Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

enoeitai απλα γνωμες θελω βρε κοριτσια μου γιατι και εγω το σκεφτομαι!!

και γω συμφωνώ με τα κορίτσια...μην το κάνεις γιατί μετά δεν θα χεις ούτε σαλόνι σωστό ούτε κρεβατοκάμαρα σωστή


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο προσωπικός χώρος και κατά συνέπεια χρόνος είναι ιερός. Τα παιδάκια σου είναι αρκετά μικρά ακόμα, προσωρινά θα δοκίμασα να έχουν το καθένα "τη γωνιά του" στο ίδιο δωμάτιο.

Μακροπρόθεσμα θα έβαζα πλάνο να κλείσει το πίσω μπαλκόνι, θα τα βγάλει τα λεφτά του μελλοντικά που θα περνάτε εφηβίες, διαβάσματα, κτλ

καλημερα κοριτσια και ευχαριστω για της απαντησεις πως κλεινει ενα μπαλκονι ξερετε με αλουμινια η αλφα μπλοκ ...κοιταχτε σε μηκος ειναι μεγαλο αλλα σε πλατος οχι πολυ δηλαδη χωραει ισα ισα ενα κρεββατι και ενα γραφειο και εκει αμα το κα νω θα βαλω τον μικρο!

εχω και πορτα αλουμινιου ηδη μεσα στο δωματιο τους επομενως θα μεταφερθει φανταζομαι!

σιγουρα πρεπει να μπει ξυλινο πατωμα -ενα σωμα καλοριφερ επεκταση και πριζα εχει ηδη μια δεν νομιζω οτι χρειαζεται αλλη επειδη εχω τα πληντηρια και το στεγνωτηριο τα οποια εχουμε ειδη ενα αποθηκακη και πρεπει να τα μεταφερω εκει!!

ξερετε που πρεπει να απυθυνθω σε τι μαστορα??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Πως είστε σήμερα?

Εχθές έκανα μπάνια,έβαλα σκούπα στο σαλόνι,κουζίνα,έπλυνα τα ριχτάρια και έβαλα και άλλο ένα πλυντήριο.Καθάρισα το ντουλάπι κάτω από το νεροχύτη και έπλυνα και τον κάδο.Με προβληματίσατε που δεν πρέπει να βάζουμε το λάδι κ.τ.λ κάτω από το νεροχύτη αλλά δεν ξέρω που αλλού θα μπορούσα να τα βάλω.:rolleyes:

Σήμερα θα πάω το μικρό μου στο γιατρό, γιατί εχθές έλειπε, και έβαλα και μαγείρεψα νωρίς,εστρωσα κρεβάτια και άπλωσα το χθεσινό πλυντήριο.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και ευχαριστω για της απαντησεις πως κλεινει ενα μπαλκονι ξερετε με αλουμινια η αλφα μπλοκ ...κοιταχτε σε μηκος ειναι μεγαλο αλλα σε πλατος οχι πολυ δηλαδη χωραει ισα ισα ενα κρεββατι και ενα γραφειο και εκει αμα το κα νω θα βαλω τον μικρο!

εχω και πορτα αλουμινιου ηδη μεσα στο δωματιο τους επομενως θα μεταφερθει φανταζομαι!

σιγουρα πρεπει να μπει ξυλινο πατωμα -ενα σωμα καλοριφερ επεκταση και πριζα εχει ηδη μια δεν νομιζω οτι χρειαζεται αλλη επειδη εχω τα πληντηρια και το στεγνωτηριο τα οποια εχουμε ειδη ενα αποθηκακη και πρεπει να τα μεταφερω εκει!!

ξερετε που πρεπει να απυθυνθω σε τι μαστορα??

Νομίζω με είδη τοιχοποιίας πρέπει να το χτίσεις,το αλφα μπλόκ είναι καλή λύση για να έχεις και μόνωση και όμορφη εικόνα.Δεν έχεις κάποιο μάστορα γνωστό,(χτίστη εννοώ),:?: ρώτα στο περιβάλλον σου μήπως υπάρχουν γνωριμίες.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω θα συμφωνησω οτι ειναι καλυτερα για αρχη να τα εχεις μαζι και με την πρωτη ευκολια να κλεισεις το μπαλκονι. κριμα ειναι να μην εχεις δωματιο εσυ. θα εισαι μονιμως ανω κατω στο σαλονι...να ρωτησω και κατι αλλο???για να βαλεις νυχτερινο ρευμα τι πρεπει να κανεις???πληρωνεις κατι??ποιες ωρες ψρεωνεσαι λιγοτερο??εχει μεγαλη διαφορα?αξιζει???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω θα συμφωνησω οτι ειναι καλυτερα για αρχη να τα εχεις μαζι και με την πρωτη ευκολια να κλεισεις το μπαλκονι. κριμα ειναι να μην εχεις δωματιο εσυ. θα εισαι μονιμως ανω κατω στο σαλονι...να ρωτησω και κατι αλλο???για να βαλεις νυχτερινο ρευμα τι πρεπει να κανεις???πληρωνεις κατι??ποιες ωρες ψρεωνεσαι λιγοτερο??εχει μεγαλη διαφορα?αξιζει???

