Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Μπράβο σας μάγισσα! Πολύ αισιόδοξα τα αποτελέσματα από το σπέρμα σας!!! Φαινεται ότι ο οργανισμός του έχει πάρει τα πάνω του!!!

Να σε ρωτήσω, ο σύζυγος παίρνει τώρα κάποιο φάρμακο ή βιταμίνες? Σόρρυ αν το έχεις πει και δεν το θυμάμαι...

Γεια σου κοριτσάκι μου!!!

Τι κάνετε εσεις;;;; Τι νεα;;;;

Ναι, παιρνει τα γνωστά προφ....λ πανω απο δυο χρονια! Εχουμε ξεπαραδιαστει αλλα αξιζει τον κοπο νομιζω!

Για να δουμε....αναμένουμε νεότερα!!!!

Αυτη η αναμονη μου τσακίζει το νευρικό σύστημα μαμωτο μου!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου κοριτσάκι μου!!!

Τι κάνετε εσεις;;;; Τι νεα;;;;

Ναι, παιρνει τα γνωστά προφ....λ πανω απο δυο χρονια! Εχουμε ξεπαραδιαστει αλλα αξιζει τον κοπο νομιζω!

Για να δουμε....αναμένουμε νεότερα!!!!

Αυτη η αναμονη μου τσακίζει το νευρικό σύστημα μαμωτο μου!!!!

Γεια σου μάγισσα! :D

Καλά είμαστε δόξα το Θεό, σήμερα παρέλαβα κι εγώ τα προφ..τιλ και ξεκινάμε! Εγώ συνεχίζω και παίρνω τα pregnacare conception, 2ο μήνα τώρα...Μάζεψα και τις εξετάσεις μου για να κλείσω ραντεβού για υστεροσκόπηση στο Αρεταίειο και είμαστε κομπλέ από εξετάσεις για την ώρα. Η προλακτίνη του άντρα μου ήταν 15,2, ακριβώς το ανώτερο όριο που είχε το μικροβιολογικό που πήγαμε. Λες να είναι κι αυτό ένα θέμα? Για την ώρα είπαμε να μην κάνουμε τίποτα άλλο, και να περιμένουμε να περάσουν 3 μήνες να κάνει το επόμενο σπερμοδιάγραμμα και βλέπουμε.

Τα προφ..ιλ τα πήρα από το ebay από Γερμανία 120 Ε μαζί με τα μεταφορικά, ενώ τα ελληνικά σάιτ τα είχαν το φτηνότερο 188Ε με έξτρα μεταφορικά. Εσύ από που τα παίρνεις?

Εσάς τα αποτελέσματα είναι πολύ ελπιδοφόρα από ότι είδα, οπότε μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, μάλλον θα υπάρχει μια διαρκής βελτίωση απ'ότι φαίνεται :)


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου μάγισσα! :D

Καλά είμαστε δόξα το Θεό, σήμερα παρέλαβα κι εγώ τα προφ..τιλ και ξεκινάμε! Εγώ συνεχίζω και παίρνω τα pregnacare conception, 2ο μήνα τώρα...Μάζεψα και τις εξετάσεις μου για να κλείσω ραντεβού για υστεροσκόπηση στο Αρεταίειο και είμαστε κομπλέ από εξετάσεις για την ώρα. Η προλακτίνη του άντρα μου ήταν 15,2, ακριβώς το ανώτερο όριο που είχε το μικροβιολογικό που πήγαμε. Λες να είναι κι αυτό ένα θέμα? Για την ώρα είπαμε να μην κάνουμε τίποτα άλλο, και να περιμένουμε να περάσουν 3 μήνες να κάνει το επόμενο σπερμοδιάγραμμα και βλέπουμε.

Τα προφ..ιλ τα πήρα από το ebay από Γερμανία 120 Ε μαζί με τα μεταφορικά, ενώ τα ελληνικά σάιτ τα είχαν το φτηνότερο 188Ε με έξτρα μεταφορικά. Εσύ από που τα παίρνεις?

