Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλησπερα...μπηκα να σας διαβασω και να σχολιασω το πρωι και τα καταφερα τωρα:rolleyes: εκανα πολα και διαφορα που τα ξεχασα τωρα :tongue: δουλεια ,φαγητο ,καφε,ξανα δουλεια,ξανα φαγητο με κρασακι στο μπαλκονι αυτη τη φορα

Γιωτα ωραια πεδιλακια Μαριαννα ξανα καλος ηρθες

:)αν δεν κανω λαθος καπου βορεια ηρθες? καλαμαρι νοστημο μου το κοτοπουλο με ροκφορ παω διπλα να δω συνταγη ;) ειρηνη τι καλα που εχεις δουλεια :D θα τα καταφερεις μια χαρα

Ευχαριστώ κορίτσι μου.

Καλα κουράγια και συ.. τρέχεις ε?

mamavasia τι πιτα ειναι αυτη ορε μανα μου????????????????

Ναι? Με φώναξες κανείς? :mrgreen:

πραγματικά οι φώτο κάνουν δουλειά σου δίνουν ιδέες για αλλαγές κ ειδικά όταν είναι κ πραγματικές μου αρέσουν πάρα πολύ

Πολύ χαίρομαι! Ελπίζω να βοηθιέσαι... ;)

Σημερα λεω να ξεκινησω το δωματιο της μπεμπας που το εχουμε βοηθητικο,εκει πεταω τα ασιδερωτα και ειναι μονιμως χαλια.οι ντουλαπες ειναι γεματες με ρουχα του αντρα μου που δεν φοραει αλλα δε θελει να δωσει κιολας(ειρηνη ακους..?)και εγω πρεπει να βρω και που να τα βαλω!παω να ξεκινησω πριν ξυπνησει το θηριακι!

Ακούω.. ακούωωωωωω...

Υπάρχουν μήπως ανάμεσα σ αυτά τα ρούχα τίποτα φθαρμένα? Ελεγα μήπως ξεκινήσεις από εκεί για να του έρθει.. "σιγά-σιγά"...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια, κ εμενα τα κεφια μου πεσμενα. Παρολα αυτα εκανα αρκετες δουλειες, πηγαμε με την μικρη βολτα με το αμαξι, μεχρι καστελλα φτασαμε, γυρισα την ετοιμασα, ετοιμασα κ γεμιστα για αυριο, μονο ψησιμο θελουν. Ειρηνη τα νυχια σου τελεια, ζηλευω σχεδιακι! Βουλα να τον χαιρεσαι κ να τον καμαρωνεις παντα! Σορρυ δεν θυμαμαι αλλα. Τωρα κοιμιζω την μικρη κ σας διαβαζω!

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη,δεν ξερω τι συμβαινει με το μπαμπα σου αλλα ευχομαι να το ξεπερασετε ο,τι και να ειναι!Τα νυχια ειναι τελεια τα ζηλεψα,εγω τωρα με τη κοιλαρα εχω αρχισει και δε φτανω να τα κανω μονη μου!Τελικα σημερα ουτε τα μισα απο αυτα που σκεφτομουν δεν εκανα γιατι ο μικρος ανεβασε πυρετο:( και ηθελε αγκαλιες στον καναπε..Καποια κοπελα νομιζω ειπε οτι ειναι απο τη θεσσαλια,εγω απο τα τρικαλα καταγωγη αλλα στο νησι μεγαλωσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορούλες μου.

Τι κάνετε?

Ελπίζω τα κέφια σας να είναι καλύτερα από τα δικά μου.

