Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ποιο κηροπήγιο? Σ' έχασα, Γιωτάκι μου... :confused:

Τη δασκάλα μου, εγώ? Μπα... μία θα μου ρίξει και θα εξαφανιστώ! :tongue::tongue:

Πολύ όρεξη το έχω να γυμναστώ μαζί της.. πολύ καλό μου κάνει και στο σώμα και την ψυχολογία.. :D

Καλή ξεκούραση, μικρό μου!

Μπερδευτηκα που εγραψε κηροπηγιο η ελενα! Το διακοσμητικο στον παγκο της κουζινας σου λεω!

Ευχαριστω πολυ ειρηνη μου, καλη ξεκουραση κ σε σενα που δουλευεις παρα πολυ αυτες τις μερες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπερδευτηκα που εγραψε κηροπηγιο η ελενα! Το διακοσμητικο στον παγκο της κουζινας σου λεω!

Ευχαριστω πολυ ειρηνη μου, καλη ξεκουραση κ σε σενα που δουλευεις παρα πολυ αυτες τις μερες!

Α, το φαντάστηκα αλλά δεν ήμουν σίγουρη!;)

ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ! ΠΟΛΥ! Και ειδικά που σου ανέβασε τα κέφια!

Άστα.. Πέμπτη και Παρασκευη... δεν μπορώ να σου περιγράψω τι γίνεται από θέμα δουλειάς.. ελπίζω μόνο να τα καταφέρω.

Ευχαριστώ Γιωτάκι μου! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Α, το φαντάστηκα αλλά δεν ήμουν σίγουρη!;)

ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ! ΠΟΛΥ! Και ειδικά που σου ανέβασε τα κέφια!

Άστα.. Πέμπτη και Παρασκευη... δεν μπορώ να σου περιγράψω τι γίνεται από θέμα δουλειάς.. ελπίζω μόνο να τα καταφέρω.

Ευχαριστώ Γιωτάκι μου! ;);)

Θα τα καταφερεις εσυ! Εισαι αστερι!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...μπηκα να σας διαβασω και να σχολιασω το πρωι και τα καταφερα τωρα:rolleyes: εκανα πολα και διαφορα που τα ξεχασα τωρα :tongue: δουλεια ,φαγητο ,καφε,ξανα δουλεια,ξανα φαγητο με κρασακι στο μπαλκονι αυτη τη φορα

Γιωτα ωραια πεδιλακια Μαριαννα ξανα καλος ηρθες

:)αν δεν κανω λαθος καπου βορεια ηρθες? καλαμαρι νοστημο μου το κοτοπουλο με ροκφορ παω διπλα να δω συνταγη ;) ειρηνη τι καλα που εχεις δουλεια :D θα τα καταφερεις μια χαρα http://parentscafe.gr/images/smilies/icon_evil.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...μπηκα να σας διαβασω και να σχολιασω το πρωι και τα καταφερα τωρα:rolleyes: εκανα πολα και διαφορα που τα ξεχασα τωρα :tongue: δουλεια ,φαγητο ,καφε,ξανα δουλεια,ξανα φαγητο με κρασακι στο μπαλκονι αυτη τη φορα

Γιωτα ωραια πεδιλακια Μαριαννα ξανα καλος ηρθες

:)αν δεν κανω λαθος καπου βορεια ηρθες? καλαμαρι νοστημο μου το κοτοπουλο με ροκφορ παω διπλα να δω συνταγη ;) ειρηνη τι καλα που εχεις δουλεια :D θα τα καταφερεις μια χαρα http://parentscafe.gr/images/smilies/icon_evil.gif

αυτο το διαβολακι τωρα πως το εβαλα εκει δεν καταλαβα :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου, σας ευχαριστω ολες μια μια για τα καλωσορισματα, μου φτιαξατε το κεφι!

Θα σας βαλω και καμια φωτογραφιτσα καμια μερα, ετσι να σας δροσισω!

etoiledunord ναι, ηρθαμε προς βορρα, Θεσσαλια για την ακριβεια, εσυ που εισαι αληθεια?

YOTOU μου, ειναι οι παππουδες του συζυγου μου, εχουνε συνολικα 4 δισεγγονα και αυτες τις μερες μαλιστα τα 'χουνε και ολα μαζεμενα, για πρωτη φορα!!!

mamavasia τι πιτα ειναι αυτη ορε μανα μου????????????????