Εσάς τα αποτελέσματα είναι πολύ ελπιδοφόρα από ότι είδα, οπότε μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, μάλλον θα υπάρχει μια διαρκής βελτίωση απ'ότι φαίνεται :)

ade....kalopioto!!!!!

na sas kani souper doulitsa!!!!!

ke gia mena to prof..... perno!!!

edo ke ena xrono sxedon!!!!!

ala an kani doulia den kseroume!!!!

ke pos na to kseroume diladi???

pados stin oolipsia arista oaria mou ipan oti ixa ala an afto ine apo to prof.... den tha to mathoume pote!

a tha kanis ke isteroskopisi?????

telia!!!

ke ego tha kano ston epomeno kiklo!

ipa na to kano ke afto na min to exo varos sti sinidisi mou!!!!

den exi mini ke tipote alo na kano!!!!

ola ta exo kani!!!!

gia tin prolaktini me pianis adiavasti distixos!!!!

anepitrepto!!! xaxaxaxa.....

ipomoni opote 3 minew tora!!!

mazi me to epomeno spermodiagrama na ksanakanete ke ormonologikes!!!!

emis apo to farmakio to pernoume!

80 euro ta 30 xapia! kado epi 30 mines!!!

ipologise oti kapious mines eperne ke dio koutia......

eeeee.....tin xtisame tin eteria!!!!

toulaxiston ginete doulitsa!!!!

gia na doume pos tha sinexisoume!!!!

iparxi pada o kindinos tou pisogirismatos!!!!

exo kourasti kiolas more.....

telos padon!!!!

tha sineltho!!!!!

fasi ine tha perasi!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μάγισσα νομίζω τα παίρνετε ακριβά τα προφ. Εγώ έδωσα 106 Ευρώ για 180 κάψουλες, που κρατάνε 3 μήνες, γιατί πρέπει λέει να παίρνει 2 τη μέρα. Και πλήρωσα και 12 Ευρώ μεταφορικά. Αν θέλεις να δεις το σύνδεσμο είναι εδώ http://www.ebay.com/itm/PROFERTIL-Kapseln-180St-PZN-0293999-/280872942639?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item416554fc2f

Εγώ θα κάνω υστεροσκόπηση για να βγάλω το πολυποδάκι που έχω. Εσύ για τον ίδιο λόγο θέλεις να κάνεις?

Ε ότι θα έπιανα αδιάβαστη κάπου δεν το περίμενα :-P χαχαχαχαχαχα σε πειράζω!

Το καταλαβαίνω ότι κουράστηκες, αλλά έλα που το μωράκι είναι πιο κοντά από ποτέ!!! Για το πισογύρισμα δεν το πιστεύω βρε μάγισσα, αφού από 0 έχει φτάσει να έχει κάποιες χιλιάδες σπέρμα, σημαίνει ότι ο οργανισμός του έχει αρχίσει να δουλεύει και να παράγει, γιατί να ξαναγυρίσει στο 0? Και είχε και καλή κινητικότητα και καλή μορφολογία! Πιστεύω ότι τώρα πρέπει να σκέφτεσαι πιο θετικά από ποτέ!

Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα, εξετάσεις για χοληστερίνη έχει κάνει ο σύζυγος? Ρωτάω γιατί κάπου διάβασα ότι η καρνιτίνη όταν διαλύεται από τον οργανισμό στο έντερο παράγει κάποια ουσία που προκαλεί αύξηση της χοληστερίνης, και το συγκεκριμένο άρθρο έλεγε ότι με τα προβιοτικά (γιαούρτι με πέτσα, κεφίρ) αναστέλλεται αυτή η διαδικασία και δεν παράγεται αυτή η ουσία. Τι σου λέω τώρα! Απλά λέω μήπως έχει κάνει εξετάσεις και έχει δει διαφορά...


