Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

να σας πω κ το θεικο!

εχτες ο αντρας μου επλυνε τα μεσημεριανα πιατα, επλυνε ολα τα της λαικης, τακτοποιησε το ψυγειο κ τα πραγματα του σουπερ, μετα ασχοληθηκε με την μικρη για να τελειωσω εγω. οι δουλειες ολες τελειωσαν αλλα το παρτυ δεν θα γινει οπως σας ειπα. τουλαχιστον εχω καθαρο σπιτι.

σημερα αραλικι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σας!

Γιωτακι,να χαιρεσαι την πριγκιπεσσα σου!Καλη της αναρρωση και το παρτι μπορει να περιμενει!Να την καμαρωσεις οπως ποθεις!

Βρε Βασια,μας κολασες χρυση μου με τα πεινιρλι σου!Αμαν ολες εδω μεσα εχετε βαλθει να μας πεθανετε!:D

Σημερα ξυπνησα μετα απο ΠΟΛΛΑ χρονια στις 9 το πρωι.Πολυς υπνος.Δεν εχω κανει τιποτα το φοβερο.Ενα σκουπισμα με την ηλεκτρικη και ενα σιδερωμα(μονο ενα πλυντηριο ειχα για σιδερο).

Καθαρισα ψαρακια που μου τα εφερε ο αντρας μαζι με τον αγιασμο και σε λιγο θα βαλω τηγανι.Θα φτιαξω και μια σαλατουλα και ειμαστε οκ για σημερα.

Τιποτα αλλο.Με εχει πιασει μια μουχλιαση λογω του καιρου και μια βαρεμαρα απιστευτη.Αυτα γλυκιες μου.Σας φιλω ολες!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσακια,

Γιωτα να χαιρεσαι τη μικρη σου νεραιδα να ειναι γερη και τυχερη.Και περαστικα σας σπαστικο οταν ετοιμαζεσαι για κατι και μετα δε γινεται αλλα δεν πειραζει θα κατσεις σημερα και δεν θα κανεις τιποτα θα το απολαυσεις.

Σταυρουλιτσα εχεις απολυτο δικιο σε ολα αλλα νομιζω οτι ολες περναμε φασεις που αφηνομαστε ειδικα οταν τα παιδια ειναι πολυ μικρα αρκει να "ξυπνησουμε" πριν να ειναι αργα.

Εγω χθες ειχα μια γεματη μερα το πρωι ξεστολισα και καθαρισα το σπιτι μετα ηρθε η κολλητη μου για καφε και το βραδυ πηγαμε τα παιδια στην πεθερα μου και βγηκαμε τα δυο μας για ποτακι ποσο καιρο ειχαμε να το κανουμε αυτο συνηθως βγαινουμε με παρεα και παμε για φαγητο αλλα καλο ειναι καπου καπου να βγαινεις και μονος σου.

Βασια ευτυχως που ειδα τα πεινιρλι σου σημερα αφου εχω φαει μια λαχταριστη μπουγατσα γιατι μου τρεξανε τα σαλια.


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσακι εχεις δικιο, αλλα τα πρωινα που σηκωνομαι να παω για δουλεια, στις 6,30 μερικες φορες θελω να κλαψω απο την νυστα κ την κουραση, οχι να βαφτω.... καθομαστε να δουμε μια ταινια το βραδυ κ στο μισαωρο κοιμαμαι! δεν ειναι κατασταση αυτη πια!

για πες ρε ειρηνη για την προσωπικη σου αποφαση, μπας κ αποφασισω κ εγω τιποτα!

Λοιπόν, κόρες σας γράφω για το θέμα της εμφάνισης και του να προσέχουμε τον εαυτό μας ένα σεντόνι, καθώς και την απόφαση που πηρα για μένα, για την νέα χρονιά.

Η Προσωπική μου Αποφαση

Αποφάσισα λοιπόν, να προσέχω περισσότερο τον εαυτό μου και το ντύσιμο μου! Να μην είναι "βαρετό" και να μην "φοβάμαι" να δοκιμάσω ακόμα περισσότερα διαφορετικά πράγματα!