Πάνω που τακτοποίησα την υπόθεση με το αμάξι και είχα "αναπνεύσει" και έκανα όμορφα σχέδια στο μυαλό μου και σκέψεις... έγινε κι αυτό με τον μπαμπα μου και είμαι σε άσχημη φάση.. :? Χθες την νύχτα έφερε τα πράγματά του. Είναι πολλά... έχουν γεμίσει όλη τη σκάλα του ορόφου μου. Ξεκινήσαμε σιγά-σιγά ξεσκαρτάρισμα αλλά αυτό θα πάρει αρκετό καιρό... είμαστε άνω-κάτω γιατί ο μπαμπάς κοιμάται στο σαλόνι, στον έναν καναπέ που είναι μόνιμα "στρωμένος", ρούχα παντού.. ένας χαμός... εννοείται δεν λέω τίποτα, ούτε με "πειράζει", αυτά δεν έχουν σημασία απλώς, οπως ξέρετε καλά, ειδικά αυτές που με γνωρίζετε από παλιά, όταν υπάρχει αναστάτωση στο σπίτι δεν μπορώ να λειτουργήσω. Θέλω τάξη και οργάνωση για να μπορώ να λειτουργώ...:|

Ευτυχώς μιλήσαμε με του καλούς μας γειτονες {από πάνω} και θα μας παραχωρήσουν ένα κομμάτι στο μαγαζί τους, το οποίο χρησιμοποιούν ως αποθήκη τώρα, για να βάλουμε προσωρινά τα πράγματά του. Ωσπου να τα τακτοποιήσω σιγά-σιγά.. να ξεσκαρτάρω τι είναι για να κρατήσει, για να δοθει κτλ...

Το πρωί δούλευα στο σπίτι. Από την ώρα που τελείωσα δεν έκατσα καθόλου μέχρι αργά το μεσημέρι... έβαλα σκούπα, τράβηξα έπιπλα, σφουγγάρισα.. έκανα τόσες δουλειές... πραγματικά έλιωσα κόρες... έκανα γίγαντες, ξεσκάρταρα μία βαλίτσα ρούχα του μπαμπά, ετοίμασα ένα πλυντήριο για την νύχτα, έκανα την κουζίνα, σιδέρωσα πολύ.... απίστευτες δουλειές...

Επειδή δεν έχω κενούς χώρους στο σπίτι, καθώς φροντίζω να εκμεταλλεύομαι όλα τα σημεία για σωστή οργάνωση, έκανα ένα μεγάλο ξεσκαρτάρισμα στον μπουφέ του σαλονιού, πέταξα αρκετά από τα διακοσμητικά μου ώστε να υπάρξει χώρος για να βάζει ο μπαμπάς κάποια ρούχα του. Ετσι εξοικονόμησα 2 συρτάρια και 2 βαθιά ντουλάπια...

Αύριο και μεθαύριο έχω τρελή δουλειά, αύριο απόγευμα και Παρασκευή όλη μέρα οπότε θα γίνουν μόνο τα απαραίτητα στο σπίτι...

Επανέρχομαι με φωτογραφίες μικρές μου, μήπως σας ανεβάσω λίγο τα κέφια.

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον...

Ειρηνη μου λιγο μετραει η αναστατωση, ο μπαμπας σου πρεπει να ειναι περηφανος για σενα που στην δυσκολη στιγμη του σε εχει κ του δινεις κ εσυ αλλα κ ο νικος απλοχερα τη βοηθεια σας! Μπραβο σας! Κ μην ανησυχεις σιγα σιγα ολα θα γινουν. Ο αδελφουλης σου, που ειναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου καλησπερα!Τι κανετε?Εγω νυσταζω....

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου ολες για τις ευχες σας!!!Και εσεις να χαιροσαστε τα παιδακια σας!!!!

Ειρηνη μου ευχομαι να πανε ολα καλα με το μπαμπα σου!Ελπιζω να μην ειναι θεμα υγειας,οσο για το σπιτι μην αγχωνεσαι,σιγα-σιγα θα τους βρεις τους ρυθμου σου;)

Κοριτσακια μου ειχαμε κανενα νεο απο την Ευα μας?Ελπιζω και ευχομαι να ειναι καλα!

Σας φιλω!Παω να την πεσω γιατι δεν την πολυπαλευω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας!!!!!!!!!!!!!!!!! (μανούλα μας μια τόσο ξεχωριστή καλησπέρα σε εσένα και την Ηλιαχτίδα που ήρθε από το μαγαζί να δει πως είμαι πριν λίγο καιρό). Σας πεθύμησα τόσο πολύ και σας σκέφτομαι συνέχεια!!!!!!!!!!

