Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαρηκα ειλικρινα με τα νεα σου!!ειμαι σιγουρη πως ολα θα σας πανε τελεια!!!!

Σε ευχαριστω κοριτσι μου για τα γλυκα σου λόγια! Ως εδω που εχουμε φτασει πραγματικα ειναι ενα θαυμα! Ειμαςτε απο τις ελαχιςτες περιπτςεις παγκοςμιως που εχουμε φταςει ως εδω! Και αυτο με κανει να πιστευω πως το θαυμα θα συνεχιστεί!!!!ελπιζουμε, παλεύουμε, αισιοδοξούμε και ......χαμογελάμε!!!!

Οσο για σενα....να σκεφτεσαι πως ειναι μεγαλη τύχη να εχεις εμβρυακια στην καταψυξη να σε περιμένουν, ποσο μαλλον οταν ειναι και βλαστοκυστες!!!! Προχωράμε με ο κεφάλι ψηλά!!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καταψύξαμε κι άλλο δείγμα κορίτσια!!!

500.000 σπερματοζωαρια ανα ml επι 5 ml=2.500.000 σπερματοζωαρια στην καταψυξη μας περιμένουν! Με 5% κινητικοτητα και 3% φυσιολογικές μορφές! Σε ενα μηνα ξανα δείγμα, αν ειναι καλο το καταψυχουμε και το επομενο στην ωολληψια για απευθείας χρήση!!!!!

:wink: και....αισιοδοξούμε για το μέλλον!!!

Μαγισσουλα μπραβοοοοοο!!σε λίγο το όνειρο σας θα γίνει πραγματικότητα!!!θα το δεις..

φαντάζομαι πόσο κουράγιο δίνεις στον εαυτό σου και στον αντρουλη σου κοπέλα μου...

Να κάνω μια αδιάκριτη ερώτηση?? τι ηλικία έχετε κ πόσο καιρό προσπαθήτε???

Link to comment
Share on other sites

Μαγισσουλα μπραβοοοοοο!!σε λίγο το όνειρο σας θα γίνει πραγματικότητα!!!θα το δεις..

φαντάζομαι πόσο κουράγιο δίνεις στον εαυτό σου και στον αντρουλη σου κοπέλα μου...

Να κάνω μια αδιάκριτη ερώτηση?? τι ηλικία έχετε κ πόσο καιρό προσπαθήτε???

Πριν από 3 χρονια επιβεβαιώσαμε την αζωοσπερμια την οποια υποψιαζόμασταν λογω χημειοθεραπειών που ειχε κανει ο καλος μου στα 18 του! Πριν απο 2μιση χρονια αρχίσαμε να παλεύομε με το σπερμα, με μηδαμινές ελπίδες καθως δεν γινόταν καν σπερματογενεση και καθως λογω ορμονοεξαρτωμενου καρκίνου που ειχε ο καλος μου δεν μπορουσε να παρει καποια θεραπεια με ορμονες και παλεύουμε απο τοτε μεχρι τωρα μονο με ηπια αγωγη! Βημα βημα με Άργους ρυθμούς αρχίσαμε να εχουμε τις πρώτες μας σπερματιδες! Αργοτερα κατι ελαχιστα σοερματοζωαρια, τον Γενάρη καναμε βιοψια ορχεων και πηραμε 4 φιαλιδια ορχικου ιστού το οποίο περιείχε σπερματοζωαρια! Τον Μάρτιο καναμε την πρωτη μας εξωσωματικη η οποια απέτυχε και απο τοτε βρίσκουμε αρκετα σπερματοζωαρια στο σπερματικό υγρό ετσι ωςτε να εχουμε καταφερει να καταψυξουμε αλλα δυο φιαλιδια και τον Ιούλιος παμε για την επόμενη προσπαθεια! Με πολυ λίγα λογια....αυτα!!!! Καθε μηνα γιατρο, καθε μηνα σοερμοδιαγραμμα, καθε μηνα αγωνια ....δεν χάνουμε ομως το κουραγιο μας και το χαμογελο μας!!!! Ακομα και αν πέφτουμε που και που....για λιγο! Οσο για την ηλικια, εγω ειμαι 30 και ο άντρας μου 31!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πριν από 3 χρονια επιβεβαιώσαμε την αζωοσπερμια την οποια υποψιαζόμασταν λογω χημειοθεραπειών που ειχε κανει ο καλος μου στα 18 του! Πριν απο 2μιση χρονια αρχίσαμε να παλεύομε με το σπερμα, με μηδαμινές ελπίδες καθως δεν γινόταν καν σπερματογενεση και καθως λογω ορμονοεξαρτωμενου καρκίνου που ειχε ο καλος μου δεν μπορουσε να παρει καποια θεραπεια με ορμονες και παλεύουμε απο τοτε μεχρι τωρα μονο με ηπια αγωγη! Βημα βημα με Άργους ρυθμούς αρχίσαμε να εχουμε τις πρώτες μας σπερματιδες! Αργοτερα κατι ελαχιστα σοερματοζωαρια, τον Γενάρη καναμε βιοψια ορχεων και πηραμε 4 φιαλιδια ορχικου ιστού το οποίο περιείχε σπερματοζωαρια! Τον Μάρτιο καναμε την πρωτη μας εξωσωματικη η οποια απέτυχε και απο τοτε βρίσκουμε αρκετα σπερματοζωαρια στο σπερματικό υγρό ετσι ωςτε να εχουμε καταφερει να καταψυξουμε αλλα δυο φιαλιδια και τον Ιούλιος παμε για την επόμενη προσπαθεια! Με πολυ λίγα λογια....αυτα!!!! Καθε μηνα γιατρο, καθε μηνα σοερμοδιαγραμμα, καθε μηνα αγωνια ....δεν χάνουμε ομως το κουραγιο μας και το χαμογελο μας!!!! Ακομα και αν πέφτουμε που και που....για λιγο! Οσο για την ηλικια, εγω ειμαι 30 και ο άντρας μου 31!

