Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κα-λη-με-ρα!!!

Εχω σηκωθει απο τα αγρια χαραματα! Με πηρε το φορτοταξι στις 7.30 να ερθουν τοτε και τους λεω αφου ειπαμε 9!

Γκρρρρ, οπου να'ναι θα ερθουν.

Πως πήγε η δουλειά με το εργαστήρι σου???

Μακάρι να είχα κ εγώ χώρο να κάνω το εργαστήριο μου.....αχχχχχχχχχχχ

μεγάλος καημός.

Καλημέρα κορίτσια.

Καλαμαράκι καλώς να υποδεχτείς την μικρή σου. Τελικά οι φωτος βοηθούν πολύ, πιο πολύ από τις απλές περιγραφές. Έχω και εγώ τα παιχνίδια έτσι σε κουτιά ανά κατηγορίες, θα σου κλέψω την ιδέα.

Είδες κ εγώ έτσι λειτουργώ καλύτερα αν τα βλέπω, σε εικόνες τα είδα στο pinterest κ έτσι ξεσηκώνομαι κ παίρνω πολλές ιδέες, άγιο το pinterest από εκεί βρήκα κ τα λινκ για τα περισσότερα για το πάρτι της μικρής.

κλέψε όοοοοοσο θες κ εγώ κλεμένα τα έχω χε χε

Καλημέρα!!!

Κοριτσάκια σας φιλώ γλυκά!!!

σματσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ :D:D

:Pκαλημερα σας καλες μου φιλες!!!!!!

:cry:χριστινακι δεν πηρα τιποτα για μενα...βασικα δεν χρειαζομαι κατι,εχω πολυ απο ρουχο! αλλά θα ξαναγυρισω αγορα μεχρι να τελειωσουν οι εκπτωσεις!!! εχω κ καποια δωρα που ειναι κοντινα κ θα τα αγορασω τωρα...Εγω κυκλοφορω συνεχεια με αθλητικα κ εχω κολλημα με τα παπουτσια αλλά με απογοητευσε αυτη την φορα η νικε....

:idea:σας χαιρεταω!! παω να πληρωσω δεη κ μετα δουλειες σπιτιου κ σιδερο κ απογευμα παω Σαλονικα! καλα να περνατε!!!!!!

φιλουδια!!!

Bρε συ στο μέγκα αουτλετ πήγες? Μπορεί να πήγες κ εγώ να μη το πρόσεξα στο ποστ σου, εκεί πάντα έχουν!

καλημερα κοριτσια

ευχομαι να ειστε ολες καλα και να περνατε ακομα καλυτερα δυσκολη εποχη για εμενα και ακομα πιο δυσκολη μερα:confused:

πολλα φιλια σε ολες (δε θυμαμαι αλλα-ειπαμε δυσκολη μερα για εμενα:?)

Τιγράκι..... χαμογέλα :tongue:

Αύριο καινούργια μέρα :D

Καλημέρα κι από μένα!

Ξυπνήσαμε αργά για τα δικά μας δεδομένα. 9:30 η μικρή ξενύχτισσα, αφού χθες γυρίσαμε απ' τη βόλτα μας 1+! Σηκώθηκα πριν απ' τη μικρή τακτοποίησα το ήδη συμμαζεμένο μου σπιτάκι κι έφτιαξα καφέ. Τώρα θα φτιάξω λίστα για σούπερ μάρκετ και θα πάμε για ψώνια. Θέλω να αλλάξω κι ένα σετ σεντόνια, που μας έφεραν δώρο για τη μικρή και να της πάρω παπλωματοθήκη. Επίσης, θα οργανώσω τις αγορές μας του ικεα, για να πάμε αύριο πρωί :D.

Καλαμάρι, πώς και είναι σε αρχείο word οι εικόνες; Τι διαδικασία ακολούθησες; Θέλω να πω τις βρήκες στο νετ, τις κατέβασες και τις εκτύπωσες απευθείας σε ετικέτες. Υπάρχουν ετικέτες τόσο μεγάλου μεγέθους;

Αχ τέλεια λατρεύω τις βόλτες στο ικέα για να ανακαλύπτω διάφορα κ να σκέφτομαι τις χρήσεις του κ που μπορώ να τα βάλω. Ολα μου αρέσουν!!

Κική

Βρήκα εικόνες μεγάλης ανάλυσης για να φαίνονται ωραίες πχ στην μπάρμπι κ στα πλευντο βρήκα wallpapers που είναι σε μεγάλη ανάλυση αλλιώς χάνουν στην εκτύπωση ή στην μεγέθυνση. Τις πέρασα στο γουώρντ με δεξί κλικ επικόλληση τις έφερα στο μέγεθος που ήθελα αυξομειώνοντας τες ή κόβοντας το κάδρο, μετά είχα χαρτί ετικετών Α4 ολόκληρο αυτό εδώ Ετικέτες πλαίσιο κ απλά έκανα τις σωστές επιλογές στον εκτυπωτή πχ χαρτί ετικέτας , υψηλή ανάλυση στην εκτύπωση κ τις εκτύπωσα.

