Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια αν εχει καμια σας εμπειρία ή γνώμη σ αυτό ας μου πει Please:

όπως σας έχω ξαναπει το σπίτι μας είναι 3όροφη μεζονέτα...στο ισόγειο κουζίνα/καθιστικό, πρώτος σαλόνι-δεύτερος δωμάτια....έχουμε κατακουραστεί πια χώρια που καταντήσαμε να δίνουμε περί τα 500 μηνιαίως για πετρέλαιο...σκεφτόμαστε λοιπόν την κουζίνα που έχουμε να την μεταφέρουμε από το ισόγειο στον πρώτο - έχει παροχές - και το ισόγειο να μείνει κλειστό τελείως...οπότε θα έχουμε το σπιτι σε δυο επίπεδα στο ένα σαλοκουζίνα και στο άλλο τα δωμάτια.... για οικονομία χρημάτων αλλά κυρίως δυνάμεων:rolleyes::rolleyes::rolleyes:τι λέτε?πώς το ακούτε?Γίνεται λέτε αυτό?


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα μου τι ζώδιο είναι ο άντρας σου?Μήπως κανένας ταύρος?Επειδή εμ...γκουχ...μουχ....είμαι και γω λίγο σαν τον άντρα σου στο ότι μιλάω με υψωμένο τόνο όταν νευριάζω και ίσως λέω κ κάτι παραπάνω....δυστυχώς όμως δεν το θέλω αυτός είναι ο τρόπος μου...όλοι έχουμε έναν τρόπο να μιλάμε που τον κληρονομήσαμε απ το σπίτι μας...μήπως είναι απλά ο τόνος του περίεργος?

Χαρά πες μου λίγο πώς σκέφτεσαι να βρεις το χρόνο να κάνεις γυμναστική με δυο μικρούλια?Σε ρωτάω γιατί το θέλω και γω πολύ να κάνω - έκανα πολλάααααα χρόνια προ παιδιών - αλλά δεν μπορώ να το στριμώξω κ αυτό κάπου στο πρόγραμμα ούτε θέλω να κόψω απ τη μια ώρα χαλάρωσης που εχω το μεσημέρι:rolleyes:

να σου πω εχω κανει ηδη δυο φορες μολις ταισα το μικρο και ντον εβαλα για υπνο αυτος θα κοιμηθει τουλαχιστον ενα 2ωρο το λιγοτερο οποτε καποια στιγμη που θα τον βαλω για υπνο ειτε πρωι (που το προτιμω) ειτε απογευμα ο μεγαλος δε με ενοχλει ιδιαιτερα εκεινη την ωρα ισα ισα που αμα δε παιζει ερχεταικαι κανει(προσπαθει δλδ)οτι κανω και εγω γενικα εχω βαλει μια ταξη με παιδια και σπιτι οποτε μπορω και εχω ελευθερο χρονο αν δεν εχω αφησει πισω δουλειες που πρεπει να γινουν επισης βρηκα κατι ωστε να μη μου περνει πανω απο μιση ωρα καθε φορα και να μην εξαντλουμε αλλα και να προλαβαινω να χαλαρωνω κιολας μεχρι να ξυπνησει το μικρακι μου


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

να σου πω εχω κανει ηδη δυο φορες μολις ταισα το μικρο και ντον εβαλα για υπνο αυτος θα κοιμηθει τουλαχιστον ενα 2ωρο το λιγοτερο οποτε καποια στιγμη που θα τον βαλω για υπνο ειτε πρωι (που το προτιμω) ειτε απογευμα ο μεγαλος δε με ενοχλει ιδιαιτερα εκεινη την ωρα ισα ισα που αμα δε παιζει ερχεταικαι κανει(προσπαθει δλδ)οτι κανω και εγω γενικα εχω βαλει μια ταξη με παιδια και σπιτι οποτε μπορω και εχω ελευθερο χρονο αν δεν εχω αφησει πισω δουλειες που πρεπει να γινουν επισης βρηκα κατι ωστε να μη μου περνει πανω απο μιση ωρα καθε φορα και να μην εξαντλουμε αλλα και να προλαβαινω να χαλαρωνω κιολας μεχρι να ξυπνησει το μικρακι μου

α ναι τώρα είδα ότι ο μικρός σου είναι ακόμα πολύ μικρούλης και κοιμάται ακόμα αρκετά...εμεις δυστυχώς το περάσαμε το στάδιο του πολύ ύπνου οπότε το μόνο που εχω είναι ενα δυωρο το μεσημέρι....αχ να δω πότε θα ξεκουνηθώ...προς τα παρον πάω και κάνω επισκέψεις παθητικής γυμναστικής αλλά δεν κάνουν κ τίποτα ιδιαίτερο...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα:)

Καταρχήν να πω Χρόνια Πολλά στα παιδάκια που γιόρταζαν, Ηλιαχτίδα και Σοφία να τα χαίρεστε:P

Χαρά κι εσύ να χαίρεσαι τον άντρα σου, Χρόνια του Πολλά:P

my billy, Χρόνια Πολλά στη μαμά σου, ό,τι περνάει να είναι περαστικό.

