Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλημερα, τι κανετε?

να σας πω επιγραμματικα τα εξης:

ξενυχτισαμε 4-6

υπαρχει περιπτωση να ακυρωσουμε την γιορτη γιατι η μικρη βηχει κ εχτες την ειχαμε παει στον γιατρο, μας ειπε περναει κατι ελαφρυ. την πλακωσαμε στα σιροπια κ στις σταγωνες.

βγαλαμε επιτελους τον τραπεζιτη, τον ειδα την ωρα που ανοιξε το ουλο κ ετρεξε αιματατι. το κοριτσακι μου μεγαλωνει..

το πλανο με τις δουλειες θα γινει, κ αν χειροτερευσει μεχρι αυριο θα το ακυρωσω τελευταια στιγμη. :(

κατα τα αλλα ειμαι λιωμα κ δεν ξερω πως θα βγει αυτο το ρημαδι το πλανο οεο? θα βαλω τον αυτοματο πιλοτο...(αλλωστε το εχω κανει απειρες φορες)

σας φιλω, θα μπαινωβγαινω να σας γραφω την προοδο μου κ να σας διαβαζω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσιααααααα!!!!Ευχομαι να ειστε ολες καλα!

Swanocean πολυ ευχαριστο νεο!!!!Συγχαρητηρια κοπελα μου!Να χεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!Και υπομονη με τα συμπτωματα!Τα περασα και γω σε πολυ εντονο βαθμο και σε καταλαβαινω απολυτα!!!

YOTOU περαστικα σας!!!Ευχομαι να επανελθει το κοριτσακι σου!Οσο για το παρτυ,κριμα εαν ακυρωθει,αλλα προεχει η υγεια!Να ειστε καλα,θα το κανετε αλλη μερα!!!!

mirtoula4 μου,δεν ερχεσαι και σε μενα να ξεστολισεις????Ποσοοοοοοο το βαριεμαι το ξεστολισμα!!!!Ευχομαι και γω με τη σειρα μου,του χρονου να ειμαστε γερες να ξαναστολισουμε!!!

Κοριτσια μου και γω δεν καλοκοιμηθηκα!Σκεφτομουν ολο το βραδυ το περιστατικο που μου συναιβει!

Χθες το απογευμα,στις 7:00,μας χτυπουν το θυροτηλεφωνο!Ηταν μια γυναικα,οπου ελεγε πως κανει ερευνα στις τηλεφωνικες γραμμες και θελει να κανει ελεγχο και πως ειναι απο τον ΟΤΕ!Τρομαξα λιγακι!Αυτη που καταλαβε πως δεν την ανοιγαμε λεει το κορυφαιο"Ανοιξτε οπως μας ανοιξαν και οι γειτονες σας"!Φυσικα της ειπα να φυγει!Και αυτη δεν επεμεινε παραπανω!Ανεβαινω μετα στην γειτονισσα,και μου λεει πως ειδε 4 ατομα!2 γυναικες και 2 αντρες!Πηρα τηλεφωνο και στις διπλανες πολυκατοικιες και φυσικα κανεις δεν ειχε παει για ελεγχο!Ψεμματα!!!!Και αν ειναι δυνατον,να ρθουν 4 ατομα για ελεγχο και μαλιστα 7 το απογευμα!Εδω που μενω εχουν ακουστει απειρα τετοια περιστατικα!Δηθεν πως ειναι απο τον ΟΤΕ και ειναι κλεφτες!Προσοχη λοιπον,γιατι υπαρχουν πολλοι επιτηδειοι!Το εγραψα και στο forum,να το διαβασουν ολοι!Και οσες εχετε παιδια που ειναι σε θεση να καταλαβουν να τους πειτε να μην ανοιγουν σε κανεναν την πορτα!

Θα φοβομαστε και την σκια μας πλεον!Ο θεος να μας φυλαει!


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

τις καλημερες μου! :D

Swanocean με το καλο το μωρακι σου! τι ωραια, τελευταια ολο για νεες εγκυμοσυνες ακουω!

YOTOU (ασχετο) το πηραμε τελικα το καρεκλακι φαγητου για την μικρη, αυτο το ιδιο που μου ειχες πει οτι εχεις, και ειναι πραγματι τελειο, φανταστικο, απλο, λιτο, παμφθηνο και κυριως πανευκολο στον καθαρισμο!(και easy living ;) ) σ'ευχαριστω, χωρις εσενα δεν θα το ειχα σκεφτει να παω ικεα.

