Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Angot said:

      καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

      Είναι απόλυτα φυσιολογικό, οι ορμόνες δημιουργούν πολλές άκυρες σκέψεις! Και παίζει κ ρόλο το άγχος. Μην ανησυχείς, όλες τα περάσαμε. Όλα θα πάνε καλά!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

mamavasia μπορώ να πώ πως τα ρούχα παραμένουν για αρκετές μέρες μαλακά και ευωδιαστά αν τα μαζέψω εγκαίρως απο το άπλωμα και τα σιδερώσω και σχετικά νωρίς.Αλλά παίζει ρόλο και το μαλακτικό τουλάχιστον αυτό εέχω παρατηρήσει.Και καμια φορά και το απορρυπαντικό.

Ειρήνη είδα την απάντησή σου στη Χρύσα....πονεμένο το άτιμο το οικονομικό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειαααααα σας κορίτσια!!!

Α,το λαπτοπ μου κάνει νερά, ή η σύνδεση...

Σας διαβαζα το πρωί,μπήκα να γράψω και μόλις πατάω καταχώρηση μου λέει πως δεν έχω συνδεθει!:evil: Εσας σας το κάνει αυτό;

Μωρουδίλααααααααα είπαμε θέλω και εγωωωωωωωωωω

Ειρήνη,θα συμφωνήσω με την Χρύσα και συ πολύ το μελετάς...Αχ λέτε να γίνουμε πολλές οι εγγυούλες στην παρεούλα μας;;;;

Ναι, μου το κάνει και μένα συχνά αλλά μόλις πατήσω σύνδεση που ανοίγει και πάλι το μήνυμα που σας έγραφα.

Το ξέρω κορίτσι μου πως το μελετώ πολύ αλλά είναι "παιδί"... κάτι που παίρνω πολύ σοβαρά... Και στο παιδί μου προσπαθώ να δώσω το καλύτερο που μπορώ, όπως κάθε γονιός άλλωστε. Και επειδή στο φιογκάκι ήδη δίνω "τόσο όσο" στο άλλο παιδάκι, αν ερχόταν τώρα άλλο παιδάκι, κυριολεκτικά δεν θα είχα να "δώσω"... σκέψου πως τώρα ειδικά δεν θα είχαμε ούτε τα χρήματα που απαιτούνται για την γέννα.... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω απορία......μου χάρισε μια φίλη μου, μια μπλούζα που δεν φόραγε πια....πολύ ωραία, είναι φούτερ για το σπίτι...την είχε βάλει 3 φορές και ήταν φρεσκοπλυμμένη και μοσχοβόλαγε.....λοιπόν την φοράω δύο μέρες μέσα στο σπίτι και μοσχοβολάειιιιιιι ακόμα......μπορείτε να μου πείτε πως γίνεται να έχει τόσο ωραία μυρωδιά ακόμα??? η φίλη μου, που την ρώτησα μου είπε ότι δεν έχει συγκεκριμένο μαλακτικό που χρησιμοποιεί.....πως γίνεται μου λέτε??? εμένα δεν μυρίζουν τόσο έντονα....αφού πήγα στα ψιλικά και η ψιλικού μου είπε ότι μοσχοβολάει όλο το μαγαζί, τι άρωμα φοράς???

Μια γειτόνισσα μου είπε, στο πλυντήριο μόλις πάρει το μαλακτικό η πλύση να το σταματάω για 15 λεπτά, ώστε να το πίνουν τα ρούχα και μετά να πατάω ξέβγαλμα......εσείς τι κάνετε??? είναι τα ρούχα σας μοσχοβολιαστά για πολλές μέρες?????

Το ίδιο κάνει και η πεθερά μου. Και πραγματικά παθαίνω πλάκα με το πόσο έντονα μυρίζουν τα ρούχα της.

