Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ευχαριστώ κορούλα. Την προσέχω, σχετικά συχνά, γιατί όταν γίνεται χαμός με πιάνουν τα νεύρα μου ρε κόρες και δεν την παλευω... :?

Αχ......... πόσες τσάντες έχεις λέμε...;;;;;;;;;;;;;;;!!!! :shock::shock: :tongue:

Αχ όχι Ειρηνάκι μου, μη σκιάζεσαι, δεν είναι πολλές, 3-4 είναι καλοκαιρινές και χειμωνιάτικες μαζί (την εκκαθάρισή μου την έκανα πέρυσι) αλλά οι τσάντες, δύο κουτιά με τα καλά μου παπούτσια (άλλη θέση δεν υπάρχει για να τα βάλω), μία τσάντα με κάτι που δεν θυμάμαι τώρα τί, το σίδερο με το καλώδιό του, εεεε λίγα είναι αυτά για μία μικρή δίφυλλη ντουλάπα στο κάτω μέρος της;;; Ε λοιπόν σου λέω ότι είναι πολλά, πάαααρα πολλά. Γι' αυτό θα κατεβάσω κάτω τις τσάντες τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αδειασα το πλυντηριο πιατων κ τακτοποιησα τα πραγματα

εβαλα τα χτεσινα κ επλυνα κατσαρολες κ ταψια

εβαλα φασολαδα κ της μικρης το φαγητο

περασα μια το μπανιο

εστρωσα κρεβατια

εχω ξεστολισει τα παντα εκτος απο το δεντρο, τωρα θελω να τα πακεταρω

σιδερωσα ενα τραπεζομαντιλο για το τραπεζι κ εβαλα τα διακοσμητικα που ειχα πριν τα χριστουγεννα

μαζεψα τα παιχνιδια της μικρης

παω να πεταξω τα σκουπιδια (γινεται πανικος) κ να πακεταρω τα χριστουγεννιατικα.

υγ. διαθεση μηδεν :(

Γιωτάκι μου, αρχικά θα σου πω ότι συμφωνώ με τα κορίτσια.

Κάνε κάτι να σου ανέβει η διάθεση. Σταμάτα να σκέφτεσαι αυτά που σε στεναχωρούν και όταν είσαι αρκετά ήρεμη, κάνε μια συζήτηση με τον άντρα σου. Δεν μπορεί, θα βρεθεί μια λύση...

Τώρα κάτι άλλο που θέλω να σε ρωτήσω εδώ και καιρό (χωρίς παρεξήγηση). Γιατί μαγειρεύεις ακόμα χώρια φαγητό στη μικρή. Εγώ από όταν χρόνισε του δίνω από το δικό μας. Σπάνια θα του κάνω ξεχωριστό φαγητό. Συνήθως του κάνω χώρια την ψαρόσουπα, γιατί ο άντρας μου δεν είναι πολύ του ψαριού (αλλά και γιατί τα οικονομικά μου δε μου επιτρέπουν να κάνω φρέσκο ψάρι και για τους τρεις μας δύο φορές την εβδομάδα). Ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις. Απλώς, κουράστηκα πολύ όταν μαγείρευα δύο φαγητά την ημέρα και τώρα που μαγειρεύω για όλους το ίδιο έχω μία δουλειά λιγότερη, αρα χρόνο και όρεξη να κάνω άλλα πράγματα.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

φιλεναδιτσες μου καλησπερα τιμουτ κανετε??

εγω απο το πρωι κανω δουλιτσες εχτες ειχε γιορτη ο αντρουλης μου και ειχε ερθει ενα ζευγαρι φιλη μας η κοπελα ειναι και εγκυουλα και φαγαμε και τα παρατησα το βραδυ γιατι ηταν αργα και δεν αντεχα αλλο εχω ψεκαζει να καθαρισω και το φουρνο που ειναι απαραδεκτος να ξεστολισω το δεντρο και να μαζεψω ολα τα υπολοιπα να βαλω κανενα πληντυριο εχω αρκετο σιδερο και πρεπει επειγοντος να κανω τις ντουλαπες μου γιατι ειναι απαραδεκτες θα σας βγαλω και φωτο αλλα οχι οπως ειναι τωρα γιατι ντρεπομαι οταν θα ειναι κουκλες

