Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΑΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΛΕΙΨΕΙ Η ΜΩΡΟΥΔΙΛΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΕΣ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ

ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΕΥΠΡΟΣΘΕΚΤΕΣ ΔΕ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΚΑΜΙΑ ΕΞΩ ΣΑΣ ΤΟ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ

οπως καταλαβατε ο μικρος με εχει βγαλει οφ με τους κολικους ευτυχως εχω το σπιτι σε ταξη οποτε δε χρειαζετε να κανω κατι εξτρα μονο κρεβατια μαγειρεμα και πιατα αντε και κανενα πλυντηριο να μη μαζευονται, αυτες οι ντουλαπες δε θελουν να φτιαχτουν μαλλον anyway καλα να μαστε και ολα θα γινουν

εχω χασει επεισοδεια παω να διαβασω και επανερχομαι

Χαρά μου, θα σε ρωτήσω κάτι κινδυνεύοντας να φανώ εξυπνάκιας. Για τους κολικούς έχεις κόψει τα γαλακτοκομικά από τη διατροφή σου; Τη γλουτένη; Τη ζάχαρη; Παίρνεις κανένα προβιοτικό σε τροφή τουλάχιστον; (πχ τουρσάκι; ) Αν θελήσεις μπορούμε να τα πούμε λίγο περισσότερο.


sbxre6a2f.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαρά μου, θα σε ρωτήσω κάτι κινδυνεύοντας να φανώ εξυπνάκιας. Για τους κολικούς έχεις κόψει τα γαλακτοκομικά από τη διατροφή σου; Τη γλουτένη; Τη ζάχαρη; Παίρνεις κανένα προβιοτικό σε τροφή τουλάχιστον; (πχ τουρσάκι; ) Αν θελήσεις μπορούμε να τα πούμε λίγο περισσότερο.

δυστυχως γαλατακι εγω δεν εχω πινουμε το humana HA σταγονες για τους κολικους και ντεπονακι


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια κ παλι!

καθαρισα κ το βρωμοroom σκουπισα -ξεσκονισα-συμαζεψα, καθαρισα λιγο το μπανιο, ταισα κ αλλαξα την μικρη, εβαλα τους κολιους στον φουρνο, σε λιγο θα καθαρισω πατατουλες, εφτιαξα τα φο μπιζου μου (θα σας βαλω φωτο) τακτοποιησα λογαριασμους στα κλασερ τους, εβαλα κατι πιατακια στο πλυντηριο, τακτοποιησα πλυμενα τζατζαλα στα ντουλαπια,καθαρισα με αζαξ ενα γυαλινο επιπλο που εχω. αυτα δεν θυμαμαι κατι αλλο!

χαρουλα, σε μια λεκανη της αφησα κ περιμενω ποτε θα στεγνωσουν (τις εστρωσα λιγακι για να στεγνωσουν πιο ευκολα)

χαρα, επειδη κ η δικια μου ειχε κολικους, αυτο που εκανα ηταν ζεστες κομπρεσες (παταγα πανακια με το σιδερο) κ την εβαζα κοντα στον απορροφητηρα!

Link to comment
Share on other sites

Στην μπεμπα και εγω θα παρω υπνοσακο ολοσωμο για να ειμαι σιγουρη οτι ειναι ζεστη και στην μεγαλη θα προγραμματιζω τον κλιματισμο να αναβει το βραδυ για να σπαει λιγο το κρυο.για εμας οπως σωστα ειπες vaskokkal πυτζαμουλες και παπλωματακι..

Στη μικρή είχα και εγώ υπνόσακο πέρισυ... αλλά φέτος είναι 2 χρονών και αρκετά ψηλή και δεν βρίσκω τίποτα... καμμία ιδέα;

Εμείς πλέον είπαμε να αλλάξουμε το πάπλωμά μας από το φθινοπωρινό... στο χειμερινό...

και ακόμα δεν ήρθε ο χειμώνας...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Στη μικρή είχα και εγώ υπνόσακο πέρισυ... αλλά φέτος είναι 2 χρονών και αρκετά ψηλή και δεν βρίσκω τίποτα... καμμία ιδέα;

Εμείς πλέον είπαμε να αλλάξουμε το πάπλωμά μας από το φθινοπωρινό... στο χειμερινό...

και ακόμα δεν ήρθε ο χειμώνας...

εγω περσι στο μικρο μου που ηταν 2 τουειχα παρει απο τα mothercare υπνοσακο του φοραγα πιτζαμουλες και απο απο πανω αυτο ηταν με ποδαρακια και βολευε και εγω ημουν ησυχη πηγαινε μια βολτα να δεις ακι δεν ηταν και ακριβει


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαρα, επειδη κ η δικια μου ειχε κολικους, αυτο που εκανα ηταν ζεστες κομπρεσες (παταγα πανακια με το σιδερο) κ την εβαζα κοντα στον απορροφητηρα!

