Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!

Ελπίζω να είστε όλες καλά σήμερα.

Εγώ, καλύτερα. Η κατάπτωση συνεχίζεται, ειδικά τις πρωινές ώρες αλλά και ο βήχας που χειροτερεύει. Χθες το βράδυ, νόμιζα πως θα σπάσω κανένα πλευρό από τον τρομερό βήχα... μ' έλιωσε! :(

Στο μεταξύ, την νύχτα ο άντρας μου δεν ένιωθε και πολύ καλά....:(. Ελπίζω να μην τον κολλησαμε!!!! :(:(:(

1) Πήγα τον μικρό μου σχολείο.

2) Επιστρέφοντας πήγα στο σούπερ και πήρα μερικά πραγματάκια.

3) Έφτιαξα ένα φυσικό χυμό μαζί με 1 τυροπιτάκια και έφαγα, για να συνέρχομαι σιγά-σιγά.

4) Μόλις άπλωσα το νυχτερινό πλυντήριο που είχα.

Θέλω να στρώσω τα κρεβάτια μας, να ψευτομαζέψω, να κάνω λίγο την κουζίνα και... τι να μαγειρέψω σήμερα?

Από το μεσημέρι δε..., δουλεύω μέχρι αργά... :rolleyes:. Για να δούμε πως θα μας βγάλει το πρόγραμμα σήμερα.

Επίσης αποφάσισα, να κάνω μία γενική όλο το σπίτι. Φυσικά αυτό θα γινει σιγά-σιγά. Ούτε καν δωμάτιο-δωμάτιο. Θα ξεκινήσω με μία "μεγάλη" δουλειά την ημέρα και όποτε τελειώσω. Ούτως ή άλλως δεν υπάρχει λόγος που θα γίνει. Απλώς πρέπει να γίνει μια γενική. ;)

Σας καλημερίζω!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια μου σας διαβάζω αλλά όποτε έχω χρόνο γράφω ....

Περαστικούλια στα άρρωστα παιδάκια και στους γονείς και καλή ανάρρωση ιδιαιτέρως στο Ειρηνάκι .

Ευχαριστώ Μαράκι μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα,

δεν γράψω συχνα αλλά σας παρακολουθώ ανελλιπώς.

Μια απορία εχω, με την ανακύκλωση τι κάνετε;Εγώ ανακυκλώνω πάρα πολύ αλλα εχω ενα θέμα με τα πλαστικά.

Επειδή οι κάδοι είναι αρκετά μακριά απο το σπιτι μου δεν μπορώ να πηγαίνω συχνα οπότε πάω όποτε μαζέψω αρκετή ποσότητα.

Που τα βαζουμε αυτα;Προς το παρόν τα βαζω σε σακούλες σκουπιδιών οι οποίες δυστυχως περιφέρονται γιατι δεν ξέρω που να τις βάλω.Στην αρχή τα εβαζα κάτω από το νεροχύτη αλλά μετά απο 2-3 μέρες αρχίζουν να μην χωράνε (τελικά καταναλώνουμε πολυυυυυ πλαστικο).

Μηπως υπάρχει καμια κομψη ιδέα για να μην τα βλέπω συνεχεια μπροστά μου;;

Link to comment
Share on other sites

Της ζεσταίνω λοιπόν το αλεσμένο φαγάκι της στο μπρίκι κι εκεί που πήγαινα να το κατεβάσω από το γκαζάκι και να το αδειάσω στο μπωλ της, μου φεύγει από τα χέρια και πέφτει στο τραπέζι... με το μισό φαγητό πάνω στο τραπέζι και το άλλο μισό... ΣΤΟ ΧΑΛΙ!!:mad: :mad: :mad: :mad:

Να μην σας περιγράψω την εικόνα....

Χάρμα οφθαλμών!!!! :mad:

Προσπαθώ να καθαρίσω το χαλί τώρα...!

