Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!Εχθες που λέτε μου έπεσε μια κάλτσα πίσω από το καλοριφερ και όταν την πήρα από το πάτωμε ήταν μες στη σκόνη!Διαπίστωσα λοιπόν ότι πίσω από το καλοριφερ - μεταξύ καλοριφερ και τοίχου δηλαδή - έχει τρελή σκόνη και πώς να μην έχει δηλαδή αφού δεν έχω ποτέ καθαρίσει εκει πίσω. Αλλά ποτέ δεν το χα σκεφτεί.Εφριξα!!Προσπάθησα να καθαρίσω με διάφορα πχ το κοντάρι με swiffer, τον πλάστη με υγρό πανί αλλά είναι πολύ μικρή η απόσταση μεταξύ καλοριφερ και τοίχου κα δεν χωράει τίποτα. καλά για ηλεκτρική δεν το συζητάω. Εσείς πώς καθαρίζετε σε αυτό το σημείο βρε κορίτσια??Καμια ιδέα?

Μυρτούλα μου μην ανυσηχείς!

Ακομη και σήμερα ανακαλύπτω μέρη που δεν είχα σκεφτεί πως καθαρίζονται και πράγματα που δεν είχα σκεφτεί πως πλένονται!!! :lol:

Εγώ κάνω το εξής:

1) Συχνά περνάω με την ηλεκτρική σκούπα τα σοβατεπί που βρίσκονται κάτω από τα καλοριφέρ. Θα φρίξεις αν δεις τι μαζεύεται πάνω τους παρά που δεν είναι εμφανή (αν δεν σκύψεις...!)

2) Μία στο τόσο παίρνω ένα μεγάλο κομμάτι από τα πανιά μου (σας έχω πει) και κρατώ το ένα κομμάτι στο πάνω μέρος του καλοριφέρ και την άλλη άκρη του πανιού στην κάτω πλευρά του καλοριφέρ (το ρίχνω δηλαδή πίσω από το καλοριφέρ). Με το πανάκι μου λοιπόν περνάω και σκουπίζω κατά μήκος μία το καλοριφέρ και μία τον τοίχο πίσω από το καλοριφέρ.

Αυτό και πολύ τους είναι...! :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Η κορούλα μου είναι καλύτερα, αμέσως υποχώρησε η αμυγδαλιτιδα και ο πυρετός, απλά συνέπεσε με το πρόβλημα της πάνας. Η αλήθεια είναι πως μετά το κλυσματάκι εκείνη τη δραματική νύχτα της Παρασκευής με τον πυρετό, κάθε μέρα πλέον πάει μόνη της στην τουαλέτα και είναι πολύ χαρούμενη. Πάντως ήταν δύσκολες οι τελευταίες μέρες, ταλαιπωρήθηκε πολύ το καημένο, το Σ/Κ σερνόταν όλη μέρα στο σπίτι και γκρίνιαζε, κι εμείς μαζί της τα παίξαμε λίγο...:(

Σήμερα όμως το πρωί μου ήρθε μια ιδέα: αποφάσισα να κάνω κάτι καλό και για τις δυό μας:idea::δεν την έστειλα στον παιδικό για να συνέλθει εντελώς, και επειδή εγώ είχα άδεια και μόνο μια δουλειά στο κέντρο, την πήρα μαζί μου για 1 ώρα και πήγαμε μετά στο Κυκλαδικό μουσείο, που έχει πολύ όμορφους χώρους, πετύχαμε και μια μικρή ξενάγηση νηπιαγωγείου και ακολουθήσαμε την τάξη;), είδαμε τα "αγλάματα" που "η βροχούλα τους πήρε τα ματάκια" ,:tongue: είδαμε μια ταινιούλα στον επάνω όροφο σε προβολή (έμεινε άφωνη - δεν είχε ξαναδεί τόσο μεγάλη επιφάνεια προβολής- φαντάσου τί έχει να γίνει αν πάει και σε κανονικό κινηματογράφο:)), καθίσαμε στο καφέ του μουσείου όπου φάγαμε κέικ, κρουασάν και χυμό -καφέ για τη μαμά, μας περιποιήθηκαν, αγοράσαμε καρτούλες στο πωλητήριο, πήραμε ταξί, και γενικά ήταν μια μικρή πολυτέλεια, καλοπεράσαμε, σε πείσμα της γενικής κατάστασης! :-)

Τέλειο αυτό που έκανες! Νομίζω ήταν ό,τι έπρεπε για τη μικρούλα σου!:P Και για σένα φυσικά! ;)


