Μακαρι ο Αγιος Βασιλης να μας φερει συντομα μωρακι! Μακαρι... φιλιαχχχ

Link to comment
Share on other sites

Μπεμπε καλως ηρθες σου ειχα στελει και μηνυμα για την αλλαγη στου φορουμ δεν ξερω αν το ελαβες!Αντε θα τα λεμε τωρα να ανεβαζουμε η μια την αλλη. Bastha ευχομαι να εισαι καλυτερα και παμε δυνατα για την επομενη φορα. Αχ ωραια ομως θα ηταν να ειμασταν εγκυουλες τωρα που ερχονται και Χριστουγεννα. Μακαρι ο Αγιος Βασιλης να μας φερει συντομα μωρακι! Μακαρι... φιλιαχχχ

μπεμπε καλως ήρθες και εμενα δε με αφηνε να μπω με το ίδιο όνομα...δε ξερω γιατι και εβαλα μπροστά ενα 30 που θα γίνω σε λίγο καιρό..αχ βρε κοριτσια μου με την koel πως θα μαθουμε τι έγινε?ελπίζω να είναι όλα καλά.Μακάρι να έρθει και σε εμάς ενα μωράκι....

Link to comment
Share on other sites

Μπεμπε καλως ηρθες σου ειχα στελει και μηνυμα για την αλλαγη στου φορουμ δεν ξερω αν το ελαβες!Αντε θα τα λεμε τωρα να ανεβαζουμε η μια την αλλη. Bastha ευχομαι να εισαι καλυτερα και παμε δυνατα για την επομενη φορα. Αχ ωραια ομως θα ηταν να ειμασταν εγκυουλες τωρα που ερχονται και Χριστουγεννα. Μακαρι ο Αγιος Βασιλης να μας φερει συντομα μωρακι! Μακαρι... φιλιαχχχ

wish μου ευχαριστώ.Είμαι καλύτερα αν και λίγο μπερδεμένη γιατί όλοι μου λένε να βρω άλλον γιατρό και δεν ξέρω τι να κάνω...

Σήμερα αδιαθέτησα κιόλας και ξαναμπαίνω στους ρυθμούς μου.

Με το καλό να ξεκινήσεις και εσυ και να έχουμε όλες γρήγορα το δικό μας νινάκι!Ίσως όχι αυτά τα χριστούγεννα αλλά τα επόμενα πρέπει να το πετύχουμε!!!Μακάρι!Φιλάκια πολλά!


yS7sp3.png 8hfMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου μόλις γύρισα σπίτι! Και έχω μαζί μου τον υπερηχο του νινιού μου! Βέβαια φάνηκε μόνο ένας σάκος! Πόσα θα χει μέσα άραγε;;);) Κάνω σα τρελή! Δε ξέρω πόσα φιλιά εχω δωσει στην εξεταση αφηστε που οπου παω κι οπου σταθω την πέρνω μαζί μου κ την κοιτάζω συνεχεια! Πάει το χασα!!!!

Δεν ήταν κολπικός! Την πεμπτη αυτος!

Link to comment
Share on other sites

Bastha κι εγω σ'αυτη τη φαση ειμαι με το θεμα γιατρου... επισης σκεφτομαι να ξεκινησω μετα τα Χριστουγεννα. Θελω να ηρεμησει λιγο ο οργανισμος μου απο τα φαρμακα και το αγχος. Νοιωθω μεσα μου οτι θα ερθει το 2012 το μωρακι μου!!

Skorpina πολυ ευχαριστα νεα και ευχομαι να πανε ολα κατ'ευχην!! Τι χαρα ειναι να βλεπεις ενα σακο στον υπερηχο μετα μια κουκιδουλα και σιγα σιγα να γινεται ενα μικρο ανθρωπακι! Δε νομιζω να υπαρχει μεγαλυτερη ευτυχια απο αυτη!! Με το καλο λοιπον!

Φιλιαχχχ

Link to comment
Share on other sites

Bastha μου, έκανα εμβρυομεταφορά την Κυριακή το πρωί, αν εκείνη λογαριάζεται πρώτη είμαι στην τρίτη ημέρα.. Έχω άγχος σχετικά με το τι πρέπει ή όχι να κάνω, αλλά σε γενικές γραμμές έχω ενημερωθεί από όλες σας.... κυρίως για τον παράγοντα ΤΥΧΗ.... Ανυπομονώ και μπορώ να πω πως δεν είμαι αγχωμένη... Καλό ή κακό, θα δειξει.... Ψάχνω για συμτώματα εμφύτευσης, αλλά δεν έχω κάτι ιδιαίτερο..

Αυτά, να μη σας κουράζω..

...................ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ.............................