Α πα πα....:mad: εγώ δεν θα γελάσω καθόλου! Μου γύρισε το μάτι μπορώ να σου πω!!! Πως μου τη δίνουν αυτές οι κουφές φάσεις που ξαφνικά βρίσκεσαι με σκ@τένιο σπίτι από το τίποτα!!! :rolleyes:

Το χω πάθει... και με μακαρόνια.... και με το μπουκάλι λάδι... (εκεί να δεις γλέντι! :mad: )....

Αχ... εκνευριστηκα! :tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε ταπεράκι τα βάζω ψιλοκομμένα κρεμμυδάκια και άλλα λαχανικά. Πήρα κάτι τέτοια από Jumbo, οπότε τα έχω και σε "μεριδούλες" έτοιμα για χρήση:

%CE%B4%CE%AF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%BA%CF%85%CE%B2%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AD%CF%82

http://www.cosycorner.gr/el/category/%CF%8E%CF%81%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%86%CE%B1%CE%B3%CE%B7%CF%84%CF%8C/%CE%B4%CE%AF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%BA%CF%85%CE%B2%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AD%CF%82/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα κοριτσάρες!

Απόψε ήταν περίεργη η βραδιά και σήμερα άργησα να ξυπνήσω.Ο γιος μου κοιμήθηκε κατά τη 1:!:,δεν μπορούσε να κοιμηθεί,ενώ είχε πέσει για ύπνο από τις 9.30και τελικά κοιμηθήκαμε όλοι μαζί!Ο άντρας μου δεν ένιωθε πολύ καλά και ελπίζω να μην έχει φέρει καμιά καινούρια ίωση.Σήμερα όλα καλά!

Εχθές το απόγευμα,σιδέρωσα όλα τα ασιδέρωτα και έβαλα και μία καλή σκούπα και έτσι σήμερα είμαι πιο άνετη.Θα μαγειρέψω και θα πλύνω τα ντουλάπια της κουζίνας από έξω.Τα τζάμια ακόμη δεν τα έχω κάνει αλλά σήμερα βρέχει και έτσι αναβάλλονται.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Ελπίζω να είστε όλες καλά σήμερα.

Εγώ, καλύτερα. Η κατάπτωση συνεχίζεται, ειδικά τις πρωινές ώρες αλλά και ο βήχας που χειροτερεύει. Χθες το βράδυ, νόμιζα πως θα σπάσω κανένα πλευρό από τον τρομερό βήχα... μ' έλιωσε! :(

Στο μεταξύ, την νύχτα ο άντρας μου δεν ένιωθε και πολύ καλά....:(. Ελπίζω να μην τον κολλησαμε!!!! :(:(:(

1) Πήγα τον μικρό μου σχολείο.

2) Επιστρέφοντας πήγα στο σούπερ και πήρα μερικά πραγματάκια.

3) Έφτιαξα ένα φυσικό χυμό μαζί με 1 τυροπιτάκια και έφαγα, για να συνέρχομαι σιγά-σιγά.

4) Μόλις άπλωσα το νυχτερινό πλυντήριο που είχα.

Θέλω να στρώσω τα κρεβάτια μας, να ψευτομαζέψω, να κάνω λίγο την κουζίνα και... τι να μαγειρέψω σήμερα?

Από το μεσημέρι δε..., δουλεύω μέχρι αργά... :rolleyes:. Για να δούμε πως θα μας βγάλει το πρόγραμμα σήμερα.

Επίσης αποφάσισα, να κάνω μία γενική όλο το σπίτι. Φυσικά αυτό θα γινει σιγά-σιγά. Ούτε καν δωμάτιο-δωμάτιο. Θα ξεκινήσω με μία "μεγάλη" δουλειά την ημέρα και όποτε τελειώσω. Ούτως ή άλλως δεν υπάρχει λόγος που θα γίνει. Απλώς πρέπει να γίνει μια γενική. ;)

Σας καλημερίζω!

