Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Βασιλικουλα μου .....μην στεναχωριεσαι δεν μπρορω να σου πω ....το μόνο που ευχομαι να γινουν συντομα ολα ενα κακο ονειρο που θα θυμασαι για να εκτιμάς οτι εχεις. Ας ειναι.....

κουράγιο. κλαψε πολύ κ κάνε οτι τραβαει η όρεξη σου. Θα περάσει κοριτσακι κ μια νέα προσπάθεια θα σου φέρει οτι θές!

Μοριτσα τι σου ειπε?

Nikky welcome

σας ευχαριστώ όλες για την υποστήριξη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια και συγνώμη που σας έχω στην αναμονή αλλά μόλις γύρισα σπίτι απο το πρωί.

Ο σπόρος δεν τα κατάφερε... Σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση όλο αυτό το διάστημα...

Μοριτσα και ολίνα σας εύχομαι ότι καλύτερο :wink:

Βασιλικη λυπαμαι πολυ.. το εχω περασει 2 φορές και σε χειρότερη μορφή και μπορώ να σε καταλάβω.. κανε κουραγιο όμως και συζητηστε με το γιατρό σου! αν θυμαμαι καλα, δεν ειχες πολυ καλη ανταπόκριση στα φάρμακα.. ισως μιλησετε απο το να φορτωνεις τον οργανισμο σου με περιττες ορμονες να παρετε ωαρια απο φυσικους και να βαλεις 3 μαζεμενα! μια ιδεα λεω κατι για να σε παρηγορησει μπορει να λεω και βλακειες...


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασιλικη ελπιζω να εισαι λιγο καλυτερα και να σου πω, χαθηκε μια μαχη οχι ομως ο πολεμος!

εγω σημερα τελειωσα με τις ενεσεις, δευτερα πρωι παω για ωοληψια και ο Θεος να βαλει το χερι του να βρουμε λιγα γερα σπερματοζωαρια (δε ζηταω πολλα)! οσο και να μην θελω να αγχωνομαι αυτο το κομματι με αγχωνει. θα ηρεμησω μονο αν βρουμε και γονιμοποιησουν ακομα και αν βγει αρνητικη η χοριακη. ας σταματησω το παραληρημα εδω για σημερα και αυριο μερα ειναι :tongue:

καληνυχτα


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια ...είμαι καλά μην ανησυχείτε εεξάλλου το περιμέναμε ότι κάπως έτσι θα πάει...

Μήπως ξέρει καμιά σας τι πρέπει να κάνω με το ΙΚΑ για να πάρω πάλι φάρμακα για την 2η φορά που δικαιούμαι???

Μίλησα με τον γιατρό...η επόμενη φορά θα είναι με το μικρό πρωτόκολλο και πιθανολογούμε ότι θα είναι πολύ καλύτερη...θα δείξει :)

Moritsa μου εύχομαι όλα να πάνε καλά τη Δευτέρα :-)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ειναι που ειναι πρησμενη η κοιλια τωρα εχει πρεσστεθει και το αγχος οποτε καταλαβαινετε κοντευω να σκασω :oops:

αληθεια τι διαστημα χρειαζεται για την επομενη προσπαθεια?

Βασιλικη ο ντοκτορ τι πιστευει πως εφταιξε? θα πατε σε καταψυξη ή φρεσκο?


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Moritsa καλη επιτυχία για αύριο! Μην αγχωνεσαι είναι εντελώς ανώδυνο και θα έχεις πολυ καλα αυγουλακια!!

Όσο για το διάστημα μέχρι την επόμενη προσπάθεια, ο γιατρός μου είχε πει ότι στους 3 μήνες ο οργανισμός μου θα έχει καθαρίσει απο τα φάρμακα και τις ορμονες. Οπότε φαντάζομαι ότι κάπου εκει μπορει να γίνει η επόμενη προσπάθεια.

Βασιλική η επόμενη προσπάθεια θα είναι η τυχερή σου! Θα κανεις πιο πολλα αυγά με το άλλο πρωτόκολλο και επίσης πολυ βασικό είναι ότι δεν αγχωνεστε για το αν θα βρείτε σπερματοζωαρια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ειναι που ειναι πρησμενη η κοιλια τωρα εχει πρεσστεθει και το αγχος οποτε καταλαβαινετε κοντευω να σκασω :oops:

αληθεια τι διαστημα χρειαζεται για την επομενη προσπαθεια?

