Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      Εγώ κορίτσι μου τα θεωρώ πολύ αχνά και τα 2 δεδομένου ότι είμαι ήδη 9η ημέρα. Σε ευχαριστώ πάντως! 🥰 . 1,5 μέρα έμεινε!

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

γεια σας κ παλι!

αρετη μου τιποτα δεν επαθε η μικρη! εγω το λεω κωλοπαιδιαση!!! απο οταν ηταν αρρωστη την παραχαιδεψαμε κ το εχει παρει συνηθειο τωρα, οταν ξυπναει θελει παρεα κ για να κοιμηθει! αλλα πρεπει να της το κοψω, με στεναχωρει να κλαιει κ να μην πηγαινω αλλα τι να κανω? με εχει ξεπατωσει ενα μηνα τωρα!

βασια μου περαστηκα στον αντρουλη, οντως σαν μικρα παιδια κανουν!!!! τωρα για την μεγαλη που την μαλωσες, τι να κανουμε, χρειαζεται κ η κατσαδα!!!;)

μπιλλυ μου τι να πω για το ικα!!!:evil: κ εμας στο παιδων πεντελης μας ειχανε χασει τις εξετασεις της μικρης για την αλλεργια στο γαλα....

ειρηνη μου μακαρι να μεινετε στις μυξες!!! παντως να της τα πεις ενα χερακι!!!!!

φωτεινη καλη συγκεντρωση γονεων! να ακουσεις πολυ καλα λογια για το ανθρωπακι σου!!!!

χρυσα κ σοφια καλημερα!!!

λοιπον εγω:

εστρωσα κρεβατια

αδειασα σκουπιδια κ εβαλα καθαρες σακουλες στα καλαθακια

σκουπισα ολο το σπιτι

συμμαζεψα κ εστρωσα ριχταρια

καθαρισα πατζαρια κ τα εβαλα να βρασουν

εβαλα το φαγητο της μικρης

επλυνα το ηλεκτρικο σκουπακι

τωρα θελω:

να καθαρισω το μισο σπανακι να κανω σπανακοπιτα (ε ρε κελεμπιες που θα πεσουν!!! ο αντρας μου αρχισε διαιτα. εχει παει 97 κιλα), να σφουγγαρισω την κουζινα κ να περασω το μπανιο. θα κανω ψαρι με πατατες σημερα, αλλαξα το φαγητο της πεμπτης με το σημερινο γιατι τα πατζαρια ειναι αρκετες μερες!

σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τα δικα μας πρωινιατικα νεα

ο μεγαλος δεν εχει ακροαστικα εχει ομως βηχα ακομα συνεχιζουμε αερολιν και φλεξοταιν σε 3 μερες σταματαμε αερολιν και για 5 ακομα φλεξοταιντ

και ορο(τελικα εχτες τον ετριψα με τσικουδια σε ζεστο μπρικι οποως μου εκανε η γιαγια μου και νομιζω και ειναι καλυτερα

ΟΜΩΣ

ξεκιναει και ο μικρος αερολιν κ φλεξοταιντ διοτι σφυριζει και εχει πολλα γρου γρου και ο θεος μαζι μου

σημερα θα κανω λουκανικο με πατατουλες και ψωμακι με ελιες

αχ βρε χαρα μου, ελπιζω να μεινετε μονο εκει!!! να μην ταλαιπωρηθουν ουτε τα παιδακια ουτε κ εσυ!:(

Link to comment
Share on other sites

τα δικα μας πρωινιατικα νεα

ο μεγαλος δεν εχει ακροαστικα εχει ομως βηχα ακομα συνεχιζουμε αερολιν και φλεξοταιν σε 3 μερες σταματαμε αερολιν και για 5 ακομα φλεξοταιντ

και ορο(τελικα εχτες τον ετριψα με τσικουδια σε ζεστο μπρικι οποως μου εκανε η γιαγια μου και νομιζω και ειναι καλυτερα

