Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσακια μου , το κεφάλι ψηλά και παω για την επόμενη!!!! Φιλακια!!!

Μαγισσουλα οτι και να σου πω τωρα ειναι λιγο. Θυμαμαι τον εαυτο μου τον Οκτωβριο κ ξερω πολυ καλα πως ειναι. Απλα πιστευω οτι εσυ εισαι δυνατη κοπελα κ ειμαι σιγουρη πως θα τα καταφερεις την επομενη φορα. Συζητησε με το γιατρο σου μηπως η επομενη ΕΤ να γινει σε φυσικο κυκλο οπως εκανα εγω. Δηλ κανεις το πρωτοκολλο κανονικα κ τα εμβρυα μπαινουν στην καταψυξη. Μετα πας σε φυσικο κυκλο χωρις ορμονες κ κανεις ΕΤ χρησιμοποιωντας κ το ωαριο του κυκλου , αν γονιμοποιηθει. Εμενα δεν γονιμοποιηθηκε. Απλα ειναι λιγο χρονοβορα διαδικασια. Ομως το ενδομητριο εχει καλυτερη υποδεκτικοτητα. Οτι χρειαστεις ειμαι στη διαθεση σου.

Link to comment
Share on other sites

Μάγισσα ήταν αρνητική?

Εμένα ήταν αρνητική όντως τελικά...δεν πειράζει...από προσπάθεια γνωρίζουμε πια :)

Elena λυπαμαι . Μακαρι η επομενη φορα να ειναι η τυχερη σου. Ποσο καιρο προσπαθειτε; Εχεις κανει εξετασεις για θυρεοειδη; Μου ειχαν πει οτι δυσκολευει τη συλληψη οταν υπαρχει καποιο θεματακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενακι λυπαμαι για τα νεα σου!!! Ομως η επιτυχία ειναι στην επόμενη γωνία!!!! Ειμαι σιγουρη!!!

Εγω προσωπικα....δεν μασάω!!παω παρακάτω!!!! Υγεια και το αγορι μου να εχω και ολα τα αλλα....θα ερθουν!!!!!

Ντομινακι ειμαι ενήμερη για την διαδικασία που μου περιγράφεις!!! Θα δω τι θα κανω την επόμενη φορα!!!

Προς το παρον ..... Χαλαρωωωωωωωνω!!!!

Φιλακια!!'


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες καλημερα!! στενοχωρηθηκαμε με τα νεα σας κοριτσια μου...αλλα χαλαρωστε και παρτε δυναμεις για την επομενη προσπαθεια!!!! κ εμεις με την δευτερη τα καταφεραμε!!!! σας στελνουμε την αγαπη μας και τα φιλια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Elena λυπαμαι . Μακαρι η επομενη φορα να ειναι η τυχερη σου. Ποσο καιρο προσπαθειτε; Εχεις κανει εξετασεις για θυρεοειδη; Μου ειχαν πει οτι δυσκολευει τη συλληψη οταν υπαρχει καποιο θεματακι.

Dominaki δεν πειράζει, τι να κάνουμε? Προσπαθούμε 9 μήνες τώρα...Θυροειδή δεν έχω, έχω κάτι όζους, αλλά όλες οι αιματολογικές είναι πάντα φυσιολογικές. Έχω ραντεβού την Τετάρτη με ενδοκρινολόγο έτσι κι αλλιώς για να δούμε και για το σύνδρομο πολυκυστικών που έχω...

Εσύ πώς είσαι?


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Dominaki δεν πειράζει, τι να κάνουμε? Προσπαθούμε 9 μήνες τώρα...Θυροειδή δεν έχω, έχω κάτι όζους, αλλά όλες οι αιματολογικές είναι πάντα φυσιολογικές. Έχω ραντεβού την Τετάρτη με ενδοκρινολόγο έτσι κι αλλιώς για να δούμε και για το σύνδρομο πολυκυστικών που έχω...

Εσύ πώς είσαι?

