Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σ ευχαριστω κ ολες σας για τις ευχες για την μαμα μου.

δυστυχως οι ελπιδες για ιαση ειναι ελαχιστες:( το μονο που ελπιζουμε ειναι οσος χρονος της μενει να περναει χωρις πονους(δυστυχως εχει φριχτους) κ να ειναι δυνατη οπως μεχρι τωρα.δεν εχει χασει το κουραγιο της παρα μονο τις στιγμες που ποναει. τους τελευταιους 10 μηνες που ξεκινησε η αρρωστια ειναι τουλαχιστον τους 7 μηνες μεσα στο νοσοκομειο βγαινει για λιγες μονο μερες κ μετα ξανα μεσα:( ομως κοιταει να εκμεταλλευεται τον χρονο της οσο αντεχει κ πολυ παραπανω απο αυτο.

ελπιζω ο μπαμπας σου να ξεπερασε το προβλημα του.

μακαρι να μην υπηρχαν τοσες πολλες αρρωστιες αλλα ολο κ περισοτερα ατομα ακουω με καρκινο ολο κ πιο νεα:(:(

Γιωτα οταν τσακωνομαι με τον αντρα μου για βλακεις συνηθως σταματαω μια στιγμη κ σκεφτομαι ολο αυτο που περναει η μαμα μου κ εμεις φυσικα μαζι...

κ δινω τοπο στην οργη. τιποτα δεν αξιζει οσο αυτο, ΥΓΕΙΑ!

Ο μπαμπάς μου έχει φύγει από τη ζωή...:cry:

Είχε μία σπάνια κακοήθεια, ήταν κι αυτός πολύ δυνατός και πολύ αισιόδοξος.

Στην καθημερινότητα -πέρα δηλαδή από τις φάσεις του νοσοκομείου- δεν ακολουθούσε τις οδηγίες των γιατρών για το πως θα έπρεπε να ζει.

Εκ των υστέρων λέω πως μάλλον σε καλό του βγήκε, όταν διαγνώστηκε οι γιατροί δώσανε 3 μήνες ζωής και τελικά έζησε 5,5 χρόνια όρθιος!

Δε σταμάτησε να βγαίνει έξω, να πηγαίνει τις διακοπές του κλπ

Link to comment
Share on other sites

my billy περαστικά εύχομαι.

αχ βρε γιώτα σε σκέφτομαι.τι να τους κάνεις που κάποιες φορές δεν σκέφτονται καθόλου.

την επόμενη φορά να τον αφήσεις να το κάνει αυτός,για να δει τη γλύκα...!

κι εδώ χιόνισε το πρωί αλλά μετά σταμάτησε δυστυχώς.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μυρτω ελπιζω να καταφερω και αργοτερα να κανω γυμναστηκα οσο για το σπιτι να το κανεις εγω που καποτε εμενα σε δυορωφη μεζονετα και παλι ειχα αγανακτησει

λοιπον εβαλα τη μασκα με η μπανανα στα μαλλια εβαλα μασκα στο προσωπο και τα πατσ στα ματια και μεριμενω παω να βαλω και τα γιουβαρλακια να γινονται και επιστρεφω


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια αν εχει καμια σας εμπειρία ή γνώμη σ αυτό ας μου πει Please:

όπως σας έχω ξαναπει το σπίτι μας είναι 3όροφη μεζονέτα...στο ισόγειο κουζίνα/καθιστικό, πρώτος σαλόνι-δεύτερος δωμάτια....έχουμε κατακουραστεί πια χώρια που καταντήσαμε να δίνουμε περί τα 500 μηνιαίως για πετρέλαιο...σκεφτόμαστε λοιπόν την κουζίνα που έχουμε να την μεταφέρουμε από το ισόγειο στον πρώτο - έχει παροχές - και το ισόγειο να μείνει κλειστό τελείως...οπότε θα έχουμε το σπιτι σε δυο επίπεδα στο ένα σαλοκουζίνα και στο άλλο τα δωμάτια.... για οικονομία χρημάτων αλλά κυρίως δυνάμεων:rolleyes::rolleyes::rolleyes:τι λέτε?πώς το ακούτε?Γίνεται λέτε αυτό?

Να το κάνεις αλλά να μην καταργήσεις την κουζίνα στο υπόγειο, να έχεις δύο κουζίνες.....εκτός και αν θέλεις να το κάνεις αποθήκη το υπόγειο!!! κάνε δηλαδή ένα μικρό κουζινάκι στον πρώτο όροφο για να διευκολύνεσαι.....το έχουν κάνει δύο γνωστοί μου έτσι

Link to comment
Share on other sites

μαγειρευω χωρια της μικρης γιατι μου εχει πει οχι αλατι ακομα κ αν θελω να μαγειρευω κατι που μπορει να το φαει η μικρη αναλατο κ μετα να βαζω στο δικο μας αφου της βγαλω την μεριδα της. αλλα εμεις τα φαγητα τα τρωμε αρκετα αλατισμενα κ δεν μπορω να φαω αναλατο φαγητο. οποτε της μαγειρευω ακομα χωρια μεχρι να μου δωσει το οκ για το αλατι.

