Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Moritsaki μου, συλληπητηρια.. καπως ετσι καιν εγω εχασα ενα πολύ καλό μου θειο στα 65 του εντελως ξαφνικα, μπηκε νοσοκομειο με δυσπνοια και δυο μερες μετα πεθανε απο ανεξηγητη αιτία.. δυστηχως τα καλα πάνε με τα κακά όπως λεει και η ροξανη..

εγω μέρες που πλησιαζουν δεν μπορω και όλο με πιάνει και μια μελαγχολία.. σκεφτομαι ποσο μηνων θα ήμουν κι εγώ μαζί σας αν κράταγα τα μωρά μου.. εχω χασει δυο μωρα κορίτσια σε όλη τη σοβαρότητα του προβληματος μας και ώρες ώρες ποναει τοσο πολυ! σημερα με επιασε ενα παραπάνω.. εβλεπα στην απεναντι πολυκατοικια μια κοπελίτσα που γεννησε πριν δυο μήνες ενα κοριτσακι και τώρα το εχει αγκαλιά και στολιζαν μαζι το δεντρο βαζανε τις μπαλες και αυτο τις επιανε επειδη γυαλιζανε και ήταν ενθουσιασμένο! και εγω τους χαζευα απο το παράθυρο.. και εγω ουτε μωρο, ουτε κοιλια ουτε τιποτα.. τελοσπαντων τι μου φταιτε παλι να σας ριχνω..

μελανια μου θα σου πω αυριο γιατι τώρα θα φάω ξύλο απο το σύζηξ!! καλο βραδυ! και του χρονου τετοια εποχη οχι αλλες μοναξιές δεν μπορώ άλλο!!!!!!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκά και καλή εβδομάδα να έχουμε

Μοριτσα μου συλλυπητήρια για τον θείο σου... κάτι αντίστοιχο πάθαμε και εμείς τον Αυγουστο λίγες μέρες πριν τον γάμο μου...

Γενικότερα βρε κορίτσια και εγώ χθες κάπως περίεργα ένιωθα..σκεφτόμουν ότι από την ημέρα που αρραβωνιάστηκα με τον αντρα μου όλα μας έχουν πάει στραβά ... πόσο ακόμα...

Γενικότερα Μοριτσα μου και η μέρα της ωοληψίας μου ήταν γιορτινή και η μέρα που ξεκίνησα τις ενέσεις ήταν γιορτινή και όταν έμαθα ότι ένα σποράκι προχωράει γιορτή ήταν... ελπίζω σε ένα θαύμα :rolleyes:

Μαίρη μου σου εύχομαι ολόψυχα του χρόνου να στολίζεις με κοιλίτσα φουσκωμένη :wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!! ε δεν μπορει Βασιλική μου όλα αυτά να είναι τυχαια!! ολοι οι Αγιοι θα βάλουν το χεράκι τους να βγει το μωράκι σας μαχητης!!! εγω θυμαμαι εκανα χοριακή μια μέρα νωρίτερα απο τη 14η που έπρεπε για να συμπέσει με του Αγίου Δημητρίου, δεν βοηθησε και πολύ στη περίπτωση μου αλλά τουλάχιστον εκείνη τη μέρα ήμουν τόοοσο χαρουμενη! δεν θα το ξεχασω.. α και όσο για αυτο που λες οτι απ τη μερα που αρραβωνιάστηκες νιωθεις ότι κάπως είναι εγω το ίδιο ακριβως νιώθω απο τη μέρα του γάμου μου και μετα! βρε μπας και μας έχουνε ματιάξει??? αντε να φυγει αυτη η κωλοχρονιά...


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια;

Καλορίζικο το νέο τόπικ κι εύχομαι να είναι γουρλίδικο για όλες.

Λοιπόν, όπως λέει και η Maryy όντως ίσχυε εκείνο με εκείνη τη κοπέλα με τα φάρμακα. Τώρα δεν ξέρω αν πρέπει να πω παραπάνω και περισσότερες λεπτομέρειες...

