Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Χαίρομαι αν μπορώ να προσθέτω εστω ενα μικρο λιθαράκι αισιοδοξίας σε οποια το εχει αναγκη!

Την προηγούμενο φορα ειχα αρχισει διατροφη ενα μηνα πριν την διεγερση και φυσικα ακομα πιο αυστηρή διατροφη κατα την διαρκεια! Έτρωγα σωστα! Μην φανταστεις πεινα! Αλλα τωρα δεν το εκανα αυτο! Θα κανω μονο κατα την διαρκεια την ιδια διατροφη απο διαιτολόγο!

Οσο για το τσιγαρο οχι δεν προσπάθησα ιδιαίτερα να το κόψω! Το ειχα μειώσει αρκετα! Μετα την ετ εκανα 3-4 την ημερα αλλα με τσάκισε στα νεύρα αυτος ο περιορισμός! Αυτη την φορα δεν ξερω τι θα κανω! Τιποτα περισσοτερο βεβαια απο οτι μου λεει ο γιατρος μου! Ευχομαι να τα καταφέρω να μην κανω κανενα μετα την ετ! Αλλα πανω απολα βάζω την ψυχολογια μου! Δηλαδη αφου μου ειπε οκ ο γιατρος για 3-4 τσιγαρα και αυτο με βοηθαει στο να ειμαι καλυτερα ψυχολογικα....αυτο θα κανω! Αλλα ειπαμε, αν μπορεσω θα προσπαθήσω να το κόψω! Θα δείξει....

Εσυ, αφου το έκοψες, ουτε να διανοηθεις να το ξανα αρχίσεις!!!!! Θελει ψυχραιμια και θα έρθει το μπεμπακι! Να σκεφτεσαι οτι ειναι στο δρομο! Και απλα αναμένουμε ποτε θα Γινει η άφιξη!!!!! Χαμογελάμε!!!! Και προχωράμε!!!!

Αχ.....μαγισσουλα μου προσπαθω να κανω κατι οταν το θελω ξανα............:(Εμεις ειμαστε στο 2 μηνα που ξεκινησε ο συζυγος τις profertil...αντε να δουμε αν θα μας βοηθησουν....................

Χαμογελαω οοοοσο μπορω αλλα ειναι και καποιες στιγμες δεν τα καταφερνω...προσπαθω ομως!!και βεβαια μας βοηθας!!Ατιμη η ψυχολιγια αλλα??????????θα την κανουμε σουπερ......σιγα σιγα:wink:

Αυτο περιμενω....να δω σε πιο στενακι κρυβεται το παιδακι μας:mrgreen::tongue::D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου. Θα διαβαζω τα νεα σου..Εγω εκανα την β επιπεδου κ ηταν καλη . Ευτυχως. Η καμπυλη σακχαρου τσιμπησε αν κ δεν εχω ιστορικο διαβητη κ αρχισα διαιτα. Οποτε εχω να δω ενδοκρινολογο.. Εχω παρει πολλα κιλα 11 πλεον. Με τα ουτροτζεσταν κ την ακινησια εχω πρηστει. Φιλακια.

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου. Θα διαβαζω τα νεα σου..Εγω εκανα την β επιπεδου κ ηταν καλη . Ευτυχως. Η καμπυλη σακχαρου τσιμπησε αν κ δεν εχω ιστορικο διαβητη κ αρχισα διαιτα. Οποτε εχω να δω ενδοκρινολογο.. Εχω παρει πολλα κιλα 11 πλεον. Με τα ουτροτζεσταν κ την ακινησια εχω πρηστει. Φιλακια.

Που εισαι καλο μου τοσο καιρο εσυ;;; Με ειχε φάει η αγωνια !!! Χαιρομαι που ειναι ολα καλα! Υπομονη με την ξαπλα και προσοχή με την διατροφη και ολα θα πανε καλα!!! Πολυ χαρηκα με τα νεα σου!!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :)

έχω καιρό να γράψω, μου είχαν τύχει κάποιες αναποδιές στο σπίτι, αλλά τώρα είμαι πολύ καλύτερα!

Μάγισσα μπράβο και καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Ξεκινάς διέγερση? Μακάρι μέχρι το φθινόπωρο να έχουμε τα ευχάριστα!

Ντόμινο συγχαρητήρια για τη β επιπέδου! Πώς νιώθεις τώρα?¨Ηρέμησες?

