Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κορίτσια ,τι κανετε?

My billy ,ελπίζω να μην είναι κατι τοσο σοβαρό!Ευχομαι ολα καλά να πάνε και με τη μαμά σου!

Σημερα πήρα πιο αργα το γιο μου σχολειο ,λόγω του κρυου και δυστυχώς δεν εχω κανει τίποτε,βλεπω την ημέρα να περνάει ετσι!Πήγα τη μαμά μου σπίτι της και μια θεια μου στο κτημα της,και μετα ηρθε μια φιλη για καφεδάκι πρωινο.Κατεβηκα και στον κήπο και εκοψα λαχανικά και τωρα πρεπει τρεχατη να μαγειρεψω και νακάνω λίγες δουλίτσες.

Φιλιά σε ολες!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορούλες, καλημέρες με παλιόκρυο! :rolleyes:

Τι κάνετε?

Εγώ έχω πολύ δύσκολη μέρα σήμερα. Αδιαθέτησα κι όλας πρωί-πρωί και δεν είμαι στα καλύτερα κέφια μου... :|.

Πήγα το φιογκάκι σχολείο, ψευτομάζεψα, ετοίμασα σάντουϊτς για τον άντρα μου και δεν θα κάνω τίποτα άλλο.

Σε λίγο δουλεύω και θα πάω απευθείας να πάρω το μικρό από το σχολείο. Θα επιστρέψουμε να φάμε, να διαβάσω το μικρό, να τον πάω αγγλικά και μετά δουλεύω μέχρι πολύ αργά. Καλές 11 και θα μαζευτώ.

Σας φιλώ και θα τα πουμε το μεσημέρι. :P

Υ.Γ. Ευχαριστώ Σοφούλα μου! Χαίρομαι που σου άρεσαν οι ζωνούλες μου!:D

Καλή δυναμη Ειρηνη μου!Πάρε και κανενα ντεπονάκι να νιωσεις καλύτερα αν πονας αφους εχεις τόσο γεμάτη ημερα...:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

σορρυ αν εγινα αδιακριτη.....

οχι κοριτσακι μου καθολου αδιακριτη.

απλα δεν ηθελα να σας καταθλιψω αλλο.

δεν εχει σχεση με την μαμα μου, αλλα με μια κοπελα που νοσηλευοταν εκει μαζι με την μαμα κ την ειχα γνωρισει.......... ρε γαμωτο στην ηλικια μου με 3 βλασταρακια.....

γιατι βρε θεε? τοση αδικια!

ποναω εγω σκεψου οι δικοι της.

αχ βρε κοριτσια αποσυρομαι σας μαυρισα την μερα συγνωμη.

Link to comment
Share on other sites

οχι κοριτσακι μου καθολου αδιακριτη.

απλα δεν ηθελα να σας καταθλιψω αλλο.

δεν εχει σχεση με την μαμα μου, αλλα με μια κοπελα που νοσηλευοταν εκει μαζι με την μαμα κ την ειχα γνωρισει.......... ρε γαμωτο στην ηλικια μου με 3 βλασταρακια.....

γιατι βρε θεε? τοση αδικια!

ποναω εγω σκεψου οι δικοι της.

αχ βρε κοριτσια αποσυρομαι σας μαυρισα την μερα συγνωμη.

Κρίμα ρε γαμώτο.....πολύ κρίμα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα απο μια ξενυχτισμενη!πολυ ζορικη μου βγηκε η μικρη..

Γιωτα χαιρομαι που ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα..και θα γινουν και αλλο..παντως και εγω εχω παρατηρησει οτι αν γινει κατι με τους δικους του ή τον αγχωσουν για κατι τοτε μαλωνουμε στανταρ..προσπαθω οταν δω οτι δεν ειναι πολυ καλα να το παιζω τρελη αλλα δεν μου βγαινει παντα,μου γυρναει λιγο το ματι...

My billy πολυ κριμα τοσο νεοι ανθρωποι να φευγουν,κριμα στην κοπελα αλλα και στα παιδακια της..και μετα ασχολουμαστε και μαλωνουμε για βλακειες..αυτα ειναι προβληματα..

Ειρηνη κουραγιο για σημερα...

Εγω δεν πηγα την μεγαλη στον παιδικο δεν μπορουσα να ανοιξω τα ματια μου.σηκωθηκα στις 9.Αλλαξα τα παιδια,αερισα το σπιτι,εστρωσα κρεβατια,τιναξα τα ριχταρια και τα ξαναεστρωσα,επλυνα το μπανιο καθαρισα την κουζινα και εβαλα στο πλυντηριο αυτα που βγηκαν απο το πρωινο,εβαλα σκουπα,ψευτοξεσκονισα και θελω να ετοιμασω το φαγητο κεφτεδακια κοκκινιστα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

οχι κοριτσακι μου καθολου αδιακριτη.

