Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Καλά χτες ήμουν απαράδεκτη....τάχα μου ξεκίνησα γενική το πρωί....με διακοπές για καφεδάκι...για μαγείρεμα...γαι τηλεφωνάκια με κουτσομπολιό...για σερφάρισμα ....Τελείωσα στις 11 το βράδυ χαχαχαχα

Αλλά το έγλυψα το σπιτάκι μας , είναι έτοιμο να υποδεχτεί τα χαλάκια μου αύριο, έκανα κ τουμπα τα ριχτάρια επιτέλους. Σιδέρωσα κ τα δυο πλυντήρια. Εβαλα κ ένα με πανάκια από τις δουλειές το βράδυ.

Και σήμερα απόλαυσα το πρωινό μου ξύπνημα σε σπιτάκι καθαρό φρεσκολουσμένη εγώ από το βραδάκι σε ευωδιαστά σεντόνια {οκ βάζω λίιιιιγο παραπάνω μαλακτικό το παραδέχομαι χαχαχα} κ έκανα ένα ζεστό καφέ κ καθόμουν κ καμάρωνα τους κόπους μου!

Σήμερα δεν έχω καμία μα καμία δουλίτσα ούτε καν μαγείρεμα χοχο

Η Δευτέρα πάντα είναι η χαλαρή μου μέρα γιατί δουλεύω αργά

Καλή βδομάδα να έχουμε:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το πρόγραμμα του φαγητού για αυτη την εβδομάδα εχει ως εξής:

Δευτερα - γιγαντες στο φούρνο

Τρίτη - μπριζόλες λεμονάτες στην κατσαρόλα και πατάτες τηγανιτες

Τετάρτη - σπανακόρυζο

Πεμπτη - ψαρια τηγανιτά και χόρτα η πατζαρια

Παρασκευη - φακές η χταπόδι πιλάφι

καλημερα χρυσακι!!! μου θυμησες οτι δεν εχω βγαλει προγραμμα φαγητου κ το εβγαλα τωρα:

Δευτερα - φασολακια

Τρίτη - ψαρια με χορτα κ πατατες τηγανιτες

Τετάρτη - ζυμαρικα

Πεμπτη - φακες με τονοσαλατα

Παρασκευη - φακες με τονοσαλατα

Σαββατο- καγιανα με λουκανικα κ πατατες τηγανιτες (δεν το εκανα την προηγουμενη φορα κ μου εμεινε αποθυμενο!)

Κυριακη κρεατικο (δεν εχω αποφασισει ακομα μαλλον τηγανια χοιρινη)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα!

Turwethiel χρονια πολλα και ευτυχισμενα.Καλη προσαρμογη στην μικρουλα σου.

Πρεπει να κατεβασω το παπλωμα μου φαινεται το χρειαζομαστε νομιζω..και στο τελος της εβδομαδας ακουσα οτι θα πεσει και αλλο η θερμοκρασια..

Ετοιμασα την κορη μου για τον σταθμο και εφυγε μαζι με τον αντρα μου αλλαξα και ταισα την μικρη εστρωσα τα κρεβατια και παω να φτιαξω καφεδακι..

Χρυσα και εγω τους γιγαντες με λουκανικο τους κανω ειναι ο μονος τροπος να τους φαει ο αντρας μου.Για σημερα θα φτιαξω φακες..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ηταν λίγο δυσκολο ΣΚ,,, με πολλά πολλά πραγματάκια ...αλλα όπως λεει και η Ειρηνη μας πρέπει να βαλω προγραμμα ...φυσικα το προσπαθω...επομένως πρέπει να αρχισω και εγω τις δουλειες για τα Συμμαζέματα τα χειμωνιάτικα ..λεω αυτη την εβδομάδα να αρχισω με τις κουρτινες και τα παραθυρα!!!

Ειμαι λίγο κουρασμένη παραπάνω ειναι και οι δυσκολες μέρες . Ειχα και να ετοιμάσω και 2 διαγωνίσματα και φυσικα κάποια γουράκια που ηταν μισοτελειωμένα!!!

