Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Άντε βρε Χρύσα μου. Τουλάχιστον να συνέλθει το παιδάκι σου, τόσες μέρες ταλαιπωρείτε!!!!

Και γω αυτό τρέμω... μην με κολλησει ο μικρός γιατί μετά... την βάψαμε!!! :rolleyes::(

Περαστικά βρε Ειρήνη,ο γιατρός μου είπε πως κρατάει 4-5 ημέρες ο πυρετός αλλά εμάς κράτησε περισσότερο γιατί έκανε επιπλοκή.

Ο γιος μου λέει πως "οι μαμάδες δεν κολλάνε ποτε, γιατί πρέπει να φροντίζουν τα παιδάκια τους"


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σκούπισα σαλόνι, κουζίνα,ξεσκόνισα με ξυδόνερο τα έπιπλα και και ελαφρώς σκούπισα και έπλυνα τις σκάλες της εισόδου και τη βεράντα μας!

Το μεσημέρι επιτέλους το παιδάκι μου κοιμήθηκε ήσυχο και κοιμήθηκα και εγώ επιτέλους γιατί δεν άντεχα άλλο από το ξενύχτι.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

hellooooo....

Eιρήνη...η κορνίζα βγήκε πολύ ωραία...πιστεύω ότι αν δεν δοκιμάσεις δεν μπορείς ποτέ να ξέρεις για το τι πραγματικά είσαι ικανός να κάνεις...

Περαστικά στο μικρό φιογκάκι!

Χρυσα...περαστικά και στο δικό σου φιογκάκι! Περαστικά και αγύριστα!

elenatz...γειααααα...χαίρομαι που μας βρήκες...

για το άλλο θέμα που τα λέγαμε...ειλικρινά με όσα γίνονται δεν ξέρω αν θα είμαστε σε θέση να κάνουμε τίποτα του χρόνου...

Για τη φόρμα δεν έχω κάτι παραπάνω να προτείνω...πέρα από το να μην ξαναπάρεις από το Jumbo... :)

Περί σπιτιού...

Παπλωματοθήκες έχω 3-4...και αλλάζω κάθε μήνα για να ανανεώνω τον χώρο και τη διάθεσή μας...

Το σπιτάκι μου είναι τακτοποιημένο και σχετικά καθαρό... αυτό το έρμο χαλί του σαλονιού δεν λέει να κρατήσει ποτέ πάνω από ώρα...η μικρή έχει πάθει έρωτα τελευταία με τα κριτσίνια και τα τρώει στο σαλόνι...και η μαμά τα έχει παίξει...

Κατά τα άλλα είμαστε σε καλή κατάσταση...κάτι ασιδέρωτα έχω...αλλά πάνε για αύριο...

Για το θέμα του ταξιδιού...

τα παιδιά είναι 3+ ο μεγάλος, και η μικρή 16 μηνών...

θα λείψουμε συνολικά 7 ημέρες...

ο μεγάλος πάει σταθμό... η μικρή είναι σπίτι με γυναίκα...άρα και τα 2 περνάνε ώρες μακρυά μου...

Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να τους χωρίσω...ο μεγάλος στην κουνιάδα μου και η μικρή στη μαμά μου...αυτό δεν το έχω κάνει ποτέ...

Επίσης, ο μεγάλος έχει κοιμηθεί κάποια μεσημέρια εκτός σπιτιού... πχ στην πεθερά μου...βράδυ ποτέ!

Για αυτό και τώρα έχω ψιλο-φρικάρει με την όλη κατάσταση... αν ήταν να μείνουν σπίτι μας με κάποιον δεν θα είχα τόσο θέμα αλλά αυτό δεν παίζει σαν σενάριο...

Tέλος με όσα γίνονται η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα οπότε...δεν ξέρω...είμαι μπλεγμένη...θα το σκεφτώ και θα σας πω πάντως...και ευχαριστώ για όλα σας τα σχόλια...

