Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Καλημερούδια... σήμερα πήρα μία μέρα άδεια απ' την δουλειά για να μαζεψω τον χαμό του σπιτιού μετά το βάψιμο ναι βάψιμο μιας και ο αντρας μου αποφάσισε την Κυριακη να ξεκινήσει αλλαγή χρώματος στο σαλόνι και έως χθες το βράδυ που τελείωσε είμαστε σαν βομβαρδισμένοι χαχαχαχα ωχ τι με περιμένει...

Μοριτσακι με το καλό να υποδεχθείς τα εμβρυακια σου σημερα και καλή ξεκούραση από εδω και πέρα :wink::-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

vasiliki δες το σαν μια ανανέωση, θα σας αλλάξει η διάθεση!!

moritsaki με το καλό να υποδεχτεις τα ζουζουνια σου θα περιμενουμε τα νεα σου!! α και να σου πω κατι, μακαρι να βγω αληθινη, εχω πολύ θετικο προαισθημα για σενα απο την ώρα που ξεκινησες και μέχρι στιγμής όλα πάνε σούπερ!!! να δεις οτι θα πετυχεις και σε 15 μέρες θα κανουμε παρτυ!! αα ειμαι και ψαρακι κι εχω διαίσθηση εεεε!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλεναδες μολις γυρισα σπιτι με παρεα 3 αριστα εμβρυακια 8 διαιρεσεων :D:D:D ειμαι πολυ χαρουμενη και ικανοποιημενη ασχετα με ποιο θα ειναι το αποτελεσμα. μεχρι εδω που φτασαμε ειναι σαν ψεμα! 5 μπηκαν ηδη καταψυξη και τα αλλα 2 τα παρακολουθουν και το σαββατο θα ξερω συν οτι καταψυξαμε 3 αμπουλες υλικο!!! και που σας τα λεω νομιζω πως ειναι ονειρο και θα ξυπνησω :tongue: ο γιατρουλης ειπε πηγαμε σουπερ καλυτερα δε γινοταν και συμφωνω απολυτα μαζι του!

Βασιλικη ναι μεν κουραση αλλα ειναι και ανανεωση! να σας φτιαξει την διαθεση ;)

Μαιρη σε ευχαριστω μακαρι να βγει αληθινο το προαισθημα σου :D

στις 27 θα κανω χοριακη:P


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

φιλεναδες μολις γυρισα σπιτι με παρεα 3 αριστα εμβρυακια 8 διαιρεσεων :D:D:D ειμαι πολυ χαρουμενη και ικανοποιημενη ασχετα με ποιο θα ειναι το αποτελεσμα. μεχρι εδω που φτασαμε ειναι σαν ψεμα! 5 μπηκαν ηδη καταψυξη και τα αλλα 2 τα παρακολουθουν και το σαββατο θα ξερω συν οτι καταψυξαμε 3 αμπουλες υλικο!!! και που σας τα λεω νομιζω πως ειναι ονειρο και θα ξυπνησω :tongue: ο γιατρουλης ειπε πηγαμε σουπερ καλυτερα δε γινοταν και συμφωνω απολυτα μαζι του!

Βασιλικη ναι μεν κουραση αλλα ειναι και ανανεωση! να σας φτιαξει την διαθεση ;)

Μαιρη σε ευχαριστω μακαρι να βγει αληθινο το προαισθημα σου :D

στις 27 θα κανω χοριακη:P

ζουζουνιτσα καλως τα δεχτηκες τα εμβρυακια σας!!!!!:D:D:D

σας ευχομαι να αλλαζετε χρονο με τα καλυτερα νεα της ζωης σας!!!!!!

με το καλο η χοριακη σας κοριτσακι!!!!!!:D:D:D


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Moritsakiiiiiiiiiiiiiiiiii μου γλυκό το νέο έτος θα σας βρει 3 να μη σου πω και 4 χιχιχιχιχι

Ξεκούραση, ξάπλα και πάλι ξάπλα ... θυμήσου το τρίπτυχο της επιτυχίας : μαμ κακα και νάνι :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Moritsa εύχομαι όλα να πανε καλα! Και ο νέος χρόνος να σας βρει 5!!!

