Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερούδια κοριτσάκια μου

Μοριτσα πας πάρα πολύ καλά ... μην αγχώνεσαι καθόλου να δεις που σε λίγες εβδομάδες θα τα θυμάσαι και θα χαμογελάς χαϊδεύοντας την κοιλίτσα σου :wink:

Link to comment
Share on other sites

Moritsa είναι καλο που σου μείωσε τη δόση. Προφανώς ανταποκρίνεσαι πολυ καλα στα φάρμακα.

Maryy όλα αυτα που γράφεις τα είχα σκεφτεί και εγω. Λίγες μέρες αφου έμαθα το πρόβλημα μας και ήμουν χάλια, μας ανακοίνωσε πολυ κοντινό μας ζευγάρι οτι περιμενει μωρο! Έγινα κομμάτια και με έπιασαν τα κλάματα.

Επίσης, μόλις είχα αρχίσει τις ενέσεις ου ακόμα φυσικά δεν ήξερα αν θα τα καταφέρω κάποια στιγμή και ποτε θα είναι αυτή, πήγα στο μαιευτήριο να δω μια φίλη που γέννησε το κοριτσάκι της. Καθομουν στο διάδρομο και απο μπροστά μου περνούσαν δεκάδες μωρακια που τα πήγαιναν στις μανάδες τους! Δε μπορώ να σου περιγράψω πως ένιωσα. Ήταν σα να μου σκίζουν την καρδιά. Μετα όμως σκέφτηκα ότι μπορει κάποια απο αυτα τα μωρα να ήρθαν στις μαμάδες τους μετα απο πολυ κόπο και προσπάθεια. Και ότι γιατί σε λίγο καιρο να μην έρχεται και το δικό μου μωρακι έτσι;

Προσπάθησε να κλείσεις τα αυτιά σου σε ότι σε πληγώνει όσο δύσκολο και αν είναι αυτο!

roxannaki μου ετσι νιωθω και εγώ.. σαν να μου σκίζουν τη καρδια.. και σκεψου εσυ ενιωθες ετσι πριν ξεκινησεις καλά καλα τη προσπάθεια και ΄δόξα το Θεό πετυχε με την πρώτη.. σκεψου σε τι φαση ειμαι εγώ μετα απο δύο εξωσωματικές και δύο αποβολές.. οι συγκεκριμενοι ξερουν πολύ καλά το πρόβλημα και τι έχουμε περάσει.. και με το που εκανε το τεστ πριν καν βεβαιωθει έσπευσαν πρώτοι να μας το ανακοινωσουν! σε ποιους σε εμας! και σαν να μην έφτανε όλο αυτο είπε.. ειδες ρε παιδι μου τι κρίμα, εμεις που δεν το θέλαμε ήρθε και εσεις που το παλευετε δεν μπορειτε!! αντιλαμβάνεστε πως ένιωσα!! να ανοιξει η γή να με καταπιεί! και αντι να τους πεταξω εξω τους είπα τι να κάνουμε αφου εμεις δεν μπορούμε καντε εσέις για εμας!! φανταστειτε το πρόβλημα να το είχα εγω και οχι ο αδερφός του δηλαδη?? μου σκίστηκε η καρδιά! όχι για αυτους μακάρι να κάνουν και 10 παιδιά μου είναι αδιάφορο αλλα το να παιζεις με τον πόνο του άλλου ειναι ότι πιο απάνθρωπο θα μπορουσαν να κάνουν με τόσο απεχθές τρόπο! με το καλο το μωρακι τους και ας κατηγορηθω εγώ για ζήλια και κακια! αλλα κακά τα ψέμματα αν δεν το βιωσεις δεν εχεις συναισθηση της κατάστασης! εδω της ειπα α ωραια θα ακουσεις και τους χτυπους και λεει ενταξει μωρε θα δω σε ποιο γιατρο θα παω εχουμε καιρο σιγα.. και εγω αναρωτιεμαι, οταν εσεις βγάλατε θετικο αποτέλεσμα, δεν μετράγατε τις ώρες τις στιγμές τα δευτερόλεπτα μεχρι να πατε να ακουσετε το μωρο σας??? ακριβως γιατι αγωνιστηκατε για αυτο.. παλεψατε οικονομικά και ψυχικα!! ενω καποιοι αλλοι δεν εκτιμουν τιποτα δυστηχως!! και οι συγκεκριμενοι εντελως τυχαια το πιασανε με το που ανακοινωσα τη δικια μου αποτυχια..


