Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ειρήνη, καλά να περάσετε, λοιπόν, αφού το αποφασίσατε. (Αν και η ιδέα της Γιώτας να τον άφηνες πίσω για baby-sitting, δεν ήταν κακή :tongue:)

Κική μου ευχαριστούμε πολύ.Τελικά θα την πάρουμε μαζί τη μικρή οπότε κανείς δεν θα κάνει baby sitting;)Η ιδέα της Γιώτας ήταν όντως πολύ δελεαστική αλλά είπα να τους πάρω και τους δύο μαζί:tongue:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Hello!!!τι κανετε?

Μαριαννακι χαιρομαι πολυ που μας ξαναγραψες και που ολα μπηκαν σε μια σειρα σιγα-σιγα..μπραβο σας να χαιρεστε το σπιτακι σας και καλα μπανακια..τα μικρα σου θα περασουν τελεια μακρια απο την Αθηνα και κοντα στην θαλασσα..τελικα καθε εμποδιο για καλο..σημασια εχει που ειστε καλα και ολα βρηκαν το δρομο τους..

Μαμα 2009 καλες διακοπουλες..να ξεκουραστεις..

Κικη μην βιαζεσαι να αποφασισεις..εξαλλου δεν σε πιεζει ο χρονος..

Χριστινακι face to face με φιδι?Παναγια μου..περαστικα στον μικρουλη σου και συντομα να γινει καλα..καλοκαιριατικα και με πυρετο..παντως το πρωι μιλαγα με την κουμπαρα μου και μου ελεγε για την βαφτιστηρα μου που εχει τρεις μερες πυρετο και χθες ο γιατρος τους ειπε ιογενης αμυγδαλιτιδα..ποτε θα σταματησουν οι παλιοιωσεις..

Γιωτακι μεγεια τα καινουργια παπουτσακια και ωραια η καλοκαιρινη διακοσμηση..

Σοφακι αναπνοες και διατηρησε το χαμογελο σου οσο δυσκολο και αν ειναι..ΥΠΟΜΟΝΗ..

Irene αντε μια χαρα αρχισε να σκεφτεσαι διακοπουλες και ευτυχως που βγηκε ο λεκες απο το φορεματακι..

Καλαμαρακι ξεκουρασου τωρα που μπορεις και φυσικα καλα εκανες και δεν μαγειρεψες..μια χαρα ειναι και τα γκουντις αφου δεν εχεις και την μικρη..

Εγω χθες σιδερωνα απο τις 11 μεχρι τις 01:40..ελιωσα αλλα δεν αφησα τιποτα ασιδερωτο..

σηκωθηκα το πρωι

απλωσα ενα πλυντηριο(λιγο κρατησε η χαρα μου)

εφτιαξα καφε

επλυνα το μπανιο

καθαρισα την κουζινα,σαπουνισα παγκους,εστιες

σκουπισα τα μπαλκονια

τιναξα τα ριχταρια και τα ξαναεστρωσα

εβαλα στο πλυντηριο τα μαξιλαρια απο τις καρεκλες του μπαλκονιου και τα απλωσα

ξυπνησαν τα μπουμπουκια μου

εφτιαξα γαλα

επλυνα και αλλαξα την μπεμπα

εδωσα τα ρουχα στην μεγαλη να ντυθει

εστρωσα κρεβατια

εβαλα σκουπα

ταισα φρουτοκρεμα

εφτιαξα το φαγητο της μικρης

τις ετοιμασα και πηγαμε λαικη

γυρνωντας πηρα ενα πρασινο μακρυ αερινο φορεματακι και πολυ το ευχαριστηθηκα

γυρισαμε τακτοποιησα τα της λαικης

εστρωσα τραπεζι

ταισα το μεσημεριανο

φαγαμε και μαζεψα τα πιατα(ευτυχως ειχα απο χθες μουσακακαι γλιτωσα το μαγειρεμα)

επλυνα το πυρεξ

εκανα ντουζακι την μπεμπα και την κοιμισα

εχω να σφουγγαρισω και να κανω ενα ντουζακι(εσκασα λεμε)


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειχα και αλλη δουλιτσα που την ειχα ξεχασει..

καθαρισα τον γαυρο για αυριο

καθαρισα και τα ψαρακια της μικρης

ξανασαπουνισα τους παγκους

μαζεψα τα σκουπιδια απο παντου

ξεσκονισα

σφουγγαρισα εκανα μπανακι και λουστηκα(εγινα ανθρωπος)

εβαλα τα φρεσκοπλυμμενα μαξιλαρια στις καρεκλες

καθαρισα και το τραπεζι στο μπαλκονι

παω να τσακισω ενα παγωτακι και να πιω και εναν χυμο...


