Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Λοιπον πιο χαλαρα δεν γινεται. Ειμαστε σπιτι κατω απο το αιρ κοντισιον, εγω, ο μικρος μου, ο Τ. και τρωμε junk food και παιζουμε video games :)

Γουσταρει τρελλα ο μικρος λεμε. Ο αδελφος του ειναι σε sleep over, οποτε εχουμε ολη την προσοχη μας σε αυτον και ψοφαεεειιιι!!

Ηπιατε απογευματινο καφεδακι?


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι κάνουν τα κορίτσια μου?

Ελπίζω να ξεκουράζεστε και να περνάτε όμορφα!

Εμείς πολύ χαλαρά γιατί είπαμε ακολουθει δύσκολη εβδομάδα.

Έκανα το πεντικιούρ μου, θα σας βάλω φωτογραφία να μου πείτε εντυπώσεις, σιδέρωσα μπόλικα ρουχαλάκια και... πρώτη φορά άφησα το φιογκάκι να κάνει το μπαλκόνι!!! :P

Εγώ απλώς παρακολουθούσα και εκείνο έκανε ότι ήθελε! Τα έκανε τέλεια! Εριξε νεράκι χωρίς να πέσει κάτω τίποτα, σκούπισε τα φύλλα, τα μάζεψε και το διασκέδασε!!!! Χοροπήδαγε! :cool:

Δείτε

DSC02409_zps792583d5.jpg

Υ.Γ. Ήμασταν με το βρακάκι μας, γι αυτό και το "κόψιμο" στην φωτογραφία!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια ομορφα!!τι κανετε?εμεις δεν εχουμε και πολυ ωρα που γυρισαμε ειχαμε παει επισκεψη,γυρισαμε και κατευθειαν ξεκινησαμε μπανακι τα παιδια και μετα και εμεις..το πρωι χαλαρα σπιτακι μας εκανα και την καθαριοτητα αλλαγη σεντονια,καλο πλυσιμο του μπανιου κτλ να μην τα εχω αυριο αφου πλεον η μεγαλη δεν θα παει σταθμο και θελω περισσοτερο χρονο μαζι τους..

Πιτσι καλή ξεκουραση τωρα και καλες διακοπες..μπραβο και για την πανα μεγαλωσατε..

Αλεξενια μου εγω γεννησα την μικρη μου τον Ιουλιο περισυ ,την μεγαλη την ειχα σταματησει 29 μερες πριν γεννησω και ξαναπηγε σταθμο οταν η μικρη εκλεισε τον τριτο μηνα..και η παιδιατρος μου ειχε πει ναι μεν και το πρωτο παιδακι πρεπει να συνεχισει το προγραμμα του αλλα πρεπει να προστατεψουμε και το μωρο..και η δικια μου η μεγαλη πηγαινε απο 18μηνων σταθμο.για μενα ισως πρεπει να το κρατησεις το πρωτο διαστημα..

Καλαμαρακι πολυ ομορφα τα πιατακια μεγεια..

Ερηνη σουπερ βοηθος..πως τους αρεσει να πλατσουριζουν στα νερα..αντε απο δω και περα θα ειναι δικη του δουλεια το μπαλκονι αφου το εκανε και καλα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειμαστε. Αποφασισαμε να παμε για κινεζικο με τον μικρο οι τρεις μας! Τωρα τον εβαλα και ελπιζω να πεσει τεζα γιατι η κανονικη τους ωρα εινα 9.30 (8.30 με 9 τον χειμωνα με το σχολειο).

Να γκρινιαξω? Εχω σιχαθει οποτε βγαινω με τον Τ. να μας κοιταζουν ξεδιαντροπα!

Δηλαδη δεν εχουν ξαναδει μεικτο ζευγαρι? Λες και ειναι εκεινος Αρειανος και εγω Γηινη μας κοιταζουν. Και για να μην σας μπερδευω ο Τ. ειναι Κορεατικης καταγωγης, υιοθετημενος στην Αμερικη απο μωρο.