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα!!! κοριτσια εγω προσπαθω να μην ερχομαι σε επαφη με ανθρωπους που ειναι κακοπροαιρετοι για να μην χαλιεμαι. απο την αλλη υπαρχουν και αυτοι που τα λενε απο αγνοια.

Maryy κοιτα τον αντρουλη σου και μην σκας με τους αλλους. σε τετοιες περιπτωσεις (σαν τη συνηφαδα σου) αναρωτιεσαι αν υπαρχει Θεος....

τα νεα μου ειναι πως παω παρα πολυ καλα εχω αρκετα ωαρια διαστασεων απο 8 ως 20! δεν ειναι μεγαλο το 20? τωρα περιμενω να βγει η προγεστερονη και νεες οδηγιες. ο γιατρος ειναι πολυ αισιοδοξος εγω παρα πολυ συγκρατημενη. του λεω γιατρε απο ωαρια καλα παμε απο σπερματοζωαρια να δουμε και λεει θα βρουμε, θα βρουμε!μακαρι


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

moritsaki σουπερ παμε!!! και εγω 20-22 ωαρια ειχα κανει βεβαια γονιμοποιηθηκαν μονο τα 6 αλλα στην περιπτωση μας με τετοιο σπερμα για μενα οσο πιο πολλά τοσο το καλυτερο??? ελπιζω αχρειαστη να ναι η βιοψια!! ποτε πατε για εμβρυομεταφορα???

Βασιλικη ποτε κανεις χοριακη??


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

moritsa ευχαριστω για την ενημερωση!

κοριτσια σας παρακολουθω να ξερετε...!!!! εξαλλου του χρονου τετοια εποχη να μαστε καλα θα μου δινετε εσεις σας πιο φρεσκομανουλες δυναμη για την επομενη προσπαθεια μου για ενα 2ο μπουμπουκακι!!!

:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω ίδια αγωγή και σήμερα και αύριο πάω πάλι για αίμα και υπερηχο. Εχω καταντήσει πρεζακι με τόσα τρυπηματα!

Μαρίνα καλώς μας βρηκες ;) η μια δίνει κουράγιο στην άλλη!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

τι κάνετε κοριτσάκια?

Σας διαβάζω αλλά γινεται χαμός στο γραφείο κ δεν μπορώ να σας γράψω! Μοριτσα ψαρευεις κοπλιμέντα????? κοριτσακι μου καλο! μου φαίνονται τέλεια τα αποτελέσματα σου και μην ανησυχεις ολα καλά θα ειναι κ με το σπέρμα!

Μαryy τι να πω. Με το καλό το ανηψάκι σου.......ολα τα άλλα ειναι περιττα. Καταλαβαίνεις περισσότερα απο οσα σου γράφω. Σε εχω στην καρδια μου γιατι εχω πολλες τέτοιες ιστοριες να σου πω. Ειμαι 34 και οι φιλες μου έχουν ολες από 2 παιδάκια ζωη να έχουν. Μια απο τις καλυτερες μου φιλες επιασε το τρίτο με σπιράλ (!!!!!!) ενώ η κοπέλα δεν άντεχε οικονομικά να το κρατήσει. Φαντάσου αυτη να κλαιει που δεν ερχόταν η περίοδος κ εγώ στην 1η εξωσωματική τότε να βλέπω την ιδια μέρα το αίμα μετά την αρνητική χοριακή. Εισαι μικρη ακόμα μην ανησυχεις όλα θα πάνε κατ' ευχήν!

Βασιλικούλα πότε πας?

φιλια σε όλες .....:-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σας

Μοριτσακι σουπερ είσαι μην ανησυχείς θα βρειτε και σπερματοζωάρια όλα θα πάνε μια χαρα :wink:

Κοριτσάκια αυριο θα πάω για την χοριακή... όμως είμαι λίγο χάλια :( Πονάει το στομάχι μου απ' τα φάρμακα προφανώς αν και πάντα φαγωμένη τα παίρνω και επιπλέον χθες κάποια στιγμή είχα τάση για εμετό:-( Δεν αναφέρω καθόλου τα πονάκια χαμηλά λες και θα έρθει περίοδος ... :-(

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σας

Μοριτσακι σουπερ είσαι μην ανησυχείς θα βρειτε και σπερματοζωάρια όλα θα πάνε μια χαρα :wink:

Κοριτσάκια αυριο θα πάω για την χοριακή... όμως είμαι λίγο χάλια :( Πονάει το στομάχι μου απ' τα φάρμακα προφανώς αν και πάντα φαγωμένη τα παίρνω και επιπλέον χθες κάποια στιγμή είχα τάση για εμετό:-( Δεν αναφέρω καθόλου τα πονάκια χαμηλά λες και θα έρθει περίοδος ... :-(

Και δεν χαιρεσαι Βασιλική μου!! καλά ειναι αυτα που αναφέρεις! το σποράκι σου θα βγει μαχητής θα δεις!!!!!!! πολύ πολύ πολύ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι κάνετε κοριτσάκια?

