Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

σερφαρω για ιδεες θελει τουρτα κτλ ben 10:rolleyes: αλλα δεν μου αρεσει καθολου σαν θεμα! δεν ξερω πως του κολλησε:confused: δεν βέπει ουτε το καρτουν ουτε εχουμε τετοιο παιχνιδι σπιτι.

βρε ποοοσες τουρτες του εδειξα στο νετ αλλα ΑΜΕΤΑΠΕΙΣΤΟΣ!

προχθες βουτηξε απο τα τζαμπο κ ενα πακετο με πιατα ben 10 κ μου δηλωσε: εδω θα φαμε την τουλτα με τους φιλους μου!

θα προσαρμοστω λοιπον:cool:

αχ! αν δεν μπορω να του αλλαξω την γνωμη απο τα 3 του αλι κ τρισαλι....;)

φυσικα καθε ιδεα απο τα πολυταλαντα κ ευφανταστα μυαλα σας ευπροσδεκτη:-P

Αν θέλεις να τα "κρατήσεις" απλά τα πράγματα, 1-2 πράγματα που μου ρχονται αμέσως αμέσως στο μυαλό:

Με το χρώμα του ben 10, το πράσινο, κάνεις θαύματα

1) Πράσινα μπαλόνια

ben-10-valance_zpsb5c7b2cd.jpg

2) Χαρτοπετσέτες, ποτηράκια και πιατάκια υπάρχου ήδη έτοιμα στο jumbo οπότε κανένα θέμα να αγχωθείς

3) Για δωράκια υπάρχουν ήδη μικρο-πράγματα έτοιμα, σε πολύ χαμηλό κόστος στο jumbo όπως ρολόι χειρός ben ten, καπέλα, στυλό, κασετίνες κτλ.

4) Αγόρασε αυτοκόλλητα ben 10, πάρε βαζάκια, πρόσθεσε μέσα smarties ή άλλου είδους γλυκίσματα και κάνε μερικούς γλυκο-στολισμούς για διακόσμηση που θα είναι υπέροχη στα μάτια των μικρών καλεσμένων σας αλλά και θα μπορούσες να τους τα προσφέρεις φεύγοντας... :P

BetaEpsilonNu_zps6b7a0fb0.jpg

1291565_orig_600x378_zps92a892af.jpg

Οτι άλλο θελήσεις μου λες... σκάει το κεφάλι μου :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μόλις πριν λίγο επέστρεψα σπίτι.Πήγα τον μικρο στο γιατρο πάλι λαρυγγίτιδα εχει κανει(το ηξερα δηλαδη),λόγω καποιας ιωσης.Την περνάει ελαφρια αλλα σε συνδυασμό με αλλεργιες του κανει τις λαρυγγίτιδες.

Πηγα σούπερ μάρκετ,μανάβικο ,φαρμακειο και πήρα μια κρεμα ημερας αφου τελειωσε η δική μου και ενα σκούρο μανον,μηπως βαψω τα νυχια μου το βραδυ,πήγα και το μικρο να βγαλει φωτο που χρειάζεται για το καρατε,πήγα στη λογιστρια και γενικως σε αλλες μικροδουλίτσες .

Είχα πάρει ψαρια για ψαρόσουπα αλλα επειδη δεν προλάβαινα να την ετοιμάσω εβαλα μακαρονάδα.Αερισα το σπίτι,ακομη ανοιχτο το εχω,εβαλα τα ριχταρια στο πλυντηριο και ελπίζω να στεγνωσουν μέχρι το βράδυ,απλωσα αλλο ενα πλυντηριο ,εβγαλα εξωω τα παπλώματά μας,τακτοποίησα τα πραγματα του σούπερ μάρκετ και πάω να συνεχισω με τα υπόλοιπα.Θα σας διαβάσω αργότερα με ησυχία.

Ωχ! Πάλι;:(

Περαστικά βρε Χρύσα μου!

Link to comment
Share on other sites

Με πιάσανε τα νεύρα μου κόρες...

Μόλις μου είπε ο μικρός, πως κατά λάθος έχυσε το νερό του πάνω του στο σχολείο και η δασκάλα του έβγαλε μπλούζα και φανελάκι και τα έβαλε πάνω στο καλοριφέρ να στεγνώσουν και τον είχε με το μπουφάν και στην τάξη και στην αυλή........... :mad::mad:.

Και της λέει ο μικρός "να πάρουμε την μαμά μου να μου φέρει ρούχα?"

Και του είπε

"Θα το κάνουμε έτσι, για να μην πάρουμε την μαμά"!!!

Στο μεταξύ, η φωνή του έχει ένα κρώξιμο!

