Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!!Να είστε όλες καλά!!!

Σήμερα ήμουν καλύτερα κοιμήθηκα λιγάκι το μεσημέρι που επέστρεψα από την δουλειά κ ξεκουράστηκα.Συμμάζεψα λιγάκι το σπίτι γιατί είχε κολλημένα παντού αυτοκόλλητα!!!Ο μικρός ταλιμπάν πήρε τα αυτοκόλλητα κ έκανε επιδρομή σε όλο το σπίτι!Γέλαγα όταν μπήκα!Ήταν πολύχρωμο!

Κ μετά πήγαμε για ψώνια με τον καλό μου να πάρουμε τα απαραίτητα για το ασήμωμα που θα πάμε αύριο να δούμε την νεογέννητη βαπτιστήρα μου.

Μπορώ να πω πως μετά από σχεδόν 1 μήνα ήταν το πρώτο μου δημιουργικό απόγευμα.Ελπίζω να κρατήσει έτσι!

Μακάρι αυτές οι μέρες να κρατήσουν και στο εξής να είσαι καλά. Θυμάμαι τι τράβηξα και γω το 1ο τρίμημο με το φιογκάκι και... :(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαχαχαχαχαχα!Καλε εσεις αδικειστε!Δε βγαινετε ως ζευγαρι στην τηλεοραση να χεστειτε στο ταλιρο?:D:D:D:D:D

... α, ευχαριστώ πολυ που δεν λες

"είστε για δέσιμο, άντε να παραδοθείτε"!!! :tongue::tongue: :lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε Ειρήνη αυτό με την βασιλόπιτα όλο το διαβάζω και όλο πεθαίνω στα γέλια...όχι τίποτα άλλο με βλέπει και ο άντρας μου και αρχίζει να ανησυχεί λέει!!! χχααχαχαα

Καλά ο άντρας σου δεν έχει καταλάβει πως... δεν είμαστε και πολυ... καλά..?! :mrgreen::lol::lol: χαχαχαχαχα!!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο λεω αγια Ειρηνη, ταυτοχρονα κανω και το σταυρο μου και κοιταζω ψηλα. Οπως στο εργο "Σαντα τσικιτα".Το ξερεις;;;Παλια ελληνικη ταινια

Εννοείται την ξέρω! Τι νομίζεις πως είμαι? Και γω "παλιά" είμαι.. για κοριτσάκι μ έχεις...??!! :mrgreen::mrgreen:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, τι κανετε?

να σας πω επιγραμματικα τα εξης:

ξενυχτισαμε 4-6

υπαρχει περιπτωση να ακυρωσουμε την γιορτη γιατι η μικρη βηχει κ εχτες την ειχαμε παει στον γιατρο, μας ειπε περναει κατι ελαφρυ. την πλακωσαμε στα σιροπια κ στις σταγωνες.

βγαλαμε επιτελους τον τραπεζιτη, τον ειδα την ωρα που ανοιξε το ουλο κ ετρεξε αιματατι. το κοριτσακι μου μεγαλωνει..

το πλανο με τις δουλειες θα γινει, κ αν χειροτερευσει μεχρι αυριο θα το ακυρωσω τελευταια στιγμη. :(

κατα τα αλλα ειμαι λιωμα κ δεν ξερω πως θα βγει αυτο το ρημαδι το πλανο οεο? θα βαλω τον αυτοματο πιλοτο...(αλλωστε το εχω κανει απειρες φορες)

σας φιλω, θα μπαινωβγαινω να σας γραφω την προοδο μου κ να σας διαβαζω!

Ωχ.... :? περαστικά!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά βρε Γιωτάκι μου! :|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Hello!!!πως ειστε?εμεις χαλαρα σπιτακι καναμε τα μπανια μας και ταιζω την μπεμπα!το μεσημερι αφου φαγαμε μαζεψα την κουζινα εβαλα το πλυντηριο πιατων και ξεστολισαμε παρεα με την κορη μου που μου ελεγε συνεχεια κοιτα μαμα τι καλες νοικοκυρες ειμαστε..ειχε τοσο γελιο.. εβαλα σκουπα, εκανα και ενα γρηγορο ξεσκονισμα και

ετοιμαστηκαμε και πηγαμε στο ικεα,ψωνισα κατι πραγματακια και γυρισαμε..επειδη ειχα ορεξη εκανα σουφλεδακια και μια πιτσα και τωρα ξεκουραση....