ΟΜΩΣ

ξεκιναει και ο μικρος αερολιν κ φλεξοταιντ διοτι σφυριζει και εχει πολλα γρου γρου και ο θεος μαζι μου

σημερα θα κανω λουκανικο με πατατουλες και ψωμακι με ελιες

Ωχχχχ!!! περαστικά!!! θυμήθηκα τα δικά μου....η μικρή μου όταν ήταν 10 μηνών μήνας Δεκέμβριος μέχρι τον Μάιο αρρώσταινε ανά 15 μέρες με βρογχιολίτιδα.....χάλια μαύρα είχε τρελαθεί στον βήχα τότε θυμάμαι! να φανταστείς 12 μηνών έμαθε να φυσάει την μύτη της απο τις τόσες φορές που το είχα πει!

Link to comment
Share on other sites

τα δικα μας πρωινιατικα νεα

ο μεγαλος δεν εχει ακροαστικα εχει ομως βηχα ακομα συνεχιζουμε αερολιν και φλεξοταιν σε 3 μερες σταματαμε αερολιν και για 5 ακομα φλεξοταιντ

και ορο(τελικα εχτες τον ετριψα με τσικουδια σε ζεστο μπρικι οποως μου εκανε η γιαγια μου και νομιζω και ειναι καλυτερα

ΟΜΩΣ

ξεκιναει και ο μικρος αερολιν κ φλεξοταιντ διοτι σφυριζει και εχει πολλα γρου γρου και ο θεος μαζι μου

σημερα θα κανω λουκανικο με πατατουλες και ψωμακι με ελιες

Περαστικά τους Χαρα!Ελπίζω ο μικρούλης να μην κάνει κατι παραπάνω...Οσο μπορεις βαζε του ορούς μήπως και τη γλιτωσει....

Να ρωτησω βρε κορίτσια,singulair ,εχετε δωσει στα παιδιά σας?Ξερω πως στο παιδων το δνουν πάρα πολύ αλλλ εμενα ο γιατρος παρόλο που ο μικρος μου μεχρι περυσι εκανε πολλές βρογχίτιδες και φετος λαρυγγίτιδες,δεν θελει να του το δωσει.:rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

για διαβάστε ιδέα για τα πράγματα που φτιαχνω να μου πειτε αν σας αρέσει....

Φορμα σιλικόνης κεικ σε σχημα καρδια μέσα σοκολατάκια διάφορα και ένα μυνηματάκι μεσα με συνταγή απο κεικ και μια καρδουλα να γράφει .... Περιμένω να μου φτιάξεις ένα κεικ...Σ'ΑΓ...

Α..ξέχασα ειναι το project για τον Αγιο Βαλεντίνο!!! Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια καλημερα

Τρεχω τρεχω τρεχω αυες τις μερες...κι σημερα εχει κρυο...και δεν νιωθω πολυ καλα ειναι μονιμως κρυα τα ποδια μου...ελπιζω ν μην αρρωστησω...

Σας κουτσοδιαβαζω αλλα δεν προλαβαινω να σχολιασω.

Ενα εχω να πω. Ψωμι δεν εχω φτιαξει ποτε. Τωρα με τη συνταγη της Βασιας θα το επιχειρισω... ΒΑσια παρακαλω οδηγιεες ψησιματος...Στις αντιστασεις φανταζομαι ε?

Περαστικα στα αρρωστα παιδακια. Ιδιως Χρυσα μου στο δικο σου που ταλαιπωρειται τοσο καιρο και στη Χαρα που εχει το μωρουλακι και ανησυχει...

Οσο για το φιογκακι τι να πω ....ελεος με τη δασκαλα ...φανταζομαι δεν εχχει παιδια ε???

Φιλια κοριτσακια και καλες δουλειες.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχχ!!! περαστικά!!! θυμήθηκα τα δικά μου....η μικρή μου όταν ήταν 10 μηνών μήνας Δεκέμβριος μέχρι τον Μάιο αρρώσταινε ανά 15 μέρες με βρογχιολίτιδα.....χάλια μαύρα είχε τρελαθεί στον βήχα τότε θυμάμαι! να φανταστείς 12 μηνών έμαθε να φυσάει την μύτη της απο τις τόσες φορές που το είχα πει!

