Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα......

Τι κάνετε σήμερα?Προς το παρόν στο σπίτι έχω κάνει μόνο τα βασικά,έχω να πλύνω μπάνια,να μαγειρέψω και να πάω το παιδί στο γιατρό να δει πως πάει.Δέν έχω όμως καμία όρεξη,βαριέμαι σήμερα.

Εχθές αφού κατάφερα και έκενα αρκετές δουλίτσες επιβράβευσα τον εαυτό μου με περιποιήση,έκανα τα πήλινγκ μου,έβαλα τις κρέμες μου και έφιαξα λίγο τα νύχια μου.΄ο ευχαριστήθηκα!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ είμαι στη δουλειά. Ξεκλέβω λίγο χρόνο να μπω στο ParentsCafe. Άφησα τα πιάτα άπλυτα στο νεροχύτη πάλι. Χθες το βράδυ νύσταζα, με κράτησε και η μπουμπού μέχρι τις 01:00 σχεδόν πάλι ξύπνια μέχρι να κοιμηθεί. Είχε όρεξη για παιχνίδι η ζουζούνα! Μετά ήμουν πτώμα. Το πρωί έβαλα ξυπνητήρι στις 6, θήλασα το μωρό, έλα όμως που δεν κοιμόταν, ήθελε να έρθει στο κρεβάτι μαζί μας. Την πήρα λοιπόν, κοιμήθηκε σε χρόνο ντε τε, έλα όμως που σε χρόνο ντε τε κοιμήθηκα και εγώ :rolleyes: . Και ξύπνησα στις 7 και. Πάλι καθυστερημένη στη δουλειά. Και πάλι θα πλύνει τα πιάτα η πεθερά μου. Να΄ ναι καλά, ευτυχώς που δε με σχολιάζει (ελπίζω τουλάχιστον ;)). Πάλι καλά άφησα κατά τα άλλα συμμαζεμένη την κουζίνα...


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στη δουλειά. Ξεκλέβω λίγο χρόνο να μπω στο ParentsCafe. Άφησα τα πιάτα άπλυτα στο νεροχύτη πάλι. Χθες το βράδυ νύσταζα, με κράτησε και η μπουμπού μέχρι τις 01:00 σχεδόν πάλι ξύπνια μέχρι να κοιμηθεί. Είχε όρεξη για παιχνίδι η ζουζούνα! Μετά ήμουν πτώμα. Το πρωί έβαλα ξυπνητήρι στις 6, θήλασα το μωρό, έλα όμως που δεν κοιμόταν, ήθελε να έρθει στο κρεβάτι μαζί μας. Την πήρα λοιπόν, κοιμήθηκε σε χρόνο ντε τε, έλα όμως που σε χρόνο ντε τε κοιμήθηκα και εγώ :rolleyes: . Και ξύπνησα στις 7 και. Πάλι καθυστερημένη στη δουλειά. Και πάλι θα πλύνει τα πιάτα η πεθερά μου. Να΄ ναι καλά, ευτυχώς που δε με σχολιάζει (ελπίζω τουλάχιστον ;)). Πάλι καλά άφησα κατά τα άλλα συμμαζεμένη την κουζίνα...

Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες!.H λύση είναι πλυντήριο πιάτων:wink:

(Τι λέω η τρελή εν ώρα κρίσης!)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια..

εχω να γραψω τοσο καιρο εψαχνα το θεμα και μετα ειδα οτι μεταφερθηκε το θέμα!!!!!!!

θελω να ζητησω συμβουλη σκεφτομαι προσ το καλοκαιρακη να κανω μια σημαντικη αλλαγη στο σπιτι καταρχην εχω 2 παιδακια το ενα 11 μηνων και τοπ αλλο 4,5 χρονων αγορι το μικρο κοριτσι το μεγαλο...

θελω λοιπον να παραχωρησω την κρεββατοκαμαρα μου στο 1 παιδι την κορη μου και να φτιαξω το παιδικο για τον γιο μου

τωρα θα μου πειτε που θα παω την κρεββατοκαμαρα....λοιπον εχω σκεφτει να παρω καναπε γωνια μεγαλο που να ειναι και κρεββατι για να το βαλω στο σαλονι,,,να ενημερωσω οτι σαλονι κουζινα ειναι ενα και ειναι ενιαος χωροσ μεγαλοσ!!!!!!

τι γνωμι εχετε γι αυτο γενικοτερα επειδη μεγαλωσα ετσι με τον αδερφο μου θυμαμαι παντα να τσακωνομαστε γι αυτο δεν θελω να κανω και εγω το ιδιο στα παιδια μου πιο ωραια θα ειναι ξεχωριστα δωματια!!