Ειρήνη μου εγώ γενική κάνω πριν το Πάσχα,όπου ξεστρώνω κιόλας και τον Οκτώβρη πριν το στρώσιμο.Αρνούμαι να το επαναλάβω μες το χειμώνα:mrgreen:

Φέτος το Πάσχα είναι νωρίς και δεν ξεστρώνω,πρέπει όμως να καθαρίσω τη μοκέτα τουλάχιστον με καρπεξ και αυτό σύντομα.Κουρτίνες ίσως κάνω μετά με το ξέστρωμα,το ίδιο και τοίχους εκτός και αν καταφέρουμε να βάψουμε μες το καλοκαίρι.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα,

δεν γράψω συχνα αλλά σας παρακολουθώ ανελλιπώς.

Μια απορία εχω, με την ανακύκλωση τι κάνετε;Εγώ ανακυκλώνω πάρα πολύ αλλα εχω ενα θέμα με τα πλαστικά.

Επειδή οι κάδοι είναι αρκετά μακριά απο το σπιτι μου δεν μπορώ να πηγαίνω συχνα οπότε πάω όποτε μαζέψω αρκετή ποσότητα.

Που τα βαζουμε αυτα;Προς το παρόν τα βαζω σε σακούλες σκουπιδιών οι οποίες δυστυχως περιφέρονται γιατι δεν ξέρω που να τις βάλω.Στην αρχή τα εβαζα κάτω από το νεροχύτη αλλά μετά απο 2-3 μέρες αρχίζουν να μην χωράνε (τελικά καταναλώνουμε πολυυυυυ πλαστικο).

Μηπως υπάρχει καμια κομψη ιδέα για να μην τα βλέπω συνεχεια μπροστά μου;;

Καλημέρα Ναντιούλα μου.

Εμένα η άποψη μου είναι πως χρειάζονται ειδικοί κάδοι ανακύκλωσης.

Επειδή όπως λες οι σακούλες γεμίζουν σύντομα και είναι προσωρινή λύση, η καλύτερη λύση είναι να επενδύσεις σε μικρούς κάδους ανακύκλωσης που προσωπικά θα τους έβαζα έξω. Εχεις "πίσω" μπαλκόνι ή κάτι τέτοιο?

recycling.jpg

Υ.Γ. Και πολλά μπράβο για την οικολογική σου ευαισθησία! :)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα,

δεν γράψω συχνα αλλά σας παρακολουθώ ανελλιπώς.

Μια απορία εχω, με την ανακύκλωση τι κάνετε;Εγώ ανακυκλώνω πάρα πολύ αλλα εχω ενα θέμα με τα πλαστικά.

Επειδή οι κάδοι είναι αρκετά μακριά απο το σπιτι μου δεν μπορώ να πηγαίνω συχνα οπότε πάω όποτε μαζέψω αρκετή ποσότητα.

Που τα βαζουμε αυτα;Προς το παρόν τα βαζω σε σακούλες σκουπιδιών οι οποίες δυστυχως περιφέρονται γιατι δεν ξέρω που να τις βάλω.Στην αρχή τα εβαζα κάτω από το νεροχύτη αλλά μετά απο 2-3 μέρες αρχίζουν να μην χωράνε (τελικά καταναλώνουμε πολυυυυυ πλαστικο).

Μηπως υπάρχει καμια κομψη ιδέα για να μην τα βλέπω συνεχεια μπροστά μου;;

Τα σκουπίδια της ανακύκλωσης τα βάζω στο μπαλκόνι,όπως και τα υπόλοιπα.Μπορείς να βρεις όμως, ωραιότατα καλάθια περίπου σαν αυτά που βάζουμε τα άπλυτα και να τα βάζεις εκεί,ή στην κουζίνα σου ή έξω.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα,

δεν γράψω συχνα αλλά σας παρακολουθώ ανελλιπώς.