Έχω να μπω ουουουουουου πόσους μήνες.... (το ξέρω ντροπή μου, δεν ξεπλένεται με τίποτα :( ), η δουλειά πολύ, η πίεση με τα σχολεία των μικρών μεγάλη, είχαμε και στο σπίτι διάφορα με τη δουλειά του καλού μου (είναι χωρίς δουλειά και λεφτά 3-4 μήνες τώρα και να πω την αλήθεια μου δεν είχα διάθεση για ΤΙΠΟΤΑ, ένιωθα τόσο εξαντλημένη από την προσπάθειά μου να φαίνομαι καλά και με ελπίδες μπροστά του και μπροστά στα παιδιά που για μένα δεν έμενε τίποτα. Για να καταλάβετε είχα να κουρευτώ 5 μήνες -κουρεύτηκα την περασμένη εβδομάδα- και έχω να βάψω ρίζες τόσο πολύ που τα λευκά κοντεύουν τους ώμους χιχιχι-.

Όμως αποφασίσαμε να κάνουμε την Κυριακή με λίγα παιδάκια βέβαια τα γεννέθλια του μικρού μου. Θα κλείσει τα 10!!! (πω πωωωω το παιδάκι μου!!!!!). Και ενώ στην αρχή είπα θα πάρουμε μια τούρτα και τέλος... μετά με παρακάλεσε "μαμά μόνο στα 4 παιδάκια που παίζουμε στην πυλωτή κάθε απόγευμα μπορώ να καλέσω;;; Θα είναι σαν τις ημέρες που μαζεύομαστε στο σπίτι και παίζουμε beyblade μόνο που θα είναι και αυτοί που θα κόψουμε την τούρτα. Δεν θέλω τίποτα άλλο, ούτε ιδιαίτερα ποτηράκια και πιατάκια, ούτε θέμα για τα γεννέθλια. Μόνο να έρθουν οι φίλοι μου". Με έλιωσε!!!! Και είπα

-Σταυρούλα ΞΥΠΝΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Κάνε τα γεννέθλια του παιδιού σου βάζοντας πολύ δουλειά δική σου και λίγα έξοδα. Και έτσι αποφάσισα να φτιάξω πολλά πράγματα μόνη μου. Έχω ανοίξει ένα θέμα στο parents και σας βάζω το λινκ για να το δείτε να μου πείτε τη γνώμη σας.

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=131426

Υ.Γ. Μάλλον δεν μπορώ να σας παρακολουθήσω έχετε γράψει άπειρα πράγματα. Εύχομαι να είσαστε όλες με τις οικογένειές σας καλά και θα προσπαθήσω να μπαίνω να σας διαβάζω. Ειρηνάκι κατάλαβα ότι κάτι τρέχει με τον μπαμπάκα σου. Δεν έχω διαβάσει προηγούμενα για να δω τί είναι αλλά εύχομαι να είναι κάτι περαστικό!!! Φιλάκια σε όλες σας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Κοριτσακια μου!!!!Τι κανετε?????Μου λειψατε βρε!!!Εχω μεινει πισω πολλες-πολλες σελιδες,εριξα μια ματια αλλα ηταν πολυ γρηγορη και δεν καταλαβα πολλα...Να καλωσορισω και εγω τα καινουργια κοριτσια που ειναι στην παρεα μας και ελπιζω να ειστε οοοοοολες καλα!!!!

Καλωσήρθες, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στο αγοράκι σου.Κάνετε ανακαίνιση σε όλο το σπίτι, ? νόμιζα μόνο την κουζίνα, φαντάζομαι τον χαμό.

Καλησπέρα κορούλες μου.

Τι κάνετε?

Ελπίζω τα κέφια σας να είναι καλύτερα από τα δικά μου.