Ξέρω, πως δεν είναι κάτι που το αποφασίζει κανείς σε πρώτη παγκόσμια αποκλειστικότητα αλλά για μένα είναι κάτι σημαντικό.

Πέρασα πολλά χρόνια που το μυαλό, οι "προκαταλήψεις" μου και διάφοροι άλλοι παράγοντες, με έκαναν να μη δοκιμάζω πράγματα. Στα νύχια μου ας πούμε, έκανα γαλλικό και κανα 2 απαλά χρώματα. Τώρα πλέον τολμάω τα πάντα! Τα πάντα όμως! Το πιστεύετε πως κάτι τόσο μα τόσο απλό μου αλλάζει τα κέφια? Δεν υπερβάλλω!

Βάφω κόκκινα τα νυχάκια μου και απογειώνεται η διάθεσή μου! Τα βάφω καφέ σκούρο και τα χαζεύω.

Σκέφτηκα λοιπόν πως είναι ώρα, τώρα που κοντεύω τα 40, να αφεθώ λίγο περισσότερο σε νέα πράγματα που βλέπω πως μου ανεβάζουν τη διάθεση, με κάνουν και νιώθω λίγο πιο τολμηρή και λίγο πιο νόστιμη.

Έκανα λοιπόν, τρελή "έρευνα" στο διαδίκτυο, της αγαπημένης μου fashion icon, Olivia Palermo, και ξεσηκώθηκα. Ηθελα ένα "σπρωξιματάκι" και το "πήρα" από κει. Είδα λοιπόν τα υπέροχα ντυσίματα που κάνει, που δεν "φοβάται" να τολμήσει και το υπέροχο αποτέλεσμα! Φυσικά έχει άπειρα λεφτά, πράγμα που δεν θα έχω ποτέ αλλά ο καθένας με αυτά που έχει.

Από την αρχή του χρόνου λοιπόν, δεν βγαίνω έξω χωρίς αυτό το "κάτι". Ακόμα και τις στιγμές που θα βγω "απεριποίητη", θα προσέξω τι θα φορέσω {σχεδόν πάντα το έκανα απλώς τώρα θα προσέξω ακόμα να έχω αυτό το "κάτι" που θα μου ανεβάσει τα κέφια}. Αν τα μαλλιά μου είναι ατημέλητα θα τα μαζέψω κότσο ή κοτσίδα, αν είμαι άβαφτη θα βάλω τα γυαλιά μου.... καταλαβαίνετε?

Χθες που πήγαμε στο πάρτυ, έβαλα τζινάκι {παιδικό ήταν} αλλά το αναβάθμισα τρελά με ένα μπλουζάκι λευκό με χρυσές παγιέτες {που δεν τόλμαγα να το φορέσω ενώ το λάτρευα} και το συνδυάσα υπέροχα με ένα καφέ ζακετάκι, κοντομάνικο με φαρδιά μανίκια που πήγαινε... υπέροχα! Εβαλα και τους χρυσούς μου κρίκους και... ο άντρας μου έπαθε πλάκα! Τα κέφια μου δε, στον ουρανό!

Ανακεφαλαιώνοντας λοιπόν, μην αφήνετε τον εαυτό σας! Δώστε του τον χρόνο που του αναλογεί, έστω λίγο περισσότερο από ότι του δίνετε συνήθως. Θα σας ανεβάσει τα κέφια, τη διάθεση, την όρεξη να κάνετε κι άλλα πράγματα και για σας αλλά και για την οικογένεια σας. Και σίγουρα θα το προσέξουν ΟΛΟΙ!!!! :D:D:D:D

Υ.Γ. Θα το συζητήσουμε κι αλλο αυτό το θέμα γιατί μας απασχολεί πολυ...και νομίζω όλες


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χθες που πήγαμε στο πάρτυ, έβαλα τζινάκι {παιδικό ήταν} αλλά το αναβάθμισα τρελά με ένα μπλουζάκι λευκό με χρυσές παγιέτες {που δεν τόλμαγα να το φορέσω ενώ το λάτρευα} και το συνδυάσα υπέροχα με ένα καφέ ζακετάκι, κοντομάνικο με φαρδιά μανίκια που πήγαινε... υπέροχα! Εβαλα και τους χρυσούς μου κρίκους και... ο άντρας μου έπαθε πλάκα! Τα κέφια μου δε, στον ουρανό!

