Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

      Αυριο σε ποια μέρα θα είσαι? Καλύτερα να μην κάνεις  πριν την έβδομη πάντως

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Κορούλες μου επιστρέψαμε από tae, έφτιαξα τοστάκια να φάμε, ετοίμασα ένα πλυντήριο με σκούρα για την νύχτα και σε λίγο το φιογκάκι θα κάνει τα μπανάκια του και θα χαλαρώσουμε.... ακούω ειδήσεις και το μόνο που με ανεβάζει ειναι το... χριστουγεννιάτικο θεμα μας... :?:?

Το σπιτάκι μου είναι μαζεμένο και την Παρασκευή θα κοιτάξω να μην βάλω κανένα ραντεβου {γιατί το Σαββατο θα είναι κόλαση... :| } για να κάνω λίγη καθαριότητα. Οχι τίποτα τρελό... τα καθημερινά που πρέπει να γίνουν... μπάνιο, σκούπα, σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα.. Ιδωμεν...

αχ ειρηνη μου, ποσο δικιο εχεις! κ εγω τα σκεφτομαι, αλλα δεν θελω να μεινει μονη της, θελω να εχει ενα στηριγμα στο μελλον.

Και γω το θέλω αυτό Γιωτα μου και μάλιστα πολυ! :|

Βάσια μου, η πεθερά μου το κάνει χρόνια. Σκέψου, μου είχε πει η γυναίκα του αδερφού του άντρα μου {που μένουν μόνιμα στην Αμερική} πως είχε πάθει πλάκα όταν ο αδερφός του άντρα είχε ανοίξει την βαλίτσα του ερχόμενος από την πεθερά μου! Τόσο πολύ μύριζε το μαλακτικό!! Φαντάσου πόσα χρόνια πριν σου μιλάω... μπορεί και 15-20! :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τελικα κοιμηθηκα, μολις ξυπνησαμε εκανα μπανιο την μικρη, της εδωσα γιαουρτι κ την πηγα στην πεθερα μου.

τωρα θα πλυνω το ταψι με τα ψαρια που μαγειρεψα κ θα δω τι αλλο θα κανω. μαλλον ομορφιες.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το μπανάκι μου, έπλυνα τα πιατάκια που φάγαμε, τώρα μπήκε το φιογκάκι για μπανάκι, του ετοίμασα το γαλατάκι του και εγώ χαλαρά γράφω τη λίστα για το σούπερ...

Πόσο όμορφες είναι αυτές οι ήρεμες στιγμές... :D:D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά εσύ είσαι μεγάλο ΑΣΤΕΡΙ!

Εύγε! Ειμαι περήφανη για σένα! Υπέροχα... οι πετσέτες δε, χάζεψα!!! :shock:

ειμαι καλη μαθητρια ε?????:P:p:p

παρακαλω πολυ να με αντιγραψουν ολες κ να κανουν τις πετσετες τους ετσι!

ηθελα να κανω κ του μπανιου ετσι αλλα δεν χωρανε στο μηκος, τις εχω στο παταρι της ντουλαπας, κατω κατω κ πισω εχω πετσετες θαλασσας κ μπουρνουζια κ μπροστα τις πετσετες του μπανιου. κ ετσι καλες ειναι.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καλη μαθητρια ε?????:P:p:p

παρακαλω πολυ να με αντιγραψουν ολες κ να κανουν τις πετσετες τους ετσι!

ηθελα να κανω κ του μπανιου ετσι αλλα δεν χωρανε στο μηκος, τις εχω στο παταρι της ντουλαπας, κατω κατω κ πισω εχω πετσετες θαλασσας κ μπουρνουζια κ μπροστα τις πετσετες του μπανιου. κ ετσι καλες ειναι.

πολύ ωραίες είναι....

εμένα με έχει βολέψει το δίπλωμα που είχε δείξει η Ειρήνη παλιότερα και τακτοποιήθηκαν όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιωτα μπραβο εισαι η καλυτερη μαθητρια ειναι πολυ ομορφα τακτοποιημενα ολα..

Και εμεις το σκεφτομασταν για το δευτερο παιδακι αλλα δεν θελαμε να αφησουμε την μεγαλη μονη ..της..ο αδερφος-η ειναι στηριγμα.εω ειμαι χαρουμενη που εχω την αδερφη μου κι μπορω να μοιραζομαι πραγματα.Gεοργινα για τον υπνοσακο κοιταξε και στο tres jolie εχει και για μεγαλα παιδια και καπου 35ευρω.

Φαγαμε το μεσημερι μαζεψα την κουζινα εβαλα τις μικρες για υπνο και κοιμηθηκα και εγω.το χρειαζομουν..το απογευμα πηγαμε τζαμπο το ποιο ηταν γεματο χριστουγεννιατικα,δεν ηξερα που να πρωτοκοιταξω..καναμε τα μπανια μας ταιζω την μικρη μου και ελπιζω να χαλαρωσουμε μετα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Καλησπέρα!!!

Χαιρομαι πολυ που σας βρηκα!!!Πραγματικα οι ιδεες σας ειναι υπεροχες!!!

Μπορειτε να βαλετε ενα λινκ με το διπλωμα των πετσετων που λετε πιο πανω??


