Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα.Παιζουν ρόλο αυτές λες?

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Και εγώ έτσι είχα πέσει τα πατώματα … χωρίς να δω τους υπόλοιπους παράγοντες όπως σου αναφερει η λινα… και τα πηγα  πολύ καλα στην ωοληψια  … δεν γνωρίζω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα για μένα όμως έχω στην κατάψυξη καποιες βλαστοκυστες και αυτό με παρηγορεί έστω και σε ένα βαθμό να μην νιώθω τόσο μεγάλη ανασφάλεια καθώς δυστυχώς δεν έχω ακόμα παιδάκι !!!! Ποτέ μην εγκαταλείπεις και όσο και να μην είναι εφικτό μην αφήνεις τον φόβο κ την στεναχώρια να σε καταλάβουν … 

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Χαρά μου, γιατρός δεν είμαι, θα σου πω άποψη σαν μανούλα μόνο.

Εγώ του βάζω από πέρσι που ήταν 6. Το πήρα από το φαρμακείο της γειτονιάς μου. Ο φαρμακοποιός μου, μου είπε πως καλό είναι σε παιδάκια κάτω των 6 ετών να μην τους το τρίβουμε στο λαιμό παρά μόνο στο θώρακα ή στην πλάτη. Οταν το αγόρασα, διαπίστωσα πως αυτό που μου είπε ο φαρμακοποιός το γράφει και πάνω στο viks, στο κουτάκι του.

Τώρα για σας, νομίζω πως είστε μικρά ακόμα αλλά να σου πουν και τα άλλα κορίτσια γνώμη!

εσεις που ο εχετε χρησιμοποιησει και το ξερετε αν εβαζα στη πλατουλα του μονο θα βοηθουσε λετε??


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι , ναι για την αυτοάμυνα....

Σε λιγο φευγώ σήμερα έχουμε παιδικά γενέθλια ...και πρέπει να πάω πρώτα απο το σπιτι να αλλάξω γιατι τελικά λερώθηκα πάλι με τους ρώσους ...ουφ!!!

ΟΚ, θα σου γράψω λεπτομέρειες την Πέμπτη.

Μακάρι να τα καταφέρεις να είμαστε μαζί!!!!!:-P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαρά υπάρχει και ενα φυτικό -σαν βικς- του κορρέ που θεωρητικά είναι και για μικρότερα παιδάκια, εγω τουλάχιστον στα δύσκολα εχω βάλει μερικές φορές στη μικρή μου


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Αξιώθηκα επιτέλους να μπω.Εχω χάσει λίγο τους ρυθμούς τελευταία,πολλα μαζεμένα έπεσαν τα οποία με επιβαρύνουν κυρίως ψυχολογικά και προσπαθώ να τα ισορροπήσω.

Κατα τα άλλα είμαστε καλά,ο μικρός ευτυχώς αν και ζωηρός,είναι καλό παιδάκι.Το σπιτάκι μου το έχω σε τάξη.

Υπάρχει ένα ενδεχόμενο αρκετά μεγάλο να μετακομίσουμε προς την άνοιξη και δεν ξέρω έχω αγχωθεί πολύ και με αυτό.

Διάβασμα έχω,τρέχω και δεν φτάνω,ώρες ώρες δεν καταλαβάίνω τίποτα και στον ύπνο μου τα λύνω...ντοινγκκκκκ

Link to comment
Share on other sites

α ωραια και κανει δουλεια?? θα δω δλδ αποτελεσμα αμεσως??

ειναι υγρο αυτο?? η σα βαζελινη?? δεν το εχω δει ποτε και δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε:|:neutral:

σαν κρέμα είναι και άσπρο σαν το νερό.....ρώτα τον φαρμακοποιό σας καλύτερα! εμένα μου είχε πει η παιδίατρος ότι σε κάποια παιδιά κάνει δουλειά σε άλλα παιδιά τα ενοχλεί η μυρωδιά! οπότε αν του βάλεις τελικά μην βάλεις ποσότητα μεγάλη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σαν κρέμα είναι και άσπρο σαν το νερό.....ρώτα τον φαρμακοποιό σας καλύτερα! εμένα μου είχε πει η παιδίατρος ότι σε κάποια παιδιά κάνει δουλειά σε άλλα παιδιά τα ενοχλεί η μυρωδιά! οπότε αν του βάλεις τελικά μην βάλεις ποσότητα μεγάλη!