Πάνω που τακτοποίησα την υπόθεση με το αμάξι και είχα "αναπνεύσει" και έκανα όμορφα σχέδια στο μυαλό μου και σκέψεις... έγινε κι αυτό με τον μπαμπα μου και είμαι σε άσχημη φάση.. :? Χθες την νύχτα έφερε τα πράγματά του. Είναι πολλά... έχουν γεμίσει όλη τη σκάλα του ορόφου μου. Ξεκινήσαμε σιγά-σιγά ξεσκαρτάρισμα αλλά αυτό θα πάρει αρκετό καιρό... είμαστε άνω-κάτω γιατί ο μπαμπάς κοιμάται στο σαλόνι, στον έναν καναπέ που είναι μόνιμα "στρωμένος", ρούχα παντού.. ένας χαμός... εννοείται δεν λέω τίποτα, ούτε με "πειράζει", αυτά δεν έχουν σημασία απλώς, οπως ξέρετε καλά, ειδικά αυτές που με γνωρίζετε από παλιά, όταν υπάρχει αναστάτωση στο σπίτι δεν μπορώ να λειτουργήσω. Θέλω τάξη και οργάνωση για να μπορώ να λειτουργώ...:|

Ευτυχώς μιλήσαμε με του καλούς μας γειτονες {από πάνω} και θα μας παραχωρήσουν ένα κομμάτι στο μαγαζί τους, το οποίο χρησιμοποιούν ως αποθήκη τώρα, για να βάλουμε προσωρινά τα πράγματά του. Ωσπου να τα τακτοποιήσω σιγά-σιγά.. να ξεσκαρτάρω τι είναι για να κρατήσει, για να δοθει κτλ...

Το πρωί δούλευα στο σπίτι. Από την ώρα που τελείωσα δεν έκατσα καθόλου μέχρι αργά το μεσημέρι... έβαλα σκούπα, τράβηξα έπιπλα, σφουγγάρισα.. έκανα τόσες δουλειές... πραγματικά έλιωσα κόρες... έκανα γίγαντες, ξεσκάρταρα μία βαλίτσα ρούχα του μπαμπά, ετοίμασα ένα πλυντήριο για την νύχτα, έκανα την κουζίνα, σιδέρωσα πολύ.... απίστευτες δουλειές...

Επειδή δεν έχω κενούς χώρους στο σπίτι, καθώς φροντίζω να εκμεταλλεύομαι όλα τα σημεία για σωστή οργάνωση, έκανα ένα μεγάλο ξεσκαρτάρισμα στον μπουφέ του σαλονιού, πέταξα αρκετά από τα διακοσμητικά μου ώστε να υπάρξει χώρος για να βάζει ο μπαμπάς κάποια ρούχα του. Ετσι εξοικονόμησα 2 συρτάρια και 2 βαθιά ντουλάπια...

Αύριο και μεθαύριο έχω τρελή δουλειά, αύριο απόγευμα και Παρασκευή όλη μέρα οπότε θα γίνουν μόνο τα απαραίτητα στο σπίτι...

Επανέρχομαι με φωτογραφίες μικρές μου, μήπως σας ανεβάσω λίγο τα κέφια.

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον...

Ειρηνάκι ελπίζω να τακτοποιηθήτε γρήγορα, τυχερός ο μπαμπάς σου που σε έχει δίπλα του.

Καλησπέρα σε όλες σας!!!!!!!!!!!!!!!!! (μανούλα μας μια τόσο ξεχωριστή καλησπέρα σε εσένα και την Ηλιαχτίδα που ήρθε από το μαγαζί να δει πως είμαι πριν λίγο καιρό). Σας πεθύμησα τόσο πολύ και σας σκέφτομαι συνέχεια!!!!!!!!!!

Έχω να μπω ουουουουουου πόσους μήνες.... (το ξέρω ντροπή μου, δεν ξεπλένεται με τίποτα :( ), η δουλειά πολύ, η πίεση με τα σχολεία των μικρών μεγάλη, είχαμε και στο σπίτι διάφορα με τη δουλειά του καλού μου (είναι χωρίς δουλειά και λεφτά 3-4 μήνες τώρα και να πω την αλήθεια μου δεν είχα διάθεση για ΤΙΠΟΤΑ, ένιωθα τόσο εξαντλημένη από την προσπάθειά μου να φαίνομαι καλά και με ελπίδες μπροστά του και μπροστά στα παιδιά που για μένα δεν έμενε τίποτα. Για να καταλάβετε είχα να κουρευτώ 5 μήνες -κουρεύτηκα την περασμένη εβδομάδα- και έχω να βάψω ρίζες τόσο πολύ που τα λευκά κοντεύουν τους ώμους χιχιχι-.