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

γυρνωντας πηρα ενα πρασινο μακρυ αερινο φορεματακι και πολυ το ευχαριστηθηκα

Το άτιμο το shopping, πάντα φτιάχνει τη διάθεση! Με γεια σου, κοριτσάκι! ;)

Σιδερώνω :?... Μέχρι να ξυπνήσει η μικρή ελπίζω να έχω τελειώσει για να πάμε για παιχνίδι στην ξαδέρφη. Επίσης, ελπίζω να έχει τελειώσει το πλυντήριο με τα κουκλο-ρούχα και να έχουν απλωθεί, ώστε το βράδυ, πάλι την ώρα που θα κοιμάται να μπουν στις θέσεις τους, σαν να μην έγινε ποτέ :rolleyes:.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

ΥOTOU,με γεια οι σαγιοναρες,πολυ ομορφες ειναι! ασχετο στον αντενα εχει την προβα νυφικου,το θυμαστε?

ευχαριστω ευχαριστω!!! εχουν κανει ανασκαφες στις σειρες κ βαζουν οτι ναναι!!!

(Οι παλιες ελπιζω να με θυμαστε, οι καινουριες ελπιζω να με μαθετε :tongue: χεχε)

Κοριτσακια μου, επιτελους εχουμε ξανα σπιτι!!!! :D Ειμαι και παλι νοικοκυρουλα με τα ολα μου! :cool:

περασαν 4 ολοκληροι μηνες....!!!!!!!!!ουφ........μου λειψατε!!!!!!!!!

Χαιρομαι πααααααααααρα πολυ ευτυχισμενη που ξαναμπηκα στην παρεα σας! Θα σας γραφω! Ματς-μουτς!

μπραβο μαριαννακι μου κ πριν λιγες μερες σε σκεφτομουν! πολυ χαιρομαι που πηγαν ολα καλα, κ τα καταφερατε! βεβαια δεν δινω καθολου σημασια στις τεχνικες δυσκολειες που αντιμετωπιζεται, αλλα δινω μεγαλη σημασια στην θαλασσα, στην εξοχη κ στην χαρα που εχετε ολοι σας!

κοντα στους προπαππους ε? δηλ τους δικους σου παππουδες? τι χαρα αυτοι οι ανθρωποι!!!

Καλημέρα κορίτσια.

Συγνώμη που δεν προλαβαίνω να διαβάσω τι γράψατε το Σαβατοκύριακο, ελπίζω μέσα στην μέρα να τα καταφέρω. Εμείς κάναμε ωραία βόλτα το Σάβατο και την Κυριακή μείναμε σπίτι. Εγώ έκανα τις καθημερινές δουλειές και ο άντρας μου τακτοποίησε την αποθηκούλα του κήπου, τα έβγαλε όλα έξω,τσιμέντωσε κάτι ανοίγματα και τα τακτοποίησε πάλι, πρέπει να ξόδεψε πάνω από 3 ώρες. Ο λόγος που καταπιάστηκε με αυτή την δουλειά ήταν για να δει αν θα βρει την τρύπα που μπαίνει το φίδι με το οποίο ήρθα εγώ face-to-face!! Φυσικά δεν την βρήκε αλλά τουλάχιστον έγινε αυτή η δουλείά που έπρεπε να γίνει.

Το άλλο νέο είναι ότι το μικράκι μου ψήνεται από χθες το πρωί στον πυρετό και μιλάμε για πολύ πυρετό. Δεν πήγαινε χθες κάτω από 38 και δίναμε αντιπιυρετικό κάθε 3 ώρες. Είμαι φυσικά τελείως ξενυχτισμένη..

φιδι?????????????????? αμαν!!!!!!!!:shock::shock::shock::shock:

περαστηκα στο παιδακι σου! τωρα πως ειναι? κ ελπιζω να ξεκουραστεις σημερα....

Καλημέρα κοριτσάκια !!!!

Ευχομαι μια ομορφη μέρα !!!

... Απλα θέλω να βάλω μια τσιριδα δυνατή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και να φωναξω δυνατα ΕΛΛΕΕΟΟΟΣ

Με εχουν συγχισει και στο σπιτι και στην δουλεια και η μέρα συνεχίζεται

σας φιλώ!!!

ελπιζω η εξελιξη της ημερας να ηταν καλη!!!

Καλημέραααααα

Ευτυχώς το φόρεμα καθάρισε και είμαι πολύ χαρούμενη...

Μαριαννάκι χαίρομαι πολύ που μας γράφεις πάλι,θέλω φωτογραφία όχι μόνο την περιγραφή παρακαλώωωωωω

Σοφάκι πάρε μια βαθιά ανάσα και χαλάρωσε βρε...Αν πάλι δεν δουλέψει ε τσίριξε για να βγει κι από μέσα σου.Σε φιλώ γλυκά...