Φιλάκια για μία όμορφη εβδομάδα!!!

Πάντως κορίτσια μπορει να μην προλαβα να γραψω αλλα σίγουρα σας διαβάζω γιατι με χαλαρώνετε!!!χχχ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα!

Turwethiel χρονια πολλα και ευτυχισμενα.Καλη προσαρμογη στην μικρουλα σου.

Πρεπει να κατεβασω το παπλωμα μου φαινεται το χρειαζομαστε νομιζω..και στο τελος της εβδομαδας ακουσα οτι θα πεσει και αλλο η θερμοκρασια..

Ετοιμασα την κορη μου για τον σταθμο και εφυγε μαζι με τον αντρα μου αλλαξα και ταισα την μικρη εστρωσα τα κρεβατια και παω να φτιαξω καφεδακι..

Χρυσα και εγω τους γιγαντες με λουκανικο τους κανω ειναι ο μονος τροπος να τους φαει ο αντρας μου.Για σημερα θα φτιαξω φακες..

οντως το ακουσα κ εγω, θα πεσει η θερμοκρασια!

καλα που μου το θυμησες, να βγαλω κ εγω το παπλωμα μας, την μικρη την εχω ηδη με υπνοσακο εδω κ μια εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια ηταν λίγο δυσκολο ΣΚ,,, με πολλά πολλά πραγματάκια ...αλλα όπως λεει και η Ειρηνη μας πρέπει να βαλω προγραμμα ...φυσικα το προσπαθω...επομένως πρέπει να αρχισω και εγω τις δουλειες για τα Συμμαζέματα τα χειμωνιάτικα ..λεω αυτη την εβδομάδα να αρχισω με τις κουρτινες και τα παραθυρα!!!

Ειμαι λίγο κουρασμένη παραπάνω ειναι και οι δυσκολες μέρες . Ειχα και να ετοιμάσω και 2 διαγωνίσματα και φυσικα κάποια γουράκια που ηταν μισοτελειωμένα!!!

Φιλάκια για μία όμορφη εβδομάδα!!!

Πάντως κορίτσια μπορει να μην προλαβα να γραψω αλλα σίγουρα σας διαβάζω γιατι με χαλαρώνετε!!!χχχ

Μπονζουρ μον σερί!

Εγώ σε είπα τι να κάνεις.....να κάνεις δώρο στον ευατό σου να έρθει μια κοπέλα να κάνετε τα βαριά αλλιώς θα κλατάρεις με το ωράριο σου. Το δικαιούσαι κ το αξίζεις φυσικά τέτοιο δώρο :D

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,πραγματι κρυωσε ο καιρος και πρεπει να επισπευσω το στρωσιμο.Ποτε ομως? Το ΣΚ δεν εκανα σχεδον τιποτα.Το Σαββατο ειπα να το αφιερωσω σε μενα και κανονισα με την κολλητη ψωνια και καφε στο κεντρο,αφησα τα παιδια στη μαμα μου και κοριτσια τι ωραια περασαμε καφεδακι,βολτα,ψωνια ειχα να νιωσω ετσι ξενοιαστη πολλα χρονια και στο τελος μου βγηκε ξινο γιατι μου κλεψανε το πορτοφολι,ναι μεσα απο την τσαντα μου χωρις να το παρω χαμπαρι :evil::evil::evil:.Πολλα λεφτα δεν ειχα μεσα αλλα στεναχωρεθηκα και θυμωσα παρα πολυ ,οπως καταλαβαινετε μετα δεν ειχα διαθεση για τιποτα.Την Κυριακη ηρθαν τα πεθερικα για φαγητο και μετα ειχαμε διαβασμα με τη μεγαλη γραφουν 2 τεστ σημερα και αυριο.Ευτυχως η πεθερουλα βοηθησε της εδωσα και μια τσαντα με ρουχα για ραψιμο,τη σιχαινομαι αυτη τη δουλεια