Εγώ έκανα υστεροσκόπηση την Πέμπτη, όλα πήγαν καλά και περιμένω να με δει ο γιατρός σε 2 βδομάδες :)

Καλό κουράγιο σε όλες μας!


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια :)

έχω καιρό να γράψω, μου είχαν τύχει κάποιες αναποδιές στο σπίτι, αλλά τώρα είμαι πολύ καλύτερα!

Μάγισσα μπράβο και καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Ξεκινάς διέγερση? Μακάρι μέχρι το φθινόπωρο να έχουμε τα ευχάριστα!

Ντόμινο συγχαρητήρια για τη β επιπέδου! Πώς νιώθεις τώρα?¨Ηρέμησες?

Εγώ έκανα υστεροσκόπηση την Πέμπτη, όλα πήγαν καλά και περιμένω να με δει ο γιατρός σε 2 βδομάδες :)

Καλό κουράγιο σε όλες μας!

Καλώς την!!!!

Ναι ξεκινησα χθες! Σημερα εκανα δευτερη μερα ενεσουλες!!!! Την τεταρτη παω για υπέροχο και οιστραδιολη! Αν και θα ειναι νωρις νομιζω! Αλλα θελουν να με κοιτάνε απο νωρις γιατι φοβουνται για υπερδιέγερση! Τι κι αν εκανα μονο 7 ωαρια την προηγούμενη φορα....οι ορμονες μου λενε οτι θελει προσοχή!!!!!

Α εκανες υστεροσκοπηση;;;; Μπραβοοοοοο!!!! Χαιρομαι που πηγαν ολα καλα!!!! Και εγω τα εκανα ολα αυτη την φορα και ύστερο και σκρατσιν και ο θεός βοηθός!!!!

Καλη δυναμη σε ολες μας!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!

Μαγισοούλα τι κάνεις? Τι έγινεμε τη διέγερση? σε τι φάση βρίσκεστε? Εγώ έχω ραντεβού με το γιατρό την Τετάρτη να με δει και ελπίζω να μου επιτρέψει επαφές και θαλασσίτσα!

Να σε ρωτήσω και κάτι, τα 7 ωάρια που παρήγαγες την προηγούμενη φορά τα καταψύξατε?


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Μαγισοούλα τι κάνεις? Τι έγινεμε τη διέγερση? σε τι φάση βρίσκεστε? Εγώ έχω ραντεβού με το γιατρό την Τετάρτη να με δει και ελπίζω να μου επιτρέψει επαφές και θαλασσίτσα!

Να σε ρωτήσω και κάτι, τα 7 ωάρια που παρήγαγες την προηγούμενη φορά τα καταψύξατε?

kalispera koritsaki mou!!!!

kala pai i diegersi! exo 9 oaria ta perisotera giro sta 18 xiliosta ke istradioli sxedon 2000 monades!!! tin pempti pao gia oolipsia!!!! ke o theos voithos!!!!!

ade re koritsi me to kalo na se afisi o giatros na ksekinisis tis efxaristes diadikasies.........!!!!!

ta 7 oaria pou pirame tin proigoumeni fora den ta katapsiksame dioti prospathiasame na ta gonimopiisoume! apo afta kataferan na gonimopiithoun 3 ke 2 emvriakia proxorisan opou ta valame......

na exis genika sto mialo sou oti kalitero apo ola ine na katapsixode emvria, meta spermatozoaria ke teleftea ke kataidromena ta oaria opou den exoun kala pososta apopsiksis dioti periexoun poli nero ke kristalopioude!!!! ara oaria mono se idikes periptosis katapsixoun pou den iparxi ali lisi!!!! se oles tis ipolipes periptosis prospathoun na ta gonimopiisoun ke na ta katapsiksoun os emvia!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsaki mou!!!!

kala pai i diegersi! exo 9 oaria ta perisotera giro sta 18 xiliosta ke istradioli sxedon 2000 monades!!! tin pempti pao gia oolipsia!!!! ke o theos voithos!!!!!

ade re koritsi me to kalo na se afisi o giatros na ksekinisis tis efxaristes diadikasies.........!!!!!

ta 7 oaria pou pirame tin proigoumeni fora den ta katapsiksame dioti prospathiasame na ta gonimopiisoume! apo afta kataferan na gonimopiithoun 3 ke 2 emvriakia proxorisan opou ta valame......

na exis genika sto mialo sou oti kalitero apo ola ine na katapsixode emvria, meta spermatozoaria ke teleftea ke kataidromena ta oaria opou den exoun kala pososta apopsiksis dioti periexoun poli nero ke kristalopioude!!!! ara oaria mono se idikes periptosis katapsixoun pou den iparxi ali lisi!!!! se oles tis ipolipes periptosis prospathoun na ta gonimopiisoun ke na ta katapsiksoun os emvia!!!!!