Μια απορία εχω, με την ανακύκλωση τι κάνετε;Εγώ ανακυκλώνω πάρα πολύ αλλα εχω ενα θέμα με τα πλαστικά.

Επειδή οι κάδοι είναι αρκετά μακριά απο το σπιτι μου δεν μπορώ να πηγαίνω συχνα οπότε πάω όποτε μαζέψω αρκετή ποσότητα.

Που τα βαζουμε αυτα;Προς το παρόν τα βαζω σε σακούλες σκουπιδιών οι οποίες δυστυχως περιφέρονται γιατι δεν ξέρω που να τις βάλω.Στην αρχή τα εβαζα κάτω από το νεροχύτη αλλά μετά απο 2-3 μέρες αρχίζουν να μην χωράνε (τελικά καταναλώνουμε πολυυυυυ πλαστικο).

Μηπως υπάρχει καμια κομψη ιδέα για να μην τα βλέπω συνεχεια μπροστά μου;;

Καλημερα σε ολη την παρεα.

Για την ανακυκλωση εγω εχω παρει ενα μεγαλο καδο και τον εχω στο μπαλκονι.Δεν γινοταν αλλο με τις σακουλες εδω κι εκει.

Την πετσετουλα την κρεμαω σε ενα γατζακι(αν παρεις ακριβο ειναι καλο και δεν ξεκολλαει)το εχω κολλησει στο κενο αναμεσα στον παγκο και τα ντουλαπια.Επισης δεν την πλενω καθε μερα:oops::oops:

Για τις επιφανειες κοπης μ'εχουν βολεψει πολυ αυτες που δεν ειναι ξυλινες και μπαινουν στο πλυντηριο πιατων και αισθανομαι οτι καθαριζουν καλυτερα.

Εχθες εκανα εκκαθαριση το φυλλο της ντουλαπας με τα κουστουμια και τα καλα φορεματα και αισθανομαι πολυ ξαλαφρωμενη.


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολύ ωραίοι αυτοί οι κάδοι, που τους βρίσκουμε;Δεν θα γεμίζουν όμως πολύ γρήγορα;Μικροί μου φαίνονται.Φαντάσου ότι εγω πάω περίπου μια φορά το μήνα στην ανακύκλωση.

Πίσω μπαλκόνι δεν εχω...εχω επάνω μπαλκόνι και θα πρέπει να τα ανεβοκατεβάζω εκεί γιατι στο μπροστά είναι η κύρια είσοδος του σπιτιού.

Πάντως κορίτσια πολύ το πλαστικο, παλια ανακύκλωνα μόνο μπουκάλια αλλα πλέον ανακυκλώνω ακομα και το πλαστικο απο τα μακαρόνια που ανοίγω.Οπότε φανταζεστε για τι ποσότητα μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι κάνω και γω, Φεφώνι μου, από το Λουλουδιστάν! :tongue:;)

Έχω ένα μπλοκάκι (όπως σας έχω πει) και εκεί, σημειώνω διάφορα που έχω στο κεφάλι μου και πρέπει να γίνουν. Έτσι δεν χάνομαι και δεν στρεσσάρομαι!

Βάζω τους στόχους μου καθημερινά και όταν βγαίνω εκτός δεν τρελαίνομαι, απλώς ανα-προσαρμόζω.

Keep up the good work!!! :!::!:

ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

δεν βάζω καθημερινά στοχους, γιατί αυτό με κουράζει περισσότερο!

στόχους εβδομάδας βάζω, κ στο μυαλό μου στόχους μήνα!

έτσι είναι πιο χαλαρά!

Μόλις τελειώσαμε το διάβασμα με το φιογκάκι και εγώ το σιδέρωμα (εκείνος διαβάζει στο γραφειάκι του μπροστά μου και εγώ τον βοηθάω ενώ σιδερώνω).

