Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα.όλο γράφετε κορίτσια δεν σας προλαβαίνω,τα διαβάζω και μετά ξεχνάω τι θέλω να γράψω...!

Εγώ πηγαίνω από τέλη Οκτώβρη γυμναστήριο γιατί μόνη μου όλο ξεκινούσα και μετά τα παρατούσα γιατί βαριόμουν.

ποιο είναι αυτό το πανί για τα τζάμια πείτε μου και μένα να το πάρω.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιωτα νομίζω πως μια κοπέλα αγόρασε καθισματάκι φαγητού αυτό που της είχες συστήσει, μπορείς να μου πεις ποιο ειναι γιατι προβληματιζομαι τι να τους παρω.

ναι, εγω πηρα αυτο που εχει και η γιωτα! ειναι ενα απλο, πολυ απλο απο τα ικεα. κοστιζει 20 ευρω μαζι με τον δισκο μπροστα ο οποιος αφαιρειται αν θελεις. ειναι ασπρο πλαστικο ολο και γιαυτον το λογο πανευκολο, μα πανευκολο στον καθαρισμο! εχει μια ζωνουλα γυρω απο τη μεση μονο. εμενα μου αρεσε παρα παρα παρα πολυ! ελπιζω αν το προτιμησεις να σε βολεψει κι εσενα το ιδιο!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

να μη ξεχασω να σας πω οτι:

υπαρχει ο αριθμος 1960 στον οποιο μπορουμε να καλουμε αν εχουμε δει καποιον αστεγο ανθρωπο στην αθηνα που χρειαζεται βοηθεια, ωστε να μεταφερθει σε καποιο ζεστο μερος για φαγητο και υπνο.

μου το ειπε ο συζηγος και το εμαθε απο facebook ελπιζω να ισχυει και να ειναι οπως τα λενε. :?


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μυρτούλα 3 όροφοι είναι πολύ κουραστικοί.... Δηλαδή άμα έχεις μωρό και ξυπνάει τη νύχτα για γάλα, κατεβαίνεις 2 ορόφους για να φτιάξεις γάλα?? Oh my God!

Και εμείς σε μεζονέτα είμαστε αλλά δίπατη... Τώρα λέω σε φίλους χαριτολογώντας ότι ενώ στα άλλα μου παιδιά ήμουν άνετη και έλεγα θα θηλάσω όσο θέλει το μωρό..(και θηλάσαμε πάνω από χρόνο...) για αυτό λέω θα θηλάσει θέλει δε θέλει :P δεν υπάρχει περίπτωση να κατεβαίνω μέσα στη νύχτα για να φτιάχνω γάλα... δημοκρατικές διαδικασίες λοιπόν.... ή β%ζί ή πείνα... ε θα το πείσω νομίζω :P (πλάκα κάνω έτσι??? απλά εύχομαι να θηλάσει.... αν όχι.. θα κάνουμε γυμναστική!)

και μένα ο θηλασμός με έσωσε σ αυτή τη φάση;) θα την κάνω και γω δίπατη, δεν μου ξεφεύγει τώρα που το βαλα σκοπό...είναι ή αυτό ή τα νεύρα μου...καταλαβαίνεις...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριαννα σε ευχαριστω! http://ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=1500 αυτο εννοεις? δεν ειναι καπως κοντο? Εσυ που καθεσαι οταν το ταιζεις? Σε εξυπηρετει περαν της καθαριοτητας?

Link to comment
Share on other sites

Μαριαννα σε ευχαριστω! http://ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=1500 αυτο εννοεις? δεν ειναι καπως κοντο? Εσυ που καθεσαι οταν το ταιζεις? Σε εξυπηρετει περαν της καθαριοτητας?

ναι σοφια μου, αυτο ειναι, δεν ειναι κοντο, καθομαι σε καρεκλα για να την ταισω, περαν της καθαριοτητας που δεν εχει πολλα μπιχλιμπιδια κ καθαριζει ευκολα, τα ποδια ειναι αποσπομενα κ μεταφερεται παντου πολυ ευκολα. ειναι πολυ σταθερο, δεν υπαρχει περιπτωση να τουμπαρει, κ φυσικα παμφθηνο.

καλησπέρα.όλο γράφετε κορίτσια δεν σας προλαβαίνω,τα διαβάζω και μετά ξεχνάω τι θέλω να γράψω...!

Εγώ πηγαίνω από τέλη Οκτώβρη γυμναστήριο γιατί μόνη μου όλο ξεκινούσα και μετά τα παρατούσα γιατί βαριόμουν.