Γλυκια μου μαγισσουλα!!!! δεν την ήξερα την ιστορία σας.κοπέλα μου εύχομαι να τελειώσετε απο αυτή τη ταλαιπωρία σύντομα..πω πω ΗΡΩΑΣ!!! και εσύ και ο σύζυγος κοπέλα μου!! ο επόμενων πάντα νικά!!! και θα νικήσετε κορίτσι μου!! μέσα απο τις δυσκολίες γίνεστε ακόμη πιο δυνατοί!!! και η αγάπη είναι ακόμη πιο πολύ!!!

Με το καλό γλυκιά μου εύχομαι σύντομα να είσαι εγκύουλα! και το μικρό θαύματακι να στεριωσει μέσα σου!:-)έχετε περάσει μεγάλη ταλαιπωρία...να είσαι δίπλα στον αντρουλη σου και να τον υποστηρίζεις όσο πιο πολύ μπορείς..

Καλή επιτυχία να έχετε!!!!! μετά απο την καρδιά μου σου το εύχομαι:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πριν από 3 χρονια επιβεβαιώσαμε την αζωοσπερμια την οποια υποψιαζόμασταν λογω χημειοθεραπειών που ειχε κανει ο καλος μου στα 18 του! Πριν απο 2μιση χρονια αρχίσαμε να παλεύομε με το σπερμα, με μηδαμινές ελπίδες καθως δεν γινόταν καν σπερματογενεση και καθως λογω ορμονοεξαρτωμενου καρκίνου που ειχε ο καλος μου δεν μπορουσε να παρει καποια θεραπεια με ορμονες και παλεύουμε απο τοτε μεχρι τωρα μονο με ηπια αγωγη! Βημα βημα με Άργους ρυθμούς αρχίσαμε να εχουμε τις πρώτες μας σπερματιδες! Αργοτερα κατι ελαχιστα σοερματοζωαρια, τον Γενάρη καναμε βιοψια ορχεων και πηραμε 4 φιαλιδια ορχικου ιστού το οποίο περιείχε σπερματοζωαρια! Τον Μάρτιο καναμε την πρωτη μας εξωσωματικη η οποια απέτυχε και απο τοτε βρίσκουμε αρκετα σπερματοζωαρια στο σπερματικό υγρό ετσι ωςτε να εχουμε καταφερει να καταψυξουμε αλλα δυο φιαλιδια και τον Ιούλιος παμε για την επόμενη προσπαθεια! Με πολυ λίγα λογια....αυτα!!!! Καθε μηνα γιατρο, καθε μηνα σοερμοδιαγραμμα, καθε μηνα αγωνια ....δεν χάνουμε ομως το κουραγιο μας και το χαμογελο μας!!!! Ακομα και αν πέφτουμε που και που....για λιγο! Οσο για την ηλικια, εγω ειμαι 30 και ο άντρας μου 31!