Τελικά χτες καταλήξαμε και κλείσαμε τις διακοπές μας και είμαι πολύ χαρούμενη

Α Χριστινάκι περαστικά σας

Καλημερούδια απ' την ίδια ακριβώς θέση με χθες: μπαλκόνι με καφέ! ;)

Δεν είμαι υπερβολική λες που μου παίρνει τόσο καιρό ν' αποφασίσω; Μου το 'γραψε και η Αρετή. Σας ευχαριστώ, κοριτσάκια, γιατί είχα αρχίσει να εκνευρίζομαι με τον εαυτό μου που αργώ τόσο να καταλήξω :oops:.

Πολύ ωραίο καλοκαιρινό το σπιτάκι! Με γεια τα παπουτσάκια και μπράβο στον αντρούλη!

Ειρήνη, καλά να περάσετε, λοιπόν, αφού το αποφασίσατε. (Αν και η ιδέα της Γιώτας να τον άφηνες πίσω για baby-sitting, δεν ήταν κακή :tongue:)

Καλημέρα!

οχι δεν εισαι υπερβολικη! παρε οοοοοοοοσοοοοοοοοοοοοοο χρονο θες! αλλωστε σε βιαζει τιποτα???

τελικα ειδες θα τους παρει μαζι της!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

δεν ειναι πολυ ωραια τα καλοκαιρινα μου:D:D:D????

καλημέρα και απο εμένα σε όλα τα κορίτσια και στην επανεμφανισμένη μαριάννα (αναρωτιώμουν κιόλας πως πήγε η μετακόμιση).

διακοπάρω με την αδελφή μου και το μικρό χωρίς σύζυγο. το ιντερνετ εδώ δύσκολο, κάνω αναγκαστική αποτοξίνωση, πάντως σας διάβασα.

φιλιά σε όλες.

φιλακια καλα να περνατε!

Κική μου ευχαριστούμε πολύ.Τελικά θα την πάρουμε μαζί τη μικρή οπότε κανείς δεν θα κάνει baby sitting;)Η ιδέα της Γιώτας ήταν όντως πολύ δελεαστική αλλά είπα να τους πάρω και τους δύο μαζί:tongue:

καλα να περασετε!!! (τελικα σε καταφεραν ε???)

Hello!!!τι κανετε?

με γεια το φορεματακι!!! καλε ποσες δουλειες!!!!

Το άτιμο το shopping, πάντα φτιάχνει τη διάθεση! Με γεια σου, κοριτσάκι! ;)

Σιδερώνω :?... Μέχρι να ξυπνήσει η μικρή ελπίζω να έχω τελειώσει για να πάμε για παιχνίδι στην ξαδέρφη. Επίσης, ελπίζω να έχει τελειώσει το πλυντήριο με τα κουκλο-ρούχα και να έχουν απλωθεί, ώστε το βράδυ, πάλι την ώρα που θα κοιμάται να μπουν στις θέσεις τους, σαν να μην έγινε ποτέ :rolleyes:.

ωχ κουραγιο με το σιδερο!!!! καλα να περασετε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σας απαριθμισω τι εκανα απο το πρωι?

  1. ξυπνησαμε
  2. εφτιαξα καφεδες-γαλα
  3. ταισα κ αλλαξα την μικρη
  4. μαγειρεψα ιμαμ
  5. εστρωσα κρεβατια
  6. εβαλα κατι λιγα στο πλυντηριο πιατων κ το εβαλα να πλενει
  7. εκοψα τυρι του τοστ σε φετες
  8. σαπουνισα παγκους-εστιες
  9. επλυνα το σκουπακι
  10. συμμαζεψα
  11. χλωρινιασα λεκανη
  12. εφτιαξα τις τσαντες της θαλασσας
  13. αδειασα τα σκουπιδια απο παντου κ αλλαξα σακκουλες στα καλαθακια
  14. αλλαξα κ κοιμησα το παιδι
  15. εκανα μπανιο κ ετοιμαστηκα
  16. κατεβηκα για δουλεια κ ανεβηκα στις 4 παρα
  17. ταισα κ αλλαξα την μικρη
  18. εστρωσα τραπεζι κ φαγαμε
  19. ξανα αλλαξα την μικρη κ την επλυνα
  20. μαζεψα το τραπεζι αλλα τα πεταξα στον νεροχυτη, δεν αντεχα να αδειασω το πλυντηριο κ να τα βαλω...
  21. εφτιαξα καφε κ σας διαβασα

Link to comment
Share on other sites

κοτοπουλοσαν του χαλαρο..τα περνω μπουτια χωρις κοκαλο τα βαζω σε

ταψη με λαδοκολα και και τα λουζω με μια σος απο ελεολαδο μουσταρδα ντιζον το χυμο απο 1-2 λεμονια (μου αρεσουν τα ξυνα:mrgreen:)μελι και αλατι πιπερι και τα ψηνω στο γκριλ για περιπου 40-45 λεπτα ....ειναι μουρλια;)

Mιλλλλλλλλ μερσί!! αναμένω φώτο από δίπλα ;)

αγαπημενες μου φιλεναδες σας εχω υλικο!!!

