Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν κορίτσια δεν υπάρχει!!! Δεν υπάρχει λέμε το ψωμί που έφτιαξα.....χαράαααα ακούς????????

Το άλλο που είχα φτιάξει παλιότερα ώραίο ήταν αλλά του έλειπε η μυρωδιά......τώρα αυτό το καινούργιο εκτός του ότι είναι πανεύκολοοοοο είναι τόσο μυρωδάτο!!!

Θέλω να το φάω όλο!

Γράψτε συνταγή! Εύκολο ψωμί

1 φαρίνα 500 γρ

1 κουτάκι μπύρας 330 μλ

λίγο αλάτι και λίγη ρίγανη!

Ρίχνεις πρώτα την μπύρα σε ένα μπώλ και μετά ρίχνεις το αλεύρι και ανακατεύεις, βάζεις 1 κουταλάκι γλυκού κοφτό αλάτι και 1 κουταλάκι γλυκού κοφτό ρίγανη και το ανακατεύεις.....έχεις καβάτζα και λίγο αλεύρι ακόμα για να μην κολλάει στα χέρια η ζύμη.....ζυμώνεις πολύ καλά και μόλις γίνει μια μπάλα το βάζεις στο φούρνο πάνω σε λαδόκολλα για 30 λεπτά στους 200 βαθμούς, μέχρι να ροδίσει!

Τέλειο σας λέω!

υγ. πάω να παραγγείλω μια κελεμπία χαχαχαχααχαχαχ

Κορίτσι να σε ρωτησω κάτι? Παίζει ρόλο τι μπύρα θα χρησιμοποιήσεις? μαύρη η ξανθιά?οτι να ναι?

Πάντως φαίνεται τέλειο, θα το κάνω σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Βάσια μου, πάρα πολύ όμορφα το μποτάκια, απίστευτη τιμή, με γεια της:P

Μα καλά 35 νούμερο πρώτη δημοτικού;:shock:

Για ρώτα τη, πρώτη γυμνασίου τι έχει σκοπό να φοράει;:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγο επέστρεψα σπίτι.Πήγα τον μικρο στο γιατρο πάλι λαρυγγίτιδα εχει κανει(το ηξερα δηλαδη),λόγω καποιας ιωσης.Την περνάει ελαφρια αλλα σε συνδυασμό με αλλεργιες του κανει τις λαρυγγίτιδες.

Πηγα σούπερ μάρκετ,μανάβικο ,φαρμακειο και πήρα μια κρεμα ημερας αφου τελειωσε η δική μου και ενα σκούρο μανον,μηπως βαψω τα νυχια μου το βραδυ,πήγα και το μικρο να βγαλει φωτο που χρειάζεται για το καρατε,πήγα στη λογιστρια και γενικως σε αλλες μικροδουλίτσες .

Είχα πάρει ψαρια για ψαρόσουπα αλλα επειδη δεν προλάβαινα να την ετοιμάσω εβαλα μακαρονάδα.Αερισα το σπίτι,ακομη ανοιχτο το εχω,εβαλα τα ριχταρια στο πλυντηριο και ελπίζω να στεγνωσουν μέχρι το βράδυ,απλωσα αλλο ενα πλυντηριο ,εβγαλα εξωω τα παπλώματά μας,τακτοποίησα τα πραγματα του σούπερ μάρκετ και πάω να συνεχισω με τα υπόλοιπα.Θα σας διαβάσω αργότερα με ησυχία.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βάσια μου, πάρα πολύ όμορφα το μποτάκια, απίστευτη τιμή, με γεια της:P

Μα καλά 35 νούμερο πρώτη δημοτικού;:shock:

Για ρώτα τη, πρώτη γυμνασίου τι έχει σκοπό να φοράει;:tongue:

βρε κοριτσια με προβληματισατε με τα νουμερα εμενα ο δικος μου (αγορι βεβαια ισως να εχει και διαφορα δε ξερω)ειναι 3 χρονων και παμε για 29 το σεπτεμβριο φοραγε 25,5 και τωρα 29:shock::shock::shock:


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι να σε ρωτησω κάτι? Παίζει ρόλο τι μπύρα θα χρησιμοποιήσεις? μαύρη η ξανθιά?οτι να ναι?

Πάντως φαίνεται τέλειο, θα το κάνω σήμερα.

εγώ έβαλα άμστελ χαχαχαχα δεν ξέρω αν κάνει δουλειά και με μαύρη μπύρα!

