Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν είσαι καθόλου τρελή,έχεις περάσει πολλά,είσαι στο κρεβάτι ζώντας με την αβεβαιότητα.Μολις έρθει ο μπέμπης,θα δεις πόσο πιο όμορφη θα γίνει η ζωή σας και όλα αυτά ούτε που θα τα θυμάσαι.Με το καλό να περάσουν οι εβδομάδες και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τον μπέμπη ❤️

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!Εχθες που λέτε μου έπεσε μια κάλτσα πίσω από το καλοριφερ και όταν την πήρα από το πάτωμε ήταν μες στη σκόνη!Διαπίστωσα λοιπόν ότι πίσω από το καλοριφερ - μεταξύ καλοριφερ και τοίχου δηλαδή - έχει τρελή σκόνη και πώς να μην έχει δηλαδή αφού δεν έχω ποτέ καθαρίσει εκει πίσω. Αλλά ποτέ δεν το χα σκεφτεί.Εφριξα!!Προσπάθησα να καθαρίσω με διάφορα πχ το κοντάρι με swiffer, τον πλάστη με υγρό πανί αλλά είναι πολύ μικρή η απόσταση μεταξύ καλοριφερ και τοίχου κα δεν χωράει τίποτα. καλά για ηλεκτρική δεν το συζητάω. Εσείς πώς καθαρίζετε σε αυτό το σημείο βρε κορίτσια??Καμια ιδέα?


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελικά η κόρη μου δεν είχε ίωση αλλά αμυγδαλίτιδα, φτάσαμε 39,6 χτες το μεσημέρι και καλέσαμε τη γιατρό. Τη νύχτα εκτός από τον πυρετό είχε και το άγχος της τουαλέτας, μας πέτυχε η αρρώστεια στη φάση που κόβουμε την πάνα και κρατούσε τα κακά 3 μέρες:-(. Έκλαιγε και υπέφερε το μωρό μου ώρες χτες γιατί πονούσε αλλά δεν ήθελε να κάνει στην πάνα ούτε τουαλέτα.:-(:-( Τελικά φτάσαμε στο σημείο να της κάνουμε μικροκλύσμα στις 10 το βράδυ και η μικρή να κλαίει με πυρετό, μεάλο χάλι, ήμουνα μόνη μαζί της μέχρι τις εννιάμιση που ήρθε από τη δουλειά ο άντρας μου και από το άγχος άρχισε να ματώνει και η μύτη μου...τόσο καλά περάσαμε!

:roll:

Τώρα με την αντιβιωση καλύτερα, αλλά το σπίτι, αν εξαιρέσουμε την κρεβατοκαμαρα της μικρής και το μπάνιο, είναι χάλια.

Ελπίζω μόνο να συνέλθει λίγο η μικρή, νακάνω μια τακτοποίηση και να πάμε καμια βόλτα να ξεδώσουμε αύριο!

Περαστικά σε όλα τα άρρωστα παιδάκια, μικρά και μεγάλα!:wink:


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην πιο νοικοκυρεμενη παρέα του cafe!!

Κορίτσια έχω ενθουσιαστεί με το θέμα και τις ιδέες σας! Μου πήρε μια βδομάδα αλλά σας διάβασα από την αρχή!

Εγώ θα έλεγα ότι ανήκω στους ανθρώπους που το συμμάζεμα και η καθαριότητα δεν είναι η πρώτη τους προτεραιότητα... Παρόλα αυτά έχετε καταφέρει να με βάλετε και σκέψεις και ιδέες :P:p

Ήδη έκανα ένα καλό συμμάζεμα και μπιζου κτλ ξεκίνησα από εκει γιατί ήξερα ότι θα εξοικονομήσω ένα ράφι που χρειαζόμουν) αν και δεν έχω κάπου να δώσω τα περισσευούμενα... Προς το παρον τα κράτησα χώρια έτσι ώστε όταν αξιωθώ να ξεδιαλύνω ρούχα να τα δώδω όλα μαζί.

Κατά τα άλλα σας ευχαριστώ πολύ που με "ενεργοποιήσατε" και εύχομαι περαστικά σε όλους τους άρρωστους (εμεις ευτυχώς το περάσαμε ελαφρα και ειμαστε στο τέλος).


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!Εχθες που λέτε μου έπεσε μια κάλτσα πίσω από το καλοριφερ και όταν την πήρα από το πάτωμε ήταν μες στη σκόνη!Διαπίστωσα λοιπόν ότι πίσω από το καλοριφερ - μεταξύ καλοριφερ και τοίχου δηλαδή - έχει τρελή σκόνη και πώς να μην έχει δηλαδή αφού δεν έχω ποτέ καθαρίσει εκει πίσω. Αλλά ποτέ δεν το χα σκεφτεί.Εφριξα!!Προσπάθησα να καθαρίσω με διάφορα πχ το κοντάρι με swiffer, τον πλάστη με υγρό πανί αλλά είναι πολύ μικρή η απόσταση μεταξύ καλοριφερ και τοίχου κα δεν χωράει τίποτα. καλά για ηλεκτρική δεν το συζητάω. Εσείς πώς καθαρίζετε σε αυτό το σημείο βρε κορίτσια??Καμια ιδέα?