το καινουργιο μου πατουμενο δωρο του αντρουλη, ποσο ωραια παει με το μπλε νυχι!!!

15072013565_zpse54fcd5b.jpg

καλοκαιρινη διακοσμιση σε τζακι κ τραπεζαρια

15072013569_zps40836127.jpg

15072013568_zps6b678b37.jpg

ελπιζω να σας αρεσαν!!! επανερχομαι!

πολυ παρακινητικες οι φωτο ρε κοριτσια, βαζετε βαζετε, ετσι ξεσηκωθηκα κ αλλαξα διακοσμιση!:D:D:D:D

τρελη ανανεωση!!!:D:D:D:D

Πάρα πολύ ωραίο γούστο ο χαζμπαντ εύγε!! Πολύ ωραίο το πατούμενο καλοφόρετο!!

Και το σπίτι σου πολύ όμορφο με καλοκαιρινό αέρα , κ μένα με παρακινούν πολύ κ μου δίνουν ιδέες οι φώτο σας!!

(Οι παλιες ελπιζω να με θυμαστε, οι καινουριες ελπιζω να με μαθετε :tongue: χεχε)

Κοριτσακια μου, επιτελους εχουμε ξανα σπιτι!!!! :D Ειμαι και παλι νοικοκυρουλα με τα ολα μου! :cool:

περασαν 4 ολοκληροι μηνες....!!!!!!!!!ουφ........μου λειψατε!!!!!!!!!

Για να μην τα πολυλογω, πλεον ζουμε στην εξοχη, ειμαστε χωριατοπαιδα! ;) Ο συζυγος δουλευει και παλι, και ολα εχουν παρει το δρομο τους σιγα σιγα.. Η πιο δυσκολη μετακομιση της ζωης μου απο πααααααρα πολλες αποψεις, πολη κουραση, ποληηη αναμονη, τελος παντων τελος καλο ολα καλα!

:twisted: Και για να ζηλεψετε, ειμαστε και μες στη θαλασσα, το σπιτι μας πολυ χωριατικο, με την κληματαρια του στην αυλη να κανει ισκιο στο τσιμεντο, τα μικρα μου αλωνιζουν ΟΛΗ μερα, εχουν και τους προπαππουδες τους κοντα, καθε μερα μπανακι στη θαλασσα, ζαχαρη! :D:D:D

Οι δουλειες μου δεν τελειωνουν, το σπιτι ειναι πολυ συμμαζεμενο αλλα ακομα δεν εχω ξεμπλεξει εντελως με τα της μετακομισης, εκανα τα βασικα και τωρα λαου λαου..

Υπαρχουν και καποιες "τεχνικες" δυσκολιες που μου δυσκολευουν την καθημερινοτητα μου και ελπιζω συντομα να τα φτιαξουμε και αυτα ενα ενα.. Πρωτον και κυριον, μου χαλασε το πλυντηριο :evil: Περιμενουμε να το δει υδραυλικος και μεχρι τοτε πλενω στο χερι οσα θελουν απλα ενα φρεσκαρισμα και δινω στη γιαγια μονο τα πολυ βρωμικα. Ο θερμοσιφωνας δεν λειτουργει, η μπανιερα βουλωσε για τα καλα, στην κουζινα τα νερα του νεροχυτη πεφτουν σε κουβα και πρεπει να τα αδειαζω σ'ενα παρτερι καθε τρεις και λιγο (για να μη γεμιζουμε και τον βοθρο :rolleyes:) ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ!!

Χαιρομαι πααααααααααρα πολυ ευτυχισμενη που ξαναμπηκα στην παρεα σας! Θα σας γραφω! Ματς-μουτς!

Δεν σε ξέρω δε με ξέρεις χε χε καλώς ήρθες πίσω καλώς μπηκατε σπιτάκι σας, πολύ ωραία τα περιγράφεις με έναν αέρα χαλαρότητας !! Και φυσικά ζηλεύω που είστε τόσο όμορφα στο νερό κοντά κ στη φύση.

Εύχομαι σύντομα να φτιάξετε ότι έχει μείνει κ να μη κουράζεσαι!

Καλημέραααααα

Ευτυχώς το φόρεμα καθάρισε και είμαι πολύ χαρούμενη...

Μαριαννάκι χαίρομαι πολύ που μας γράφεις πάλι,θέλω φωτογραφία όχι μόνο την περιγραφή παρακαλώωωωωω

Σοφάκι πάρε μια βαθιά ανάσα και χαλάρωσε βρε...Αν πάλι δεν δουλέψει ε τσίριξε για να βγει κι από μέσα σου.Σε φιλώ γλυκά...