Επέστεψα.

Καλαμαράκι σου το είπα ότι θα σε αντιγράψω, έχω ήδη τυπώσει τις φωτογραφίες(στον εκτυπωτή της δουλειάς χιχι). Με τι τις κόλησες πάνω στα κουτιά? έχω και εγώ τα πλαστικά κουτιά του ικέα, έβαλες και πλαστικό αυτοκόλλητο από πάνω?

Χριστίνα

Δεν τις εκτύπωσα σε απλό χαρτί, τις κατέβασα από εκεί που τις βρήκα, τις πέρασα σε γουώρντ στο μέγεθος που ήθελα κ μετά τις εκτύπωσα σε χαρτί αυτοκόλλητο Α4 , έχει στο πλαίσιο το ποιο φθηνό 25φύλλα με 7μιση ευρώ

Ετικέτες Α4

Μπορείς να βάλεις κ πλαστικό φύλλο καπλαντίσματος αν θες από πανω για να μην αγοράζεις τα αυτοκόλλητα Α4 εγώ τα είχα έτσι κ αλλιώς για τις ετικέτες που κάνω κ με βολεύουν αυτά τα χαρτιά γιατί μπορώ να εκτυπώσω όοοοτι θέλω κ να το κάνω ετικέτα.

καλημερα κ απο μενα!

τι κανετε? εμεις ειχαμε ενα μινι ξενυχτι παλι αλλα αυτη την φορα πηγε ο μπαμπας της κ εγω κοιμηθηκα (σχεδον) ανενοχλητη!

ελενα η τονοσαλατα εχτες εγινε σαλατα του σεφ, μα ποσα χρονια ειχα να φαω!!!! την τσακισα!!!

Μπράβο στο μπαμπά σας {εμένα δεν το έκανε αυτό ποτέ :evil: χε χε αλλά δεν παραπονιέμαι τουλάχιστον καθαρίζει }

Σαλάτα του σεφ εεεεεεεεεεεεε??? αχμ....ζήλεψα!:D

ξεχασα να σας πω οτι φαγητο εχω απο εχτες γεμιστα κ δεν εχω μαγειρεμα!

α κ να σας πω οτι τελικα πηρα τον αντιρυτιδικο ορο της clinique κ ειμαι σουπερ ευχαριστημενη!!!

Α για πες για τον ορό! Τι λέει πως το κάνει κ πόσο κάνει?

Μικρές και αγαπημένες μου καλησπερα!

Πως είστε? Πως είναι τα κέφια σας?

Εγώ μπήκα πριν 15 λεπτά και το απόγευμα δουλεύω και πάλι μέχρι αργά.

Να σας πω ένα νέο??? Ο μικρός μου έφυγεεεεεεεεεεεεεεεεεε :shock: Πάει ένα 3ήμερο με το αγαπημένο μου πεθερικό και ήδη έχω πάθει στερητικό! :|

Χθες, τον πήγαμε αργά το βραδάκι {όταν γύρισα από δουλειά} στην γιαγιά του και σήμερα θα φύγουν {εδώ κοντά, μη φανταστείτε}. Την Κυριακή θα πάμε να κάνουμε και εμείς το μπάνιο μας και θα τον πάρουμε πίσω! Μου λείπει σαν μουρλή.. έχουμε μιλήσει μονο {το τονίζω} 3 φορές στο τηλέφωνο, για να μην του δείχνω πόσο μου λείπει αλλά ΜΑΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΑΚΑΤΑΛΟΓΙΣΤΟ!!!! Καταλάβετε με! :tongue::tongue:

Το σπίτι μου είναι ΑΔΕΙΟ χωρίς αυτόν!!!!!!!!!!!!!!!!! Τον αγαπώ!

Παραληρώ το ξέρω... :mrgreen:

Χθες λοιπόν και αφού τον αφήσαμε, είπαμε να κάνουμε βόλτα τα 2 μας και να πάμε να φάμε κάτι γιατί ήμουν νηστική και φάγαμε σαν... κτήνη! Εγώ θα είμαι το "καρχαρίνι" από δω και πέρα και θα κάνω παρέα με το "δρακόπουλο" :tongue:. Σήμερα δεν μπορούσα να ηρεμίσω το στομάχι μου! χαχαχαχα

Δούλευα λοιπόν από νωρίς το πρωί, και πριν 1 ωρίτσα τελείωσα. Είχα τελευταίο ραντεβού κοντά στο jumbo οπότε είπα να παω μία βόλτα. Πήρα ένα δωράκι για ένα νεογέννητο μπουμπούκι και μερικά πραγματάκια που χρειαζόμασταν.

Μετά ήρθα σπίτι, πήγα μοδίστρα και πήρα ένα σορτσάκι μου που είχα δώσει για φερμουάρ, ψωμάκι, αποθήκη χαρτικών και αγόρασα και ένα υπέροχο νέο βερνίκι, σε έντονο, καλοκαιρινό χρώμα. Θα σας βάλω φωτογραφίες από διάφορα πραγματάκια... ;)

Ζω μεγάλες στιγμες! Εχω φαγητό από χθες αλλά έκανα παραγγελία και θα φάω "delivery" φαγάκι με ηρεμία.... αμάν τι ζωάρα ζω! :tongue:

Καλώς την!!