Δεν θυμαμαι και πολλα να σχολιασω παπαπα γλωσσοκοπανες :-P:razz:

pitsipitsi νομιζω εσυ μου εγραψες για τη δουλεια,σ'ευχαριστω για τη συμπαρασταση εμεις δε νομιζω οτι θα φτασουμε σε τετοιο σημειο,ειναι οικογενειακη επιχειρηση το πολυ πολυ να παω σπιτι μου.:(

Ειρηνη δεν το πιστευω οτι δεν πλενεις τα αθλητικα στο πλυντηριο μη το φοβασαι καθολου,εγω τα βαζω στους 30 στις 400 στροφες και μεσα σε ειδικα διχτακια γινονται κατασπρα δεν παθαινουν τιποτα.

Αα στο παταρι κι εγω αυτα που ειπαν τα κοριτσια τα εποχιακα,βαλιτσες,κατι δωρα γαμου (ειρηνη μην ακους:tongue:)

Ρε κοριτσια νομιζω ξαναρωτησα που αγοραζετε παραμανες ασφαλειας για να μη φευγει το παπλωμα?


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,πραγματι κρυωσε ο καιρος και πρεπει να επισπευσω το στρωσιμο.Ποτε ομως? Το ΣΚ δεν εκανα σχεδον τιποτα.Το Σαββατο ειπα να το αφιερωσω σε μενα και κανονισα με την κολλητη ψωνια και καφε στο κεντρο,αφησα τα παιδια στη μαμα μου και κοριτσια τι ωραια περασαμε καφεδακι,βολτα,ψωνια ειχα να νιωσω ετσι ξενοιαστη πολλα χρονια και στο τελος μου βγηκε ξινο γιατι μου κλεψανε το πορτοφολι,ναι μεσα απο την τσαντα μου χωρις να το παρω χαμπαρι :evil::evil::evil:.Πολλα λεφτα δεν ειχα μεσα αλλα στεναχωρεθηκα και θυμωσα παρα πολυ ,οπως καταλαβαινετε μετα δεν ειχα διαθεση για τιποτα.Την Κυριακη ηρθαν τα πεθερικα για φαγητο και μετα ειχαμε διαβασμα με τη μεγαλη γραφουν 2 τεστ σημερα και αυριο.Ευτυχως η πεθερουλα βοηθησε της εδωσα και μια τσαντα με ρουχα για ραψιμο,τη σιχαινομαι αυτη τη δουλεια

Δεν θυμαμαι και πολλα να σχολιασω παπαπα γλωσσοκοπανες :-P:razz:

pitsipitsi νομιζω εσυ μου εγραψες για τη δουλεια,σ'ευχαριστω για τη συμπαρασταση εμεις δε νομιζω οτι θα φτασουμε σε τετοιο σημειο,ειναι οικογενειακη επιχειρηση το πολυ πολυ να παω σπιτι μου.:(

Ειρηνη δεν το πιστευω οτι δεν πλενεις τα αθλητικα στο πλυντηριο μη το φοβασαι καθολου,εγω τα βαζω στους 30 στις 400 στροφες και μεσα σε ειδικα διχτακια γινονται κατασπρα δεν παθαινουν τιποτα.

Αα στο παταρι κι εγω αυτα που ειπαν τα κοριτσια τα εποχιακα,βαλιτσες,κατι δωρα γαμου (ειρηνη μην ακους:tongue:)

Ρε κοριτσια νομιζω ξαναρωτησα που αγοραζετε παραμανες ασφαλειας για να μη φευγει το παπλωμα?

κριμα που σου βγηκε ξινο! μα ελεος:evil:

δεν εχω αγορασει ποτε παραμανες αλλα πιστευω να εχει με μαγαζι με κλωστες- κεντηματα κτλ

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι καποια αλλη κοπελα ρωτησε για αυτη την σκουπα κ καποια αλλη της ειπε οτι δεν ειναι κ τοσο καλες. εγω δεν εχω.

