Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      @Blue Velvet πως μπορώ να δω φώτο που έχετε ανεβασει? Στο προφίλ...που?

      Αααα την έσβησα,να την ανεβάσω ξανά?

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εσυ έκανες κανονικό τεστ η αυτό που δείχνει 6 ημέρες πριν ;;;

      Έκανα το clearblue πρώιμης ανίχνευσης,νομιζω είναι αυτό που λες

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

τελικα σημερα που ηθελα να φτιαχτω εγω, η μπεμπα αργησε να κοιμηθει!:evil:

εφτιαξα τοστακια κ γιαουρτι με γλυκο του κουταλιου κερασι κ φαγαμε, αλλα παλι πειναω, μαλλον απο το κρυο ειναι.

θα δω τι θα κανω αυριο, μηπως προλαβω κ σουλουπωθω!

καλο βραδυ κοριτσακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα!Σημερα το μεσημερι δεν προλαβα να μπω να σας διαβασω,ηταν περιεργη μερα η σημερινη και δυσκολη:confused:

οσο για την θερμανση και εγω νομιζω οτι θα εχουμε βαρυ χειμωνα φετος...εμεις περισυ αναβαμε τα καλοριφερ 2 ωρες το βραδυ...ειχαμε παγωσει(ειναι κοινοχρηστη η θερμανση:()τις υπολοιπες ωρες a/c και μας τσουρουφλησε η ΔΕΗ:evil:φετος βαλαμε φυσικο αεριο,ελπιζω να δουμε διαφορα(αν και ειμαι σιγουρη οτι δεν θα ειναι μεγαλη)

noni ελπιζω τωρα να ειναι ολα καλα!!!να μας γραφεις οποτε νιωθεις περιεργα!!!

Ειρηνη μου γκρινιαξε οσο θες!!!το δικαιουσε!!!

Yotou τελειο το γιαουρτι με το γλυκο του κουταλιου κερασι!!!!το λατρευω!!!

Χρυσα πολυ ωραια τα κουκουναρια ετσι οπως τα εχεις συνδυασει!!!!

καλο βραδυ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

τι κανετε? εγω δεν μπορουσα να σηκωθω παλι σημερα, αλλα σηκωθηκα τελικα, εφτιξα καφεδακι κ μπηκα για την αγαπημενη μου καθημερινη συνηθεια. πως θα ανταπεξελθω αλλιως? μου λεει ο αντρας μου,γιατι δεν σηκωνεσαι την ωρα που θα ξυπνησουμε την μικρη? γιατι του λεω θελω να πιω λιγο καφε με την ησυχια μου κ οχι να παω να αλλαζω πανες κτλ με την τσιμπλα στο ματι!

σημερα εχω αποδιοργανωθει τελειως, εχω πολλα πραγματα να κανω κ δεν ξερω τι απο ολα. μαλλον θα αρχισω απο τα βασικα κ βλεπουμε. ειδα το σαββατο οτι πανω απο τα ντουλαπια της κουζινας γινεται ενας χαμος:oops:, μα πως τα ξεχασα? τεσπα θα δουμε!

να εχουμε μια υπεροχη μερα!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

κάνω λίστα με τις δουλίτσες που έχω να κάνω σήμερα και ξεκινάω

σήμερα θα μαγειρέψω φασολάκια και θα ρίξω μέσα καροτάκια και πατατούλες.

έρχονται και τα χαλάκια μου σήμερα....θα προσπαθήσω να έχω στρώσει μέχρι αύριο γιατί λένε πέφτει και άλλο η θερμοκρασία

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :-)

Και εμείς ξεκινήσαμε δειλά δειλά να αναβουμε το κλιματιστικό τις ώρες του φθηνού ρεύματος λίγο το μεσημέρι κ λίγο το βράδυ μετά τις 2 για να σπάσει το πρωινό κρύο με πρόγραμμα να ανοίγει κ να κλείνει μόνο του. Αεριο το βλέπω για δεκέμβρη να ανοίγουμε...:-(

Και εγώ περιμένω τον χαλα σήμερα το μεσημέρι(πληρωθηκα για αυτό..) κ θα ζεσταθεί λίγο το σπίτι μας.

Μαμαβασια κ εγώ φασολακια θα φτιάξω για αύριο όμως :wink:

Σήμερα κοτοπουλακι :-)

Τις καλημερες μου κ ας είναι Τρίτη κ 13 χε χε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδιαααααα!!!

Είμαι εδώ με το σοκολατάκι μου,τη μπουμπού μου,και πίνουμε καφέ.Βαριέμαι ελεεινά να κάνω δουλειές :? κι έχω 2 λεκάνες σίδερο.Το σπίτι κατα τα άλλα είναι σε πολύ καλή κατάσταση μιας κ έκανα τη γενική πρόσφατα κ ένα φρεσκάρισμα για τη γιορτή του άντρα μου.Μόνο να τακτοποιήσω χρειάζεται..

Ρηνάκι δεν μου απάντησες αυτό που σε ρώτησα,για πες μου είσαι ικανοποιημένη απο το επάγγελμά σου?"Δουλεύει" ακόμα?