Τελικά χτες καταλήξαμε και κλείσαμε τις διακοπές μας και είμαι πολύ χαρούμενη

Α Χριστινάκι περαστικά σας

Τέλεια για το φορεματάκι σου μπράβο!

Hello!!!τι κανετε?

Μαριαννακι χαιρομαι πολυ που μας ξαναγραψες και που ολα μπηκαν σε μια σειρα σιγα-σιγα..μπραβο σας να χαιρεστε το σπιτακι σας και καλα μπανακια..τα μικρα σου θα περασουν τελεια μακρια απο την Αθηνα και κοντα στην θαλασσα..τελικα καθε εμποδιο για καλο..σημασια εχει που ειστε καλα και ολα βρηκαν το δρομο τους..

Μαμα 2009 καλες διακοπουλες..να ξεκουραστεις..

Κικη μην βιαζεσαι να αποφασισεις..εξαλλου δεν σε πιεζει ο χρονος..

Χριστινακι face to face με φιδι?Παναγια μου..περαστικα στον μικρουλη σου και συντομα να γινει καλα..καλοκαιριατικα και με πυρετο..παντως το πρωι μιλαγα με την κουμπαρα μου και μου ελεγε για την βαφτιστηρα μου που εχει τρεις μερες πυρετο και χθες ο γιατρος τους ειπε ιογενης αμυγδαλιτιδα..ποτε θα σταματησουν οι παλιοιωσεις..

Γιωτακι μεγεια τα καινουργια παπουτσακια και ωραια η καλοκαιρινη διακοσμηση..

Σοφακι αναπνοες και διατηρησε το χαμογελο σου οσο δυσκολο και αν ειναι..ΥΠΟΜΟΝΗ..

Irene αντε μια χαρα αρχισε να σκεφτεσαι διακοπουλες και ευτυχως που βγηκε ο λεκες απο το φορεματακι..

Καλαμαρακι ξεκουρασου τωρα που μπορεις και φυσικα καλα εκανες και δεν μαγειρεψες..μια χαρα ειναι και τα γκουντις αφου δεν εχεις και την μικρη..

Εγω χθες σιδερωνα απο τις 11 μεχρι τις 01:40..ελιωσα αλλα δεν αφησα τιποτα ασιδερωτο..

σηκωθηκα το πρωι

απλωσα ενα πλυντηριο(λιγο κρατησε η χαρα μου)

εφτιαξα καφε

επλυνα το μπανιο

καθαρισα την κουζινα,σαπουνισα παγκους,εστιες

σκουπισα τα μπαλκονια

τιναξα τα ριχταρια και τα ξαναεστρωσα

εβαλα στο πλυντηριο τα μαξιλαρια απο τις καρεκλες του μπαλκονιου και τα απλωσα

ξυπνησαν τα μπουμπουκια μου

εφτιαξα γαλα

επλυνα και αλλαξα την μπεμπα

εδωσα τα ρουχα στην μεγαλη να ντυθει

εστρωσα κρεβατια

εβαλα σκουπα

ταισα φρουτοκρεμα

εφτιαξα το φαγητο της μικρης

τις ετοιμασα και πηγαμε λαικη

γυρνωντας πηρα ενα πρασινο μακρυ αερινο φορεματακι και πολυ το ευχαριστηθηκα

γυρισαμε τακτοποιησα τα της λαικης

εστρωσα τραπεζι

ταισα το μεσημεριανο

φαγαμε και μαζεψα τα πιατα(ευτυχως ειχα απο χθες μουσακακαι γλιτωσα το μαγειρεμα)

επλυνα το πυρεξ

εκανα ντουζακι την μπεμπα και την κοιμισα

εχω να σφουγγαρισω και να κανω ενα ντουζακι(εσκασα λεμε)

Χε χε το ξέρω το ξέρω, τελευταίες μερες έμειναν Σάββατο έρχεται το μικρό μου!!! Εως τότε χαλαρά!

Καλησπέρα σε όοοοοοοολα τα κορίτσια εργαζόμενα ή μη.

Εγώ εδώ σήμερα σηκώθηκα κ έφυγα κατευθείαν για καφεδάκι σε παιδότοπο με δυο φίλες, γύρισα στις 1μιση μαγείρεψα {μιλάμε έγλειφα τα χεράκια μου χε χε κοτόπουλο με σάλτσα ροκφορ κ πένες!!} έπλυνα πιατικά κτλ συμμάζεψα πλυντήριο πιάτων κ στεγνωτήριο.

Και τώρα περιμένω να σηκωθεί ο χαζμπαντ να φτιάξει καφεδάκια να πιούμε για το βράδυ δεν ξέρω τι θα κάνουμε.....υποψιάζομαι βόλτα σε κάτι φίλους μας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορούλες μου.