απλα δεν ηθελα να σας καταθλιψω αλλο.

δεν εχει σχεση με την μαμα μου, αλλα με μια κοπελα που νοσηλευοταν εκει μαζι με την μαμα κ την ειχα γνωρισει.......... ρε γαμωτο στην ηλικια μου με 3 βλασταρακια.....

γιατι βρε θεε? τοση αδικια!

ποναω εγω σκεψου οι δικοι της.

αχ βρε κοριτσια αποσυρομαι σας μαυρισα την μερα συγνωμη.

αχ παναγια μου, γιατι τετοιες αδικιες??????????:(

κουραγιο στην οικογενεια....

My billy πολυ κριμα τοσο νεοι ανθρωποι να φευγουν,κριμα στην κοπελα αλλα και στα παιδακια της..και μετα ασχολουμαστε και μαλωνουμε για βλακειες..αυτα ειναι προβληματα..

αυτο ξαναπεστο!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλεναδες μου τι κανετε?? εγω εχω αρκετα να κανω και ακομα καθομαι αχχχχχχχχχχχχχχχ

γιωτα γιουβαρλακια ειχα εχτες σημερα κρεατοσουπα

πω πω κριμα για τη κοπελα αδικια γαμωτο πολυ λυπαμαι

μανα κουραγιο και καλη δουλιτσα


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια,

Ειρηνάκι καλό κουράγιο σήμερα με τόσο κρύο να γυρίζεις....... :(

Γιώτα μου χαίρομαι που τα πράγματα είναι καλύτερα, ίσως και ο αγιος να θέλει "φοβέρα".

My billy πολύ λυπάμαι για την κοπέλα. Τέτοια ηλικία και με τρία παιδάκια, αδικία, μεγάλη αδικία. Κρίμα......:(:(:(

Για εσάς που σήμερα κάνατε "κοπάνα" από το σχολείο, έχω να πω

ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΤΕ!!!!!!

Εμένα σήμερα ο χάζμπαντ μου χάρισε δύο ώρες ύπνο ακόμη. Εκανε δουλειά όλη τη νύχτα και κάθισε ξύπνιος και ετοίμασε και πήγε εκείνος τα πιτσιρικάκια μας στο σχολείο και εγώ zzzzzzzzzzzzzzzz....... zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz...... zzzzzzzzzzzzzzzzz...... zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz...... :D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια γεια σας! απο την ωρα που γυρισα εχω κανει τα εξης:

ταισα-αλλαξα κ ξανα αλλαξα κ εβαλα για υπνο (πριν απο λιγο) την μικρη

μαζεψα νεροχυτη

τακτοποιησα τα πραγματα που ειχε πλυνει ο αντρας μου εχτες

εκανα με βετεχ τους παγκους της κουζινας κ τις εστιες

αλλαξα διαδρομους στην κουζινα (ειχαν γινει χαλια)

επλυνα το σκουπακι

εστρωσα τα ριχταρια

εστησα παλι την σκηνη της μικρης κ την εβαλα στην θεση της (εκει που ειχα το δεντρο)

μαζεψα παιχνιδια -ρουχα κ διαφορα ασχετα που τριγυρναγανε

ολα αυτα με το παιδι με γκρινια(εχει ενα βηχα αλλο πραγμα, αν δεν υποχωρισει εστω κ λιγο, θα παρω την παιδιατρο μηπως παρει αντιβιωση) κ με το να κραταω τα τηλέφωνα του αντρα μου που ειχε δουλεια εξω κ εφυγε μολις ηρθα εγω.

τωρα θα προσπαθησω να βαλω τα πραγματα στο παταρι, οτι μπορεσω, κ θελω να κανω διαφορα αλλα, θα δουμε τι θα προλαβω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια Καλή χρονια εύχομαι σε ολους μας και στις οικογενειες μας και πανω από όλα με υγεία και χαρά. Ας εξοπλιστούμε με υπομονή και κουράγιο για να αντιμετωπίζουμε τις ασχημες καταστάσεις και ας αφήνουμε τον ευατό μας ελεύθερο να γευτεί τις χαρές που μας προσφέρει η ζωή και να αντιμετωπίζουμε αυτην με αισιοδοξία και ελπίδα.

Σας διαβάζω συχνά αν όχι καθημερινά, γιατί οι μικρες μου μεγαλώνοντας θέλουν όλο μου το χρόνο που νομιζω οτι τον δικαιούνται επάξια. Δεν προλαβαίνω να σχολιάσω αν και πολύ θα το ηθελα, αλλα ειμαι ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ με 3-4 ωρες διακοπτομενου υπνου...δεν ξερω που θα παει αυτη η κατασταση...ας ελπισουμε οτι ειναι τα δοντακια τους και οτι θα περασει.

Ευχομαι στη Σοφία, στην Ηλιαχτίδα και στην Γιώτα να χαίρονται τα παιδάκια τους.