Δεν τα τελείωσα αλλά σιδέρωσα τουλάχιστον 2 πλυντήρια.

Τώρα την αράζω, θα ασχοληθώ με το κουφαράκι μου και με το pcακι μου! ;););)

Καλό μας απόγευμα κοριτσάκια!

τί καλά. κάθε φορά που μιλάς για το φιογκάκι σου μου αρέσει!

Σήμερα είπα να καθαρίσω εξωτερικά τα ντουλάπια της κουζίνας. Άφησα λοιπόν την μπουμπού να σουλατσάρει στο σπίτι, έκλεισα τις πόρτες των υπόλοιπων δωματίων ώστε να μπορεί να πηγαίνει μόνο χωλ και κουζίνα για να μπορώ να την ελέγχω, και ξεκίνησα. Κι επειδή η μικρή όλο έρχεται κοντά μου κι από φόβο μην τυχόν εκεί που καθάριζα ερχόταν επί τόπου κι έγλυφε, δε χρησιμοποίησα απορρυπαντικό, αλλά πετσέτα με μικροίνες και νερόξυδο (ελπίζω να καθαρίζει και να απολυμαίνει που λένε και να μην έκανα τσάμπα κόπο :rolleyes:). Κι αφού καθάρισα λοιπόν δύο ντουλάπια και την πόρτα της κουζίνας, η μικρή ήθελε να φάει. Της ζεσταίνω λοιπόν το αλεσμένο φαγάκι της στο μπρίκι κι εκεί που πήγαινα να το κατεβάσω από το γκαζάκι και να το αδειάσω στο μπωλ της, μου φεύγει από τα χέρια και πέφτει στο τραπέζι... με το μισό φαγητό πάνω στο τραπέζι και το άλλο μισό... ΣΤΟ ΧΑΛΙ!!:mad: :mad: :mad: :mad:

Να μην σας περιγράψω την εικόνα....

Χάρμα οφθαλμών!!!! :mad:

Προσπαθώ να καθαρίσω το χαλί τώρα...

Α, και η φάση είναι ότι η μικρή τελικά δεν πεινούσε, αλλά νύσταζε, γι αυτό με περιτριγύριζε κι εγώ λέω θα πεινάει γιατί την είχα θηλάσει 2 φορές το απόγευμα και πάλι ήθελε σε σύντομο χρονικό διάστημα, οπότε λέω θα πεινάει το παιδί. Ενώ αυτό ήθελε να κοιμηθεί...

Ψιλοκαθάρισα λοιπόν επι τόπου το χαλί εκείνη την ώρα, της έφτιαξα ρυζάλευρο, την έβαλα στο καρεκλάκι της και μετά από μερικές μπουκιές τη βλέπω με σκυμμένο το κεφάλι και τα μάτια μισόκλειστα!!

Ναι, μπορείτε να γελάσετε!

δεν θα γελάσω καθόλου.

το ξυδόνερο το χρησιμοποιώ κ εγώ για την κουζίνα! κ να ξέρεις ότι είναι πολύ καλό. ιδίως το λευκό ξύδι σε χλιαρό νεράκι!

όσο για το χαλί..

μου έχει συμβεί να ρίξει η κόρη μου λιωμένο βούτυρο-που το είχα για κέηκ- ευτυχώς κρύο, στο μάρμαρο!!!!!

δεν μπορώ να σου περιγράψω νεύρα!!!!!

κ από πάνω η κοράκλα μου πατούσε πάνω στα βούτυρα!:-P

Καλημέρα στα απανταχού νοικοκυροκόριτσα! Εμένα ο μικρός μου ανέβασε χτες βράδυ πυρετό πρώτη φορά και δεν ήξερα τι να κάνω..Δεν έκλεισα μάτι όλη νύχτα με την έννοια του..

