Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Έτσι είναι κορίτσια πρέπει να προσέχουμε τον εαυτό μας!!! και εμένα ο σύζυγος όταν φτιάχνομαι γουρλώνει τα μάτια και λέει διάφορα όμορφα :)

Εγώ όσο τα παιδιά ήταν μωρά δεν είχα και πολλά κέφια για περιποιήσεις...αλλά όσο μεγαλώνουν και έχω χρόνο για μένα περιποιούμαι περισσότερο!!

Άρχισα ξανά να βάφω νύχια, να ντύνομαι μοντέρνα, να περιποιούμαι τα μαλλιά μου και ξαναθυμήθηκα τον εαυτό μου....τώρα θέλω να βάλω και σκουλαρικάκια μικρά (πρέπει να αγοράσω) γιατί οι τρύπες στα αυτιά μου άρχισαν να κλείνουν....οπότε δεν πρέπει να το αμελήσω και αυτό....κάποτε φόραγα συνέχεια σκουλαρίκια αλλά εδώ και 6 χρόνια όχι, οπότε λέω να ξεκινήσω πάλι!!!

Επίσης να σας πω ότι εμένα το καλοκαίρι με πιάνει περισσότερο, τον χειμώνα δεν έχω πολλά κέφια για περιποιήσεις εκτός και αν πρέπει να πάμε κάπου......το καλοκαίρι όμως περιποιούμαι καθημερινά τον εαυτό μου (κρέμες, νύχια, πόδια)

Και πολυ καλά έκανες και να το συνεχίσεις αλλά και να το επεκτείνεις και σε άλλους "τομείς" που ίσως να μην έχεις "κέφια" ν' ασχοληθείς. Θα σου απογειώσει τα κέφια.

Εγώ γενικά, Βάσια μου, ποτέ δεν αφέθηκα πολύ, από όταν γέννησα το φιογκάκι. Οταν "αφεθώ" πέφτουν τόσο τα κέφια μου, η ψυχολογία, η διάθεση μου... καταλαβαίνεις..? Αισθάνομαι ένα κινούμενο χάλι... νιώθω και δεν θα ασχοληθεί κανείς μαζί μου, ούτε εγώ θέλω να ασχοληθώ, λες και δεν "φαίνομαι".... και αυτό μου χαλάει τόσο μα τόσο τη διάθεση... :cry: Οπότε οχι, δεν το αφήνω ρε γμτ... δεν το αφήνω! Θελω να νιώθω καλά! Το έχω ανάγκη να νιώθω καλά! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια εχετε απολυτο δικιο δεν πρεπει να αφηνουμε τον εαυτο μας..το λεω να το ακουω και εγω που τωρα που ειμαι σπιτι και δεν παω για δουλεια πολλες φορες δεν με προσεχω καθολου και οταν βγαινω για ψωνια παω με φορμες και αθλητικα..

Ακόμα και με τις φόρμες σου, κορίτσι μου γλυκό, μπορείς να κάνεις τις "νοστιμιές" σου. Αφού κυκλοφορείς αρκετά με αυτές, αγρασε 2-3 υπέροχες φόρμες και ειδικά αν μπορούν να συνδιάζονται μεταξύ τους τότε ακόμα καλύτερα για να έχεις περισσότερες επιλογές! Βάλε την ωραία σου κολώνια {εγώ έχω καθημερινή, η οποία είναι από της φτηνές}, βάψου λιγάκι και θα είσαι κουκλάρα!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλά κορίτσια!Να χαιρεστε όσους εορταζοντες εχετε!

Γιωτα ,πολύχρονη η κορούλα σου ,να είναι πάντα χαμογελαστη και ευτυχισμενη!Κριμα που δεν εγινε η γιορτη,συνηθως οταν προετοιμαζεσαι πολύ για κατι και το θελεις κατι γινεται και πάει στραβα!Ευχομαι να τα καταφερετε την επόμενη εβδομάδα.

Σημερα πήγαμε εκκλησία μαζι με τη βαφτιστηρα μου,κρατούσε και το περιστερι ο μικρός μου και πολύ το ευχαριστηθηκε.Επιστρεψαμε,εφτιαξα κοκορα με χυλοπίττες και τωρα ξεκουραζόμαστε.Αργοτερα θα πάμε στα γενέθλια της ανηψιάς μου.