Θέλω να σου πω, πως σε σκέφτομαι -αν έχω καταλάβει καλά έχει κάτι σοβαρό η μαμά σου- εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά.

Εχω ανάλογες εμπειρίες με τον μπαμπά μου, συγκινούμαι πολύ...

Γιώτα μου, ελπίζω τώρα που γράφω να είναι καλύτερα τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

α ναι τώρα είδα ότι ο μικρός σου είναι ακόμα πολύ μικρούλης και κοιμάται ακόμα αρκετά...εμεις δυστυχώς το περάσαμε το στάδιο του πολύ ύπνου οπότε το μόνο που εχω είναι ενα δυωρο το μεσημέρι....αχ να δω πότε θα ξεκουνηθώ...προς τα παρον πάω και κάνω επισκέψεις παθητικής γυμναστικής αλλά δεν κάνουν κ τίποτα ιδιαίτερο...

να σου πω την αληθεια και οταν ειχα ενα παλι δεν ειχα προβλημα παντα μπορουσα να κλεψω λιγο χρονο καποια ωρα που επαιζε με τα παιχνιδια του η καθοταν στο παρκο και οταν αρχισε να περπαταει παλι ειχα γιατι ερχοτανε μαζι μου και εκανε παλι οτι εκανα και εγω το βλεπει σαν παιχνιδι κανε κα εσυ κατι αντιστοιχω


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:)

Καταρχήν να πω Χρόνια Πολλά στα παιδάκια που γιόρταζαν, Ηλιαχτίδα και Σοφία να τα χαίρεστε:P

Χαρά κι εσύ να χαίρεσαι τον άντρα σου, Χρόνια του Πολλά:P

my billy, Χρόνια Πολλά στη μαμά σου, ό,τι περνάει να είναι περαστικό.

Θέλω να σου πω, πως σε σκέφτομαι -αν έχω καταλάβει καλά έχει κάτι σοβαρό η μαμά σου- εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά.

Εχω ανάλογες εμπειρίες με τον μπαμπά μου, συγκινούμαι πολύ...

Γιώτα μου, ελπίζω τώρα που γράφω να είναι καλύτερα τα πράγματα...

ευχαριστω πολυ ρενατα μου!!


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια αν εχει καμια σας εμπειρία ή γνώμη σ αυτό ας μου πει Please:

όπως σας έχω ξαναπει το σπίτι μας είναι 3όροφη μεζονέτα...στο ισόγειο κουζίνα/καθιστικό, πρώτος σαλόνι-δεύτερος δωμάτια....έχουμε κατακουραστεί πια χώρια που καταντήσαμε να δίνουμε περί τα 500 μηνιαίως για πετρέλαιο...σκεφτόμαστε λοιπόν την κουζίνα που έχουμε να την μεταφέρουμε από το ισόγειο στον πρώτο - έχει παροχές - και το ισόγειο να μείνει κλειστό τελείως...οπότε θα έχουμε το σπιτι σε δυο επίπεδα στο ένα σαλοκουζίνα και στο άλλο τα δωμάτια.... για οικονομία χρημάτων αλλά κυρίως δυνάμεων:rolleyes::rolleyes::rolleyes:τι λέτε?πώς το ακούτε?Γίνεται λέτε αυτό?

Γιατί να μη γίνεται αφού υπάρχουν οι παροχές;

Εγώ σου λέω με χίλια να το κάνεις.

Θεωρώ πάρα πολύ κουραστικά τα σπίτια με σκάλες, μένω σε τέτοιο και μιλάω εκ πείρας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γύρισα πριν δυο ώρες περίπου, μαγειρεύω σουπιές με ρύζι, έπλυνα και το σπανάκι για να κάνω αύριο γίγαντες.

Την πέμπτη θα φάμε σουβλάκια κοτόπουλο στη σχάρα και θα ψήσω και λαχανικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να σου πω την αληθεια και οταν ειχα ενα παλι δεν ειχα προβλημα παντα μπορουσα να κλεψω λιγο χρονο καποια ωρα που επαιζε με τα παιχνιδια του η καθοταν στο παρκο και οταν αρχισε να περπαταει παλι ειχα γιατι ερχοτανε μαζι μου και εκανε παλι οτι εκανα και εγω το βλεπει σαν παιχνιδι κανε κα εσυ κατι αντιστοιχω

όταν είχα μόνο τη μικρή μου έτσι έκανα κ γω όπως εσυ...έκανα κ έκανε κ αυτή μαζί μου και το βλεπε σαν παιχνίδι!Τώρα είναι η μεγάλη 2μιση και ο μικρός 10μηνών, δυο παιδιά με διαφορετικές ανάγκες κ απαιτήσεις πολλές και είναι πολύ δύσκολο...θα σε σκέφτομαι μπας κ αρχίσω κ γω σιγά σιγά;)


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μη γίνεται αφού υπάρχουν οι παροχές;

Εγώ σου λέω με χίλια να το κάνεις.