Όμως αποφασίσαμε να κάνουμε την Κυριακή με λίγα παιδάκια βέβαια τα γεννέθλια του μικρού μου. Θα κλείσει τα 10!!! (πω πωωωω το παιδάκι μου!!!!!). Και ενώ στην αρχή είπα θα πάρουμε μια τούρτα και τέλος... μετά με παρακάλεσε "μαμά μόνο στα 4 παιδάκια που παίζουμε στην πυλωτή κάθε απόγευμα μπορώ να καλέσω;;; Θα είναι σαν τις ημέρες που μαζεύομαστε στο σπίτι και παίζουμε beyblade μόνο που θα είναι και αυτοί που θα κόψουμε την τούρτα. Δεν θέλω τίποτα άλλο, ούτε ιδιαίτερα ποτηράκια και πιατάκια, ούτε θέμα για τα γεννέθλια. Μόνο να έρθουν οι φίλοι μου". Με έλιωσε!!!! Και είπα

-Σταυρούλα ΞΥΠΝΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Κάνε τα γεννέθλια του παιδιού σου βάζοντας πολύ δουλειά δική σου και λίγα έξοδα. Και έτσι αποφάσισα να φτιάξω πολλά πράγματα μόνη μου. Έχω ανοίξει ένα θέμα στο parents και σας βάζω το λινκ για να το δείτε να μου πείτε τη γνώμη σας.

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=131426

Υ.Γ. Μάλλον δεν μπορώ να σας παρακολουθήσω έχετε γράψει άπειρα πράγματα. Εύχομαι να είσαστε όλες με τις οικογένειές σας καλά και θα προσπαθήσω να μπαίνω να σας διαβάζω. Ειρηνάκι κατάλαβα ότι κάτι τρέχει με τον μπαμπάκα σου. Δεν έχω διαβάσει προηγούμενα για να δω τί είναι αλλά εύχομαι να είναι κάτι περαστικό!!! Φιλάκια σε όλες σας...

Ο γιος σου με συγκίνησε πολύ, καλά κάνεις και τους ετοιμάζεις το πάρτυ, το οποίο θα είναι και σούπερ από ότι είδα και δίπλα.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σας πω και τα δικά μου μετά από 3 εβδομάδες που επέστρεψα φουλ στην δουλειά ο απολογισμός είναι ότι τα έχω παίξει.

Μια που είναι καλοκαίρι και προσπαθώ να απασχολώ ωραία τον μεγάλο κυρίως με βόλτες κλπ, μια που είμαι σε διαδικασία κοψίματος πάνας αλλά έχουμε και τα ατυχήματά μας με ότι αυτό συνεπάγεται, μια που κοιμούνται και οι 2 πιο αργά(κατά τις 10 μάλλον λόγω καλοκαιριού), μια που γυρνάω και εγώ αργά στο σπίτι(στις 4.30), ε δεν θέλει και πολύ το κουφαράκι μου κλάταρε.

Λόγω υπερέντασης όμως το σπίτι το έχω σε καλή κατάσταση και κάνω και διάφορα δευτερεύοντα(αυτές τις μέρες φτιάχνω άλμπουμ γιατί τύπωσα πολλές φωτογραφίες), πηγαίνω δηλαδή στον αυτόματο με όλα αλλά δεν ξεκουράζομαι καθόλου.

Προσπαθώ να οργανώσω στο μυαλό μου ένα πρόγραμμα διαφορετικό αλλά δεν μου βγαίνει προς το παρόν....


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Περιμένω φίλη στο σπίτι για καφεδάκι! Σηκωθήκαμε στις 8 κι έτσι πρόλαβα κι έκανα τις δουλειές μου και μαγείρεψα τουρλού. Η μικρή έφυγε βόλτα με τη γιαγιά.

Ειρήνη, ο μπαμπάς είναι πολύ τυχερός που σ' έχει (κι εσύ εκείνον, φυσικά). Τα υπόλοιπα είμαι σίγουρη ότι θα τα βρεις. Τον ξέρεις εσύ τον τρόπο ;).

