Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ μετά το χθεσινό σοκ, είχα έναν πολύ ανήσυχο ύπνο. Δεν το βρήκαμε πουθενά, βάλαμε φάρμακο και περιμένω να δω αποτελέσματα. Σήμερα δεν έχω ξεμυτήσει από το σπίτι μην τυχόν και το πετύχω στις σκάλες.

Κατά τ' άλλα...

1. Σηκώθηκα στις 7:30 με το μικρό μου, τον έπλυνα, τον άλλαξα και του έκανα γάλα

2. Πήγαμε στο μπάνιο για την πρωινή μας περιποίηση

3. Έκανα καφεδάκι για μένα

4. Ξεσκόνισα το σαλόνι

5. Ήρθαν τα πεθερικά μου και τον απασχόλησαν για καμιά ωρίτσα. Μετά έφυγαν, γιατί είχαν δουλειές

6. Έδωσα στο μικρό το φρούτο του

7. Μάζεψα το νεροχύτη

8. Παίξαμε

9. Τον έκανα ντουζάκι και τον κοίμισα

10. Μάζεψα τα πιάτα από το πλυντήριο

11. Ψέκασα με εντομοκτόνο όλο το σαλόνι, γιατί πριν κοιμηθεί ο μικρός μου πέταξε κάτι ψιχουλάκια στο πάτωμα και μέχρι να τον κοιμίσω, είχαμε γεμίσει μυρμήγκια

12. Έβαλα ηλεκτρική και μάζεψα τα πτώματα (Θέλω και να σφουγγαρίσω, αλλά ο κουβάς είναι στη σκάλα και εγώ... ΔΕ ΒΓΑΙΝΩ)

13. Ετοίμασα το φαγητό μας

14. Ξαναμάζεψα το νεροχύτη

Τώρα πίνω το υπόλοιπο καφεδάκι μου και χαλαρώνω...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τίνα, υπέροχες οι δημιουργίες σου!!!

Αν και είμαι κι εγώ από αυτές που ανατρίχιασαν μόλις τα είδαν. Ειδικά αυτά με τα ανοιχτά μάτια, μου φάνηκαν "κάπως"....

Πάντως, σε θαυμάζω... είναι πραγματικά τέλεια!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινή, ελπίζω να περάσουν γρήγορα τα δύσκολα! Ευχές για μια καλύτερη μέρα απ' ό,τι περιμένεις.

ευχαριστω κοριτσακι μου.

ναι φωτεινη μου η μικρη μου μαλλον δοκιμαζει τις αντοχες μου!!!:tongue::tongue::tongue: γιατι κοριτσακι ειναι δυσκολη μερα? (αν θες απαντας) οτι κ να ειναι να περασει γρηγορα!!!

αχ γιωτα μου τα παιδακια μας θα μας σκασουν:oops: εμενα ο μεγαλος που ειναι στο χωριο χτες το βραδυ του ηρθε να μας πει οτι βαρεθηκε:( ο αντρας μου λειπει εκτος αθηνων και πριν τη τεταρτη δε θα εχει προσβαση στην αθηνα αφου ταξιδευει.εγω ειμαι μονη με το μωρο και ο μεγαλος 150χλμ μακρυα ε χτες εσκασα σημερα ειμαι ολο στο τηλ με τα πεθερικα να συννενοηθω πως θα τον παρω πισω και εκεινος σημερα αφου του πηραν δωρο ενα αυτοκινητο και θα πανε και στη θαλασσα το απογευμα δε θελει τωρα να ερθει:confused: τα πεθερικα μου εβαλαν με τροπο τις φωνες οτι τσαμπα εμεις αναστατωσαμε το παιδι και αφου περναει καλα τι του κανουμε χαζες ερωτησεις δηλ ο αντρας μου:?

δηλ πες μου σκας ή δε σκας :evil: ετσι μου ερχεται να αρχιζω να μοιραζω σφαλιαρες:rolleyes:

και το συμπερασμα ειναι οτι τελικα δε θα ερθει τουλαχιστον για σημερα:rolleyes:

Ευχαριστω κοριτσια!

Στην Αμερικη και στην Ευρωπη ειναι πολυ της μοδας οι κουκλες που μοιαζουν αληθινα μωρα.

Καποιοι γονεις (ξενοι) μου στελνουν φωτο των μωρων τους και εχουν ενθυμιο τρισδιαστατο πως ηταν το μωρο τους. Αναλογα ποσα διαθετουν, μπορει να ειναι μινιατουρα ή φυσικο μεγεθος.