1} ΜΟΝΟ 3??? χαχαχαχαχαχα ελληνίδα μάνα!

2} Το ντελίβερι εντάξ το δέχομαι καλά έκανες που κ που χρειάζεται μια ανεμελιά ;)

Σήμερα θα κάνω κάποια λίγα, αφού δουλευω το απόγευμα, αύριο αρκετά πραγματάκια που "πρέπει" και θα δω.. μπορεί και να βρεθώ με την κολλητή μου για βόλτες.. βλέπουμε.

Eμ, κόρη μου δεν είσαι??? :tongue::tongue::tongue:

Δρακόπουλοοοοοοοοοοοοοοοοο αγαπημένοοοοο, μόλις έφαγα και χτύπησα και μερέντα με το κουτάλι! :tongue::tongue:

γκούχου γκούχου

Εφυγε το φιογκάκι σου κ κραπελίαζουμεεεεεε??? εεεεεεε????

Καλά κάνεις το δικαιούσαι ;) Κ την βόλτα με την κολλητή Ο Π Ω Σ Δ Η Π Ο Τ Ε να ανανεωθεί το κουφαράκι σου!

Συνταγή παγωτού

2 πακέτα πτιμπέρ

1 μπλέ κουτί μόρφατ γκαρνι για σαντιγύ (με δύο σακουλάκια)

1 ζαχαρούχο γάλα

εβαπορέ!

Σε ίσιο τάπερ στρώνεται κάτω πτιμπέρ τόσα όσο να καλύψετε όλο το τάπερ...Στο μίξερ χτυπάτε 1 ζαχαρούχο και όσο χτυπιέται γεμίζεται το τσίγκινο του ζαχαρούχου με μισό εβαπορέ και μισό νερό και το χύνεται στο ζαχαρούχο....μετά ρίχνεται και την σκόνη γκαρνί το 1 φακελάκι...αν θέλετε σοκολατένιο ρίχνετε και σκόνη κακάο όσο θέλετε για να πάρει την γεύση που θέλετε...

Μόλις πήξει στο μίξερ το αδειάζετε όλο πάνω στα στρωμμένα μπισκότα στο τάπερ και μετά απο πάνω καλύπτεται πάλι με πτιμπέρ......κλείνετε το τάπερ και το βάζετε στην κατάψυξη, στο 4ωρο αν θέλετε το βγάζετε να κάνετε χαρακιές με το μαχαίρι στα σαντουιτσάκια.....το ξαναβάζετε....είναι έτοιμο περίπου σε 8 ώρες....όσο περνάνε οι ώρες θα σφίγγει και περισσότερο...40 έφτιαξα!

ορίστε και μια φώτο που είχα ξεχάσει να σας βάλω

943628_10201543346166522_1662756912_n.jpg

Ω μοντιέεεεεεεεεεε!!!

Σε ευχαριστώ που δε με ξέχασες φαίνεται λαχταριστό πολύ, σίγουρα θα το δοκιμάσω τώρα που θα γυρίσει η μικρή.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα!!!

Καλαμαρακι με το καλο να υποδεχτεις την μικρη..μπραβο στον συζυγο που βοηθαει στις δουλειες..πολυ ωραιες οι ετικετες..

Αρετή μου ναι όντως κάνει δουλειές πολλές τώρα που είναι άνεργος κ κάθεται. Είχαμε πει εξαρχής όταν παντρευτήκαμε πως δουλειές καθαριότητας υποχρεώσεις σε τράπεζες κ σουπερ θα τα κάνει εκείνος που έχει χρόνο περισσότερο από τους δυο μας....κοινώς όλα εγώ!

Για αυτό μου έβαλε internet banking σε όλους τους λογαριασμούς μας για να μη τρέχω με τη μικρή βρέφος να πληρώνω κ τα κάνω όλα από την άνεση του σαλονιού μας, για αυτό πήγαινα μόνη μου σουπερ για να μη ξοδεύει χρόνο από τον ελάχιστο που είχε για ξεκούραση κ για αυτό 4 χρόνια ποτέ δεν του ζήτησα τίποτα εκτός τα σκουπίδια να κατεβάσει κ να πλύνει ένα μπαλκόνι.

Όταν δούλευε κ έφευγε αξημέρωτα στις 6μιση κ γυρνούσε στις 7 το απόγευμα το μόνο που του ζητούσα ήταν να κατεβάζει τα σκουπίδια όταν έφευγε..,..Τώρα όμως αφού κάθεται άσχετα αν εγώ δουλεύω ή όχι οφείλει να κάνει πράγματα αφού έχει άπλετο χρόνο κ γιατί μένει κ εκείνος σε αυτό το σπίτι.