γιατι τοσα ψιχουλα? τρωνε παντου? περιορισε τα στην κουζινα να τρωνε.

εγω το σκουπακι μαζευω τα ψιχουλα, βαριεμαι την ηλεκτρικη συνεχεια!

τρώνε κουζίνα και σε ένα τραπεζάκι στο σαλόνι, αλλά όλο και κανα ψίχουλο θα μείνει επάνω τους και θα στροβιλιστεί εδώ κι εκεί.

Κορίτσιααααα, απαντήστε για τη σκούπα χωρίς καλώδιο πλιιιιζ! αν μου το γράψατε σχγωρέστε με, είχα να μπω από την παρασκευή και σας διάβασα στα γρήγορα οπότε μάλλον θα το προσπέρασα

Link to comment
Share on other sites

Αχ κόρες... άρχισε να κρυώνει ο καιρός και {δεν μου πολυ-αρέσει... λόγω πετρελαίου.. :? } και πρέπει να οργανωθώ.

αχ... πικρη ιστορια.. εμεις εδω εχουμε αυτονομη θερμανση, με αποτελεσμα να μη βαλουμε καθολου πετρελαιο περυσι! τη βγαλαμε ΟΛΟ το χειμωνα με μια μικρη θερμαστρα αλογονου. :? φετος ειναι ακομα πιο δυσκολα λογω του μωρου, μπουσουλαει κιολας παντου οποτε αντε να την κρατησεις σε ενα δωματιο μονο.. μαλλον θα μας δωσουν ενα air condition και θα το βαλουμε στο σαλονι, αλλα το σαλονι δεν εχει πορτα - συνδεεται με διαδρομο και κουζινα.

τελος παντων ας μη σας πρηζω αλλο μ'αυτα, ρεβυθια θα μαγειρεψω σημερα, ο νεροχυτης μου ειναι γεματος μεχρι πανω απο χτες και αυτη η δουλεια ειναι που επειγει περισσοτερο. εχω και τη μικρη με γκρινια και δεν καθεται ουτε κατω ουτε αγκαλια, τι θελει δεν εχω προσδιορισει ακομα :?:evil:

αυτα απο μενα! καλη συνεχεια με τις δουλιτσες σας!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωχχχ κρυώνει ο καιρός???? ήρθε η ώρα και για το δικός μας πάπλωμα.....τα παιδιά τα έχω ήδη με τα δικά τους!! τι θα κάνουμε φέτος, θα παγώσουμε!!! εμείς δεν έχουμε ούτε τζάκι ούτε κλιματιστικά και το καλοριφέρ πέρσυ που το έβαζα 1 ώρα την ημέρα μου ερχόντουσαν 250 κοινόχρηστα.....φέτος μας βλέπω με τα μπουφάν στο σπίτι....τι να πω πια....μας έχουν καταντήσει :mad: :mad: (δεν θα εκφραστώ)

Σήμερα το βράδυ θα πάω τα κορίτσια για να κάνουν το εμβόλιο γρίπης....εγώ τους το κάνω κάθε χρόνο και πέρσυ που το είχα ξεχάσει, η μεγάλη αρρώστησε αρκετές φορές ενώ τις άλλες χρονιές τις περνάγαμε εύκολα....

Κορίτσια τα γούρια που φτιάχνει η MUMSOFIA είναι πολύ όμορφα, εγώ επέλεξα ένα για να αγοράσω για μια φίλη που μπήκαν σε καινούργιο σπίτι.....είχαμε πάει τις προάλλες, μονοκατοικιάρα στην Εκάλη, με γκαζόν, τζακάρα και τεράστια δωμάτια, είχε δε μια ντουλάπα που όταν άνοιγες το ένα φύλλο έμπαινες μέσα σε μια αποθήκη ολόκληρο δωμάτιο, τρελάθηκα....αλλά μιλάμε δεν πέρναγε ούτε γάτα απο έξω και μέσα στο σκοτάδι οι δρόμοι.....σε τόση ερημιά δεν ξέρω αν μπορώ να μείνω, αλλά αν μου το χαρίζαν το σπίτι θα πήγαινα φυσικά :P :p :P :p :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!!