Θα τα καταφερεις την επομενη φορα. Μια φιλη μου που ειχε ομως αστατο κυκλο λογω πολυκυστικων εκανε καποιες εξετασεις ορμονολογικες κ καμπυλη σακχαρου. Ειχε κ καποια κιλακια παραπανω γιατι οι πολυκυστικες της επηρρεαζαν κ το μεταβολισμο. Κ μετα τις εδωσαν το glucophage κ απο τοτε ρολοι. Ρυθμιστηκε ο κυκλος αδυνατησε κ εμεινε εγκυος

Βεβαια σου ξαναλεω οτι ειχε αστατο κυκλο. Θα περιμενω τα νεα σου. Εγω περιμενω μεχρι τον επομενο υπερηχο την αλλη εβδομαδα. Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Θα τα καταφερεις την επομενη φορα. Μια φιλη μου που ειχε ομως αστατο κυκλο λογω πολυκυστικων εκανε καποιες εξετασεις ορμονολογικες κ καμπυλη σακχαρου. Ειχε κ καποια κιλακια παραπανω γιατι οι πολυκυστικες της επηρρεαζαν κ το μεταβολισμο. Κ μετα τις εδωσαν το glucophage κ απο τοτε ρολοι. Ρυθμιστηκε ο κυκλος αδυνατησε κ εμεινε εγκυος

Βεβαια σου ξαναλεω οτι ειχε αστατο κυκλο. Θα περιμενω τα νεα σου. Εγω περιμενω μεχρι τον επομενο υπερηχο την αλλη εβδομαδα. Φιλακια

Domino σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Έχω κι εγώ κάποια κιλά παραπάνω είναι η αλήθεια, αλλά κύκλο έχω σταθερό 31-33 μέρες.Υποπτεύομαι ότι ίσως υπάρχει θέμα με το σάκχαρο, αν και οι εξετάσεις μου είναι εντός φυσιολογικού, κοντά όμως στα ανώτερα όρια...Η φίλη σου είχε ψηλό σάκχαρο (αν θυμάσαι)? Είναι όλα θέμα γιατρού, ελπίζω να είμαι τυχερή και να είναι καλή η γιατρός που θα πάω και να με ρυθμίσει σε ό,τι χρειάζεται...τους τελευταίους 2 μήνες πήρα κλομιφαίνη και προγεστερόνη, με κανένα θετικό αποτέλεσμα, εκτός του ότι είχα καθυστέρηση και τις 2 φορές.

Περιμένω νέα σου από τον υπέρηχο, πιστεύω ότι όλα θα είναι καλά!!! Φιλιά


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα Elena. Η φιλη μου νομιζω οτι ειχε πανω απο το φυσιολογικο κ ειχε παθολογικη την καμπυλη σακχαρου. Να πανε ολα καλα ευχομαι κ να σε βοηθησει η ενδοκρινολογος σου. Φιλια...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλή Ανάσταση σε όλες και εύχομαι ο Θεός να μας χαρίσει το μωράκι που τόσο πολύ ποθούμε και στις εγκυούλες να δώσει να είναι τελειόμηνη η εγκυμοσύνη!

Domino τι κάνεις? Τι έγινε με τον υπέρηχο τελικά?


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλή Ανάσταση σε όλες και εύχομαι ο Θεός να μας χαρίσει το μωράκι που τόσο πολύ ποθούμε και στις εγκυούλες να δώσει να είναι τελειόμηνη η εγκυμοσύνη!

Domino τι κάνεις? Τι έγινε με τον υπέρηχο τελικά?

Καλη Ανασταση σε ολες ευχομαι κ εγω με πολλες νεες εγκυουλες. Elena σου ευχομαι να πραγματοποιηθει κ για σενα αυτη η ευχη το συντομοτερο. Ο τελευταιος υπερηχος ηταν καλος. Το μωρακι φαινοταν μια χαρα. Τωρα εχω την αυχενικη διαφανεια μετα το Πασχα. Ελπιζω να ειναι ολα καλα. Εχω αγχος συνεχεια μετα την παλινδρομηση του αλλου εμβρυου. Παρακαλαω να πανε ολα καλα με τουτο κ να ειναι υγιες.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Χριστός ανέστη! Χρόνια πολλά, με υγεία και πολλή αγάπη στη ζωή μας!!!

Domino εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα στην αυχενική (που πιστεύω ότι θα έχεις) και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Μάγισσα να έχεις καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθεια!!!

Lolipop εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα, ό,τι επιθυμείς, να χαίρεσαι το μπεμπάκι σου και να ναι γερό!


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...