Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

βασια θα το κανω μες την εβδομαδα κακομοιρα μου 8/2 παω στο γιατρο να εισαι ετοιμη θα περασω να σε παρω:mrgreen:

διευκρινησεις φαρινα τη κοκκινη;που βαζουμε και στο κεικ;

Ναι την κόκκινη φαρινάπ 500 γρ! Να μου το πεις νωρίτερα για να σε περιμένω χαχαχαχαχαχα

Α και ξέχασα να σας πω ότι το αλκοόλ της μπύρας εξατμίζεται με το ψήσιμο, οπότε μην σας προβληματίζει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:P:pχα χα εισαι απιστευτη:tongue::tongue:!!!!!

κ εγω θα κομμωταριστω εντος της εβδομαδος. εχει γεννεθλια ο μικρουλης μου κ πρεπει να ειμαι σουπερ!

σερφαρω για ιδεες θελει τουρτα κτλ ben 10:rolleyes: αλλα δεν μου αρεσει καθολου σαν θεμα! δεν ξερω πως του κολλησε:confused: δεν βέπει ουτε το καρτουν ουτε εχουμε τετοιο παιχνιδι σπιτι.

βρε ποοοσες τουρτες του εδειξα στο νετ αλλα ΑΜΕΤΑΠΕΙΣΤΟΣ!

προχθες βουτηξε απο τα τζαμπο κ ενα πακετο με πιατα ben 10 κ μου δηλωσε: εδω θα φαμε την τουλτα με τους φιλους μου!

θα προσαρμοστω λοιπον:cool:

αχ! αν δεν μπορω να του αλλαξω την γνωμη απο τα 3 του αλι κ τρισαλι....;)

φυσικα καθε ιδεα απο τα πολυταλαντα κ ευφανταστα μυαλα σας ευπροσδεκτη:-P

Χα,χα και εγώ αναρωτιουμουνα πως ο μικρος μου ξέρει όλα αυτα με τους παράξενους ήρωες!!!

Στο jumbo εχει πέσει η τιμή τους μια και ειναι παλιοτερο θέμα!!!

Αλλιως χαρτοπετσέτες σε πράσινο χρώμα και το ιδιο και αντικειμενα !!!

Για να διακοσμήσεις πιο οικονομικά πέρνεις σε μονοχρωμα διάφορα και βάζεις αυτοκολλητα!!

Τουρτα ζήτα απο τον ζαχαροπλάστη τετράγωνη με πρασινο φόντο και αγόρασε ένα παιχνιδι της αρεσκειας σου σε ben 10 - έτσι θα σου βγει σουπερ η τουρτα και πιο οικονομική

Αν θέλεις οικονομικά δωράκια για το πάρτυ - αγόρασε πράσινα μικρά τσιγκινα απο jumbo 0,50 και γέμισε τα απ'εξω αυτοκόλλητα με ben 10 και καραμέλάκια μέσα....

Πράσινα μπλε μπαλονάκια!!!

Τι σκεφτεσαι να κάνεις μπορεις αν έχεις χρόνο και θέλεις να κάνεις εκτυπώσεις με ben 10 απο το internet και να τα κάνεις αρκετά και να πάρεις και μαρκαδόρους και να τα κάνεις δωράκια ...

Τα ιδια μπορουν να γινουν και σουπλάν για τα πιατάκια για τα παιδιά!!!

http://www.activityvillage.co.uk/templates.htm

http://www.morningkids.net/coloring-pages-652-en-ben-10.html

το δευτερο site έχει ben 10 :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Τι κανετε; Ειχα να μπω μερες, αλλα τα καταφερα να σας διαβασω.

Δε θυμ'αμαι να σχολιάσω πολλά, εκτός από το περιστατικό με τον ταξιτζή, που δε με ξάφνιασε ιδιαίτερα, αλλά με έβαλε πάλι στις γνωστές σκέψεις (του τύπου, πόσοι ανώμαλοι υπάρχουν πια?).

Επίσης, Ειρήνη μου, καλή αρχή με την αυτοάμυνα.