Τι λες τωρα 12 μηνων μπραβο της! ο δικος μου βρε κοριτσια ακομα δεν μπορει να φυσηξει του λεω φυσα κ η φυσαει απο το στομα η την ρουφαει,ουτε να φτυσει την οδοντοκρεμα μπορει πρωτα την καταπινει κ μετα κανει φτου:rolleyes:

του δειχνω αλλα δεν το πιανει. κανενα κολπο??

singulair εμεις περσυ παιρναμε απο Νοεμβρη εως Μαρτη κ πηγε πολυ καλα ειχε να παρει αντιβιωση κ εισπνοες απο περσυ τον Δεκεμβρη μεχρι τωρα που δεν την γλιτωσαμε. για φετος δε το εχουμε παρει αφου εβλεπα οτι πηγαινε καλα με αυτο το θεμα,αλλα θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites

για διαβάστε ιδέα για τα πράγματα που φτιαχνω να μου πειτε αν σας αρέσει....

Φορμα σιλικόνης κεικ σε σχημα καρδια μέσα σοκολατάκια διάφορα και ένα μυνηματάκι μεσα με συνταγή απο κεικ και μια καρδουλα να γράφει .... Περιμένω να μου φτιάξεις ένα κεικ...Σ'ΑΓ...

Α..ξέχασα ειναι το project για τον Αγιο Βαλεντίνο!!! Τι λέτε?

Δεν το πολυκαταλαβα:oops: δηλαδη μεσα στο κεικ θα εχεις βαλει κ σοκολατακια?:confused:

αλλιως τι? για ξαναπες:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχχ!!! περαστικά!!! θυμήθηκα τα δικά μου....η μικρή μου όταν ήταν 10 μηνών μήνας Δεκέμβριος μέχρι τον Μάιο αρρώσταινε ανά 15 μέρες με βρογχιολίτιδα.....χάλια μαύρα είχε τρελαθεί στον βήχα τότε θυμάμαι! να φανταστείς 12 μηνών έμαθε να φυσάει την μύτη της απο τις τόσες φορές που το είχα πει!

οταν ο μεγαλος μου ηταν 2,5 μηνων πηγγαμε στο παιδιατρο να κανουμε εμβολιο και το βραδυ αρχισε να βηχει ξεκινησαμε αερολιν η καταληξη ηταν σε τρεις μερες να παμε στο νοσομειο να νοσηλευτουμε για 1 εβδομαδα στο τζανειο το οποιο ετσι ενημερωτικη εχει ωραια παιδιατρικη με δυο κουνακια σε καθε δωματιο και 99%το παιδακι διπλα ειχε το ιδιο προβλημα γυρναμε στο σπιτι συνεχισουμε μασκες με τα σχετικα και σε μια εβδομαδα παλι ξανατρεχουμε στο κρατικο αυτη τη φορα με το μωρο να μη μπορει να παρει ανασα να κοντευει να μεινει μου το περνουν και του κανουν ανδρεναλινι και κουτι στο κεφαλι με οξυγονο εγω απ εξω να κλαιω και να τρεμω για το τι θα γινει θα θελω να παρω το παιδι και να φυγω τα ειχα παρει κιολας ειχε εκει μεσα της παναγιας τα ματια μας βαζουν σε δωματιο 5 κουνακια παρακαλω το ενα γαστρεντεριτιδα το αλλο πυρετο το αλλο δε θυμαμαι και εγω τι ειχε να βηχει το ενα πανω απο το κεφαλι μου να βηχη το αλλο πανω απο το κεφαλι του μωρου καθε λογης φυλο εκει μεσα τσιγγανι αλβανη ρωσσοι 500 ατομα στο επισκεπτηριο τα περνω παω σε μια νοσοκομα τους πεταει εξω τη μερα που εφημερευε το τζανειο ηθελα να παρω το μωρο να φυγω να παω στο τζανειο δε με αφηνανε μου ειπα οτι θα μου κανουν και μηνυση τους ειπα για τα χαλια τους και απο εκεινη την ωρα το παιδι μου ειχε γιατρο πανω απο το κεφαλι του μεχρι τις 3 τα ξημερωματα καθε μερα εκανε τα παντα ειχε πρηστει απο τη πολυ κορτιζονη καποια στιγμη του εδινα γαλα και εκανε εμετο και διαρροια μου λενε γαστρεντεριτιδα τους λεω αποκλειετε φταιει το γαλα(του δινανε υποαλεργικο) να μου λενε οχι να τους λεω εγω γιατρος δεν ειμαι αλλα το παιδι μου το πειραζει το γαλα(απο ενστικο, τι ειναι μανα τελικα) και ανακαλυπτω οτι το γαλα που μου δωσανε απο εκει μεσα ηταν ΛΥΓΜΕΝΟ τους τραβας μια μηνυση εχε χαρει που ηταν να βγουμε και ηθελα να παω σπιτι ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ το παιδι μου κανει υσπνοεσ αερολιν και φλεξοταιν απο 1 ετοσ ΧΩΡΙΣ μασκα και να ακουτε το ενστικο σα ολα αυτα ξεκινησα 2,5 μηνων και γιναμε τελειοσ καλα 4 μηνων μετα καλοκαιριασε τον επομενο χειμωνα ηταν καλυτερα χωρις νοσοκομεια.. αυτα φοβαμαι και δε θελω παλι να περασω με το μικρο γθι αυτο αγχωνομαι τοσο:P


