Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Ευτυχώς η δουλειά μου είναι γραφείου. Για παραπάνω από 2 μέρες άδεια δεν το βλέπω να μου δίνουν. Και δεν θέλω να μαθευτεί για ποιό λόγο παίρνω άδεια. Είναι πολλά τα θέματά μου τελικά!

Πάντως έχεις απόλυτα δίκιο ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. Αν επιτρέπεται πόσες προσπάθειες έκανες;

blou blou θα συμφωνησω με τα κορίτσια! Το καθισιο είναι για ψυχολογικούς λόγους... Εγώ έκανα την εμβρυομεταφορά και μετά πήγα για καφέ... Δεν έκατσα ξάπλα καθόλου, την επόμενη μέρα πήγα βόλτα σε γνωστό εμπορικό κέντρο και την μεθεπόμενη στην δουλειά μου κανονικά... Ανεβοκατέβαινα 4 σκάλες καθημερινά γιατί δεν μπαίνω σε ασανσερ επειδή ζαλίζομαι... Δεν άλλαξα την ζωή μου σε τίποτα... Η οδηγία του γιατρού ήταν όχι βάρη και όχι γυμναστήριο για λίγο καιρό...Άδεια χρειάζεσαι την μέρα της ωοληψίας μόνο επειδή μπορεί να σε πειράξει η μέθη και δεν πρέπει να οδηγησεις...


vadKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σαςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!καλε επιτελους ξυπνησαμε!!!

ζενακι μου τι κανεις??ολα καλα?η μικρη?φιλια πολλα πολλα!!

Γεια σου λιάκι μου σούπερ εγκυάκι μου!!! ΄Τωρα έχω λιγο χρόνο γιατί επέστεψα δουλειά και μπορώ και μπάινω! Φιλάκια στην στρογγυλή αγοροκοιλίτσα σου!


vadKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευαγγελια μου σουπερ τα νεα σου!!1 Μπραβο!!

Ελενάκι μου ευχαριστώ πολύ και εσύ με το καλό να υποδεχτείς τον κορίτσαρό σου.


1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου λιάκι μου σούπερ εγκυάκι μου!!! ΄Τωρα έχω λιγο χρόνο γιατί επέστεψα δουλειά και μπορώ και μπάινω! Φιλάκια στην στρογγυλή αγοροκοιλίτσα σου!

Οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τι βλέπουν τα όμορφα και μπιρμπιλωτά μου μάτια. Ζένια εσύ? Αλήθεια? Που είσαι ρε Ραφαελομάνα? Σου πήρε τα μυαλά η κόρη σου?


1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σαςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!καλε επιτελους ξυπνησαμε!!!

ζενακι μου τι κανεις??ολα καλα?η μικρη?φιλια πολλα πολλα!!

χρυσα μου δεν το βαζουμε κατω!!να μπαινεις να μας λες τι κανεις!!γενικα!! ;)

βαγγελιτσα σουπερ τα νεα!!!μια χαρα τα βλεπω τα ποσοστα!!ευχομαι να μην χρειαστει αμνιο αλλα και να χρειαστει ολα θα πανε σουπερ!!

μπλου μπλου μου σ εχουν αναλαβει τα κοριτσακια με τις γνωσεις τους!!εγω αυτο που εχω να πω ειναι πως αν θελει να σου κατσει θα σου κατσει!!οι γιατροι σου λενε ξαπλα πιο πολυ για ψυχολογικους λογους!μου το χε πει ο γιατρος μου στην πρωτη προσπαθεια!εμενα η τυχερη μου ηταν αυτη στην οποια εκατσα απλα την πρωτη μερα!!απο την επομενη πεταγε ο πισινος μου στο εξω!ετυχε!απλα η ψυχολογια μου ηταν πολυ καλυτερη!!οπως σου βγει!!

Παιδί μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ το αδελφάκι σου μου είπε να σου δώσω χαιρετίσματα;)


1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τι βλέπουν τα όμορφα και μπιρμπιλωτά μου μάτια. Ζένια εσύ? Αλήθεια? Που είσαι ρε Ραφαελομάνα? Σου πήρε τα μυαλά η κόρη σου?

χαχαχα Ευαγγελία μου γλυκιά!!!