Στα δικα μας τωρα.. Σημερα ξυπνησα πριν τα παιδια

εφτιαξα καφεδακι δροσερο

τακτοποιησα τα χθεσινα πιατικα

αδειασα τα νερα του νεροχυτη

εβαλα να βραζουν αυγουλακια

μαζεψα τα πλυμενα ρουχα στην απλωστρα

ξυπνησαν τα μικρα ηπιαμε γαλατακι φαγαμε τα αυγουλακια

αλλαξα την μικρη, ντυθηκαμε και ετοιμαστηκαμε για βολτιτσα

δεν προλαβαμε να παμε για μπανακι

γυρισαμε και θηλασα την μικρη μεχρι που κοιμηθηκε για μεσημερι

ζυμωσα ψωμακι

μαγειρεψα κοτοπουλο με ρυζι στον φουρνο

ταϊσαμε τα μικρα και φαγαμε

επλυνα οοοολα τα πιατικα

αδειασα αλλους 2 κουβαδες νερα

ξαναματαετοιμαστηκαμε για απογευματινη βολτιτσα στους παππουδες

ξεπατωθηκαμε στο παιχνιδι μικροι και μεγαλοι

βγηκαμε και βολτουλα στην πλατεια και κατσαμε να φαμε σουβλακια μιαμ μιαμ

γυρισαμε, αλλαξα την μικρη, την επλυνα γιατι ειχε κυληστει σε ολα τα πατωματα

πλυναμε δοντια, βαλαμε πυτζαμες, ειπαμε παραμυθι

θηλασα την μικρη, κοιμηθηκε και εγω χαλαρωσα με sex and the city

επειτα ηρθα να σας διαβασω και τσουυυπ! να 'μαι!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

γειά σας νοικοκυροκόριτσα. καλέ πόσα κάνετε την ημέρα οεο; αλλά αν τα αριθμήσεις μαζεύονται όντως πολλά.

μαριάννα καλή εγκατάσταση στο νέο σας χώρο κ σπίτι κ να στε καλά κ ευτυχισμένοι όπου κ να είστε. 14 μήνες θηλάζεις; μπράβο σου. εγώ 9 μήνες κ τα δύο παιδιά.

πολύ όμορφα τα παντοφλάκια κ πολύ ωραίες καλοκαιρινές αλλαγές. έτσι να ανανεωνόμαστε. πραγματικά οι φώτο κάνουν δουλειά σου δίνουν ιδέες για αλλαγές κ ειδικά όταν είναι κ πραγματικές μου αρέσουν πάρα πολύ

κορίτσια τι να πω για τις ιώσεις, κ μένα ο μικρός 2 μέρες με πυρετό. η ανηξιά μου με αμυγδαλίτιδα. βρε μέσα στον ιούλη; τι να πω δεν ξέρω. εν τω μεταξύ ήρθε κ η μαμά μου. μόλις άκουσε ότι είναι άρρωστος ο μικρός πήρε λεωφορείο κ ήρθε έχει μεγάλη αδυναμία στα παιδιά ειδικά στον μεγάλο, καλά η μικρή τώρα ξεπετάγεται. μόλις άκουσε ο γιάννης ότι έρχεται η γιαγιά είπε ναι έρχεται η γιαγιά να με κάνει καλά; φοβερό πως σκέφτονται να μικρά ετσι; από χθες είναι αυτοκόλλητοι. αφού πάει η μάνα μου στο μπάνιο κ την ψάχνει. η δε μικρή κ αυτή σιγά σιγά μπουσουλώντας από πίσω τους. κρίμα όμως μωρέ γιατί θα φύγει σε λίγες μέρες κ στεναχωριέμαι. θα πάμε κ εμείς βέβαια όσο ακόμα δεν δουλεύω.

είπα στον μικρό που λέτε ότι θα πάμε για λίγες μέρες ακόμα σχολείο να χαιρετίσουμε τους φίλους σου κ τις δασκάλες κ μετά ξανά το φθινόπωρο. κ τι μου λέει: τότε που θα πας μαμά εσύ για δουλειά; τον προετοιμάζω ότι θα πάω για δουλειά το φθινόπωρο κ το θυμόταν βρε είναι δυνατόν. αφού όταν του είπα πριν λίγες μέρες ότι θα πάω για δουλειά μου είπε κ εμείς μαμά θα μείνουμε μόνοι μας; καλά με έκανε να κλαψω έτσι; τι να πω δεν ξέρω συγκινούμε πολύ εύκολα με τα παιδιά κ με την αθωότητά τους.

