Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Εγώ ναι, Χαρά μου. Θα το δοκίμαζα, ίσως διστακτικά για πρώτη φορά αλλά θα το δοκίμαζα λίγο στην πλατούλα του.

Γραφει επάνω από 2 ετων και ανω,και δεν νομιζω πως ειναι θεμα εταιρίας,τα αιθερια ελαια που εχουν μεσα αυτα τα σκευασματα φοβούντα γι'αυτο και δεν κανει να το χρησιμοποιεις στους βλενογόνους.Στην πλατη όμως η στο θωρακα δεν υπάρχει προβλημα,στις μεγαλύτερες ηλικιες.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας ομορφες, πανεξυπνες κοριτσια μοναδικα και ονειρεμενα:tongue:

εγω τελικα δεν εκανα τιποτα απο οτι ηθελα μονο το μικρο κοιμηθηκε εμενα μεχρι να με παρει ο υπνος ηρθε ο αντρας μου και τον λυπηθηκα ελειπε απο χτες το πρωι οποτε σηκωθηκα να σερβιρω μετα πιασαμε τη παρλα.

ξυπνησε και το ανθρωπακι καναμε μιση εργασια που τους ειχε δωσει η νηπιαγωγος στο σχολειο και εφυγαν για κολυμβητηριο οποτε η υπολοιπη εργασια μετα .

και ποσο θελω μετα το κολυμβητηριο απλα να μαζευω τα ασυμαζευτα να κανει μπανιο-γαλα-νανι, ελπιζω μονο να μη το πιασει η βαρεμαρα:?

οποτε το απογευμα καταληγει με νευρα γιατι και αυπνη ειμαι αλλα και δε μου κολλαει υπνος.θα ανοιξω τη σιδερωστρα να κανω οτι ειναι στεγνο.

ασχετο αλλα το ρομαν μου χαλασε τελειως και δε φτιαχνει σπασανε τα κορδονακια οποτε αυριο πρεπει να παω εκει που το ειχα παρει να μου δωσουν μια λυση τωρα κρεμεται στραβο στη κουζινα:evil:

οπως καταλαβατε εχω μια ενταση για να μη μιλησω για τη δασκαλα του φιογκακιου αντε τωρα αμα ηταν το παιδι της θα το ειχε γυμνο;:evil:εεε:evil:

Αντε βρε μικρή μου, υπομονή.... κοντεύεις!!! ;)

Υ.Γ. Ελα ντε.. θα το άφηνε ολόγυμνο με το μπουφάν? Πείτε μου δηλαδή... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γραφει επάνω από 2 ετων και ανω,και δεν νομιζω πως ειναι θεμα εταιρίας,τα αιθερια ελαια που εχουν μεσα αυτα τα σκευασματα φοβούντα γι'αυτο και δεν κανει να το χρησιμοποιεις στους βλενογόνους.Στην πλατη όμως η στο θωρακα δεν υπάρχει προβλημα,στις μεγαλύτερες ηλικιες.

Ναι Χρύσα μου, μπορεί, δεν τα ξέρω αυτά και δεν έχω άποψη. Κάνω μόνο ότι μου πουν, γιατρός ή φαρμακοποιός.

Εγώ φαντάσου, πέρσι το αγόρασα, πότε ήταν.. δεν θυμάμαι... :confused: που μου το είχε γράψει η Βάσια μας και το χρησιμοποίησα στο φιογκάκι! Πάντως το βοήθησε!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε! Δεν το είχαμε σκεφτεί βρε κόρες τόσο κουκλάρες!!! :tongue::tongue:

.... :mad: άρχισαν οι μύξες....!

ΩΧ,αυτο δεν το ειχα διαβασει,ελπίζω να μεινει εκει.Καποια ιωσουλα θα εχει τσιμπήσει και με το κρυωμα του εκδηλώθηκε.Παρε αυριο τη δασκαλα να της τα πεις ωραια...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια μου καλησπερα

δυστυχως σας εχασα δε προλαβα να διαβασω τη εχετε γραψει

εμεις σημερα εχουμε σουτζουκακια

ο μεγαλος μου ειναι με αερολιν και φλεξοταιντ εχει βηχα αλλα ευτυχως κοιμαται το βραδυ δεν εχει τοσο εντονο ευχομαι να γινει γρηγορα καλα ευτυχως δεν εχει και πυρετο αν οχι σημερα το πρωι θα ερθει παιδιατρος να τα δει και τα δυο και να κανουμε εμβολιο στο μικρο εχω και αγχος για το μικρο πραγματικα δε θα το αντεξω ν κολλησει θα πεθανω απο στεναχωρια ισως να ακουθγομαι υπερβολικη αλλα ευχομαι σε καμια μανουλα να μη περασει αυτο που ειχα περασει εγω οτν ο μεγαλος μου ηταν 2,5-3 μηνων πφφφφφφφφφφφφ