οκ θα βαλω και βλεπουμε

εβαλα και το ψωμακι να γινετε και περιμενω να βγει

ο γιος μου μολις ειδε τη μπυρα μου λεει

-μαμα, μαμα μπυα θελω

-του λεω δε κανει αγορι μου να πιεις μπυρα εσυ εισαι μικρος ακομα θα κανουμε ψωμακι τωρα και μου λεει

-οχι μωμι θελω μπυα τωρα ειπα ακους??

χαχχαχα πεθανα στο γελιο


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

οκ θα βαλω και βλεπουμε

εβαλα και το ψωμακι να γινετε και περιμενω να βγει

ο γιος μου μολις ειδε τη μπυρα μου λεει

-μαμα, μαμα μπυα θελω

-του λεω δε κανει αγορι μου να πιεις μπυρα εσυ εισαι μικρος ακομα θα κανουμε ψωμακι τωρα και μου λεει

-οχι μωμι θελω μπυα τωρα ειπα ακους??

χαχχαχα πεθανα στο γελιο

Για να δούμε θα σου αρέσει! :)

εμένα πάντως το έφαγαν όλοι στο σπίτι!

Link to comment
Share on other sites

Eδω ειμαι και πάλι ομορφες ,πανεξυπνες και πλούσιες φίλες μου!!!!

Ευχαριστω για τις ευχες σας για τον μικρο μου.Η αλήθεια είναι πως εδω και 2.5 εβδομάδες δεν εχει γινει καλά,απλα καποια βραδια εινια ακόμη χειροτερα.Σημερα επειδη ηταν εξω και ειχα και στο σπίτι πολύ ωρα ανοιχτα δεν εβηχε καθολου.

Ετσι λοιπόν αρχισα καθαριότητα.Εβαλα του μικρου να φαει,εγω εφαγα στο πόδι,εβγαλα το χαλί στο παιδικο και την κουρτινα και την εβαλα να πλένεται.Επλυνα το χαλί και τη μοκέτα της κουζίνας καθως και καποια πατακια,ελυσα τη σκούπα και επλυνα το κονταρι και τα υπόλοιπα εξαρτηματα,αλλαξα σακούλα και αφου στεγνωσαν,εβαλα μια καλη κηλά σκούπα ,σηκωσα τις υπόλοιπες μοκετες,και σφουγγαρισα,ξεσκόνισα καλα το παιδικο και το δικο μου υπνοδωμάτιο,τιναξα και τις φλοκατες και ξαναεστρωσα.Στεγνωσε και η κουρτινα και την ξαναεβαλα και τωρα εχω βαλει να πλυθουν καποια λούτρινα.Εβαλα και τον μεγαλο αρκούδο του στη μπανιερα και τωρα στεγνωνει και αυτος.Μαζεψα την κουζίνα από τα μεσημεριανα και πάω να κανω ενα ντουζ και να φτιαξω καφεδακι.

Χαρα,ελπίζω να μην κολλησει ο μικρος σου.

Ειρηνη,ελπίζω να μην κρυωσε ο φιογκος,κανε του οσα ζεστα μπορεις και το vicks που λεει η Βασια βοηθαει σε τετοιες περιπτωσεις.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

εσεις που ο εχετε χρησιμοποιησει και το ξερετε αν εβαζα στη πλατουλα του μονο θα βοηθουσε λετε??

Εγώ ναι, Χαρά μου. Θα το δοκίμαζα, ίσως διστακτικά για πρώτη φορά αλλά θα το δοκίμαζα λίγο στην πλατούλα του.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Αξιώθηκα επιτέλους να μπω.Εχω χάσει λίγο τους ρυθμούς τελευταία,πολλα μαζεμένα έπεσαν τα οποία με επιβαρύνουν κυρίως ψυχολογικά και προσπαθώ να τα ισορροπήσω.