{με τσιγκλάει έχω λόξα όταν ακούω αυτό το "βοηθάει" γιατί δεν είναι μόνο δική μου υποχρέωση το καθάρισμα αλλά κ δική του ανάλογα με τα δεδομένα της ζωής μας.}

Link to comment
Share on other sites

Στα δικά μου τώρα

Ξύπνησα το πρωί σαν ανάποδο γαμ**το χεχε

Συμμάζεψα πλυντήριο πιάτων

Τακτοποίησα τα σιδερωμένα κ τα ρούχα από το στεγνωτήριο

ήπια το καφεδάκι μου ετοιμάστηκα κ έφυγα για κέντρο

Πήγα έκανα κάποιες δουλίτσες κ μετά πέρασα μια βόλτα από τα h&m κ τσάκωσα αυτά για την μικρή μου

1013081_10201355282662602_1487473577_n_zps8e89b3ab.jpg

και αυτά για την ανιψιά μου που θα γεννηθεί τον Αύγουστο

945173_10201355280542549_1208052001_n_zpsac3de2ea.jpg

Και πέρασα από το αγαπημένο μου μαγαζί για ψιλολόγια Tiger κ χαζεύοντας τι βρήκα???

Βρήκα την κλεψύδρα που είχε δείξει η Ειρήνη κ ήταν πολύ ωραία ιδέα όντως κ την τσίμπησα με 1 ευρώ {{{***Ευχαριστώωωωω Ειρήνηηηηηη***}}}

20130719_180738_zpsb6c45884.jpg

Γύρισα σπιτάκι μου, τακτοποίησα τα ψώνια μου

Ετοίμασα φαγητό

Ηρθε ο αδερφούλης μου με την νύφη μου φάγαμε ήπιαμε ένα εσπρεσάκι με παγωτάκι

Μάζεψα τα έβαλα πλυντήριο κ ξάπλωσα να συνελθω λίγο

Και τώρα θα κάτσω να σιδερώσω τα χθεσινά πλυμένα να τελειώνω

Link to comment
Share on other sites

Ελενακι καλα πηγε. Αδειασε και εχω μεινει απο την μετακομιση με 13 κουτια να τακτοποιησω και Τ Ε Λ Ι Ω Σ Α.

Εχω να σας βαλω φωτος, εβαλα σημερα τους καμβαδες που εφτιαξα στο σαλονι, εβαψα τα ποδια του τραπεζιου της τραπεζαριας με Hammerite. Δεν εχω $$ για κανονικο τραπεζι εχω ομως ενα γραφειο απο την Νεοσετ με τεσσερα ασημενια ποδια και απο πανω ενα απλο ξυλο ξανθο. ΜΕΓΑΛΟ ομως, δηλαδη καθονται 6 ανετα.

Τι εκανα λοιπον, περασα τα ποδια με ασημι σφυριλατο χρωμα και αγορασα ταπεσαρια υφασματινη ασπρη με μωβ που ταιριαζει με τα χρωματα του σαλονιου. Εντυσα το ξυλο με αυτη και οταν εχω χρηματα θα παραγγειλω ενα κομματι γυαλι για τραπεζι να βαλω απο πανω. Οριστε, ετοιμο το τραπεζι τραπεζαριας.

Μολις στεγνωσουν τα ποδια και το συναρμολογησω θα σας βαλω φωτος.

Βρε κοριτσια το μικρο μου ειναι ακομα αρρωστο. Παμε 3η ημερα με πυρετο 38.4 αλλα ΜΟΝΟ καποιες ωρες τις ημερας και βηχα ξηρο. Οχι σουπερ εντονο και οχι ολη την ημερα. ΤΙ ειναι αυτο? Κυκλοφορει καμια ιωση?

Ανυπομονω να πανε για υπνο, να κατσω λιγο με τον Τ. να δουμε ενα ντοκυμαντερ και να δουλεψω λιγακι. Φτιαχνω μια καινουρια κουκλα γιατι πλησιαζει το τελος του μηνα και εχω νοικι να πληρωσω, χε χε.

Α! Μεσα σε ολα εφτιαξα ΚΑΙ μηλοπιτα σημερα γιατι μου εφεραν κατι ξυνομηλα προχθες.

Δεν εχω κατσει ολη μερα μου φαινεται.

Ελενα εχουν εκπτωσεις τα H&M? Ωχ ειναι η αδυναμια μου ... Απο την αλλη τον γιο μου, ουτε να τον ντυνεις ουτε να τον ταιζεις που λενε. Ειναι λιγο πανω απο 7 1/2 και ειναι 1.48 και νουμερο παπουτσι 36 (ο παππους μου ηταν 2.05!). Δεν τον προλαβαινω. Αφου τα ρουχα του (νο. 12-14) μεχρι να τριφτουν δεν του κανουν, ειναι ολοκαινουρια. Δυστυχως ο διδυμος του φοραει νορμαλ νουμερο (:cool: οποτε θα περασουν ΧΡΟΝΙΑ μεχρι να τα φορεσει, το ιδιο και τα παπουτσια. Εχουν 2-3 νουμερα διαφορα! Να τα κρατησω? Αξιζει τοσα χρονια?