Δεν έχεις κάτι πιο λεπτό, πχ καμιά βελόνα πλεξίματος ας πούμε, να τυλίξεις εκεί το βρεγμένο πανί και να καθαρίσεις έτσι; Ή σε ένα χαρτόνι πχ από μπλοκ ακουαρέλας που είναι και σκληρό, να στερεώσεις πανάκια swiffer και περνώντας το από τη μια άκρη του καλοριφέρ στην άλλη να καθαρίσεις τον τοίχο.

(Τώρα που το λες πάντως, ούτε κι εγώ έχω καθαρίσει αυτά τα σημεία στο σπίτι. :rolleyes: Πάω να συμπληρώσω τη λίστα με τις δουλειές που έχω να κάνω. Όλο αυγατίζουν οι άτιμες! :-))


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

(Τώρα που το λες πάντως, ούτε κι εγώ έχω καθαρίσει αυτά τα σημεία στο σπίτι. :rolleyes: Πάω να συμπληρώσω τη λίστα με τις δουλειές που έχω να κάνω. Όλο αυγατίζουν οι άτιμες! :-))

Χα, χα, χα συμπάσχουσα! ;)

Link to comment
Share on other sites

- Όρισε μία ώρα, από την οποία και μετά, δεν θα κάνεις απολύτως τίποτα.

Για μένα η ώρα που σταματάω τις δουλειές είναι το βράδυ που γυρίζει ο άντρας μου στο σπίτι. Πριν εφαρμόσω αυτόν τον κανόνα γκρίνιαζε που δεν πήγαινα να κάτσω μαζί του στον καναπέ να μιλήσουμε, να του κάνω παρέα ή να δούμε μαζί τηλεόραση και είχε δίκιο βρε κορίτσια, τώρα είμαι πολύ πιο χαλαρή..

- Βρες τι είναι αυτό που στη δίνει περισσότερο στα νεύρα. Αν είναι η κουζίνα σου, ενεργοποιήσου (αν χρειαστεί να πιεστείς λιγάκι) και πλύνε τα πιάτα και συμμάζεψέ την.

Σαλόνι και κουζίνα για μένα είναι η βιτρίνα του σπιτιού γιατί είναι το πρώτο που βλέπει όποιος μπαίνει στο σπίτι, οπότε πάντα τα τακτοποιώ πρώτα αυτά τα δωμάτια (σσ. και ξουτ τα παιχνίδια από το σαλόνι!!)

- Αφού ξέρεις πως είσαι τσαπατσούλα, προσπάθησε να το διορθώσεις. Δηλαδή, μην αφήνεις τη τσάντα σου, το κινητό σου, την πετσέτα που σκούπισες τα χέρια όπου να ναι. Οτι χρησιμοποιείς τοποθέτησε το απευθείας στη θεση του.

Πόσο, μα πόσο σημαντικό είναι αυτό! Ένα βασικό λάθος που έκανα εγώ στην τακτοποίηση ήταν ότι άφηνα μεν κάθε αντικείμενο στο δωμάτιο που πρέπει να είναι, αλλά όχι στη θέση του, με την προοπτική ότι "αργότερα που θα έχω χρόνο θα το βάλω εκεί που πρέπει", που τελικά είναι πιο χρονοβόρο από τώρα που τα βάζω όλα κατ' ευθείαν στη θέση τους..

- Επίσης για το θέμα της τσαπατσουλιάς και της κουζίνας, φρόντιζε οι επιφάνειες σου να ειναι σχετικά καθαρές από αντικείμενα. Μην τις φορτώνεις με διακοσμητικά, τουλάχιστον μέχρι να μπεις σε μία τάξη. Επίσης, μην αφήνεις πράγματα να υπάρχουν που δεν χρειάζεσαι

Η κουζίνα μου έγινε κούκλα όταν εφάρμοσα αυτό που είχες πει, να μην έχει ο πάνω ο πάγκος ηλεκτρικές συσκευές (το μούλτι κτλ)

Καλά Ειρήνη έγραψες πάλι..υποκλίνομαι!! :D

ΥΓ. Θέλω να ευχαριστήσω μια καλή νεράιδα που μου είπε πού θα βρω τα ράφια που έψαχνα..ματς μουτς :D:D


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια?

Εvi περαστικά στο κοριτσάκι σου!