οσο για τη περιποιηση εχω ξεκινησει και εγω πολυ συχνα τα μποτε σχεδον απο τη παραπονη πρωτοχρονιας γιατι το ειχα παρακανει ειχα αφησει πολυ τον ευατο μου θα κανω συχνα μασκες προσωπου και μαλλιων δε θα αφηνω και εχω τα μαλλια μου χαλια θα ξυριζω το ποδι πολυ συχνα γιατι το χειμωνα το ξεχναω συνεχεια θα κανω μανικιουρ πεντικιουρ πολυ πιο συχνα βρηκα και ενα βιντεακι που μου αρεσε και το κατεβασα για να ξεκινησω γυμναστηκη τουλαχιστουν 3 φορες την εβδομαδα και γενικα θα κανω τα παντα για να ειμαι μια θεα οπως ημουν προ παιδιων γιατι το οτι εκανα παιδια δε σημαινει οτι σταματησα να ειμαι γυναικα αυτα τα ολιγα και μια που λεμε για μποτε θα ηθελα να μοιραστω μια μασκα μαλλιων μαζι σας που θα κανω σημερα και θα σας πω τα αποτελεσματα μετα

1 μπανανα λιωμενη

3κσ μελι

3 κσ γαλα

5 κ γαλα

επισης θα κανω οπωσδηποτε και αυτο

http://www.beautetinkyriaki.gr/2012/01/to-mpanio-tis-kleopatras/

οποια εχει καμια φυσικη συνταγη για προσωπο δερμα μαλλια και οτι αλλο καλοδεχουμε

γιωτουλα μου μη κλαις να σε κανω μια μεγαλημεγαλη αγκαλια να χαμογελασεις??

στο λεω που ειμαι η πρωτη κλαψιαρα καθως ειμαι και καρκινος και πολυ πολυ ευαισθητη


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ κοπέλες για τις απαντήσεις για τις κρέμες ματιών. Πήρα vichy τελικά, είδομεν για τα αποτελέσματα....

Μάζεψα δέντρο και λοιπό στολισμό, εκτός από το μπισκοτόσπιτο που θα μας κάνει λίγο ακόμα παρέα πριν πεταχτεί.

Έχω ένα βουνό σίδερο σεντόνια - πετσέτες των καλεσμένων, αλλά σιγά σιγά αυτά. Τουλάχιστον τελείωσαν τα πλυσίματα...

Εκκρεμούν τα τζάμια του σπιτιού, είναι χ α λ ι α.... και σήμερα στον ήλιο.... αφήστε καλύτερα το πως φαινόντουσαν.....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω πολυ...

τον τελευταιο καιρο μαλωνουμε κυριως για θεματα του παιδιου κ οχι σοβαρα κατα την αποψη μου... να η κρεμα του παιδιου ειναι πηχτη, να το κρεας εχει παχος, την εβαλες νωρις για υπνο, να μην κλαψει κ την πιασει βηχας , πως της εδωσε το φαρμακο κτλ, το τελευταιο ηταν με το αερολιν, να της το κανουμε σαν παιχνιδι οπως το καναμε την πρωτη φορα, βρε δεν καθεται το παιδι, οχι να το κανουμε! ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΧΑΣΑ 2 ΨΕΚΑΣΜΟΥΣ και φυσικα εκανα την μεθοδο "με το ζορι", τεσπα δεν ειναι οι λογοι που με στεναχωρουν αλλα η αντιδραση του, λες κ εγω δεν το αγαπαω το παιδι, δεν το προσεχω, δεν το ποναω δεν δεν δεν..... μου την δινει που εχει αποψη στο πως φροντιζω το παιδι μεχρι κ την παραμικρη λεπτομερια. επισης με στεναχωρουν αυτα που λεει κ ο τροπος που τα λεει.

τελικως απο τα νευρα μου κατεβασα κουτες απο το παταρι, ξεστολισα δεντρα τα μαζεψα ολα πακεταρα κ ειναι ετοιμα για να ανεβουν.

ηρθε επανω μιλησαμε, ζητησε συγνωμη για την συμπεριφορα ΑΛΛΑ θεωρει οτι εχει δικιο στις παρατηρισεις. δηλαδη παλι απο την αρχη ειμαστε. μεσα σε ολα του ειπα οτι η σχεση μας επειδη δεν ειναι εξ αιματος δηλ δεν ειμαι η μανα του η ο πατερας του να μου μιλαει οπως του ερχεται κ μετα δεν τρεχει τιποτα. η σχεση η δικη μας πρεπει να εχει σεβασμο κ εκτιμηση πρωτα απο ολα κ καθημερινη φροντιδα κ χτισιμο. παλι μουτρα μου κραταει ενω εγω θα επρεπε να μην του μιλαω, τεσπα, το μονο που του ειπα ειναι οτι χαρις της οικογενιακης μας γαληνης δεν ανοιγω το στομα μου κ πολλες φορες δεν το ανοιγω σε αντιθεση με εκεινον που οτι του ερθει στο κεφαλι το λεει.

πραγματικα με εχει κουρασει αυτη η κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κάτι άλλο που θέλω να σε ρωτήσω εδώ και καιρό (χωρίς παρεξήγηση). Γιατί μαγειρεύεις ακόμα χώρια φαγητό στη μικρή. Εγώ από όταν χρόνισε του δίνω από το δικό μας.