Κοπέλα μου εύχομαι όλα καλά να σας πάνε και να πραγματοποιηθούν όλα σας τα όνειρα!! Πίστη θέλει και αισιοδοξία και πιστεύω ότι όλα θα γίνουν όπως επιθυμείτε!!!!!:-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκια μου μαγισσουλα!!!! δεν την ήξερα την ιστορία σας.κοπέλα μου εύχομαι να τελειώσετε απο αυτή τη ταλαιπωρία σύντομα..πω πω ΗΡΩΑΣ!!! και εσύ και ο σύζυγος κοπέλα μου!! ο επόμενων πάντα νικά!!! και θα νικήσετε κορίτσι μου!! μέσα απο τις δυσκολίες γίνεστε ακόμη πιο δυνατοί!!! και η αγάπη είναι ακόμη πιο πολύ!!!

Με το καλό γλυκιά μου εύχομαι σύντομα να είσαι εγκύουλα! και το μικρό θαύματακι να στεριωσει μέσα σου!:-)έχετε περάσει μεγάλη ταλαιπωρία...να είσαι δίπλα στον αντρουλη σου και να τον υποστηρίζεις όσο πιο πολύ μπορείς..

Καλή επιτυχία να έχετε!!!!! μετά απο την καρδιά μου σου το εύχομαι:-)

i kathe mia edo mesa pernai ta zoria tis!!!! to thema ine apo kathe zori na pernoume ena efodio gia tin ipolipi zoi mas!!!!! giati pragatika to pistevo, kathe diskolia bori na mas dosi ena xrisimo efodio!!!! xamogelame ke proxorame lipon me to kefali psila ke to xamogelo sta xili!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

i kathe mia edo mesa pernai ta zoria tis!!!! to thema ine apo kathe zori na pernoume ena efodio gia tin ipolipi zoi mas!!!!! giati pragatika to pistevo, kathe diskolia bori na mas dosi ena xrisimo efodio!!!! xamogelame ke proxorame lipon me to kefali psila ke to xamogelo sta xili!!!!!

ετσι ειναι Μαγισσουλα μου....η καθεμία έχει το δικό της άγχος..πόνο...ζόρι....

Αυτό που δεν έχω καταφέρει ακόμη είναι να προχωράω όπως λες και εσύ με το κεφάλι ψηλά και το χαμόγελο στα χείλη....θα το παλέψω ομως γιατί πρέπει.....βέβαια μέσα απο τις δυσκολίες γίνεσαι πιο δυνατός...

Δε πρέπει να το βάζουμε κάτω!!! με επιμονή κ υπομονή θα πετύχουμε το στόχο μας!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα και καλη εβδομαδα!

Αλλα δυο μπουκαλακια μας περιμένουν απο εχθες στην καταψυξη! 4 στο σύνολο και αλλα 3 με ορχικο ιστό ! Ετσι για να ελπιζουμε όσες το εχουμε αναγκη απο εμας που παλεύουμε με την αζωοσπερμια ! :wink:

Σε λιγες μερες ξεκινάμε την δευτερη προσπαθεία και ελπιζουμε για τα καλυτερα....ακομα και για γονιμοποιηση μονο με φρέσκο! Οοοοπως και να εχει το αποτέλεσμα θα μετραει σε λιγο καιρο! Ελπιζουμε για το καλυτερο και χαμογελάμε!!!!! :wink:


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλη εβδομαδα!