Να σας πω κι εγώ τι έκανα αυτές τις μέρες; Επειδή είμαι μια μαμά που δουλεύει απ' το σπίτι (σχήμα οξύμωρο γιατί άντε δούλεψε με ένα 2χρονο στο σπίτι χωρίς βοήθεια, anyway) προσπαθώ όσο γίνεται να απλοποιώ τις δουλειές του σπιτιού..Για να μην τρέχω κάθε τρεις και λίγο στο σούπερ μάρκετ λοιπόν, είχα βολευτεί με τα κατεψυγμένα λαχανικά (όχι και ό,τι καλύτερο, το ξέρω). Είπα λοιπόν να δοκιμάσω να καταψύξω μόνη μου λαχανικά, για περισσότερη οικονομία κι επειδή (μάλλον) θα είναι πιο υγιεινά. Κατέψυξα μια σακούλα καρότα, κρεμμύδι, και τέσσερις σακούλες μυρωδικά (μαϊντανό, άνηθο κτλ). Αλλά βρε παιδιά, το ψυγείο και η κατάψυξη μυρίζει χάλια με το φρέσκο κρεμμυδάκι, τι να κάνω;; Help!!

σε ταπέράκι!

περαστικά του μικρού σου!

Εγώ το βάζω στην κατάψυξη σε ταπεράκι. ;)

το ίδιο!

Καλημέρα κορίτσια μου!

Ελπίζω να είστε όλες καλά σήμερα.

Εγώ, καλύτερα. Η κατάπτωση συνεχίζεται, ειδικά τις πρωινές ώρες αλλά και ο βήχας που χειροτερεύει. Χθες το βράδυ, νόμιζα πως θα σπάσω κανένα πλευρό από τον τρομερό βήχα... μ' έλιωσε! :(

Στο μεταξύ, την νύχτα ο άντρας μου δεν ένιωθε και πολύ καλά....:(. Ελπίζω να μην τον κολλησαμε!!!! :(:(:(

1) Πήγα τον μικρό μου σχολείο.

2) Επιστρέφοντας πήγα στο σούπερ και πήρα μερικά πραγματάκια.

3) Έφτιαξα ένα φυσικό χυμό μαζί με 1 τυροπιτάκια και έφαγα, για να συνέρχομαι σιγά-σιγά.

4) Μόλις άπλωσα το νυχτερινό πλυντήριο που είχα.

Θέλω να στρώσω τα κρεβάτια μας, να ψευτομαζέψω, να κάνω λίγο την κουζίνα και... τι να μαγειρέψω σήμερα?

πατάτες γιαχνί; σνίτσελ; μακαρονάδα; κοτόπουλο με πατάτες;

Από το μεσημέρι δε..., δουλεύω μέχρι αργά... :rolleyes:. Για να δούμε πως θα μας βγάλει το πρόγραμμα σήμερα.

Επίσης αποφάσισα, να κάνω μία γενική όλο το σπίτι. Φυσικά αυτό θα γινει σιγά-σιγά. Ούτε καν δωμάτιο-δωμάτιο. Θα ξεκινήσω με μία "μεγάλη" δουλειά την ημέρα και όποτε τελειώσω. Ούτως ή άλλως δεν υπάρχει λόγος που θα γίνει. Απλώς πρέπει να γίνει μια γενική. ;)

Σας καλημερίζω!

μάκια σου!

Και εγώ σε ταπεράκι τα βάζω ψιλοκομμένα κρεμμυδάκια και άλλα λαχανικά. Πήρα κάτι τέτοια από Jumbo, οπότε τα έχω και σε "μεριδούλες" έτοιμα για χρήση:

θα τα δω αυτά τα ταπεράκια!

δεν ξέρω αν σας το εχω ξαναπεί.

αλλά σε δύσκολους λεκέδες στο σφουγγάρισμα χρησιμοποιήστε άτσε τζεντίλε! δεν υπάρχει!!!!!!!!γυαλίζει τα πάντα!