Τα προσωπικά μου κεφια καλά αλλά συμβαίνει κάτι με τον μπαμπά μου {κάποιες ξέρετε...} και γίνονται διάφορα και έτσι τα κέφια μου περνούν από διάφορα στάδια στη διάρκεια της κάθε ημέρες... :rolleyes::rolleyes: .

Χμ... θα περάσει κι αυτό...

Σήμερα είχα μία όμορφη μέρα. Ξεκίνησε το πρωί με δουλίτσα και καφεδάκι στο pitsaki μας, είπαμε τα δικά μας και τα κάναμε όλα αργάαααααααααα... ;) πιο πολύ μιλάγαμε.. :tongue:

Μετά πήρα το φιογκάκι και επιστρέψαμε. Έκανα δουλίτσες, ξεκουράστηκα, πήγα για δουλίτσα και το φιογκάκι βόλτα με τον μπαμπά του και βρεθήκαμε όλοι στο tae. Γυμνάστικα και εγώ, το είχα πολύ ανάγκη...15 μέρες σταματήσαμε και ήδη άρχισε να με πονάει η πλάτη μου από τη δουλειά... :? Καθόλου τυχαίο. Ετσι, το ευχαριστήθηκα πολύ. Θα πάω και αύριο, που είναι το μόνο απόγευμα που δεν δουλεύω, με τη δασκάλα μου, το πρότεινε εκείνη! :P

Αύριο δουλεύω πρωί.. σας φιλώ και πάω να σχολιάσω τα γραφόμενα σας.

Καλό βράδυ, αγαπημένες μου ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

να με κι εγω....καλησπερα κουκλες, εμεις σκ πηγαμε αρμενηστη :D γυρισαμε

11'30 10 βραδυ ειχε παρα πολυ κινηση....σημερα ξυπνησαμε 8.00 εβαλα 3 πλυντηρια που εφερα απο εκει,απλωσα αμζεψα πηγα ενα μικρο σμ με το γιο ηρθε η ξαδερφη μου της εκανα τα μαλια και ηπιαμε καφε,μετα μαγηρεψα μπουτακια φιλεταρησμενα( συνταγη χαλαρο) στο γκριλ σαπουνισα ολη την κουζινα εκανα φουρνο επληνα το μπαλκονι της κουζινας σφουγκαρισα το μισο σπιτι (το αλλο μισο αυριο) κοιμησα το μικρο και τωρα αραζω....6.00εχω ενα ραντεβου για δουλιτσα....φιλια θα σας δω το βραδυ

;)

Μπράβο κορίτσι μου. Ευχαριστηθήκατε μπανάκι?

Ωραιότατο, μίνιμαλ κ λιτό!

Προχθές είδα κάτι κηροπήγια λευκά κ σε θυμήθηκα χε χε

Βλέπω με πόσους διαφορετικούς τρόπους έχουμε αγγιξει η μία τη ζωή της άλλης και μου αρέσει πολύ... :P:p

Πω πω ένα πιτσιρίκι που βοηθάει τη μανούλα του χε χε

Φτού σκόρδα φτου φτου!

Είδες μωρέ κάτι μπουτάκια? :tongue: Ευχαριστώ Ελενάκι μου!

τσιμπήσαμε στα γκούντις ...

Να παραγγείλω κάτι? :tongue::tongue:

κοτοπουλοσαν του χαλαρο..τα περνω μπουτια χωρις κοκαλο τα βαζω σε

ταψη με λαδοκολα και και τα λουζω με μια σος απο ελεολαδο μουσταρδα ντιζον το χυμο απο 1-2 λεμονια (μου αρεσουν τα ξυνα:mrgreen:)μελι και αλατι πιπερι και τα ψηνω στο γκριλ για περιπου 40-45 λεπτα ....ειναι μουρλια;)

Αμάν βρε παιδί μου.. λατρεύω το κοτόπουλο σε όλες του τις μορφές.. με ξελίγωσες! :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αγαπημενες μου φιλεναδες σας εχω υλικο!!!

το καινουργιο μου πατουμενο δωρο του αντρουλη, ποσο ωραια παει με το μπλε νυχι!!!

15072013565_zpse54fcd5b.jpg

καλοκαιρινη διακοσμιση σε τζακι κ τραπεζαρια

15072013569_zps40836127.jpg

15072013568_zps6b678b37.jpg

ελπιζω να σας αρεσαν!!! επανερχομαι!

Αχ μπράβο βρε Γιωτάκι μου! Μπράβο που άλλαξες διακόσμηση και μαζί και τα κέφια σας! ;);)

Το πατούμενο ΥΠΕΡΟΧΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

πολυ παρακινητικες οι φωτο ρε κοριτσια, βαζετε βαζετε, ετσι ξεσηκωθηκα κ αλλαξα διακοσμιση!:D:D:D:D

τρελη ανανεωση!!!:D:D:D:D

ΕΙΝΑΙ

ΕΙΝΑΙ

ΕΙΝΑΙ!