Αν μου αρρωστήσει το παιδί, γιατί ρε κόρες δεν μου έχει αρρωστήσει όλη τη χρονιά μεχρι τώρα ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΠΟΛΥ ΛΕΜΕ! :mad:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια εγω στα τρικαλα ειχα παει μια φορα πολυ μικρη ουτε που θυμαμαι και τιπτα το μονο που θυμαμαι επειδη ειναι μια θεια απο κει ειναι οτι εχει ωραιο λουκανικο με πρασο τρελενουν καθε φορα που εφερνε

Κάποιο κοριτσάκι ετοιμάζεται να φτιάξει ψωμί και ονειρεύεται λουκάνικα:tongue:

evi, ναι πάμε συχνά.

Τελευταία φορά πήγαμε τον οκτώβρη, είχαμε στο νου να πάμε κοντά στα χριστούγεννα αλλά ήρθαν κάποιοι φίλοι μας Αθήνα.

Είναι αυτοί που κάνουμε περισσότερο παρέα όταν βρισκόμαστε εκεί.

Μέσα στο φλεβάρη θα κάνουμε μια βόλτα, μάλλον...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ευχαριστω για τις ιδεες θα τις επεξεργαστω αργοτερα.

φευγω για νοσοκομειο για μια εξεταση της μαμας. ευχηθειτε μας καλα αποτελεσματα.

Η Παναγία μαζί σας!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Φούρνισα το φαγάκι μας...σήμερα έχουμε χοιρινό κρέας κομμένο σε κομματάκια με πατατούλες κομματάκια, ντομάτα, πιπεριά, μανιτάρια κομμένα όλα μαζί στην γάστρα με λαδάκι, αλάτι και ρίγανη!!! μιάμμμμμ!!!!

Ω ρε πεθαίνω γι αυτό το φαγητό!!!! :shock:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι έκανες πολύ καλά που έβαλες την ιστορία με το ταξί.

Εκ πείρας -μιας και έχω χρησιμοποιήσει άπειρες φορές ταξί στη ζωή μου- έχω να πω κάτι που κάνω εγώ:

Οταν αισθάνομαι κάπως περίεργη την κατάσταση παίρνω τηλέφωνο κάπου -τον άντρα μου, τη φίλη μου, την αδερφή μου -και κάνω ότι μιλάω με υφιστάμενο μου και δίνω οδηγίες σε σχέση με τη δουλειά.

Εννοείται από το ύφος που μιλάω, πως είμαι προϊστάμενος ψυχρός και τυπικός.

Λοιπόν, σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις αφήνω να εννοηθεί πως δουλεύω σε σημαντικό πόστο στην ασφάλεια:rolleyes::rolleyes::tongue:

Αυτό θα το κάνω και σε περίπτωση που δε βρίσκω κάποιον να μιλήσω, βάζω το κινητό στο αθόρυβο, μη χτυπήσει κι όλας ξαφνικά και κάνω πως μιλάω.

Ταξί με άλλον μέσα θα πάρω μόνο όταν θα έχει ακόμα το φως της ημέρας μέχρι να φτάσω στον προορισμό μου.

Καλά κάνεις Ρενάτα μου αν και πιστευω πως αν πέσεις σε "μουρλό", λίγο θα τον πτοήσει τον αλήτη!

Αφού έλεγα στη δασκάλα του tae του φιογκακίου

"Θέλω να πέσει σε μία σαν και σένα και να τον κάνεις ρακούν από το ξύλο, τον κερατά!!!" :evil:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ηλιαχτιδακι χαθηκες κ εσυ! τι κανει ο μικρουλης? να σας πω κιολας οτι απο τοτε που σταματησαμε τα αλλεσμενα, αρχιζει κ λεει κουβεντουλες η μικρη. εσενα μιλαει? λεει τιποτα? το εχω λιγο αγχος. τωρα λεει μπα απο το μπαμπα, πα απο το παππου, μαμ, να απο το νανι κ γα απο το γαλα α κ οοοοο ειναι το οχι.

να σας βαλω κ το μενου μου:

σημερα τρωμε απο τα χτεσινα

τριτη: σπανακοριζο

τεταρτη: πατζαρια- ψαρι- πατατες

πεμπτη: τα μπιφτεκια της χρυσας με πατατες στον φουρνο κ τα πατζαρια που θα μεινουν

παρασκευη κ σαββατο: φακες

κυριακη: κρεατικο.

Γιωτα μου, καλα ειναι ο μικρος. Μπραβο στη μικρη σου που μιλαει. Ο δικος μου λεει μονο μαμ.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο κοριτσάκι ετοιμάζεται να φτιάξει ψωμί και ονειρεύεται λουκάνικα:tongue:

evi, ναι πάμε συχνά.

Τελευταία φορά πήγαμε τον οκτώβρη, είχαμε στο νου να πάμε κοντά στα χριστούγεννα αλλά ήρθαν κάποιοι φίλοι μας Αθήνα.