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites

Bastha μου, έκανα εμβρυομεταφορά την Κυριακή το πρωί, αν εκείνη λογαριάζεται πρώτη είμαι στην τρίτη ημέρα.. Έχω άγχος σχετικά με το τι πρέπει ή όχι να κάνω, αλλά σε γενικές γραμμές έχω ενημερωθεί από όλες σας.... κυρίως για τον παράγοντα ΤΥΧΗ.... Ανυπομονώ και μπορώ να πω πως δεν είμαι αγχωμένη... Καλό ή κακό, θα δειξει.... Ψάχνω για συμτώματα εμφύτευσης, αλλά δεν έχω κάτι ιδιαίτερο..

Αυτά, να μη σας κουράζω..

...................ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ.............................

Καληνύχτα γλυκιά μου!Όλα καλά θα πάνε!Είναι πρώτη φορά?


yS7sp3.png 8hfMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Bastha μου, έκανα εμβρυομεταφορά την Κυριακή το πρωί, αν εκείνη λογαριάζεται πρώτη είμαι στην τρίτη ημέρα.. Έχω άγχος σχετικά με το τι πρέπει ή όχι να κάνω, αλλά σε γενικές γραμμές έχω ενημερωθεί από όλες σας.... κυρίως για τον παράγοντα ΤΥΧΗ.... Ανυπομονώ και μπορώ να πω πως δεν είμαι αγχωμένη... Καλό ή κακό, θα δειξει.... Ψάχνω για συμτώματα εμφύτευσης, αλλά δεν έχω κάτι ιδιαίτερο..

Αυτά, να μη σας κουράζω..

...................ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ.............................

Καλή σου επιτυχία κορίτσι μου...σου εύχομαι ότι καλλίτερο και μια υψηλή χοριακή!!! Πότε είναι να την κάνεις? Φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έκανα την εξέταση ΑΜΗ, γιατί δεν παρήγαγα πολλά ωάρια. Το αποτέλεσμα της εξέτασης ήταν πολύ πολύ χαμηλό (1), έκανα την εξωσωματική (περίπου 10 ωάρια, 6 όμως καλά) και τώρα είμαι σε φάση αναμονής για τα αποτελέσματα. Πάντως, η μητέρα μου σταμάτησε να αδιαθετεί γύρω στα 43-45, οπότε και μού είπαν ότι έτσι δικαιολογείται, είναι κληρονομικό, αφού είμαι μόνο 33 χρονών και έχω μικρή γονιμότητα..

Πιστευω ότι από τι στιγμή που έχεις ωάρια και μάλιστα 10!! και 6 καλά μην αγχώνεσαι.

Τις αξιολόγηση των τιμών και το τι σημαίνουν νομίζω ότι πρέπει να τα αφήσουμε στους γιατρούς, θα έπρεπε να σε προβληματίζουν κατά τι γνώμη μου αν είχες το δίλλημα να μπεις στη διαδικασία της εξωσωματικής ή όχι. Από τη στιγμή που είσαι στη διαδικασία της εξωσωματικής και από τη στιγμή που έχεις ωάρια μην σκεφτεσαι τίποτε άλλο. Πιστευω ότι οι ορμονικές εξετάσεις είναι ένας δείκτης και πολύ σημαντικό ρόλο παίζει ο ψυχολογικός παράγοντας. Εξάλλου δεν μπορεί να αξιολογηθεί ένας δείκτης μεμονομένα αλλά ρόλο παίζει και η FSH και η inhibin. Εγω έκανα την AMH και βγήκε 6 και την επόμενη φορά μετά από λίγους μήνες ήταν 1. Αλλά τη δευτερη φορά είχα περισσότερα ωάρια. Μην επηρεάζεσαι.. Επίσης μην επηρεάζεσαι από την κληρονομικότητα εσύ είσαι μόλις 33 και η μαμασου ήταν 43!!

Εμένα η μητέρα μου έκανε το δευτερο παιδί στα 45 της και εγώ κάνω εξωσωματική!!!

Νομίζω ότι αυτό που έχει σημασία έιναι να εχεις ωάρια και να μην υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα (π.χ. ενδομητρίωση) όλα τα άλλα θα λυθούν ανεξάρτητα αν η ΑΜΗ είναι 1 ή 5. Αυτό θα το αξιολογήσει ο γιατρός σου για τη θεραπεία. Εσύ να έχεις πίστη και επιμονή και ευχομαι ΤΥΧΗ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια...Σας ευχαριστώ για την θερμή ανταπόκριση και το γλυκό καλωσόρισμα.. Δεν έχουμε ανακαλύψει κανένα άλλο πρόβλημα σε μένα μόνο τη χαμηλή ΑΜΗ. Έκανα εμβρυομεταφορά την Κυριακή με δυο ωάρια Α' ποιότητας και ένα Β', όπως μου είπαν. Ενώ το στήθος ήταν μεχρι χθες ευαίσθητο, σήμερα μόνο οι θηλές είναι λίγο. Αρχίζω και φοβάμαι, γιατί δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Χοριακή, πρώτα Ο Θεός, 12/12..

