Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Από σήμερα το μεσημέρι είμαι και επισήμως πλέον σε άδεια!

Μας χάρισαν τη Δευτέρα, που δουλεύαμε κανονικά. Φαντάζομαι λόγω απληρωσιάς, αφού και οι περισσότεροι εξυπηρετούμενοι αναχωρούν αυτό το σ/κ με το κατασκηνωτικό πρόγραμμα.

Έχω πολλή όρεξη ν' ασχοληθώ με το σπίτι μου! 1000 πράγματα θέλω να κάνω, ανάμεσα σε βόλτες και ξεκούραση, εννοείται.

Προς το παρόν, όμως, πάω να σχοληθώ με τον ποταπό μου νεροχύτη

Κική μου, ξεκουράσου όσο μπορείς και γέμισε μπαταρίες. Και ξεκούραση και δουλίτσες από τη λίστα.


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κ απο μενα.Βρηκα ευκαιρια τωρα που κοιμαται ο μικρος μου και σκουπισα-σφουγγαρισα,τωρα θα τον ξυπνησω να παμε για μπανιο με μια φιλη κ τη μικρη της..ο αντρουλης εφυγε με τη δουλεια και θα γυρισει σε 1,5μηνα..το πρωι βγηκαμε για δουλειες με το καροτσι και ελιωσα απο τη ζεστη..αυτο το σκ παντως ηρθε αρκετος κοσμος στο νησι!να ρωτησω τη γνωμη σας,θα γεννησω τον οκτωβρη,και δεν ξερω αν θα πρεπει να σταματησω το αγορι μου απο τον παιδικο λογω ιωσεων,μην κολλαει και τη μπεμπα.απο την αλλη θα εχει μπει σε ενα προγραμμα και εγω δεν θα μπορω να τον απασχολησω στο σπιτι και να φροντιζω και το νεογεννητο..εσεις τι λετε?

Αλεξένια μου, εγώ θα σου έλεγα να τον σταματήσεις γιατί θα κουβαλάει διάφορα από το σταθμό και θα είναι επικίνδυνο για το μωράκι. Στην αρχή θα είναι δύσκολο αλλά σιγά-σιγά θα βρεις τους ρυθμούς σου. Βλέπεις πως θα πάει και πράττεις αναλόγως


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααααα σε όοοοοοοοολα τα κορίτσια νυσταγμένα ή μη χε χε

Εμείς εδώ τριγύρω είμασταν προχθές κάτσαμε είδαμε ταινιούλα κ είχα φτιάξει μια πίτσα μισή ελληνική σταιλ κ μισή απλή με κασεράκι.

Χτες πήγα πουρνό πουρνό στο καρφουρ που είχε -70% σε όλα τα πιάτα σετ ή μη , γυαλικά μπωλ τα πάντα. Πήρα 36 πιάτα {2 σετ} με 14ευρώ/0.39 ευρώ το πιάτο ασπρόμαυρα με πολύ ωραίες γραμμές να μπορώ να τα συνδυάζω με τα περιφερειακά μου που είναι ήδη άσπρα, πήρα κ μερικά μαύρα περιφερειακά 3 πιάτα για διάφορα, ενα σετ στο σχήμα γιν κ γιανγκ κ δυο πιατελίτσες άσπρες μεσαίου μεγέθους. Ολα μαζί 22 ευρώ!!

35686_10201318642906631_99465713_n_zps10565cf1.jpg

Πολύ ωραία επιλογή καλαμαράκι μου. Άντε και καλά σερβιρίσματα.


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουν τα κορίτσια μου?

Ελπίζω να ξεκουράζεστε και να περνάτε όμορφα!

Εμείς πολύ χαλαρά γιατί είπαμε ακολουθει δύσκολη εβδομάδα.