Είναι αυτοί που κάνουμε περισσότερο παρέα όταν βρισκόμαστε εκεί.

Μέσα στο φλεβάρη θα κάνουμε μια βόλτα, μάλλον...

ετσι ειναι τωρα που προσεχω τι τρωω για να χασω κανενα κιλο θα λιγουρευομαι τα παντα με τα χιλια ζορια κρατιεμαι να μη φτιαξω κορμο:evil::evil::evil:


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μόλις πριν λίγο επέστρεψα σπίτι.Πήγα τον μικρο στο γιατρο πάλι λαρυγγίτιδα εχει κανει(το ηξερα δηλαδη),λόγω καποιας ιωσης.Την περνάει ελαφρια αλλα σε συνδυασμό με αλλεργιες του κανει τις λαρυγγίτιδες.

Πηγα σούπερ μάρκετ,μανάβικο ,φαρμακειο και πήρα μια κρεμα ημερας αφου τελειωσε η δική μου και ενα σκούρο μανον,μηπως βαψω τα νυχια μου το βραδυ,πήγα και το μικρο να βγαλει φωτο που χρειάζεται για το καρατε,πήγα στη λογιστρια και γενικως σε αλλες μικροδουλίτσες .

Είχα πάρει ψαρια για ψαρόσουπα αλλα επειδη δεν προλάβαινα να την ετοιμάσω εβαλα μακαρονάδα.Αερισα το σπίτι,ακομη ανοιχτο το εχω,εβαλα τα ριχταρια στο πλυντηριο και ελπίζω να στεγνωσουν μέχρι το βράδυ,απλωσα αλλο ενα πλυντηριο ,εβγαλα εξωω τα παπλώματά μας,τακτοποίησα τα πραγματα του σούπερ μάρκετ και πάω να συνεχισω με τα υπόλοιπα.Θα σας διαβάσω αργότερα με ησυχία.

Περαστικά του βρε Χρύσα μου.. το χει ψήσει το παιδάκι φέτος ο λαιμός... :?

Με γεια το βερνίκι!!!!!!!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάσια μου, πάρα πολύ όμορφα το μποτάκια, απίστευτη τιμή, με γεια της:P

Μα καλά 35 νούμερο πρώτη δημοτικού;:shock:

Για ρώτα τη, πρώτη γυμνασίου τι έχει σκοπό να φοράει;:tongue:

Για μένα δεν λες, που είμαι 21 χρονών και φοράω μόνο 37!!! :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue: χαχαχαχα


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

αχ κακουργα μανα τι μου κανεις δεν εχω κανει ποτε τετοιο φαγητο αλλα θα το κανω αυριο οπωσδηποτε γιατι μου φυγαν τα σαλια και αν θες ριξε και συνταγη κανεις κατι ιδαιτερο??

Κόβω τις πατατούλες σε λεπτά κομμάτια για να ψήνονται εύκολα

Βάζω στις πατατούλες αλάτι, πιπέρι, ρίγανη, λίγο θυμάρι ή δεντρολίβανο, τα ανακατεύω με τα χεράκια μου, ρίχνω μουστάρδα {την αραιώνω και την περιχύνω πάνω στις πατατούλες), λεμονάκι, λαδάκι και λίγο νερό και τα βάζω φούρνο. Τα λουκάνικα να τα κόψεις σε χοντρα σχετικά κομμάτια και τα ρίχνω κι αυτά.

Πρώτα τα σκεπάζω με αλουμινόχαρτο, μέχρι να πιουν τα πολλά υγρά και μετά ξεσκεπάζω και συνεχίζω. Κανά 10λεπτο πριν "γίνουν" γυρίζω την κουζίνα στο "γκριλ" για να ροδοψηθούν για λίγο...

Γίνονται... μούρλια και είναι εύκολο φαγητό, δεν σε κουράζει :-P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν λες, που είμαι 21 χρονών και φοράω μόνο 37!!! :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue: χαχαχαχα

Τι να πω μικρή μου! Σε λυπάμαι!

Καμιά κοντή θα είσαι!:tongue:

Ενώ εγώ φοράω 38, είμαι μόνο 17 χρονών, είμαι πανέμορφη, πανέξυπνη και με έντονη προσωπικότητα!:tongue::tongue::tongue:

(Και μετά ξύπνησα!)

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω μικρή μου! Σε λυπάμαι!

Καμιά κοντή θα είσαι!:tongue:

Ενώ εγώ φοράω 38, είμαι μόνο 17 χρονών, είμαι πανέμορφη, πανέξυπνη και με έντονη προσωπικότητα!:tongue::tongue::tongue:

(Και μετά ξύπνησα!)

Ναι αλλά εγώ είμαι μελαχρινή, με γκρίζα μάτια και πυρηνικός φυσικός! :cool:

:tongue::tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...