Αχ και εγώ θέλω να ξεστολίσω Ειρηνάκι. Κουράστηκα με όλα αυτά τα τζάτζαλομάτζαλα γύρω μου. Είναι και ότι πέρασαν οι γιορτές....

Αλλη κουβέντα τώρα.....

Πρέπει να εξομολογηθώ ότι γενικά δεν είμαι και η καλύτερη νοικοκυρά. Τις βαριέμαι τις δουλειές του σπιτιού, σκουπισμα, σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα, σιδέρωμα, μαγείρεμα. Εγώ θέλω να δημιουργώ, να φτιάχνω πράγματα, δώσε μου να φτιάξω και πάρε μου την ψυχή (αρκεί κάποιος άλλος να συμμαζέψει αυτά που θα έχω αφήσει εγώ χαχαχαχαχα). Πάνω σε αυτό το θέμα λοιπόν υπήρχαν αρκετές διαφωνίες με το χάζμπαντ (κάποιες φορές ίσως όχι αδικαιολόγητα). Μεγάλος ο πρόλογός μου..... Εδώ και αρκετούς μήνες λοιπόν, για την ακρίβεια από τότε που άρχισα συστηματικά να διαβάζω το τόπικ της Ειρήνης, το σπίτι είναι στην τρίχα (τουλάχιστον είναι πάντα μαζεμένο). Μου έχει γίνει συνήθεια και μέσα σε 5 λεπτά, αφού ήδη είναι σχετικά μαζεμένο, το κάνω πάλι τζιτζί. Γυρίζω σαν σβούρα και μαζεύω από παντού. Το θέμα είναι ότι πια, ο χάζμπαντ το έχει πάρει χαμπάρι ότι δεν είναι ένα "ευχάριστο διάλειμμα" το ότι το σπίτι είναι μαζεμένο, αλλά μία καθημερινή πραγματικότητα. Στην αρχή λοιπόν του είπα για το φόρουμ και την Ειρήνη. Μάλλον δεν το πολυπίστεψε γιατί τέτοιες απόπειρες είχα κάνει και παλιότερα.... μάταια όμως.

Του το λέω όμως αραιά και που "είδες;;; τώρα δεν έχεις να πεις τίποτα για το σπίτι, έχεις;;;;" και απαντάει... "Όχι, τώρα δεν έχω να πω τίποτα". Και απαντάω "Αγία Ειρήνη, Αγία Ειρήνη". Στην αρχή δεν το καταλάβαινε και δεν θυμόταν ποιά ήταν η Ειρήνη. Εχθές λοιπόν που το ξαναείπα μου λέει "να είναι καλά η κοπέλα, μακάρι, μακάρι". Αυτά για να ξέρεις Ειρηνάκι ότι έχεις μπει στα σπίτια μας και εμένα προσωπικά μου έχεις κάνει ένα τεράστιο δώρο (να μην είμαι αχάριστη, όχι μόνο η Ειρήνη, αλλά όλα τα κορίτσια που γράφουν εδώ μέσα και συνεχίζουν το έργο της, αλλά να.... η Ειρηνούλα το άρχισε γι' αυτό :D)

σταυρουλιτσα, σαν να ακουω εμενα! :shock: ακριβως ετσι ειμαι κι εγω! τους τελευταιους μηνες απο δω εχω καταλαβει πολλα σχετικα με το πως πρεπει να "δουλευει" το θεμα δουλειες σπιτιου (χωρις στο τελος να λες, αντε βρε, του χρονου παλι :lol:) βεβαια υπαρχουν ακομα καποιες ελαχιστες φορες που με παιρνει λιγο η κατω βολτα για 1 αντε 2 μερουλες αλλα πολυ γρηγορα επανερχομαι! ελπιζω και εμενα ο αντρας μου να καταλαβει οτι δεν ειναι κατι παροδικο, γιατι ενω αναγνωριζει πως κανω πολυ περισσοτερες δουλειες, ακομα με λεει τεμπελουλα.. :rolleyes: εγω παντως δεν νιωθω πια ετσι :D ειδικοτερα τον τελευταιο μηνα ειμαι πολυ στα φορτε μου!!!!!!!!!!

ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΑΣ "ΒΟΗΘΑΤΕ" ΚΑΤΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ!!!!!!!!!!!

Υ.Γ. δε θελω να ξεστολισωωωωωωωωωωωωωωω :cry::cry::cry: το λατρεψα πραγματικα το φετινο μας δεντρο και δεν το χορτασα γιατι ψιλοαργησαμε να στολισουμε σε σχεση με αλλες χρονιες.. :(


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες καλημερα!

Σαββατο σημερα,η μερα της πολλης δουλειας στο σπιτι.Μεχρι τωρα....

1)Καθαρισα παγκους κουζινας

2)Ξεσκονισα παντου

3)Εβαλα ηλεκτρικη σε ολο το σπιτι

4)Σφουγγαρισα ολο το σπιτι

5)Εβαλα ενα πλυντηριο σκουρα

6)Εκανα ενα περασμα στο μικρο μπαλκονι

7)Ενα περασματακι στο μπανιο με χλωρινη

:cool:Επλασα κιμα για μπιφτεκια και εβαλα 2 ρολα(ενα χοιρινο και ενα κοτοπουλο) στο φουρνο με πατατες γιατι περιμενουμε τους κουμπαρους απο Αθηνα για φαγητο.

Θελω ακομα να κοψω σαλατες,να τακτοποιησω κατι παρατρεχαμενα στην κουζινα και....δε θυμαμαι τι αλλο.

Αυτο που θελω να πω στην Ειρηνη ειναι το εξης....

Μαντεψε Ειρηνακι τι σαλατα θα φτιαξω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ σημερα....

Το βρηκες,βρε!Παντζαροσαλατα!Δεν αντεξα αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!τι κανετε?

Γιωτα περαστικα στην μικρουλα,μην στεναχωριεαι για το παρτυ αν δεν γινει, θα το κανεις αλλη φορα..η μικρη να ειναι καλα..

Νantianna καλα να περασετε με τους κουμπαρους σας..

Μαριαννα ουτε εγω θελω να ξεστολισω μου αρεσε οπως ειναι αλλα μαλλον θα το κανω σημερα..θα ετοιμαστω να παω λαικη και μολις γυρισω μεχρι να γινει το σπανακορυζο μαλλον θα ξεστολισω..το μεσημερι λεμε να παμε ικεα..προς το παρον εχωστρωσει κρεβατια εχω αερισει το σπιτι καθαρισα τους παγκους της κουζινας και αλλαξα τις μικρες..

Καλο Σαβ/κο να εχουμε!!!!


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια καλημέρα,

Γιώτα μου περαστικά στη μικρή σου αν και πιστεύω ότι θα είναι κάτι πολύ ελαφρύ και περαστικό. Πλάκωσέ τη στα σιρόπια και τα αερολίν και δώσε της πολύ-πολύ-πολύ-πολύ-πολύ νερό. Συνέχεια, ασταμάτητα, να είσαι εσύ και αυτή με το μπουκαλάκι του νερού στο χέρι και να πίνει κάθε δύο λεπτά. Το νερό είναι θαυματουργό. Εγώ από τότε που το κατάλαβα, δεν έχουν ανεβάσει τα παιδιά μου υψηλό πυρετό, ούτε κάνουν μεγάλες κρίσεις βήχα. Αλλά μιλάμε για πολύ νερό!!!! Το έχουν μάθει τώρα και αυτά και όταν δεν νιώθουν καλά με βήχα ή με αδιαθεσία (παρόλο που πίνουν αρκετό νερό) ξεκινάνε και πίνουν την ΕΥΔΑΠ.

Κάντο και θα με θυμηθείς.!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πω.....