Καλημέρα Μαιρόυλα!!! αν όντως πρόκειται για το ίδιο άτομο ειναι απαράδεκτο αυτό που συμβαινει!!!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι κομμάτια.. η συνηφαδα μου μόλις μας ανακοινωσε οτι ειναι εγκυος στο δευτερο.. εχει ενα κοριτσακι δυο χρονων.. απο τοτε που ξεκινησα εγω την εξωσωματικη ενιωσα οτι ξεκινησε ο ανταγωνισμος και το παλευαν το παλευαν.. και να λοιπον που ο Θεός πηρε απο εμενα δυο μωρα και το εδωσε σε εκεινη.. και ξερετε τι.. ειναι ανθρωποι που κλαιγοντουσαν διαρκως για τα λεφτα και οτι και καλα καθυστερουσαν το δευτερο γιατι υπολογιζουν τα 3000 ευρω της γεννας.. και τα λεγανε σε εμας που εχουμε δωσει ηδη 7000 εχουμε στραγγιξει οικονομικα και ψυχικα και ειμαστε στο μηδεν.. δουλευουμε για να μας τα τρωνε οι γιατροι. ζουμε με τα αγχη μας και τη στενοχωρια μας, φορτωνουμε τον οργανισμο μας με φαρμακα με ενα μελλον τοσο αβεβαιο με μια τοσο δυσκολη περιπτωση οπως είμαστε εμεις.. αρχιζω να πιστευω οτι δεν υπαρχει Θεός.. δεν μπορει αν υπηρχε θα αγαπαγε τα παιδια του.. δεν θα τα δοκιμαζε μονιμως θα τους εδινε ενα σημαδι.. δεν λεω να ναι καλα τα παιδια αλλα ξερετε τι ειπανε οτι δεν το θελανε τοσο, ετυχε.. και εγω μετα καταριεμαι την τυχη μου την αμοιρη.. δεν μπορω αλλο υποφερω... δεν ειναι δικαιο ολο αυτο που συμβαινει!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Marry εγώ που δεν πιστεύω ιδιαίτερα ή μάλλον πιστεύω με τον δικό μου τρόπο μερικές φορές σκέφτομαι οτι είναι σκληρό και δύσκολο να μην έχεις κάποιον που να πιστεύεις σ αυτόν και να ξέρεις οτι θα σε βοηθήσει.Μακάρι να πίστευα τόσο όσο εσύ.Νιώθεις πολύ πιο μόνη σ αυτό το κόσμο αλλιώς.Μη το σκέφτεσαι έτσι θα έρθει και το δικό σας το μωράκι.Και αφού πιστεύεις τόσο στον Θεό λες να μην κάνει κάτι καλό για σένα;;;Δεν το νομίζω.Φιλια και μη στενοχωριέσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Marry εγώ που δεν πιστεύω ιδιαίτερα ή μάλλον πιστεύω με τον δικό μου τρόπο μερικές φορές σκέφτομαι οτι είναι σκληρό και δύσκολο να μην έχεις κάποιον που να πιστεύεις σ αυτόν και να ξέρεις οτι θα σε βοηθήσει.Μακάρι να πίστευα τόσο όσο εσύ.Νιώθεις πολύ πιο μόνη σ αυτό το κόσμο αλλιώς.Μη το σκέφτεσαι έτσι θα έρθει και το δικό σας το μωράκι.Και αφού πιστεύεις τόσο στον Θεό λες να μην κάνει κάτι καλό για σένα;;;Δεν το νομίζω.Φιλια και μη στενοχωριέσαι!!!

Δεν ξερω σε τι να πιστεψω πια.. τελοσπαντων με το καλο να ερθει το μωρακι τους και ελπίζω σε ενα θαυμα να έρθει και το δικό μου...


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κορίτσια για την συμπαράσταση. Σήμερα ήταν δύσκολη μέρα. Τελικα διαπιστώνω πως οι αναποδιες πέφτουν όλες μαζι σε λίγους και για τους υπόλοιπους δεν ισχύει αυτο.. Όσο για το ότι μετα απο μια στεναχώρια έρχεται μια χαρα σε μας δεν ισχύει. Μέσα σε 8 χρόνια χασαμε τα πεθερικα μου και το πατέρα μου και κει που λες να κανείς παιδια πάρε και την αζωοσπερμια. Το μονο χαρουμενο γεγονος ηταν ο γαμος. Τι να κάνουμε? θα παλέψουμε και θα τα καταφέρουμε. Είναι απίστευτες οι δυνάμεις που έχουμε και δεν τις ξερουμε....

