Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!

Πως είστε σήμερα?

Εγώ καλύτερα από χθες, αν εξαιρέσουμε πως πάλι ξύπνησα από τις 6 τα χαράματα και ο λαιμός μου πονάει σαν τρίφτης... :rolleyes::(.

- Διαβάζω με τον μικρό μου.. έχει λείψει τόσες μέρες από το σχολείο {και ούτε αύριο θα τον στείλω} και προσπαθώ να καλύψω μερικά κενά... :( .

- Σηκώθηκα, άλλαξα όλα τα σεντόνια, μαξιλαροθήκες... τα πάντα... να ξεβρωμίσουμε από την αρρωστίλα...! :tongue:

- Ετοίμασα ένα πλυντήριο με χρωματιστά για την νύχτα.

- Μόλις έγιναν σουπιές κρασάτες.... (μιαμ.. μιαμμμ! )

- Και μόλις σας έβαλα και μερικές συμβουλές για τη ράσπα των ποδιών μας στο site με τα νύχια.

Το απόγευμα δουλεύω κι όλας... για να δούμε.. ελπίζω να μην πέσω σε καμιά γωνιά και σας ψάχνω να με... μαζέψετε...! :rolleyes::tongue::tongue:

Σε νιώθω!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙς ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΗΝ δΕΗ ΕΧΩ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΑΞΙΖΕΙ παρα πολυ ειναι πολυ οικονομικο ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ οπωσδηποτε καινουργια εγκατασταση ηλεκτρολογου το ζητανε αυτο πρεπει δηλαδη να περασει ηλεκτρολογοσ να σας κανει μια κατοψη και να υπογραψει

υπαρχει και αιτηση στο site της ΔΕΗ www.dei.gr

και πληροφοριες

Εκτόσ από το σχέδιο ηλεκτρολόγου ,χρειάζεται χρήματα για την αίτηση στη δεη?

Τι διαφορες στους λογαριασμούς σου είδες?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εκτόσ από το σχέδιο ηλεκτρολόγου ,χρειάζεται χρήματα για την αίτηση στη δεη?

Τι διαφορες στους λογαριασμούς σου είδες?

ειδα διαφορες τωρα δεν θυμαμαι ακριβως αλλα ειμαι αρκετα ευχαριστημενη γιατι το στεγνωτηριο μου εγω το βαζω νυχτα.....

χρειαζεται χρηματα η διαφορα ειναι μονοφασικο η τριφασικο μου φενεται εγω που ειχα μονοφασικο σιγουρα 50 ευρω και ξεχωριστα η αμοιβη ηλεκτρολογου ετσι γυρω στα 100 ευρω ζητανε εκτος εαν ειναι φιλος γιατι δεν ειναι τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites

ειδα διαφορες τωρα δεν θυμαμαι ακριβως αλλα ειμαι αρκετα ευχαριστημενη γιατι το στεγνωτηριο μου εγω το βαζω νυχτα.....

χρειαζεται χρηματα η διαφορα ειναι μονοφασικο η τριφασικο μου φενεται εγω που ειχα μονοφασικο σιγουρα 50 ευρω και ξεχωριστα η αμοιβη ηλεκτρολογου ετσι γυρω στα 100 ευρω ζητανε εκτος εαν ειναι φιλος γιατι δεν ειναι τιποτα!!

Ευχαριστώ babe!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ babe!:)

Και γω έχω δει διαφορά στο λογαριασμό της ΔΕΗ με το νυχτερινό.

Πάντα βάζω όλα τα πλυντήρια μου πέριπου στις 4 το πρωί.

Σπάνια να βάλω πλυντήριο κατά τη διάρκεια της ημέρας.:P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάρες!

Σήμερα κάνω δουλίτσες

Καθάρισα καλά την κουζίνα,πάγκους,νεροχύτη,έβαλα σκούπα,σφουγγάρισα και έκανα κι ένα απλό καθάρισμα στο σαλόνι(δηλαδή ξεσκονισμα και ηλεκτρική)το εβδομαδιαίο μας.