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως με τα πολλά κρύα τα παιδιά θα κοιμούνται με κάλτσες και πιο χοντρό μπλουζάκι απο πάνω....δεν γίνεται να έχουμε αναμμένο το καλοριφέρ όλη την νύχτα, ποτέ δεν το είχαμε άλλωστε, όπως είπα 1 ώρα το άναβα η καημένη!

Η μικρή κοιμάται ήδη με ολόσωμο φορμάκι και καλτσούλες... καθώς δεν μπορεί με τίποτα να κρατήσει πάνω της σκεπάσματα...

Καλοριφέρ ανοιχτό το βράδυ... ούτε για αστείο!


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

δεν θα πληρωσει περισσοτερα? εμας το δικο μας ειναι 110 τμ του κουνιαδου 160, εχουμε αυτονομια κ ο καθενας πληρωνει αυτο που καιει, αλλα τωρα ειπαμε να αναψουμε περισσοτερο τζακι γιατι αν τελειωσει δεν θα αγορασουμε αλλο.

To κακό με το τζάκι είναι ότι το σαλόνι είναι φούρνος... και στην τουαλέτα κρυώνει ο κ@@@@ σου... αλλά σίγουρα είναι λύση!

Η εν λόγω κυρία έχει τα υψηλότερα κοινόχρηστα και λόγω σπιτιού και λόγω κατανάλωσης... εγώ με 2 παιδιά και δεν έκαιγα όσο καίει μόνη της... αλλά τι να πεις...

να δούμε φέτος τι θα κάνουμε...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Σημερα το μεσημερι δεν προλαβα να μπω να σας διαβασω,ηταν περιεργη μερα η σημερινη και δυσκολη:confused:

οσο για την θερμανση και εγω νομιζω οτι θα εχουμε βαρυ χειμωνα φετος...εμεις περισυ αναβαμε τα καλοριφερ 2 ωρες το βραδυ...ειχαμε παγωσει(ειναι κοινοχρηστη η θερμανση:()τις υπολοιπες ωρες a/c και μας τσουρουφλησε η ΔΕΗ:evil:φετος βαλαμε φυσικο αεριο,ελπιζω να δουμε διαφορα(αν και ειμαι σιγουρη οτι δεν θα ειναι μεγαλη)

H ΔΕΗ ετοιμάζει νέα αύξηση στα τιμολόγιά της... οπότε και εκεί θα πέσει περιορισμός...

Για το αέριο δεν ξέρω να σου πω... αλλά και αυτή η τιμή έχει ανέβει αν θυμάμαι καλά...

Κοινώς ετοιμαστείτε να ζεσταθείτε...δια της τριβής φέτος!!!!! :)

καλημέρα

κάνω λίστα με τις δουλίτσες που έχω να κάνω σήμερα και ξεκινάω

σήμερα θα μαγειρέψω φασολάκια και θα ρίξω μέσα καροτάκια και πατατούλες.

έρχονται και τα χαλάκια μου σήμερα....θα προσπαθήσω να έχω στρώσει μέχρι αύριο γιατί λένε πέφτει και άλλο η θερμοκρασία

To σημερινό φαγητό κοτόπουλο με πατάτες της πεθεράς είναι έτοιμο για ψήσιμο από χθες... αλλιώς η μικρή θα έμενε νηστική και θα περίμενε να γυρίσω από τη δουλειά για να μαγειρέψω... το πρωί το έβγαλα από το ψυγείο και έδωσα οδηγίες ψησίματος...

Για δουλειές σήμερα το πρόγραμμα έχει Jumbo για πιάτα / ποτηράκια / μαχαιροπήρουνα για τα γενέθλια του μεγάλου... πρέπει να τελειώνω και με αυτά καθώς την επόμενη εβδομάδα θα λείπει πάλι ο hubby....

Καλημέρα σας...

Να έχετε μία ημέρα γεμάτη χαμόγελο και καλή τύχη!


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα από μένα. σήμερα εδώ έχει αρκετό κρύο κ ακόμα έχει έξω ομίχλη. γιάννενα βλέπεις. ωραίο τοπίο όμως. η μικρή μου ξύπνησε σήμερα μία στις 7 παρά για γάλα κ μία πριν λίγο, ευτυχώς όμως ξανακοιμήθηκε. ο γιαννάκης ακόμα κοιμάται, του χω κόψει κ τον παιδικό αυτές τις μέρες κ το ευχαριστιέται. μοιαζει τη μαμά. πόσο μου αρέσει να χουζουρεύω το πρωί, αλλά προσπαθώ να ξυπνήσω πιο νωρίς από τα παιδιά για να κάνω τις δουλίτσες μου με την ησυχία μου, να πάρω πρωινό να ρίξω μία ματιά εδώ. όταν ξυπνήσουν γίνεται απλά χαμός.