Γιατι βρε κοριτσια? Νεοι, γεροι μιλαμε. Επειδη ειμαι λευκη και εκεινος οχι. Θυμωνω :(


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Δευτεριάτικη από το σπίτι! Ναιιιιιι! :D

Θα κάνω κάποιες από τις καθημερινές δουλειές μου αλλά και κάποιες πιο ιδιαίτερες (και λιγότερο βαρετές ;)) από τη λίστα μου. Προσπαθώ από χθες, μετρώντας και μετακινώντας έπιπλα στο δωμάτιο της μικρής να καταλήξω στο τι θα πάρουμε για να το φτιάξουμε. Νομίζω ότι είμαι σε καλό δρόμο!

Καλαμαράκι, μ' άρεσαν πολύ τα πιάτα! Με γεια και καλές μάσες!

Πιτσάκι μου, καλή ξεκούραση και καλές διακοπές! Μπράβο στον μικρό και στη μαμά για την πάνα!

Βίκυ, ιδέες για κορίτσιστικα πάρτι, νομίζω, θα βρεις πάρα πολλές, αν χαζέψεις λίγο στο ίντερνετ. Άσε που, αφού είναι και τα πρώτα γενέθλια, άνετα μπορείς να κάνεις ό,τι σου αρέσει εσένα, γιατί μετά αρχίζουν οι προτιμήσεις :rolleyes:. Διάλεξε, λοιπόν, κάτι που να σου αρέσει και δωστου να καταλάβει ;)!

Ειρηνάκι, καλά κουράγια για την γεμάτη βδομάδα που αρχίζει! Σούπερ ο μικρός βοηθός!

Αρετή, να περάσεις καλά και με τα δύο κορίτσια σου στο σπίτι!

Τίνα, αυτοί που κοιτάνε, πάντα θα βρίσκουν ένα λόγο να κοιτάνε. Αν δεν ήταν ο σύντροφος, θα ήταν άτι άλλο. Είσαι εσύ καλά; Αν ναι, άστους να κοιτάνε :cool:!

Εδώ γύρω θα είμαι!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου όμορφα καλημέρα και καλή εβδομάδα να εχουμε!Από εχθές το απόγευμα είμαι και πάλι σπίτι μου και θα επιστρεψουμε στο εξοχικό το βραδάκι.

Εχθές ηταν η γιορτη του καρατε και παρακολουθησαμε τα παιδακια μας αλλα και αλλα μεγαλύτερα παιδια.Ηταν υπέροχη ,μαγευτικη βραδια σε ανοιχτο χωρο διπλα στη θάλασσα και πραγματικά μειναμε με το στομα ανοιχτο παρακολουθώντας τους.

Κατα τάλλα συνεχιζουμε τα μπανια μας ....

Μου εχει μεινει να φτιαξω την φορολογική μας δηλωση και ισως σημερα πάω να τελειωνω και με αυτο.

ΙΡΕΝΕ,και εγω θα σου ελεγα να την αφησεις την μικρη αλλα για λιγοτερες ημερες,7 ημερες ειναι πολλές ,και εσας θα σας λειψει και για τη μικρη είναι αρκετες.

Καλαμαρακι ,ειναι όμορφα τα πιατα σου!Με γεια και καλά τραπεζώματα!

Ειρηνη μου,πάντα ετσι όμορφα να περνάτε ,η φωτό με το μπαλκόνι σου ακι το φιογκάκι ,όλα τα λεφτα!

Αλεξένια,επειδη το παιδάκι σου είανι αρκετα μικρο και εγω θα σου ελεγα να τον σταματησεις,σιγουρα θα ειναι δυσκολο το πρωτο διαστημα ,αλλα αν πηγαινει παιδικο και κολλαει ιωσεις,και στο σπίτι θα τον εχεις και αρρωστο...Και πάλι εσυ ξερεις...

Αρετη μου,ελπίζω συντομα να βρεις μια ηρεμία με τον υπνο και να πάρεις τα πάνω σου.Διακοπές θα πάτε ή δεν υπάρχει τετοιο σενάριο?