Οι εταιριες παιχνιδιων τωρα. Καθε κουκλα που βλεπετε στα μαγαζια, καποιος εκανε το πρωτοτυπο σε πηλο, μετα οι εταιρια την εκανε καλουπι και την εβγαλε σε πλαστικο.

Εγω κανω αυτα τα πρωτοτυπα λοιπον.

Τωρα για την ανατριχιλα, ναι, δεν ειναι για ολους, το καταλαβαινω και δεν με πειραζει.

Δεν παρεξηγω κανεναν.

Οχι δεν φτιαχνω μονο αυτα. Ξεκινησα απο μαριονετες και κουκλες κουκλοθεατρου. Απλα εγινα γνωστη για τα ρεαλιστικα μωρα μου.

μπραβο σου , το επαγγελμα σου ειναι τεχνη κατι παραπανω δηλ.χαιρομαι που εστω και απο εδω που σε ξερουμε μπορω να κοκορευομαι οτι ξερω μια κοπελα που φτιαχνει κουκλες κλπ σαν αληθινα .

μπραβο και παλι και χαιρομαι που ολες οι αποψεις ειναι δεκτες;)


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα!!!

Γιωτα μεγεια το παντελονι..γυμνασια και η δικια σου αλλα και η δικια μου η μικρη..παλι στις δωδεκα παρα κοιμηθηκε και ξυπναγε ανα δυο ωρες τη νυχτα..αχ ποσο θα αντεξω?Δημητρα μεγεια τα ψωνια και καλανα περασετε το Σ/κ.

Τινα δεν εχω λογια για τις κουκλες..στην αρχη νομιζα οτι ηταν αληθινα μωρα..μπραβο σου ταλεντο εισαι..

Βασια να συνεχισετε να περνατε ομορφα το καλοκαιρι κια μαζεψε δυναμεις για τον χειμωνα..

Φωτεινη κουραγιο για σημερα και ευχομαι να πανε πολυ καλυτερα απ' οτι περιμενες..

Ειρηνη φιλακια και κουραγιο..θα περασει και η σημερινη μερα..

Πιτσακι καλες διακοπες και καλη ξεκουραση..

Μαριαννα μου θυμιζει τα καλοκαιρια μου σαν παιδι στο χωριο η περιγραφη..καλα να περνατε..

Ηλιαχτιδα ποντικι?μπρρρρρρρρ

Καλαμαρακι με το καλο να υποδεχτεις την μικρη..μπραβο στον συζυγο που βοηθαει στις δουλειες..πολυ ωραιες οι ετικετες..

Κικη σουπερ περασατε χθες,μπραβο..

Εγω σηκωθηκα κατα τις 9:30 σημερα μαζι με τις μικρες αφου απο το ξενυχτι δεν ανοιγαν τα ματια μου...

επλυνα την μπεμπα και την αλλαξα

εντυσα την μεγαλη

εφτιαξα γαλα

επλυνα το μπανιο

καθαρισα φασολακια και ετοιμασα το φαγητο

καθαρισα την κουζινα

εστρωσα κρεβατια

εβαλα ενα πλυντηριο τα ριχταρια και τα απλωσα

εβαλα σκουπα

ξεσκονισα

ταισα τα φρουτα στην μικρη και την ξανααλλξα

εφτιαξα χυμο για την μεγαλη και της εδωσα και κεικ να φαει

σκουπισα μπαλκονια

μαζεψα σκουπιδια απο παντου

επλυνα το καλαθι των σκουπιδιων στην κουζινα

εκανα τους καθρεφτες

μενει να σφουγγαρισω αλλα θα γινει το μεσημερι οταν κοιμηθουν..το απογευμα θα παμε παδιατρο την μικρη..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

αρετη και αυπνη και νοικοκυρα :shock:

μια που πηρες φορα δεν ερχεσαι και απο εδω που σημερα δεν εχω κανει τιποτα:? ημουν τοσο σκασμενη που τωρα θα ξεκινησω να κανω δουλειες που ηρεμησα:rolleyes:


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τίνα, σε ευχαριστώ για την διευκρινιστική απάντηση.

Ανεξάρτητα από το συναίσθημα που μου προκαλεί ένα "αληθινό" μωρό- κούκλα, μπορώ να πω ότι έχεις κάτι πολύ παραπάνω από ταλέντο.