Το λέω και το ξαναλέω και χαίρομαι που το αναφέρεις Γιωτάκι μου γιατί πραγματικά είναι! Γι αυτό προσπαθώ να σας βάζω συνέχεια! ;)

κοριτσια μου ευχαριστω για τις απαντησεις σας για το θεμα του παιδικου,μαλλον θα τον σταματησουμε για λιγο καιρο και βλεπουμε!για δουλειες δε θα σας πω,δεν κανω τιποτα εκτος απο τα βασικα!ξεκουραζομαι μιας και λειπει ο χαζμπαντ!ΥOTOU,με γεια οι σαγιοναρες,πολυ ομορφες ειναι! ασχετο στον αντενα εχει την προβα νυφικου,το θυμαστε?

Και πολύ καλά κάνεις και ξεκουράζεσαι! Ολα χρειάζονται!

(Οι παλιες ελπιζω να με θυμαστε, οι καινουριες ελπιζω να με μαθετε :tongue: χεχε)

Κοριτσακια μου, επιτελους εχουμε ξανα σπιτι!!!! :D Ειμαι και παλι νοικοκυρουλα με τα ολα μου! :cool:

περασαν 4 ολοκληροι μηνες....!!!!!!!!!ουφ........μου λειψατε!!!!!!!!!

Για να μην τα πολυλογω, πλεον ζουμε στην εξοχη, ειμαστε χωριατοπαιδα! ;) Ο συζυγος δουλευει και παλι, και ολα εχουν παρει το δρομο τους σιγα σιγα.. Η πιο δυσκολη μετακομιση της ζωης μου απο πααααααρα πολλες αποψεις, πολη κουραση, ποληηη αναμονη, τελος παντων τελος καλο ολα καλα!

:twisted: Και για να ζηλεψετε, ειμαστε και μες στη θαλασσα, το σπιτι μας πολυ χωριατικο, με την κληματαρια του στην αυλη να κανει ισκιο στο τσιμεντο, τα μικρα μου αλωνιζουν ΟΛΗ μερα, εχουν και τους προπαππουδες τους κοντα, καθε μερα μπανακι στη θαλασσα, ζαχαρη! :D:D:D

Οι δουλειες μου δεν τελειωνουν, το σπιτι ειναι πολυ συμμαζεμενο αλλα ακομα δεν εχω ξεμπλεξει εντελως με τα της μετακομισης, εκανα τα βασικα και τωρα λαου λαου..

Υπαρχουν και καποιες "τεχνικες" δυσκολιες που μου δυσκολευουν την καθημερινοτητα μου και ελπιζω συντομα να τα φτιαξουμε και αυτα ενα ενα.. Πρωτον και κυριον, μου χαλασε το πλυντηριο :evil: Περιμενουμε να το δει υδραυλικος και μεχρι τοτε πλενω στο χερι οσα θελουν απλα ενα φρεσκαρισμα και δινω στη γιαγια μονο τα πολυ βρωμικα. Ο θερμοσιφωνας δεν λειτουργει, η μπανιερα βουλωσε για τα καλα, στην κουζινα τα νερα του νεροχυτη πεφτουν σε κουβα και πρεπει να τα αδειαζω σ'ενα παρτερι καθε τρεις και λιγο (για να μη γεμιζουμε και τον βοθρο :rolleyes:) ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ!!

Χαιρομαι πααααααααααρα πολυ ευτυχισμενη που ξαναμπηκα στην παρεα σας! Θα σας γραφω! Ματς-μουτς!

Επιτέλους ήρθε μία ακόμα χαμένη κόρη! ;)

Μαριαννούλα μου γλυκιά! Καλώς σε βρήκαμε ξανα!

Σιγά-σιγά και όλα θα τα φτιάξετε! Αρκεί να είστε καλά!

Καλά κουράγια στην τακτοποίηση και να μας γράφεις τα νέα σου!

Το άλλο νέο είναι ότι το μικράκι μου ψήνεται από χθες το πρωί στον πυρετό και μιλάμε για πολύ πυρετό. Δεν πήγαινε χθες κάτω από 38 και δίναμε αντιπιυρετικό κάθε 3 ώρες. Είμαι φυσικά τελείως ξενυχτισμένη.

Οχι ρε γμτ.... :? Περαστικά του βρε Χριστινάκι!

Καλημέρα κοριτσάκια !!!!

Ευχομαι μια ομορφη μέρα !!!

... Απλα θέλω να βάλω μια τσιριδα δυνατή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και να φωναξω δυνατα ΕΛΛΕΕΟΟΟΣ

Με εχουν συγχισει και στο σπιτι και στην δουλεια και η μέρα συνεχίζεται

σας φιλώ!!!