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οταν ο μεγαλος μου ηταν 2,5 μηνων πηγγαμε στο παιδιατρο να κανουμε εμβολιο και το βραδυ αρχισε να βηχει ξεκινησαμε αερολιν η καταληξη ηταν σε τρεις μερες να παμε στο νοσομειο να νοσηλευτουμε για 1 εβδομαδα στο τζανειο το οποιο ετσι ενημερωτικη εχει ωραια παιδιατρικη με δυο κουνακια σε καθε δωματιο και 99%το παιδακι διπλα ειχε το ιδιο προβλημα γυρναμε στο σπιτι συνεχισουμε μασκες με τα σχετικα και σε μια εβδομαδα παλι ξανατρεχουμε στο κρατικο αυτη τη φορα με το μωρο να μη μπορει να παρει ανασα να κοντευει να μεινει μου το περνουν και του κανουν ανδρεναλινι και κουτι στο κεφαλι με οξυγονο εγω απ εξω να κλαιω και να τρεμω για το τι θα γινει θα θελω να παρω το παιδι και να φυγω τα ειχα παρει κιολας ειχε εκει μεσα της παναγιας τα ματια μας βαζουν σε δωματιο 5 κουνακια παρακαλω το ενα γαστρεντεριτιδα το αλλο πυρετο το αλλο δε θυμαμαι και εγω τι ειχε να βηχει το ενα πανω απο το κεφαλι μου να βηχη το αλλο πανω απο το κεφαλι του μωρου καθε λογης φυλο εκει μεσα τσιγγανι αλβανη ρωσσοι 500 ατομα στο επισκεπτηριο τα περνω παω σε μια νοσοκομα τους πεταει εξω τη μερα που εφημερευε το τζανειο ηθελα να παρω το μωρο να φυγω να παω στο τζανειο δε με αφηνανε μου ειπα οτι θα μου κανουν και μηνυση τους ειπα για τα χαλια τους και απο εκεινη την ωρα το παιδι μου ειχε γιατρο πανω απο το κεφαλι του μεχρι τις 3 τα ξημερωματα καθε μερα εκανε τα παντα ειχε πρηστει απο τη πολυ κορτιζονη καποια στιγμη του εδινα γαλα και εκανε εμετο και διαρροια μου λενε γαστρεντεριτιδα τους λεω αποκλειετε φταιει το γαλα(του δινανε υποαλεργικο) να μου λενε οχι να τους λεω εγω γιατρος δεν ειμαι αλλα το παιδι μου το πειραζει το γαλα(απο ενστικο, τι ειναι μανα τελικα) και ανακαλυπτω οτι το γαλα που μου δωσανε απο εκει μεσα ηταν ΛΥΓΜΕΝΟ τους τραβας μια μηνυση εχε χαρει που ηταν να βγουμε και ηθελα να παω σπιτι ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ το παιδι μου κανει υσπνοεσ αερολιν και φλεξοταιν απο 1 ετοσ ΧΩΡΙΣ μασκα και να ακουτε το ενστικο σα ολα αυτα ξεκινησα 2,5 μηνων και γιναμε τελειοσ καλα 4 μηνων μετα καλοκαιριασε τον επομενο χειμωνα ηταν καλυτερα χωρις νοσοκομεια.. αυτα φοβαμαι και δε θελω παλι να περασω με το μικρο γθι αυτο αγχωνομαι τοσο:P