τουκανω και εγω. τα εχω δοκιμασει ολα αν και δε καταλαβα αυτο με τον αποροφητηρα που ειπες αν θελεις μου το εξηγεις λιγο??


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

τουκανω και εγω. τα εχω δοκιμασει ολα αν και δε καταλαβα αυτο με τον αποροφητηρα που ειπες αν θελεις μου το εξηγεις λιγο??

Ο ήχος του απορροφητήρα όπως και της σκούπας τους θυμίζουν τους ήχους στη μήτρα και ηρεμούν κάπως... απλά το παίρνεις αγκαλιά ανοίγεις τον αποροφητήρα και χορεύετε στην κουζίνα.. :)

Θα κοιτάξω στο Mothercare...ευχαριστώ!


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι!

Εφτιαξα το κουνουπιδι σε κουρκουτι,το τηγανισα κ ηταν τελειο!Το συνοδευσα με πατατες τηγανιτες,σως γιαουρτιου,πρασινη σαλατα, κ ψωμακι που το εφτιαξα εγω!

Επειτα,μαζεψα,εβαλα τα πιατα στο πλυντηριο,σαπουνισα νεροχυτη,στραγγιστηρι, παγκους,εστια.

Εβγαλα εξω ολα τα σκουπιδια.

Σκουπισα κ ξεσκονισα σαλονοτραπεζαρια κ τακτοποιησα.

Το σπιτι ολο θελει ενα πολυ καλο σφουγγαρισμα αλλα δεν εχω κουραγιο..Εχω κ σιδερο..:rolleyes:

Χαρα,σε νιωθω.Και η δικια μου παρολο που θηλαζε ειχε κολικους.Υπομονη μονο κ θα περασουν..:|

Διαβασα για τον υπνοσακο που λετε,αλλα δεν ξερω αν θα τον δεχτει η δικια μου.:rolleyes:

Διαβασα επισης και για τα γιουβαρλακια κ μου τρεξαν τα σαλια!!:)

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως γαλατακι εγω δεν εχω πινουμε το humana HA σταγονες για τους κολικους και ντεπονακι

Α, καλά ό,τι να ναι είμαι πάλι. Νόμιζα ότι θήλαζες, τι μιλάω και δεν μασάω..... Για το προβιοτικά που σου είπα υποθέτω ότι είναι οι σταγόνες που σας έδωσε (είναι οι biogaia ?) οπότε πάλι καλυμμένη είσαι.

Το ράβω λοιπόν και σας παρακολουθώ.... και πάλι.


sbxre6a2f.png
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος του απορροφητήρα όπως και της σκούπας τους θυμίζουν τους ήχους στη μήτρα και ηρεμούν κάπως... απλά το παίρνεις αγκαλιά ανοίγεις τον αποροφητήρα και χορεύετε στην κουζίνα.. :)

Ναι το ξερω κ εγω αυτο!

Απλα εγω δεν το εκανα!Δεν ηθελα να καλομαθει,και να μου θελει μετα απορροφητηρες/σεσουαρ κ αγκαλιες περα-δωθε για να ηρεμησει!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γυρίσαμε από το σχολείο, φάγαμε, μακαρόνια με κυμά, ξεκουράστηκε το φιογκάκι και μόλις ξεκίνησε τα γραψίματα.

Με το που φάγαμε έπλυνα όλα τα πιατικά, τα πάντα ώστε να τα βλέπω και να παραμένω ήρεμη... { :tongue: } και έβαλα το συρματάκι μου σε πλαστικό με νεράκι και λίγο χλωρίνη και υγρό πιάτων. Θα το αφήσω για 5 λεπτάκια μόνο και μετά έξω στο πλαστικό που έχω στο μπαλκόνι να στεγνώσει καλά.

Τώρα ξεκίνησα σίδερο και θα το προχωρήσω όσο αντεξω.. γίνεται χαμός και δουλεύω και αύριο τελικά οπότε... οτι κάνω καλό θα είναι.

Σας διαβάζω {τα πάντα εννοείται} αλλά δεν σχολιάζω τα πάντα γιατί δεν προλαβαίνω. Αν έχω ξεχάσει ν' απαντήσω σε καμιά ερώτηση, παρακαλώ να μου την ξαναγράψετε ε? Μην νομίζετε πως δεν απαντώ για κάποιο άλλο λόγο... ;)

Εδώ γύρω είμαι..

G εγώ είχα για τον μικρό υπνόσακο με ποδαράκια που δεν τον ενοχλούσε και δεν τον περιόριζε καθόλου μέχρι τα 4 περίπου. Του το φόραγα μόνο τις πολύ κρύες νύχτες και το είχα πάρει από ένα συνοικιακό κατάστημα στο Παγκράτι. Ρώτα δηλαδή και σε καταστήματα εκεί που κυκλοφορείς... μπορεί να έχουν! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω κ εγω αυτο!