Στα δικά μας τώρα... Το σπιτάκι μου είναι μαζεμένο, θέλει μόνο ένα ξεσκόνισμα και ένα πέρασμα με την ηλεκτρική. Επίσης, έχω ένα πλυντήριο του παιδιού για σίδερο, το οποίο θα το κάνω το μεσημέρι. Εχω και ένα πλυντήριο που περιμένει να πλυθεί (κι αυτό μάλλον το μεσημέρι θα το βάλω).

Σας αφήνω... πάω να δω το μικρό μου, που απ' ότι ακούω ξυπνάει.

Φιλιά πολλά σε όλες!!!

Ευχαριστώ Μαρί μου! :P

Να μου φιλήσεις τον κούκλο! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και καλη βδομαδα να εχουμε!!

Χθες δεν προλαβα να μπω καθολου το πρωι ξυπνησα με πολυ εντονο πονοκεφαλο και πονο στο στομαχι μου και μεχρι το μεσημερι σερνομουν..μονο μια μακαροναδα εκανα και το φαγητο τηςμικρης..αργοτερα αφου συνηλθα καπως εκανα ολες τις δουλειες,αλλαξα σεντονια στα υπνοδωματια αλλαξα και τις παπλωματοθηκες,επλυνα το μπανιο καλα και αλλαξα πετσετες,σκουπισα, ξεσκονισα,σφουγγαρισα εβαλα ενα πλυντηριο και το απλωσα καθαρισα την κουζινα,εκανα τις εσωτερικες πορτες,σιδερωσα λιγα ρουχαλακια για να μην μαζευονται και το βραδακι αναψαμε το τζακι καναμε ολοι τα μπανακια μας και χαλαρωσαμε..σημερα απλα εστρωσα κρεβατια και εκανα ενα συμμαζεμα και εφτιαξα το φαγητο,αρακα για σημερα..

My billy ευχομαι καλα αποτελεσματα στη μαμα σου..εσυ κοιτα να γινεις κουκλα και ασε το μικρο να διαλεξει οτι θελει,εξαλλου ειναι τα γενεθλια του..τα παιδια εχουν αποψη για ολα απο πολυ μικρη ηλικια..

Τιγρακι πολυ ωραια τα δωρακια σου μπραβο στη νονα..

Ειρηνη καλη αρχη στην αυτοαμυνα να μας πεις εντυπωσεις..

Βασια πολυ ευκολη η συνταγη για το ψωμακι θα το δοκιμασω σιγουρα..λιγουρευτηκα και το φαγητο σου..

Γιωτα μπραβο που περασατε ομορφα..οιαντρες ποτε δεν χρειαζονται κατι αλλα οταν τους το παρεις χαιρονται περισσοτερο και απο τα μικρα παιδια..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

πολυ μ'αρεσεις κοριτσι σατανικο, αντε να γεννησω και εγω και μετα θα ξαμολυθω, τωρα ειμαι σεμνη και ταπεινη και ο αθωος συζυξ νομιζει οτι κανω οικονομια:lol::lol::lol:

τι μικρος και αθωος που ειναι:tongue:;)

Τιγρίδου-πονηρίδου!!!!!!!!! :twisted::tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!:)

Είμαι στο σπίτι σήμερα χωρίς να κάνω τίποτα σπουδαίο ή μάλλον τα κάνω όλα σερνόμενη.

Από χθες είμαι πιασμένη, πονάει όλο μου το κορμί και έχω απίστευτη καταρροή:(:evil:

Η παρασκευή είναι μια μέρα που δε θέλω να τη θυμάμαι...

Εφαγα απίστευτη βροχή, τράβηξα τρομερή ταλαιπωρία και το πρωί είχα αδιαθετήσει κιόλας:evil:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλη εβδομαδα!!!

Ευχομαι να ειναι καλύτερη απο την προηγουμενη!!!

Την Παρασκευη ουτε που θέλω να την θυμάμαι - βραχικα τοσο πολυ που γυρισα σπιτι πριν το μάθημα για να αλλαξω!!!