Τα νυχάκια, αψεγάδιαστα!

Σταυρούλα, είναι δύσκολα τα πράγματα για τους περισσότερους από εμάς αλλά να που τα παιδάκια μας έχουν τον τρόπο να μας "συνεφέρουν". Τώρα θα πάω να δω το θέμα για το πάρτι σας αλλά, αφού τα φτιάχνεις εσύ με όλη την αγάπη σου, θα είναι υπέροχα! Να το χαίρεσαι το μεγάλο αγοράκι σου!

Χριστίνα, το χειμώνα, πιστεύω, που όλοι μπαίνουμε σε ένα πιο "αυστηρό" πρόγραμμα θα την ξαναβρείς τη βολή σου. Μέχρι τότε, προσπάθησε να βρίσκεις έστω και λίγο χρόνο να ξεκουράζεσαι. Μην κλατάρεις για να είναι όοοολα στην εντέλεια.

Γιωτούλι, τι ώρα κοιμήθηκε εντέλει το μικρό βρυκολακάκι;

Alexenia, περαστικά στον μικρούλη! Και ναι βρε, περνάει η μαμακίαση... στην εφηβεία :tongue:

Γλυκές καλημέρες!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη,δεν ξερω τι συμβαινει με το μπαμπα σου αλλα ευχομαι να το ξεπερασετε ο,τι και να ειναι!Τα νυχια ειναι τελεια τα ζηλεψα,εγω τωρα με τη κοιλαρα εχω αρχισει και δε φτανω να τα κανω μονη μου!Τελικα σημερα ουτε τα μισα απο αυτα που σκεφτομουν δεν εκανα γιατι ο μικρος ανεβασε πυρετο:( και ηθελε αγκαλιες στον καναπε..Καποια κοπελα νομιζω ειπε οτι ειναι απο τη θεσσαλια,εγω απο τα τρικαλα καταγωγη αλλα στο νησι μεγαλωσα.

Περαστικά στο μικράκι σου ;)

Καλησπέρα σε όλες σας!!!!!!!!!!!!!!!!! (μανούλα μας μια τόσο ξεχωριστή καλησπέρα σε εσένα και την Ηλιαχτίδα που ήρθε από το μαγαζί να δει πως είμαι πριν λίγο καιρό). Σας πεθύμησα τόσο πολύ και σας σκέφτομαι συνέχεια!!!!!!!!!!

Έχω να μπω ουουουουουου πόσους μήνες.... (το ξέρω ντροπή μου, δεν ξεπλένεται με τίποτα :( ), η δουλειά πολύ, η πίεση με τα σχολεία των μικρών μεγάλη, είχαμε και στο σπίτι διάφορα με τη δουλειά του καλού μου (είναι χωρίς δουλειά και λεφτά 3-4 μήνες τώρα και να πω την αλήθεια μου δεν είχα διάθεση για ΤΙΠΟΤΑ, ένιωθα τόσο εξαντλημένη από την προσπάθειά μου να φαίνομαι καλά και με ελπίδες μπροστά του και μπροστά στα παιδιά που για μένα δεν έμενε τίποτα. Για να καταλάβετε είχα να κουρευτώ 5 μήνες -κουρεύτηκα την περασμένη εβδομάδα- και έχω να βάψω ρίζες τόσο πολύ που τα λευκά κοντεύουν τους ώμους χιχιχι-.

Όμως αποφασίσαμε να κάνουμε την Κυριακή με λίγα παιδάκια βέβαια τα γεννέθλια του μικρού μου. Θα κλείσει τα 10!!! (πω πωωωω το παιδάκι μου!!!!!). Και ενώ στην αρχή είπα θα πάρουμε μια τούρτα και τέλος... μετά με παρακάλεσε "μαμά μόνο στα 4 παιδάκια που παίζουμε στην πυλωτή κάθε απόγευμα μπορώ να καλέσω;;; Θα είναι σαν τις ημέρες που μαζεύομαστε στο σπίτι και παίζουμε beyblade μόνο που θα είναι και αυτοί που θα κόψουμε την τούρτα. Δεν θέλω τίποτα άλλο, ούτε ιδιαίτερα ποτηράκια και πιατάκια, ούτε θέμα για τα γεννέθλια. Μόνο να έρθουν οι φίλοι μου". Με έλιωσε!!!! Και είπα