Α πα πα!!!! Το λατρεύω αυτό το φαγητό!!!!!!!!!!! :shock:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα να χαίρεσαι τη μικρούλα σου και όλες τους εορτάζοντές σας!

εγω αυτό με την κοκεταρία "το χω" πολύ και δεν το χασα με τη μητρότητα ευτυχώς...η υπόσχεση που έδωσα εγω στον εαυτό μου για τη νέα χρονιά είναι να ζω όσο μπορώ καλύτερα την κάθε μέρα έστω με λίγα, έστω με κόπο αλλά να μην επιτρέπω να γίνεται η ζωη ρουτίνα....το "δουλεύω" τους τελευταίους μήνες, ελπίζω να εδραιώσω την προσπάθεια αυτή ;)

Απειρα μπράβο που δεν αφήνεις τον εαυτό σου! Απειρα όμως!

Υπέροχη υπόσχεση έδωσες.... απ αυτές που προσπαθώ και γω πάντα Μυρτούλα μου. Σου εύχομαι από καρδιάς να τα καταφέρνεις και να νιώθεις συχνά ανανεωμένη! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Απειρα μπράβο που δεν αφήνεις τον εαυτό σου! Απειρα όμως!

Υπέροχη υπόσχεση έδωσες.... απ αυτές που προσπαθώ και γω πάντα Μυρτούλα μου. Σου εύχομαι από καρδιάς να τα καταφέρνεις και να νιώθεις συχνά ανανεωμένη! :P

Σ ευχαριστώ για την ευχή σου καλή μου!Μακάρι και οι δικές μου και οι δικές σου!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευάκι μου και θα πιάσει πιο πολύ κρύο.

Πέμπτη έδωσαν εντολή στον μπαμπά μου, που οδηγεί εκχιονιστικό, να ανεβάσουν τα εκχιονιστικά {και οι άλλοι οδηγοι} στην Μαλακάσσα και να είναι stand-by από αύριο. Τρίτη θα έχει πολύ-πολύ κρύο στην Αθήνα... τουλάχιστον έτσι προβλέπουν... :?

Κοπέλες ήδη στην ΠΑΡΝΗΘΑ ΕΧΕΙ ΧΙΟΝΙ και απο το βράδυ θα κάνει πιο πολύ κρύο είπαν....ετοιμαστείτε!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλες ήδη στην ΠΑΡΝΗΘΑ ΕΧΕΙ ΧΙΟΝΙ και απο το βράδυ θα κάνει πιο πολύ κρύο είπαν....ετοιμαστείτε!!!

Κοριτσακια κρυο.....Εδω χιονιζει στα πιο ορεινα χωρια. Αναψαμε τα καλοριφερ...ελπιζω το πετρελαιο που εχχουμε πο περσι να αντεξει κανενα μηνα...εμεις την παλευουμε χωρις αλλα τη μπουμπου δεν μπορω να την εχω ετσι σερνεται στα πατωματα, πρεπει να την κανω μπανιο κλπ οποτεε αναψαμε.

Εγω για τη νεα χρονια υποσχεθηκα να ειμαι πιο αισιοδοξη και να μην αφηνω το αγχος να με καταβαλει, να χαιρομαι που ειμαστε καλα και να ελπιζω οτι που θα παει θα φτιαξουν τα πραγματα.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια κρυο.....Εδω χιονιζει στα πιο ορεινα χωρια. Αναψαμε τα καλοριφερ...ελπιζω το πετρελαιο που εχχουμε πο περσι να αντεξει κανενα μηνα...εμεις την παλευουμε χωρις αλλα τη μπουμπου δεν μπορω να την εχω ετσι σερνεται στα πατωματα, πρεπει να την κανω μπανιο κλπ οποτεε αναψαμε.

Εγω για τη νεα χρονια υποσχεθηκα να ειμαι πιο αισιοδοξη και να μην αφηνω το αγχος να με καταβαλει, να χαιρομαι που ειμαστε καλα και να ελπιζω οτι που θα παει θα φτιαξουν τα πραγματα.