φιλάκια και καλό σας βράδυ...

εύχομαι αύριο να ξυπνήσουμε σε μία καλύτερη Ελλάδα!


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε! Αποφάσισα να γίνω κι εγώ μέλος της συζήτησής σας. Λέγομαι Μαρία κι έχω ένα κοριτσάκι 11 μηνών. Ποτέ δεν μπόρεσα να διατηρήσω για πολύ καιρό σε μια τάξη το σπίτι μου, το πιο τέλειο που μου συνέβη ήταν ότι κατάφερα να έχω πολύ τακτοποιημένο και καθαρό σπίτι για 15 μέρες ακολουθώντας το πρόγραμμα της Flylady (για όσες το έχουν ακουστά), αλλά μόνο για 15 μέρες (το καλοκαίρι), μετά κάπου έχασα την μπάλα και ακόμα... την ψάχνω :P (για γέλια ή για κλάμματα;) Είμαι ανεπίδεκτη μάλλον. Ψάχνω να διαβάσω το θέμα Σπίτι και Easy living, δεν το βρίσκω, βλέπω ότι και αυτό το θέμα έχει 78 σελίδες, θέλω να τις διαβάσω αλλά πού χρόνος, μόνο τις 2 πρώτες σελίδες διάβασα, κι αυτές τώρα μεταμεσονυχτίως. Θα ήθελα να ρωτήσω, όσες κοπέλες έχετε σπίτια καθαρά και τακτοποιημένα σε καθημερινή βάση, ποιο είναι το μυστικό σας;;;


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλλιοπάκι μου καλό καλώς ΗΡΘΕΣ!!!

Η 3η συμβουλή είναι από τις πιο σημαντικές για έναν και μόνο λόγο. Το να μην ταλαιπωρείσαι. Αυτό που θέλουμε δηλαδή! Για κανέναν άλλο λόγο. Θα σε βοηθήσει να είσαι πιο ήρεμη την ώρα που κάνεις δουλειές.

Σκέψου αυτά:

- Όταν παραμένεις σε ένα δωμάτιο θα είσαι συγκεντρωμένη σε αυτό και μόνο αυτό το δωμάτιο. Το αποτέλεσμα θα είναι πως θα κάνεις τις δουλειές σου εκεί πιο γρήγορα. Το μάτι σου θα σαρώνει οποιαδηποτε δουλειά πρέπει να γίνει εφόσον παραμένεις στο δωμάτιο. Έτσι θα τελειώνεις πιο γρήγορα. Οταν περιφερεσαι μέσα στο σπιτι απο δωματιο σε δωμάτιο, το μάτι σου θα "πιάνει" κι αλλες δουλειές που πρέπει να γίνουν και έτσι θα μπλέκεσαι σε ένα ατελείωτο κουραστικό πέρα-δώθε.. :( δεν θα σου φτάνει ο χρόνος και θα εκνευρίζεσαι... Για δουλεψε το λιγακι μέχρι να σου γίνει συνήθεια και θα με θυμηθείς.

Αχ, Ειρήνη μου, κι εγώ έτσι την πατάω! Κανονικότατα!


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαίρετε! Αποφάσισα να γίνω κι εγώ μέλος της συζήτησής σας. Λέγομαι Μαρία κι έχω ένα κοριτσάκι 11 μηνών. Ποτέ δεν μπόρεσα να διατηρήσω για πολύ καιρό σε μια τάξη το σπίτι μου, το πιο τέλειο που μου συνέβη ήταν ότι κατάφερα να έχω πολύ τακτοποιημένο και καθαρό σπίτι για 15 μέρες ακολουθώντας το πρόγραμμα της Flylady (για όσες το έχουν ακουστά), αλλά μόνο για 15 μέρες (το καλοκαίρι), μετά κάπου έχασα την μπάλα και ακόμα... την ψάχνω :P (για γέλια ή για κλάμματα;) Είμαι ανεπίδεκτη μάλλον. Ψάχνω να διαβάσω το θέμα Σπίτι και Easy living, δεν το βρίσκω, βλέπω ότι και αυτό το θέμα έχει 78 σελίδες, θέλω να τις διαβάσω αλλά πού χρόνος, μόνο τις 2 πρώτες σελίδες διάβασα, κι αυτές τώρα μεταμεσονυχτίως. Θα ήθελα να ρωτήσω, όσες κοπέλες έχετε σπίτια καθαρά και τακτοποιημένα σε καθημερινή βάση, ποιο είναι το μυστικό σας;;;