αυτο ειναι το πιο βασικο! να παθαινουν πλακα οι αντρες μας με εμας!

υπεροχο το ντυσιμο σου....

πρεπει να σκεφτω κ εγω τι πρεπει να "υποσχεθω" στον εαυτο μου, αλλα να το τηρησω (γιαυτο πρεπει να το σκεφτω!)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι κορίτσια πρέπει να προσέχουμε τον εαυτό μας!!! και εμένα ο σύζυγος όταν φτιάχνομαι γουρλώνει τα μάτια και λέει διάφορα όμορφα :)

Εγώ όσο τα παιδιά ήταν μωρά δεν είχα και πολλά κέφια για περιποιήσεις...αλλά όσο μεγαλώνουν και έχω χρόνο για μένα περιποιούμαι περισσότερο!!

Άρχισα ξανά να βάφω νύχια, να ντύνομαι μοντέρνα, να περιποιούμαι τα μαλλιά μου και ξαναθυμήθηκα τον εαυτό μου....τώρα θέλω να βάλω και σκουλαρικάκια μικρά (πρέπει να αγοράσω) γιατί οι τρύπες στα αυτιά μου άρχισαν να κλείνουν....οπότε δεν πρέπει να το αμελήσω και αυτό....κάποτε φόραγα συνέχεια σκουλαρίκια αλλά εδώ και 6 χρόνια όχι, οπότε λέω να ξεκινήσω πάλι!!!

Επίσης να σας πω ότι εμένα το καλοκαίρι με πιάνει περισσότερο, τον χειμώνα δεν έχω πολλά κέφια για περιποιήσεις εκτός και αν πρέπει να πάμε κάπου......το καλοκαίρι όμως περιποιούμαι καθημερινά τον εαυτό μου (κρέμες, νύχια, πόδια)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!

Γιωτα χρονια πολλα να χαιρεσαι το μπουμπουκακι σου να ειστε καλα να την καμαρωσετε οπως επιθυμειτε!κριμα για το παρτυ που δεν εγινε αλλα δεν πειραζει το πρωταρχικο ειναι να γινει καλα και θα το κανετε καποια αλλη μερα...περαστικα της!

Βασια τι πεινιρλι ηταν αυτα?μου επεσαν τα σαλια....και εγω φυλλο για πιτες δεν εχω αποπειραθει να φτιαξω αλλα με τετοιου τυπου ζυμαρακια τα παω καλα..

Κοριτσια εχετε απολυτο δικιο δεν πρεπει να αφηνουμε τον εαυτο μας..το λεω να το ακουω και εγω που τωρα που ειμαι σπιτι και δεν παω για δουλεια πολλες φορες δεν με προσεχω καθολου και οταν βγαινω για ψωνια παω με φορμες και αθλητικα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

σημερα δεν εκανα τιποτα! (σχετικο αυτο)

εκανα μια μινι τακτοποιηση του ψυγειου (εχει πολλα αναψυκτικα κ μπυρες κ τα εβαλα σε σημειο να μην ενοχλουν)

εκανα μια μινι τακτοποιηση στην τροφαποθηκη

εστρωσα κρεβατια

ταισα την μικρη η οποια μου εκανε κ εμετο απο τον βηχα (καταλαβαινεται τι εγινε εκλαιγε, αντε να την ηρεμισουμε, αντε να μαζεψουμε κτλ)

τηγανισα πατατες (κ ειχα κοτοπουλο)

φαγαμε, μαζεψα κ εβαλα τα πιατα στο πλυντηριο

εβαλα την μικρη για υπνο κ ελπιζω να παω κ εγω μολις κοιμιηθει.

τα λεμε!

Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλά κορίτσια!Να χαιρεστε όσους εορταζοντες εχετε!