Για το καθαρισμα κάποιων χώρων έχω τύπους καθαριότητας...Το άπλο,το ενισχυμένο,το σπέσιαλ...Χαχαχαχα!!Είμαι για τα πανηγύρια

Τωρα θα φάμε και μετα θα σιδερώσω και θα πλύνω και κάτι ρουχάκια στο χερι

Αν προλάβω θα κάνω και μπανια το σπέσιαλ και υπνοδωμάτια το απλό...

(Ουτε ροζ αγγελία να έγραφα...)

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κοριτσάκια.

χθες ασχολήθηκα με σιδέρωμα ΜΟΝΟ! πολλά!

Σήμερα θα κάνω μια πίτσα κ θα ξεκουραστώ!

ρε περιστεράκι, έχω πάθει την πλάκα μου με τα σπέσιαλ, απλά, ενισχυμένα!!!!!

θεά!

εμείς έχουμε μονοφασικό νομίζω κ δεν ξέρω τί χρειάζεται για νυχτερινό. δηλαδή προγραμαμτίζετε τα πλυντήρια για εκείνη την ώρα να δουλέψουν;

δεν λέτε κ πόση διαφορά είδατε στους λογαριασμούς;

το θέμα μας εμάς είναι το θερμοσίφωνο που καίει. εκεί είναι που γίνεται μεγάλη κατανάλωση ρεύματος.

φιλούρες σε όλες κ περαστικά στην ειρηνούλα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια γεια σας!!

Ειμαι σε φαση αναδιοργανωσης της αποθηκης και των παταριων! Πολυ κουραση απο χτες, αλλα το αποτελεσμα ηδη φαινεται.

Elenatz, μου αρεσε παρα πολυ το blog σου!

ΚΑΛΗΜΈΡΑ!

θα σου πρότεινα πρώτα να επευθυνθείς σε έναν πολιτικό μηχανικό και το λέω αυτό γιατί πρίν 3-4 χρόνια ήθελε το αφεντικό μου να κάνει τέτοιου είδους προέκταση και δεν τον άφησε ο μηχανικός γιατί η συγκεκριμένη κατασκευή δεν είχε μεγάλες αντοχές σε βάρος. Οι συντελεστές κλπ υπάρχουν μάλλον στον φάκελο στην πολαιοδομία. Εν πάση περιπτώση ο μηχανικός ξέρει τη δουλειά του και τελικά επειδή είχε μεγάλο σαλόνι μετέφερε την κουζίνα πιο μέσα στο σαλόνι και έβγαλε ένα δωμάτιο με γυψοσανίδα.

Επισης, το να "κλεισεις" ενα μπαλκονι ή μια βεραντα συνιστα σοβαρη πολεοδομικη παραβαση και ειναι πολυ τσουχτερα τα προστιμα. Μαλιστα εαν εχεις περιεργους γειτονες ή μενεις σε πολυκατοικια να την θεωρεις δεδομενη την καταγγελια.

Δεν εχεις ακουσει περι τακτοποιηση ημιυπαιθριων χωρων? Με αυτη τη ρυθμιση "νομιμοποιησαν" τετοιου ειδους κατασκευες με το αζημιωτο φυσικα και μαλιστα με μεγαλα ποσα.

Προσοχη σε τετοιου ειδους μετατροπες στο σπιτι γιατι δεν ξερεις τι τραβηγματα μπορει να εχεις με την πολεοδομια. Σε καθε περιπτωση ρωτα οπωσδηποτε εναν πολιτικο μηχανικο.

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κοριτσάκια.

χθες ασχολήθηκα με σιδέρωμα ΜΟΝΟ! πολλά!

Σήμερα θα κάνω μια πίτσα κ θα ξεκουραστώ!