G8GAp2.png

MFNwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια, ίσα που πρόλαβα να σας διαβάσω... Δε θυμάμαι τίποτα!!! :tongue::P

Ευχαριστώ για τις ευχές σας για τη μεγάλη μου και την αλλαγή του σταθμου/προσαρμογή.Πάει 2η χρονιά παιδικό σταθμό, αλλά δεν περίμενα να αλλάξουμε 2 μήνες μετά την αρχή του σχολικού έτους...:?

Θα συνηθίσει πάντως...Ηδη λέει ότι προτιμάει το καινούργιο ;)

ΑΠό δουλειές τπτ, βοηθάω στης μαμάς μου μόνο και εξωτερικές δουλειές πολλές...

Μάλιστα, ο Hubby θα λείψει 2 μέρες εκτός Ελλάδας, ταξίδι με τη δουλειά και με βλέπω να κατασκηνώνω στη μανούλα μου να με περιθάλψει :rolleyes: και να μην τρέχω με τα πιτσιρίκια μοναχή μου :mrgreen:.

Μόνο που θα μου λειψετε γιατί δεν θα έχω ίντερνετ...:( ΘΑ μπω μάλλον σκ μετά να μάθω νέα σας....

Γιώτα, είσαι σίφουνας κι εσύ με τις δουλειές και πρώτη μαθήτρια! ;)


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα, είσαι σίφουνας κι εσύ με τις δουλειές και πρώτη μαθήτρια! ;)

:P:p:p:p

Γιωτα μπραβο εισαι η καλυτερη μαθητρια ειναι πολυ ομορφα τακτοποιημενα ολα

:P:p:p:p

αχ τι ωραια που σας αρεσαν!

τελικα κοιμησα την μικρη κ!!!!!

εκανα καθαρισμο προσωπου (με ατμο απο κατσαρολα), μετα πιλινγκ με ζαχαρη κ ελαιολαδα κ μετα μασκα με γιαουρτι, μελι κ λεμονι. (το υπολοιπο γιαουρτι το εφαγα με γλυκο κουταλιου κερασι :tongue:)

τωρα σε λιγο θα την βγαλω κ θα βαλω την κρεμουλα μου. θα σας πω αποτελεσματα αυριο. πρωτη φορα κανω μασκα σπιτικη!

έλεγα να βγαλω κ βρυδια αλλα δεν ξερω, μαλλον θα κανω κανα τοστακι κ θα αραξω.

καλο βραδυ κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα επισης και για τα γιουβαρλακια κ μου τρεξαν τα σαλια!!:)

τα δικα μου γιουβαρλακια? :confused: δεν το σκεφτηκα οτι θα ξελιγωνα τις εγκυουλες μας, σορυ καλη μου! οταν αναφερω κανα φαγητο σκεφτομαι οτι μπορει να παρει ιδεα καποια κοπελα που δεν ξερει τι να μαγειρεψει σημερα..

Ε αφού το κάνει και δεύτερο άτομο αυτό, θα το κάνω και εγώ...πάει τέλος.....πως καταλαβαίνουμε όμως ότι είναι η ώρα του μαλακτικού???? είμαστε απο πάνω και περιμένουμε???

βασια και εγω την εχω αυτη την απορια!

...οσο για το θεμα του δευτερου παιδιου, ειμαι της αποψης οτι δεν χρειαζονται ΤΑ υλικα αγαθα ή ΤΑ χρηματα για να τα αναθρεψουμε.. πειτε με ονειροπολα, πειτε με μικρη, πειτε με ρομαντικη, πειτε με αφελη, πειτε με ασχετη..

η δικια μου αποψη ειναι πως αμα θελουμε ενα ακομα παιδι, βρισκουμε τους τροπους και το μεγαλωνουμε. μη σας ξεγελανε οι εποχες που ζουμε, που εχουμε μαθει να τα θελουμε ολα στην εντελεια. αμα εισαι ασφαλισμενος μπορεις και τις εξετασεις σου να κανεις, και τα χαπια σου να παρεις, και να γεννησεις χωρις να δωσεις ουτε 1 ευρω.

εγω ετσι εκανα, και μετα τη γεννα αυτο συνεχιζω να κανω. παιδιατρο και εμβολια στο ικα, θηλαζω αποκλειστικα, μεχρι τωρα στην ουσια τις πανες εχω πληρωσει γι'αυτο το μωρο. βεβαια ξερω οτι δεν ειμαστε ολοι οι ανθρωποι ιδιοι, και οτι τωρα αρχιζουν σιγα σιγα τα εξτρα εξοδα, καθως και οσο θα μεγαλωνουν και θα χρειαζονται σχολικα ειδη κτλ, αλλα αμα το καλοσκεφτειτε, τοσα χρονια γενιες και γενιες, και εμεις οι ιδιοι ακομα, πως μεγαλωσαμε? στην αναγκη ο γονιος παντα θα βρει απο καπου να κοψει για να μη λειψει στο παιδι του τιποτα απαραιτητο.

μην το σκεφτεστε πια απο αποψη χρηματων. το παιδι δεν ειναι μονο ενα εξοδο! αν περιμεναμε ολοι πρωτα να βαλουμε στην ακρη λεφτα και μετα να βαλουμε μπρος για παιδια, ισως και να μην τα καταφερναμε ποτε! δεν ειναι τυχαιο που τωρα στην κριση οι γεννες εχουν αυξηθει!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...