Καλά που έχετε πετρέλαιο Ευάκι μου!

Εμείς δεν έχουμε σταγόνα... με τα a/c το παλεύουμε..:?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ Ειρηνη ποσο δικο εχεις..ενταξει περιποιημενη ειμαι, ακομα και με τις φομες απλα βαρεθηκα να κυκλοφορω μονο με αυτες και να φοραω τα ρουχα μου οταν βγαινω βολτα..πλεον θελω ακομα και στο σουπερ μαρκετ να παω να ντυνομαι...παλιοτερα δεν ημουν ετσι απλα με τα παιδια και ειδικα τωρα με το μωρο με ''πηρε η κατω βολτα''..

Μirtoula μπραβο σου παντως ειναι πολυ σημαντικο πρωτα απ'ολα για μας τις ιδιες..

Το πρωι πηγα με την κορη μου στην εκκλησια την κοινωνησα κιολας γυρισαμε εφτιαξα μπριζολες με πατατες και καθαρισα το σπιτι καλα καλα γιατι χθες ξεστολισα και εβαλα μονο σκουπα ενω σημερα αλλαξα και τα ριχταρια και γενικα ξεπατωθηκα..εφτιαξα και μπισκοτα σουσαμιου και σιδερωσα και δυο πλυντηρια.τελος ομως για σημερα..ωρα για ξεκουραση πια..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ...ειχα ξεχασει τι ωραια που ζεσταινουν τα καλοριφερ, μεχρι τωρα ημασταν μ a/c και σομπα. Δεν ξερω πραγματικα πως τα καταφερνουν αλλες οικογενειες με χειροτερα οικονομικα απο μας....

Χαζευω τωρα και τη μαγειρικη στον αλφα, απο αυριοτελειωνει η αδεια της μαμας μου οποτε ξανα μαγειρεματα.... ασχετο αλλα το σκεφτομουν προχτες βρε κοριτσια οι ξηροι καρποι παντα τοσο ακριβοι ηταν??? ακομα και στο σουπερ που πηρα προχτες για και κεικ μου φανηκαν πανακριβοι ειδικα τα αμυγδαλα...:|


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ Ειρηνη ποσο δικο εχεις..ενταξει περιποιημενη ειμαι, ακομα και με τις φομες απλα βαρεθηκα να κυκλοφορω μονο με αυτες και να φοραω τα ρουχα μου οταν βγαινω βολτα..πλεον θελω ακομα και στο σουπερ μαρκετ να παω να ντυνομαι...παλιοτερα δεν ημουν ετσι απλα με τα παιδια και ειδικα τωρα με το μωρο με ''πηρε η κατω βολτα''..

Αρετούλα μου, σιγά-σιγά.

Αφού το έχεις εντοπίσει πως σε "ρίχνει" ψυχολογικά, προσπάθησε το, σιγά-σιγά...

Εγώ λατρεύω τις φόρμες και την ημέρα {μόνο τον χειμώνα} θα με δεις ή με φορμούλα ή με κολάν. Με βολεύουν τόσο!

Αλλά κι αυτά δεν τ αφήνω στην τύχη τους! Εχω αγοράσει 2 φόρμες που συνδιάζονται και μεταξύ τους. Και για τα κολάν μου έχω 3-4 μακριές μπλούζες που τις "αλλάζω".

Και τα πρωϊνά όμως, που γενικά δεν είναι η διάθεση για πολλά-πολλά ή θα βαφτώ ελαφριά ή θα φτιάξω λιγάκι τα μαλλάκια μου, θα φορέσω κανένα βραχιολακι ανάλογο {για πρωί}, θα έχω βαμμένο το νυχάκι οπότε θα βοηθήσω λιγάκι τη διάθεση μου!;)

Απλά πράγματα που όμως μας ανεβάζουν πολύ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη και εγω λατρευω τις φορμες αλλα επειδη τις φοραω και μεσα στο σπιτι νιωθω οτι δεν αλλαζω γι'αυτο τις βαρεθηκα..τα κολλαν με τα μπουζοφορεματακια ειναι απο τα αγαπημενα μου για τον χειμωνα απλα τα αθλητικα τα εβρισκα πιο ευκολοφορετα για τα ψωνια..επισης ενω στην δουλεια πηγαινα παντα βαμμενη τωρα βαφομαι ελαχιστα αλλα θ'αλλαξω..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα να χαίρεσαι τη μικρούλα σου και όλες τους εορτάζοντές σας!