Θεωρώ πάρα πολύ κουραστικά τα σπίτια με σκάλες, μένω σε τέτοιο και μιλάω εκ πείρας.

αχ ναι με καταλαβαίνεις...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις που μου δώσατε για τις ντουλάπες.

Τελικά μάλλον με ύφασμα θα ήθελα να τις ντύσω, είχα δει κάτι ανάλογο σε μια πανσιόν που έμενα κάποτε στη Σιέννα.

Από τα πιο όμορφα καταλύματα που έχω μείνει.

Βέβαια λέω θα ήθελα γιατί φαντάζομαι πως μπορεί να στοιχίζει...

Τέλος πάντων, προς το παρόν το έχω στο μυαλό μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:)

Καταρχήν να πω Χρόνια Πολλά στα παιδάκια που γιόρταζαν, Ηλιαχτίδα και Σοφία να τα χαίρεστε:P

Χαρά κι εσύ να χαίρεσαι τον άντρα σου, Χρόνια του Πολλά:P

my billy, Χρόνια Πολλά στη μαμά σου, ό,τι περνάει να είναι περαστικό.

Θέλω να σου πω, πως σε σκέφτομαι -αν έχω καταλάβει καλά έχει κάτι σοβαρό η μαμά σου- εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά.

Εχω ανάλογες εμπειρίες με τον μπαμπά μου, συγκινούμαι πολύ...

Γιώτα μου, ελπίζω τώρα που γράφω να είναι καλύτερα τα πράγματα...

σ ευχαριστω κ ολες σας για τις ευχες για την μαμα μου.

δυστυχως οι ελπιδες για ιαση ειναι ελαχιστες:( το μονο που ελπιζουμε ειναι οσος χρονος της μενει να περναει χωρις πονους(δυστυχως εχει φριχτους) κ να ειναι δυνατη οπως μεχρι τωρα.δεν εχει χασει το κουραγιο της παρα μονο τις στιγμες που ποναει. τους τελευταιους 10 μηνες που ξεκινησε η αρρωστια ειναι τουλαχιστον τους 7 μηνες μεσα στο νοσοκομειο βγαινει για λιγες μονο μερες κ μετα ξανα μεσα:( ομως κοιταει να εκμεταλλευεται τον χρονο της οσο αντεχει κ πολυ παραπανω απο αυτο.

ελπιζω ο μπαμπας σου να ξεπερασε το προβλημα του.

μακαρι να μην υπηρχαν τοσες πολλες αρρωστιες αλλα ολο κ περισοτερα ατομα ακουω με καρκινο ολο κ πιο νεα:(:(

Γιωτα οταν τσακωνομαι με τον αντρα μου για βλακεις συνηθως σταματαω μια στιγμη κ σκεφτομαι ολο αυτο που περναει η μαμα μου κ εμεις φυσικα μαζι...

κ δινω τοπο στην οργη. τιποτα δεν αξιζει οσο αυτο, ΥΓΕΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!το πρωι ηρθε για καφεδακι η αδερφη μου με τον ανηψιο μου καθισαμε ωραια ηταν,εφυγε το μεσημερακι να παρει τον μεγαλο απο το σχολειο τελειωσα με το φαγητο φαγαμε μαζεψα την κουζινα και εβαλα την πρεσα και αποτελειωσα οτι ασιδερωτο υπηρχε..τι ωραια..τωρα ξεκουραση..

Γιωτα μου μην στεναχωριεσαι,καλα εκανες και του μιλησες..συνηθως οταν βοηθανε με τα παιδια αρκετα εχουν αποψη για ολα και το πιο σπαστικο ειναι οι υποδειξεις..συνηθως αυτο που με ενοχλει ειναι ο τροπος που θα το πει..και φυσικα οταν ειναι εκνευρισμενοι λενε πραγματα που δεν τα σκεφτονται καν..εχεις δικιο η συζυγικη σχεση πρεπει να βασιζεται στην εκτιμηση και τον σεβασμο..εμενα ας πουμε με εμπιστευεται οσον αφορα τα παιδια αλλα αυτο που μου τη δινει ειναι οτι θεωρει οτι εγω θα πρεπει να κανω κατι για να αλλαξω καποιες συνηθειες της μικρης οπως να κοιμαται νωρις..νομιζω παντως οτι η καλυτερη λυση ειναι την ωρα που ειναι εκνευρισμενος να τον αφηνω χωρι να του απανταω και οταν ηρεμησει να κανουμε συζητηση γιατι πανω στην ενταση λεγονται πολλα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...