ποιο είναι αυτό το πανί για τα τζάμια πείτε μου και μένα να το πάρω.

πανακι με μικροινες, το βρησκεις σε σουπερ μαρκετ

Αν και σας διαβαζω συχνα,δεν γραφω οσο θα ηθελα.Θελω να ευχηθω σε ολες μας μια χρονια γεματη υγεια και χαρα.My billy λυπαμαι πολυ και ευχομαι τα καλυτερα δυνατα για την μητερα σου.Yotou να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και επειδη ξεχναω και αλλες κοπελες και δεν θελω ευχομαι να χαιρομαστε αυτους που αγαπαμε και να τους το δειχνουμε.Φιλακια σε ολες

ευχαριστω πολυ!!!:P

γεια σας κοριτσια! σας εχω ευχαριστα! :D

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΙΟΚΑ ΤΗΣ!

ειχαμε τον μεγαλυτερο εδω στο σπιτι και περασαμε πολυ ωραια! ειμαι πολυ χαρουμενη γενικα, το σπιτι βεβαια δεν ειναι και πολυ στα καλα του, ελπιζω οσο κοιμαται η μικρη να στρωθω λιγακι να κανω πεντε βασικα πραγματακια :?

σας φιλω!

να σας ζησει το νεο μελος!!! να ειναι γερο κ τυχερο!

Καλησπέρα!Εδω πάλι....Εφτιαξα κιμά και ρυζι ναφάμε,επλυνα χόρτα για να κάνω αυριο σπανακόπιττα,εβαλα σκούπα,εκανα ενα πέρασμα στο μπάνιο,ξεσκόνισα σαλόνι και κουζίνα και αφού φαγαμε μάζεψα και την κουζίνα.Στο ενδιαμεσο πήρα και το παιδι μου από το σχολείο και πέρασα και από το φούρνο.

Σε λίγο θα φυγουμε για καρατε και ετσι καθομαι 10 λεπτα να χαλαρωσω.

Γιωτα ελπίζω να καλυτερευσει η κορούλα σου,πάρε πάντως τη γιατρο να την ενημερωσεις.

σαν να καλυτερευει,, εχει βηξει μονο 2 φορες απο τις 1. θα περιμενω ως το βραδυ η αυριο το πρωι κ θα παρω. ευχαριστω χρυσακι!

Κορούλες καλησπέρα.

Επιστρέψαμε στις 2.30 {πήγα απευθείας από τη δουλεια και πήρα το φιογκάκι}, φάγαμε και τώρα διαβάζουμε. Σε λίγο θα τον παω αγγλικά και μετά θα φύγω για δουλίτσα.

Τρεχάτε ποδαράκια μου σήμερα.

Ευχαριστώ για όσα κορίτσια με σκέφτονται... θα επανέλθω!!! ;);)

κουραγιο ειρηνακι μου!!!! τουλαχιστον πηρες κανα παυσιπονο για τους πονους?

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι και εγω...

Μαριαννα να σας ζησει το ανηψακι καλοτυχο να ειναι...

Γιωτα μου σιγουρα θα δεις βελτιωση στην μικρη,εμενα που η κορη μου ειχε βρογχιολιτιδα με μασκουλες aerolin flixotide kai atrovent μεσα σε μια βδομαδα ειχε καθαρισει..υπομονη Φαγαμε το μεσημερι μαζεψα την κουζινα αλλαξα και ταισα την μικρη κοιμηθηκε και ξαπλωσα και εγω μιση ωριτσα και ετοιμασα ζυμη για να κανω τυροψωμο..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια γεια σας!

ανεβασα ολες τις κουτες στο παταρι εκτος απο μια πολυ βαρια, πακεταρα κ καποιοα αλλα πραγματα που ειχα κανα 2 μηνες στο βρωμο ρουμ κ ειναι ετοιμα να πανε παταρι μολις ξεστολισει ο αντρας μου εξω για να τα ανεβασει ολα. συμμαζεψα το βρωμο ρουμ (ηταν χαλια παλι, πως τα καταφερνω να μην μενει πανω απο 1 εβδομαδα μαζεμενο?)

ξυπνησε η μικρη, της εφτιαξα την φρουτοκρεμα, την ταισα,την αλλαξα, ηρθε ο αντρας μου, εστρωσα φαγαμε,(ξαναεφυγε για δουλεια)μαζεψα, εβαλα τα πιατα στο πλυντηριο, τακτοποιησα κατι ρουχα της μικρης κ εφτιαξα ενα καφεδακι κ σας διαβαζω. λεω να σιδερωσω λιγακι.