Βάλε και έλα να τσιρίξουμε μαζί!!!!!!!!!!!!!!

Καλημέραααααα

Ευτυχώς το φόρεμα καθάρισε και είμαι πολύ χαρούμενη...

Να την ακούς την {Ελληνίδα} μάνα! :tongue::tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι υπερβολική λες που μου παίρνει τόσο καιρό ν' αποφασίσω; Μου το 'γραψε και η Αρετή. Σας ευχαριστώ, κοριτσάκια, γιατί είχα αρχίσει να εκνευρίζομαι με τον εαυτό μου που αργώ τόσο να καταλήξω :oops:

Καθόλου!!

Να σου θυμίσω πόσους μήνες σκέφτομαι για τον τοίχο της κρεβατοκάμαράς μου ή τόσα άλλα που δεν τα συζητώ καν μαζί σας γιατί είναι μακρινά ακόμα...? ;)

διακοπάρω με την αδελφή μου και το μικρό χωρίς σύζυγο. το ιντερνετ εδώ δύσκολο, κάνω αναγκαστική αποτοξίνωση, πάντως σας διάβασα.

ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ μικρή μου!!!!!!!!!!!!!! :D:D

Κική μου ευχαριστούμε πολύ.Τελικά θα την πάρουμε μαζί τη μικρή οπότε κανείς δεν θα κάνει baby sitting;)Η ιδέα της Γιώτας ήταν όντως πολύ δελεαστική αλλά είπα να τους πάρω και τους δύο μαζί:tongue:

χαχαχαχα!!! Αρα κανένα θέμα! ;)

γυρνωντας πηρα ενα πρασινο μακρυ αερινο φορεματακι και πολυ το ευχαριστηθηκα

Με γεια σου, Αρετούλα μου!!! :D

......... κ μένα με παρακινούν πολύ κ μου δίνουν ιδέες οι φώτο σας!!

Και μένα Ελενάκι μου! ;)

Εγώ εδώ σήμερα σηκώθηκα κ έφυγα κατευθείαν για καφεδάκι σε παιδότοπο με δυο φίλες, γύρισα στις 1μιση μαγείρεψα {μιλάμε έγλειφα τα χεράκια μου χε χε κοτόπουλο με σάλτσα ροκφορ κ πένες!!}

Ατιμο παιδί! Και μόνο από την περιγραφή σου.. πείνασα! :tongue:

Επειδή είχα καιρό να σας βάλω εύκολη και νόστιμη πίτα.....σας βάζω φώτο απο την μακαρονόπιτα που μόλις βγάλαμε!!!!! Τα κορίτσια την τσακίζουν :)

1070035_10201519890220138_831302334_n.jpg

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ {άλφα! :tongue: }

Μπαν λέμε μπάννννννννννννννννννννννννν! ;)

Σάλια σε όλο το κομπιούτερρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ

ΕΙΝΑΙ

ΕΙΝΑΙ!

Το λέω και το ξαναλέω και χαίρομαι που το αναφέρεις Γιωτάκι μου γιατί πραγματικά είναι! Γι αυτό προσπαθώ να σας βάζω συνέχεια! ;)

Αμα σου πω οτι το επαθα απο το κηροπηγιο τι θα μου πεις??? Να πανε ολα καλα ειρηνη μου κ καλη γυμναστικη για αυριο, να την σακατεψεις την δασκαλα σου! Εμεις μετα απο ενα συμβαν που δεν θα αναφερω πηγαμε για μπυριτσα σε ενα μαγαζι που παμε συχνα. Η μικρη επαιξε με εναν πιτσιρικο κ εμεις χαλαρωσαμε που το ειχαμε πολυ αναγκη! Πριν λιγο γυρισαμε καναμε τα βραδυνα μας κ τωρα την κοιμιζω.

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου πω οτι το επαθα απο το κηροπηγιο τι θα μου πεις??? Να πανε ολα καλα ειρηνη μου κ καλη γυμναστικη για αυριο, να την σακατεψεις την δασκαλα σου! Εμεις μετα απο ενα συμβαν που δεν θα αναφερω πηγαμε για μπυριτσα σε ενα μαγαζι που παμε συχνα. Η μικρη επαιξε με εναν πιτσιρικο κ εμεις χαλαρωσαμε που το ειχαμε πολυ αναγκη! Πριν λιγο γυρισαμε καναμε τα βραδυνα μας κ τωρα την κοιμιζω.

Ποιο κηροπήγιο? Σ' έχασα, Γιωτάκι μου... :confused:

Τη δασκάλα μου, εγώ? Μπα... μία θα μου ρίξει και θα εξαφανιστώ! :tongue::tongue:

Πολύ όρεξη το έχω να γυμναστώ μαζί της.. πολύ καλό μου κάνει και στο σώμα και την ψυχολογία.. :D

Καλή ξεκούραση, μικρό μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...