Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Μόλις εβαλα την ψαρόσουπα να γινεται,απλωσα δυο πλυντηρια εβαλα το παπλωμα νβα στραγγιξει,εκανα ενα πέρασμα στο μπάνιο και συνεχιζω.Ηθελα να βάλω τις κουρτινες του σαλονιου για πλύσιμο αλλα ο καιρός δεν βοηθάει,ελπίζωαυριο να τα καταφερω.

Ειρηνη ,τελεια μου ακούγονται τα σουτζουκάκια,παρακαλώ θελω τη μεριδα μου,ε???

Χαρα,τι ταλαιπωρια ηταν αυτη που περασατε???Ειναι λογικονα τρεμεις στη σκεψη να σοα αρρωστησι ο μικρος αλλα πιστευω πως θα το ξεπερασει ευκολα ,αφου ηδη πήρε αγωγη.

Τις κυριες αν θελετε βγαλτε τις να μην τις βλεπω...Απαπα,βλεπω το μελλον μου!

Θα σου βγάλω και μάλιστα γενναιόδωρη αν... έρθεις να μου πλύνεις κανά πάπλωμα.......... :mrgreen::lol::lol::lol:

Υ.Γ. Εσύ το μέλλον σου εμένα το παρόν μου! χαχαχαχαχαχα


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν, έτοιμα τα σουτζουκάκια, τα έσβησα να δέσουν.

Ξεσκόνισα όλο το σπίτι {τα πάνω-πάνω για να τα βλέπω καθαρά}, πέρασα με οινόπνευμα κινητό, laptop και τα controls και έβαλα το πλυντήριο για την νύχτα. Ετοιμος και ο νεροχυτης.. σε λίγο φεύγω να πάρω το φιογκάκι! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

και εγώ είχα ρωτήσει την γιατρό να της το δώσουμε, επειδή μου το έλεγαν γνωστές μου ότι σώθηκαν με αυτό το φάρμακο....μου είπε λοιπόν γιατρός ότι απο την στιγμή που δίνεις αυτό το φάρμακο το παιδί το "βαφτίζεις" ασθματικό και δεν θέλει να το δίνει έτσι απλά.....οπότε μου είπε πάλεψε το με ορούς κλπ και βλέπουμε! ευτυχώς παρατηρώ ότι όσο μεγαλώνει είναι καλύτερα και δεν έχει πάρει τόσο καιρό soldesanil, το αντιμετωπίζω με ορούς, αερολίν, μέλι και ζεστά! τον Σεπτέμβρη είμασταν στο τσάκ να το πάρουμε αλλά έγινε καλά!

Βέβαια ο κάθε γιατρός έχει τις δικές του απόψεις....οπότε δεν ξέρεις τι να ακούσεις και τι να κάνεις

Σε ευχαριστω για την απάντηση Βασια.Καπως ετσι σκεφτεται και ο δικος μας παιδιατρος και ουτε εγω θελω να το φορτωνω με φαρμακα ασκοπα αλλα αναρωτιεμαι μηπως δεν κανω κατι σωστα...:confused:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι, εχεις δικαιο δεν θα φτιαξουμε εμεις το κεικ...θα ειναι σε συσκευασια δωρου η σιίκονη θήκη με τα σοκολάτάκια με την συνταγή και τα λογάκια,... με μια μεγάλη κορδελιτσα...

Αν και με τον Αγιο Βαλεντινο ,εχουμε τσακωθει προ ποιλλου,για όσους ασχολουνται μου φαινεται ωραια η ιδεα σου...Βαλε μας φωτο...:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mamavasia εννοειτε και σολτεσανιλ το ξεχασα πηρε και τωρα 90 σταγονες και μου λεει ο γιατρος σημερα αν δεις οτι κλεινει η φωνη του μικρου να του δωσεις 30 σταγονες καλα του λεω θα του δωσω 1μλ που με βολευει να μη μετραω σταγονες και εμεινε καγκελο ο καημενος μου λεει εξπερ εχεις γινει εννοειτε του λεω 3 μλ εδωσα οταν μου ειπες 90 σταγονες σιγα μη καθομουνα να μετραγα αφου τα θυμαμαι δε ξεχνιουνται τετοια πραγματα

εβαλα το ψωμακι μου ξανα και εκαν διπλη δωσει και εκανα και ενα με ελιες και φετα μεσα περιμενω να βγει

αραγε παχαινει αυτο?? γιατι κανω και διατροφη τρομαρα μου και δε κανει να τρωω πανψ απο 850 θερμιδες την ημερα