Αλλά βρε κορίτσια μου... εγώ φοβάμαι πως θα πάθει ο "εγκέφαλος" του πλυντηρίου άμα το κάνω συνέχεια αυτό και δεν το κάνω... :|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

mamavasia μπορώ να πώ πως τα ρούχα παραμένουν για αρκετές μέρες μαλακά και ευωδιαστά αν τα μαζέψω εγκαίρως απο το άπλωμα και τα σιδερώσω και σχετικά νωρίς.Αλλά παίζει ρόλο και το μαλακτικό τουλάχιστον αυτό εέχω παρατηρήσει.Και καμια φορά και το απορρυπαντικό.

Ειρήνη είδα την απάντησή σου στη Χρύσα....πονεμένο το άτιμο το οικονομικό

Συμφωνώ μαζί σου, pitsaki μου. Οταν μαζέψω τα ρούχα μου σύντομα {εμένα αυτό παίζει μεγάλο ρόλο} τότε μοσχοβολάνε ακόμα και στα ασιδέρωτα!

Για το θέμα του 2ου παιδιού... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σως γιαουρτιου!

πανευκολη και νοστιμοτατη!

Μπορεις να τη βγαλεις σαν συνοδευτικο με διαφορα πιατα,σαν ντιπ με πατατακια, ή να τη βαλεις μεσα σε χαμπουρκερ.

Θα σου πω πως την εφτιαξα σημερα,αλλα μπορεις να την κανεις με διαφορες παραλλαγες!

-γιαουρτι στραγγιστο

-μαγιονεζα

-παπρικα

-θυμαρι

-αλατι κ πιπερι

μπορεις ομως να βαλεις οτι τραβαει η ψυχη σου για παραδειγμα : ελαιολαδο,μουσταρδα,λεμονι,μαιντανο,ψιλοκομμενο τουρσι,σκορδο.κλπ!;)

a thanks! πολυ ωραιο!!! για ψαρι κ κρεας τελειο συνοδευτικο!

ααααααααααααα γι αυτο οταν βαζω ηλεκτρικη κοιταει σα χανος τωρα καταλαβα οκ ευχαριστω κοριτσια
Εμένα λάτρευε ηλεκτρική σκούπα {τον έπαιρνε ο ύπνος...! :tongue: } και το πλυντήριο ρούχων!!! Το κοίταζε... δεν υπάρχουν λόγια να σας περιγράψω... {όχι με φόβο}

κ την δικια μου!

Σήμερα άνοιξε ο συζυγάτος το συρτάρι με τις πετσέτες κουζίνας που τις είχαμε διπλώσει προχτές και τις είχαμε βγάλει φώτο...(δεν του τις είχα δείξει, ούτε του το είχα πει).....εγώ έφτιαχνα καφέ......οπότε ακούω "ωραίες οι πετσέτες ala easy living τις βλέπεις όλες διπλωμένες και σου φτιάχνει το μάτι"....του απαντάω "τις βγάλαμε και φωτογραφία οι περισσότερες για να τις δείξουμε η μια στην άλλη"....χαχχααχαχ και έμεινε κάπως έτσι ο άνθρωπος :shock: :shock: χαχααχχαχα, πάντως κρίση ξεκρίση του ξεκινάω την μέρα μας με αστεία...δεν μπορείτε να πείτε!!!!

μπραβο ο συζηγος εκπαιδευμενος!!! εμενα προς το παρον λεει, τι οι νοικοκυρες στο παρεντς τα λενε η τα κανουν αυτα?

Ασχετο. ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ... μωρουδιλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:p:p:p

κ εγωωωωωωωωωωωωωωω, αλλα αργω ακομα, κατα τον σεπτεμβρη μαλλον θα βαλουμε μπρος!

Κόρες,

Αναφέρω πως μόλις σταμάτησα το σιδέρωμα. Εννοείται πως δεν τελείωσα αλλά προχώρησα αρκετά.