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μάγισσα νομίζω τα παίρνετε ακριβά τα προφ. Εγώ έδωσα 106 Ευρώ για 180 κάψουλες, που κρατάνε 3 μήνες, γιατί πρέπει λέει να παίρνει 2 τη μέρα. Και πλήρωσα και 12 Ευρώ μεταφορικά. Αν θέλεις να δεις το σύνδεσμο είναι εδώ http://www.ebay.com/itm/PROFERTIL-Kapseln-180St-PZN-0293999-/280872942639?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item416554fc2f

Εγώ θα κάνω υστεροσκόπηση για να βγάλω το πολυποδάκι που έχω. Εσύ για τον ίδιο λόγο θέλεις να κάνεις?

Ε ότι θα έπιανα αδιάβαστη κάπου δεν το περίμενα :-P χαχαχαχαχαχα σε πειράζω!

Το καταλαβαίνω ότι κουράστηκες, αλλά έλα που το μωράκι είναι πιο κοντά από ποτέ!!! Για το πισογύρισμα δεν το πιστεύω βρε μάγισσα, αφού από 0 έχει φτάσει να έχει κάποιες χιλιάδες σπέρμα, σημαίνει ότι ο οργανισμός του έχει αρχίσει να δουλεύει και να παράγει, γιατί να ξαναγυρίσει στο 0? Και είχε και καλή κινητικότητα και καλή μορφολογία! Πιστεύω ότι τώρα πρέπει να σκέφτεσαι πιο θετικά από ποτέ!

Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα, εξετάσεις για χοληστερίνη έχει κάνει ο σύζυγος? Ρωτάω γιατί κάπου διάβασα ότι η καρνιτίνη όταν διαλύεται από τον οργανισμό στο έντερο παράγει κάποια ουσία που προκαλεί αύξηση της χοληστερίνης, και το συγκεκριμένο άρθρο έλεγε ότι με τα προβιοτικά (γιαούρτι με πέτσα, κεφίρ) αναστέλλεται αυτή η διαδικασία και δεν παράγεται αυτή η ουσία. Τι σου λέω τώρα! Απλά λέω μήπως έχει κάνει εξετάσεις και έχει δει διαφορά...

Καλημέρα!!!!

Πρωινή - πρωινή ειμαι σημερα!!!!

Ύστερο εγω θελω να κανω προληπτικά, απλα διαγνωστική για να κοιμαμαι ησυχη τα βραδια!! Ελπιζω να μην βρούμε κατι!

Αδιάβαστη με έπιασες! Ανεξεταστη ποτε! Εχουμε κανει εξετασεις για χοληστερίνη και όντως ηταν τσιμπημένη αρκετα αλλα πριν αρχισει το χαπι για τον θυρεοειδή ο καλος μου (οι ακτινοβολίες εχουν δημιουργήσει ενα μικρο προβλημα που εδω και 12 χρονια κανεις δεν μας ειπε να το δουμε και το βρήκαμε επειδη ειμαι ψειρας)! Ενα τριμηνο μετα την έναρξη της αγωγής η χοληστερίνη ειχε πέσει αρα μαλλον δεν ηταν απο τα προφ....τα οποια όντως τα παιρνουμε πανάκριβα αλλα καθε μηνα λεμε οτι ειναι ο τελευταίος και ποτε δεν ειναι!!!! Χαχχαχαχα.... Η καρνιτινη επιρεαζει και το ουρικό οξυ! Και αυτο ηταν λιγο τσιμπημένο και ο ουρολογος ειπε οτι ειναι απο το χαπι!

Αυτα απο το μέτωπο....προς το παρον!!!!

Και παλι καλημερα!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μάγισσα! :)

Δεν ήξερα ότι ο θυροειδής επηρεάζει τη χοληστερίνη!!! Πω πω άκρη δεν βρίσκεις με τον οργανισμό χαχαχα Οπότε μετά το 3μηνο θα κάνουμε και μια εξέταση για χοληστερίνη, ουρία, θυρεοειδή...μ' αρέσει να οργανωνόμαστε!

Την υστεροσκόπηση θα την κάνεις σε δημόσιο ή σε ιδιωτικό? Ξέρεις τιμές σε ιδιωτικό? Γιατί εμένα ο γυναικολόγος σε ιδιωτικό μου είπε 1400Ε η αμοιβή του και η κλινική...