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η κόρη μου δεν είχε ίωση αλλά αμυγδαλίτιδα, φτάσαμε 39,6 χτες το μεσημέρι και καλέσαμε τη γιατρό. Τη νύχτα εκτός από τον πυρετό είχε και το άγχος της τουαλέτας, μας πέτυχε η αρρώστεια στη φάση που κόβουμε την πάνα και κρατούσε τα κακά 3 μέρες:-(. Έκλαιγε και υπέφερε το μωρό μου ώρες χτες γιατί πονούσε αλλά δεν ήθελε να κάνει στην πάνα ούτε τουαλέτα.:-(:-( Τελικά φτάσαμε στο σημείο να της κάνουμε μικροκλύσμα στις 10 το βράδυ και η μικρή να κλαίει με πυρετό, μεάλο χάλι, ήμουνα μόνη μαζί της μέχρι τις εννιάμιση που ήρθε από τη δουλειά ο άντρας μου και από το άγχος άρχισε να ματώνει και η μύτη μου...τόσο καλά περάσαμε!

Πω πω...!!!!! ΦΡΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!! :(:(:(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην πιο νοικοκυρεμενη παρέα του cafe!!

Κορίτσια έχω ενθουσιαστεί με το θέμα και τις ιδέες σας! Μου πήρε μια βδομάδα αλλά σας διάβασα από την αρχή!

Εγώ θα έλεγα ότι ανήκω στους ανθρώπους που το συμμάζεμα και η καθαριότητα δεν είναι η πρώτη τους προτεραιότητα... Παρόλα αυτά έχετε καταφέρει να με βάλετε και σκέψεις και ιδέες :P:p

Ήδη έκανα ένα καλό συμμάζεμα και μπιζου κτλ ξεκίνησα από εκει γιατί ήξερα ότι θα εξοικονομήσω ένα ράφι που χρειαζόμουν) αν και δεν έχω κάπου να δώσω τα περισσευούμενα... Προς το παρον τα κράτησα χώρια έτσι ώστε όταν αξιωθώ να ξεδιαλύνω ρούχα να τα δώδω όλα μαζί.

Κατά τα άλλα σας ευχαριστώ πολύ που με "ενεργοποιήσατε" και εύχομαι περαστικά σε όλους τους άρρωστους (εμεις ευτυχώς το περάσαμε ελαφρα και ειμαστε στο τέλος).

Καλώς το κορίτσι μου!!!!

Χαίρομαι που σου αρέσει το θέμα και κυρίως χαίρομαι που σε βοήθησε! Αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης του!!!

Ευχαριστώ! ;)

Αν μου επιτρέπεις να σου πω, πως ακόμη και αν δεν έχεις να τα δώσεις κάπου, θα μπορούσες να τα πας στην εκκλησία της περιοχής σου (θα τα μοιράσουν, μπορεί ακόμη και μεταξύ τους αλλά αυτό δεν σε πειράζει εσένα αφού δεν τα χρειάζεσαι!) ή σε κάποιο σύλλογο που φροντίζουν παιδιά όλων των ηλικιών (όπως Η ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ κλπ.). Ολα είναι χρήσιμα και καλοδεχούμενα! Σκέψου μια κοπελίτσα στην εφηβεία που είναι ορφανή σε κάποιο από τα κέντρα φιλοξενίας τι χαρά θα πάρει να λάβει έστω ένα κολιεδάκι!!! ;);)

Τα φιλιά μου!

Υ.Γ. Μπράβο για το ράφι που εξοικονομησες!!! :!::!:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

(Τώρα που το λες πάντως, ούτε κι εγώ έχω καθαρίσει αυτά τα σημεία στο σπίτι. :rolleyes: Πάω να συμπληρώσω τη λίστα με τις δουλειές που έχω να κάνω. Όλο αυγατίζουν οι άτιμες! :-))

ΑΤΙΜΕΣ & ΥΠΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue::lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά Ειρήνη έγραψες πάλι..υποκλίνομαι!! :D

ΥΓ. Θέλω να ευχαριστήσω μια καλή νεράιδα που μου είπε πού θα βρω τα ράφια που έψαχνα..ματς μουτς :D:D

Είδατε...? Ξέρω εγώ γιατί και με πονόκοιλο σας προσέχω!!!!

Επειδή μου λέτε πως σας βοηθάνε μερικά απ αυτά που σας γράφω και μου φτιάχνετε το κέφι με τα υπέροχα λόγια σας!!!!!!!!!! :wink::wink::wink:

Μαριλού... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!::!::!:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα. εκανα πολλες δουλειες το σαββατο, γενικη το μπανιο, σκουπισμα-ξεσκονισμα πολυ καλο-σφουγγαρισμα, κουζινα οχι τελεια, μπαλκονια, πλυντηρια...χθες σιδερωμα , μου εμειναν λιγα που δεν στεγνωσαν. χθες ξαναεβαλα σκουπα. αυτο που δεν μενει ποτε καθαρο το σπιτι, πολυ με εκνευριζει!!!ειρηνακι τι κανεις???αναρρωσες????