Ο αντρούλης μου, μου είχε πάρει για την πρωτοχρονιά ένα πολύ ωραίο ημίπαλτο το οποίο όμως....... "δεν μου έκανε"......:cry:

Πήγαμε λοιπόν εχθές να το αλλάξουμε αλλά μεγαλύτερο νούμερο δεν υπήρχε :evil::evil::twisted:

Έτσι αναγκάστηκα να πάρω άλλα πράγματα για να καλύψουμε το ποσό. Σε καλό όμως μου βγήκε γιατί πήρα τρεις πολύ ωραίες μπλούζες και μία ζακέτα πλεκτή με κουκούλα μαύρη, αρκετά μοντέρνα, η οποία φοριέται πάνω από τις μπλούζες. Το σκέφτηκα να την πάρω για να την φοράω μέσα στο μαγαζί. Το πόσο χάρηκα δεν λέγεται. Ανέβηκε το ηθικό μου. Εντομεταξύ, όταν ψώνιζα, είχε μείνει ένα υπόλοιπο 10 ευρώ και δεν ήξερα τί να πάρω για να το καλύψω. Βλέπει λοιπόν ο χάζμπαντ μία μπλούζα η οποία είχε 29,90 και μου λέει. "Σου αρέσει";;;; Πολύ του λέω αλλά πάμε και 20 ευρώ παραπάνω από αυτά που είχες δώσει. "Βρε σου αρέσει;;;;;" με ξαναρωτάει.... "ναι" του λέω. "Εεεε πάρτη, μεγειά σου". Λέω λοιπόν στην πωλήτρια.... "είναι να τον παίρνεις μαζί σου για ψώνια".... και μου απαντάει η πωλήτρια "όποτε δεν τον θέλετε εσείς, τον παίρνω εγώ μαζί μου για ψώνια"!!!! Πεθάναμε στα γέλια μέσα στο μαγαζί.

Ξέρετε..... μερικές φορές παραμελούμε τον εαυτό μας, είτε γιατί είμαστε κουρασμένες, είτε γιατί δεν βρίσκουμε ενδιαφέρον να το κάνουμε. Εγώ τον είχα παραμελήσει αρκετά. Πρέπει όμως να βρίσκουμε τη δύναμη και την ενέργεια να προσέχουμε τα τομαράκια μας. Να βαφόμαστε, να χτενιζόμαστε, να ντυνόμαστε όσο πιο καλά μπορούμε (με τα υπάρχοντα ρούχα μας) ακόμη και μέσα στο σπίτι. Πρώτον γιατί εμείς νιώθουμε καλύτερα, ομορφότερες, ελκυστικότερες και πιο θηλυκά βρε παιδί μου (είχα ξεχάσει πως είναι αυτό τον τελευταίο καιρό) και δεύτερο και πολύ βασικό γιατί οι άντρες μας πρέπει να μας βλέπουν περιποιημένες ΠΑΝΤΑ. Αυτό ήταν ένα σοφό που μου έλεγε και μου λέει ακόμη η μαμά μου. "Παιδί μου, ακόμη και μέσα στο σπίτι να είσαι περιποιημένη, σε βλέπει ο άντρας σου και τα παιδιά σου". Και έχει δίκιο. Μία γυναίκα δεν πρέπει να σταματάει να είναι γυναίκα ούτε όταν μαγειρεύει. Βάλτε λίγο κραγιονάκι και λίγο ρουζάκι στα μαγουλάκια σας ακόμη και αν δεν βγείτε από το σπίτι. Θα αρέσετε τόσο πολύ στα παιδάκια σας (εγώ το είδα από τα δικά μου) και ο άντρας σας θα σας δει με "διαφορετικό μάτι". Πρέπει να τον φροντίζουμε το γάμο μας ΣΥΝΕΧΕΙΑ. Και όλα αυτά τα λέω εγώ που ήμουν η πρώτη που "δεν τα έκανα". Εδώ και μία-δύο εβδομάδες που το κάνω όμως, ο καλός μου με κοιτάζει καλά-καλά που είμαι βαμμένη και περιποιημένη. Μου παίρνει ούτε πέντε λεπτά (πολλές φορές που δεν φεύγω έτσι από το σπίτι, έχω τα καλλυντικά μου μαζί και βάφομαι στο μαγαζί) και νιώθω τόοοοσο ωραία. Ασε που εχθές ο άντρας μου που με είδε να έχω το κινητό στο χέρι (έχω μία μανία με τα παιχνίδια του κινητού και παίζω συνέχεια) μου λέει "Τίιιι έγινε Σταυρουλίτσα μου;;;; πουουουου μιλάς;;;;; Στον γκόμενο βρεεεεεε;;;;;". Γελώντας βέβαια αλλάαααα.......

ο φόβος φυλάει τα έρημα.

Ας έχουν και λίγο το φόβο μην μας χάσουν, δεν βλάπτει!!!!!!!

Πώωωωω πω, σεντόνι πάλι έγραψα.