Θα ήταν ενδιαφέρον κάποια στιγμή να μας δείξεις κ κάποιο άλλο κομμάτι της δουλειάς σου που δεν αφορά μωρά-αν θα το ήθελες.

Αλήθεια, ζωγραφίζεις;

Μαλλον γραψαμε μαζι. Για κοιτα πανω απο το μυνημα σου. Ειναι ενα κουκλακι οχι ρεαλιστικο και ενα ρομποτ :)

Εχμ, ζωγρφιζω αλλα με μολυβι και ξυλομπογια, οχι κατι σπουδαιο. Αν δεις κανω πχ τα σχεδια για τα κουκλακια. Οσα εχουν αρθρωσεις δηλαδη οχι ολα.


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μικρές και αγαπημένες μου καλησπερα!

Πως είστε? Πως είναι τα κέφια σας?

Εγώ μπήκα πριν 15 λεπτά και το απόγευμα δουλεύω και πάλι μέχρι αργά.

Να σας πω ένα νέο??? Ο μικρός μου έφυγεεεεεεεεεεεεεεεεεε :shock: Πάει ένα 3ήμερο με το αγαπημένο μου πεθερικό και ήδη έχω πάθει στερητικό! :|

Χθες, τον πήγαμε αργά το βραδάκι {όταν γύρισα από δουλειά} στην γιαγιά του και σήμερα θα φύγουν {εδώ κοντά, μη φανταστείτε}. Την Κυριακή θα πάμε να κάνουμε και εμείς το μπάνιο μας και θα τον πάρουμε πίσω! Μου λείπει σαν μουρλή.. έχουμε μιλήσει μονο {το τονίζω} 3 φορές στο τηλέφωνο, για να μην του δείχνω πόσο μου λείπει αλλά ΜΑΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΑΚΑΤΑΛΟΓΙΣΤΟ!!!! Καταλάβετε με! :tongue::tongue:

Το σπίτι μου είναι ΑΔΕΙΟ χωρίς αυτόν!!!!!!!!!!!!!!!!! Τον αγαπώ!

Παραληρώ το ξέρω... :mrgreen:

Χθες λοιπόν και αφού τον αφήσαμε, είπαμε να κάνουμε βόλτα τα 2 μας και να πάμε να φάμε κάτι γιατί ήμουν νηστική και φάγαμε σαν... κτήνη! Εγώ θα είμαι το "καρχαρίνι" από δω και πέρα και θα κάνω παρέα με το "δρακόπουλο" :tongue:. Σήμερα δεν μπορούσα να ηρεμίσω το στομάχι μου! χαχαχαχα

Δούλευα λοιπόν από νωρίς το πρωί, και πριν 1 ωρίτσα τελείωσα. Είχα τελευταίο ραντεβού κοντά στο jumbo οπότε είπα να παω μία βόλτα. Πήρα ένα δωράκι για ένα νεογέννητο μπουμπούκι και μερικά πραγματάκια που χρειαζόμασταν.

Μετά ήρθα σπίτι, πήγα μοδίστρα και πήρα ένα σορτσάκι μου που είχα δώσει για φερμουάρ, ψωμάκι, αποθήκη χαρτικών και αγόρασα και ένα υπέροχο νέο βερνίκι, σε έντονο, καλοκαιρινό χρώμα. Θα σας βάλω φωτογραφίες από διάφορα πραγματάκια... ;)

Ζω μεγάλες στιγμες! Εχω φαγητό από χθες αλλά έκανα παραγγελία και θα φάω "delivery" φαγάκι με ηρεμία.... αμάν τι ζωάρα ζω! :tongue:

Θα κάνω διάφορες δουλίτσες, θα σας γράψω άλλο "σεντονάκι", θα κάνω μπανάκι και λούσιμο και το απόγευμα έχω πάλι δουλίτσα.

Σας φιλώ και επανέρχομαι! ;)

Υ.Γ. Σας έχω διαβάσει, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ αλλά στα μηνύματά σας θα απαντήσω αύριο που θα έχω πολύ χρόνο :)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι να είσαι σίγουρη ότι το φιογκάκι περνάει τέλεια.....άλλωστε του χρειαζόταν και αυτού λίγα μπανάκια και διασκέδαση! Μπορεί να περνάει τέλεια με την μαμά αλλά και με την γιαγιά δεν περνάει και άσχημα....νιώθει και αυτό καλοκαιράκι! :)

Μόνο 3 φορές του μίλησες ως τώρα???? χαχχαχαχα σε κόβω μέχρι το βράδυ να έχεις μιλήσει 6-7 σύνολο!