Η Αρχηγός μας τι κάνει?Ελπίζω Ειρήνη μου να είσαι καλύτερα σήμερα:)

Εμείς πήγαμε το πρωί στο γιατρό να δει τους άντρες μου,ο άντρας μου ακόμη έχει βρογχίτιδα αλλά είναι καλύτερα και ο μικρός επιτέλους είναι καλά.Θα συνεχίσουμε ακόμη για δυο μερες τα φάρμακα για προληπτικούς λογους και μου είπε να μην τον στείλω και αυτή την εβδομάδα στο σχολείο για να πάρει τα πάνω του και να μην κολήσει τίποτα καινούριο.

Κατα τ'άλλα ο γιος μου μου ζήτουσε για σήμερα τηγανίτες και έτσι το πρωί τους έφιαξα ένα περιποιημένο πρωινό.Μετά το γιατρό κάτσαμε για καφέ μιας και ο καιρός ήταν καλός και έτσι γυρίσαμε σπίτι αργάμιση.Οπότε δεν έκανα τίποτα

"ενισχυμένο" ή "σπέσιαλ" στο σπίτι.Επλυνα τα μπάνια,ξεσκόνισα όλα τα δωμάτια και τα σκούπισα,τόσο όσο δηλαδή για να διατηρείται σε μία καλή κατάσταση.Για το απόγευμα προβλέπεται περιποίηση και relax....


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στην πιο νοικοκυρεμενη παρέα του cafe!!

Κορίτσια έχω ενθουσιαστεί με το θέμα και τις ιδέες σας! Μου πήρε μια βδομάδα αλλά σας διάβασα από την αρχή!

Εγώ θα έλεγα ότι ανήκω στους ανθρώπους που το συμμάζεμα και η καθαριότητα δεν είναι η πρώτη τους προτεραιότητα... Παρόλα αυτά έχετε καταφέρει να με βάλετε και σκέψεις και ιδέες :P:p

Ήδη έκανα ένα καλό συμμάζεμα και μπιζου κτλ ξεκίνησα από εκει γιατί ήξερα ότι θα εξοικονομήσω ένα ράφι που χρειαζόμουν) αν και δεν έχω κάπου να δώσω τα περισσευούμενα... Προς το παρον τα κράτησα χώρια έτσι ώστε όταν αξιωθώ να ξεδιαλύνω ρούχα να τα δώδω όλα μαζί.

Κατά τα άλλα σας ευχαριστώ πολύ που με "ενεργοποιήσατε" και εύχομαι περαστικά σε όλους τους άρρωστους (εμεις ευτυχώς το περάσαμε ελαφρα και ειμαστε στο τέλος).

kαλωσήρθες και μπράβο που στην κατάστασή σου έχεις όρεξη για αναδιοργάνωση!:rolleyes:Να χαίρεσαι την οικογένειά σου:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!Εχθες που λέτε μου έπεσε μια κάλτσα πίσω από το καλοριφερ και όταν την πήρα από το πάτωμε ήταν μες στη σκόνη!Διαπίστωσα λοιπόν ότι πίσω από το καλοριφερ - μεταξύ καλοριφερ και τοίχου δηλαδή - έχει τρελή σκόνη και πώς να μην έχει δηλαδή αφού δεν έχω ποτέ καθαρίσει εκει πίσω. Αλλά ποτέ δεν το χα σκεφτεί.Εφριξα!!Προσπάθησα να καθαρίσω με διάφορα πχ το κοντάρι με swiffer, τον πλάστη με υγρό πανί αλλά είναι πολύ μικρή η απόσταση μεταξύ καλοριφερ και τοίχου κα δεν χωράει τίποτα. καλά για ηλεκτρική δεν το συζητάω. Εσείς πώς καθαρίζετε σε αυτό το σημείο βρε κορίτσια??Καμια ιδέα?

Δοκιμασε με τον ατμοκαθαριστη αν εχεις:)


q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κάτι πιο λεπτό, πχ καμιά βελόνα πλεξίματος ας πούμε, να τυλίξεις εκεί το βρεγμένο πανί και να καθαρίσεις έτσι; Ή σε ένα χαρτόνι πχ από μπλοκ ακουαρέλας που είναι και σκληρό, να στερεώσεις πανάκια swiffer και περνώντας το από τη μια άκρη του καλοριφέρ στην άλλη να καθαρίσεις τον τοίχο.

)

Βελόνα λες ε?Για να ρωτήσω μαμά- πεθερά μπας κ έχουν καμιά να κάνω τη δουλειά μου. Αυτή σίγουρα θα χωράει!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

μιτρούλα να πω την αλήθεια και εγώ δεν επιχείρησα ποτέ να καθαρίσω εκεί πίσω. Μιλάμε για χαραμάδα χιλιοστών.....Πιστεύω οτι με πανάκια κλπ θα πασαλυφτεί σκόνη και στον καθαρό τοίχο. Θέλει ή ρούφηγμα αν χωράει κάποιο λεπτό εξαρτηματάκι της σκούπας ή φύσηγμα με κοφλερ ή δεν ξέρω τι άλλο...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...