Σας βάζω και μια φωτογραφία, να σας δείξω πως τα κάνω μήπως σας βολέψει.

Κάθε ρούχο που σιδερώνω πάει στη δική του "ντάνα". Δηλαδή τα φανελλάκια του άντρα μου, το ένα πάνω στο άλλο. Τα κοντομάνικα του φιογκακίου μαζί. Οι πετσέτες χεριών όλες μαζί.

Ετσι, μόλις "στεγνώσουν" λίγο, το κάθε τι μπαίνει στο συρτάρι / ντουλάπι του χωρίς καθόλου ταλαιπωρία! ;)

ετσι τα κανω κ εγω

Καλησπερα και απο μενα.

Σημερα δεν εχω κανει τιποτα εκτος απο πλυντηρια γιατι απο χθες τη νυχτα η μπουμπου εχει ελαφρυ συναχι. Δεν τρεχει η μυτουλα της αλλα ρουθουνιζει. Οποτε δεν κοιμηθηκαμε καλα τη νυχτα....

Και σημερα την προσεχω πολυ. Γενικα δεν εχει τιποτα αλλο και η ορεξη της μια χαρα. Και σκεφτομαι μηπως ειναι λογω δοντιων (τα περιμενουμε 2 μηνες να σκασουν και τα ουλα της ειναι ολοπρηστα)..ΜΑκαρι να ειναι τα δοντια.

Ουτως ή αλλως θα παρω την παιδιατρο σε λιγο.

περαστηκουλια, μαλλον δοντια μου ακουγονται!

Μια γειτόνισσα μου είπε, στο πλυντήριο μόλις πάρει το μαλακτικό η πλύση να το σταματάω για 15 λεπτά, ώστε να το πίνουν τα ρούχα και μετά να πατάω ξέβγαλμα......εσείς τι κάνετε??? είναι τα ρούχα σας μοσχοβολιαστά για πολλές μέρες?????

εγω σταματησα να βαζω μαλακτικο, ενοχλουσε πολυ τον αντρα μου η μυρωδια, παντως οταν εβαζα μυριζαν τα ρουχα για καμια εβδομαδα. δεν εκανα κατι διαφορετικο, μηπως μυριζε το απορυπαντικο της? εμενα ακομα κ τωρα χωρις μαλακτικο μοσχοβολανε

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου το κάνει και μένα συχνά αλλά μόλις πατήσω σύνδεση που ανοίγει και πάλι το μήνυμα που σας έγραφα.

Το ξέρω κορίτσι μου πως το μελετώ πολύ αλλά είναι "παιδί"... κάτι που παίρνω πολύ σοβαρά... Και στο παιδί μου προσπαθώ να δώσω το καλύτερο που μπορώ, όπως κάθε γονιός άλλωστε. Και επειδή στο φιογκάκι ήδη δίνω "τόσο όσο" στο άλλο παιδάκι, αν ερχόταν τώρα άλλο παιδάκι, κυριολεκτικά δεν θα είχα να "δώσω"... σκέψου πως τώρα ειδικά δεν θα είχαμε ούτε τα χρήματα που απαιτούνται για την γέννα.... :?

αχ ειρηνη μου, ποσο δικιο εχεις! κ εγω τα σκεφτομαι, αλλα δεν θελω να μεινει μονη της, θελω να εχει ενα στηριγμα στο μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνει και η πεθερά μου. Και πραγματικά παθαίνω πλάκα με το πόσο έντονα μυρίζουν τα ρούχα της.

Αλλά βρε κορίτσια μου... εγώ φοβάμαι πως θα πάθει ο "εγκέφαλος" του πλυντηρίου άμα το κάνω συνέχεια αυτό και δεν το κάνω... :|

Ε αφού το κάνει και δεύτερο άτομο αυτό, θα το κάνω και εγώ...πάει τέλος.....πως καταλαβαίνουμε όμως ότι είναι η ώρα του μαλακτικού???? είμαστε απο πάνω και περιμένουμε???