-Σταυρούλα ΞΥΠΝΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Κάνε τα γεννέθλια του παιδιού σου βάζοντας πολύ δουλειά δική σου και λίγα έξοδα. Και έτσι αποφάσισα να φτιάξω πολλά πράγματα μόνη μου. Έχω ανοίξει ένα θέμα στο parents και σας βάζω το λινκ για να το δείτε να μου πείτε τη γνώμη σας.

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=131426

Υ.Γ. Μάλλον δεν μπορώ να σας παρακολουθήσω έχετε γράψει άπειρα πράγματα. Εύχομαι να είσαστε όλες με τις οικογένειές σας καλά και θα προσπαθήσω να μπαίνω να σας διαβάζω. Ειρηνάκι κατάλαβα ότι κάτι τρέχει με τον μπαμπάκα σου. Δεν έχω διαβάσει προηγούμενα για να δω τί είναι αλλά εύχομαι να είναι κάτι περαστικό!!! Φιλάκια σε όλες σας...

welcome back σταυρουλίτσα!

Μπράβο στο αγόρι σου αλλά...........ΜΠΡΑΒΟ και σε σένα! Ότι ετοίμασες είναι καταπληκτικό, έξυπνο κ πανέμορφα!! Θα του αρέσουν πολύ σίγουρα.

Οσο για τα υπόλοιπα σε νιώθω , μια από τα ίδια επί 18 μήνες τώρα..αλλά προσπαθώ κ εγώ το κεφάλι πάνω:D

Καλημέρα!

Περιμένω φίλη στο σπίτι για καφεδάκι! Σηκωθήκαμε στις 8 κι έτσι πρόλαβα κι έκανα τις δουλειές μου και μαγείρεψα τουρλού. Η μικρή έφυγε βόλτα με τη γιαγιά.

Γλυκές καλημέρες!

Τυχερούλαααααααααααα ζηλεύω!! :D;)

Τα νυχάκια μου, κορούλες.. ελπίζω να σας αρέσουν.

Θα τα ανεβάσω τις επόμενες ημέρες στο face

DSC02408_zps87fb0b8f.jpg

Πανέμορφο χρώμα κ νυχάκια επίσης!

Καλησπέρα κορούλες μου.

Τι κάνετε?

Ελπίζω τα κέφια σας να είναι καλύτερα από τα δικά μου.

Πάνω που τακτοποίησα την υπόθεση με το αμάξι και είχα "αναπνεύσει" και έκανα όμορφα σχέδια στο μυαλό μου και σκέψεις... έγινε κι αυτό με τον μπαμπα μου και είμαι σε άσχημη φάση.. :? Χθες την νύχτα έφερε τα πράγματά του. Είναι πολλά... έχουν γεμίσει όλη τη σκάλα του ορόφου μου. Ξεκινήσαμε σιγά-σιγά ξεσκαρτάρισμα αλλά αυτό θα πάρει αρκετό καιρό... είμαστε άνω-κάτω γιατί ο μπαμπάς κοιμάται στο σαλόνι, στον έναν καναπέ που είναι μόνιμα "στρωμένος", ρούχα παντού.. ένας χαμός... εννοείται δεν λέω τίποτα, ούτε με "πειράζει", αυτά δεν έχουν σημασία απλώς, οπως ξέρετε καλά, ειδικά αυτές που με γνωρίζετε από παλιά, όταν υπάρχει αναστάτωση στο σπίτι δεν μπορώ να λειτουργήσω. Θέλω τάξη και οργάνωση για να μπορώ να λειτουργώ...:|

Ευτυχώς μιλήσαμε με του καλούς μας γειτονες {από πάνω} και θα μας παραχωρήσουν ένα κομμάτι στο μαγαζί τους, το οποίο χρησιμοποιούν ως αποθήκη τώρα, για να βάλουμε προσωρινά τα πράγματά του. Ωσπου να τα τακτοποιήσω σιγά-σιγά.. να ξεσκαρτάρω τι είναι για να κρατήσει, για να δοθει κτλ...