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι να είσαι σίγουρη ότι το φιογκάκι περνάει τέλεια.....άλλωστε του χρειαζόταν και αυτού λίγα μπανάκια και διασκέδαση! Μπορεί να περνάει τέλεια με την μαμά αλλά και με την γιαγιά δεν περνάει και άσχημα....νιώθει και αυτό καλοκαιράκι! :)

Μόνο 3 φορές του μίλησες ως τώρα???? χαχχαχαχα σε κόβω μέχρι το βράδυ να έχεις μιλήσει 6-7 σύνολο!

Εχεις δίκιο, Βάσια μου και αυτός είναι και ο μόνος λόγος που τον άφησα. Εκτός που την πεθερά μου την εμπιστεύομαι, το ήθελε πάρα πολυ ο μικρός! Και ήθελα πολύ να κάνει και κανένα μπανάκι, που έχει κάνει μόνο 1 το παιδάκι μέχρι τώρα...:|

Ναι, χθες τον αφήσαμε και σήμερα μιλήσαμε 3 φορές....

ΣΙΓΟΥΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

αχ γιωτα μου τα παιδακια μας θα μας σκασουν:oops: εμενα ο μεγαλος που ειναι στο χωριο χτες το βραδυ του ηρθε να μας πει οτι βαρεθηκε:( ο αντρας μου λειπει εκτος αθηνων και πριν τη τεταρτη δε θα εχει προσβαση στην αθηνα αφου ταξιδευει.εγω ειμαι μονη με το μωρο και ο μεγαλος 150χλμ μακρυα ε χτες εσκασα σημερα ειμαι ολο στο τηλ με τα πεθερικα να συννενοηθω πως θα τον παρω πισω και εκεινος σημερα αφου του πηραν δωρο ενα αυτοκινητο και θα πανε και στη θαλασσα το απογευμα δε θελει τωρα να ερθει:confused: τα πεθερικα μου εβαλαν με τροπο τις φωνες οτι τσαμπα εμεις αναστατωσαμε το παιδι και αφου περναει καλα τι του κανουμε χαζες ερωτησεις δηλ ο αντρας μου:?

δηλ πες μου σκας ή δε σκας :evil: ετσι μου ερχεται να αρχιζω να μοιραζω σφαλιαρες:rolleyes:

και το συμπερασμα ειναι οτι τελικα δε θα ερθει τουλαχιστον για σημερα:rolleyes:

σκας σκας!!!! ειχα κ εγω ενα σκασιμο πριν 2 μερες με τα πεθερικα, λενε οτι ναναι κ οποιον παρει ο χαρος!!!:evil::evil::evil::evil: παλι καλα που θα κατσει, καταλαβαινω νιωθεις εγκλωβισμενη με το μωρο κ δεν μπορεις να κανεις κ το χατηρι του μεγαλου....ισως καλυτερα που εγιναν ετσι τα πραγματα, να κατσει λιγο στο χωριο να κανει κ κανα μπανιο! ειπαμε βλεπουμε παντα την καλη πλευρα!:D:D:D

Καλημερα και απο μενα!!!

Γιωτα μεγεια το παντελονι..γυμνασια και η δικια σου αλλα και η δικια μου η μικρη..παλι στις δωδεκα παρα κοιμηθηκε και ξυπναγε ανα δυο ωρες τη νυχτα..αχ ποσο θα αντεξω?Δημητρα μεγεια τα ψωνια και καλανα περασετε το Σ/κ.

ευχαριστω αρετουλα, παλι ξενυχτι? πως αντεχεις κ κανεις τοσες δουλειες???

Μαλλον γραψαμε μαζι. Για κοιτα πανω απο το μυνημα σου. Ειναι ενα κουκλακι οχι ρεαλιστικο και ενα ρομποτ :)

Εχμ, ζωγρφιζω αλλα με μολυβι και ξυλομπογια, οχι κατι σπουδαιο. Αν δεις κανω πχ τα σχεδια για τα κουκλακια. Οσα εχουν αρθρωσεις δηλαδη οχι ολα.

με εχεις εντυπωσιασει!!!να φτιαξεις κ τον Τ.!!!

Μικρές και αγαπημένες μου καλησπερα!

Πως είστε? Πως είναι τα κέφια σας?

Εγώ μπήκα πριν 15 λεπτά και το απόγευμα δουλεύω και πάλι μέχρι αργά.

