Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

To swiffer την πιάνει τη σκόνη, την παγιδεύει. Εγώ έτσι όπως τα λέτε, ότι είναι τόσο πολύ στενά, θα δοκίμαζα το εξής: θα έπαιρνα το πανάκι το swiffer, θα έραβα μια κορδέλα ή μια κλωστή, κάτι στις 2 πλευρές του, θα το περνούσα από τη μια άκρη του καλοριφέρ στην άλλη με κάποιο τρόπο, και θα προσπαθούσα να ξεσκονίσω πίσω από το καλοριφέρ.


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα και καλη εβδομαδα. εκανα πολλες δουλειες το σαββατο, γενικη το μπανιο, σκουπισμα-ξεσκονισμα πολυ καλο-σφουγγαρισμα, κουζινα οχι τελεια, μπαλκονια, πλυντηρια...χθες σιδερωμα , μου εμειναν λιγα που δεν στεγνωσαν. χθες ξαναεβαλα σκουπα. αυτο που δεν μενει ποτε καθαρο το σπιτι, πολυ με εκνευριζει!!!ειρηνακι τι κανεις???αναρρωσες????

Link to comment
Share on other sites

z-maria χαιρομαι που σου αρεσε το τικεράκι.Μεγεια!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!

χρύσα μπήκα στο τριπακι "οτι καταφερω να οργανωσω τωρα γιατι μετα..." :tongue::tongue:

σημερα θα ερθει και το δικο μου ... "αυτοματο" οποτε θα γυρισω σε ενα καθαρο σπιτακι και ετσι ελπιζω να εχω όρεξη και χρονο να πιασω καμια ντουλαπα

για το καλοριφερ τι να πω βρε κοριτσια τα δικα μας νομιζω δεν ειναι τοσο συριζα στον τοιχο... δλδ εχω την εντυπωση οτι το swiffer χωραει...


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites

έχω και το σκέφτηκα, αλλά μήπως η σκόνη θα γίνει λάσπη εκεί πίσω αντί να φύγει?Το χεις κάνει ποτέ?

Καλημερα!

Δεν χρειαστηκε ποτε γιατι οταν τα περασαμε αφησα αρκετο χωρο για να μπορω να τα καθαριζω. Δεν το σκεφτηκα εγω μη νομιζεις αυτος που εβαλε τα καλοριφερ μου το προτεινε και φυσικα συμφωνησα. Δεν ξερω μωρε mirtoula μη σε παρω στο λαιμο μου, μια σκεψη εκανα.


q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Δεν χρειαστηκε ποτε γιατι οταν τα περασαμε αφησα αρκετο χωρο για να μπορω να τα καθαριζω. Δεν το σκεφτηκα εγω μη νομιζεις αυτος που εβαλε τα καλοριφερ μου το προτεινε και φυσικα συμφωνησα. Δεν ξερω μωρε mirtoula μη σε παρω στο λαιμο μου, μια σκεψη εκανα.

Και σε μας παντως που έιμαστε σε ενοίκιο, έχει χώρο 6εκ το μέτρησα κ μια χαρά χωράει το σγουίφερ μέσα κ ξεσκονίζει.

Δήμητρα εγώ αυτό κάνω, :tongue::D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα κορίτσια!Πως είστε σήμερα?Ελπίζω η Ειρήνη μας να είναι καλύτερα!

Εμείς περάσαμε το Σαββατοκύριακο ήρεμα στο σπίτι αλλά η διαθεση μου δεν ήταν καθόλου καλή εχθές.Σήμερα όμως είναι μία καινούρια μέρα!

Εχω φιάξει προζύμι για να φιάξω ζυμωτό παξιμάδι.Αν αργοτερα βγάλει ήλιο θα πλύνω τη μοκέτα της κουζίνας γιατί έχει λερωθεί πολύ.Όσο για τα υπόλοιπα,το σπίτι είναι τακτοποιημένο από το σκ και έτσι θα μείνω στα καθημερινά.