Μαγισσα καλη επιτυχια κοριτσι μου! Ευχομαι ολα να πανε καλα, να εχεις καλα ωαρια και να σας δωσουν αριστα εμβρυα!

Με το καλο να γεμισει η κοιλιτσα σου!

Σου ευχομαι να μην κανεις ουτε ενα μπανιο φετος!😜

Ειδα στο αλλο θεμα που αγχωθηκες για τη μετα της Εμβρυομεταφορας. Ηθελα να σου πω οτι εγω στη 2η εγκυμοσυνη ειχα μονο 6 ωαρια και εμβρυα (προχωρησαν ευτυχως ολα) και τα βαλαμε βλαστοκυστες την 5η μερα. Απο τα 6 ειχαμε 3 βλαστοκυστες και 2 αριστα μοριδια. Και νομιζω θυμασαι οτι και εμεις ειχαμε απειροελαχιστα σπερματοζωαρια. Ολα μπορουν να γινουν και σου ευχομαι τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Μαγισσα καλη επιτυχια κοριτσι μου! Ευχομαι ολα να πανε καλα, να εχεις καλα ωαρια και να σας δωσουν αριστα εμβρυα!

Με το καλο να γεμισει η κοιλιτσα σου!

Σου ευχομαι να μην κανεις ουτε ενα μπανιο φετος!😜

Ειδα στο αλλο θεμα που αγχωθηκες για τη μετα της Εμβρυομεταφορας. Ηθελα να σου πω οτι εγω στη 2η εγκυμοσυνη ειχα μονο 6 ωαρια και εμβρυα (προχωρησαν ευτυχως ολα) και τα βαλαμε βλαστοκυστες την 5η μερα. Απο τα 6 ειχαμε 3 βλαστοκυστες και 2 αριστα μοριδια. Και νομιζω θυμασαι οτι και εμεις ειχαμε απειροελαχιστα σπερματοζωαρια. Ολα μπορουν να γινουν και σου ευχομαι τα καλυτερα!

Ευχαριστώ κοριτσι μου!!!!! Ολα γίνονται....συμφωνω σε αυτο!!!! Αγχώθηκα λιγάκι αλλα ξεαγχωθηκα γρήγορα μπορω να πω!!! Αλλωστε δεν περναει κατι απο το χέρι μου!!!! Οτι ειναι να γινει θα γινει!!!!!! Τι κανουν τα νινια σου εσενα;;;;; Μεγαλώνουν και ομορφαίνουν;;;;;;


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kalispera koritsaki mou!!!!

kala pai i diegersi! exo 9 oaria ta perisotera giro sta 18 xiliosta ke istradioli sxedon 2000 monades!!! tin pempti pao gia oolipsia!!!! ke o theos voithos!!!!!

ade re koritsi me to kalo na se afisi o giatros na ksekinisis tis efxaristes diadikasies.........!!!!!

ta 7 oaria pou pirame tin proigoumeni fora den ta katapsiksame dioti prospathiasame na ta gonimopiisoume! apo afta kataferan na gonimopiithoun 3 ke 2 emvriakia proxorisan opou ta valame......

na exis genika sto mialo sou oti kalitero apo ola ine na katapsixode emvria, meta spermatozoaria ke teleftea ke kataidromena ta oaria opou den exoun kala pososta apopsiksis dioti periexoun poli nero ke kristalopioude!!!! ara oaria mono se idikes periptosis katapsixoun pou den iparxi ali lisi!!!! se oles tis ipolipes periptosis prospathoun na ta gonimopiisoun ke na ta katapsiksoun os emvia!!!!!

KΚαλημλέρα μάγισσα!

Οπότε από ότι καταλαβαίνω έχετε μπει στην τελική ευθεία! Πότε θα κάνετε εμβρυομεταφορά? Συνήθως βάζουν 2 έμβρυα στη μήτρα?

Επίσης να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα, για την υστεροσκόπηση και την απόξεση,εσύ γιατί τα έκανες? Αυξάνουν τη γονιμότητα που λένε? Και αν ναι, την αυτξάνουν για κάποιους μήνες? Γιατί εμάς αυτός ο μήνας πάει χαμένος αφού δεν επιτρέπονταν οι επαφές στις γόνιμες...απλά ρωτάω αν γνωρίζεις ...:)

Σου εύχομαι καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου, να δεις σύντομα +++ στο τεστ και να κρατήσεις αγκαλιά το μωράκι σου!