Να σας πω ένα νέο??? Ο μικρός μου έφυγεεεεεεεεεεεεεεεεεε :shock: Πάει ένα 3ήμερο με το αγαπημένο μου πεθερικό και ήδη έχω πάθει στερητικό! :|

Χθες, τον πήγαμε αργά το βραδάκι {όταν γύρισα από δουλειά} στην γιαγιά του και σήμερα θα φύγουν {εδώ κοντά, μη φανταστείτε}. Την Κυριακή θα πάμε να κάνουμε και εμείς το μπάνιο μας και θα τον πάρουμε πίσω! Μου λείπει σαν μουρλή.. έχουμε μιλήσει μονο {το τονίζω} 3 φορές στο τηλέφωνο, για να μην του δείχνω πόσο μου λείπει αλλά ΜΑΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΑΚΑΤΑΛΟΓΙΣΤΟ!!!! Καταλάβετε με! :tongue::tongue:

Το σπίτι μου είναι ΑΔΕΙΟ χωρίς αυτόν!!!!!!!!!!!!!!!!! Τον αγαπώ!

Παραληρώ το ξέρω... :mrgreen:

Χθες λοιπόν και αφού τον αφήσαμε, είπαμε να κάνουμε βόλτα τα 2 μας και να πάμε να φάμε κάτι γιατί ήμουν νηστική και φάγαμε σαν... κτήνη! Εγώ θα είμαι το "καρχαρίνι" από δω και πέρα και θα κάνω παρέα με το "δρακόπουλο" :tongue:. Σήμερα δεν μπορούσα να ηρεμίσω το στομάχι μου! χαχαχαχα

Δούλευα λοιπόν από νωρίς το πρωί, και πριν 1 ωρίτσα τελείωσα. Είχα τελευταίο ραντεβού κοντά στο jumbo οπότε είπα να παω μία βόλτα. Πήρα ένα δωράκι για ένα νεογέννητο μπουμπούκι και μερικά πραγματάκια που χρειαζόμασταν.

Μετά ήρθα σπίτι, πήγα μοδίστρα και πήρα ένα σορτσάκι μου που είχα δώσει για φερμουάρ, ψωμάκι, αποθήκη χαρτικών και αγόρασα και ένα υπέροχο νέο βερνίκι, σε έντονο, καλοκαιρινό χρώμα. Θα σας βάλω φωτογραφίες από διάφορα πραγματάκια... ;)

Ζω μεγάλες στιγμες! Εχω φαγητό από χθες αλλά έκανα παραγγελία και θα φάω "delivery" φαγάκι με ηρεμία.... αμάν τι ζωάρα ζω! :tongue:

Θα κάνω διάφορες δουλίτσες, θα σας γράψω άλλο "σεντονάκι", θα κάνω μπανάκι και λούσιμο και το απόγευμα έχω πάλι δουλίτσα.

Σας φιλώ και επανέρχομαι! ;)

αχ μανα με το στερητικο σου συνδρομο, εκμεταλευσου το κ ξεκουρασου, το χρειαζεσαι!!!!

καρχαρινι μου εσυ!!!!! εδω δρακοπουλο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ μανα με το στερητικο σου συνδρομο, εκμεταλευσου το κ ξεκουρασου, το χρειαζεσαι!!!!

καρχαρινι μου εσυ!!!!! εδω δρακοπουλο!!!

Σήμερα θα κάνω κάποια λίγα, αφού δουλευω το απόγευμα, αύριο αρκετά πραγματάκια που "πρέπει" και θα δω.. μπορεί και να βρεθώ με την κολλητή μου για βόλτες.. βλέπουμε.

Eμ, κόρη μου δεν είσαι??? :tongue::tongue::tongue:

Δρακόπουλοοοοοοοοοοοοοοοοο αγαπημένοοοοο, μόλις έφαγα και χτύπησα και μερέντα με το κουτάλι! :tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα ευτυχώς εμένα δεν τσακώνονται τα πεθερικά....οι παππούδες παίζουν τράπουλα και οι γιαγιάδες το έχουν ρίξει στο μαγείρεμα....εγώ με τα παιδιά!

Τιγράκι όταν έρθεις ενημέρωσε

Μόλις γυρίσαμε απο θάλασσα....είχε πολύ κύμα και αέρα....η μεγάλη μπήκε μόνο να παίξει με αυτά....όλοι οι άλλοι έξω! Σήμερα έχουμε φασολάκια και το βράδυ βόλτα σε φουσκωτά με παρέα!