Γιωτα καλή ξεκούραση ακι σε εσενα,βρες λίγο χρονο για τον εαυτο σου και κάνε πως δεν βλέπεις για καποια πραγματα,είναι καλοκαιρι ,πρεπει να ανακτησεις δυναμεις!

Πιτσακι,καλες διακοπές τωρα που τελειωσες και τα μαθηματα σου,να περασεις ενα όμορφο καλοκαιρι!

Ρενατα, είσαι καλά????

Ευα μου,βγαλατε ακρη με το θεμα?Ελπίζω και πάλι όλα να πάνε καλα΄!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημεεεεερα σε ολες! Καλη εβδομαδα!!!

Εχω δουλειες με φουντες σημερα, γκρρρρ!!

Παω να φτιαξω καφε :)


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα μικρές μου :P .

Είμαι σπίτι, γιατί άλλαξε το πρωϊνό μου ραντεβού για Πέμπτη και ευτυχώς γιατί σημερα ακόμα και η υπόλοιπη μέρα είναι "τρελή"! :rolleyes:

Οπότε το εκμευταλλεύτηκα και κάνω μερικές δουλίτσες... αρκετές δηλαδή αλλά πολύ χαλαρά γιατί δεν θέλω να είμαι ψώφια το βράδυ...

Απλωσα ένα πλυντήριο με λευκά που είχα από την νύχτα, έβαλα μοσχαράκι νουά, κοκκινιστό να γίνεται, έστρωσα κρεβάτια, τακτοποίησα τα χθεσινά σιδερωμένα στις θέσεις τους, έκανα τζάμια και γενικά τακτοποιώ το σπίτι.

Τώρα, δεν σκοπεύω να κάνω περισσότερα παρά μόνο κάποιες "διακοσμητικές και οργανωτικές" πινελιές που έχω όρεξη... :D

Σας φιλώ και θα σας βάλω φωτογραφίες σε ότι προχωρήσω...;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερηνη σουπερ βοηθος..πως τους αρεσει να πλατσουριζουν στα νερα..αντε απο δω και περα θα ειναι δικη του δουλεια το μπαλκονι αφου το εκανε και καλα..

xaxaxaxa!!! άλλο που δεν θέλει! ;)

Να γκρινιαξω? Εχω σιχαθει οποτε βγαινω με τον Τ. να μας κοιταζουν ξεδιαντροπα!

Δηλαδη δεν εχουν ξαναδει μεικτο ζευγαρι? Λες και ειναι εκεινος Αρειανος και εγω Γηινη μας κοιταζουν. Και για να μην σας μπερδευω ο Τ. ειναι Κορεατικης καταγωγης, υιοθετημενος στην Αμερικη απο μωρο.

Γιατι βρε κοριτσια? Νεοι, γεροι μιλαμε. Επειδη ειμαι λευκη και εκεινος οχι. Θυμωνω :(

Να σου δώσω εγώ μία άλλη οπτική του θέματος για να σε κάνω να νιώσεις καλύτερα?

Και γω μπορεί να τον κοιτούσα αλλά μόνο γιατί βρίσκω τους άντρες Ασιατικής καταγωγής πολύ γοητευτικούς! ;);)

Καλημέρα Δευτεριάτικη από το σπίτι! Ναιιιιιι! :D

Θα κάνω κάποιες από τις καθημερινές δουλειές μου αλλά και κάποιες πιο ιδιαίτερες (και λιγότερο βαρετές ;)) από τη λίστα μου. Προσπαθώ από χθες, μετρώντας και μετακινώντας έπιπλα στο δωμάτιο της μικρής να καταλήξω στο τι θα πάρουμε για να το φτιάξουμε. Νομίζω ότι είμαι σε καλό δρόμο!

Ειρηνάκι, καλά κουράγια για την γεμάτη βδομάδα που αρχίζει! Σούπερ ο μικρός βοηθός!

Να το ψάξεις με την ησυχία σου, αγαπημένο μου, ώστε να συνδυασεις και πρακτικότητα και εμφάνιση! Καλή σκέψη!;)

Ευχαριστώ!