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπωωωωωω θα μας πεθάνεις βραδιάτικα!!!Τι θεικό είναι αυτό?!?!?!?


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Bασια τι είναι αυτα βραδιάτικα?????Ντροπή,ντροπή!

Μπήσα ισα ισα να σας διαβασω και πάω για υπνο.Σημερα ετοιμασα ωραίο πρωινο με τηγανίτες και μετα πήγαμε στο εξοχικό για δουλειές.Ηταν μια καταπληκτική ημερα και η θαλασσα τόσο γαλήνια....

Τεσπά,επιστρεψαμε αργα το απόγευμα ,συμμαζεψα,κάναμε τα μπανια μας και παω να ξεκουραστω.Το πρωί θα εχω και τη βαφτιστηρα μου,θα πάμε εκκλησία,θα φαμε και το απόγευμα εχουμε να πάμε σε πάρτυ γενεθλίων.Καλό βραδυ κορίτσια!

Υ.Γ Σταυρουλίτσα συμφωνώ απόλυτα!Χρειαζεται προσπάθεια βεβαια αλλα μια συνηθεια είναι όλα!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου. τι κανετε? εγω μετα απο παρα παρα πολυ καιρο βγηκα μια βολτιτσα στα μαγαζια!~ το χαρηκα αλλα κατεληξα με σακουλες που ητανε ολες πραγματα για τα παιδια!!! μαναδες! τι να πεις?

γενικως εχω βαλει και καποια κιλα και δεν μπορω να τα ξεφορτωθω με τιποτα! οχι πως κανω κατι γ αυτο! αντιθετως! πικρα βρε κοριτσια! βασια μου ειμαι απαραδεκτη! χρονια πολλα καλη μου, τα καλυτερα μεσα απο την καρδια μου!!!! και ναι! βαλε συνταγη απο πεινερλι! ειρηνακι ηταν να το κερδισεις το φλουρι γιατι και σ εμας μονο δυο κομματακια περισσεψανε που θα τα εστελνα στην πεθερα και πεσανε εκει!!!!!!!!! σταυρουλα μπραβο σου που τα εχεις καταφερει ετσι με το σπιτι, εγω ακομη το παλευω. αυτο με το νερο δεν το ηξερα. θα προσπαθησω να το τηρω και εγω. επισης αυτο που ειπες με την περιποιηση μας ποσο δικιο εχεις ολες δηλ. οταν το αναφερετε. και εγω νιωθω πως εχω παραμεληση αρκετα τον εαυτο μου και καταλαβα κοριτσια πως οσο αφηνεσαι τοσο πεφτεις γενικως.

Link to comment
Share on other sites

Να κεράσω πεϊνιρλί??????

8NpDul.jpg

Σχεδόν εξαφανίστηκε.....τραγανό απο έξω και αφράτο μέσα!!!

Μπα βραδυάτικαααα!!! Τώρα πες μου ότι έφτιαξες και τη ζύμη, να τραβήξω τις κοτσίδες μου.

Εγώ αυτό το άθλημα δεν το ξέρω καθόλου. Μία φορά επιχείρησα να φτιάξω φύλλο και ήταν και η τελευταία. ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΣΚΕΤΗ. Είπα λοιπόν να συνισφέρω και εγώ στη διατήρηση των ελληνικών βιομηχανιών φύλλου και "όοοοοταν" φτιάχνω πίτες παίρνω έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου. τι κανετε? εγω μετα απο παρα παρα πολυ καιρο βγηκα μια βολτιτσα στα μαγαζια!~ το χαρηκα αλλα κατεληξα με σακουλες που ητανε ολες πραγματα για τα παιδια!!! μαναδες! τι να πεις?