Σερνομουν το ΣΚ...ηρθαν και οι Ρώσοι όπως έλεγε και η γιαγια μου...

Λιγο στεναχωρέθηκα το Σάββατο γιατι δεν πέρασαν 2 μαθητές μου στο τεστ, εχουν μπει στην εφηβεια και δεν θέλουν με τιποτα να συγκεντρωθουνε!!!

Τα νευρα μου... !!!

Εχτες έκανα πολύ όμορφα mafin αλμυρα !!! Με φέτα και μανιτάρια!!!!

Σας φιλώ γλυκά!!!

Προ-εφηβεία και εφηβεία, είναι ζόρικη περίοδος... :|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι έκανες πολύ καλά που έβαλες την ιστορία με το ταξί.

Εκ πείρας -μιας και έχω χρησιμοποιήσει άπειρες φορές ταξί στη ζωή μου- έχω να πω κάτι που κάνω εγώ:

Οταν αισθάνομαι κάπως περίεργη την κατάσταση παίρνω τηλέφωνο κάπου -τον άντρα μου, τη φίλη μου, την αδερφή μου -και κάνω ότι μιλάω με υφιστάμενο μου και δίνω οδηγίες σε σχέση με τη δουλειά.

Εννοείται από το ύφος που μιλάω, πως είμαι προϊστάμενος ψυχρός και τυπικός.

Λοιπόν, σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις αφήνω να εννοηθεί πως δουλεύω σε σημαντικό πόστο στην ασφάλεια:rolleyes::rolleyes::tongue:

Αυτό θα το κάνω και σε περίπτωση που δε βρίσκω κάποιον να μιλήσω, βάζω το κινητό στο αθόρυβο, μη χτυπήσει κι όλας ξαφνικά και κάνω πως μιλάω.

Ταξί με άλλον μέσα θα πάρω μόνο όταν θα έχει ακόμα το φως της ημέρας μέχρι να φτάσω στον προορισμό μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσακια μου καλησπερα

δυστυχως σας εχασα δε προλαβα να διαβασω τη εχετε γραψει

εμεις σημερα εχουμε σουτζουκακια

ο μεγαλος μου ειναι με αερολιν και φλεξοταιντ εχει βηχα αλλα ευτυχως κοιμαται το βραδυ δεν εχει τοσο εντονο ευχομαι να γινει γρηγορα καλα ευτυχως δεν εχει και πυρετο αν οχι σημερα το πρωι θα ερθει παιδιατρος να τα δει και τα δυο και να κανουμε εμβολιο στο μικρο εχω και αγχος για το μικρο πραγματικα δε θα το αντεξω ν κολλησει θα πεθανω απο στεναχωρια ισως να ακουθγομαι υπερβολικη αλλα ευχομαι σε καμια μανουλα να μη περασει αυτο που ειχα περασει εγω οτν ο μεγαλος μου ηταν 2,5-3 μηνων πφφφφφφφφφφφφ

εχτες παρολα αυτα εκανα πολλες πολλες δουλιτσες σιδερωσα και τ αασιδερωτα τωρα εχω να πλυνω αλλα 3-4 καθαρισα το ψυγειο εκανα μπιφτεκια και τον υπολοιπο κιμα που περισεψε τον εχω καταψυξη να κανω μια μερα κεφτεδακια εχω απο 63 εφτασα τα 61,4 και εχω χασει και 2 ποντους απο κοιλια,3 απο μεση και 3 απο γοφους και πολυ χαρηκα το σπιτακι μου ειναι καθαρο και μαζεμενο και σημερα δε θα κανω τιποτα

αυτα προς το παρων ελπιζω να μην εχω χασει τιποτα σοβαρο

σας φιλω


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πηρα το ανθρωπακι απο το σχολειο γυρισαμε αλλαξαμε πλυθηκαμε και τωρα παιζει λιγο και εγω σας διαβαζω.

σκεφτομαι ομως πολυ σοβαρα να τον βουτηξω να χουχουλιασουμε στο κρεβατι μου και να χαμηλωσω και τηλ απλα τον αντρουλη θα ενημερωσω να μην ανυσηχει να κλεισω και πατζουρια και αντε γεια;)

οπως καταλαβατε νυσταζω μια που ολο το βραδυ εκοβα διαδρομες κρεβατοκαμαρα -μπανιο:?