Link to comment
Share on other sites

να σας δωσω κ την αναφορα μου:

εστρωσα τραπεζι, φαγαμε, ταισα την μικρη, την κοιμησα, μαζεψα τραπεζι κ εβαλα πιατα στο πλυντηριο, τωρα δεν ξερω τι να κανω, να παω να την πεσω 'η να δουλεψω (εχω φερει δουλεια για το σπιτι απο το μαγαζι)

θελω να φτιαχτω κ το απογευμα, αλλα ειμαι κ κουρασμενη!!!

σας επρηξα ε?

Link to comment
Share on other sites

εγω σταματησα να βαζω μαλακτικο, ενοχλουσε πολυ τον αντρα μου η μυρωδια, παντως οταν εβαζα μυριζαν τα ρουχα για καμια εβδομαδα. δεν εκανα κατι διαφορετικο, μηπως μυριζε το απορυπαντικο της? εμενα ακομα κ τωρα χωρις μαλακτικο μοσχοβολανε

και εμένα μου μυρίζουν αλλά όταν το φοράω στο σπίτι και δεύτερη μέρα δεν μυρίζει τόσο έντονα....εσένα σου μυρίζουν έντονα και την δεύτερη μέρα??? το έχω βάλει το φούτερ για πλύσιμο στο καλάθι στο μπάνιο και έχει μοσχοβολήσει όλο το μπάνιο χαχαχχααχ, θα το χρησιμοποιήσω το φούτερ για αποσμητικό χώρου μου φαίνεται :-P :razz: :-P :razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και εμένα μου μυρίζουν αλλά όταν το φοράω στο σπίτι και δεύτερη μέρα δεν μυρίζει τόσο έντονα....εσένα σου μυρίζουν έντονα και την δεύτερη μέρα??? το έχω βάλει το φούτερ για πλύσιμο στο καλάθι στο μπάνιο και έχει μοσχοβολήσει όλο το μπάνιο χαχαχχααχ, θα το χρησιμοποιήσω το φούτερ για αποσμητικό χώρου μου φαίνεται :-P :razz: :-P :razz:

εντονα δεν θα το ελεγα, γιατι παντα εβαζα λιγο, τον ζαλιζε η μυρωδια τον αντρα μου, ειδικα οταν απλωνα μεσα στο σπιτι. χαχαχαχαχαχα το νεο αποσμητικο χωρου!

Link to comment
Share on other sites

εντονα δεν θα το ελεγα, γιατι παντα εβαζα λιγο, τον ζαλιζε η μυρωδια τον αντρα μου, ειδικα οταν απλωνα μεσα στο σπιτι. χαχαχαχαχαχα το νεο αποσμητικο χωρου!

τελικα παω να ξαπλωσω λιγο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατεληξα οτι παιζει ρολο και το απορρυπαντικο.

Την τελευταια φορα πηρα αλλο γιατι ηταν σε προσφορα φοβερη. Και σε συνδυασμο με το ιδιο μαλακτικο μοσχομυριζουν περισσοτερο για 2-3 μερες.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σαπούνισα το μπάνιο,σφουγγάρισα και ηρθε η μαμά μου για καφε.Στο μεταξυ επέστρεψαν οι αντρες μου και ξαναεφυγαν.Πολύ χαιρομαι που τακτοποίησα οσα είχα προγραμματισει.Αυριο εχω σίδερο αρκετο...

Αυτο με το μαλακτικό στο πλυντήριο το είχα ακούσει στο παρελθόν αλλα ποτε δεν το εχω κάνει.Εχει να κάνει νομίζω και με το υφασμα,ποσο απορροφά τις μυρωδιές και βεβαια αν τα αφηνουμε για πολύ απλωμενα και ασιδερωτα.

Πολύ χαιρομαι που σας αρεσε η πιατελα!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...