χθες σιδέρωσα τα πάντα! έπλυνα στην κουζίνα τα πάντα κ μετά στρογγυλοκάθησα με το παιδάκι μου!!!!!!!είδα τηλεόραση!!!! διάβασα περιοδικό μάμυ-έχω τόσο καιρό να διαβάσω κάτι εκτός δουλειάς!!!!!!!

για σήμερα το πρόγραμμα έχει τυπική επίσκεψη σε παιδίατρο κ μετά μακαρονάδα. αν προλάβω ίσως ασχοληθώ με τις αποδείξεις κ το συμμάζεμά τους! αλλιώς έχουμε μέρες μέχρι την Κυριακή!

σας γλυκοφιλώ!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

καλέ πολύ ασθένεια έπεσε...Περαστικά σε μικρούς και μεγάλους... ευτυχώς εμείς είμαστε όλοι καλά, δεν πιστεύω να μας κολλήσετε τίποτα διαδικτυακά:tongue: Να φτερνίζεστε μακρυά απο το pc:tongue::tongue:

Εγώ Απο Δευτέρα σταμάτησα τη δουλειά και βάζω σε πρόγραμμα τις δουλείτσες μου. Αυτό που με αγχώνει είναι το παιδικό. Πολύ παιχνιδομάνι και άπειρα λούτρινα. Τον Απρίλιο γεννάω και αυτή την ώρα η κούνια είναι φουλ στα λούτρινα. Η μόνη λύση είναι να πάνε στο πατάρι αλλά τί θα κάνω με την κόρη μου που θα τα ζητάει....:rolleyes: Επίσης πρέπει να κατεβάσω μωρουδιακά για πλύσιμο και να κάνω αναπροσαρμογή στην ντουλάπα και συρταριέρα του παιδικού για να χωρέσουν όλα....

Ειρήνη, μην χαλιέσαι βρε για την μεταφορά του καφέ, που και εγώ χαμπάρι δεν πήρα γιατί το έχω στα θέματα που παρακολουθώ επομένως το φορτώνει στον πίνακα ελέγχου χωρίς να ψάξω, μάλλον κάποιοι κάνουν easy living στο φόρουμ...''συναδελφική αλληλεγγύη'' επομένως....:tongue:


Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κοριτσάρες!

Απόψε ήταν περίεργη η βραδιά και σήμερα άργησα να ξυπνήσω.Ο γιος μου κοιμήθηκε κατά τη 1:!:,δεν μπορούσε να κοιμηθεί,ενώ είχε πέσει για ύπνο από τις 9.30και τελικά κοιμηθήκαμε όλοι μαζί!Ο άντρας μου δεν ένιωθε πολύ καλά και ελπίζω να μην έχει φέρει καμιά καινούρια ίωση.Σήμερα όλα καλά!

Εχθές το απόγευμα,σιδέρωσα όλα τα ασιδέρωτα και έβαλα και μία καλή σκούπα και έτσι σήμερα είμαι πιο άνετη.Θα μαγειρέψω και θα πλύνω τα ντουλάπια της κουζίνας από έξω.Τα τζάμια ακόμη δεν τα έχω κάνει αλλά σήμερα βρέχει και έτσι αναβάλλονται.

Είχε ανησυχία το παιδί ε? Συμβαίνει καμιά φορά.

ΟΧΙ!!!!!!!!! ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΩΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!

ΘΑ ΦΑΡΜΑΚΩΘΩ!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανήρτησα μία σημείωση στο profile του face με τα νυχάκια, σχετικά με το τι χρώματα και σχήμα νυχιών ταιριάζει ανάλογα με τον τυπο των χεριών σας.

Περιμένω τα σχόλια ή τα like σας.

Αν σας ενδιαφέρει το θέμα και δεν έχετε προφίλ στο facebook, πείτε μου, να την ποστάρω και εδώ! ;)

Φιλάκια κοριτσάκια μου


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...