καλο μεσημερι:tongue:


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι έκανες πολύ καλά που έβαλες την ιστορία με το ταξί.

Εκ πείρας -μιας και έχω χρησιμοποιήσει άπειρες φορές ταξί στη ζωή μου- έχω να πω κάτι που κάνω εγώ:

Οταν αισθάνομαι κάπως περίεργη την κατάσταση παίρνω τηλέφωνο κάπου -τον άντρα μου, τη φίλη μου, την αδερφή μου -και κάνω ότι μιλάω με υφιστάμενο μου και δίνω οδηγίες σε σχέση με τη δουλειά.

Εννοείται από το ύφος που μιλάω, πως είμαι προϊστάμενος ψυχρός και τυπικός.

Λοιπόν, σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις αφήνω να εννοηθεί πως δουλεύω σε σημαντικό πόστο στην ασφάλεια:rolleyes::rolleyes::tongue:

Αυτό θα το κάνω και σε περίπτωση που δε βρίσκω κάποιον να μιλήσω, βάζω το κινητό στο αθόρυβο, μη χτυπήσει κι όλας ξαφνικά και κάνω πως μιλάω.

Ταξί με άλλον μέσα θα πάρω μόνο όταν θα έχει ακόμα το φως της ημέρας μέχρι να φτάσω στον προορισμό μου.

σε βρισκω πολυ οργανωμενη;)


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια δεν υπάρχει!!! Δεν υπάρχει λέμε το ψωμί που έφτιαξα.....χαράαααα ακούς????????

Το άλλο που είχα φτιάξει παλιότερα ώραίο ήταν αλλά του έλειπε η μυρωδιά......τώρα αυτό το καινούργιο εκτός του ότι είναι πανεύκολοοοοο είναι τόσο μυρωδάτο!!!

Θέλω να το φάω όλο!

Γράψτε συνταγή! Εύκολο ψωμί

1 φαρίνα 500 γρ

1 κουτάκι μπύρας 330 μλ

λίγο αλάτι και λίγη ρίγανη!

Ρίχνεις πρώτα την μπύρα σε ένα μπώλ και μετά ρίχνεις το αλεύρι και ανακατεύεις, βάζεις 1 κουταλάκι γλυκού κοφτό αλάτι και 1 κουταλάκι γλυκού κοφτό ρίγανη και το ανακατεύεις.....έχεις καβάτζα και λίγο αλεύρι ακόμα για να μην κολλάει στα χέρια η ζύμη.....ζυμώνεις πολύ καλά και μόλις γίνει μια μπάλα το βάζεις στο φούρνο πάνω σε λαδόκολλα για 30 λεπτά στους 200 βαθμούς, μέχρι να ροδίσει!

Τέλειο σας λέω!

υγ. πάω να παραγγείλω μια κελεμπία χαχαχαχααχαχαχ

κακουργα τι μου κανεις παω τωρα να το φτιαξω απο οτι καταλαβα δε κανεις κανενα φουσκωμα ε??


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

evi, έχω κι εγώ σχέση με τα Τρίκαλα, είναι ο άντρας μου από κει:D

Για μένα είναι από τις πιο όμορφες επαρχιακές πόλεις (νούμερο ένα -για μένα- είναι τα Χανιά), πάρα πολύ ανθρώπινη, με υπέροχους ανθρώπους στην πλειοψηφία τους και με κάτι πουτίγκες super.

Nα μην πω για την αγωγή που έχουν στο δρόμο, πρέπει να είναι η μοναδική πόλη πανελλαδικά που οι οδηγοί σταματάνε πάντα στις διαβάσεις των πεζών.

Επίσης είναι όλος ο νομός πολύ όμορφος, έχει απίστευτες διαδρομές αλλά ένα πολύ μεγάλο μειονέκτημα: δε βρέχεται πουθενά από θάλασσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...