ρε περιστεράκι, έχω πάθει την πλάκα μου με τα σπέσιαλ, απλά, ενισχυμένα!!!!!

θεά!

εμείς έχουμε μονοφασικό νομίζω κ δεν ξέρω τί χρειάζεται για νυχτερινό. δηλαδή προγραμαμτίζετε τα πλυντήρια για εκείνη την ώρα να δουλέψουν;

δεν λέτε κ πόση διαφορά είδατε στους λογαριασμούς;

το θέμα μας εμάς είναι το θερμοσίφωνο που καίει. εκεί είναι που γίνεται μεγάλη κατανάλωση ρεύματος.

φιλούρες σε όλες κ περαστικά στην ειρηνούλα!

Θερμοσίφωνο? Δεν υπάρχει ηλιακός? Αν είναι δικό σου το σπίτι οπωσδήποτε να βάλεις! Με τόσο ήλιο που έχει η Ελλαδίτσα μας κρίμα να ανάβεις θερμοσίφωνο. Αν νοικιάζεις προσπάθησε να συνεννοηθείς με τον ιδιοκτήτη να το βάλετε έστω μισό - μισό.

Συγνώμη για το ύφος, αλλά το έχω ζήσει το σκηνικό. Μας είχε χαλάσει ο ηλιακός πριν 2 χρόνια και περάσαμε όλο τον χειμώνα (μέχρι να βρούμε άκρη με ιδιοκτήτη) με τον θερμοσίφωνα και δεινοπάθησα! Ούτε ζεστό νερό είχα όποτε θέλω και ο λογαριασμός της ΔΕΗ στα ύψη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πηρε ο αντρας μου ττον ηλεκτρολογο τηλ, που ειναι και φιλος μας και του ειπε οτι θελουμε 300-500 ευρω για την εγκατασταση επειδη ειναι μονοφασικο το ρευμα μας και οτι δεν αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Για το καθαρισμα κάποιων χώρων έχω τύπους καθαριότητας...Το άπλο,το ενισχυμένο,το σπέσιαλ...Χαχαχαχα!!Είμαι για τα πανηγύρια

Παιδί μου...

Καθάρισμα κάνεις ή σάντουιτς...????????????????:lol::lol::lol::lol:

Πιάσε ένα σπέσιαλ περιποιημένο με απ όλα!!!!!!!!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια γεια σας!!

Επισης, το να "κλεισεις" ενα μπαλκονι ή μια βεραντα συνιστα σοβαρη πολεοδομικη παραβαση και ειναι πολυ τσουχτερα τα προστιμα. Μαλιστα εαν εχεις περιεργους γειτονες ή μενεις σε πολυκατοικια να την θεωρεις δεδομενη την καταγγελια.

Δεν εχεις ακουσει περι τακτοποιηση ημιυπαιθριων χωρων? Με αυτη τη ρυθμιση "νομιμοποιησαν" τετοιου ειδους κατασκευες με το αζημιωτο φυσικα και μαλιστα με μεγαλα ποσα.

Προσοχη σε τετοιου ειδους μετατροπες στο σπιτι γιατι δεν ξερεις τι τραβηγματα μπορει να εχεις με την πολεοδομια. Σε καθε περιπτωση ρωτα οπωσδηποτε εναν πολιτικο μηχανικο.

ως δικηγόρος συμφωνώ κ επαυξάνω.

Θερμοσίφωνο? Δεν υπάρχει ηλιακός? Αν είναι δικό σου το σπίτι οπωσδήποτε να βάλεις! Με τόσο ήλιο που έχει η Ελλαδίτσα μας κρίμα να ανάβεις θερμοσίφωνο. Αν νοικιάζεις προσπάθησε να συνεννοηθείς με τον ιδιοκτήτη να το βάλετε έστω μισό - μισό.