Αλλα δυο μπουκαλακια μας περιμένουν απο εχθες στην καταψυξη! 4 στο σύνολο και αλλα 3 με ορχικο ιστό ! Ετσι για να ελπιζουμε όσες το εχουμε αναγκη απο εμας που παλεύουμε με την αζωοσπερμια ! :wink:

Σε λιγες μερες ξεκινάμε την δευτερη προσπαθεία και ελπιζουμε για τα καλυτερα....ακομα και για γονιμοποιηση μονο με φρέσκο! Οοοοπως και να εχει το αποτέλεσμα θα μετραει σε λιγο καιρο! Ελπιζουμε για το καλυτερο και χαμογελάμε!!!!! :wink:

Mαγισσουλα!!Καλη σου μερα & Καλη εβδομαδα!!!!!!

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου οοοολα να σας πανε καλα γλυκια μου!!!!!

Να σε ρωτησω εσυ με φυσικο κυκλο μαζευεις τα αυγουλακια σου?

Ευχομαι ετσι να χαμογελας κοπελα μου!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mαγισσουλα!!Καλη σου μερα & Καλη εβδομαδα!!!!!!

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου οοοολα να σας πανε καλα γλυκια μου!!!!!

Να σε ρωτησω εσυ με φυσικο κυκλο μαζευεις τα αυγουλακια σου?

Ευχομαι ετσι να χαμογελας κοπελα μου!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ για τις ευχές! Θα πιάσουν τοπο! :wink:

Οχι, διεγερση κανω! Βραχυ πρωτοκολλο! Άλλαξα φάρμακα αυτη την φορα γιατι την προηγούμενη περιμέναμε περισσοτερα ωαρια τα οποια δεν ηρθαν! Ας ελπίσουμε να παει καλυτερα αυτη την φορα! Και γιατι οχι δηλαδη......!!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές! Θα πιάσουν τοπο! :wink:

Οχι, διεγερση κανω! Βραχυ πρωτοκολλο! Άλλαξα φάρμακα αυτη την φορα γιατι την προηγούμενη περιμέναμε περισσοτερα ωαρια τα οποια δεν ηρθαν! Ας ελπίσουμε να παει καλυτερα αυτη την φορα! Και γιατι οχι δηλαδη......!!!!!!

Σωραια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χαιρομαι!!!ετσι να συνεχισεις γλυκεια!!!και ολα θα το δεις θα ειναι σουπερ!!!!!!:):D:Dνα σε ρωτησω κατι...?περνοντας τα χαπια για την διεργεση τι αλλαγες εχεις δει στο σωμα σου?εχεις παρει κιλα?κανεις και ενεσεις?

Link to comment
Share on other sites

Σωραια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χαιρομαι!!!ετσι να συνεχισεις γλυκεια!!!και ολα θα το δεις θα ειναι σουπερ!!!!!!:):D:Dνα σε ρωτησω κατι...?περνοντας τα χαπια για την διεργεση τι αλλαγες εχεις δει στο σωμα σου?εχεις παρει κιλα?κανεις και ενεσεις?

Ενέσεις έκανα και θα ξανακάνω! Καμια διφορα! Δεν πηρα γραμμάριο! Πρόσεχα βεβαια αρκετα γιατι επαιρνα και θα ξαναπάρω κορτιζονη! Αλλα τιποτα δεν ειδα και τιποτα δεν ηταν! Αστεια διαδικασια!!!! Καμια σχέση με τα τέρατα που δημιουργει το κεφάλι μας! Βεβαια τωρα θα ειναι λιγο πιο μανίκι υποθετω γιατι απο εκει που εκανα μια ένεση στην κοιλια θα κανω 3 στον πισινό και μια στην κοιλια καθε μερα αλλα....μην τρελαθούμε κιολας! Ενεσεις ειναι δεν ειναι εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς!!!!!απλα πραγματα! Το μονο μου με ζόρισε στην διαδικασια ειναι το τσιγαρο! Ολα τα αλλα ειναι παιχνιδάκι πραγματικα!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ενέσεις έκανα και θα ξανακάνω! Καμια διφορα! Δεν πηρα γραμμάριο! Πρόσεχα βεβαια αρκετα γιατι επαιρνα και θα ξαναπάρω κορτιζονη! Αλλα τιποτα δεν ειδα και τιποτα δεν ηταν! Αστεια διαδικασια!!!! Καμια σχέση με τα τέρατα που δημιουργει το κεφάλι μας! Βεβαια τωρα θα ειναι λιγο πιο μανίκι υποθετω γιατι απο εκει που εκανα μια ένεση στην κοιλια θα κανω 3 στον πισινό και μια στην κοιλια καθε μερα αλλα....μην τρελαθούμε κιολας! Ενεσεις ειναι δεν ειναι εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς!!!!!απλα πραγματα! Το μονο μου με ζόρισε στην διαδικασια ειναι το τσιγαρο! Ολα τα αλλα ειναι παιχνιδάκι πραγματικα!!!