Maryy μην απογοητευεσαι γιατι κανείς μια νεα αρχη!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βασιλικη πως τα πας? είσαι ξαπλα?

Εγω σήμερα πήγα έκανε εξετάσεις και υπερηχο αλλα ούτε και ξέρω τα αποτελέσματα. Με πήραν τηλ να μείωσω τις μονάδες. Καλο ειναι αυτο? Στον υπερηχο αν θυμαμαι καλα κάπου στις 10 μετρήσεις έπιασα. Την Τετάρτη θα ξανα πάω και θα είμαι πιο συγκεντρωμένη. :rolleyes:


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βασιλικη πως τα πας? είσαι ξαπλα?

Εγω σήμερα πήγα έκανε εξετάσεις και υπερηχο αλλα ούτε και ξέρω τα αποτελέσματα. Με πήραν τηλ να μείωσω τις μονάδες. Καλο ειναι αυτο? Στον υπερηχο αν θυμαμαι καλα κάπου στις 10 μετρήσεις έπιασα. Την Τετάρτη θα ξανα πάω και θα είμαι πιο συγκεντρωμένη. :rolleyes:

Καλημέρα κοριτσάκι, ξάπλα εντελώς δεν είμαι δεν αντέχω... τριγυρίζω μεσα στο σπίτι αλλά δεν κάνω δουλειές ... μόνο τα βασικά... (μαμ κακα και νανι χαχαχαχα) εχει αρχίσει να πονάει η μέση μου από τις ξάπλες χαχαχαχαχαχα

Νομίζω ότι είναι πολύ καλό το ότι σου είπαν να μειώσεις τις μονάδες εμένα όλο τις ανέβαζαν γιατί δεν αντιδρούσε ο οργανισμός μου αρα από την μικρή εμπειρία μου είσαι σε πολύ καλό δρόμο... :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βασιλικη πως τα πας? είσαι ξαπλα?

Εγω σήμερα πήγα έκανε εξετάσεις και υπερηχο αλλα ούτε και ξέρω τα αποτελέσματα. Με πήραν τηλ να μείωσω τις μονάδες. Καλο ειναι αυτο? Στον υπερηχο αν θυμαμαι καλα κάπου στις 10 μετρήσεις έπιασα. Την Τετάρτη θα ξανα πάω και θα είμαι πιο συγκεντρωμένη. :rolleyes:

Καλημερα μοριτσα ειναι πολύ καλο το οτι σου μείωσαν τις μονάδες! σημαινει ότι ο οργανισμός σου ανταποκρίνεται μια χαρά κάνεις πολλά αυγουλάκια αρα δεν υπαρχει λόγο να σε φορτωνουν με περιττες ορμόνες! αληθεια τι φαρμακα σου εχει δώσει?? α επισης τον υπερηχο τον εκανες πρωι???


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκι, ξάπλα εντελώς δεν είμαι δεν αντέχω... τριγυρίζω μεσα στο σπίτι αλλά δεν κάνω δουλειές ... μόνο τα βασικά... (μαμ κακα και νανι χαχαχαχα) εχει αρχίσει να πονάει η μέση μου από τις ξάπλες χαχαχαχαχαχα

Νομίζω ότι είναι πολύ καλό το ότι σου είπαν να μειώσεις τις μονάδες εμένα όλο τις ανέβαζαν γιατί δεν αντιδρούσε ο οργανισμός μου αρα από την μικρή εμπειρία μου είσαι σε πολύ καλό δρόμο... :D