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

αραγε παχαινει αυτο?? γιατι κανω και διατροφη τρομαρα μου και δε κανει να τρωω πανψ απο 850 θερμιδες την ημερα

άντε καλέ λεπτομέρειες.....διάλεξε ποιά κυρία θέλεις να είσαι στην φώτο που ποζάρουμε!!! χαχαχαχααχαχα

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το ψωμακι μου ξανα και εκαν διπλη δωσει και εκανα και ενα με ελιες και φετα μεσα περιμενω να βγει

αραγε παχαινει αυτο?? γιατι κανω και διατροφη τρομαρα μου και δε κανει να τρωω πανψ απο 850 θερμιδες την ημερα

... να σου πω... κόρη, θα πλακωθούμε...

Ειναι ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ θερμίδες! :mad:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απάντηση Βασια.Καπως ετσι σκεφτεται και ο δικος μας παιδιατρος και ουτε εγω θελω να το φορτωνω με φαρμακα ασκοπα αλλα αναρωτιεμαι μηπως δεν κανω κατι σωστα...:confused:

Συμφωνώ Χρύσα μου.

Σκέψου εμάς το φιογκάκι, αν έχει πάρει 1-2 φορές αντιβίωση μέχρι σήμερα.. το πιστεύεις..? Και γενικά αποφεύγω τα φάρμακα παρά μόνο αν είναι απαραίτητο και μόνο με εντολή του γιατρου μας...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε Χαρα τι περασατε..λογικο ειναι να αγχωνεσαι για τον μικρο αλλα πιστευω αφου ξεκινησατε νωρις δεν θα κανει τιποτα..και μενα η μπεμπα πριν τις γιορτες αρχισε ενα βηχαλακι και επιειδη και η μεγαλη επαθε 7μηνων βρογχιτιδα πηρα την παιδιατρο και ξεκινησα αερολιν και δεν χρειαστηκε τιποτα αλλο..ορο βαζε του μπολικο και θα περασει..

Ειρηνη πως ειναι ο μικρος?

Σοφια ωραια ακουγεται σαν ιδεα..

Εγω εκασνσ ενα περασμα στο μπανιο αερισα το σπιτι εστρωσα τα ριχταρια,απλωσα ενα πλυντηριο εβαλα σκουπα και ξεσκονισα εβρασα κρετακι(θα το κανω με μακαρονακι κοφτο)και εφτιαξα και ενα ψωμακι μαργαριτα..αυριο θα κανω την συνταγη για το ψωμακι Βασια..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

χρυσα τι φαρμακο ειναι αυτο εγω αυτο δε το εχω ακουσει τι κανει δλδ?

http://www.galinos.gr/web/drugs/main/drugs/singulair

δες ενδεικτικα εδω .Δινεται σε παιδια με κρισεις βρογχιτιδας ως προληπτικο φαρμακο...:confused:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

... να σου πω... κόρη, θα πλακωθούμε...

Ειναι ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ θερμίδες! :mad:

ναι βρε μανα αλλα πως θα χασω κανενα κιλο αμα τρωω σα γουρουνα???:P:p

εφαγα για μεσημερι δυο κουταλιες της σουπας μακαρονια ολικης με σαλτσα για να φαω και μια αντε 1,5 φετα ψωμακι το βραδυ θα φαω καθι τα λουκανικα με τις πατατες οποτε θα ειμαι κοπλε για σημερα ααααααααα εφαγα και ενα κριτσινι:tongue::tongue:


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Χρύσα μου.

Σκέψου εμάς το φιογκάκι, αν έχει πάρει 1-2 φορές αντιβίωση μέχρι σήμερα.. το πιστεύεις..? Και γενικά αποφεύγω τα φάρμακα παρά μόνο αν είναι απαραίτητο και μόνο με εντολή του γιατρου μας...

και εγω δε τα μπορω τα φαρμακα με τιποτα μετα το νοσκομειο ο μεγαλος μου δεν εχει παρει ουτε μια φορα απο τοτε αντιβιωση


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

http://www.galinos.gr/web/drugs/main/drugs/singulair

δες ενδεικτικα εδω .Δινεται σε παιδια με κρισεις βρογχιτιδας ως προληπτικο φαρμακο...:confused:

ευχαριστω χρυσακι μου

μαμαβασια να μαι

_.jpg

αλλα μετα θα γινω ετσι

48D9F0CC8C0A271B9F073653697EEFB8.jpg

χαχαχαχα:tongue::tongue::tongue:


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...