Mου αρεσει παρα πολυ οπως τα λες!!!ο:D:D τροπος που γραφεις μας δειχνεις οτι δε το βαζετε κατω!!!(και μαλιστα δινεις θαρρος και σε αλλες κοπελες που σε διαβαζουν....)και χαιρομαι γιατι ο επιμενω παντα νικα!!Οσο για το ουτε γραμμαριο....μπραβο σου γιατι εχω δει να παχαινουν!!αρα προσεχεις αρκετα και μπραβο σου!!

ουπς......ενεσουλες εε?ειναι για καλο!!!βαρα δε πειραζει:)το αποτελεσμα θα ειναι σουπερ!!!!

Καπνιζεις πολυ???προσπαθεις να το κοψεις?το εχω κοψει εδω και 1,5 χρονο και με εχει πιασει η τρελα να το ξαναρχισω..........η τρελα της αναμονης ισως που δε μενω εγκυος......:(

Link to comment
Share on other sites

Mου αρεσει παρα πολυ οπως τα λες!!!ο:D:D τροπος που γραφεις μας δειχνεις οτι δε το βαζετε κατω!!!(και μαλιστα δινεις θαρρος και σε αλλες κοπελες που σε διαβαζουν....)και χαιρομαι γιατι ο επιμενω παντα νικα!!Οσο για το ουτε γραμμαριο....μπραβο σου γιατι εχω δει να παχαινουν!!αρα προσεχεις αρκετα και μπραβο σου!!

ουπς......ενεσουλες εε?ειναι για καλο!!!βαρα δε πειραζει:)το αποτελεσμα θα ειναι σουπερ!!!!

Καπνιζεις πολυ???προσπαθεις να το κοψεις?το εχω κοψει εδω και 1,5 χρονο και με εχει πιασει η τρελα να το ξαναρχισω..........η τρελα της αναμονης ισως που δε μενω εγκυος......:(

Χαίρομαι αν μπορώ να προσθέτω εστω ενα μικρο λιθαράκι αισιοδοξίας σε οποια το εχει αναγκη!

Την προηγούμενο φορα ειχα αρχισει διατροφη ενα μηνα πριν την διεγερση και φυσικα ακομα πιο αυστηρή διατροφη κατα την διαρκεια! Έτρωγα σωστα! Μην φανταστεις πεινα! Αλλα τωρα δεν το εκανα αυτο! Θα κανω μονο κατα την διαρκεια την ιδια διατροφη απο διαιτολόγο!

Οσο για το τσιγαρο οχι δεν προσπάθησα ιδιαίτερα να το κόψω! Το ειχα μειώσει αρκετα! Μετα την ετ εκανα 3-4 την ημερα αλλα με τσάκισε στα νεύρα αυτος ο περιορισμός! Αυτη την φορα δεν ξερω τι θα κανω! Τιποτα περισσοτερο βεβαια απο οτι μου λεει ο γιατρος μου! Ευχομαι να τα καταφέρω να μην κανω κανενα μετα την ετ! Αλλα πανω απολα βάζω την ψυχολογια μου! Δηλαδη αφου μου ειπε οκ ο γιατρος για 3-4 τσιγαρα και αυτο με βοηθαει στο να ειμαι καλυτερα ψυχολογικα....αυτο θα κανω! Αλλα ειπαμε, αν μπορεσω θα προσπαθήσω να το κόψω! Θα δείξει....

Εσυ, αφου το έκοψες, ουτε να διανοηθεις να το ξανα αρχίσεις!!!!! Θελει ψυχραιμια και θα έρθει το μπεμπακι! Να σκεφτεσαι οτι ειναι στο δρομο! Και απλα αναμένουμε ποτε θα Γινει η άφιξη!!!!! Χαμογελάμε!!!! Και προχωράμε!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...