Kαλημέρα σε όλες και Μαρία καλωσήρθες.

Η Ειρήνη ως αρχηγός της οργάνωσης σίγουρα θα σου δώσει τις καλύτερες συμβουλές.

Εγώ αυτό που έχω να σου πώ πρώτα απ'όλα είναι να περνάς όσο μπορείς περισσότερες ώρες με το κοριτσάκι σου,είναι πολύ μικρούλα και τώρα κάνει σημαντικά βήματα και σε χρειάζεται.Υστερα βρες μία φόρμουλα που θα σε βολέυει και προσπάθησε να την τηρείς πιστα.Αν βάλεις υψηλούς στόχους σιγουρα δεν θα τα καταφέρεις και θα απογοητευτείς.

Μπορείς όμως να στρώνεις κρεβάτια κάθε πρωι,να φυλάς τα ρούχα κάθε φορά που αλλάζεις,δύο φορες την ημέρα να στρώνεις ριχτάρια...Δεν πειράζει αν αφήσεις ασκούπιστα μία ημέρα ακόμη η αν έχουν τα τζάμια σου πολλές δαχτυλιές:wink:Και βέβαια εννοείται πως τα σπίτια μας δεν είναι πάντα τακτοποιημένα και καθαρά,απλά είναι βασικό να είναι σε μία νορμάλ κατάσταση.Εχω προσέξει σε μένα πως δεν μπορώ να΄είμαι καλή σε όλους τους τομείς,ανά περιόδους κάτι μένει πίσω,ή το σπίτι ή ο σύζυγος ή το παιδί.Μετά βάζεις προτεραιότητες και επιλέγεις.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστεύω ότι για να ναι τακτοποιημένο ένα σπίτι πρέπει - αυτό που έχει ειπωθεί πολλές φορές εδω μέσα - το κάθε πράγμα να έχει τη θέση του. Αλλιώς ή τη βρίσκει ή....αποβάλλεται!!Αυτό προσπαθώ εγω εδω και καιρό...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και περαστικά στις άρρωστες και τα άρρωστα παιδάκια!! Γρήγορη ανάρρωση σας εύχομαι! :)

Το χειροτερο μου ειναι τα ρουχα που κυκλοφορουν στο δωματιο μας. Βγαζουμε τα ρουχα του σπιτιου και που τα βαζουμε?

εμεις μολις γυρισουμε απο τη δουλεια βαζουμε φορμες. Το βραδυ αυτες μενουν πανω στην συρταριερα. Λετε να βαλω καμια κρεμαστρα πισω απο την πόρτα.

Παλιά είχα ένα ράφι για τα "φορεμένα" γιατί δεν ήθελα να μπλέκονται με τα εντελώς καθαρά. Πλέον δεν έχω, έχω μία κρεμάστρα πίσω από την πόρτα κι εκεί κρεμάμε φορμίτσες και κανά παντελονάκι που πρόκειται να ξαναφορεθεί. Οι μπλούζες μπαίνουν πάλι στο ντουλάπι, αλλά σε χωριστή στοιβούλα από τις μη φορεμένες. Αυτά για τα ρούχα "γραφείου" Εάν τύχει και βγω, καλό αέρισμα αν όχι πλύσιμο.