Να έχεις μια πολύ όμορφη μέρα σου εύχομαι!


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μάγισσα! :)

Δεν ήξερα ότι ο θυροειδής επηρεάζει τη χοληστερίνη!!! Πω πω άκρη δεν βρίσκεις με τον οργανισμό χαχαχα Οπότε μετά το 3μηνο θα κάνουμε και μια εξέταση για χοληστερίνη, ουρία, θυρεοειδή...μ' αρέσει να οργανωνόμαστε!

Την υστεροσκόπηση θα την κάνεις σε δημόσιο ή σε ιδιωτικό? Ξέρεις τιμές σε ιδιωτικό? Γιατί εμένα ο γυναικολόγος σε ιδιωτικό μου είπε 1400Ε η αμοιβή του και η κλινική...

Να έχεις μια πολύ όμορφη μέρα σου εύχομαι!

Καλά ο θυρεοειδής επηρεάζει και το σπερμα εχω να σου πω!!!! Οταν το ανακάλυψα ηθελα να πλακωσω στο ξυλο πολλούς γιατρους αλλα...παμε παρακατω!!!! Σε ιδιωτικό θα την κανω αλλα μεσω ιδιωτικης ασφάλειας που εχω αρα δεν θα πληρώσω (με την απλη γυναικολόγο μου)! Με τον εξωσωματικο που ειχα μιλήσει μου ειχε πει 600 η διαγνωστική και γυρω στα 1000 η επεμβατική! Τιμες κλινικής! Ο ίδιος δεν θα επαιρνε κατι παραπανω απο εμας! Αυτες τις τιμες η κλινική μου τη έδωσε και συγκεκριμένα στο ΡΕΑ! Και στο γαία που ειχα ρωτησει τοσο θελανε περιπου!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο Ληττώ μου είπε 400Ε για την κλινική και 1000Ε για τον ίδιο. Αλλά πάλι καλά που είναι και στο Αρετταίειο, οπότε φαντάζομαι ότι εκεί θα πάρει μικρότερη αμοιβή, γιατί για εκεί δεν μας είπε.

Για το θυροειδή ο άντρας μου είχε κάνει μόνο TSH το περσινό καλοκαίρι και ήταν καλή, οπότε τώρα δεν την επαναλάβαμε, ίσως σε 3 μήνες...


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα...θα ήθελα τα φώτα σας...μήπως γνωρίζει καμία στη Αθήνα που μπορουμε να κάνουμε τριπλεξ όρχεων? και ποσο στοιχιζει? Η βιοιατρική κάνει? η το euromedica?

Σας ευχαριστώ πολύ!!(μάγισσα παρακολουθώ την Εξέλιξη σας...εύχομαι να είσαι η επόμενη εγκύουλα:-))

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Εχω πολυ καιρο να σας γραψω. Εγω συνεχιζω με διαφορα θεματακια που προσπαθω να αντιμετωπιζω κ ο Θεος βοηθος. Τωρα περιμενω να κανω τη β επιπεδου τον αλλο μηνα..Ευχομαι σε ολες καλη επιτυχια.Το τριπλεξ οσχεου το κανει κ η βιοιατρικη κ ολα τα ακτινολογικα εργαστηρια. Ειναι σαν υπερηχος.. Οπου θες μπορει να το κανεις. Μπορει να στο γραψει ουρολογος κ να πληρωσεις ελαχιστη συμμετοχη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα...θα ήθελα τα φώτα σας...μήπως γνωρίζει καμία στη Αθήνα που μπορουμε να κάνουμε τριπλεξ όρχεων? και ποσο στοιχιζει? Η βιοιατρική κάνει? η το euromedica?

Σας ευχαριστώ πολύ!!(μάγισσα παρακολουθώ την Εξέλιξη σας...εύχομαι να είσαι η επόμενη εγκύουλα:-))

Καλημέρα! Παντού μπορείς να την κανείς! Ειναι απλη εξέταση! Τωρα για το κόστος δεν μπορω να σου πω γιατι εμεις την ειχαμε κανει σε δημόσιο νοσοκομειο οταν είχαμε κάνει την βιοψία!!!!