Καλημέρα και πάλι κοριτσάκια μου

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημερα κοριτσακια και απο μενα.

Σημερα εκανα τακτοποιηση. Ειχα και 2 πλυντηρια-στεγνωτηρια να μπουν στις ντουλαπες και ετοιμασα αλλο ενα για το μεσημερι. Μενει να βαλω μια σκουπα οταν ξυπνησει η μικρη. Ευτυχως τρωμε στη μαμα μου το μεσημερι.

Αν με πιασει ισως ξεστολισω το απογευμα. Μονο δεντρο εχουμε φετος οποτε δεν θελει πολλη ωρα....

Γιωτα περαστικα στη μικρη σου, ελπιζω οντως να το περασετε ελαφρα.

Σταυρουλα μου ποσο δικιο εχεις, αλλα μου φαινεται ακομα βουνο να σηκωνομαι το πρωι και να φτιαχνομαι....πρεπει ομως οπως τα λες ειναι.

Εδω χει μουντο καιρο οποτε σημερα μαλλον μεσα μας βλεπω....


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

εκανα τα εξης:

μαγειρεψα της μικρης

εκανα ενα καλο ξεσκονισαμ σαλονοκουζινα

εβαλα ηλεκτρικη παντου

συμμαζεψα κ εβαλα κ το παραμικρο πραγματακι στην θεση του

μαζεψα νεροχυτη

περασα μια τους παγκους

εκανα το μπαλκονι (επρεπε να παει στο γραφειο αντρας μου, του βγηκε εκτακτη δουλεια, ειχε βγει να το κανει, αλλα τελικα εφυγε, δεν πειραζει ας εχει δουλεια!)

εκανα τα εξωτερικα τζαμια

το μονο που εχει μεινει ειναι ενα σκουπισμα στην εισοδο (οι σκαλες ειναι καθαρες, γιναν την προηγουμενη εβδομαδα), σφουγγαρισμα (αλλα πρεπει να καθαριστει το ενυδριο πρωτα, ξεκινησε να το καθαριζει κ το αφησε στην μεση) κ η προετοιμασια φαγητου.

σας διαβασα αλλα δεν προλαβαινω να σχολιασω!

θα πω μονο ευχαριστω για τα περαστικα, κ μαριαννα ειναι σουπερ το καρεκλακι! θα το χαρεις πολυ!

φιλακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σταυρουλα μου ποσο δικιο εχεις, αλλα μου φαινεται ακομα βουνο να σηκωνομαι το πρωι και να φτιαχνομαι....πρεπει ομως οπως τα λες ειναι.[/QUΟΤΕ]

Εχεις δίκιο που σκέφτεσαι έτσι. Πες μου όμως ειλικρινά, πόση ώρα ακριβώς θα σου πάρει να ανοίξεις το ρουζ, να πάρεςι το πινελάκι του ρουζ, να βάλεις, να κλείσεις το ρουζ, να ανοίξεις το κραγιόν, να βάλεις και να κλείσεις το κραγιόν;;; 1 λεπτό;;;; 2 λεπτά;;;;; Δεν είναι πολύ λίγα σε σχέση με το πόσο πιο όμορφη θα νιώθεις;;;

Εγώ έτσι προσπαθώ να σκέφτομαι για να το κάνω. Και εγώ βαριέμαι απίστευτα αλλά ελπίζω να μου γίνει συνήθεια και να μην σταματήσω.

Link to comment
Share on other sites

Σταυρουλα μου ποσο δικιο εχεις, αλλα μου φαινεται ακομα βουνο να σηκωνομαι το πρωι και να φτιαχνομαι....πρεπει ομως οπως τα λες ειναι.[/QUΟΤΕ]

Εχεις δίκιο που σκέφτεσαι έτσι. Πες μου όμως ειλικρινά, πόση ώρα ακριβώς θα σου πάρει να ανοίξεις το ρουζ, να πάρεςι το πινελάκι του ρουζ, να βάλεις, να κλείσεις το ρουζ, να ανοίξεις το κραγιόν, να βάλεις και να κλείσεις το κραγιόν;;; 1 λεπτό;;;; 2 λεπτά;;;;; Δεν είναι πολύ λίγα σε σχέση με το πόσο πιο όμορφη θα νιώθεις;;;

Εγώ έτσι προσπαθώ να σκέφτομαι για να το κάνω. Και εγώ βαριέμαι απίστευτα αλλά ελπίζω να μου γίνει συνήθεια και να μην σταματήσω.