θέλω τη συμβουλή σας; τον γιό μου τον εβγαλα από το δωμάτιό μας στους 12 μήνες. τόσο σκέφτομαι κ με τη μικρή. να τα βάλω στο ίδιο δωμάτιο άλλωστε δεν έχουμε κ άλλο. είναι λέτε νωρίς - η μικρή είναι 11 μηνών. πιστεύω ότι τον πρώτο καιρό θα αναστατωθούν κ τα δύο κ θα χαλάσει το πρόγραμμά τους αλλά κάποια στιγμή πρέπει. αυτό που φοβάμαι είναι μήπως πάει ο μεγάλος κ την πειράζει γιατί κάποιες φορές βλέπω ότι θέλει να την αγκαλιάσει αλλά είναι άγαρμπος ακόμα κ τη σφίγγει. αχ κορίτσια μη γελάσετε. είδα κάποτε ένα κοινωνικό δράμα που το παιδάκι έπνιξε το μωρό στην κούνια καταλάθος πηγαίνοντας να το σκεπάσει κ οι γονείς προσπάθησαν να το κρύψουν για να προστατέψουν τον παιδί. όλο το σκέφτομαι. είμαι παράλογη κ χαζή ε; για πείτε την εμπειρία σας κ την γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου αγαπημένα καλημέρα.

Είχα μέρες να μπω αλλά μεσολάβησε ένα δύσκολο Σαββατοκύριακο (για να μαζέψω τις δουλειές μου εσωτερικές και εξωτερικές). Έφυγα τη Δευτέρα για τη δουλειά και γύρισα χθες το μεσημέρι.

Άφησα το σπιτάκι μου όμως καθαρό και το βρήκα και πάλι καθαρό και τακτοποιημένο. Ευτυχώς!!!!

Φάγαμε, μάζεψα το τραπέζι,ξεκουράστηκα λίγο και το απόγευμα βγήκα,πήγα φαρμακείο και κάτι άλλες ψιλοδουλίτσες, γύρισα, μαγείρεψα μελιτζάνες ιμάμ, έβρασα και κολοκυθάκια και μετά άραξα στον καναπέ και είδα την πρόβα νυφικού.

Βλέπω μείναμε λίγες.

Κορίτσια όσες είστε διακοπές ξεκουραστείτε και χαρείτε. Αφήστε τα όλα πίσω.

Εμείς μάλλον θα φύγουμε μετά τις 10 Αυγούστου.

Πάω να διαβάσω και να σχολιάσω

Φιλάκια


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια!Τι καιρο εχετε σημερα?εδω θα μας παρει ο αερας,θα ξεριζωθουν τα δεντρα!Ο μικρος μου ειναι παλι λιγο αρρωστος και ηταν μεσα στη γκρινια εχτες κ εγω συνεχεια τον μαλωνα δεν εχω υπομονη βρε κοριτσια του φωναζω κ μετα νιωθω ασχημα..εχει παθει και μαμακιαση τον τελευταιο καιρο,ακομα κ τουαλετα να παω ουρλιαζει και με ακολουθει!αλλοι λενε οτι ετσι ειναι τα αγορια,τοσο πολυ ομως?σκεφτομαι οταν θα παω να γεννησω τι θα γινει που θα τον εχει η μαμα μου με τις νονες!αληθεια,τα δικα σας παιδακια περασαν αυτη τη φαση?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα λεω να ξεκινησω το δωματιο της μπεμπας που το εχουμε βοηθητικο,εκει πεταω τα ασιδερωτα και ειναι μονιμως χαλια.οι ντουλαπες ειναι γεματες με ρουχα του αντρα μου που δεν φοραει αλλα δε θελει να δωσει κιολας(ειρηνη ακους..?)και εγω πρεπει να βρω και που να τα βαλω!παω να ξεκινησω πριν ξυπνησει το θηριακι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Τι μου κανετε!!!

Τα κεφια μου ειναι ετσι και ετσι αλλα ναι χαμογελω

Χαχα οποιος με ξερει και απο κοντά αν δεν χαμογελάσω... θα σκάσω

Χτες δουλιτσες και δουλιτσες και δημιουργιτσες

Στο γραφειο εξακαλουθει να γίνεται χαμος ,,,,,,,ΧΑΜΟΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Yotou με γεια τις παντοφλίτσες, δέσανε τέλεια με το νύχι.

