Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ήδη από χθες είμαι με μια ψιλοδιάρροια. Σήμερα δεν με ενόχλησε η κοιλιά μου, βέβαια έχω πιει τα τσαγάκια μου, αλλά με τόσο παγωμένα πόδια τόσες ώρες τώρα αύριο με βλέπω να είμαι χειρότερα...

... ε, ρε γλέντια..... :rolleyes::(:(:(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ Ειρηνακι μου καλο περαστικα σου.Μου ηρθε να κλαψω διαβαζοντας το ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ.Ειναι αναντικαταστατες.Να ξερεις πως σε νιωθω απολυτα.Κι εμενα τα διδυμακια μου απο χθες ειναι αρρωστα.

Περαστικά,όλοι οι γνωστοί μου κάποιον άρρωστο έχουν σπίτι τους:rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ Ειρηνακι μου καλο περαστικα σου.Μου ηρθε να κλαψω διαβαζοντας το ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ.Ειναι αναντικαταστατες.Να ξερεις πως σε νιωθω απολυτα.Κι εμενα τα διδυμακια μου απο χθες ειναι αρρωστα.

Δεν θέλω να... "λαϊκίζω" αλλά δυστυχώς είναι μια ΑΛΗΘΕΙΑ που δεν αλλάζει....

Σε όποια ηλικία και να είμαστε χρειαζόμαστε την μητέρα μας... ειδικά όταν είμαστε άρρωστοι...αναμφισβήτητη αλήθεια... :rolleyes:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα τα διδυμακια μου απο χθες ειναι αρρωστα.

Και σεις???!!! :!:

Τι γίνεται Παναγία μου???!! Τι σκατο-ίωση είναι αυτή? ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!

Περαστικά στα γατάκια σου και γρήγορα!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολοι με αυτές τις σκέψεις ζούμε αλλά προσωπικά το να γράφω και να σας διαβάζω με χαλαρώνει με κάνει να ξεχνάω λίγο τα καθημερινά προβλήματα,που σίγουρα δεν είναι το αν έχουμε πλυμένο νεροχύτη:!

Γι'αυτό λοιπόν το λόγο δεν αναφέρομαι συχνά στις δυσάρεστες καταστάσεις που όλοι αντιμετωπίζουμε λόγω κρίσης.

Χρυσα μου συμφωνω απολυτα μαζι σου.Ολες τα ιδια σκεφτομαστε και αντιμετωπιζουμε.Εδω μπορουμε να χαλαρωνουμε χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι η καθε κοπελα δε μπορει να γραφει αυτο που νιωθει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν μπορείς όταν ξαπλώσεις το βράδυ,πάρε αγκαλιά μία θερμοφόρα.Δεν κάνω πλάκα βοηθάει πολύ,ειδικά στα πόδια!Τις τελευταίες ημέρες που ήμασταν κρυωμενοι,η θερμοφόρα ήταν συνέχεια στο κρεβάτι μας:wink::wink:Τώρα αρρώστησε η πεθερά μου και της την πήγα κάτω.:wink:

Δεν είχα ποτέ στη ζωή μου θερμοφόρα. Αλήθεια ε, βοηθάει?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσακια μου.Εχουν τρομερο βηχα και μπουκωμα προς το παρον.Ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκαμε.Ειρηνακι εγω με τι να σε δωροδοκησω για να μου οργανωσεις το σπιτι:?:Το βρηκα:!:Δωρεαν ιδιαιτερα μαθηματα αγγλικων στο φιογκακι σου μεχρι να παρει Lower;-)

Link to comment
Share on other sites

Αν δω πως συνεχίζεται... σίγουρα θα πάνω... :(

Νομίζω πως το ότι δεν μπορεί (μια μαμά) να ξεκουραστεί αληθινά. Γιατί όταν δεν έχεις κανέναν να σε βοηθήσει πρέπει και να μαγειρέψεις (έστω κάτι πρόχειρο) και να περιποιηθείς το παιδί σου ανεξάρτητα από το αν νιώθεις κομμάτια. Και αυτό, δεν βοηθάει το κουφαράκι μας... :(

Υπομονή. Υπάρχουν τέτοιες παλιο-μέρες. Ανα-σχεδίασε. Ψευτομάζεψε το σπίτι και την καθαριότητα... σιγά-σιγά.