σταυρουλιτσα ευχαριστω για την συμβουλη του νερου, μου το ειπε κ η παιδιατρος , βεβαια πινει αρκετο νερο κ απο μονη της αλλα θα την μπουκωσω!!!:tongue:

αχχχχχχχχχ ετσι οπως τα λες ειναι.... κ εγω αυτες τις μερες χαλια ειμαι! αλλα θα φτιαχτω το απογευμα κ θα κανω μια προσπαθεια σε αυτα που λες, τα οποια θεωρω πολυ σημαντικα!

ταισα κ αλλαξα την μικρη

ειχα βαλει ενα πλυντηριο με παιδικα κ το απλωσα

εφτιαξα την λιστα με τα ψωνια κ εστειλα τον αντρα μου

καθαρισε το ενυδριο κ αυριο θα τον βαλω να φτιαξει τα καναπεδακια (το χει ευτυχως, τον λεω μποντρινι!:tongue:)

θα κοψω πατατες για να τηγανισω με αυγα κ θα σφουγγαρισω.

ειμαι σε καλο δρομο νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

καθαρισα κ εβαλα τις πατατες στην φριτεζα να τηγανιζονται

εστρωσα τραπεζι

εστρωσα κρεβατια κ μαζεψα κατι ρουχα

θα φαμε, θα ξαπλωσω λιγακι (ελπιζω) κ τα υπολοιπα το απογευμα, δεν αντεχω ειμαι λιωμα!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια

Γυρίσαμε πριν λίγο απο το πάρτυ που πήγαμε......πολύ ωραία ήταν, ξεσάλωσαν τα παιδιά, φάγαμε, ήπιαμε......έγινε σε παιδότοπο, δεν είχε πολύ κόσμο και ήταν καλά

Τα παιδιά έπεσαν για ύπνο με το που ΄ήρθαμε!!!

εγώ έχω άν ψιλόσυγύρισμα και μετά ξεκούραση!

Link to comment
Share on other sites

Κορουλες μου καλησπερα!

"Τρεχάτη" μέρα σήμερα! :rolleyes:

Δούλευα από νωρίς, σχετικά και με το που επέστρεψα έβαλα κανελλόνια να γίνονται {είχα κιμά έτοιμο από χθες}, παραγγελία του υψηλού μικρού! :lol::lol:

Ταυτόχρονα, ξεκινήσαμε το ξεστόλισμα. Οικογενειακώς, ο καθένας κάτι έκανε οπότε.. τελειώσαμε!!! :D Το σπιτάκι μας τώρα δείχνει τόσο... μίνιμαλ να το πω..? :mrgreen:

Αλλαξα και τα ριχτάρια και τα 2 ράνερ που έχω αλλά αύριο θα βάλω σκούπα και θα ξεσκονίσω γιατί έχω πολλά να κάνω σήμερα.

Φάγαμε, μάζεψα αλλά δεν έπλυνα πιάτα, έκανα μανικιούρ στον εαυτό μου {αχ, πολυ με ανεβάζει... ;)} και μόλις κάναμε τα μπάνια μας.

Σε λίγο θα ετοιμαστούμε γιατί σήμερα έχουμε πάρτυ παιδικό και λίγο πριν φύγουμε {αφού είμαι εντελώς έτοιμη} θα πεταχτώ στο σούπερ να πάρω πραγματάκια γιατί και αύριο έχουμε παρτυ παιδικό [το μεσημέρι, μαζί με φαγητό] και η ξαδέρφη του άντρα μου {που το κάνει για τον γιο της} μου ζήτησε να της κάνω ένα σουφλέ ζυμαρικών.

Σας φιλώ γλυκά όλες!

Υ.Γ. Ανοίξατε μεγάλο θέμα με το να προσέχουμε τον εαυτό μας! Θα σας γράψω ξεχωριστό μήνυμα για το θέμα {αν και σίγουρα θυμάστε πόσο συχνά σας γράφω να προσέχετε το κουφαράκι σας...! :tongue:} και ειδικά για τη δική μου, προσωπική "απόφαση" της χρονιάς για τον εαυτό μου...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...