Ω ναι εγώ είμαι κι όχι το φαντασμά μου αν κι από την κούραση και την αυπνία σαν φάντασμα κυκλοφορώ!!!!

Τι κάνει το σποράκι σου το μαγικό;;;;;

Διαβάζω τα νέα σου κοριτσάκι μου και δεν χορταίνω να βλέπω στην υπογραφή σου το '' ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ''!!!!

Αχ σε μια μια τέτοια ελπίζω κι εγώ για την επόμενη φορά!!!

Πρέπει να τρίψουμε τις κοιλιές μας γιατί εσύ σκορπάς σούπερ ενισχυμένη μωρουδόσκονη!!!


vadKp2.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα Ευαγγελία μου γλυκιά!!!

Ω ναι εγώ είμαι κι όχι το φαντασμά μου αν κι από την κούραση και την αυπνία σαν φάντασμα κυκλοφορώ!!!!

Τι κάνει το σποράκι σου το μαγικό;;;;;

Διαβάζω τα νέα σου κοριτσάκι μου και δεν χορταίνω να βλέπω στην υπογραφή σου το '' ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ''!!!!

Αχ σε μια μια τέτοια ελπίζω κι εγώ για την επόμενη φορά!!!

Πρέπει να τρίψουμε τις κοιλιές μας γιατί εσύ σκορπάς σούπερ ενισχυμένη μωρουδόσκονη!!!

ε, ε, δεν είναι πανέμορφη υπογραφή? έβαλα και μεγάλα γράμματα αχχαχαχαχαχααχαχαχαχα

Κλείνουμε ραντεβού και έρχομαι να σε τρίψω κοπελιά. Κοίτα να δεις που τώρα και εγώ μπορώ να δώσω απλόχερα μωρουδόσκονη. Ήρθε η ώρα μου Ζενάκι.

Μέχρι πριν 4 μήνες μου στέλνατε εσείς:wink:


1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

blou blou θα συμφωνησω με τα κορίτσια! Το καθισιο είναι για ψυχολογικούς λόγους... Εγώ έκανα την εμβρυομεταφορά και μετά πήγα για καφέ... Δεν έκατσα ξάπλα καθόλου, την επόμενη μέρα πήγα βόλτα σε γνωστό εμπορικό κέντρο και την μεθεπόμενη στην δουλειά μου κανονικά... Ανεβοκατέβαινα 4 σκάλες καθημερινά γιατί δεν μπαίνω σε ασανσερ επειδή ζαλίζομαι... Δεν άλλαξα την ζωή μου σε τίποτα... Η οδηγία του γιατρού ήταν όχι βάρη και όχι γυμναστήριο για λίγο καιρό...Άδεια χρειάζεσαι την μέρα της ωοληψίας μόνο επειδή μπορεί να σε πειράξει η μέθη και δεν πρέπει να οδηγησεις...

Μέσα στη σοβαρότητα της κατάστασης με έκανες κι γέλασα :D γιατί από τώρα λέω ότι την πρώτη μέρα θα είμαι χαλαρή , λεω στον αντρούλη μου τη δεύτερη μέρα θα πάω να κλειστώ σε κανένα εμπορικό κέντρο να ησυχάσω χαχαχαχα, και μετά σκέφτομαι ότι στη δουλειά θα ανεβοκατεβαίνω σκάλες γιατί με ζαλίζει κι εμενα το ασανσερ και έχω κλειστοφοβία. Βάρη δεν σηκώνω γενικά, γυμναστήριο δεν πάω γιατι μου χαλάει τη σιλουέτα.χιχιχιχι.

Link to comment
Share on other sites

εξαφανίστηκα είχα πάει να κάνω ένα καρδιογράφημα.

Όταν ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος δεν το πίστευα, νόμιζα ότι μου είχαν δώσει λάθος χοριακή. Να σκεφτείς ότι το Μάιο έκανα εξωσωματική και ήταν βιοχημική και τον Ιούλιο έμεινα έγκυος μόνη μου. Ακόμα δεν το έχω πιστέψει. Είμαι στη 13η εβδομάδα, χθες έκανα την αυχενική και προσπαθώ ακόμα να το συνειδητοποιήσω

Όλα οκ με το καρδιογράφημα;

Όλα θα πάνε τέλεια!Στο χρωστάει η ζωή μετά από όλα αυτά που πέρασες!