τι τράβηξες βρε χαρά μου!!! μεγάλο ζόρι να είναι άρρωστο το μωρό απο νεογέννητο!

Link to comment
Share on other sites

για διαβάστε ιδέα για τα πράγματα που φτιαχνω να μου πειτε αν σας αρέσει....

Φορμα σιλικόνης κεικ σε σχημα καρδια μέσα σοκολατάκια διάφορα και ένα μυνηματάκι μεσα με συνταγή απο κεικ και μια καρδουλα να γράφει .... Περιμένω να μου φτιάξεις ένα κεικ...Σ'ΑΓ...

Α..ξέχασα ειναι το project για τον Αγιο Βαλεντίνο!!! Τι λέτε?

ωραίο ακούγεται! να μας το δείξεις φώτο!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω βρε κορίτσια,singulair ,εχετε δωσει στα παιδιά σας?Ξερω πως στο παιδων το δνουν πάρα πολύ αλλλ εμενα ο γιατρος παρόλο που ο μικρος μου μεχρι περυσι εκανε πολλές βρογχίτιδες και φετος λαρυγγίτιδες,δεν θελει να του το δωσει.:rolleyes:

και εγώ είχα ρωτήσει την γιατρό να της το δώσουμε, επειδή μου το έλεγαν γνωστές μου ότι σώθηκαν με αυτό το φάρμακο....μου είπε λοιπόν γιατρός ότι απο την στιγμή που δίνεις αυτό το φάρμακο το παιδί το "βαφτίζεις" ασθματικό και δεν θέλει να το δίνει έτσι απλά.....οπότε μου είπε πάλεψε το με ορούς κλπ και βλέπουμε! ευτυχώς παρατηρώ ότι όσο μεγαλώνει είναι καλύτερα και δεν έχει πάρει τόσο καιρό soldesanil, το αντιμετωπίζω με ορούς, αερολίν, μέλι και ζεστά! τον Σεπτέμβρη είμασταν στο τσάκ να το πάρουμε αλλά έγινε καλά!

Βέβαια ο κάθε γιατρός έχει τις δικές του απόψεις....οπότε δεν ξέρεις τι να ακούσεις και τι να κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω να πω. Ψωμι δεν εχω φτιαξει ποτε. Τωρα με τη συνταγη της Βασιας θα το επιχειρισω... ΒΑσια παρακαλω οδηγιεες ψησιματος...Στις αντιστασεις φανταζομαι ε?

ναι αντιστάσεις στο πάνω κάτω

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πολυκαταλαβα:oops: δηλαδη μεσα στο κεικ θα εχεις βαλει κ σοκολατακια?:confused:

αλλιως τι? για ξαναπες:rolleyes:

Οχι οχι, εχεις δικαιο δεν θα φτιαξουμε εμεις το κεικ...θα ειναι σε συσκευασια δωρου η σιίκονη θήκη με τα σοκολάτάκια με την συνταγή και τα λογάκια,... με μια μεγάλη κορδελιτσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...