Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Τη σαλατα αυτη που ειναι η αγαπημενη μου,δεν τη φερνεις απο δω?Με λιγωσες αγαπημενη μανουλα....

Πάρε και μία φωτό που σου αρέσει!

DSC01199_zps764d8c5f.jpg

Πραγματικά τόσο απλή και τόσο εύκολη και πεντανόστιμη!!! ;)

Υ.Γ. Στο μεταξύ, όπως έγραψα στο facebook, εγώ που έχω φάει τα 2/3 της βασιλόπιτας μας {του σπιτιου μας} και μου έπεσε το φλουρί, μπορώ να πανηγυρίσω..? Θα έχω καλοτυχία??? :tongue::lol::lol::lol:

DSC01193_zpsc1babea8.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάρε και μία φωτό που σου αρέσει!

DSC01199_zps764d8c5f.jpg

Πραγματικά τόσο απλή και τόσο εύκολη και πεντανόστιμη!!! ;)

Υ.Γ. Στο μεταξύ, όπως έγραψα στο facebook, εγώ που έχω φάει τα 2/3 της βασιλόπιτας μας {του σπιτιου μας} και μου έπεσε το φλουρί, μπορώ να πανηγυρίσω..? Θα έχω καλοτυχία??? :tongue::lol::lol::lol:

DSC01193_zpsc1babea8.jpg

Γιατι κακουργα μανα μου το εκανες αυτο με τη σαλατα?Πως θα ξελιγουριασω τωρα,ε?Πως?Δεν παιζεσαι,Ρηνακι,δεν παιζεσαι!:D

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόμος σου είμαι ε? :mrgreen:

Εκανες πολυ καλά! Πολύ καλά κοριτσάκι μου!

Τώρα και η ντουλάπα σου θα είναι πιο τακτοποιημένη και εσύ θα ξέρεις τι έχεις και τι σου λείπει και πιο ήρεμο θα είσαι!

Μπράβο! :P

Εχεις απολυτο δικιο.Νιωθω πιο ηρεμη τωρα που την ανοιγω και δεν αντικρυζω τη σφαγη του Δραμαλη στα Δερβενακια!

Μου αρεσει που μας δινεις ωθηση να κανουμε αυτα που βαριομαστε να κανουμε και μετα να περηφανευομαστε για το αποτελεσμα!;)

Link to comment
Share on other sites

[quote=Ειρήνη;1890140

Υ.Γ. Εγώ θέλω!!!!!!!!!!!!!!! :tongue:

Αχ και εγώ θέλω να ξεστολίσω Ειρηνάκι. Κουράστηκα με όλα αυτά τα τζάτζαλομάτζαλα γύρω μου. Είναι και ότι πέρασαν οι γιορτές....

Αλλη κουβέντα τώρα.....

Πρέπει να εξομολογηθώ ότι γενικά δεν είμαι και η καλύτερη νοικοκυρά. Τις βαριέμαι τις δουλειές του σπιτιού, σκουπισμα, σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα, σιδέρωμα, μαγείρεμα. Εγώ θέλω να δημιουργώ, να φτιάχνω πράγματα, δώσε μου να φτιάξω και πάρε μου την ψυχή (αρκεί κάποιος άλλος να συμμαζέψει αυτά που θα έχω αφήσει εγώ χαχαχαχαχα). Πάνω σε αυτό το θέμα λοιπόν υπήρχαν αρκετές διαφωνίες με το χάζμπαντ (κάποιες φορές ίσως όχι αδικαιολόγητα). Μεγάλος ο πρόλογός μου..... Εδώ και αρκετούς μήνες λοιπόν, για την ακρίβεια από τότε που άρχισα συστηματικά να διαβάζω το τόπικ της Ειρήνης, το σπίτι είναι στην τρίχα (τουλάχιστον είναι πάντα μαζεμένο). Μου έχει γίνει συνήθεια και μέσα σε 5 λεπτά, αφού ήδη είναι σχετικά μαζεμένο, το κάνω πάλι τζιτζί. Γυρίζω σαν σβούρα και μαζεύω από παντού. Το θέμα είναι ότι πια, ο χάζμπαντ το έχει πάρει χαμπάρι ότι δεν είναι ένα "ευχάριστο διάλειμμα" το ότι το σπίτι είναι μαζεμένο, αλλά μία καθημερινή πραγματικότητα. Στην αρχή λοιπόν του είπα για το φόρουμ και την Ειρήνη. Μάλλον δεν το πολυπίστεψε γιατί τέτοιες απόπειρες είχα κάνει και παλιότερα.... μάταια όμως.