Σας διαβάζω αλλά γινεται χαμός στο γραφείο κ δεν μπορώ να σας γράψω! Μοριτσα ψαρευεις κοπλιμέντα????? κοριτσακι μου καλο! μου φαίνονται τέλεια τα αποτελέσματα σου και μην ανησυχεις ολα καλά θα ειναι κ με το σπέρμα!

Μαryy τι να πω. Με το καλό το ανηψάκι σου.......ολα τα άλλα ειναι περιττα. Καταλαβαίνεις περισσότερα απο οσα σου γράφω. Σε εχω στην καρδια μου γιατι εχω πολλες τέτοιες ιστοριες να σου πω. Ειμαι 34 και οι φιλες μου έχουν ολες από 2 παιδάκια ζωη να έχουν. Μια απο τις καλυτερες μου φιλες επιασε το τρίτο με σπιράλ (!!!!!!) ενώ η κοπέλα δεν άντεχε οικονομικά να το κρατήσει. Φαντάσου αυτη να κλαιει που δεν ερχόταν η περίοδος κ εγώ στην 1η εξωσωματική τότε να βλέπω την ιδια μέρα το αίμα μετά την αρνητική χοριακή. Εισαι μικρη ακόμα μην ανησυχεις όλα θα πάνε κατ' ευχήν!

Βασιλικούλα πότε πας?

φιλια σε όλες .....:-)

Οlinara Μου!!!! δεν εχω λόγια.. μαλλον πάντου γυρω μας και στο στενότερο οικογενειακό μας περιβάλλον θα υπάρχουν περιτπώσεις που δεν το αξίζουν η δεν έπρεπε να παει εκει, μόνο και μονο για να μας θυμίζουν οτι ο αγωνας ο δικός μας ειναι μεγαλυτερος αλλα που θα παει και η χαρά οταν έρθει θα ειναι μεγαλύτερη!! όπως λεει και ο άντρας μου αλλοι φτάνουν με το αεροπλάνο, εμεις έχουμε πάρει το χωματόδρομο...


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο σύζηγος! καλά τα λέει! απλά και εμεις πήραμε τζιπάκι και δεν έχουμε ανάγκη κανέναν έτσι δεν είναι????????

Βασιλική με το καλό κοριτσακι μου. Ανυπομονω!!!!!!!

Μοριτσα πως πάει?

φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! ολα καλα λεει ο γιατρος και το μεσημερι θα μου πει ποτε θα παω για ωοληψια Σαββατο ή Δευτερα. μου ειπε οτι υπαρχει το ενδεχομενο της βιοψιας, το οποιο το ξερουμε, αλλα και το ενδεχομενο του δοτη. ας ελπισουμε πως δε θα χρειαστει...

απο χτες νιωθω μια δυσφορια και πονακια τα οποια μου ειπε πως ειναι φυσιολογικα. χτες πρωτη φορα πονεσα με τις ενεσεις :confused:

Βασιλικη μια μερα εμεινε.... με το καλο!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

moritsaki μου θα πονας λιγο γιατι εχεις πολλά αυγουλακια για αυτο... εγω ενιωθα σαν να ειχα σκωληκοειδητη.. και ισως πονας λιγο και μετα την ωοληψια αλλά θα περάσει.. ολα καλα θα πανε και ευχομαι να βγουν εστω καμια 20αρια ομορφα σπερματοζωακια που θα σας φερουν πιο κοντά στα μωράκια σας!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένοιωθα σαν να κλωσσάω αυγά! Πραγματικά ένοιωθα πολύ βαριά και όταν καθόμουνα λες και καθόμουνα πάνω στα αυγα! χωρις πλάκα έτσι ακριβώς!

τις ενέσεις (το φάρμακο εννοω) τις έχεις στο ψυγειο? αν ναι να τις ζεσταίνεις (να τις τρίβεις με τα χέρια σου) πριν τις κάνεις για να έχουν θερμοκρασία σώματος . Ετσι δεν θα πονάς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...