Μες το μυαλό μου είσαι!Αυτό σκέφτομαι τις τελευταίες ημέρες.Ας βρεθεί κάποια να μας απαντήσει.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μες το μυαλό μου είσαι!Αυτό σκέφτομαι τις τελευταίες ημέρες.Ας βρεθεί κάποια να μας απαντήσει.

πΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙς ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΗΝ δΕΗ ΕΧΩ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΑΞΙΖΕΙ παρα πολυ ειναι πολυ οικονομικο ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ οπωσδηποτε καινουργια εγκατασταση ηλεκτρολογου το ζητανε αυτο πρεπει δηλαδη να περασει ηλεκτρολογοσ να σας κανει μια κατοψη και να υπογραψει

υπαρχει και αιτηση στο site της ΔΕΗ www.dei.gr

και πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Εγώ σήμερα ξύπνησα με πολύ ενέργεια! Ήπια τον καφέ μου διαβάζοντας τα παλιά ποστς της Ειρήνης (καθημερινή ρουτίνα πλέον), μάζεψα τα υπνοδωμάτια, άλλαξα τα σεντόνια, μάζεψα το σαλόνι, έβαλα 3 πλυντήρια (τα ασιδέρωτα τα αγνοώ ακόμη), έγραψα στο blog μου, άρχισα να μαζεύω το ρημαδοδωμάτιο (με πιάνουν τα γέλια όταν ακούω ότι κάποιες έχετε μόνο ένα μικρό ρημαδοσυρτάρι) και τώρα διάλειμμα με καφέ.....

Θέλω και εγώ τόσο πολύ να οργανωθώ γιατί θέλω να κάνω ένα εκατομμύρια πράγματα και μετά βλέπω για παράδειγμα τα ασιδέρωτα και με πιάνει φρίκη. Το χειρότερο δε είναι ότι τελικά δεν κάνω τίποτε!

Πολλούς "αγωνιστικούς" χαιρετισμούς ααα και Ειρήνη περαστικά!

Link to comment
Share on other sites

πΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙς ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΗΝ δΕΗ ΕΧΩ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΑΞΙΖΕΙ παρα πολυ ειναι πολυ οικονομικο ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ οπωσδηποτε καινουργια εγκατασταση ηλεκτρολογου το ζητανε αυτο πρεπει δηλαδη να περασει ηλεκτρολογοσ να σας κανει μια κατοψη και να υπογραψει

υπαρχει και αιτηση στο site της ΔΕΗ www.dei.gr

και πληροφοριες

Και εμείς το σκεφτόμαστε με το νυχτερινό. Να σε ρωτήσω κάτι? Δεν τους κάνει δηλαδή η κάτοψη που δώσαμε όταν κάναμε αίτηση για ρεύμα (μόλις 4 χρόνια πέρασαν).

Link to comment
Share on other sites

ξερετε που πρεπει να απυθυνθω σε τι μαστορα??

ΚΑΛΗΜΈΡΑ!

θα σου πρότεινα πρώτα να επευθυνθείς σε έναν πολιτικό μηχανικό και το λέω αυτό γιατί πρίν 3-4 χρόνια ήθελε το αφεντικό μου να κάνει τέτοιου είδους προέκταση και δεν τον άφησε ο μηχανικός γιατί η συγκεκριμένη κατασκευή δεν είχε μεγάλες αντοχές σε βάρος. Οι συντελεστές κλπ υπάρχουν μάλλον στον φάκελο στην πολαιοδομία. Εν πάση περιπτώση ο μηχανικός ξέρει τη δουλειά του και τελικά επειδή είχε μεγάλο σαλόνι μετέφερε την κουζίνα πιο μέσα στο σαλόνι και έβγαλε ένα δωμάτιο με γυψοσανίδα.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου!