Ποτέ ματάκια μου... ΠΟΤΕ!

Γι αυτό κοίτα να περνάς καλά και ευτυχισμένα και το σπίτι... easy! :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου τι μου κανετε??

εμενα το σπιτακι μου ειναι σε παα πολυ καλο δρομο εντωμεξυ εχω και ενα ασχετο νεακι σημερα εμαθα οτι ειμαι εγκυουλα και ειμαι πολυ χαρουμενη


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μου εύχομαι να αρχίσεις να καλυτερεύεις στο εξής! Μεγάλη ταλαιπωρία πέρασες!

Άστα Μαράκι...

Αλλο να στα περιγράφω... ένα κουρέλι νιώθεις ρε παιδί μου....

Τέλοσπάντων... που θα πάει... θα συνέλθω..


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Τετοια εμπειρία να σου έλειπε Ειρήνη μου

Ευτυχώς που είσαι καλύτερα...

Έτσι.... :( Ευχαριστώ περιστερινι μου!

Επειδή μπαίνω και σε άλλα θέματα αυτής της ενότητας κι έχω ανοίξει κι εγώ ένα που προσπαθω να το στηρίξω με διάφορες ιδέες,να σου πω κι εμένα μου φάνηκε κάπως...

Στην αρχή νόμισα ότι τα έκλεισαν όλα...Εψαχνα να μας βρω πανικόβλητη:-(

Πάντως η αλήθεια είναι ότι κάποια από αυτά τα θεματα της ενότητας όπως μετονομάστηκε κάθε άλλο παρα χαλαρά είναι...

Πες τα χρυσοστομη...!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσακια μου τι μου κανετε??

εμενα το σπιτακι μου ειναι σε παα πολυ καλο δρομο εντωμεξυ εχω και ενα ασχετο νεακι σημερα εμαθα οτι ειμαι εγκυουλα και ειμαι πολυ χαρουμενη

Ωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!! :!::!::!::!:

ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑ!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό κουκλίτσα μου!!!!!!!!!!!!!!!! Με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα όμως το πρωί μου ήρθε μια ιδέα: αποφάσισα να κάνω κάτι καλό και για τις δυό μας:idea::δεν την έστειλα στον παιδικό για να συνέλθει εντελώς, και επειδή εγώ είχα άδεια και μόνο μια δουλειά στο κέντρο, την πήρα μαζί μου για 1 ώρα και πήγαμε μετά στο Κυκλαδικό μουσείο, που έχει πολύ όμορφους χώρους, πετύχαμε και μια μικρή ξενάγηση νηπιαγωγείου και ακολουθήσαμε την τάξη;), είδαμε τα "αγλάματα" που "η βροχούλα τους πήρε τα ματάκια" ,:tongue: είδαμε μια ταινιούλα στον επάνω όροφο σε προβολή (έμεινε άφωνη - δεν είχε ξαναδεί τόσο μεγάλη επιφάνεια προβολής- φαντάσου τί έχει να γίνει αν πάει και σε κανονικό κινηματογράφο:)), καθίσαμε στο καφέ του μουσείου όπου φάγαμε κέικ, κρουασάν και χυμό -καφέ για τη μαμά, μας περιποιήθηκαν, αγοράσαμε καρτούλες στο πωλητήριο, πήραμε ταξί, και γενικά ήταν μια μικρή πολυτέλεια, καλοπεράσαμε, σε πείσμα της γενικής κατάστασης! :-)

Τι υπέροχη μέρα!!!

Μπράβο κορίτσι μου, που το σκέφτηκες, που το υλοποίησες και που περάσατε υπέροχα!!!

Υ.Γ. Αγλάματα!!!??? :lol::lol::lol::lol::tongue: {λιώνωωωωω!!!!}


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου τι μου κανετε??

εμενα το σπιτακι μου ειναι σε παα πολυ καλο δρομο εντωμεξυ εχω και ενα ασχετο νεακι σημερα εμαθα οτι ειμαι εγκυουλα και ειμαι πολυ χαρουμενη

Υπέροχα νέα!Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου τι μου κανετε??

εμενα το σπιτακι μου ειναι σε παα πολυ καλο δρομο εντωμεξυ εχω και ενα ασχετο νεακι σημερα εμαθα οτι ειμαι εγκυουλα και ειμαι πολυ χαρουμενη

Συγχαρητήρια! Τέλειο νέο!:P:p:p


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου τι μου κανετε??

εμενα το σπιτακι μου ειναι σε παα πολυ καλο δρομο εντωμεξυ εχω και ενα ασχετο νεακι σημερα εμαθα οτι ειμαι εγκυουλα και ειμαι πολυ χαρουμενη

μπραβο χαρα. συγχαρητηρια. ευχομαι να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη....:D:D:D:Dεχεις παιδακι η ειναι το πρωτο σου??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...