Εχθές ηταν η γιορτη του καρατε και παρακολουθησαμε τα παιδακια μας αλλα και αλλα μεγαλύτερα παιδια.Ηταν υπέροχη ,μαγευτικη βραδια σε ανοιχτο χωρο διπλα στη θάλασσα και πραγματικά μειναμε με το στομα ανοιχτο παρακολουθώντας τους.

Κατα τάλλα συνεχιζουμε τα μπανια μας ....

Ειρηνη μου,πάντα ετσι όμορφα να περνάτε ,η φωτό με το μπαλκόνι σου ακι το φιογκάκι ,όλα τα λεφτα!

Χρύσα μου, το καμάρωσες το αγόρι σου ε? Πάντα τέτοια!

Ευχαριστώ! :D

Μπονζουυυυρ κ από μένα

Πάω να σας διαβάσω :wink:

Καλημέρα καλαμαρίδιο! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια !!!

Το Σαββατοκυριακο κυλησε γρηγορα και εγω θελω Διακοπες που αργουν...χαχα

ΠΟλυ δουλεια σημερα στο γραφειο!!

Σας φιλώ γλυκα

Ομορφο Σαββατοκυριακο με ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ - ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ και καφεδάκι εξω !!! Καλα ηταν

Ο μικρος αναρωτιεται ποτε εκεινος θα πάει διακοπές...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,μια βοήθεια θέλωωωωωωωωωωω

Προχτές φόρεσα ένα πολυαγαπημένο μου μπλε φόρεμα και πήγαμε για φαγητό,πιάνει ο διπλανός μου το λεμόνι να το στύψει πάνω από το ωραιότατο ψαράκι και ως συνήθως πιτσιλάει παντού...Μετά από λίγο συνειδητοποίησα ότι το φόρεμα μου στα σημεία που έπεσε το λεμόνι φαίνεται σαν να έχει φύγει το χρώμα.Τι κάνω???Το πλένω κανονικά και θα φύγει ή το κλαίω το φορεματάκι μου???


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,μια βοήθεια θέλωωωωωωωωωωω

Προχτές φόρεσα ένα πολυαγαπημένο μου μπλε φόρεμα και πήγαμε για φαγητό,πιάνει ο διπλανός μου το λεμόνι να το στύψει πάνω από το ωραιότατο ψαράκι και ως συνήθως πιτσιλάει παντού...Μετά από λίγο συνειδητοποίησα ότι το φόρεμα μου στα σημεία που έπεσε το λεμόνι φαίνεται σαν να έχει φύγει το χρώμα.Τι κάνω???Το πλένω κανονικά και θα φύγει ή το κλαίω το φορεματάκι μου???

Δεν νομίζω πως θα έχει κανένα πρόβλημα.... να το πλύνεις Ρηνάκι!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις συμβουλές σας σε αυτό που ρώτησα για τη μικρή.Δεν έχουμε αποφασίσει τίποτα ακόμη,είναι όλα πολύ ρευστά κι ο άντρας μου δεν ξέρει τι θέλει,τη μία μέρα μου λέει το ένα την άλλη το άλλο.Στο τέλος θα μου πει κάνε ό,τι νομίζεις και θα τον αφήσω μόνο του και θα πάω...!

Η κυριακή μας ήταν γεμάτη,πήγαμε στη θάλασσα μετά για φαγητό,κοιμήθηκα κι εγώ το μεσημέρι μετά από πόσο καιρό,ένα 2ωράκι γεμάτο το ευχαριστήθηκα!!!Μετά κάναμε δουλίτσες στο σπίτι και πήγαμε βόλτα.

Την μικρή την τσίμπησε ένα κουνούπι στον αστράγαλο,δυστυχώς ήταν μολυσμένο και το ποδαράκι της έγινε τούμπανο...Την πήγαμε στο γιατρό και μας είπε να βάλουμε μπεταντίν και ευτυχώς σήμερα είναι καλύτερα


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...