Το πρωί δούλευα στο σπίτι. Από την ώρα που τελείωσα δεν έκατσα καθόλου μέχρι αργά το μεσημέρι... έβαλα σκούπα, τράβηξα έπιπλα, σφουγγάρισα.. έκανα τόσες δουλειές... πραγματικά έλιωσα κόρες... έκανα γίγαντες, ξεσκάρταρα μία βαλίτσα ρούχα του μπαμπά, ετοίμασα ένα πλυντήριο για την νύχτα, έκανα την κουζίνα, σιδέρωσα πολύ.... απίστευτες δουλειές...

Επειδή δεν έχω κενούς χώρους στο σπίτι, καθώς φροντίζω να εκμεταλλεύομαι όλα τα σημεία για σωστή οργάνωση, έκανα ένα μεγάλο ξεσκαρτάρισμα στον μπουφέ του σαλονιού, πέταξα αρκετά από τα διακοσμητικά μου ώστε να υπάρξει χώρος για να βάζει ο μπαμπάς κάποια ρούχα του. Ετσι εξοικονόμησα 2 συρτάρια και 2 βαθιά ντουλάπια...

Αύριο και μεθαύριο έχω τρελή δουλειά, αύριο απόγευμα και Παρασκευή όλη μέρα οπότε θα γίνουν μόνο τα απαραίτητα στο σπίτι...

Επανέρχομαι με φωτογραφίες μικρές μου, μήπως σας ανεβάσω λίγο τα κέφια.

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον...

Δεν ξέρω τι να σου πω, εύχομαι να βγάλετε άκρη, να νιώσεις καλύτερα κ τα δυσάρεστα να έιναι μόνο τα πολλά πράγματα που πρέπει να τακτοποιηθούν. Την θετική μου σκέψη +++++++++++ :D

Ένα άσχετο ξεσκαρτάρισμα που έκανα σήμερα είναι στο συρτάρι με τις πετσέτες μου.

Εκεί λοιπόν είχα ένα ξύλινο καλαθάκι, στο οποίο έβαζα "διάφορα" που δεν ταίριαζαν πουθενά αλλά είχα κάποια χρησιμότητα.

Σήμερα λοιπόν, το άδειασα εντελώς! :P

Τακτοποίησα όλα μα όλα τα αντικείμενα που είχε μέσα, έγινε χώρος στο συρτάρι, το έπλυνα, το έβγαλα στο μπαλκόνι και στέγνωσε και τώρα μπήκε σε θέση αναμονής!:D

DSC02410_zps215eef7c.jpg

Μου αρέσει πολύ!!

Εχω γίνει ο φόβος και ο τρόμος! :tongue::tongue:

Εντελώς όμως!!! χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!!

Σταυρουλιτσα χιλια μπραβο γαι τον τροπο που σκεφτεται το παιδακι σου και χιλια μπραβο και σε σενα γι ολα αυτα που εχεις φτιαξει..ειναι παρα πολυ ωραια και τα παιδια θα ξετρελαθουν..μα τι ''χαστουκια'' τρωμε απο τα παιδια..

Χριστινα νομιζω οτι το καλοκαιρι ολοι βγαινουμε εκτος προγραμματος και ειμαστε πιο χαλαροι..τον χειμωνα τα πραγματα ειναι διαφορετικα..ακομα δεν εχεις προσαρμοστει καλα στα καινουργια δεδομενα.υπομονη και θα μπουν ολα σε μια σειρα..μην αγχωνεσαι..

Γιωτακι και μενα η μπεμπα χθες βραδυ δωδεκα παρα κοιμηθηκε..μα τι ειχαν παθει..ειχα τοσο κουραστει και ηθελα και να σιδερωσω (κατι που δεν εγινε φυσικα)που μολις κοιμηθηκε ξεραθηκα και εγω..

Αλεξενια περαστικα στον μικρο σου..εγω ειμαι απο την Θεσσαλια και μαλιστα απο τα Τρικαλα..οι δικοι μου μενουν πανω και ανεβαινουμε συχνα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...