Του το λέω όμως αραιά και που "είδες;;; τώρα δεν έχεις να πεις τίποτα για το σπίτι, έχεις;;;;" και απαντάει... "Όχι, τώρα δεν έχω να πω τίποτα". Και απαντάω "Αγία Ειρήνη, Αγία Ειρήνη". Στην αρχή δεν το καταλάβαινε και δεν θυμόταν ποιά ήταν η Ειρήνη. Εχθές λοιπόν που το ξαναείπα μου λέει "να είναι καλά η κοπέλα, μακάρι, μακάρι". Αυτά για να ξέρεις Ειρηνάκι ότι έχεις μπει στα σπίτια μας και εμένα προσωπικά μου έχεις κάνει ένα τεράστιο δώρο (να μην είμαι αχάριστη, όχι μόνο η Ειρήνη, αλλά όλα τα κορίτσια που γράφουν εδώ μέσα και συνεχίζουν το έργο της, αλλά να.... η Ειρηνούλα το άρχισε γι' αυτό :D)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κακουργα μανα μου το εκανες αυτο με τη σαλατα?Πως θα ξελιγουριασω τωρα,ε?Πως?Δεν παιζεσαι,Ρηνακι,δεν παιζεσαι!:D

"Πως θα ξελιγουριάσω τώρα"!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::lol::lol::lol: χαχαχαχαχα!!!!!!!!

Δεν υπάρχεις βρε!!!!!!!!! Εχω πέσει κάτω από τα γέλια!!!!!χαχαχαχα

Άστα σου λέω!

Την έτρωγα, κομματάκι-κομμάτάκι, σαν τρωκτικό! Σε κάποια φάση χθες το βράδυ, χώνω ένα κομμάτι, χτυπάω το δόντι μου γιατί δάγκωσα δυνατά {δεν το είχα καν δει! :shock:} και λέω!

- Το δόντι μου γ@μ%*$^@*%*%!!!!!

Ερχεται ο άντρας μου και με ρωτάει τι έγινε.

- Έφαγα το φλουρί, του λέω....:tongue:

- Αγάπη μου, είσαι κτήνος {μου λέει} και φεύγει!!! :tongue::tongue::tongue: χαχαχαχαχα!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλλη κουβέντα τώρα.....

Πρέπει να εξομολογηθώ ότι γενικά δεν είμαι και η καλύτερη νοικοκυρά. Τις βαριέμαι τις δουλειές του σπιτιού, σκουπισμα, σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα, σιδέρωμα, μαγείρεμα. Εγώ θέλω να δημιουργώ, να φτιάχνω πράγματα, δώσε μου να φτιάξω και πάρε μου την ψυχή (αρκεί κάποιος άλλος να συμμαζέψει αυτά που θα έχω αφήσει εγώ χαχαχαχαχα). Πάνω σε αυτό το θέμα λοιπόν υπήρχαν αρκετές διαφωνίες με το χάζμπαντ (κάποιες φορές ίσως όχι αδικαιολόγητα). Μεγάλος ο πρόλογός μου..... Εδώ και αρκετούς μήνες λοιπόν, για την ακρίβεια από τότε που άρχισα συστηματικά να διαβάζω το τόπικ της Ειρήνης, το σπίτι είναι στην τρίχα (τουλάχιστον είναι πάντα μαζεμένο). Μου έχει γίνει συνήθεια και μέσα σε 5 λεπτά, αφού ήδη είναι σχετικά μαζεμένο, το κάνω πάλι τζιτζί. Γυρίζω σαν σβούρα και μαζεύω από παντού. Το θέμα είναι ότι πια, ο χάζμπαντ το έχει πάρει χαμπάρι ότι δεν είναι ένα "ευχάριστο διάλειμμα" το ότι το σπίτι είναι μαζεμένο, αλλά μία καθημερινή πραγματικότητα. Στην αρχή λοιπόν του είπα για το φόρουμ και την Ειρήνη. Μάλλον δεν το πολυπίστεψε γιατί τέτοιες απόπειρες είχα κάνει και παλιότερα.... μάταια όμως.

Του το λέω όμως αραιά και που "είδες;;; τώρα δεν έχεις να πεις τίποτα για το σπίτι, έχεις;;;;" και απαντάει... "Όχι, τώρα δεν έχω να πω τίποτα". Και απαντάω "Αγία Ειρήνη, Αγία Ειρήνη". Στην αρχή δεν το καταλάβαινε και δεν θυμόταν ποιά ήταν η Ειρήνη. Εχθές λοιπόν που το ξαναείπα μου λέει "να είναι καλά η κοπέλα, μακάρι, μακάρι". Αυτά για να ξέρεις Ειρηνάκι ότι έχεις μπει στα σπίτια μας και εμένα προσωπικά μου έχεις κάνει ένα τεράστιο δώρο (να μην είμαι αχάριστη, όχι μόνο η Ειρήνη, αλλά όλα τα κορίτσια που γράφουν εδώ μέσα και συνεχίζουν το έργο της, αλλά να.... η Ειρηνούλα το άρχισε γι' αυτό :D)

Έτσι είναι όπως τα λές.....και εγώ του λέω για μια Ειρήνη και για τα κορίτσια στο easy living......μάλιστα καμία φορά αν του πω Ειρήνη και μου πει ποιά Ειρήνη?? του λέω απο easy living και απαντάει "αααααα ε πές το ντε να καταλαβαινόμαστε" χαχααχχα

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο.Νιωθω πιο ηρεμη τωρα που την ανοιγω και δεν αντικρυζω τη σφαγη του Δραμαλη στα Δερβενακια!