Έκανα το πεντικιούρ μου, θα σας βάλω φωτογραφία να μου πείτε εντυπώσεις, σιδέρωσα μπόλικα ρουχαλάκια και... πρώτη φορά άφησα το φιογκάκι να κάνει το μπαλκόνι!!! :P

Εγώ απλώς παρακολουθούσα και εκείνο έκανε ότι ήθελε! Τα έκανε τέλεια! Εριξε νεράκι χωρίς να πέσει κάτω τίποτα, σκούπισε τα φύλλα, τα μάζεψε και το διασκέδασε!!!! Χοροπήδαγε! :cool:

Δείτε

DSC02409_zps792583d5.jpg

Υ.Γ. Ήμασταν με το βρακάκι μας, γι αυτό και το "κόψιμο" στην φωτογραφία!

Ένα τσιμπιματάκι από μένα στο φιογκοποπουδάκι παρακαλώ.


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα ειμαστε. Αποφασισαμε να παμε για κινεζικο με τον μικρο οι τρεις μας! Τωρα τον εβαλα και ελπιζω να πεσει τεζα γιατι η κανονικη τους ωρα εινα 9.30 (8.30 με 9 τον χειμωνα με το σχολειο).

Να γκρινιαξω? Εχω σιχαθει οποτε βγαινω με τον Τ. να μας κοιταζουν ξεδιαντροπα!

Δηλαδη δεν εχουν ξαναδει μεικτο ζευγαρι? Λες και ειναι εκεινος Αρειανος και εγω Γηινη μας κοιταζουν. Και για να μην σας μπερδευω ο Τ. ειναι Κορεατικης καταγωγης, υιοθετημενος στην Αμερικη απο μωρο.

Γιατι βρε κοριτσια? Νεοι, γεροι μιλαμε. Επειδη ειμαι λευκη και εκεινος οχι. Θυμωνω :(

Τίνα μου, μάνα ήρωα, άστους να κοιτάνε, ζηλεύουν. Συνέχισε τη ζωή σου. Αρκετά πια κορίτσι μου, αρκετά.. (σ' έχω διαβάσει και στο άλλο θέμα).Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου.


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου!!!

εχω καιρο να σας γραψω αλλα λογω καλοκαιριου ειμαστε λιγο περα δωθε:P

το μεγαλο ανθρωπακι ζητουσε επιμονα να παει στοχωριο στο πεθεριδιον οποτε με χιλια ζορια δικα μου το πηγαμε το προηγουμενο σκ και αυτο που μας περασε πηγαμε να τον δουμε:P

το καλο ειναι οτι πηγαινε ελα πσκ κανουμε και εμεις τα μπανακια μας:tongue:

και για τα κοριτσια που με ρωταγαν και σε προηγουμενα μυνηματα πως τα παμε με το μωρο μπορω να σας πω οτι το εχουμε κανει το μικρακι "οικα":lol::lol: δηλπαντου μαζι ευτυχως εχει στη παραλια που παμε ενα beach bar και την αραζω με το μωρο και αλλαζουμε βαρδιες με το συζυξ για βουτιες εναλλαξ για να κανω και εγω μπανιο με το μεγαλο.ο μικρος στο καροτσι ριχνει κατι υπνους ή γελαει ο χαχας σε ολο το κοσμο:P

το μονο κουραστικο ειναι οτι οταν γυρναμε κυριακη βραδυ ολη τη δευτερα τη περναω σε καθαριοτητα και πλυντηρια και τριτη σιδερο και παρασκευη ξαναπακεταρω αυτο ειναι κατι που μου την δινει.:rolleyes:

φετος νομιζα οτι θα ειχα εδω και το μεγαλο αλλα ηθελ να παει στο χωριο οποτε αφησα τον εγωισμο μου και δε κρατησα το παιδι εδω,βεβαι ατου λεω συνεχεια οτι οποτε βαρεθει με ενα τηλ εχει γυρισει πισω:tongue:

εσας ομορφες δε σας προλαβαινω εχουν ερθει και νεα νοικοκυροκοριτσα οποτε μπερδευομαι:P

πολλα φιλια για μια ομορφη εβδομαδα:tongue:

Τιγράκι, τι ωραία που τα έχεις ρυθμίσει. Μπράβο. Κι εσύ ξεφεύγεις και το μικρό προετοιμάζεται καταλλήλως για τις ειδικές δυνάμεις.