Καλαμαράκι είδα τα πιάτα, μου άρεσαν πάρα πολύ, καλά που δεν το ήξερα για την προσφορά γιατί σίγουρα κάτι θα έπερνα (και που θα το έβαζα μετά)

alexenia παρόμοια κατάσταση ήταν παλιά και ο άντρας της αδερφής μου, κρατούσε ρούχα από το σχολείο. Η αδερφή μου τα έδωσε όλα αλλά λίγα-λίγα για να μην του πέσει βαρύ. Μήπως μπορείς να κάνεις κάτι παρόμοιο? Να μαζέψεις μία σακουλίτσα με λίγα και να την δώσεις στην εκκλησία. Συρτάρι-συρτάρι θα την αδειάσεις την ντουλάπα.

vaskokkal νομίζω ότι μπορείς να τους βάλεις στο ίδιο δωμάτιο, άλλωστε δεν μένουν τελικά τα παιδιά ποτέ μόνα τους παρά μόνο όταν κοιμούνται, μήπως να χρησιμοποιείς και την ενδοεπικοινωνία για τότε?


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Τι μου κανετε!!!

Τα κεφια μου ειναι ετσι και ετσι αλλα ναι χαμογελω

Χαχα οποιος με ξερει και απο κοντά αν δεν χαμογελάσω... θα σκάσω

Χτες δουλιτσες και δουλιτσες και δημιουργιτσες

Στο γραφειο εξακαλουθει να γίνεται χαμος ,,,,,,,ΧΑΜΟΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!

Και πολύ καλά κάνεις :D. Τελικά θα πρέπει να κάνει επέμβαση ο μπαμπάς σου για τα δόντια ?


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Ειρηνη μου καλο κουραγιο με την δουλιτσα ειναι σιγουρο οτι θα τα καταφερεις και ευχομαι να μην ειναι τιποτα σοβαρο με τον μπαμπα σου και να περασει γρηγορα..

Μαριαννα Θεσσαλια ε?και εγω απο Θεσσαλια ειμαι..μια χαρα περνουν τα παιδακια σου..

Βασια τι πιτα μου ερχοταν να ορμηξω στο ταψι..συνταγη αμεσως παρακαλω..

Vaskokkal περαστικα στο παιδακι σου ..και μενα η μεγαλη πριν 20μερες ειχε αμυγδαλιτιδα με πυρετο πηρε αντιβιωση.η παιδιατρος ειπε οτι ειναι η εποχη της αμυγδαλιτιδας..να τους βαλεις μαζι ισως λιγες μερες αναστατωθουν αλλα θα συνηθισουν.και ποως ειπε η Χριστινα βαλε και μια ενδοεπικοινωνια να τα ακους..

Βασιλικη σημαντικο να μπαινεις σε ενα σπιτι τακτοποιημενο..μπραο στον συζυγο και στην κορη..

Σοφακι συνεχισε να χαμογελας..αν χασουμε και το χαμογελο μας χαθηκαμε..

Εμεις χθες περασαμε ησυχο απογευμα με παιχνιδι με τα ξαδερφακια,μαζευτηκαμε καναμε μπανακια,ηπιαμε γαλατακι,διαβασαμε παραμυθακια και υπνο..μετα με τον αντρα μου βγηκαμε μπαλκονι αναψαμε κερακια και καθισαμε μεχρι αργα..βεβαι κατα τις τρες μας ξυπνησε το μικρο μπουμπουκι και το πρωι σερνομασταν και οι δυο..

εφτιαξα ενα καφε να στανιαρω

εστρωσα κρεβατια εκτος απο της μικρης που κοιμοταν

σκουπισα μπαλκονια

επλυνα το μπανιο

εφτιαξα γαλα

εβαλα πλυνηριο πιατων

σημερα δεν εχω πολλες δουλιτσες,αργοτερα θα βαλω και τον γαυρο στον φουρνο η μικρη εχει φαγητο οποτε χαλαρα για σημερα.παω να πλυνω και να ντυσω το ζουζουνι και να δωσω τα ρουχα στην μεγαλη να ντυθει και τα ξαναλεμε..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...