Μου αρεσει που μας δινεις ωθηση να κανουμε αυτα που βαριομαστε να κανουμε και μετα να περηφανευομαστε για το αποτελεσμα!;)

Φυσικά και πρέπει να περηφανεύεσαι που τακτοποίησες την ντουλάπα σου! Εννοείται!

Πως θα δώσεις ώθηση στον εαυτό σου να κάνεις κι άλλα πραγματάκια?!

Μπράβο σου και πάλι και πολύ το χαίρομαι που νιώθεις πιο ήρεμη. Μακάρι να τη διατηρήσεις έτσι!

Υ.Γ. Κατά διαστήματα να κάνεις τα "ντου" σου! :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλη κουβέντα τώρα.....

Πρέπει να εξομολογηθώ ότι γενικά δεν είμαι και η καλύτερη νοικοκυρά. Τις βαριέμαι τις δουλειές του σπιτιού, σκουπισμα, σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα, σιδέρωμα, μαγείρεμα. Εγώ θέλω να δημιουργώ, να φτιάχνω πράγματα, δώσε μου να φτιάξω και πάρε μου την ψυχή (αρκεί κάποιος άλλος να συμμαζέψει αυτά που θα έχω αφήσει εγώ χαχαχαχαχα). Πάνω σε αυτό το θέμα λοιπόν υπήρχαν αρκετές διαφωνίες με το χάζμπαντ (κάποιες φορές ίσως όχι αδικαιολόγητα). Μεγάλος ο πρόλογός μου..... Εδώ και αρκετούς μήνες λοιπόν, για την ακρίβεια από τότε που άρχισα συστηματικά να διαβάζω το τόπικ της Ειρήνης, το σπίτι είναι στην τρίχα (τουλάχιστον είναι πάντα μαζεμένο). Μου έχει γίνει συνήθεια και μέσα σε 5 λεπτά, αφού ήδη είναι σχετικά μαζεμένο, το κάνω πάλι τζιτζί. Γυρίζω σαν σβούρα και μαζεύω από παντού. Το θέμα είναι ότι πια, ο χάζμπαντ το έχει πάρει χαμπάρι ότι δεν είναι ένα "ευχάριστο διάλειμμα" το ότι το σπίτι είναι μαζεμένο, αλλά μία καθημερινή πραγματικότητα. Στην αρχή λοιπόν του είπα για το φόρουμ και την Ειρήνη. Μάλλον δεν το πολυπίστεψε γιατί τέτοιες απόπειρες είχα κάνει και παλιότερα.... μάταια όμως.

Του το λέω όμως αραιά και που "είδες;;; τώρα δεν έχεις να πεις τίποτα για το σπίτι, έχεις;;;;" και απαντάει... "Όχι, τώρα δεν έχω να πω τίποτα". Και απαντάω "Αγία Ειρήνη, Αγία Ειρήνη". Στην αρχή δεν το καταλάβαινε και δεν θυμόταν ποιά ήταν η Ειρήνη. Εχθές λοιπόν που το ξαναείπα μου λέει "να είναι καλά η κοπέλα, μακάρι, μακάρι". Αυτά για να ξέρεις Ειρηνάκι ότι έχεις μπει στα σπίτια μας και εμένα προσωπικά μου έχεις κάνει ένα τεράστιο δώρο (να μην είμαι αχάριστη, όχι μόνο η Ειρήνη, αλλά όλα τα κορίτσια που γράφουν εδώ μέσα και συνεχίζουν το έργο της, αλλά να.... η Ειρηνούλα το άρχισε γι' αυτό :D)

Κοριτσάκι μου,

Χίλια ευχαριστώ γι αυτά που γράφεις.. και λίγα είναι!!!

Σ ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου, που θέλησες να το μοιραστείς αυτό. ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΤΟ ΚΕΦΙ!!! Να το ξέρεις!