κ εμείς εδώ λόγω κεντρικής θέρμανσης αποφασίσαμε προς το παρών να το ανάβουμε μία ωρίτσα το βράδυ. στο μικρό υπνόσακο κανονικά αν κ διαμαρτύρεται αλλά το βράδυ όλο είναι ξεσκέπαστος. στη μικρή ακόμα φοβάμαι να της βάλω υπνόσακο, έχω έναν που είναι σαν φόρεμα κ λέω να της τον δοκιμάσω γιατί κ αυτή η ζουζούνα σπρώχνει με τα πόδια της την κουβέρτα.

εγώ δεν το συζητώ μπυτζάμες χοχόλικες κ πάπλωμα.

αχ δεν ξέρω τι θα γίνει αν αρχίσουν τα καλά κρύα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα τι κανετε?Γιωτα και εγω την ωρα που ταιζω την μπεμπα μου μπαινω για την πρωινη μου καλημερα.και εγω προτιμω να ξυπναω λιγο νωριτερα για να καθομαι λιγο με την ησυχια μου και να οργανωνω τα πραγματα στο μυαλο μου αν και δεν βγαινει παντα αυτο..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα

Συμμαζεύω και σε καμμια ωρα θα βγουμε για διαφορα

φαγητο θα παω στην μαμα μου μοσχαρι για να κανει κρεατοσουπα γιατι εγω μαλλον δεν θα προλαβω με αυτα που εχω.

χθες εκανα αλλαγες στο παιδικο, τωρα εμεινε να τακτοποιησω ενα ραφι στην ντουλαπα εκει και να αγορασω μια θηκη για τα τελευταια καλοκαιρινα γιατι εμειναν χυμα διπλωμενα στην ντουλαπα.

τακτοποιησα ντουλαπα στην κρεβατοκαμαρα, εχω να απλωσω και να βαλω ενα πλυντηριο αλλά όταν γυρισω.

σαλονι στην τσιτα αλλά ακομα δεν περασε ο ασπρος σιφουνας ο οποιος τρωει το πρωινο του....

εμεις για θερμανση φετος πηραμε ενα 24αρι ινβερτερ σε τιμη πολυ καλη. ολοι μας ειπαν οτι καιει ελαχιστα, ελπιζω να μην κλαψουμε στον λογαριασμο της δεη....


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην μπεμπα και εγω θα παρω υπνοσακο ολοσωμο για να ειμαι σιγουρη οτι ειναι ζεστη και στην μεγαλη θα προγραμματιζω τον κλιματισμο να αναβει το βραδυ για να σπαει λιγο το κρυο.για εμας οπως σωστα ειπες vaskokkal πυτζαμουλες και παπλωματακι..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα νοικοκυρούλες! ευχαριστώ για τις ευχές, όλα πήγαν καλά τελικά αλλά την τρομάρα μου την πήρα!:P

Σήμερα δεν έχει πολλές δουλίτσες, φαγάκι και το μπάνιο και να προχωρήσω την εργασία που μου λήγει..

εμείς για θέρμανση τζάκι προς το παρόν.. λέμε να βάλουμε πετρέλαιο να καίμε συντηρητικά αλλα ρε κορίτσια ξέρει καμία για την επιδότηση τι γίνεται?? η εφαρμογή στο τάξις δεν έχει ανοίξει ακόμη και λένε πως πρέπει πρώτα να περάσεις τα στοιχεία σου εκεί και μετά να παραγγείλεις πετρέλαιο.. :confused: ξέρει καμιά??

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ παλι!

ταισα κ αλλαξα την μπεμπα

ξεσκονισα-σκουπισα- εκανα τζαμια κ σιδηροδρομους - φωτα στην κρεββατοκαμαρα μας κ στο παιδικο

κατεβασα το παπλωμα μας, το εβαλα σε παπλωματοθηκη κ επι τοις ευκαιριας αλλαξα λιγο την διαρυθμιση στο παταρι της ντουλαπας με τις κουβερτες κ παπλωματα κ διαφορα αλλα που εχω.

εβαλα στο γρηγορο προγραμμα την κουβερτα μας κ τωρα θα την απλωσω

εκανα ενα συμμαζεμα στην σαλονοκουζινα, εβαλα στην θεση τους διαφορα ασχετα που με νευριαζαν.

τωρα εβαλα την μικρη για υπνο κ συνεχισω!

αμαν! καλαμαρακι τριτη κ 13! ελπιζω να συνεχιστει καλα η μερα χωρις απροοπτα!

georgina πραγματι παγωνει ο κ.....ος μας!!! αλλα εχω αεροθερμο στο μπανιο, λες να το αναβω???? χαχαχα!

αρετη, παντα το ειχα αυτο. αρνουμε να τρεχω σαν την τρελη χωρις καφε, που να δεις κ παλια που καπνιζα, δεν σηκωνομουν αν δεν εκανα 4 απανωτα!!!

νονι δεν ξερω να σου απαντησω για το επιδομα, παντως ακουσα οτι ειναι πολυ λιγα τα λεφτα, δηλ καπου 200 € στα 1200 που θα δωσεις. αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη, μην σου λεω αρλουμπες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...