Καταρχην ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας για την αλλαγή σεντονιών. Βλέπω ότι οι περισσότερες αλλάζετε κάθε εβδομάδα, μπράβο, θέλει κουράγιο αυτό. Θα το δω και γω όταν σε λίγο δεν θα έχω κοιλίτσα κιντερ έκπληξη!

καλή μου κοίτα την κοιλίτσα σου και να χαρείς την εγκυμοσύνη και άσε τις πολλές δουλειές! άλλες είναι οι ανάγκες τώρα. Να προσέχεις και να μην το παρακάνεις.

σήμερα μαγείρεμα, σκόνες, ξανά σκούπα-γιατί το να τρώει το παιδί μόνο του είναι υπόθεση-σιδέρωμα το απόγευμα ξανά, αφού στεγνώσει το χθεσινό πλυντήριο, κ όταν κοιμηθεί το παιδί, σφουγγάρισμα.

μεγάλη υπόθεση από πολλές απόψεις!! κι εμένα με έχουν φάει τα πατώματα να μαζεύω ψιχουλάκια... πόσο είναι η μικρή σου? χρωστάω και μια συνταγή, δεν έχω ξεχάσει, θα μπω κάποια στιγμή που θα την έχω μαζί μου (να δω πότε θα είναι αυτή....) δίπλα να την δώσω

Α! Να σας πω κι εγώ ένα tip, το ψωμί το έχω στην κατάψυξη! Το κόβω σε φέτες, το βάζω σε σακούλα και αποψύχω κάθε μέρα όσο θέλουμε, και είναι πάντα φρέσκο :)

Κι εγώ βάζω καρβελάκια γιατί δεν προλαβαίνουμε κάθε μέρα να πάρουμε ψωρί. Αν ξεμείνω βγάζω ένα κι έχουμε ψωμάκι σαν φρέσκο!

Έτσι!!! Κρατάμε πράγματα που μας τρώνε αποθηκευτικό χώρο με τα "μήπως τα χρειαστώ" και "αν κάποτε". Δυστυχώς έτσι δυσκολεύουμε μόνο την καθημερινότητα μας! Εύγε που το εντόπισες και εύγε που μπόρεσες να ξεφορτωθείς!!! ;)

Εγώ βρε παιδιά τώρα με την κρίση έχω αρχίσει να εμφανίζω ξανά το σύνδρομο της μαζώχτρας, μου 'ρχεται να κρατάω τα πάντα μήπως και εάν κάτι χρειαστεί γιατί δεν ξέρω κι εγώ τι μας περιμένει....

Πέρα του ότι μου αρέσει η ποικιλία, για να ξεκουράζεται και το μάτι (π.χ. στα σεντόνια, πετσέτες, λοιπά είδη σπιτιού) έχω βρεθεί σε πρόσφατο ξεκαθάρισμα να κρατήσω κάτι παμπάλαια ρούχα, εκτός μόδας, λες και κινδυνεύω να μείνω χωρίς ρούχα, να 'χω τουλάχιστον αυτά να φορέσω....

Ειρήνη, πες τα, ναι, το ζητάει ο οργανισμός μου!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, σαν καλό κορίτσι, έβαλα σκούπα, λίγο σουίφερ, έκανα φαγητό, κέικ και ψωμί, τακτοποίησα το ένα φύλλο της ντουλάπας μου και έβαλα και 3 πλυντήρια, τα οποία στεγνώνω σταδιακά στα καλοριφέρ, γιατί έξω δεν στεγνώνουν με τίποτα....

Για σήμερα έχω σίδερο (κλασσικά, πάντα θα έχω σίδερο...), να βάλω ένα πλυντήριο μαύρα, και να μαζεύψω παιδικά / βρεφικά που μίκρυναν, να χωρίσω αυτά που θα κρατήσω για φίλες και αυτά που θα δώσω άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.