Βασιλικη ο ντοκτορ τι πιστευει πως εφταιξε? θα πατε σε καταψυξη ή φρεσκο?

Κοριτσάκι ο γιατρός εξεπλάγην με την περιπτωση μου διότι ούτε από τις ορμόνες μου ούτε από τους υπερηχους φαινοτανε οτι θα έχω πρόβλημα ανταπόκρισης. Θεωρεί ότι με άλλα φαρμακα θα είναι καλύτερα τα πράγματα. Επίσης θεωρεί ότι ίσως να μην ήταν ένας καλός κύκλος αυτός.

Το σπέρμα μας είναι σταθερά το ίδιο με μικρή βελτίωση...οπότε πάλι θα αποφύγουμε την βιοψία και μέχρι να ξεκινήσω την προσπάθεια θα κάνουμε καταψύξεις...ήδη από το δείγμα την ημέρα της ωοληψίας κράτησαν κατάψυξη κάτι ψιλά...

Η σκέψη μου και η θετική μου ενέργεια όλη μαζί σου για αύριο κοριτσάκι μου :)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι ο γιατρός εξεπλάγην με την περιπτωση μου διότι ούτε από τις ορμόνες μου ούτε από τους υπερηχους φαινοτανε οτι θα έχω πρόβλημα ανταπόκρισης. Θεωρεί ότι με άλλα φαρμακα θα είναι καλύτερα τα πράγματα. Επίσης θεωρεί ότι ίσως να μην ήταν ένας καλός κύκλος αυτός.

Το σπέρμα μας είναι σταθερά το ίδιο με μικρή βελτίωση...οπότε πάλι θα αποφύγουμε την βιοψία και μέχρι να ξεκινήσω την προσπάθεια θα κάνουμε καταψύξεις...ήδη από το δείγμα την ημέρα της ωοληψίας κράτησαν κατάψυξη κάτι ψιλά...

Η σκέψη μου και η θετική μου ενέργεια όλη μαζί σου για αύριο κοριτσάκι μου :)

ευχαριστω πολυ! οτι και να πω ειναι λιγο ;)

Βασιλικη θα τα καταφερουμε οπως και να εχει! θετικο ειναι πως τουλαχιστον εχετε σπερματοζωαρια!!! εγω βαρεθηκα να τρυπιεμαι με το βραχυ οχι εσυ με το μακρυ πρωτοκολλο που εκανες.....


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!

moritsaki καλη επιτυχια μέσα απο τη καρδια μου!! σε νιωθω 1000% γιατι θυμαμαι πολυ καλά και δεν θα το ξεχάσω ποτε τη μερα της βιοψιας που εγινε τελικα το χειρουργιο και έπρεπε μετα να πάω το δείγμα στο κέντρο να δω αν βρηκαμε η η μονη λύση θα ηταν ο δότης! Θεε μου τι τράβηξα εκεινη τη μερα!! ευχομαι στη δικη σου περιπτωση η αγωνια να τελειωσει σε ενα απλό σπερμοδιάγραμμα και να μη χρειαστει καν βιοψια!! θα περιμενουμε νεα σου!! α και καλή γέννα στα αυγουλακια σου χιχιχι να σας δωσουν υπέροχα μωρακια!

Βασιλικη μπες στο σιτε του ικα εκει νομιζω γραφει λεπτομερειες! αν θυμαμαι καλα θελουν μεσοδιαστημα 4 μηνων αλλα παρολαυτα παρε και κατευθειαν τηλ στην επιτροπη ειναι αγενεστατοι ναι μεν αλλα πιστευω θα σε εξυπηρετησουν αν τους κανεις μια ερωτηση!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