Βασιλικη μη τρελαινεσαι με την πολλή ξαπλα απλά μην κανεις δουλειες και κουραζεσαι!! εγω την πρωτη φορα ειχα κατσει τη μια βδομαδα την αλλη πηγα κανονικά για δουλεια με πολύ πίεση και άγχος.. τη δευτερη φορά εκατσα 15 μέρες ώς επι το πλείστον ξαπλα αλλά εβγαινα πήγαινα βόλτες μαγειρευα σκουπιζα και σφουγγάρισα μια φορα κιολας πολυ΄χαλαρα όμως.. το αποτελεσμα δεν επηρεασε την επιτυχια τουλάχιστον στην αρχη γιατι μετά... γενικά εχω καταλάβει ότι δεν παιζει ρόλο αν ειναι να κάτσει θα κατσει! ε την τριτη φορα θα κατσω απειροελαχιστα μονο 1-2 μερες που χρειάζονται.. θα δοκιμασω και ετσι να πω ότι τα εχω κάνει ολα σε αυτη τη ζωη!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορτσουδια μου.....χαρηκα πολυ οταν ειδα αυτο το θεμα...χαρηκα;πιστευω να με καταλαβαινετε...!!εχουμε και εμεις αζωοσπερμια...το μαθαμε το σεπτεμβριο...καναμε αρκετες εξετασεις...δυστυχως 'η ευτυχως δεν βρεθηκε τιποτα!!καναμε ουρα,αιμα,ορμονες και υπερηχους..δεν βρεθηκε τιποτα..!!μας εμεινε μονο κυστικη ινωση και καρυοτυπος...μας εδωσε ο γιατρος μια θεραπεια για 30 μερες nolvadex-d 20,ladinin,movatec και μετα ξανα σπερμοδιαγραμμα μπαςςςςςςςςς και αλλαξει κατι..!!κοριτσια ειστε καμμια απο θεσσαλονικη;γιατι οπως καταλαβα παμε για βιοψια με την καινουργια χρονια και εχω πελαγωσει..!ευχομαι σε ολες μας ο αγιος βασιλης να μας φερει και μας ενα νινι στο σπιτικο μας!!καλημερα..

Link to comment
Share on other sites

Βασιλικη με εκανες και γελασα :D πολλες δουλειες κανεις βρε πρεπει να εισαι ψοφια το βραδυ χαχαχα!

την τεταρτη θα ρωτησω τι γινεται χτες που πηγα ημουν εκτος τοπου και χρονου.

Maryy 7-9 κανουν τις εξετασεις. εγω κανω μιση arvekap & 100 puregon απο 150 που εκανα.

Μελτεμακι κουραγιο και υπομονη! θα το παλεψουμε οσο παει και οσο μπορουμε....εδω ειμαστε για να βοηθαει η μια την αλλη! η βιοψια ειναι η μονη λυση και ελπιδα πως θα βρουμε σπερματοζωαρια!

αχ ποσο το σκεφτομαι και αυτο οσο πλησιαζει ο καιρος......


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Moritsa είναι καλο που σου μείωσε τη δόση. Προφανώς ανταποκρίνεσαι πολυ καλα στα φάρμακα.

Maryy όλα αυτα που γράφεις τα είχα σκεφτεί και εγω. Λίγες μέρες αφου έμαθα το πρόβλημα μας και ήμουν χάλια, μας ανακοίνωσε πολυ κοντινό μας ζευγάρι οτι περιμενει μωρο! Έγινα κομμάτια και με έπιασαν τα κλάματα.

Επίσης, μόλις είχα αρχίσει τις ενέσεις ου ακόμα φυσικά δεν ήξερα αν θα τα καταφέρω κάποια στιγμή και ποτε θα είναι αυτή, πήγα στο μαιευτήριο να δω μια φίλη που γέννησε το κοριτσάκι της. Καθομουν στο διάδρομο και απο μπροστά μου περνούσαν δεκάδες μωρακια που τα πήγαιναν στις μανάδες τους! Δε μπορώ να σου περιγράψω πως ένιωσα. Ήταν σα να μου σκίζουν την καρδιά. Μετα όμως σκέφτηκα ότι μπορει κάποια απο αυτα τα μωρα να ήρθαν στις μαμάδες τους μετα απο πολυ κόπο και προσπάθεια. Και ότι γιατί σε λίγο καιρο να μην έρχεται και το δικό μου μωρακι έτσι;

Προσπάθησε να κλείσεις τα αυτιά σου σε ότι σε πληγώνει όσο δύσκολο και αν είναι αυτο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...