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

KΚαλημλέρα μάγισσα!

Οπότε από ότι καταλαβαίνω έχετε μπει στην τελική ευθεία! Πότε θα κάνετε εμβρυομεταφορά? Συνήθως βάζουν 2 έμβρυα στη μήτρα?

Επίσης να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα, για την υστεροσκόπηση και την απόξεση,εσύ γιατί τα έκανες? Αυξάνουν τη γονιμότητα που λένε? Και αν ναι, την αυτξάνουν για κάποιους μήνες? Γιατί εμάς αυτός ο μήνας πάει χαμένος αφού δεν επιτρέπονταν οι επαφές στις γόνιμες...απλά ρωτάω αν γνωρίζεις ...:)

Σου εύχομαι καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου, να δεις σύντομα +++ στο τεστ και να κρατήσεις αγκαλιά το μωράκι σου!

Καλημερουδια!!!!!

Ναι μπήκαμε στην τελική ευθεία!!!!! Πεμπτη λογικα ωολληψια και ανάλογα τα εμβρυα η εμβρυομεταφορα στις επόμενες μερες!!!!

Ναι, 2 εμβρυα βάζουν!!!! Παλια έβαζαν και 3 αλλα πια ο νόμος το απαγορεύει!!!! Βεβαια παράνομα σε συνεννόηση με τον γιατρο μπορει να σου βάλουν και 3!!!

Οσο για την υστεροσκοπηση ειναι διαγνωστική εξεταση!!!! Αν βρεθεί κατι να μην ειναι οπως πρεπει στην μήτρα το διορθώνουμε επιτόπου και αρα αυξάνονται οι πιθανοτητες!!!! Αν ειναι απλα διαγνωστική πρεπει να γινει στον προηγούμενο κύκλο πριν την εμβρυομεταφορα ! Αν ειναι επεμβατικη (αν βρεθεί κατι δηλαδη) θα πρεπει να περάσουν 2-3 μηνες πριν την εμβρυομεταφορα!!!

Το σκρατσιν αυξάνει θεωρητικα την πιθανότητα εμφυτευςης κατα 20%! Πληγώνουν ελαφρως το ενδομητριο και αυτο για να επουλωθεί παράγει μια ουσία που βοηθαει το έμβρυο να εμφυτευθει!!!! Ολα αυτα βεβαια για την εξωσωματικη !!!!! Για την φυσική σύλληψη δεν εχω ιδεα τι παιζει και πως κανονίζεις πουε θα τα κανεις για να αυξήσεις τις πιθανοτητες!!!'


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ωολληψιαστηκα....9 ωαριακια πηραμε!!!! Το ενδομητριο 10αρι και τωρα περιμενουμε να δουμε πως θα παει η γονιμοποιηση !!!!!αααααααντε να δουμε τι θα δουμε!!!!!!θα επιστρέψω με νεότερα!!!!! Φιλακιααααααα σε ολα τα αζωοσπερμιοχτυπημένα κοριτσια!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ωολληψιαστηκα....9 ωαριακια πηραμε!!!! Το ενδομητριο 10αρι και τωρα περιμενουμε να δουμε πως θα παει η γονιμοποιηση !!!!!αααααααντε να δουμε τι θα δουμε!!!!!!θα επιστρέψω με νεότερα!!!!! Φιλακιααααααα σε ολα τα αζωοσπερμιοχτυπημένα κοριτσια!!!!

Mε το καλο μαγισσουλα!!!!!!!!συντομα εγκυουλα!!!!!!!!!Τα νεα σου ειναι ωραια οπως και η διαθεση σου:)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία μαγισσουλα μου γλυκιά!!! Διαβάζω τα νέα σας σιωπηλα και όσο μπορώ γιατί ο μικρός είναι ανταρτης χαχα!!! Ανυπομονώ να διαβάσω τα νέα περί γονιμοποίησης των ωαριων!!! Χιχι!! Είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα πολύ καλά! Η ψυχολογία σου είναι φοβερή! Και εμείς από Οκτώβρη θα βάλουμε τις άλλες βλαστοκυστες για αδερφάκι! Ασ ελπίσουμε να πάνε όλα καλά!! Ντομινακι μου τι κάνεις? Πώς πάει η εγκυμοσύνη??? Να μου φιλησεις την κοιλίτσα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...