Κατα τα άλλα είμαστε καλά,ο μικρός ευτυχώς αν και ζωηρός,είναι καλό παιδάκι.Το σπιτάκι μου το έχω σε τάξη.

Υπάρχει ένα ενδεχόμενο αρκετά μεγάλο να μετακομίσουμε προς την άνοιξη και δεν ξέρω έχω αγχωθεί πολύ και με αυτό.

Διάβασμα έχω,τρέχω και δεν φτάνω,ώρες ώρες δεν καταλαβάίνω τίποτα και στον ύπνο μου τα λύνω...ντοινγκκκκκ

Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα.

Μετακόμιση? Πριν λίγο δεν μετακομίσατε? Μπερδεύτηκα? :confused:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eδω ειμαι και πάλι ομορφες ,πανεξυπνες και πλούσιες φίλες μου!!!!

χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol: χαχαχαχχαχα!!!

Είσα πολύ τυχερή που μας ξέρεις! Μονο αυτό σου λέω!!! :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol: χαχαχαχχαχα!!!

Είσα πολύ τυχερή που μας ξέρεις! Μονο αυτό σου λέω!!! :tongue:

εννοειτε πως ειναι πολυ τυχερη και εκεινη και η υπολοιπες :tongue::tongue::tongue::tongue:


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ομορφες, πανεξυπνες κοριτσια μοναδικα και ονειρεμενα:tongue:

εγω τελικα δεν εκανα τιποτα απο οτι ηθελα μονο το μικρο κοιμηθηκε εμενα μεχρι να με παρει ο υπνος ηρθε ο αντρας μου και τον λυπηθηκα ελειπε απο χτες το πρωι οποτε σηκωθηκα να σερβιρω μετα πιασαμε τη παρλα.

ξυπνησε και το ανθρωπακι καναμε μιση εργασια που τους ειχε δωσει η νηπιαγωγος στο σχολειο και εφυγαν για κολυμβητηριο οποτε η υπολοιπη εργασια μετα .

και ποσο θελω μετα το κολυμβητηριο απλα να μαζευω τα ασυμαζευτα να κανει μπανιο-γαλα-νανι, ελπιζω μονο να μη το πιασει η βαρεμαρα:?

οποτε το απογευμα καταληγει με νευρα γιατι και αυπνη ειμαι αλλα και δε μου κολλαει υπνος.θα ανοιξω τη σιδερωστρα να κανω οτι ειναι στεγνο.

ασχετο αλλα το ρομαν μου χαλασε τελειως και δε φτιαχνει σπασανε τα κορδονακια οποτε αυριο πρεπει να παω εκει που το ειχα παρει να μου δωσουν μια λυση τωρα κρεμεται στραβο στη κουζινα:evil:

οπως καταλαβατε εχω μια ενταση για να μη μιλησω για τη δασκαλα του φιογκακιου αντε τωρα αμα ηταν το παιδι της θα το ειχε γυμνο;:evil:εεε:evil:


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ θα βαλω και βλεπουμε

εβαλα και το ψωμακι να γινετε και περιμενω να βγει

ο γιος μου μολις ειδε τη μπυρα μου λεει

-μαμα, μαμα μπυα θελω

-του λεω δε κανει αγορι μου να πιεις μπυρα εσυ εισαι μικρος ακομα θα κανουμε ψωμακι τωρα και μου λεει

-οχι μωμι θελω μπυα τωρα ειπα ακους??

χαχχαχα πεθανα στο γελιο

χαρα να μας πεις και εσυ την αποψη σου για τομ ψωμακι, εγω δεν εχω μπυρα σπιτι θα παρω και θα το κανω και εγω.

υγ. μερακλης ο νεαρος με τη μπυριτσα, περαστικα σας και εναλακτικα με το βικσ μπορεις να σιδερωσεις μια πετσετουλα καλα να καιει και να του τη βαλεις λιγο να ζεσταθει.ευχομαι ο μικρος να τη γλιτωσει


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...