Για το καθάρισμα των καλοριφερ δεν ξέρω τι να προτείνω,ίσως αν έβρεχες ελαφρά μία πετσέτα και την πέρναγες απο πίσω,μετα κρατωντας τα δύο άκρα να προσπαθούσες να τρίψεις την πίσω επιφάνεια...Εμένα έχουν αρκετό περιθώριο από τον τοίχο και έτσι δεν με έχουν προβληματίσει.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mε μικρό παιδί και δουλειά θα έπρεπε να έχεις άλλα δύο χέρια για να τα προλαβαίνεις!Απόλαυσε κάθε βοήθεια,ειδικά αν η πεθερά σου είναι καλοπροαίρετος άνθρωπος:wink:

Ακριβώς! Μην ξεχνάτε, και οι πεθερές μαμάδες είναι και προσπαθούν να βοηθήσουν τα παιδάκια τους....

....., πήρα και το σιμιγδαλένιο χαλβά να φάω και λίγο γλυκάκι (α, δε σας το' πα, θέλω να χάσω 5 κιλά και... τρώω για να αδυνατίσω! :D) και νά με πάλι!...

χα χα χαααα, ακριβώς το ίδιο κάνω κι εγώ!! Ξεκινάω να τρώω με το φόβο ότι θα πεινάσω επειδή ξεκινάω δίαιτα.....

Πάντως να φροντίζεις να τρως σωστά, εννοώ με τη σαλάτα, το κρασάκι και τα όλα σου, να μασάς αργά (γιατί το κρύο φαγητό το τρώμε στα γρήγορα στο όρθιο και μετα.. ξανατρώμε!!!). Και θα το φχαριστιέσαι και θα χορταίνεις!!

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!Εχθες που λέτε μου έπεσε μια κάλτσα πίσω από το καλοριφερ και όταν την πήρα από το πάτωμε ήταν μες στη σκόνη!Διαπίστωσα λοιπόν ότι πίσω από το καλοριφερ - μεταξύ καλοριφερ και τοίχου δηλαδή - έχει τρελή σκόνη και πώς να μην έχει δηλαδή αφού δεν έχω ποτέ καθαρίσει εκει πίσω. Αλλά ποτέ δεν το χα σκεφτεί.Εφριξα!!Προσπάθησα να καθαρίσω με διάφορα πχ το κοντάρι με swiffer, τον πλάστη με υγρό πανί αλλά είναι πολύ μικρή η απόσταση μεταξύ καλοριφερ και τοίχου κα δεν χωράει τίποτα. καλά για ηλεκτρική δεν το συζητάω. Εσείς πώς καθαρίζετε σε αυτό το σημείο βρε κορίτσια??Καμια ιδέα?

Κι εγώ έτσι σοκαρίστηκα κάποια στιγμη... Ευτυχώς είμαι τυχερή και χωράει το "φτερό" σουίφερ και πλέον έτσι μαζεύω τη σκόνη. Βέβαια έχουν ΚΑΙ μέσα σκονη, προσπαθώ να μην τη κοιτάω γιατί συγχίζομαι και εκεί δεν μπορώ να καθαρίσω, παρά μόνο ίσως με ατμό, αλλά τέτοια συσκευή δεν έχω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και περαστικά σε... ολες? Μα όλοι άρρωστοι?

κι εμείς σε ανάρρωση είμαστε, περάσαμε το σκ της γκρίνιας, του βήχα, της μύξας, του αντιπυρετικού/αντιβηχικού κτλ.

Έβαλα μόνο μία σκούπα και πλυντήρια (4 τον αριθμό). Ευτυχώς φαγητάκι ήρθε τάπερ και δεν το είχα και αυτό.

Έχω πάλι 2-3 πλυντήρια, σίδερο βουνό, τώρα που όλοι στην οικογένεια άρχισαν να συνέρχονται νιώθω να καταρέω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες σας για τον καθαρισμό πίσω από τα καλοριφέρ.Είδα ότι την Πέμπτη έχει στα lidl ακροφύσιο για ηλεκτρική σκούπα στενό. Θα παω να το πάρω να δω μπας και βολευτώ έτσι, αλλιώς θα εφαρμόσω τις ιδέες σας μια μια και αν δεν τα καταφέρω με τίποτα....θα κάνω πως δεν την βλέπω τη σκόνη να μην με βλέπει κ αυτή, να τελειώνουμε...:-P.


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου....

κορίτσια μου...

κορίτσια μου....

:( αχ μου λείψατε....

Το τι ωραία εμπειρία πέρασα.. δεν λέγεται.