πολυ κρυο πρεπει να κανει εξω, δεν εχω βγαλει ουτε την μυτη μου εξω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εδω ειμαι και εγω...

Μαριαννα να σας ζησει το ανηψακι καλοτυχο να ειναι...

Γιωτα μου σιγουρα θα δεις βελτιωση στην μικρη,εμενα που η κορη μου ειχε βρογχιολιτιδα με μασκουλες aerolin flixotide kai atrovent μεσα σε μια βδομαδα ειχε καθαρισει..υπομονη Φαγαμε το μεσημερι μαζεψα την κουζινα αλλαξα και ταισα την μικρη κοιμηθηκε και ξαπλωσα και εγω μιση ωριτσα και ετοιμασα ζυμη για να κανω τυροψωμο..

αρετη μου, μου ειχε πει η παιδιατρος οτι θα δω βελτιωση το 2ο 24ωρο, κ στις 4 το κλεισαμε το 2ο 24ωρο. ελπιζω να πανε ολα καλα.

τυροψωμο????????? μιαμμμμμμ!!! πως το κανεις?

Link to comment
Share on other sites

ναι σοφια μου, αυτο ειναι, δεν ειναι κοντο, καθομαι σε καρεκλα για να την ταισω, περαν της καθαριοτητας που δεν εχει πολλα μπιχλιμπιδια κ καθαριζει ευκολα, τα ποδια ειναι αποσπομενα κ μεταφερεται παντου πολυ ευκολα. ειναι πολυ σταθερο, δεν υπαρχει περιπτωση να τουμπαρει, κ φυσικα παμφθηνο.

Αυτό ακριβώς θα σε ρωτούσα αν ειναι σταθερό, γιατί ειδικά η μια μου η κόρη την προορίζω για ζογκλέρ , σκύβει συνέχεια από το ρηλάξ και μια μέρα έπεσε στο πατωμα , ευτυχώς το ρηλαξ ξταν στο πατωμα. Σε ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

ναι σοφια μου, αυτο ειναι, δεν ειναι κοντο, καθομαι σε καρεκλα για να την ταισω, περαν της καθαριοτητας που δεν εχει πολλα μπιχλιμπιδια κ καθαριζει ευκολα, τα ποδια ειναι αποσπομενα κ μεταφερεται παντου πολυ ευκολα. ειναι πολυ σταθερο, δεν υπαρχει περιπτωση να τουμπαρει, κ φυσικα παμφθηνο.

Αυτό ακριβώς θα σε ρωτούσα αν ειναι σταθερό, γιατί ειδικά η μια μου η κόρη την προορίζω για ζογκλέρ , σκύβει συνέχεια από το ρηλάξ και μια μέρα έπεσε στο πατωμα , ευτυχώς το ρηλαξ ξταν στο πατωμα. Σε ευχαριστω και παλι.

τιποτα!!! ευχομαι να σε βολεψει!

σιδερωσα ενα πλυντηριο της μπεμπας κ την ταισα, μπορει να σιδερωσω λιγα ακομα οταν κοιμηθει.

καληνυχτα κοριτσακια, τα λεμε αυριο!

Link to comment
Share on other sites

Γιωτα το τυροψωμο ειναι πολυ απλο θελει 1κ.γλ.αλατι,1κ.σ.ζαχαρη,μαγια(εβαλα περιπου 50γρ) ,2φλ.τσαγ χλιαρο νερο,αλευρι οσο παρει.διαλυεις την μαγια στο ενα φλ.τσ.νερο , βαζεις σε ενα μπωλ την ζαχαρη το μειγμα τς μαγιας ριχνεις λιγο αλευρι , το αλατι το δευτερο φλ νερο και ζυμωνεις.προσθετεις αλευρι μεχρι η ζυμη σου να μην κολλαει στα χερια σου αλλα να ειναι μαλακη.την αφηνεις να φουσκωσει περιπου 30-40λεπτα,βαζεις λαδακι στο ταψι , την απλωνεις και απο πανω ριχνεις τυρακι απλα το πιεζεις λιγο με τα δακτυλα σου να μπει λιγο στην ζυμη.κοβεις κομματακια βιταμ και το βαζεις διασπαρτα πανω και ψηνεις στους 200 για τρια τεταρτα περιπου..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...