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια με προβληματισατε με τα νουμερα εμενα ο δικος μου (αγορι βεβαια ισως να εχει και διαφορα δε ξερω)ειναι 3 χρονων και παμε για 29 το σεπτεμβριο φοραγε 25,5 και τωρα 29:shock::shock::shock:

έτσι είναι χαρά...ειδικά τα αγοράκια έχουν και μεγαλύτερο πόδι! εμένα η μικρή φοράει τώρα 28 νούμερο και είναι 4 άρα και ο δικός σου φοράει μεγάλο νούμερο για την ηλικία του! δεν πειράζει μια χαρά είναι!

Link to comment
Share on other sites

Όμορφες μου μπουρμπουλίθρες,

Επιστρέψαμε από το σχολείο, το φιογκάκι ήδη τρώει, εγώ θα περίμενω τον άντρα μου να φάμε μαζί.

Σήμερα το μενού λέει σύντομο φαγάκι οπότε έβαλα λεμονάτες πατατούλες λεπτοκομένες στον φούρνο με λουκάνικα.

DSC01327_zpsa9fdac85.jpg

Έχει ήλιο και λέω να το εκμεταλλευτώ και να "πλακώσω" τα πλυντήρια.. το σκέφτομαι γιατί αύριο δουλεύω πρωί-βράδυ.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


έτσι είναι χαρά...ειδικά τα αγοράκια έχουν και μεγαλύτερο πόδι! εμένα η μικρή φοράει τώρα 28 νούμερο και είναι 4 άρα και ο δικός σου φοράει μεγάλο νούμερο για την ηλικία του! δεν πειράζει μια χαρά είναι!

βασια μου πες μουθ λιγο για το ψωμι αν καταλαβα καλα δε χρειαζεται φουσκωμα σωστα??


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Όμορφες μου μπουρμπουλίθρες,

Επιστρέψαμε από το σχολείο, το φιογκάκι ήδη τρώει, εγώ θα περίμενω τον άντρα μου να φάμε μαζί.

Σήμερα το μενού λέει σύντομο φαγάκι οπότε έβαλα λεμονάτες πατατούλες λεπτοκομένες στον φούρνο με λουκάνικα.

DSC01327_zpsa9fdac85.jpg

Έχει ήλιο και λέω να το εκμεταλλευτώ και να "πλακώσω" τα πλυντήρια.. το σκέφτομαι γιατί αύριο δουλεύω πρωί-βράδυ.

αχ κακουργα μανα τι μου κανεις δεν εχω κανει ποτε τετοιο φαγητο αλλα θα το κανω αυριο οπωσδηποτε γιατι μου φυγαν τα σαλια και αν θες ριξε και συνταγη κανεις κατι ιδαιτερο??


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

evi, έχω κι εγώ σχέση με τα Τρίκαλα, είναι ο άντρας μου από κει:D

Για μένα είναι από τις πιο όμορφες επαρχιακές πόλεις (νούμερο ένα -για μένα- είναι τα Χανιά), πάρα πολύ ανθρώπινη, με υπέροχους ανθρώπους στην πλειοψηφία τους και με κάτι πουτίγκες super.

Nα μην πω για την αγωγή που έχουν στο δρόμο, πρέπει να είναι η μοναδική πόλη πανελλαδικά που οι οδηγοί σταματάνε πάντα στις διαβάσεις των πεζών.

Επίσης είναι όλος ο νομός πολύ όμορφος, έχει απίστευτες διαδρομές αλλά ένα πολύ μεγάλο μειονέκτημα: δε βρέχεται πουθενά από θάλασσα...

Nobody's perfect :P

Τα Χανιά και εγώ τα αγαπώ, ο αδερφός μου ακόμη περισσότερο, έζησε εκεί κάποια χρόνια και γνώρισε εκεί και τη γυναίκα του.:)

Έρχεστε Τρίκαλα καθόλου;


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Απο τα Τρικάλα ήταν ο προπάππους μου και φευγοντας απο τα πάτρια εδάφη...αλλαξε το επίθετο του σε Τρικαλιώτη :)

αχ κοριτσια εγω στα τρικαλα ειχα παει μια φορα πολυ μικρη ουτε που θυμαμαι και τιπτα το μονο που θυμαμαι επειδη ειναι μια θεια απο κει ειναι οτι εχει ωραιο λουκανικο με πρασο τρελενουν καθε φορα που εφερνε


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...