Μέχρι Παρασκευή που σας έγραφα, ήμουν χάλι... θυμάστε... Περίμενα λοιπόν να καλυτερέψω αλλά... από Παρασκευή απόγευμα χειροτέρεψα άρδην! :(

39 πυρετό, έλιωσα, απίστευτες κρυάδες, πονόλαιμο, διάροια χθες και σήμερα με πονάει τρομερά το στομάχι μου...! Μα τι στο καλό... θα περάσει αυτή η ίωση από όλα τα στάδια και όλα τα οργανα του ρημαδο-κουφαριού μου..?! :tongue: Μηπως χρειαζομαι γενική ανοικοδομήση? :lol:

Τουλάχιστον σήμερα δεν έχω πυρετό, και κάτι ψιλο-έκανα στο σπίτι. Όλο να είμαι ξαπλωμένη θέλω... σπάνια μου συμβαίνει αυτό... ούτε θυμάμαι καν πότε μου έχει ξανασυμβεί.... :( Ούτε κουράγιο να πάω το παιδί σχολείο (μετά από 1 εβδομάδα απουσίας φαντάζεστε τι διάβασμα υπάρχει και πόσο έχουμε μείνει πίσω... :() και ευτυχώς ο άντρας μου είχε ρεπό και τον πήγε εκείνος. Ακόμα ούτε κουράγια να βγω δεν έχω. Αύριο όμως θα πρέπει να τον πάω εγώ ακόμη και αν πρέπει να ... συρθώ....:rolleyes:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου....

κορίτσια μου...

κορίτσια μου....

:( αχ μου λείψατε....

Το τι ωραία εμπειρία πέρασα.. δεν λέγεται.

Μέχρι Παρασκευή που σας έγραφα, ήμουν χάλι... θυμάστε... Περίμενα λοιπόν να καλυτερέψω αλλά... από Παρασκευή απόγευμα χειροτέρεψα άρδην! :(

39 πυρετό, έλιωσα, απίστευτες κρυάδες, πονόλαιμο, διάροια χθες και σήμερα με πονάει τρομερά το στομάχι μου...! Μα τι στο καλό... θα περάσει αυτή η ίωση από όλα τα στάδια και όλα τα οργανα του ρημαδο-κουφαριού μου..?! :tongue: Μηπως χρειαζομαι γενική ανοικοδομήση? :lol:

Τουλάχιστον σήμερα δεν έχω πυρετό, και κάτι ψιλο-έκανα στο σπίτι. Όλο να είμαι ξαπλωμένη θέλω... σπάνια μου συμβαίνει αυτό... ούτε θυμάμαι καν πότε μου έχει ξανασυμβεί.... :( Ούτε κουράγιο να πάω το παιδί σχολείο (μετά από 1 εβδομάδα απουσίας φαντάζεστε τι διάβασμα υπάρχει και πόσο έχουμε μείνει πίσω... :() και ευτυχώς ο άντρας μου είχε ρεπό και τον πήγε εκείνος. Ακόμα ούτε κουράγια να βγω δεν έχω. Αύριο όμως θα πρέπει να τον πάω εγώ ακόμη και αν πρέπει να ... συρθώ....:rolleyes:

Ειρήνη μου εύχομαι να αρχίσεις να καλυτερεύεις στο εξής! Μεγάλη ταλαιπωρία πέρασες!


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ, να πω και το εξής:

Βλέπω πως μας ξανα-μανά-άλλαξαν (:tongue: ) σημείο στο θέμα μας. Και είναι νομίζω η 3η φορά. Οτι μου αρέσει... δεν θα το πω.

Διαθέτω τόσο χρόνο γι αυτό το θέμα που καθόλου ΧΑΛΑΡΡΑΑΑΑΑΑΑΑ δεν το βιώνω.

Από την άλλη κανείς δεν είχε καν την ευγένεια να μας ενημερώσει γι αυτή την αλλαγή.... δεν λέω.. χαίρομαι που κάπου μας φιλοξενούν και δεν θέλω να ακουστώ αγνώμων αλλά από την άλλη όλες αυτές οι αλλαγές... ξαφνικά με κάνουν να νιώθω "κάπως".....:rolleyes:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τι ωραία εμπειρία πέρασα.. δεν λέγεται.

Τετοια εμπειρία να σου έλειπε Ειρήνη μου

Ευτυχώς που είσαι καλύτερα...

Διαθέτω τόσο χρόνο γι αυτό το θέμα που καθόλου ΧΑΛΑΡΡΑΑΑΑΑΑΑΑ δεν το βιώνω.