Διάβασα την τελευταία σελίδα στα γρήγορα....΄τα υπόλοιπα μετά;)

Ειρήνη κρύωσε ο καιρός αστα να πάνε φέτος και εμεις μάλλον χωρίς θέρμανση...είμαστε σε πολυκατοικια με φυσικο αέριο αλλα υπάρχουν προβλήματα στην πολυκατοικία.Ίδωμεν....

Τα χαλάκια μας εμεις θα τα πάρουμε την άλλη εβδομάδα που θα επιστρέψουμε,ε να κάνω και ενα γενικο πρώτα.

Margio παραμάνες ασφαλείας έχω πάρει και απο τον Βασιλόπουλο.

Έχω απο χτες το μικρό με πυρετό.Σήμερα βέβαια δεν έχει κάνει αλλα είμαστε ξύπνιοι με αγκαλίτσες και νερό-γάλα-νερό απο τις 5.30.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα και καλη εβδομαδα.

Χαθηκα το σκ γιατι ειχαμε τα σαραντα του παππου και γινοταν ενας χαμος ... το σπιτι ειναι σαν βομβαρδισμενο και οι δουλειες ενα σωρο (και περιμενουν).. Ειχαμε και κοσμο απο Αθηνα ν φιλοξενησουμε οποτε φανταζεστε τι επικρατει...

Εχετε γραψει ενα σωρο αλλα θα σας διαβασω σιγα σιγα κανοντας τις δουλειες μου (ευτυχως η μικρη μου κοιμαται).

Ψυχρανε ο καιρος και δεν ξερω με τι να την σκεπαζω (το ππλωμα μου φαινεται βαρυ απο τωρα και σε υπνοσακο αντιδρα )...:rolleyes:


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!!!!

Το ΣΚ δεν προλαβα να μπω άλλα σιγά σιγά σας διαβάζω. Το Σάββατο είχα όλη την ημέρα της κόρες της φίλης μου στο σπίτι και όπως καταλαβαίνετε έγινε χαμός!!! άλλα το καταευχαριστήθηκαν (κάναμε χειροτεχνίες για τα χριστούγεννα, κουκλοθέατρο, χορέψαμε) αφού δεν ήθελαν να φύγουν!!! Βέβαια μετά δεν ήξερα απο που να αρχίσω και που να τελειώσω!!! Χθες πήγαμε Πορταρια οικογενειακώς σε ένα φιλικό ζευγάρι και ψήσαμε!! Πέρασαμε υπέροχα!! τα ζουζουνάκια μου πέσανε ξερά το βράδυ για ύπνο.

Turwethiel χρόνια πολλά!!!

το κρύο και εδώ έκανε την παρουσία του!! Ήδη απο το Σάββατο είμαστε με πάπλωμα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα και καλη εβδομαδα..

Εγω απο δουλειες δεν εκανα τιποτα (λιγα πραγματα το Σαββατο το πρωι μονο) γιατι πηγαμε στα πεθερικα το ΣΚ και γυρισαμε χθες βραδυ... Σημερα μετα τη δουλεια Σ/Μ και μετα στρωσιμο χαλιων γιατι κρυωσε ο καιρος και ο μικρος σερνεται κατω.. Οσο για τη θερμανση φετος, εμεις εχουμε αυτονομη και φυσικο αεριο, ευτυχως μεχρι στιγμης δεν εχει γινει καμια στραβη απο τους αλλους, οποιος δεν θελει να μην το αναβει, αλλα θα πληρωνουν τη συμμετοχη τους στο παγιο... Στη δουλεια δεν θα αναψει κεντρικη θερμανση, θα τη βγαλουμε με καλοριφερ λαδιου και αγιος ο Θεος!

Παπλωματα δεν εχω βγαλει ακομη, μονο βελουτε κουβερτουλες...


2Uuep2.pngI8Ayp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...