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στη σοβαρότητα της κατάστασης με έκανες κι γέλασα :D γιατί από τώρα λέω ότι την πρώτη μέρα θα είμαι χαλαρή , λεω στον αντρούλη μου τη δεύτερη μέρα θα πάω να κλειστώ σε κανένα εμπορικό κέντρο να ησυχάσω χαχαχαχα, και μετά σκέφτομαι ότι στη δουλειά θα ανεβοκατεβαίνω σκάλες γιατί με ζαλίζει κι εμενα το ασανσερ και έχω κλειστοφοβία. Βάρη δεν σηκώνω γενικά, γυμναστήριο δεν πάω γιατι μου χαλάει τη σιλουέτα.χιχιχιχι.

χαχαχα blou blou μπας και είσαι η αδερφή ψυχή μου;;;Κι εμένα ο γιατρός μου είχε πει '' για λίγο καιρό θα ήθελα να μην μας γυμναστήριο'' κι εγώ του είπα '' μα δεν πάω γιατρέ! Αυτό το θεσπέσιο κορμί το έχω από φυσικού μου!!!'' χαχαχα!

Κοριτσάκι μου εύχομαι να σου πάνε όλα κατευχήν και να πιάσεις εύκολα και με την πρώτη όπως κι εγώ!!!


vadKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όλα οκ με το καρδιογράφημα;

Όλα θα πάνε τέλεια!Στο χρωστάει η ζωή μετά από όλα αυτά που πέρασες!

Για όλες τις γυναίκες του κόσμου είναι κρίμα να ταλαιπωριούνται για το αυτονόητο


1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Για όλες τις γυναίκες του κόσμου είναι κρίμα να ταλαιπωριούνται για το αυτονόητο

Το αυτονόητο όπως είπες, αυτό που είναι η ίδια μας η φύση για μας είναι τόσοοο δύσκολο. Γι' αυτό με πιάνει το παράπονο. Λέω άλλες γεννάνε παιδιά και τα εγκαταλείπουν κι εμάς η φύση μας το στερεί.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα blou blou μπας και είσαι η αδερφή ψυχή μου;;;Κι εμένα ο γιατρός μου είχε πει '' για λίγο καιρό θα ήθελα να μην μας γυμναστήριο'' κι εγώ του είπα '' μα δεν πάω γιατρέ! Αυτό το θεσπέσιο κορμί το έχω από φυσικού μου!!!'' χαχαχα!

Κοριτσάκι μου εύχομαι να σου πάνε όλα κατευχήν και να πιάσεις εύκολα και με την πρώτη όπως κι εγώ!!!

Κάπου εκεί έξω υπάρχουμε πολλές αδερφές ψυχές που κουβαλάμε το σύνδρομο του ασανσέρ, χαχαχαχα και επίσης το σύνδρομο είμαι σε εμπορικό κέντρο άρα αναπνέω.χαχαχαχα. όπως επίσης η φύση μας έχει προικίσει με αυτό το κορμί ''μεσογειακό σωματότυπο'' το λέω εγώ. όταν μου λένε πάχυνες τους απαντάω έχω την κλασσική μεσογειακή ομορφιά.:D

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς η δουλειά μου είναι γραφείου. Για παραπάνω από 2 μέρες άδεια δεν το βλέπω να μου δίνουν. Και δεν θέλω να μαθευτεί για ποιό λόγο παίρνω άδεια. Είναι πολλά τα θέματά μου τελικά!

Πάντως έχεις απόλυτα δίκιο ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. Αν επιτρέπεται πόσες προσπάθειες έκανες;

τεσσερις εκανα!!

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εκεί έξω υπάρχουμε πολλές αδερφές ψυχές που κουβαλάμε το σύνδρομο του ασανσέρ, χαχαχαχα και επίσης το σύνδρομο είμαι σε εμπορικό κέντρο άρα αναπνέω.χαχαχαχα. όπως επίσης η φύση μας έχει προικίσει με αυτό το κορμί ''μεσογειακό σωματότυπο'' το λέω εγώ. όταν μου λένε πάχυνες τους απαντάω έχω την κλασσική μεσογειακή ομορφιά.:D

εχεις πλακα μπλου μπλου... ετσι να τα αντιμετωπιζεις ολα με χιουμορ!! Ολα θα πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...