Ετσι, πάω πάσο (αν και νομίζω ότι έχει καθυστερήσει να σας βάλει το αλάτι, αλλά αυτό είναι θέμα παιδιάτρου και δε μου αρέσει να αμφισβητώ παιδιάτρους - όπως δε θέλω να αμφισβητούν και οι άλλοι τη δική μας ποαιδίατρο)

Οσο για τον άντρα σου, πολύ καλά κάνατε και μιλήσατε. Εγώ περιμένω να βρω την κατάλληλη στιγμή πάντα και μονίμως τα κρατάω μέσα μου για... μέρες...

Και όχι μόνο για να ξεκαθαρίσουμε κάτι που δημιουργήθηκε μεταξύ μας, αλλά και για πιο απλά πράγματα. Για παράδειγμα, όταν έμαθα ότι ήμουν έγκυος του το είπα δύο μέρες μετά, γιατί δεν ήξερα πώς να ξεκινήσω την κουβέντα :rolleyes:


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ο άντρας μου είχε την καταπληκτική ιδέα να πάμε με το που σχολάσανε τα πιτσιρίκια και μέχρι να ανοίξω το μαγαζί (άλλο που το άνοιξα 6 και....) στους γονείς μου κοντά λίγο πριν τους Θρακομακεδόνες. Ξεσαλλώσανε τα πιτσιρίκια και εμείς βέβαια, φτιάξαμε και ένα υποτυπώδη χιονάνθρωπο, ξυλιάσαμε από το κρύο αλλά ήταν πολύυυυυ ωραία. Σας βάζω και φώτο....

Το χιονάκι μέσα στο οικόπεδο

530275_400876726661514_208890580_n.jpg

Θέα από το σπίτι προς τα έξω

36498_400876233328230_1726333659_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

.. και μένα αλλά τα αγνοώ! :tongue:

Ααααα, τα τζάμια είναι παιχνιδάκι βρε κορίτσια. Εχω πάρει το μαγικό πανάκι και όποτε βλέπω κάτι στραβό τσακ, το βρέχω (σαν βετέξ χρησιμοποιείται) και τα κάνω ένα πέρασμα και είναι τζάμι. Ένα λεπτό για το κάθε τζάμι x διπλή η μπαλκονόπορτα x μέσα έξω = 4 λεπτά υπόθεση. Δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε. Να το έχετε μόνο το πανάκι σε κοινή θέα οπότε με το που βλέπετε κάτι τσουπ... ούτε άζαξ, ούτε χημικά, σκέτο νεράκι του Θεού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σταυρουλίτσα τι είναι αυτα σήμερα με τις φωτό????Πολύ ομορφα!

Χαρα μακαρι να τα καταφερεις ,δυστυχώς βαριεμαι πολύ τη γυμναστικη ειδικά να κάνω μόνη μου .Η αλήθεια όμως είναι πως μετα τα 30 πρεπει να το προσπαθεις για να μεινεις σε καλή κατασταση αλλιως σε πήρε η μπαλα....

Μιρτούλα,μια χαρα μου φαίνεται η ιδεα σου,ειδικά αν εχεις αρκετο χωρο,ωστε να μην είσαι στριμωγμένη.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ααααα, τα τζάμια είναι παιχνιδάκι βρε κορίτσια. Εχω πάρει το μαγικό πανάκι και όποτε βλέπω κάτι στραβό τσακ, το βρέχω (σαν βετέξ χρησιμοποιείται) και τα κάνω ένα πέρασμα και είναι τζάμι. Ένα λεπτό για το κάθε τζάμι x διπλή η μπαλκονόπορτα x μέσα έξω = 4 λεπτά υπόθεση. Δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε. Να το έχετε μόνο το πανάκι σε κοινή θέα οπότε με το που βλέπετε κάτι τσουπ... ούτε άζαξ, ούτε χημικά, σκέτο νεράκι του Θεού.

με μικροίνες εννοείς?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μόλις μαζεύτηκα είχα δουλίτσα.

Πάω να παίξω και να ετοιμάσω το φιογκάκι για ύπνο και επανέρχομαι!

Σταυρουλίνι μου, και γω αυτό έχω και μάλιστα περί τα 10 χρόνια τουλάχιστον. Εχω γλυτώσει όσα πολυ σωστά λες. Κεφια δεν έχω να τα κάνω τα παλιο-τζάμια! :tongue:

Μακια σε ολες!

Υ.Γ.1 Βάσια, θα ανεβάσω και λατρεμένη σκηνή από τα "έργα μας".. αχ...;)

Υ.Γ. 2 Γιωτάκι, καλύτερα τα πραγματα?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...