υπαρχει και αλλη μια λυση να κλεισω το πισω μπαλκονι αλλα θεωρω οτι ειναι πιο πολλα λευτα!!!!!!!

τι λετε κοριτσια?? για δωστε καμια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια..

εχω να γραψω τοσο καιρο εψαχνα το θεμα και μετα ειδα οτι μεταφερθηκε το θέμα!!!!!!!

θελω να ζητησω συμβουλη σκεφτομαι προσ το καλοκαιρακη να κανω μια σημαντικη αλλαγη στο σπιτι καταρχην εχω 2 παιδακια το ενα 11 μηνων και τοπ αλλο 4,5 χρονων αγορι το μικρο κοριτσι το μεγαλο...

θελω λοιπον να παραχωρησω την κρεββατοκαμαρα μου στο 1 παιδι την κορη μου και να φτιαξω το παιδικο για τον γιο μου

τωρα θα μου πειτε που θα παω την κρεββατοκαμαρα....λοιπον εχω σκεφτει να παρω καναπε γωνια μεγαλο που να ειναι και κρεββατι για να το βαλω στο σαλονι,,,να ενημερωσω οτι σαλονι κουζινα ειναι ενα και ειναι ενιαος χωροσ μεγαλοσ!!!!!!

τι γνωμι εχετε γι αυτο γενικοτερα επειδη μεγαλωσα ετσι με τον αδερφο μου θυμαμαι παντα να τσακωνομαστε γι αυτο δεν θελω να κανω και εγω το ιδιο στα παιδια μου πιο ωραια θα ειναι ξεχωριστα δωματια!!

υπαρχει και αλλη μια λυση να κλεισω το πισω μπαλκονι αλλα θεωρω οτι ειναι πιο πολλα λευτα!!!!!!!

τι λετε κοριτσια?? για δωστε καμια ιδεα

Αποψή μου να μην μπεις σε αυτή την διαδικασία,δεν θα κανει καλό σαν εικόνα ούτε στα παιδιά σου,ούτε σε εσάς.Αν το δωμάτιό σας είναι μεγαλύτερο θα μπορούσες ίσως να μετέφερες τα παιδιά εκεί και να πάτε εσείς στο παιδικό.:rolleyes:Ετσι ίσως μπορούσες νοητα να διαχωρήσεις το δωμάτιο και να έχει το καθένα τη γωνιά του.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχεισ δικιο και εσυ αλλα γενικοτερα σε αυτο δεν εχουμε προβλημα το κανω για τα παιδια μου και στο σαλονι ειναι και ρομαντικα το βλεπω και ετσι εχει και τζακι πιο μεγαλη τηλεοραση!!

ξερω και αλλο κοσμο που το εχει κανει αλλη συμφωνουν και αλλη οχι!!

Link to comment
Share on other sites

εχεισ δικιο και εσυ αλλα γενικοτερα σε αυτο δεν εχουμε προβλημα το κανω για τα παιδια μου και στο σαλονι ειναι και ρομαντικα το βλεπω και ετσι εχει και τζακι πιο μεγαλη τηλεοραση!!

ξερω και αλλο κοσμο που το εχει κανει αλλη συμφωνουν και αλλη οχι!!

Εννοείτε βέβαια πως εσύ επιλέγεις και ξέρεις καλύτερα τι σε βολέυει...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες!.H λύση είναι πλυντήριο πιάτων:wink:

(Τι λέω η τρελή εν ώρα κρίσης!)

Δυστυχώς δεν έχουμε πλυντήριο πιάτων και δεν παίρνουμε γιατί ο χώρος στην κουζίνα είναι έτσι διαμορφωμένος που αν πάρουμε δεν θα έχουμε πού να το βάλουμε. Οπότε, πλένετε χεράκια μου! :P

Και αυτή η άτιμη η κουζίνα, με το που την μαζεύεις και πλένεις τα πιάτα, μετά από λίγο πάλι μαζεύονται. Λες και αυτός ο νεροχύτης έχει μαγνήτη ένα πράγμα!...


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχουμε πλυντήριο πιάτων και δεν παίρνουμε γιατί ο χώρος στην κουζίνα είναι έτσι διαμορφωμένος που αν πάρουμε δεν θα έχουμε πού να το βάλουμε. Οπότε, πλένετε χεράκια μου! :P

Και αυτή η άτιμη η κουζίνα, με το που την μαζεύεις και πλένεις τα πιάτα, μετά από λίγο πάλι μαζεύονται. Λες και αυτός ο νεροχύτης έχει μαγνήτη ένα πράγμα!...

Εχει,έχει, είμαι σίγουρη!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου!