Απλα εγω δεν το εκανα!Δεν ηθελα να καλομαθει,και να μου θελει μετα απορροφητηρες/σεσουαρ κ αγκαλιες περα-δωθε για να ηρεμησει!:rolleyes:

χαρα απαντησαν τα κοριτσια!

εγω την εβαζα στο ριλαξ κοντα στον απορροφητηρα, δεν την εκανα βολτες, εκτος απο κανα δυο φορες που ειχε μεγαλο πονο.

καθαρισα πατατες για να τηγανισω

απλωσα την κουβερτα που επλυνα

μαγειρεψα της μικρης

εβαλα ενα συντομο πλυντηριο με πατακια κ παντοφλες

εφτιαξα το συρταρι με τις πετσετες του προσωπου.

θελω να παω να μαζεψω τα ρουχα που εχω απλωμενα κ να απλωσω πατακια κ παντοφλες

το απογευμα θελω:

να σιδερωσω

να κανω αυτον το ριμαδοκαθαρισμο που ΔΕΝ εκανα εχτες

να βγαλω κανα φρυδι κ αν προλαβω να βαψω νυχι (χλωμο)

χριστιανα για πες για την σως γιαουρτιου:P

Link to comment
Share on other sites

Τί κάνετε σημερα?

Ακόμη δεν σας εχω διαβάσει...Πήγα τον μικρό σχολειο και επέστρεψα,ηπιαμε καφέ με τον αντρα μου που δεν δούλευε σήμερα,και αντί να κάτσω σπίτι πήγα στη φίλη μου μεχρι το μεσημέρι ,μετα πήρα το γιόκα μου,ετοίμασα μπριζολες λεμονάτες με πατατες τηγανιτες,σκούπισα όλο το σπίτι,ψευτοξεσκόνισα ,μαζεψα την κουζίνα,απλωσα το βραδυνό πλυντήριο και πριν συνεχίσω κάνω ενα διάλειμμα.Εχω να σφουγγαρίσω και να πλύνω το μπάνιο και το απόγευμα ισως ξαναερθει η φίλη μου.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερες !!Ειρηνακι εισαι πολυ δυναμωτικη ενεσουλα.. καθε φορα που διαβαζω συμβουλες σου τονωνομαι, εκανα τακτοποιηση με εσωρουχα και καλτσες και εβαλα διαχωριστηκα με χαρτονακι,απιστευτη χωρητικοτητα τωρα και τελει αστην εμφανιση.Δεν το χω με τις φωτογραφιες να σας εβαζα να δειτε!!

ΑΑ..και κατι αλλο ειχες πει οταν καθαριζες την τραπεζαρια σου οτι την σαπουνισες κιολας,ή λαθος καταλαβα;; Εγω την κανω με πανακι στεγνο κ οβερλαυ,αλλα αν σαπουνιζετε κιολας ..να την σαπουνισω..;)

Αλήθεια? Εφταξες τα καλτσάκια και τα εσωρουχάκια σου????!!! :P ΕΥΓΕ!

Και άνεση και χωριτηκότητα και εμφάνιση ε??? Αυτό είναι! Αυτό είναι που σας λέω και λατρεύω! Αυτή η αίσθηση της ηρεμίας να βγαίνει από παντού! Μπράβο!!!

Οχι ματάκια μου.Δεν την σαπουνίζω. Την πέρασα με καλά στιμμένο πανί.. βρεγμένο αλλά καλά στιμένο πανί Μου το είχε πει ο μαραγκός μας και όντως δειχνει μια χαρά :P {τωρα αν πανω στην τρελα της στιγμης περασα και κατι αλλο... δεν το θυμαμαι! :mrgreen: }.

Υ.Γ. Βγαίνω και σε χαπάκι, για όσες φοβούνται τις ενεσούλες! :tongue:

Αμα θέλετε τους άντρες σας χαρούμενους και τα ντουλάπια σας άδεια... πάρτε ΕΙΡΗΝΗ...! Βοηθάει σε ολα!! :mrgreen::lol::lol: χαχαχαχαχα

Ποσο σ ευχαριστώ γι αυτά σου τα λόγια που ειναι ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΝΕΣΟΥΛΑ τεράστιας χαράς!!! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

χριστιανα για πες για την σως γιαουρτιου:P

σως γιαουρτιου!

πανευκολη και νοστιμοτατη!

Μπορεις να τη βγαλεις σαν συνοδευτικο με διαφορα πιατα,σαν ντιπ με πατατακια, ή να τη βαλεις μεσα σε χαμπουρκερ.

Θα σου πω πως την εφτιαξα σημερα,αλλα μπορεις να την κανεις με διαφορες παραλλαγες!

-γιαουρτι στραγγιστο

-μαγιονεζα

-παπρικα

-θυμαρι

-αλατι κ πιπερι

μπορεις ομως να βαλεις οτι τραβαει η ψυχη σου για παραδειγμα : ελαιολαδο,μουσταρδα,λεμονι,μαιντανο,ψιλοκομμενο τουρσι,σκορδο.κλπ!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...