Γιωτα ,πολύχρονη η κορούλα σου ,να είναι πάντα χαμογελαστη και ευτυχισμενη!Κριμα που δεν εγινε η γιορτη,συνηθως οταν προετοιμαζεσαι πολύ για κατι και το θελεις κατι γινεται και πάει στραβα!Ευχομαι να τα καταφερετε την επόμενη εβδομάδα.

Σημερα πήγαμε εκκλησία μαζι με τη βαφτιστηρα μου,κρατούσε και το περιστερι ο μικρός μου και πολύ το ευχαριστηθηκε.Επιστρεψαμε,εφτιαξα κοκορα με χυλοπίττες και τωρα ξεκουραζόμαστε.Αργοτερα θα πάμε στα γενέθλια της ανηψιάς μου.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιώτα να χαίρεσαι τη μικρούλα σου και όλες τους εορτάζοντές σας!

εγω αυτό με την κοκεταρία "το χω" πολύ και δεν το χασα με τη μητρότητα ευτυχώς...η υπόσχεση που έδωσα εγω στον εαυτό μου για τη νέα χρονιά είναι να ζω όσο μπορώ καλύτερα την κάθε μέρα έστω με λίγα, έστω με κόπο αλλά να μην επιτρέπω να γίνεται η ζωη ρουτίνα....το "δουλεύω" τους τελευταίους μήνες, ελπίζω να εδραιώσω την προσπάθεια αυτή ;)


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αναφεερω οτι το σπιτι ειναι καθαρο και αρκετα τακτοποιημενο. Εχει πιασει κρυο και εδω....μενει να ξεστολισω σιγα σιγα...

Ευάκι μου και θα πιάσει πιο πολύ κρύο.

Πέμπτη έδωσαν εντολή στον μπαμπά μου, που οδηγεί εκχιονιστικό, να ανεβάσουν τα εκχιονιστικά {και οι άλλοι οδηγοι} στην Μαλακάσσα και να είναι stand-by από αύριο. Τρίτη θα έχει πολύ-πολύ κρύο στην Αθήνα... τουλάχιστον έτσι προβλέπουν... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες επιστρέψαμε από το μεσημεριάτικο πάρτυ.

Γελάσαμε και φάγαμε πολυ καλά. Τα πιτσιρίκια δε.. ξελύσσαξαν! :tongue:

Τώρα ψευτομάζεψα κάποια πράγματα που ήταν εκτός θέσης, έβαλα ένα πλυντήριο πιάτων, άναψα τα κεράκια μου και έκανα όμορφη ατμόσφαιρα, ειδικά τώρα που ξεστολίσαμε και διαβάζω με το φιογκάκι αγγλικά... :| .

Εδώ γύρω θα είμαι...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

να σας πω κ το θεικο!

εχτες ο αντρας μου επλυνε τα μεσημεριανα πιατα, επλυνε ολα τα της λαικης, τακτοποιησε το ψυγειο κ τα πραγματα του σουπερ, μετα ασχοληθηκε με την μικρη για να τελειωσω εγω. οι δουλειες ολες τελειωσαν αλλα το παρτυ δεν θα γινει οπως σας ειπα. τουλαχιστον εχω καθαρο σπιτι.

σημερα αραλικι....

Μωρέ άμα θέλουν... ΟΛΑ τα καταφέρνουν! :twisted:

Ξεκουράσου Γιωτακι μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το πιο βασικο! να παθαινουν πλακα οι αντρες μας με εμας!

υπεροχο το ντυσιμο σου....

πρεπει να σκεφτω κ εγω τι πρεπει να "υποσχεθω" στον εαυτο μου, αλλα να το τηρησω (γιαυτο πρεπει να το σκεφτω!)

Γιωτάκι μου

Σκέψου επίσης, πως όταν εσύ νιώθεις καλά με τον εαυτό σου, αυτό μεταδίδεται και στους άλλους. Και όλοι γύρω σου θα το νιώσουν και θα στο "ανταποδώσουν" με κάποιον τρόπο. Δηλαδή θα κάνει καλό και στη δική σου ψυχολογία εκτός που αρέσουμε στους άντρες μας.;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...