Σημερα εχουμε ουρολογο! Αν είναι καλό το δείγμα θα το καταψυξουμε!!!! Για να δουμε!!!! Μακαρι .....!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Εχω πολυ καιρο να σας γραψω. Εγω συνεχιζω με διαφορα θεματακια που προσπαθω να αντιμετωπιζω κ ο Θεος βοηθος. Τωρα περιμενω να κανω τη β επιπεδου τον αλλο μηνα..Ευχομαι σε ολες καλη επιτυχια.Το τριπλεξ οσχεου το κανει κ η βιοιατρικη κ ολα τα ακτινολογικα εργαστηρια. Ειναι σαν υπερηχος.. Οπου θες μπορει να το κανεις. Μπορει να στο γραψει ουρολογος κ να πληρωσεις ελαχιστη συμμετοχη.

Αντε βρε ντομινακι μου και με ειχε φάει η αγωνια τοσο καιρο!!!! Μην χάνεσαι ετσι πουλακι μου!!!! Υπαρχουν ανθρωποι που αγωνιούν για εσας εδω!!!! Ελπιζω τα θεματάκια να μην ειναι σοβαρα και να αντιμετωπίζονται !!!! Καλη β επιπέδου!!!! Ευχομαι τα καλυτερα!!!! Απόλαυσε το οσο μπορεις!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάτα πολύπες για την απάντηση σας.θΑ παρω στην Βιοϊατρική να ρωτήσω το κόστος..

Αρχικά να πω στο Ντομιναι με το καλό η Β επιπέδου!!

Και στη Μάγισσα με το καλό τα σπέρματακιά σας..:-)

Πλέον ψιλοανηκω και εγώ στο θέμα....εχουμε προβλημα στην ποιοτητα αλλα και στη ποσοτητα..:-(

Ντομινακι πηγαμε στον ουρολογο που μας προτινες αλλα δεν ξερω αν θα ξαναπαμε.ου φανηκε λιγο της θεωριας..θα παμε κ σε αλλον εναν να παρουμε γνωμη...παντος σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καταψύξαμε κι άλλο δείγμα κορίτσια!!!

500.000 σπερματοζωαρια ανα ml επι 5 ml=2.500.000 σπερματοζωαρια στην καταψυξη μας περιμένουν! Με 5% κινητικοτητα και 3% φυσιολογικές μορφές! Σε ενα μηνα ξανα δείγμα, αν ειναι καλο το καταψυχουμε και το επομενο στην ωολληψια για απευθείας χρήση!!!!!

:wink: και....αισιοδοξούμε για το μέλλον!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

μαγισσα καλημερα...σας διαβαζω κι εδω συχνα και συγκινουμαι με τα ποστ σου!!Κι εμεις εχουμε θεμα υπογονιμοτητας αγνωστης αιτιας και με μια αποτυχια στην 1 εξωσωματικη οπλιζομαι με θαρρος μπας και στο καλοκαιρι βαλλω τις βλαστοκυστουλες μου.Φυσικα δεν μπορω να καταλαβω απολυτα το θεμα σου καθως δεν ειμαι παθουσα μπορω ομως να καταλαβω ολο τον ψυχολογικο σου...Ευχομαι απο καρδιας να πανε ολα υπεροχα εχεις πια μεγαλο αποθεμα στην καταψυξη και θα χεις κι αλλο κι ολα θα πανε αλα!!!αλλωστε ενα σπερμουλη θελεις καλο!!!!αα ετσι για την ιστορια(αν και θα τα χεις χιλιοακουσει αυατα)πριν την εξωσωματικη ο τοτε γυναικολογος μου ειπε στον αντρα μου(δεν ειχε θεμα με το σπερμα απλα για ενισχυση)να τρωει ανανα(φρασκο)και γυρι με μελι..την πουλανε στις λαικες...τη γυρη..του βαζα και μελακι και κανα καρυδι και τουρμπο ο μεσιε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...