Πως είστε σήμερα..?Τα κέφια με όσα γίνονται... :(

Εμείς είχαμε ένα πιο ήρεμο βράδυ. Ο μικρός μου είχε πυρετό αλλά τουλάχιστον δεν είχαμε εμετούς και δεν έκλαιγε. Φυσικά εγώ είμαι ένα κουρέλι αφού είναι η 3η νύχτα "ύπνου" με διακοπές και το απόγευμα δουλεύω μέχρι αργά!

Ας είναι τουλάχιστον καλά το φιογκάκι και όλα θα περάσουν....

Σήμερα:

Ψιλο-μάζεψα το σπίτι (οταν καποιος ειναι αρρωστος γιατί γινεται ΜΠΑΧΑΛΟ? :confused: ).

Άλλαξα σεντόνια και μαξιλαροθήκες.

Άπλωσα το νυχτερινό πλυντηριο

Έπλυνα τα πυρέξ / κατσαρολικά που τα είχα παρατήσει χθες τη νύχτα

Έκανα λαδοθεραπεία για το ταλαιπωρημένο από τις 2 ανταύγειες και σε λίγο θα λουστώ.

Φόρτωσα νέες φωτογραφίες στα νυχάκια.

Εχω ακόμη αρκετά να κάνω αλλά σιγά-σιγά... όλα θα γίνουν...!:-)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Περαστικά βρε Ειρήνη,ο γιατρός μου είπε πως κρατάει 4-5 ημέρες ο πυρετός αλλά εμάς κράτησε περισσότερο γιατί έκανε επιπλοκή.

Ο γιος μου λέει πως "οι μαμάδες δεν κολλάνε ποτε, γιατί πρέπει να φροντίζουν τα παιδάκια τους"

Και μένα έτσι μου είπε ο παιδίατρος... πως κρατάει αρκετές μέρες.

Τι γλυκό αυτό που λέει το μικρό σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:wink:;-):!:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.

Πως είστε σήμερα..?Τα κέφια με όσα γίνονται... :(

Εμείς είχαμε ένα πιο ήρεμο βράδυ. Ο μικρός μου είχε πυρετό αλλά τουλάχιστον δεν είχαμε εμετούς και δεν έκλαιγε. Φυσικά εγώ είμαι ένα κουρέλι αφού είναι η 3η νύχτα "ύπνου" με διακοπές και το απόγευμα δουλεύω μέχρι αργά!

Ας είναι τουλάχιστον καλά το φιογκάκι και όλα θα περάσουν....

Σήμερα:

Ψιλο-μάζεψα το σπίτι (οταν καποιος ειναι αρρωστος γιατί γινεται ΜΠΑΧΑΛΟ? :confused: ).

Άλλαξα σεντόνια και μαξιλαροθήκες.

Άπλωσα το νυχτερινό πλυντηριο

Έπλυνα τα πυρέξ / κατσαρολικά που τα είχα παρατήσει χθες τη νύχτα

Έκανα λαδοθεραπεία για το ταλαιπωρημένο από τις 2 ανταύγειες και σε λίγο θα λουστώ.

Φόρτωσα νέες φωτογραφίες στα νυχάκια.

Εχω ακόμη αρκετά να κάνω αλλά σιγά-σιγά... όλα θα γίνουν...!:-)

Καλημέρα Ειρήνη,χαίρομαι που που είστε καλύτερα.:)

Για να δω τις φωτο πρεπει να σου κάνω add?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα

Τελικα πηρα μια κρεμαστρα πισω απο την πορτα. Θα δουμε ποσο θα μας βολεψει.

Εχω υιοθετησει τις συμβουλες σας και μαζευω νεροχυτη και σαλονι απο βραδις και πραγματι κανει δοαφορα.

Σημερα βεβαια εχω 5 πλυντηρια σιδερο αλλα θα το κανω. Να τελειωνει κι αυτο!!!

Ξεσκονίζω κι εγω με μαλακρικο αλλα φοβαμαι οτι καταστρεφω τα επιπλα με τον καιρο.