γενικως εχω βαλει και καποια κιλα και δεν μπορω να τα ξεφορτωθω με τιποτα! οχι πως κανω κατι γ αυτο! αντιθετως! πικρα βρε κοριτσια! βασια μου ειμαι απαραδεκτη! χρονια πολλα καλη μου, τα καλυτερα μεσα απο την καρδια μου!!!! και ναι! βαλε συνταγη απο πεινερλι! ειρηνακι ηταν να το κερδισεις το φλουρι γιατι και σ εμας μονο δυο κομματακια περισσεψανε που θα τα εστελνα στην πεθερα και πεσανε εκει!!!!!!!!! σταυρουλα μπραβο σου που τα εχεις καταφερει ετσι με το σπιτι, εγω ακομη το παλευω. αυτο με το νερο δεν το ηξερα. θα προσπαθησω να το τηρω και εγω. επισης αυτο που ειπες με την περιποιηση μας ποσο δικιο εχεις ολες δηλ. οταν το αναφερετε. και εγω νιωθω πως εχω παραμεληση αρκετα τον εαυτο μου και καταλαβα κοριτσια πως οσο αφηνεσαι τοσο πεφτεις γενικως.

Είναι φοβερό ότι εδώ μέσα λέω τα εσώψυχά μου που δεν τα παραδέχομαι μερικές φορές ούτε στις καλύτερές μου φίλες, ούτε στην αδερφή μου.

Λοιπόν όντως όταν αφήνεις τον εαυτό σου σε αφήνει και αυτός. Καμιά βδομαδούλα τώρα που βάφομαι και βλέπω τον εαυτό μου και μου αρέσει, καταλαβαίνω τη διαφορά όταν ξεβάφομαι. Τη μία είμαι "κάποια" και την άλλη είμαι "αδιάφορη". Δεν λέω ότι είμαι όμορφη ή άσχημη. Άλλωστε η κάθε μία μας έχει την ομορφιά της, τη γοητεία της και τα σημεία που την κάνουν επιθυμητή. Απλά καλό είναι να τα τονίζουμε αυτά τα στοιχεία. Να κάνουμε το "τόσο"..... "τόοοοοοοοοοσοοοοοοο". Για εμάς πρώτα, γιατί λένε ότι αν αρέσουμε στον εαυτό μας εκπέμπουμε τέτοια αυτοπεποίθηση και γοητεία που κάνουμε και τους άλλους να μας κοιτάζουν. Αυτό το είχα παρατηρήσει και από τα "νιάτα" μου στο σχολείο. Υπήρχαν κορίτσια που ήταν άγγελοι αλλά χωρίς αυτοπεποίθηση και "τσαγανό". Δεν σου έκαναν εντύπωση. Υπήρχαν πάλι άλλες (και άλλοι) που δεν ήταν και τόσο όμορφοι αλλά είχαν αυτό το κάτι. Την αυτοπεποίθηση που μπορεί να τους την έδινε ο τρόπος που ντύνονταν, το βάψιμο, το στυλ, το περπάτημά τους. Πάντως το γεγονός ήταν ότι όλοι περιφέρονταν τριγύρω τους. Ετσι και τώρα. Περνάει μία κούκλα απεριποίητη και δεν κοιτάει κανένας. Περνάει μία ασχημούλα αλλά χτενισμένη, βαμένη και επειδή νιώθει πρώτα εκείνη καλά, το εκπέμπει και στου άλλους και δεν μπορείς να μην γυρίσεις να την κοιτάξεις. Το ίδιο συμβαίνει και με τους άντρες μας. Πρέπει να τους "τραβάμε" συνέχεια την προσοχή. Τίποτα δεν είναι δεδομένο σε ένα γάμο. Σίγουρα όλοι θα έχουμε τα πάνω και τα κάτω μας αλλά ας έχουμε λίγο το πάνω χέρι τουλάχιστον σε αυτό.

(πάλι σεντόνι έγραψα...... συγνώμη βραδιάτικα αλλά ο άντρας μου δουλεύει και επειδή κοιμήθηκα το απόγευμα δεν νυστάζω)

Αυτάααααα, καληνύχτα κοριτσόπουλα και καλή αυριανή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έμεινε και τίποτα να σε φωνάξω να φας που μένουμε και κοντά :)

Και μόνο που με σκέφτηκες σ'ευχαριστώ!!!Δεν πειράζεις πες μου την συνταγή κ είμαστε πάτσι χαχαχαχαχα.Μέχρι κ στον άντρα μου τα έδειξα κ του έτρεχαν τα σάλια χαχαχαχαχα

Καλημέρα σ'ολες τις τσούπρες...αφού έφαγα ένα γερό πρωινό λέω να ξεκινήσω να ξεστολίζω το δέντρο!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...