Όλα μέχρι στιγμή είναι καλύτερα απο όσο μπορει να ελπιζατε νομίζω! Και έχετε και πολυ υλικό για να γίνετε πολυτεκνοι!!!

Καλη ξεκούραση!:P

Link to comment
Share on other sites

morιtsa ευχομαι στης 27 μια τεραστια χοριακη!κι εγω εχω προαισθημα οτι ολα θα πανε καλα και ο καινουργιος χρονος θα σε βρει μανουλα!

κοριτσια οσο για σας τις υπολοιπες σας παρακουλουθω και προσευχομαι γεια σας.

εγω μπηκα στον 4 μηνα και ειδα επιτελους χερακια και ποδαρακια να κουνιουντε,απιστευτο συναισθημα.εκλαιγα σε ολα το γυρισμο για το σπιτι.μετα απο τοσο πονο κλαμα και απογοητευση επιτλους ενα αγγελουδι.ευχομαι σε ολες ο καινουργιος χρονος να σας δωσει το ιδιο δωρο.κουραγιο κοριτσια και αισιοδοξια.

σας φιλω και συγνωμη αν σας κουρασα.καλες γιορτες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κορίτσια για όλα!;)

Η μοσχαρα εχω πέσει σε χειμερια νάρκη απο χτες! Η μου έλειπε ύπνος ή τα ουτρογκεσταν κάνουν την δουλεια :tongue: τώρα ξυπνησα απο την ένεση, έβαλα τον άντρα μου να μου τις κάνει πρωι πριν φύγει για την δουλεια για να με πιάνει στον ύπνο :D:D


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλώς ορισες Κερακι :D πολυ χάρηκα με τα νεα σου!!! Είναι απίστευτο φαντάζομαι να βλέπεις μια κούκιδα το πως εξελίσσεται και γίνεται ανθρωπακι! Μέχρι τέλους όλα να πανε περίφημα! Ποτε με το καλο?

Ελενιτσα εμείς δε είχαμε κυρσοκηλη. Καλη επιτυχία και σύντομα μανούλα!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μοριτσα μου κοριτσάκι μου ! τα θερμά μου συγχαρητήρια ! και σε σένα κ στον σύζυγο! Με το καλό η χορειακή!

Ρένα καλώς ήρθες ! Τις καλύτερες ευχές μου για το μωρό σου!

Τα νέα μου. Δεν έγραψα 2 μέρες γιατί για μένα τα πράγματα εξελίσσονται περίεργα. Χρειάζομαι τα φώτα σας. Από ότι θυμάστε ο νέος γιατρός μας έδωσε μια σειρά εξετάσεις για τον καθένα μας προκειμένου να δει τι γίνεται και πως πάνε τα πράγματα. Ο άντρας μου τις έκανε την Τετάρτη (προχθές ) & τα πρώτα αποτελέσματα από χθες είναι τα εξής. Αιματολογικές καλές . Ο υπέρηχος έδειξε μέτρια κυρσοκήλη ενώ το δείγμα σπέρματος σχεδόν αζωοσπερμια!

Ο ουρολόγος που τον παρακολουθεί προτείνει βιοψία 23/12 προκειμένου να δει πως πάνε τα πράγματα εκεί μέσα κ τι φταίει/εμποδιζει το σπέρμα αλλά κ να πάρει δείγμα για κατάψυξη (καλό αυτό) . Η βιοψία θα του δείξει λέει κ πώς να προχωρήσει με την εγχείρηση της κυρσοκύλης η όποια προγραμματίστηκε για αρχές του χρόνου.

Μορίτσα ή όποια άλλη μπορεί. Τι γίνεται με τη βιοψία? Πόσο θα κάτσουμε? Θα κάνουμε Χριστούγεννα μέσα? Πονάει πολύ? Επηρεάζει τη λίμπιντο? Γενικά είναι επώδυνη? Ο άντρας μου μίλησε χθες το πρωί με τον γιατρό μόνος του κ βέβαια ρώτησε τα μισά!!!!!! Βοήθεια!