Παω, παω γιατι μου βηχει η ψυχουλα μου, μηπως του δωσω λιγο Αερολυν.

Φιλια!


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακάρι να είχα κ εγώ χώρο να κάνω το εργαστήριο μου.....αχχχχχχχχχχχ

μεγάλος καημός. .

Μπράβο στο μπαμπά σας {εμένα δεν το έκανε αυτό ποτέ :evil: χε χε αλλά δεν παραπονιέμαι τουλάχιστον καθαρίζει }

Σαλάτα του σεφ εεεεεεεεεεεεε??? αχμ....ζήλεψα!:D

Α για πες για τον ορό! Τι λέει πως το κάνει κ πόσο κάνει?

εσυ τι φτιαχνεις κ θες εργαστηριο?

το κανει παντα στο 2ο απανωτο ξενυχτι, αν ειναι ενα παρα ενα τα βραδυα η μια φορα στο τοσο, παω εγω

ετριψα κ παξιμαδι μεσα κ εγινε κολαση!!! σημερα διαιτευω (δικη μου λεξη ειναι αυτη) εφαγα γιαουρτι με μελι, μπανανα κ τριμενο μπε (μπισκοτο)

λοιπον ο ορος ειναι αυτος attrimg2_7278.jpg κανει 50 ευρω, εγω το πηρα με 40% εκπτωση απο αττικα, παει κ σε ολο το προσωπο κ στα ματια, οποτε δεν χρειαζομαι κ προσωπου κ ματιων, μπανει πρωι-βραδυ οποτε αυτοματα γινεται πρωινη-βραδυνη ειναι ρευστο κ οταν το βαζεις κ αποροφιεται απο το δερμα ειναι σαν τζελ, με βολεψε γιατι δεν ειναι καθολου λιπαρο κ νιωθω σαν να μου περνει την λιπαροτητα απο το δερμα. νομιζω (στις 15 μερες εφαρμογης) οτι δεν εχω πλεον μαυρους κυκλους κ σακκουλες κατω απο τα ματια (που ειχα μερικες φορες λογω αυπνοιας) κ εχω την εντυπωση οτι το δερμα μου ειναι πιο σφρυγηλο. επισης νομιζω οτι τα σημαδακια που εχω στο προσωπο λογω παλιας ακμης φαινονται πολυ λιγοτερο. μεχρι στιγμης ειμαι υπερ ευχαριστημενη!

Link to comment
Share on other sites

Ελενακι καλα πηγε. Αδειασε και εχω μεινει απο την μετακομιση με 13 κουτια να τακτοποιησω και Τ Ε Λ Ι Ω Σ Α.

Βρε κοριτσια το μικρο μου ειναι ακομα αρρωστο. Παμε 3η ημερα με πυρετο 38.4 αλλα ΜΟΝΟ καποιες ωρες τις ημερας και βηχα ξηρο. Οχι σουπερ εντονο και οχι ολη την ημερα. ΤΙ ειναι αυτο? Κυκλοφορει καμια ιωση?

Ανυπομονω να πανε για υπνο, να κατσω λιγο με τον Τ. να δουμε ενα ντοκυμαντερ και να δουλεψω λιγακι. Φτιαχνω μια καινουρια κουκλα γιατι πλησιαζει το τελος του μηνα και εχω νοικι να πληρωσω, χε χε.

Παω, παω γιατι μου βηχει η ψυχουλα μου, μηπως του δωσω λιγο Αερολυν.

Φιλια!

βρε τινα μου δεν παιρνεις τον παιδιατρο τηλεφωνο να του το πεις? περαστηκα!

αντε μπραβο για το εργαστηριο, οταν τελειωνεις καμια κουκλα βαζε φωτο να βλεπουμε, εχω εντυπωσιαστει!!!

ναι τα ρουχα κρατα τα, αξιζει, μπροστα σου θα τα βρεις!

Link to comment
Share on other sites

Στα δικά μου τώρα

Ξύπνησα το πρωί σαν ανάποδο γαμ**το χεχε

Συμμάζεψα πλυντήριο πιάτων

Τακτοποίησα τα σιδερωμένα κ τα ρούχα από το στεγνωτήριο

ήπια το καφεδάκι μου ετοιμάστηκα κ έφυγα για κέντρο

Πήγα έκανα κάποιες δουλίτσες κ μετά πέρασα μια βόλτα από τα h&m κ τσάκωσα αυτά για την μικρή μου

1013081_10201355282662602_1487473577_n_zps8e89b3ab.jpg

και αυτά για την ανιψιά μου που θα γεννηθεί τον Αύγουστο

945173_10201355280542549_1208052001_n_zpsac3de2ea.jpg

Και πέρασα από το αγαπημένο μου μαγαζί για ψιλολόγια Tiger κ χαζεύοντας τι βρήκα???