μαγειρευω χωρια της μικρης γιατι μου εχει πει οχι αλατι ακομα κ αν θελω να μαγειρευω κατι που μπορει να το φαει η μικρη αναλατο κ μετα να βαζω στο δικο μας αφου της βγαλω την μεριδα της. αλλα εμεις τα φαγητα τα τρωμε αρκετα αλατισμενα κ δεν μπορω να φαω αναλατο φαγητο. οποτε της μαγειρευω ακομα χωρια μεχρι να μου δωσει το οκ για το αλατι.

Link to comment
Share on other sites

Αχ όχι Ειρηνάκι μου, μη σκιάζεσαι, δεν είναι πολλές, 3-4 είναι καλοκαιρινές και χειμωνιάτικες μαζί (την εκκαθάρισή μου την έκανα πέρυσι) αλλά οι τσάντες, δύο κουτιά με τα καλά μου παπούτσια (άλλη θέση δεν υπάρχει για να τα βάλω), μία τσάντα με κάτι που δεν θυμάμαι τώρα τί, το σίδερο με το καλώδιό του, εεεε λίγα είναι αυτά για μία μικρή δίφυλλη ντουλάπα στο κάτω μέρος της;;; Ε λοιπόν σου λέω ότι είναι πολλά, πάαααρα πολλά. Γι' αυτό θα κατεβάσω κάτω τις τσάντες τουλάχιστον.

Αμα δεν έχεις αποθηκευτικούς χώρους... βράστα! :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλεναδιτσες μου καλησπερα τιμουτ κανετε??

εγω απο το πρωι κανω δουλιτσες εχτες ειχε γιορτη ο αντρουλης μου και ειχε ερθει ενα ζευγαρι φιλη μας η κοπελα ειναι και εγκυουλα και φαγαμε και τα παρατησα το βραδυ γιατι ηταν αργα και δεν αντεχα αλλο εχω ψεκαζει να καθαρισω και το φουρνο που ειναι απαραδεκτος να ξεστολισω το δεντρο και να μαζεψω ολα τα υπολοιπα να βαλω κανενα πληντυριο εχω αρκετο σιδερο και πρεπει επειγοντος να κανω τις ντουλαπες μου γιατι ειναι απαραδεκτες θα σας βγαλω και φωτο αλλα οχι οπως ειναι τωρα γιατι ντρεπομαι οταν θα ειναι κουκλες

οσο για τη περιποιηση εχω ξεκινησει και εγω πολυ συχνα τα μποτε σχεδον απο τη παραπονη πρωτοχρονιας γιατι το ειχα παρακανει ειχα αφησει πολυ τον ευατο μου θα κανω συχνα μασκες προσωπου και μαλλιων δε θα αφηνω και εχω τα μαλλια μου χαλια θα ξυριζω το ποδι πολυ συχνα γιατι το χειμωνα το ξεχναω συνεχεια θα κανω μανικιουρ πεντικιουρ πολυ πιο συχνα βρηκα και ενα βιντεακι που μου αρεσε και το κατεβασα για να ξεκινησω γυμναστηκη τουλαχιστουν 3 φορες την εβδομαδα και γενικα θα κανω τα παντα για να ειμαι μια θεα οπως ημουν προ παιδιων γιατι το οτι εκανα παιδια δε σημαινει οτι σταματησα να ειμαι γυναικα αυτα τα ολιγα και μια που λεμε για μποτε θα ηθελα να μοιραστω μια μασκα μαλλιων μαζι σας που θα κανω σημερα και θα σας πω τα αποτελεσματα μετα

1 μπανανα λιωμενη

3κσ μελι

3 κσ γαλα

5 κ γαλα

επισης θα κανω οπωσδηποτε και αυτο

http://www.beautetinkyriaki.gr/2012/01/to-mpanio-tis-kleopatras/

οποια εχει καμια φυσικη συνταγη για προσωπο δερμα μαλλια και οτι αλλο καλοδεχουμε

γιωτουλα μου μη κλαις να σε κανω μια μεγαλημεγαλη αγκαλια να χαμογελασεις??

στο λεω που ειμαι η πρωτη κλαψιαρα καθως ειμαι και καρκινος και πολυ πολυ ευαισθητη

Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου, κουκλί μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εκκρεμούν τα τζάμια του σπιτιού, είναι χ α λ ι α.... και σήμερα στον ήλιο.... αφήστε καλύτερα το πως φαινόντουσαν.....

.. και μένα αλλά τα αγνοώ! :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω πολυ...