μια χαρα σε βρησκω, εισαι απο τις τυχερες!!!!! ειδικα για τοσο καιρο, μπραβο σε ολους σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα κάνω κάποια λίγα, αφού δουλευω το απόγευμα, αύριο αρκετά πραγματάκια που "πρέπει" και θα δω.. μπορεί και να βρεθώ με την κολλητή μου για βόλτες.. βλέπουμε.

Eμ, κόρη μου δεν είσαι??? :tongue::tongue::tongue:

Δρακόπουλοοοοοοοοοοοοοοοοο αγαπημένοοοοο, μόλις έφαγα και χτύπησα και μερέντα με το κουτάλι! :tongue::tongue:

καλε σταματα, πειναω δεν εχει ερθει ο αντρας μου ακομη, θα χιμηξω μες την οθονη κ θα σου φαω την μερεντα!!!!!

αχ τι ωραια βολτα με την κολλητη!!!! κ εγω εχω κολλητη, την κορη μου, το αυτοκολλητακι μου!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Συνταγή παγωτού

2 πακέτα πτιμπέρ

1 μπλέ κουτί μόρφατ γκαρνι για σαντιγύ (με δύο σακουλάκια)

1 ζαχαρούχο γάλα

εβαπορέ!

Σε ίσιο τάπερ στρώνεται κάτω πτιμπέρ τόσα όσο να καλύψετε όλο το τάπερ...Στο μίξερ χτυπάτε 1 ζαχαρούχο και όσο χτυπιέται γεμίζεται το τσίγκινο του ζαχαρούχου με μισό εβαπορέ και μισό νερό και το χύνεται στο ζαχαρούχο....μετά ρίχνεται και την σκόνη γκαρνί το 1 φακελάκι...αν θέλετε σοκολατένιο ρίχνετε και σκόνη κακάο όσο θέλετε για να πάρει την γεύση που θέλετε...

Μόλις πήξει στο μίξερ το αδειάζετε όλο πάνω στα στρωμμένα μπισκότα στο τάπερ και μετά απο πάνω καλύπτεται πάλι με πτιμπέρ......κλείνετε το τάπερ και το βάζετε στην κατάψυξη, στο 4ωρο αν θέλετε το βγάζετε να κάνετε χαρακιές με το μαχαίρι στα σαντουιτσάκια.....το ξαναβάζετε....είναι έτοιμο περίπου σε 8 ώρες....όσο περνάνε οι ώρες θα σφίγγει και περισσότερο...40 έφτιαξα!

ορίστε και μια φώτο που είχα ξεχάσει να σας βάλω

943628_10201543346166522_1662756912_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινη σε καταλαβαινω απο την μια να ακους το αγορακι σου να βαριεται και να θελει να ερθει πισω αλλα και απο την αλλη να μην μπορεις να τον φερεις..για αυτο και δεν στελνω την μεγαλη γιατι θεωρω οτι ειναι μικρη ακομα και εμεις πολυ μακρυα αν θελησει μαμα..μην στεναχωριεσαι αφου ηρεμησε..οταν ειμαι αυπνη τελικα ή εχω κατι που με απασχολει κανω περισσοτερες δουλειες..μαλλον απο την υπερενταση ή γιατι αν κατσω θα αποκοιμηθω και αυτο δεν γινεται..

Ειρηνη μου μπορεσες και αφησες το φιογκακι?μια χαρα θα περασει και στο κατω κατω ειναι λιγες μερες..αντε και αυριο να ξεκουραστεις..σαν καρχαρινι εφαγες ε?ευτυχως που διακοπευει και η 4U αλλιως ..καλη συνχεια στην δουλιτσα

Γιωτα αν δεν κοιμηθει και αποψε νωρις και καλα θα κοψω τις φλεβες μου...αν κανει και τετοια οταν θα γυρισω για δουλεια θα με κλαιτε..

επαιξα με τις μικρες και ειδικα με τη μεγαλη με τις κουκλες

εστρωσα τραπεζι και φαγαμε

ταισα το μεσημεριανο στην μικρη

μαζεψα την κουζινα

εκανα ντουζακι την μπεμπα και την κοιμισα

σφουγγαρισα

εστρωσα τα μοσχομυριστα ριχταρια

επλυνα το μπαλκονι και ποτισα τα λουλουδια με την κορη μου

εκανα μπανακι και λουστηκα

παω να ταισω το απογευματινο και να ετοιμαστουμε για την παιδιατρο..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...