εχτες παρολα αυτα εκανα πολλες πολλες δουλιτσες σιδερωσα και τ αασιδερωτα τωρα εχω να πλυνω αλλα 3-4 καθαρισα το ψυγειο εκανα μπιφτεκια και τον υπολοιπο κιμα που περισεψε τον εχω καταψυξη να κανω μια μερα κεφτεδακια εχω απο 63 εφτασα τα 61,4 και εχω χασει και 2 ποντους απο κοιλια,3 απο μεση και 3 απο γοφους και πολυ χαρηκα το σπιτακι μου ειναι καθαρο και μαζεμενο και σημερα δε θα κανω τιποτα

αυτα προς το παρων ελπιζω να μην εχω χασει τιποτα σοβαρο

σας φιλω

Ηρθε ο παιδιατρος?

Μπραβο για τα κιλακια που εχασες ,πολύ πολύ καλα!!!!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά βρε κορίτσια σε όσες έχετε άρρωστα τα παιδάκια σας.

Ειρήνη τρίψτο το παιδί έστω και προληπτικά και δώστου ζεστό γαλατάκι με μελάκι.Και αύριο πέρνα απο το σχολείο και πες της να σε ενημερώνει άλλη φορά.Έλεος δηλαδή να σου αρρωστήσει το παιδί απο το πουθενά...Πόσο έχω εκνευριστεί δεν φαντάζεσαι.Εχω ακούσει διάφορα κουφά αυτες τις μέρες...

Βάσια όντως η προηγούμενη συνταγή για ψωμάκι ενώ γίνετε πολύ ωραίο και εμένα(τον άντρα μου πάλι όχι) με χαλούσε λίγο οτι ένιωθα το άρωμα της μαγιάς.Βέβαια πήρα και άλλο αλεύρι να το δοκιμάσω και θα σας πω αν άλλαξε κάτι.Πάντως η νέα σου συνταγή είναι πανεύκολη!

Link to comment
Share on other sites

χρυσα μου το πρωι θα ερθει να τα δει εντωμεταξυ πλακωσα το μικρο στον ορο γιατι σα να αρχισε κατι γρου γρου στη μυτη

ειρηνη μου εγω δεν εχω σχολιασει αλλα αν γινοταν σε μενα και στο καπακι το παιδι αρρωσταινε θα πηγαινα να τη τσουρομαθησω


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Περαστικά βρε κορίτσια σε όσες έχετε άρρωστα τα παιδάκια σας.

Ειρήνη τρίψτο το παιδί έστω και προληπτικά και δώστου ζεστό γαλατάκι με μελάκι.Και αύριο πέρνα απο το σχολείο και πες της να σε ενημερώνει άλλη φορά.Έλεος δηλαδή να σου αρρωστήσει το παιδί απο το πουθενά...Πόσο έχω εκνευριστεί δεν φαντάζεσαι.Εχω ακούσει διάφορα κουφά αυτες τις μέρες...

Βάσια όντως η προηγούμενη συνταγή για ψωμάκι ενώ γίνετε πολύ ωραίο και εμένα(τον άντρα μου πάλι όχι) με χαλούσε λίγο οτι ένιωθα το άρωμα της μαγιάς.Βέβαια πήρα και άλλο αλεύρι να το δοκιμάσω και θα σας πω αν άλλαξε κάτι.Πάντως η νέα σου συνταγή είναι πανεύκολη!

Δεν εχει να κανει με το αλευρι αυτο αλλα με το αν κανεις προζυμι με τη μαγια.Κανονικα χρειαζεται προζύμι ,μετα ζυμωμα και πλασιμο και μετα να το αφησεις να φουσκωσει.Αν γινει σωστα η διαδικασια δεν μυριζει.

Υπομονη και καλο κουραγιο με τα υπόλοιπα...:rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ωχ Ειρηνη ξεκινησαν μυξουλες?φτιαξτου κανενα ζεστο καμια σουπιτσα και φυσιολογικο ορο στην μυτουλα και μακαρι να μεινει εκει..εγω βαριεμαι απιστευτα δεν εχω κανει τιποτα το απογευμα περα απο το να ταισω και αλλαξω την μπεμπα..παμε να κανουμε τα μπανια μας και να ξεκινησουμε την βραδυνη ρουτινα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει με το αλευρι αυτο αλλα με το αν κανεις προζυμι με τη μαγια.Κανονικα χρειαζεται προζύμι ,μετα ζυμωμα και πλασιμο και μετα να το αφησεις να φουσκωσει.Αν γινει σωστα η διαδικασια δεν μυριζει.

Υπομονη και καλο κουραγιο με τα υπόλοιπα...:rolleyes:

Προζύμι δεν έκανα,λες να είναι αυτό ε;Ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή Χρύσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...