Βρήκα την κλεψύδρα που είχε δείξει η Ειρήνη κ ήταν πολύ ωραία ιδέα όντως κ την τσίμπησα με 1 ευρώ {{{***Ευχαριστώωωωω Ειρήνηηηηηη***}}}

20130719_180738_zpsb6c45884.jpg

Γύρισα σπιτάκι μου, τακτοποίησα τα ψώνια μου

Ετοίμασα φαγητό

Ηρθε ο αδερφούλης μου με την νύφη μου φάγαμε ήπιαμε ένα εσπρεσάκι με παγωτάκι

Μάζεψα τα έβαλα πλυντήριο κ ξάπλωσα να συνελθω λίγο

Και τώρα θα κάτσω να σιδερώσω τα χθεσινά πλυμένα να τελειώνω

αχ με γεια!!!

πωπω μωρουδιλα!!!!! κ της κορουλας σου τελεια!

Link to comment
Share on other sites

Αρετή μου ναι όντως κάνει δουλειές πολλές τώρα που είναι άνεργος κ κάθεται. Είχαμε πει εξαρχής όταν παντρευτήκαμε πως δουλειές καθαριότητας υποχρεώσεις σε τράπεζες κ σουπερ θα τα κάνει εκείνος που έχει χρόνο περισσότερο από τους δυο μας....κοινώς όλα εγώ!

Για αυτό μου έβαλε internet banking σε όλους τους λογαριασμούς μας για να μη τρέχω με τη μικρή βρέφος να πληρώνω κ τα κάνω όλα από την άνεση του σαλονιού μας, για αυτό πήγαινα μόνη μου σουπερ για να μη ξοδεύει χρόνο από τον ελάχιστο που είχε για ξεκούραση κ για αυτό 4 χρόνια ποτέ δεν του ζήτησα τίποτα εκτός τα σκουπίδια να κατεβάσει κ να πλύνει ένα μπαλκόνι.

Όταν δούλευε κ έφευγε αξημέρωτα στις 6μιση κ γυρνούσε στις 7 το απόγευμα το μόνο που του ζητούσα ήταν να κατεβάζει τα σκουπίδια όταν έφευγε..,..Τώρα όμως αφού κάθεται άσχετα αν εγώ δουλεύω ή όχι οφείλει να κάνει πράγματα αφού έχει άπλετο χρόνο κ γιατί μένει κ εκείνος σε αυτό το σπίτι.

{με τσιγκλάει έχω λόξα όταν ακούω αυτό το "βοηθάει" γιατί δεν είναι μόνο δική μου υποχρέωση το καθάρισμα αλλά κ δική του ανάλογα με τα δεδομένα της ζωής μας.}

δικαιο μου φαινεται!!!!

εμεις τα εχουμε χωρισει στις εσωτερικες κ στις εξωτερικες δουλειες, εξωτερικες κανει ο αντρας μου, εσωτερικες εγω. καμια φορα κανει μπαλονι, καθε καλοκαιρι πλενει τα χαλια, φροντιζει τα λουλουδια, καθαριζει το ενυδριο κ φτιαχνει οτι χαλασει μεσα στο σπιτι. δουλευουμε κ οι 2, εγω παλιοτερα εφευγα στις 6,30 απο το σπιτι κ γυρναγα 4, τωρα εχω αναλαβει το παιδι κ δουλευω 10,30-15,00. ο συζηγος μεχρι οσο παει, δεν εχει ωραριο.

Link to comment
Share on other sites

μετα που ηρθε ο αντρας μου κ φαγαμε, μαζεψα το τραπεζι, εβαλα πιατα στο πλυντηριο, ταισα την κορη μου, ετοιμαστηκαμε κ πηγαμε βολτα. γυρισαμε, καναμε τα βραδυνα μας κ κοιμηθηκε αμεσως, ελπιζω για ολο το βραδυ!!!! παω να λιωσω κ εγω, σας φιλω καλο βραδυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια ,γραψατε πολα και τα ξεχασα :tongue: εγω το πρωι δεν ειχα δουλεια και ηρθε η κουμπαρα για καφε ....εκανα διαφορα στο σπιτι και εφηγα για δουλεια 5.00μμ και γυρησα 11.30 .το πρωι παμε για σκ αρμενηστη :D αυτα.... γιωτα τι κανεις καλα?καλαμαρι γειτονησα?ειρηνη σε καταλαβενω κι εγω την ιδια παλαβομαρα εχω με το παιδι ,ολοι μου λενε αλλος δεν εκανε παιδι μονο η μαριω το θαναση :tongue:...τινα οι κουκλες μωρακια ειναι τελειες εχεις φοβερο ταλεντο:shock: αυτα κορες παω να την πεσω ειμαι πτωμα και ογιος θα με τραβαει να βγω απ το κρεβατι απο της 7πμ αυριο:shock:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ h&m κοντά μου και δεν έχωωωωωωω!!! ζηλεύω με τόσο ωραία ρούχα που έχει!!!

Τίνα να τα κρατήσεις τα ρούχα εννοείται, και εμένα η μεγάλη μου κόρη είναι 7 ετών και φοράει για 10, αλλά τα κρατάω όλα για την μικρή μου που είναι 4,5 ετών....εμένα η μεγάλη είναι 1.40 και φοράει 35 νούμερο παππούτσι...έμοιασε στον άντρα μου....!