Είστε εξαιρετικές και γλυκύτατες... Σχεδόν συγκινούμαι που έχω κάπου να μιλήσω και να ''ξέρουν'' τι λέω. Πιστεύω πολύ στο Θεό και θυμάμαι αυτό που μου είπε προχθές η νύφη μου "Ο Θεός είναι καλός" και επικαλούμαι καθημερινά την καλοσύνη του.. Ευχαριστώ ...


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites

Καληνύχτα γλυκιά μου!Όλα καλά θα πάνε!Είναι πρώτη φορά?

Ιστορικό:Είναι η δεύτερη κανονικότατη εξωσωματική,[στην 1η δεν ανταποκρίθηκα 3 ωαρια και 1 γονιμοποιήθηκε, αλλά κακης ποιότητας, 2η απόπειρα σε φυσικό κύκλο, δεν προλάβαμε, έφυγε το ωάριο] και έχω στο ενεργητικό μου περίπου 4 προγραμματισμένους κύκλους και 2 σπερματεγχύσεις..


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου μόλις γύρισα σπίτι! Και έχω μαζί μου τον υπερηχο του νινιού μου! Βέβαια φάνηκε μόνο ένας σάκος! Πόσα θα χει μέσα άραγε;;);) Κάνω σα τρελή! Δε ξέρω πόσα φιλιά εχω δωσει στην εξεταση αφηστε που οπου παω κι οπου σταθω την πέρνω μαζί μου κ την κοιτάζω συνεχεια! Πάει το χασα!!!!

Δεν ήταν κολπικός! Την πεμπτη αυτος!

Αχ τι γλυκιά αίσθηση Skorpina μου! Δε θυμάμαι πόσα εμβρυάκια σου είχαν βάλει; Κάθε έμβρυο δεν είναι κι ένας διαφορετικός σάκος; Ή μέσα σε έναν σάκο μπορεί να έχουν τρυπώσει κι άλλα έμβρυα; Συγνώμη που ρωτάω , μα δεν έχω ιδέα! Εγώ θα πάω για υπέρηχο από βδομάδα! Μακάρι όλα να είναι καλά! Καλή συνέχεια κοριτσάκι μου! :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια...Σας ευχαριστώ για την θερμή ανταπόκριση και το γλυκό καλωσόρισμα.. Δεν έχουμε ανακαλύψει κανένα άλλο πρόβλημα σε μένα μόνο τη χαμηλή ΑΜΗ. Έκανα εμβρυομεταφορά την Κυριακή με δυο ωάρια Α' ποιότητας και ένα Β', όπως μου είπαν. Ενώ το στήθος ήταν μεχρι χθες ευαίσθητο, σήμερα μόνο οι θηλές είναι λίγο. Αρχίζω και φοβάμαι, γιατί δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Χοριακή, πρώτα Ο Θεός, 12/12..

Είστε εξαιρετικές και γλυκύτατες... Σχεδόν συγκινούμαι που έχω κάπου να μιλήσω και να ''ξέρουν'' τι λέω. Πιστεύω πολύ στο Θεό και θυμάμαι αυτό που μου είπε προχθές η νύφη μου "Ο Θεός είναι καλός" και επικαλούμαι καθημερινά την καλοσύνη του.. Ευχαριστώ ...

Κοπέλα μου σου εύχομαι καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα! Όταν με το καλό έρθει η ώρα της χοριακής να είναι θετικότατη και τεράστια! Μην κοιτάς συμπτώματα, ποτέ δεν είναι τα ίδια σε καμία γυναίκα! Εγώ για παράδειγμα μια βδομάδα πριν την χοριακή (την οποία την έκανα 14 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά) είχα πρησμένο στήθος αλλά σιγά σιγά άρχισε κ πάλι να γίνεται φυσιολογικό! Τώρα έχει αρχίσει να παίρνει πάλι τα πάνω του! Επίσης είχα ενοχλήσεις στη μέση, αλλά αυτό νομίζω είναι εξαιτίας της πολλής ξάπλας μετά την εμβρυομεταφορά! Τίποτα άλλο! Μείνε ήσυχη, όσο μπορείς, ηρέμησε κι ότι θέλει ο Θεός θα σου φέρει! Μακάρι να είναι τυχερή αυτή η φορά! Όλα καλά να πάνε κοπέλα μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...