τον τελευταιο καιρο μαλωνουμε κυριως για θεματα του παιδιου κ οχι σοβαρα κατα την αποψη μου... να η κρεμα του παιδιου ειναι πηχτη, να το κρεας εχει παχος, την εβαλες νωρις για υπνο, να μην κλαψει κ την πιασει βηχας , πως της εδωσε το φαρμακο κτλ, το τελευταιο ηταν με το αερολιν, να της το κανουμε σαν παιχνιδι οπως το καναμε την πρωτη φορα, βρε δεν καθεται το παιδι, οχι να το κανουμε! ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΧΑΣΑ 2 ΨΕΚΑΣΜΟΥΣ και φυσικα εκανα την μεθοδο "με το ζορι", τεσπα δεν ειναι οι λογοι που με στεναχωρουν αλλα η αντιδραση του, λες κ εγω δεν το αγαπαω το παιδι, δεν το προσεχω, δεν το ποναω δεν δεν δεν..... μου την δινει που εχει αποψη στο πως φροντιζω το παιδι μεχρι κ την παραμικρη λεπτομερια. επισης με στεναχωρουν αυτα που λεει κ ο τροπος που τα λεει.

τελικως απο τα νευρα μου κατεβασα κουτες απο το παταρι, ξεστολισα δεντρα τα μαζεψα ολα πακεταρα κ ειναι ετοιμα για να ανεβουν.

ηρθε επανω μιλησαμε, ζητησε συγνωμη για την συμπεριφορα ΑΛΛΑ θεωρει οτι εχει δικιο στις παρατηρισεις. δηλαδη παλι απο την αρχη ειμαστε. μεσα σε ολα του ειπα οτι η σχεση μας επειδη δεν ειναι εξ αιματος δηλ δεν ειμαι η μανα του η ο πατερας του να μου μιλαει οπως του ερχεται κ μετα δεν τρεχει τιποτα. η σχεση η δικη μας πρεπει να εχει σεβασμο κ εκτιμηση πρωτα απο ολα κ καθημερινη φροντιδα κ χτισιμο. παλι μουτρα μου κραταει ενω εγω θα επρεπε να μην του μιλαω, τεσπα, το μονο που του ειπα ειναι οτι χαρις της οικογενιακης μας γαληνης δεν ανοιγω το στομα μου κ πολλες φορες δεν το ανοιγω σε αντιθεση με εκεινον που οτι του ερθει στο κεφαλι το λεει.

πραγματικα με εχει κουρασει αυτη η κατασταση.

... και είναι και πολύ λογικό να σε έχει κουράσει.

Του μιλησες πολύ σωστά και ελπίζω να σκεφτεί όσα του είπες.

Τα λόγια δεν ξεχνούνται, πες του χαιρετίσματα... κρίμα σε αυτή την ηλικία να μην το έχει εμπεδώσει... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

.. και μένα αλλά τα αγνοώ! :tongue:

κ εγω τα αγνοω! αφου την προηγουμενη εβδομαδα τα εκανα μερα παρα μερα σχεδον, μεσα εξω κ δεν κρατουσαν ουτε μια μερα:evil: εξω βροχη αερας κ μεσα φουλ υδρατμοι σταζουν!

τελικα δεν μπηκε σημερα η μαμα αυριο πρωι θα την παω νοσοκομειο.

τελος σιδερο εφτιαξα κ τις αποθηκες πεταξα(για δωσιμο δλδη) κ πραγματα ξανα μα που ξεφυτρωνουν ενα σωρο αχρηστα??!!

βγηκα κ σκουπισα ξανα σημερα τα μπαλκονια με το που ελιωσε λιγο το χιονακι:D

yotou οχι αλλα δακρυα ξερω οτι αυτη ειναι η χειροτερη ψυχολογικη πιεση

(την βιωνω κ εγω με αλλους τροπους) αφου λοιπον τα κανει ολα καλυτερα σε σχεση ,με το παιδι ας φτιαξει εκεινος την κρεμα ας δωσει εκεινος το φαρμακο ας τα κανει μονος του καλε, ο κυριος perfect dad!:rolleyes:

εγω ειμαι πολυ σκληροπετση για να κλαψω πια για αυτα.... απλα τον γραφω:tongue: κ κανω το δικο μου!!!!!!!:cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

... και είναι και πολύ λογικό να σε έχει κουράσει.

Του μιλησες πολύ σωστά και ελπίζω να σκεφτεί όσα του είπες.

Τα λόγια δεν ξεχνούνται, πες του χαιρετίσματα... κρίμα σε αυτή την ηλικία να μην το έχει εμπεδώσει... :?

του εκανα της εξης μια ερωτηση: στα 5 χρονια που ειμαστε μαζι, σου εχω μιλησει ποτε ασχημα? εχω φωναξει?????? (απο μονη μου οχι να το προκαλεσει εκεινος) δεν ειχε να πει κατι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...