Αυτό κάνω Ειρήνη μου,μάζεψα τα πράγματα του σούπερ μάρκετ, τακτοποίησα το δωμάτιο του παιδιού και το σαλόνι και το μπάνιο.Αλλαξα τα κρεβάτια για να βάλω πλυντήριο,μην πέσουν μαζεμένα,αλλά δεν προβλέπεται παραπάνω καθαριότητα.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρυσα μου συμφωνω απολυτα μαζι σου.Ολες τα ιδια σκεφτομαστε και αντιμετωπιζουμε.Εδω μπορουμε να χαλαρωνουμε χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι η καθε κοπελα δε μπορει να γραφει αυτο που νιωθει.

Και βέβαια,ο καθένας εννοείται πως γράφει ό,τι τον απασχολεί,απλά εγώ έτσι νιωθω.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστω κοριτσακια μου.Εχουν τρομερο βηχα και μπουκωμα προς το παρον.Ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκαμε.

Ειρηνακι εγω με τι να σε δωροδοκησω για να μου οργανωσεις το σπιτι:?:Το βρηκα:!:Δωρεαν ιδιαιτερα μαθηματα αγγλικων στο φιογκακι σου μεχρι να παρει Lower;-)

:(:( ωρέ γλέντι... ελπίζω να μην ξεκινήσουν πυρετό....! :(

Κάθε προσφορά δεκτή! Δεν είμαι ψηλομύτα!!! :tongue::tongue::lol:

Παιδιά μην το γελάτε, είναι ταλαιπωρία αυτό το πράγμα. Την περασμένη εβδομάδα ήμουν σε μια φίλη και μου είπε να ανοίξω ένα ντουλάπι της κουζίνας της για να πάρω μία πλαστική σακούλα να της την δώσω (γιατί κάτι έκανε εκείνη τη στιγμή). Ε, με το που άνοιξα και είδα το πήξιμο μέσα στο ντουλάπι, εικόνες βομβάρδισαν το μυαλό μου με το πως θα το έκανα εγώ.

Πως ήταν ο πιτσιρικάς στην έκτη αίσθηση που έλεγε "I see dead people!!!"... εγώ βλέπω "living kitchen-objects"...!!! :tongue::lol::lol::lol::lol::lol: και όχι μόνο!!! :lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω Ειρήνη μου,μάζεψα τα πράγματα του σούπερ μάρκετ, τακτοποίησα το δωμάτιο του παιδιού και το σαλόνι και το μπάνιο.Αλλαξα τα κρεβάτια για να βάλω πλυντήριο,μην πέσουν μαζεμένα,αλλά δεν προβλέπεται παραπάνω καθαριότητα.

Δεν πειράζει!

Κοίτα να ξεκουραστείς λιγάκι και άσε την καθαριότητα!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην το γελάτε, είναι ταλαιπωρία αυτό το πράγμα. Την περασμένη εβδομάδα ήμουν σε μια φίλη και μου είπε να ανοίξω ένα ντουλάπι της κουζίνας της για να πάρω μία πλαστική σακούλα να της την δώσω (γιατί κάτι έκανε εκείνη τη στιγμή). Ε, με το που άνοιξα και είδα το πήξιμο μέσα στο ντουλάπι, εικόνες βομβάρδισαν το μυαλό μου με το πως θα το έκανα εγώ.

:lol::lol::lol::lol::lol:

Πρώτα πάει ο άνθρωπος και μετα το χούι!!!:tongue:

Η παροιμία το λέει,όχι εγώ...

Εσύ Ειρηνάκι μου να είσαι καλά να μας οργανώνεις

Βλέπω πολλή ίωση έχει πέσει...

Περαστικά σε όλα τα κορίτσια και στα παιδάκια που είναι αρρωστούλικα και φυσικά και στο αρχηγόπουλο

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα στο σπίτι μου και ζεστάθηκαν τα ποδαράκια μου!:)

Έφαγα μακαρονάδα που έφτιαξα χθες (μόνο που την έφαγα κρύα, η σάλτσα από το ψυγείο, γιατί δεν είχα καμιά διάθεση να κάθομαι να τη ζεσταίνω - και βγάζε κατσαρόλα, και ζέστανε σάλτσα για μια μερίδα μακαρόνια, και κάτσε και πάνω από την κατσαρόλα για να μην πιάσει στον πάτο η σάλτσα καθώς τη ζεσταίνεις και πλύνε και το κατσαρόλι μετά [αυτό πού το πας;] - ελπίζω να μην με πιάσει η κοιλιά μου πάλι ), έβαλα στο φουλ το ηλεκτρικό καλοριφέρ στο χωλ, το έφερα κοντά μου (μόνο που δεν το πήρα παραμάσχαλα... αν έφτανε το καλώδιο, μπορεί και να το έκανα κι αυτό :-P ), πήρα και το σιμιγδαλένιο χαλβά να φάω και λίγο γλυκάκι (α, δε σας το' πα, θέλω να χάσω 5 κιλά και... τρώω για να αδυνατίσω! :D) και νά με πάλι!...