Καλλιοπακι κι εγω το σκεφτομαι αυτο πια. Μηπως να κραταμε κανενα ρουχο?

Ααα και το Σαββατο ξεκαθαρισα τις τσαντες μου και κατι ρουχαλακια και τα εδωσα στην ανηψια. Μιλαμε χαρηκε παρα πολυ!!! Κι εγω μαζι της!!!!

Ειρηνάκι περαστικα στον γιοκα σου.


XzAXp3.png
Link to comment
Share on other sites

hellooooo....

Eιρήνη...η κορνίζα βγήκε πολύ ωραία...πιστεύω ότι αν δεν δοκιμάσεις δεν μπορείς ποτέ να ξέρεις για το τι πραγματικά είσαι ικανός να κάνεις...

Περαστικά στο μικρό φιογκάκι!

Ευχαριστώ βρε Gigi μου...!

Πράγματι ειναι οπως το λες. Ξερετε το κολλημα που εχω με το να μη μαζευουμε πραγματα. Οταν ομως κατι το αγαπαμε ή μας αρέσει και μπορούμε να το αξιοποιήσουμε... ας κάνουμε μία μικρή "έρευνα" για το τι μπορούμε να κάνουμε σε οικονομικά πλαίσια! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε! Αποφάσισα να γίνω κι εγώ μέλος της συζήτησής σας. Λέγομαι Μαρία κι έχω ένα κοριτσάκι 11 μηνών. Ποτέ δεν μπόρεσα να διατηρήσω για πολύ καιρό σε μια τάξη το σπίτι μου, το πιο τέλειο που μου συνέβη ήταν ότι κατάφερα να έχω πολύ τακτοποιημένο και καθαρό σπίτι για 15 μέρες ακολουθώντας το πρόγραμμα της Flylady (για όσες το έχουν ακουστά), αλλά μόνο για 15 μέρες (το καλοκαίρι), μετά κάπου έχασα την μπάλα και ακόμα... την ψάχνω :P (για γέλια ή για κλάμματα;) Είμαι ανεπίδεκτη μάλλον. Ψάχνω να διαβάσω το θέμα Σπίτι και Easy living, δεν το βρίσκω, βλέπω ότι και αυτό το θέμα έχει 78 σελίδες, θέλω να τις διαβάσω αλλά πού χρόνος, μόνο τις 2 πρώτες σελίδες διάβασα, κι αυτές τώρα μεταμεσονυχτίως. Θα ήθελα να ρωτήσω, όσες κοπέλες έχετε σπίτια καθαρά και τακτοποιημένα σε καθημερινή βάση, ποιο είναι το μυστικό σας;;;

Mαράκι μου,

Καλώς ήρθες κοντά μας!

Αρχικά, να ξέρεις πως επειδή το παιδάκι σου είναι μικρό ακόμα, είναι δύσκολο να διατηρήσεις το σπίτι σου τακτοποιημένο! Αυτό και μόνο αυτό, είναι μεγάλο εμπόδιο στο να κρατάς το σπίτι σου όπως θα ήθελες! Οπότε μην το παίρνεις κατάκαρδα... θα γίνει και αυτό στην ώρα του! ;)

Το "μυστικό" είναι να είναι να προσπαθείς να μην αφήνεις πράγματα εκτός από εκεί που θα έπρεπε να βρίσκονται! Αυτό και μόνο αυτό, νομίζω πως είναι το Α και το Ω.

Μην αφήνεις τις κάλτσες στο πάτωμα, μην αφήνεις ποτήρια στον πάγκο της κουζίνας, μην αφήνεις την κρέμα σώματος σου πάνω στο τραπέζι... (ενδεικτικά είναι αυτά.... προς χάρη της συζήτησης ).

Ξεκίνα από κει και αμέσως - αμέσως θα δεις μεγάλη καλυτέρευση και στην εμφάνιση του σπιτιού σου και στην ψυχολογία σου! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...