Πως είστε σήμερα?

Εγώ καλύτερα από χθες, αν εξαιρέσουμε πως πάλι ξύπνησα από τις 6 τα χαράματα και ο λαιμός μου πονάει σαν τρίφτης... :rolleyes::(.

- Διαβάζω με τον μικρό μου.. έχει λείψει τόσες μέρες από το σχολείο {και ούτε αύριο θα τον στείλω} και προσπαθώ να καλύψω μερικά κενά... :( .

- Σηκώθηκα, άλλαξα όλα τα σεντόνια, μαξιλαροθήκες... τα πάντα... να ξεβρωμίσουμε από την αρρωστίλα...! :tongue:

- Ετοίμασα ένα πλυντήριο με χρωματιστά για την νύχτα.

- Μόλις έγιναν σουπιές κρασάτες.... (μιαμ.. μιαμμμ! )

- Και μόλις σας έβαλα και μερικές συμβουλές για τη ράσπα των ποδιών μας στο site με τα νύχια.

Το απόγευμα δουλεύω κι όλας... για να δούμε.. ελπίζω να μην πέσω σε καμιά γωνιά και σας ψάχνω να με... μαζέψετε...! :rolleyes::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καθάρισα το ντουλάπι κάτω από το νεροχύτη και έπλυνα και τον κάδο.Με προβληματίσατε που δεν πρέπει να βάζουμε το λάδι κ.τ.λ κάτω από το νεροχύτη αλλά δεν ξέρω που αλλού θα μπορούσα να τα βάλω.:rolleyes:

Χρυσα μου,

Το χουμε ξανασυζητήσει το θέμα αλλά θα σου ξαναγράψω την άποψη μου.

Στο συγκεκριμένο ντουλάπι βάζω λάδι και πατάτες.

Το λάδι που βάζω το έχω σε 2 γυάλινα μπουκάλια και άρα φαντάζεσαι πόσο γρήγορα τελειώνουν και τα αντικαταστώ με νέο λάδι.

Οι πατάτες φροντίζω να είναι ποσότητας μίας εβδομάδας, άντε το πολύ 10 ημερών.

Οπότε, γνώμη μου είναι, πως για τόσο μικρά διαστήματα τα είδη αυτά δεν προλαβαίνουν να πάθουν κάτι... να χαλάσουν... να αλλοιωθούν...

Αυτά και πολλά γλυκά φιλάκια :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς το σκεφτόμαστε με το νυχτερινό. Να σε ρωτήσω κάτι? Δεν τους κάνει δηλαδή η κάτοψη που δώσαμε όταν κάναμε αίτηση για ρεύμα (μόλις 4 χρόνια πέρασαν).

οχι δεν κανει το παλιο χαρτι δυστηχως θελει καινουργιο αυτο ειναι σιγουρο αστα στην ελλαδα ζουμε

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν κανει το παλιο χαρτι δυστηχως θελει καινουργιο αυτο ειναι σιγουρο αστα στην ελλαδα ζουμε

Τι να πω ηλίθιοι τεχνοκράτες, όπως με την τράπεζα: έχω δώσει καμιά δεκαριά φορές φορολογική δήλωση και μου έβγαλαν φωτοτυπία ταυτότητας στο ΙΔΙΟ υποκατάστημα! ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Χρυσα μου,

Το χουμε ξανασυζητήσει το θέμα αλλά θα σου ξαναγράψω την άποψη μου.

Στο συγκεκριμένο ντουλάπι βάζω λάδι και πατάτες.

Το λάδι που βάζω το έχω σε 2 γυάλινα μπουκάλια και άρα φαντάζεσαι πόσο γρήγορα τελειώνουν και τα αντικαταστώ με νέο λάδι.

Οι πατάτες φροντίζω να είναι ποσότητας μίας εβδομάδας, άντε το πολύ 10 ημερών.

Οπότε, γνώμη μου είναι, πως για τόσο μικρά διαστήματα τα είδη αυτά δεν προλαβαίνουν να πάθουν κάτι... να χαλάσουν... να αλλοιωθούν...

Αυτά και πολλά γλυκά φιλάκια :P

Kαι εγώ Ειρήνη μου ένα μπουλάλι λάδι έχω και το ξύδι,αλλά έψαχνα μήπως υπάρχει χώρος βολικός να τα έβαζα αλλού.Δεν βλέπω άλλη λύση και προς το παρόν τουλάχιστον θα μείνουν εκεί.:rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...