Είμαι πτώμα, αλλά δε θέλω να κοιμηθώ. Προσπαθώ να σκεφτώ πώς να οργανώνω τη μέρα μου ώστε να προλαβαίνω όσο το δυνατόν πιο πολλά πράγματα, και να ασχολούμαι με το μωρό και λίγο να ξεκουράζομαι.

Όταν γυρίζω από τη δουλειά, θηλάζω τη μικρή και κοιμάται 2 με 3 ώρες. Αν κοιμηθώ κι εγώ, δεδομένου ότι το βράδυ την πέφτω 1-2 και ξυπνάω στις 7 παρά, είναι τέλεια, γιατί ξεκουράζομαι. Όμως μετά έχω δουλειές και μαγείρεμα, και αφήνω τη μικρή στο πάρκο να παίζει κι εγώ κάνω δουλειες, κι άλλοτε η μικρή κάθεται και παίζει ήσυχα κι άλλοτε κλαίει η καημένη, θέλει τη μαμά της και εγώ δεν ασχολούμαι πολύ. Μετά μου κοιμάται και 12 - 1 αφού χόρτασε ύπνο το απόγευμα βέβαια. Λέω λοιπόν να την ξυπνάω μετά από 1 ώρα ύπνο το απόγευμα, αυτό όμως σημαίνει ότι δε θα κοιμάμαι εγώ. Θεωρητικά όμως σημαίναι ότι θα κοιμηθεί νωρίς το βράδυ και θα κάνω τότε καμιά δουλειά, εν τω μεταξύ θα έχω περάσει ώρα μαζί της (και νιώθω τόσες ενοχές όταν δεν το κάνω), και θα κοιμηθώ και πιο νωρίς.

Από την άλλη πάλι πώς τα καταφέρνω και μου μένει το συμμάζεμα της κουζίνας και το πλύσιμο των πιάτων πάντα μεταμεσονυχτίως. Πρέπει κάπως να οργανωθώ ώστε να συμμαζεύω πιο πριν και αν μείνει κάτι για μετά να είναι τα πιάτα που φάγαμε φαγητό το βράδυ, αν αργήσαμε τόσο πολύ να φάμε. Τέτοια λοιπόν και παρόμοια σκέφτομαι και προσπαθώ να φτιάξω ένα... σχέδιο δράσης, ένα πλάνο. έχω πάρει και ένα τετράδιο να σημειώνω τις σκέψεις μου γιατί αν δεν τις σημειώσω... πάνε...


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσιαείχα μερικές μερες να μπω και γραψατε.... εγκυκλοπαίδεια!!!

τελικα αυτη η ιωση δεν εχει αφησει κανεναν εμεις αρρωστήσαμε και οι τεσσερις!!!

τα χω παιξει δεν αντεχω άλλο πυρετους χαρτομαντηλα βηχα αντιπυρετικα γκρίνια και να μην υπάρχει κανένας να κανει μια σουπίτσα.

Ενα θα σας πω: εγω με πυρετό 39,5 να εχω ένα διχρονο που μόλις αναρρωσε και του εμεινε απιστευτη γκρινια και μια δεκαεξαχρονη επισης με πυρετό η οποία μόλις ξεκινησε ομοιοπαθητικη και δεν ξεραμε την τύφλα μας πως να χειριστούμε την κατασταση, κι όλα αυτα μετα απο μια βδομαδα αυπνίας.!!!! Σήμερα μονο είμαστε απυρετοι.

Για το σπιτι δεν το συζητω... Χιροσίμα και βάλε και μάλιστα βρωμικη Χιροσίμα!!!!!

Δεν ξερω απο που να αρχίσω και νιωθω και πτωμα το μόνο που θέλω είναι να ξεραθω στον ύπνο!!!

Αν όμως κοιμηθω τώρα που η μικρη κοιμαται δεν υπαρχει περίπτωση μετα να κανω τίποτα και για αυριο δεν προβλέπεται να την κρατησει κανείς εστω 2 ωρίτσες.:-(:sad:

Αχ!!! εμπρος καλα μου χεράκια............:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...