Γιωτα νομίζω πως μια κοπέλα αγόρασε καθισματάκι φαγητού αυτό που της είχες συστήσει, μπορείς να μου πεις ποιο ειναι γιατι προβληματιζομαι τι να τους παρω.

Επίσης θα θελα να πω στη Μιρτούλα πόσο μα πόσο την καταλαβαίνω....είχα την "τυχη" να νοικιάζω μια μικρή μεζονέτα για ενα μιση χρόνο που δουλευα στην επαρχία, όταν ήμουν ελεύθερη η οποία με είχε κουράσει τόσο που μου απομυθοπιήσε εντελώς τις μεζονέτες. Το θεμα είναι ότι τώρα βρίσκομαι στο εξης δίλημα. Ο συζυγος μου εχει μια μονοκατοικία 60 τμ πετρινης και εχουμε καποια χρηματα στην ακρη και λεμε να την ανακαινισουμε για να μπουμε μεσα με τα μωρα μας. Είναι ομως μικρη, κακα τα ψέματα, μικρη κουζινα , μικρο παιδικο μικρη σαλονοτραπεζαρια. Με μηχανικους που μιλησαμε μας προτειναν να αφησουνε το κατω ως εχει(οποτε θα χουμε 3 υπνοδωματια), μιας και ειναι και πετρινο και δεν μπορεις να ριξεις τοιχους να αλλαξεις διαρρυθμιση και να ανεβασουμε αλλο ενα οροφο πάνω,που θα γινοταν μια φανταστικη κουζινα με σαλονοτραπεζαρια, μπανιο εξτρα και ενα πανεμορφο μεγαλο μπαλκονι. Η ανακαινιση του κατω κοστιζει οσο να φτιαξεις το πανω...σχεδον. Θεωρω ιδανικο να το γκρεμιζαμε ολο και να οτ καναμε σωστα απο την αρχη με παρκινγ πιλοτες και ενα σπιτι επιπεδο 110 τμ. Αλλα αυτο θα κοστιζε σχεδον τριπλασια απο οτι οι λυσεις που συζηταμε, οποτε ουτε λογος. Και το ερωτημα ειναι.... να υποκυψουμε στο δελεαρ της μεζονετας προκειμενου να εξοικονομησουμε χωρο? Καθε μερα ομως σκεφτομαι το προβληματισμο αυτο που εχει οδηγησει τη Μυρτουλα σε αυτο το πλανο, με το οποιο δεν σου κρυβω οτι συμφωνω! θα σε ξεκουρασει παρα πολυ, κουζινα σαλονι στο ιδιο οροφο.

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες καλησπέρα.

Επιστρέψαμε στις 2.30 {πήγα απευθείας από τη δουλεια και πήρα το φιογκάκι}, φάγαμε και τώρα διαβάζουμε. Σε λίγο θα τον παω αγγλικά και μετά θα φύγω για δουλίτσα.

Τρεχάτε ποδαράκια μου σήμερα.

Ευχαριστώ για όσα κορίτσια με σκέφτονται... θα επανέλθω!!! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Εδω πάλι....Εφτιαξα κιμά και ρυζι ναφάμε,επλυνα χόρτα για να κάνω αυριο σπανακόπιττα,εβαλα σκούπα,εκανα ενα πέρασμα στο μπάνιο,ξεσκόνισα σαλόνι και κουζίνα και αφού φαγαμε μάζεψα και την κουζίνα.Στο ενδιαμεσο πήρα και το παιδι μου από το σχολείο και πέρασα και από το φούρνο.

Σε λίγο θα φυγουμε για καρατε και ετσι καθομαι 10 λεπτα να χαλαρωσω.

Γιωτα ελπίζω να καλυτερευσει η κορούλα σου,πάρε πάντως τη γιατρο να την ενημερωσεις.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! σας εχω ευχαριστα! :D

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΙΟΚΑ ΤΗΣ!

ειχαμε τον μεγαλυτερο εδω στο σπιτι και περασαμε πολυ ωραια! ειμαι πολυ χαρουμενη γενικα, το σπιτι βεβαια δεν ειναι και πολυ στα καλα του, ελπιζω οσο κοιμαται η μικρη να στρωθω λιγακι να κανω πεντε βασικα πραγματακια :?

σας φιλω!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Αν και σας διαβαζω συχνα,δεν γραφω οσο θα ηθελα.Θελω να ευχηθω σε ολες μας μια χρονια γεματη υγεια και χαρα.My billy λυπαμαι πολυ και ευχομαι τα καλυτερα δυνατα για την μητερα σου.Yotou να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και επειδη ξεχναω και αλλες κοπελες και δεν θελω ευχομαι να χαιρομαστε αυτους που αγαπαμε και να τους το δειχνουμε.Φιλακια σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...