μίλησα στην Επιτροπή του ΙΚΑ και μου είπαν ότι μπορώ να πάω ξανά σε περίπου 3 μηνές να γράψω φάρμακα στον γιατρό του ΙΚΑ... οπότε με βλέπω κατά Φλεβάρη να πηγαίνω στον γιατρό μου και Μάρτη να γράψω συνταγή οπότε καλό Απρίλιο... ΑΝ εχουμε μαζέψει τα λεφτά αλλιώς όποτε... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια οτι και να πω ειναι λιγο μπροστα σε αυτα που εζησα. με το που φτασαμε εδωσε υλικο, μετα απο ωρα μας ενημερωνουν να ετοιμαστουμε για βιοψια και στο καπακι με φωναζουν για ωοληψια. η καρδια μου χτυπησε κοκκινο γιατι σκεφτομουν τον αντρα μου που ειναι φοβητσιαρης και μετα εμενα. τελικα πηραν 13 ωαρια απο μενα. εγω ξαπλα στην ανανηψη και ο αντρας μου στο χειρουργειο. ακουω τον διπλανο μου βογκουσε γιατι ειχε κανει βιοψια και λεω αμαν τι με περιμενει.... βγαινει ο γιατρος μου λεει ολα πηγαν καλα βρηκαμε!!!!!! τρελαθηκα δε το πιστευα τον ρωτησα 10 φορες για να το χωνεψω! και κει που ντυθηκα εγω και παω στον αντρα μου παρτον κατω και λιποθυμα. παγωσε αρχισα και φωναζα, μπαινουν οι νοσοκομες φωναξτε γιατρο αυτες,εγω εξαλη στο διαδρομο ενα γιατρο ενα γιατρο...οτι και να σας πω ειναι λιγο. τον βαλανε μετα για παρακολουθηση καρδιογρ/μα, ορο, πιεση και μειναμε μεχρι τις 2 και!!!! αντι να ειμαι εγω ξαπλα εγω εκανα τη νοσοκομα στο "μωρο". μειναμε αξεχαστοι στο κεντρο! να φανταστειτε μας πηραν τηλ να δουν πως ειμαστε και επειδη δεν απαντησα ανησυχησαν μηπως πηγαμε σε κανενα νοσοκομειο!!!!

Τελος μας ειπε ο γιατρος πως αυριο θα ξερουμε ποσα γονιμοποιηθηκαν αλλα το σημαντικοτερο ειναι πως βρηκαμε και καταψυξαμε!!!

Δοξα τω Θεο τελος καλο ολα καλα!

συγνωμη για το μεγαλο κειμενο :P


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια οτι και να πω ειναι λιγο μπροστα σε αυτα που εζησα. με το που φτασαμε εδωσε υλικο, μετα απο ωρα μας ενημερωνουν να ετοιμαστουμε για βιοψια και στο καπακι με φωναζουν για ωοληψια. η καρδια μου χτυπησε κοκκινο γιατι σκεφτομουν τον αντρα μου που ειναι φοβητσιαρης και μετα εμενα. τελικα πηραν 13 ωαρια απο μενα. εγω ξαπλα στην ανανηψη και ο αντρας μου στο χειρουργειο. ακουω τον διπλανο μου βογκουσε γιατι ειχε κανει βιοψια και λεω αμαν τι με περιμενει.... βγαινει ο γιατρος μου λεει ολα πηγαν καλα βρηκαμε!!!!!! τρελαθηκα δε το πιστευα τον ρωτησα 10 φορες για να το χωνεψω! και κει που ντυθηκα εγω και παω στον αντρα μου παρτον κατω και λιποθυμα. παγωσε αρχισα και φωναζα, μπαινουν οι νοσοκομες φωναξτε γιατρο αυτες,εγω εξαλη στο διαδρομο ενα γιατρο ενα γιατρο...οτι και να σας πω ειναι λιγο. τον βαλανε μετα για παρακολουθηση καρδιογρ/μα, ορο, πιεση και μειναμε μεχρι τις 2 και!!!! αντι να ειμαι εγω ξαπλα εγω εκανα τη νοσοκομα στο "μωρο". μειναμε αξεχαστοι στο κεντρο! να φανταστειτε μας πηραν τηλ να δουν πως ειμαστε και επειδη δεν απαντησα ανησυχησαν μηπως πηγαμε σε κανενα νοσοκομειο!!!!

Τελος μας ειπε ο γιατρος πως αυριο θα ξερουμε ποσα γονιμοποιηθηκαν αλλα το σημαντικοτερο ειναι πως βρηκαμε και καταψυξαμε!!!

Δοξα τω Θεο τελος καλο ολα καλα!

συγνωμη για το μεγαλο κειμενο :P

Καλη επιτυχία! Εύχομαι να γονιμοποιηθουν όλα και να σας δώσουν τέλεια εμβρυακια!:P

Τέλεια που βρήκατε σπέρμα και έχετε και στην κατάψυξη! Περαστικά στον καλο σου...οι άντρες είναι πιο ευαίσθητοι απο εμάς σε όλα τελικά!:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...