Εσύ το έκανες! Εσυ! Μονη σου πήρες την ώθηση που δίνουμε εδώ και την έκανες αποτέλεσμα! Μπράβο και εύγε, ειδικά που γράφεις πως κρατάς το σπίτι μαζεμένο. Αυτό είναι και το σπουδαιότερο, το χω πει άπειρες φορές και δεν θα κουραστώ ποτέ να το λέω. Μαζεμένο ώστε να μην γίνεται χαμός και επικρατεί εκνευρισμός και από τα μέλη της οικογένειας. Εύγε και χίλια μπράβο!!! ;););)

Υ.Γ. Αγ. Ειρήνη!!!!! χαχαχαχαχαχαχααχα!!!!!!!!!!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι όπως τα λές.....και εγώ του λέω για μια Ειρήνη και για τα κορίτσια στο easy living......μάλιστα καμία φορά αν του πω Ειρήνη και μου πει ποιά Ειρήνη?? του λέω απο easy living και απαντάει "αααααα ε πές το ντε να καταλαβαινόμαστε" χαχααχχα

χαχαχαχα!!!!!!!!!!

Θα με τρελάνετε βρε!!! :tongue::tongue:

Πήρα προαγωγή! Από το ο προσωπικός σας φόβος και τρόμος, έχω γίνει και τον αντρών σας!!!!!!! :lol::lol::lol:

Υ.Γ. Βρε, με συγκινείτε... το καταλαβαίνετε άραγε αυτό....? :oops:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!!Να είστε όλες καλά!!!

Σήμερα ήμουν καλύτερα κοιμήθηκα λιγάκι το μεσημέρι που επέστρεψα από την δουλειά κ ξεκουράστηκα.Συμμάζεψα λιγάκι το σπίτι γιατί είχε κολλημένα παντού αυτοκόλλητα!!!Ο μικρός ταλιμπάν πήρε τα αυτοκόλλητα κ έκανε επιδρομή σε όλο το σπίτι!Γέλαγα όταν μπήκα!Ήταν πολύχρωμο!

Κ μετά πήγαμε για ψώνια με τον καλό μου να πάρουμε τα απαραίτητα για το ασήμωμα που θα πάμε αύριο να δούμε την νεογέννητη βαπτιστήρα μου.

Μπορώ να πω πως μετά από σχεδόν 1 μήνα ήταν το πρώτο μου δημιουργικό απόγευμα.Ελπίζω να κρατήσει έτσι!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


"Πως θα ξελιγουριάσω τώρα"!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::lol::lol::lol: χαχαχαχαχα!!!!!!!!

Δεν υπάρχεις βρε!!!!!!!!! Εχω πέσει κάτω από τα γέλια!!!!!χαχαχαχα

Άστα σου λέω!

Την έτρωγα, κομματάκι-κομμάτάκι, σαν τρωκτικό! Σε κάποια φάση χθες το βράδυ, χώνω ένα κομμάτι, χτυπάω το δόντι μου γιατί δάγκωσα δυνατά {δεν το είχα καν δει! :shock:} και λέω!

- Το δόντι μου γ@μ%*$^@*%*%!!!!!

Ερχεται ο άντρας μου και με ρωτάει τι έγινε.

- Έφαγα το φλουρί, του λέω....:tongue:

- Αγάπη μου, είσαι κτήνος {μου λέει} και φεύγει!!! :tongue::tongue::tongue: χαχαχαχαχα!!!

Χαχαχαχαχαχα!Καλε εσεις αδικειστε!Δε βγαινετε ως ζευγαρι στην τηλεοραση να χεστειτε στο ταλιρο?:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε Ειρήνη αυτό με την βασιλόπιτα όλο το διαβάζω και όλο πεθαίνω στα γέλια...όχι τίποτα άλλο με βλέπει και ο άντρας μου και αρχίζει να ανησυχεί λέει!!! χχααχαχαα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια, τι κανετε?

εμεις αλλα σχεδιαζαμε κ αλλα μας βγηκαν στην πορεια, αλλα επι της ουσιας δεν καναμε τιποτα.

υποσχεθηκε ο αντρας μου να καθαρισει το μπαλκονι, για να δουμε!

μονο νεροχυτη εκανα σημερα, εκοψα σαλατες κ συμμαζεμα.

τσακισαμε κ απο 2 σουβακια τωρα το βραδυ!

ειμαι πτωμα, παω για υπνο, φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου,

Χίλια ευχαριστώ γι αυτά που γράφεις.. και λίγα είναι!!!

Σ ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου, που θέλησες να το μοιραστείς αυτό. ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΤΟ ΚΕΦΙ!!!

Υ.Γ. Αγ. Ειρήνη!!!!! χαχαχαχαχαχαχααχα!!!!!!!!!!!!!!

Οχι μονο λεω αγια Ειρηνη, ταυτοχρονα κανω και το σταυρο μου και κοιταζω ψηλα. Οπως στο εργο "Σαντα τσικιτα".Το ξερεις;;;Παλια ελληνικη ταινια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...