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites

αγαπημενες μου φιλεναδες σας εχω υλικο!!!

το καινουργιο μου πατουμενο δωρο του αντρουλη, ποσο ωραια παει με το μπλε νυχι!!!

15072013565_zpse54fcd5b.jpg

καλοκαιρινη διακοσμιση σε τζακι κ τραπεζαρια

15072013569_zps40836127.jpg

15072013568_zps6b678b37.jpg

ελπιζω να σας αρεσαν!!! επανερχομαι!

Και τα σανδαλάκια υπέροχα και η διακόσμηση. Μμμμμμ!!!!! Κάτι πρέπει να κάνω κι εγώ.


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Ο μικρός κλώτσησε τον υπολογιστή μου κ και έπαθε οπότε σας γραφω από την ταμπλετα.

Είπα να πω μια Καλημέρα, θα μπω μετά να σας απαντήσω. Εχθές πάμε Αττικο Πάρκο κ έχω φωτός να σας δείξω.

Φιλιά

Τίνα


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


(Οι παλιες ελπιζω να με θυμαστε, οι καινουριες ελπιζω να με μαθετε :tongue: χεχε)

Κοριτσακια μου, επιτελους εχουμε ξανα σπιτι!!!! :D Ειμαι και παλι νοικοκυρουλα με τα ολα μου! :cool:

περασαν 4 ολοκληροι μηνες....!!!!!!!!!ουφ........μου λειψατε!!!!!!!!!

Για να μην τα πολυλογω, πλεον ζουμε στην εξοχη, ειμαστε χωριατοπαιδα! ;) Ο συζυγος δουλευει και παλι, και ολα εχουν παρει το δρομο τους σιγα σιγα.. Η πιο δυσκολη μετακομιση της ζωης μου απο πααααααρα πολλες αποψεις, πολη κουραση, ποληηη αναμονη, τελος παντων τελος καλο ολα καλα!

:twisted: Και για να ζηλεψετε, ειμαστε και μες στη θαλασσα, το σπιτι μας πολυ χωριατικο, με την κληματαρια του στην αυλη να κανει ισκιο στο τσιμεντο, τα μικρα μου αλωνιζουν ΟΛΗ μερα, εχουν και τους προπαππουδες τους κοντα, καθε μερα μπανακι στη θαλασσα, ζαχαρη! :D:D:D

Οι δουλειες μου δεν τελειωνουν, το σπιτι ειναι πολυ συμμαζεμενο αλλα ακομα δεν εχω ξεμπλεξει εντελως με τα της μετακομισης, εκανα τα βασικα και τωρα λαου λαου..

Υπαρχουν και καποιες "τεχνικες" δυσκολιες που μου δυσκολευουν την καθημερινοτητα μου και ελπιζω συντομα να τα φτιαξουμε και αυτα ενα ενα.. Πρωτον και κυριον, μου χαλασε το πλυντηριο :evil: Περιμενουμε να το δει υδραυλικος και μεχρι τοτε πλενω στο χερι οσα θελουν απλα ενα φρεσκαρισμα και δινω στη γιαγια μονο τα πολυ βρωμικα. Ο θερμοσιφωνας δεν λειτουργει, η μπανιερα βουλωσε για τα καλα, στην κουζινα τα νερα του νεροχυτη πεφτουν σε κουβα και πρεπει να τα αδειαζω σ'ενα παρτερι καθε τρεις και λιγο (για να μη γεμιζουμε και τον βοθρο :rolleyes:) ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ!!

Χαιρομαι πααααααααααρα πολυ ευτυχισμενη που ξαναμπηκα στην παρεα σας! Θα σας γραφω! Ματς-μουτς!