εγω αυτό με την κοκεταρία "το χω" πολύ και δεν το χασα με τη μητρότητα ευτυχώς...η υπόσχεση που έδωσα εγω στον εαυτό μου για τη νέα χρονιά είναι να ζω όσο μπορώ καλύτερα την κάθε μέρα έστω με λίγα, έστω με κόπο αλλά να μην επιτρέπω να γίνεται η ζωη ρουτίνα....το "δουλεύω" τους τελευταίους μήνες, ελπίζω να εδραιώσω την προσπάθεια αυτή ;)

μπραβο ρε μυρτουλα! χιλια μπραβο!

Ευάκι μου και θα πιάσει πιο πολύ κρύο.

Πέμπτη έδωσαν εντολή στον μπαμπά μου, που οδηγεί εκχιονιστικό, να ανεβάσουν τα εκχιονιστικά {και οι άλλοι οδηγοι} στην Μαλακάσσα και να είναι stand-by από αύριο. Τρίτη θα έχει πολύ-πολύ κρύο στην Αθήνα... τουλάχιστον έτσι προβλέπουν... :?

:shock:αμαν!!!!!

Μωρέ άμα θέλουν... ΟΛΑ τα καταφέρνουν! :twisted:

Ξεκουράσου Γιωτακι μου!

ειδες??? κ μην σου πω καλυτερα απο εμενα!

Κοριτσακια κρυο.....Εδω χιονιζει στα πιο ορεινα χωρια. Αναψαμε τα καλοριφερ...ελπιζω το πετρελαιο που εχχουμε πο περσι να αντεξει κανενα μηνα...εμεις την παλευουμε χωρις αλλα τη μπουμπου δεν μπορω να την εχω ετσι σερνεται στα πατωματα, πρεπει να την κανω μπανιο κλπ οποτεε αναψαμε.

Εγω για τη νεα χρονια υποσχεθηκα να ειμαι πιο αισιοδοξη και να μην αφηνω το αγχος να με καταβαλει, να χαιρομαι που ειμαστε καλα και να ελπιζω οτι που θα παει θα φτιαξουν τα πραγματα.

πολυ ωραια υποσχεση!!!

Αχ Ειρηνη ποσο δικο εχεις..ενταξει περιποιημενη ειμαι, ακομα και με τις φομες απλα βαρεθηκα να κυκλοφορω μονο με αυτες και να φοραω τα ρουχα μου οταν βγαινω βολτα..πλεον θελω ακομα και στο σουπερ μαρκετ να παω να ντυνομαι...παλιοτερα δεν ημουν ετσι απλα με τα παιδια και ειδικα τωρα με το μωρο με ''πηρε η κατω βολτα''..

Μirtoula μπραβο σου παντως ειναι πολυ σημαντικο πρωτα απ'ολα για μας τις ιδιες..

Το πρωι πηγα με την κορη μου στην εκκλησια την κοινωνησα κιολας γυρισαμε εφτιαξα μπριζολες με πατατες και καθαρισα το σπιτι καλα καλα γιατι χθες ξεστολισα και εβαλα μονο σκουπα ενω σημερα αλλαξα και τα ριχταρια και γενικα ξεπατωθηκα..εφτιαξα και μπισκοτα σουσαμιου και σιδερωσα και δυο πλυντηρια.τελος ομως για σημερα..ωρα για ξεκουραση πια..

αρετη υπαρχουν 2 στυλ να φορας φορμες ο ενας ειναι ο κλασσικος κ βαρετος

και ο αλλος ειναι ο "σεξυ"

νομιζω ετσι δεν θα βαριεσαι πια!

κοριτσια μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!

η δικη μου υποσχεση για φετος ειναι να επανελθω οπως ημουν.

παντα ημουν κοκετα, παντα χτενισμενη, βαμμενη, παντα ντυμενη μοντερνα κ με στυλ. θα επανελθω!