Επιπλέον το αστείο είναι ότι εγώ έχω καθυστέρηση κ δεν μπορώ να κάνω ακόμα τις εξετάσεις που μου έχει ζητήσει (θυρεοειδής-προλακτινη-καμπύλη ζαχάρου) γιατί τις ήθελε 2-5η μέρα περιόδου. Μετά την εξωσωματική αδιαθέτησα κανονικά αλλά με πολύ μικρή ροη για 2 μέρες . Ενδιάμεσα είχα αίμα 2 μέρες μάλλον λόγω ωορρηξίας . και τώρα είμαι 33η μέρα και περίοδος γιοκ. Τι γινεται? Φταίνε οι ορμόνες? Τέλος πάντων το ραντεβού με τον γυναικολόγο είναι την Δευτέρα οπότε θα μας πει πως προχωραμε τουλάχιστον από την πλευρά του συζύγου.

Σας ζάλισα αλλά ξέρω πως έχετε τις απαντήσεις. Σας φιλώ μια μία ξεχωριστά!

Link to comment
Share on other sites

Ολινα ο συζυγος έχει κάνει ορμονολογικες? Μπορει η κυρσοκηλη να εμποδίζει τα σπερματοζωαρια να βγουν αλλα μπορει να μην έχει και καμια σχέση. Αν είναι να κάνετε επέμβαση γιατι δεν την κάνετε μαζι βιοψια και κυρσοκηλη? καλο είναι να πάρεις τις εξετάσεις και να πάρετε μια δεύτερη γνώμη και βέβαια να δεις τι θα πει ο γυναικολογος σου.

Εμείς ειχαμε επισκεφτει πρωτα ουρολογο ο οποιος ηθελε να κανει πρωτα βιοψια να δει τι θαβρουμε και μετα να προχωρησουμε στη διαδικασια της μικρογονιμοποιησης αλλα τελικα επιλεξαμε να την κανει ο γυναικολογος την μερα της ωοληψιας. δεν μείναμε καθόλου μέσα και οι ενοχλήσεις ήταν μόνο για εκείνη την μέρα.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Moritsa, μπράβο. Καλά αποτελέσματα με μια μεγάαααλη χοριακή εύχομαι.

ΡΕΝΑ1, δεν το έχω ζήσει ακόμη, αλλά μπορώ να φανταστώ πόσο υπέροχο είναι αυτό το συναίσθημα! Τέλεια τα νέα σου!

Εχθές πήρα το κουτί. Σε ευχαριστώ και πάλι πάααααρα πολύ.:-)


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Olina να μην σε ανησυχεί καθόλου ούτε εσένα ούτε τον σύζυγο σου η βιοψία. Ο δικός μου που δεν μπορεί καθόλου στην ιδέα του χειρουργείου και της αναισθησίας και μπορώ να πώ πώς τα πήγε τέλεια :). Η βιοψία θα κρατήσει κανένα 45λεπτο υπολογισε και την αναισθησία και την καθηστέρηση 1 ώρα και κάτι. Μετά θα παραμείνετε μέσα 1-2 ώρες ανάλογα μέχρι να συνέλθει εντελώς και θα φύγετε. Όσο για το αν είναι επώδυνη.... θα φύγετε με ραφές στη επίμαχη περιοχή και θα πρέπει να ήσαστε προσεκτικοί καμία εβδομάδα απο τυχών κτυπήματα. Ο πόνος είναι λίγος και τις 3 πρώτες μέρες. Ο σύζυγος μου είχε περισσότερο πόνο και για περισσότερες μέρες γιατί πρίν από την βιοψία προσπαθήσαν να βρούν σπερματοζωάρια με παρακέντηση. Τώρα αν επηρεάζει την λιμπιντο ο γυναικολόγος μας είπε πώς δεν μπορείς να επαναλάβεις πολλές φορες την διαδικασία γιατί ουσιαστικά αφαιρείς τα κύτταρα που παράγουν την τεστοστερόνη. 1-2 φορές είναι απόλυτα ακίνδυνο.

Αυτά.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...