Μαριαννάκι καλώς ήρθες και πάλι.Χαίρομαι που επιτέλους και μετά από πολλές ταλαιπωρίες τακτοποιήθηκες. Κατ' αρχάς ζεις σε ανθρώπινο περιβάλλον και τα παιδάκια σου θε μεγαλώσουν σε καλύτερες συνθήκες.Πρέπει να είναι τέλεια. Όσο για τις τεχνικές δυσκολίες σιγά-σιγά όλα θα γίνουν. Εγώ έχω μετακομίσει εδώ και δυο χρόνια κι ανάμεσα σε άλλες ελλείψεις ακόμα δεν έχω πάρει φωτιστικά.Είμαστε με λάμπες (ντροπή βρε κορίτσια;;). Όλα στην ώρα τους


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια !!!!

Ευχομαι μια ομορφη μέρα !!!

... Απλα θέλω να βάλω μια τσιριδα δυνατή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και να φωναξω δυνατα ΕΛΛΕΕΟΟΟΣ

Με εχουν συγχισει και στο σπιτι και στην δουλεια και η μέρα συνεχίζεται

σας φιλώ!!!

Σοφάκι, υπομονή. Κι εγώ κατά καιρούς αντιμετωπίζω διάφορα. Να ουρλιάζεις εδώ να ξεσπάς. Εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα καιρό να σας βάλω εύκολη και νόστιμη πίτα.....σας βάζω φώτο απο την μακαρονόπιτα που μόλις βγάλαμε!!!!! Τα κορίτσια την τσακίζουν :)

1070035_10201519890220138_831302334_n.jpg

Είπαμε να μη σε χάσουμε αλλά όχι και να μας ξελιγώνεις.Άτιμο τμήμα.


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Ειρηνη μου καλο κουραγιο με την δουλιτσα ειναι σιγουρο οτι θα τα καταφερεις και ευχομαι να μην ειναι τιποτα σοβαρο με τον μπαμπα σου και να περασει γρηγορα..

Μαριαννα Θεσσαλια ε?και εγω απο Θεσσαλια ειμαι..μια χαρα περνουν τα παιδακια σου..

Βασια τι πιτα μου ερχοταν να ορμηξω στο ταψι..συνταγη αμεσως παρακαλω..

Vaskokkal περαστικα στο παιδακι σου ..και μενα η μεγαλη πριν 20μερες ειχε αμυγδαλιτιδα με πυρετο πηρε αντιβιωση.η παιδιατρος ειπε οτι ειναι η εποχη της αμυγδαλιτιδας..να τους βαλεις μαζι ισως λιγες μερες αναστατωθουν αλλα θα συνηθισουν.και ποως ειπε η Χριστινα βαλε και μια ενδοεπικοινωνια να τα ακους..

Βασιλικη σημαντικο να μπαινεις σε ενα σπιτι τακτοποιημενο..μπραο στον συζυγο και στην κορη..

Σοφακι συνεχισε να χαμογελας..αν χασουμε και το χαμογελο μας χαθηκαμε..

Εμεις χθες περασαμε ησυχο απογευμα με παιχνιδι με τα ξαδερφακια,μαζευτηκαμε καναμε μπανακια,ηπιαμε γαλατακι,διαβασαμε παραμυθακια και υπνο..μετα με τον αντρα μου βγηκαμε μπαλκονι αναψαμε κερακια και καθισαμε μεχρι αργα..βεβαι κατα τις τρες μας ξυπνησε το μικρο μπουμπουκι και το πρωι σερνομασταν και οι δυο..

εφτιαξα ενα καφε να στανιαρω

εστρωσα κρεβατια εκτος απο της μικρης που κοιμοταν

σκουπισα μπαλκονια

επλυνα το μπανιο

εφτιαξα γαλα

εβαλα πλυνηριο πιατων

σημερα δεν εχω πολλες δουλιτσες,αργοτερα θα βαλω και τον γαυρο στον φουρνο η μικρη εχει φαγητο οποτε χαλαρα για σημερα.παω να πλυνω και να ντυσω το ζουζουνι και να δωσω τα ρουχα στην μεγαλη να ντυθει και τα ξαναλεμε..

Ναι Αρετή μου, πολύ σημαντικό. Κατ΄αρχάς ηρεμείς και δεν έχεις νεύρα.

Πολλές δουλίτσες έχεις κάνει απ' το πρωί και ωραίο φαγάκι, το αγαπημένο μου.


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...