να σας πω κ κατι ασχετο, σημερα ηρθε ο νονος της μικρης να την δει για την γιορτη της παρολο που δεν εγινε το παρτυ, αν θυμαστε ειχα θεμα οτι δεν ερχετε κ δεν εχει καταλαβει την εννοια του νονου κτλ. τελικα σημερα καταλαβα οτι ειναι αλλου για αλλου κ οτι απλα δεν του κοβει κ δεν ξερει πως να φερθει, ειναι αυτο που ελεγε η ειρηνη οτι επειδη ειναι ανυπαντρος συμπεριφερεται ετσι (δεν εχει την καθοδηγηση της γυναικας) κ ειχε απολυτο δικιο!

τι εφερε της μικρης ρε παιδια?

γλυκα..... ναι ναι γλυκα στο 15 μηνων παιδακι, που οχι μονο δεν τα καταλαβε, αλλα δεν εφαγε κιολας γιατι δεν τρωει γλυκα! εξαιρετικα κατα τα αλλα γλυκα κ νοστημοτατα, αλλα στο μωρο?????????? να ειχα εγω γιορτη η ο αντρας μου να το καταλαβω! αλλα στο μωρο????????????????????? ελεος! ενα παιχνιδακι που κανει 5 ευρω θα ηταν καλυτερο, κ φυσικα καταλαβατε οτι δεν με ενδιαφερουν τα δωρα κ ποσο κανουν, αλλα η σκεψη κ η κινηση.

τεσπα, ηρθε ο ανθρωπος εκατσε κανα 2ωρο την ειδε κ αυτο ηταν που με ευχαριστησε.

κατα τα αλλα αραχτη κ λαιτ σημερα, επλυνα κατι ψιλα στον νεροχυτη, ταισα την μικρη κ την εβαλα για υπνο. τωρα κατι θελω να φαω, αλλα τι? κ να πεσω να ξεραθω!

φιλακια κοριτσακια μου! καληνυχτα!

Link to comment
Share on other sites

Γιωτούλα να χαίρεσαι τη μπουμπού σου. Δεν πειράζει που δεν κάνατε γιορτή. Μπορείτε να την κάνετε την επόμενη Κυριακή που το κοριτσάκι σου θα είναι καλά.

Εμείς είχαμε πάει σε ένα φίλο μας για φαγητό το μεσημέρι, μετά περάσαμε από τη μαμά μου κοντά στο Ολυμπιακό χωριό (στο Διόνυσο είχε 0 βαθμούς και στη μαμά μου 3, ψωφόκρυο) και καταλήξαμε να γυρίσουμε στο σπίτι περασμένες οκτώ. Μάζεψα νεροχύτη (οι κατσαρόλες είχαν φτάσει στο ταβάνι), έκανα τα πιτσιρίκια μπάνιο, φάγαμε, και τώρα βλέπουμε τηλεόραση και χαζολογάω. Εχω βάλει και τα μικρά για ύπνο αλλά αυτά τρέχουν και κυνηγιούνται στο σπίτι. Μάζεψα ένα πλυντήριο που επιτέλους στέγνωσε. Απλωσα ακόμη ένα (από σίδερο ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ, με αυτό έχω ένα πρόβλημα που ακόμη δεν το έχω βάλει σε τάξη) αλλά κατά τα άλλα το σπίτι είναι μαζεμένο. Εκανα μία γρήγορη έφοδο σήμερα το πρωί, είχα ήδη μαζέψει από το βράδυ κάποια και όταν γυρίσαμε ένιωσα τόσο ωραία που μπήκα σε ένα τακτοποιημένο σπίτι (εντάξει.... δεν κοίταζα προς το νεροχύτη.....). Αυτό προς το παρόν εδώ και μερικούς μήνες όπως σας είπα το κρατάω ακόμη, το σπίτι είναι μαζεμένο. Τώρα για το θέμα της περιποίησης του εαυτού μου..... θα σας πω σε μερικούς μήνες αν το κρατάω ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:)

Γιωτάκι Χρόνια Πολλά για τη μπουμπού, να τη χαίρεστε, να είναι πάντα καλά:P

Δεν πειράζει για τη γιορτή -που δεν την κάνατε σήμερα- να είναι καλά η μικρή πάνω απ' όλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...