Link to comment
Share on other sites

Ελενακι καλα πηγε. Αδειασε και εχω μεινει απο την μετακομιση με 13 κουτια να τακτοποιησω και Τ Ε Λ Ι Ω Σ Α.

Εχω να σας βαλω φωτος, εβαλα σημερα τους καμβαδες που εφτιαξα στο σαλονι, εβαψα τα ποδια του τραπεζιου της τραπεζαριας με Hammerite. Δεν εχω $$ για κανονικο τραπεζι εχω ομως ενα γραφειο απο την Νεοσετ με τεσσερα ασημενια ποδια και απο πανω ενα απλο ξυλο ξανθο. ΜΕΓΑΛΟ ομως, δηλαδη καθονται 6 ανετα.

Τι εκανα λοιπον, περασα τα ποδια με ασημι σφυριλατο χρωμα και αγορασα ταπεσαρια υφασματινη ασπρη με μωβ που ταιριαζει με τα χρωματα του σαλονιου. Εντυσα το ξυλο με αυτη και οταν εχω χρηματα θα παραγγειλω ενα κομματι γυαλι για τραπεζι να βαλω απο πανω. Οριστε, ετοιμο το τραπεζι τραπεζαριας.

Μολις στεγνωσουν τα ποδια και το συναρμολογησω θα σας βαλω φωτος.

Βρε κοριτσια το μικρο μου ειναι ακομα αρρωστο. Παμε 3η ημερα με πυρετο 38.4 αλλα ΜΟΝΟ καποιες ωρες τις ημερας και βηχα ξηρο. Οχι σουπερ εντονο και οχι ολη την ημερα. ΤΙ ειναι αυτο? Κυκλοφορει καμια ιωση?

Ανυπομονω να πανε για υπνο, να κατσω λιγο με τον Τ. να δουμε ενα ντοκυμαντερ και να δουλεψω λιγακι. Φτιαχνω μια καινουρια κουκλα γιατι πλησιαζει το τελος του μηνα και εχω νοικι να πληρωσω, χε χε.

Ελενα εχουν εκπτωσεις τα H&M? Ωχ ειναι η αδυναμια μου ... Απο την αλλη τον γιο μου, ουτε να τον ντυνεις ουτε να τον ταιζεις που λενε. Ειναι λιγο πανω απο 7 1/2 και ειναι 1.48 και νουμερο παπουτσι 36 (ο παππους μου ηταν 2.05!). Δεν τον προλαβαινω. Αφου τα ρουχα του (νο. 12-14) μεχρι να τριφτουν δεν του κανουν, ειναι ολοκαινουρια. Δυστυχως ο διδυμος του φοραει νορμαλ νουμερο (:cool: οποτε θα περασουν ΧΡΟΝΙΑ μεχρι να τα φορεσει, το ιδιο και τα παπουτσια. Εχουν 2-3 νουμερα διαφορα! Να τα κρατησω? Αξιζει τοσα χρονια

Καλημέρα!

Πανεύκολος τρόπος να φτιάξεις τραπέζι τραπεζαρίας από υλικά που ήδη έχεις, κομμένο και ραμμένο στα μέτρα σου και συνδυασμένο με τα ήδη υπάρχοντα στοιχεία του σπιτιού σου. Φωτό οπωσδήποτε!!!(το σφυρήλατο χρώμα σούπερ!)

Να πω ότι αυτό είναι από τις αγαπημένες μου ασχολίες, δλδ από πράγματα φαινομενικά άχρηστα ή παλιά να κάνω κάτι καινούριο. Αυτό προϋποθέτει χώρο και χρόνο. (αυτή τη στιγμή δεν έχω τπτ από τα δύο, αλλά το παλεύω)

Έχω φτιάξει αντίστοιχα τραπέζι χαμηλό για το μπαλκόνι με τα εξής υλικά:

1. Μελαμίνη που περίσσεψε από τις καινούριες ντουλάπες που βάλαμε

2. Ρετάλια από τα πλακάκια που στρώσαμε στο μπαλκόνι

3. Στόκο που περίσσεψε (είναι πάμφθηνος)

4. Κόλλα πλακιδίων

5. Ποδαράκια που πήρα από πράκτικερ με 10 ευρώ

6. Βίδες για τα ποδαράκια

7.Σπάτουλα ή οτιδήποτε που να "ισιώνει"-όπως στη μαγειρική

8. "Προφίλ" για πάγκους κουζίνας ή πηχάκια σαν αυτά που μπαίνουν γύρω απότις εσωτερικές πόρτες ή λάμες αλουμινίου

9.Πολυμηχάνημα ηλεκτρικό τρυπάνι-κατσαβίδι για να βιδωθούν οι βίδες

και σιδεροπρίονο σετ με σύζυγο/ σύντροφο-έναν άντρα τεσπα για τις δουλειές που θέλουν δύναμη-είμαι κατηγορία φτερού

ως εξής:

Βάζουμε τον τελευταίο να βιδώσει τα ποδαράκια στη μελαμίνη, του φτιάχνουμε έναν καφέ για να τον καλοπιάσουμε κ του "πασάρουμε" γλυκά-γλυκά το/τα παιδ-ί/-ά

Σπάμε τα πλακάκια με καλέμι ή ό,τι έχουμε στη διάθεσή μας-πχ πέτρα-μαχαίρι σε ακανόνιστα σχήματα-σαν ψηφίδες-και τα κολλάμε με κόλλα πλακιδίων στο δημιουργηθέν τραπέζι,αφήνοντας "κενά" μεταξύ τους.