Συγνώμη για το ύφος, αλλά το έχω ζήσει το σκηνικό. Μας είχε χαλάσει ο ηλιακός πριν 2 χρόνια και περάσαμε όλο τον χειμώνα (μέχρι να βρούμε άκρη με ιδιοκτήτη) με τον θερμοσίφωνα και δεινοπάθησα! Ούτε ζεστό νερό είχα όποτε θέλω και ο λογαριασμός της ΔΕΗ στα ύψη!

είμαστε στον 1ο όροφο κ δεν πολυσυμφέρει ο ηλιακός.

πηρε ο αντρας μου ττον ηλεκτρολογο τηλ, που ειναι και φιλος μας και του ειπε οτι θελουμε 300-500 ευρω για την εγκατασταση επειδη ειναι μονοφασικο το ρευμα μας και οτι δεν αξιζει.

τα ίδια μας είχαν πει κ εμάς.

αλλά είπα να ρωτήσω κ εδώ μήπως υπήρχε κ κάτι άλλο.

το κακό μας μας είναι ότι δεν έχουμε αυτονομία στη θέρμανση. από το καλοκαίρι είπαμε στην πολυκατοικία να βάλουμε μπροστά το θέμα αυτονομία, να τελειώνουμε!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε κοριτσια και απο εμενα.

Περαστικα σας κιολας:)

Να σας πω και συγχαρητηρια που κανετε ολες αυτες τις δουλειες και τα προλαβαινετε ολα.Προσπαθω να σας μοιασω εστω και λιγο:)

Σημερα εκανα κατι τεμπελικο, Επλυνα ολα τα σεντονια μας αλλα δεν εστρωσα αλλα, τα εβαλα γρηγορα στο στεγνωτηριο και μολις στεγνωσαν τσουπ τα εστρωσα. Μια χαρα γλυτωσα σιδερο που το βαριεμαι αφανταστα γιατι αν εβαζα αλλα θα επρεπε να σιδερωσα αυτα για να τα βαλω στην ντουλαπα.Θελω να τα σιδερωνω γιατι μπαινουν πιο τακτοποιημενα στην ντουλαπα.Μαλλον πιο πατικωμενα ειναι η σωστη λεξη:)

Αλλαξα και το ντουλαπι κατω απο το νεροχυτη και εβαλα ολα τα απορρυπαντικα.Και εκει που ειχα απορρυπαντικα εβαλα τα λαδια μας. Μια χαρα τελειωσε και αυτο.


q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου τι μου κανετε??

ειρηνουλα μου περαστικα σου

εγω κοριτσια εχω και ηλιακο αλλα και μποιλερ και ετσι το θερμοσιφωνο δε το αναβω καθολου εκτος πολυ ελαχιστον περιπτωσεων και εχω σωθει ευτυχως τα ειχε βαλει ο ιδιοκτητης πριν γιατι εμενε εκεινος

θελω και εγω ενα σπεσιαλ με απολα

εγω τοσες μερες απο δουλειες πολυ λιγα πραγματα σημερα ομως εδωσα ρεσιταλ

κρεββατοκαμαρα-ξεσκονισμα,σκουπισμα σφουγγαρισμα=απλο

κουζινοσαλονι-ξεσκονισμα καλο καθαρισμα σκουπισμα σφουγγαρισμα=ενισχυμενο

παιδικο-μαζεμα σκουπ,σφουγγ=απλο

μπανιο=απλο

γιατρε μου καλα τα λεωωωωωωωωωω????

εχτες εκανα και 3 φαγητα φακες για χτες φρικασε για σημερα και κοκκινιστο με ρυζι για αυριο και ετσι δεν εχω και μαγειρεμα και ειμαι ησυχη ολα τα προηγουμενα τα εκανα απο τις 8,30 μεχρι τις 10 που εφυγα δουλεια και τωαρ που γυρισα απολαμβανω το καφεδακι μου

αυτα πολλα φιλια


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...