Από την άλλη κανείς δεν είχε καν την ευγένεια να μας ενημερώσει γι αυτή την αλλαγή.... δεν λέω.. χαίρομαι που κάπου μας φιλοξενούν και δεν θέλω να ακουστώ αγνώμων αλλά από την άλλη όλες αυτές οι αλλαγές... ξαφνικά με κάνουν να νιώθω "κάπως".....:rolleyes:

Επειδή μπαίνω και σε άλλα θέματα αυτής της ενότητας κι έχω ανοίξει κι εγώ ένα που προσπαθω να το στηρίξω με διάφορες ιδέες,να σου πω κι εμένα μου φάνηκε κάπως...

Στην αρχή νόμισα ότι τα έκλεισαν όλα...Εψαχνα να μας βρω πανικόβλητη:-(

Πάντως η αλήθεια είναι ότι κάποια από αυτά τα θεματα της ενότητας όπως μετονομάστηκε κάθε άλλο παρα χαλαρά είναι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τη σελίδα που έχω διαβάσει ή γράψει τελευταία φορά την αποθηκεύω στα Αγαπημένα και από εκεί τη βρίσκω και συνεχίζω την ανάγνωση (γιατί εμφανίζεται πιο γρήγορα έτσι), οπότε δεν το είχα πάρει χαμπάρι ότι μας άλλαξαν θέση. Τώρα που το είπατε το συνειδητοποίησα.


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Η κορούλα μου είναι καλύτερα, αμέσως υποχώρησε η αμυγδαλιτιδα και ο πυρετός, απλά συνέπεσε με το πρόβλημα της πάνας. Η αλήθεια είναι πως μετά το κλυσματάκι εκείνη τη δραματική νύχτα της Παρασκευής με τον πυρετό, κάθε μέρα πλέον πάει μόνη της στην τουαλέτα και είναι πολύ χαρούμενη. Πάντως ήταν δύσκολες οι τελευταίες μέρες, ταλαιπωρήθηκε πολύ το καημένο, το Σ/Κ σερνόταν όλη μέρα στο σπίτι και γκρίνιαζε, κι εμείς μαζί της τα παίξαμε λίγο...:(

Σήμερα όμως το πρωί μου ήρθε μια ιδέα: αποφάσισα να κάνω κάτι καλό και για τις δυό μας:idea::δεν την έστειλα στον παιδικό για να συνέλθει εντελώς, και επειδή εγώ είχα άδεια και μόνο μια δουλειά στο κέντρο, την πήρα μαζί μου για 1 ώρα και πήγαμε μετά στο Κυκλαδικό μουσείο, που έχει πολύ όμορφους χώρους, πετύχαμε και μια μικρή ξενάγηση νηπιαγωγείου και ακολουθήσαμε την τάξη;), είδαμε τα "αγλάματα" που "η βροχούλα τους πήρε τα ματάκια" ,:tongue: είδαμε μια ταινιούλα στον επάνω όροφο σε προβολή (έμεινε άφωνη - δεν είχε ξαναδεί τόσο μεγάλη επιφάνεια προβολής- φαντάσου τί έχει να γίνει αν πάει και σε κανονικό κινηματογράφο:)), καθίσαμε στο καφέ του μουσείου όπου φάγαμε κέικ, κρουασάν και χυμό -καφέ για τη μαμά, μας περιποιήθηκαν, αγοράσαμε καρτούλες στο πωλητήριο, πήραμε ταξί, και γενικά ήταν μια μικρή πολυτέλεια, καλοπεράσαμε, σε πείσμα της γενικής κατάστασης! :-)

Ειρήνη μου αυτό ήταν κάπως βαρύ βρε κορίτσι, φαίνεται να πέρασε όμως τώρα, έ; μόλις συνέλθεις τελείως κάνε μια έξτρα περιποίηση εαυτού-σου την προτείνω και την αξίζεις!!!

Χρυσα81, βλέπω γενικά φτιάχνεις ζυμάρια, έ; κι εγώ τα λατρεύω! δεν υπάρχει καλύτερο από την σπιτική ζύμη πίτσας ή το ψωμί που ψήνεται και μυρίζει το σπίτι το χειμώνα!:-)

Α, κι εγώ έχω ρυθμίσει έτσι ώστε κάθε μέρα μου έρχεται ενημέρωση με email για τα νέα μηνύματα στο Easy Living οπότε δεν κατάλαβα την αλλαγή της θέσης!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...