Περιμένουμε να στεγνώσουν και περνάμε στα κενά το στόκο που έχουμε ετοιμάσει με τη βοήθεια της σπάτουλας. Αφήμουμε να στεγνώσει.

Καθαρίζουμε τυχόν υπολείμματα στόκου από την επιφάνεια με υγρό πανί/βετέξ

Φωνάζουμε γλυκά τον πασά να γωνιάσει το προφίλ/πηχάκια (οι λάμες δεν θέλουν γώνιασμα, μόνο κόψιμο, ανάλογα τη διάσταση)

(Παίρνουμε αγκαλιά το νήπιο που διέφυγε της προσοχής μας και κοιτά με λατρεία το τρυπάνι)

Κολλάμε το προφίλ/.../...κάθετα στην επιφάνεια του τραπεζιού, σε όλες τις πλευρές για φινίρισμα. (τα ξύλινα πηχάκια αν θέλουμε τα βάφουμε)

Περιμένουμε να στεγνώσει.

Σερβίρουμε καφεδάκι!

(αν θέλουμε παραγγέλνουμε κ τζάμι, όπως είπες, Τιντέηλ)

Περαστικά στο μικρό σου, εγω θα εέγα να επικοινωνήσεις κ με παιδίατρο.

Ναι, να τα κρατήσεις, εγώ τα κράτησα.

Επίσης, για το θέμα μας "ΟΡΓΑΝΩΣΗ" με αφορμή εκκαθάριση που έκανα στα ντουλάπια της κουζίνας με πολύ κόπο έχοντας τα ζουζουνάκια ουρά μου, κράτησα κάποια παλιά εμφανίσιμα τάπερ για ψιλιλόγια τύπου φω-μπιζού.

Κάτι άλλο που κάνω στα πλαίσια της αξιοποίησης παλιών αντικειμένων, είναι να χρησιμοποιώ κουτιά από κρέμες/γάλα σκόνη για μολυβοθήκες, αφού τα ντύσω με αυτοκόλλητο με σχέδιο της επιλογής μου, ή ύφασμα-προτιμώ το πρώτο, γιατί ξέρετε πόσο εύκολα τα μικρά αυτά δαχτυλάκια αφήνουν αποτυπώματα παντού-χε-χε!!!

Επίσης μπορούν να γίνουν ωραιότατα κασπώ αφού ασταρωθούν και βαφτούν, ή μπορούμε να κολλήσουμε πετραδάκια και κοχυλάκια εξωτερικά για καλοκαιρινή διακόσμηση.

Η αναδιοργάνωση του παιδικού, Κική με έβαλε κ μένα σε σκέψεις, γιατί τα παιδιά θέλουν πλέον να κοιμούνται μαζί, οπότε σκεφτόμουν μήπως τα έβαζα στο ίδιο δωμάτιο και έκανα το άλλο πλέιρουμ :rolleyes:

Βέβαια λίγο αργότερα. Vaskokal για το ίδιο δωμάτιο που λες, εγώ το κάθε παιδί το κράτησα στο υπνοδωμάτιό μου κ μέχρι το χρόνο μπορώ να σου πω. Βέβαια, είχαν έτοιμο το χώρο τους, όπου κ κοιμόντουσαν μεσηνέρι, μετά το εξάμηνο, αλλά το βράδυ τα κρατούσα. Καλά, όταν είναι άρρωστο κάποιο-πχ 40 πυρετό θα το πάρω κα τώρα στο κρεβάτι μου, ή θα κοιμηθώ εγώ στο δικό του δωμάτιο.

Να σου πω την αλήθεια, όμως, επειδή τα νηπιάκια στα τρία δεν έχουν πλήρη συναίσθηση πολλών πραγμάτων, δεν θα άφηνα ένα 18μηνο με ένα τρίχρονο να διανυκτερεύσουν στο ίδιο δωμάτιο, απουσία ενήλικα.

Βάσια, μιλ μερσί για την παγωτοσυνταγή, με γλίτωσες από τον κόπο να την ψάξω, αλλά και να την γράψω!Την έμαθα απέξω!!!:-P

Αν βρω χρόνο θα τη φτιάξω κ θα προσπαθήσω να σας βάλω φωτό-δεν το'χω:?

Καλαμαράκι, πάρα πολύ όμορφα ρουχαλάκια. Με γεια!!!

Αχ, Ειρήνη! Κ μένα μου φαίνεται άδειο το σπίτι 'οταν πηγαίνουν σε παπουδογιαγιάδες. Καθόλου υπερβολική δεν σε βρίσκω.

Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...