Τι κάνετε? Πως είναι τα κέφια σας σήμερα?

Εγώ αισθάνομαι λίγο περίεργα... :( Μάλλον με κόλλησε ο μικρός μου γιατί και την νύχτα ξύπνησα και ένιωθα άσχημα και σήμερα από το πρωί νιώθω κάπως... :( Ελπίζω να είναι περαστικό γιατί έχω και αρκετή δουλίτσα αυτές τις μέρες....:rolleyes: .

Έχω κάνει λίγα πράγματα.

Άπλωσα το πλυντήριο της νύχτας

Πήγα σούπερ μάρκετ και τα τακτοποίησα

Ετοιμάζω κοκκινιστό κοτοπουλάκι με ριγκατόνι

Υ.Γ. Έλεος με του βαλεντίνου! Ξερνάω καρδούλες και βελάκια!!! :tongue::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχθές αφού κατάφερα και έκενα αρκετές δουλίτσες επιβράβευσα τον εαυτό μου με περιποιήση,έκανα τα πήλινγκ μου,έβαλα τις κρέμες μου και έφιαξα λίγο τα νύχια μου.΄ο ευχαριστήθηκα!

Μπράβο κοριτσάκι μου! Μπράβο!

Αυτό είναι πολύ σημαντικό, ας μην το ξεχνάμε.

Που και που, πρέπει να ξεκλέβουμε λίγο χρόνο για το καημένο το κουφαράκι μας που προσφέρει σε όλους.

Ένα βάψιμο στο νυχάκι....

Μια περιποίηση στο μαλλάκι

Κρέμα σώματος στο κορμάκι μας...

και αμέσως αλλάζει και ανεβαίνει η ψυχολογία μας! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Τι κάνετε? Πως είναι τα κέφια σας σήμερα?

Εγώ αισθάνομαι λίγο περίεργα... :( Μάλλον με κόλλησε ο μικρός μου γιατί και την νύχτα ξύπνησα και ένιωθα άσχημα και σήμερα από το πρωί νιώθω κάπως... :( Ελπίζω να είναι περαστικό γιατί έχω και αρκετή δουλίτσα αυτές τις μέρες....:rolleyes: .

Έχω κάνει λίγα πράγματα.

Άπλωσα το πλυντήριο της νύχτας

Πήγα σούπερ μάρκετ και τα τακτοποίησα

Ετοιμάζω κοκκινιστό κοτοπουλάκι με ριγκατόνι

Υ.Γ. Έλεος με του βαλεντίνου! Ξερνάω καρδούλες και βελάκια!!! :tongue::lol::lol:

Περαστικά σου εύχομαι Ειρήνη! :)

(Κοκκινιστό κοτοπουλάκι, μιαμ μιαμ!) :)


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

τι γνωμι εχετε γι αυτο γενικοτερα επειδη μεγαλωσα ετσι με τον αδερφο μου θυμαμαι παντα να τσακωνομαστε γι αυτο δεν θελω να κανω και εγω το ιδιο στα παιδια μου πιο ωραια θα ειναι ξεχωριστα δωματια!!

υπαρχει και αλλη μια λυση να κλεισω το πισω μπαλκονι αλλα θεωρω οτι ειναι πιο πολλα λευτα!!!!!!!

τι λετε κοριτσια?? για δωστε καμια ιδεα

Καλώς το κορίτσι μου.

Εδώ, επίσης, δεν υπάρχει σωστή και λάθος άποψη.

Είναι κάτι καθαρά προσωπικό και αυτό (η άποψη) διαφέρει για τον καθένα μας.

Η δική μου γνώμη είναι πως δεν θα το έκανα σκεπτόμενη τα εξής (και όχι μόνο, αυτά είναι κάποιοι βασικοί λόγοι):

1) Είναι λάθος, για μένα, να μην έχεις αποκλειστικά δικά σας χώρο, με τον άντρα σου. Το σαλόνι δεν είναι.

2) Τα παιδιά σου, είναι πολυ τυχερά, που έχουν μια μανούλα που τα σκέφτεται τόσο πολύ και βάζει τη δική τους χαρά πάνω από τη δική της. Επίσης είναι πολύ τυχερά που έχουν δικό τους δωμάτιο, γιατί αναλογίσου πόσα παιδάκια δεν έχουν καν δικό τους δωμάτιο!

3) Οι χαρακτήρες των παιδιών σου θα αναπτυχθούν ανεξάρτητα από το αν ζουν στο ίδιο δωμάτιο.

Ίσως να το σκεφτόμουν αργότερα, στην προ-εφηβεία... :P

Τα φιλιά μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...