Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Τι έφαγα πάλι....:shock:

Δρακόπουλοοοοοοοοοοοο, που είσαι να με μαζέψεις? :tongue::tongue:

Εδω ειμαι καρχαρινι! Τι ζημεια εκανες παλι? Εγω να δεις, πηγαμε στον αδελφο μου που γιορταζε κ ψησαμε! Φανταζεσαι τι εφαγα κ τι ηπια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σημερα εκανα:

Μπαλκονι

Παντζουρια

Σκαλες σκουπισμα-σφουγγαρισμα

Συμμαζεμα

Εκκαθαριση παιχνιδιων

Νεροχυτη

Κρεβατια

Φαγητο μικρης

Τηγανισα αυγουλακια κ τσιμπησαμε γιατι πηγαμε αργα στον αδελφο μου

Μπανιο,λουσιμο, φτερνες, φρυδια, κρεμες, εφτιαξα μαλλι

Κ ολη την φροντιδα της μικρης

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι καρχαρινι! Τι ζημεια εκανες παλι? Εγω να δεις, πηγαμε στον αδελφο μου που γιορταζε κ ψησαμε! Φανταζεσαι τι εφαγα κ τι ηπια!

Αστα... έφαγα και στη Σαλαμίνα σαν κτήνος και ήρθαμε και ξαναέφαγα σαν... καρχαρίας....

Κοτόπουλο ψητό από χθες, που το λατρεύω και μπορώ να το τρώω συνέχεια, σαλάτα, μαγιονέζα και μετά.... σχεδόν μισό κιλό παγωτό.. και δεν έχω χορτασει ακριβώς.. :|

Να τον χαίρεσαι τον αδερφούλη σου!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αστα... έφαγα και στη Σαλαμίνα σαν κτήνος και ήρθαμε και ξαναέφαγα σαν... καρχαρίας....

Κοτόπουλο ψητό από χθες, που το λατρεύω και μπορώ να το τρώω συνέχεια, σαλάτα, μαγιονέζα και μετά.... σχεδόν μισό κιλό παγωτό.. και δεν έχω χορτασει ακριβώς.. :|

Να τον χαίρεσαι τον αδερφούλη σου!!!

Απαπαπαπα καλε σταματηστε την! Κ εγω εφαγα 4 παγωτινια μετα τα κοψιδια κ τα σουβλακια! Ευχαριστω πολυ! Κ εσυ ρουφηχτα φιλακια στο φιογκακι! Παω για υπνο δεν αντεχω αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Απαπαπαπα καλε σταματηστε την! Κ εγω εφαγα 4 παγωτινια μετα τα κοψιδια κ τα σουβλακια! Ευχαριστω πολυ! Κ εσυ ρουφηχτα φιλακια στο φιογκακι! Παω για υπνο δεν αντεχω αλλο!

Κοψιδια και σουβλάκια??? :shock::shock:

Πάρε βρε δρακόπουλο ένα τηλέφωνο να έρθω.. μην είσαι μοναχοφαγού!!! :tongue:

Ελιωσες. Ξεκουράσου αγαπημένη!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις πριν απο λιγο γυρισαμε,περπατησαμε και κατσαμε για καφεδακι με παρεα..ο μικρος κοιμηθηκε στο αυτοκινητο και μου βγηκαν τα χερια να τον κουβαλησω στο σπιτι!τινα,ιωση ειναι,αλλα να πω την αληθεια τελευταια του εβαζα παγωμενο νερο,εφαγε και παγωτα ,δεν τον προσεξα πολυ νομιζω..πριν βγαλετε αμυγδαλες αρωσταινε πιο συχνα ο γιος σου?ειρηνη και γιωτα αποκλειεται να τρωτε πιο πολυ απο μενα,μην κοιτατε που δεν τα γραφω..

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι καποτε που λεγατε για το πλυντηριο,για απολυμανση,ξυδι βαζατε?στη θηκη του απορυπαντικου?χωρις ρουχα,ε?

εγω βαζω σοδα μαγειρικη δηλ σκονη και το βαζω να κανει μια πλυση στους 90 χωρις ρουχα και πολλες στροφες;)


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα:P

σημερα και αυριο θελω να κανω ενα σουπερ καθαρισμα στο σπιτι, παντα με πιανει πριν γυρισει ο συζυξ αυτη η τρελα και ακομα περισσοτερο οταν ειναι οι δυσκολες μερες του μηνα (επισκεψεις;)) μαλλον αισθανομαιοτι χρειαζομαι περισσοτερη καθαριοτητα τοτε:rolleyes:

πολλα φιλια σε ολες


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω-πω ομορφιές!!!!!!!! :shock:

Ακριβώς έτσι το φανταζόμουν Φωτεινούλα μου, ευχαριστώ πολύ που έκανες τον κόπο να το βάλεις φωτογραφία!!!

Η δική σου πινελιά δε, η χελωνίτσα.... ΥΠΕΡΟΧΗ!!!!!!!!!!

Αχ τι όμορφο σχόλιο ήταν αυτό που μου έκανες! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

{Εμ, εμ... η μάνα σας είμαι βρε! :tongue::tongue:}

ειναι δυνατον να μην εβαζα φωτο να δεις ποσο ομορφο αποτελεσμα εχει αυτο που σκεφτηκες:tongue:

Φωτεινούλα μου,

Χαίρομαι που "λύθηκε" το θέμα με τον μικρό σου. Το διάβασα και είχα αναστατωθεί... :|

σε ευχαριστω ειρηνη μου για τη σκεψη σου και εγω αναστατωθηκα πολυ αλλα ο μικρος προδοτης ευτυχως συνεχιζει και περναει καλα εκανε δε μεσα σε τρεις μερες 3 μπανια για τετοια εκμεταλευση στα πεθερικα μιλαμε :tongue: του εχουν τρελη αδυναμια οποτε δε θα αφηναν τοσο ευκολα τη μαχη να τον κρατησουν και αλλο στο χωριο;)

Πολύ ωραίο κ το δικό σου Τιγράκι με το χελωνάκι, ωραία ιδέα λες να πάρω κ εγώ κάτι κ να τα γαζώσω μόνη μου?

σε ευχαριστω ελενα μου εχει το ιδιο και σε ροζ;) ναι αν μπορεις να το γαζωσεις μονη σου οκ εγω δε ραβω ουτε κουμπι:oops: ετσι το πηγα στη μοδιστρα και εβαλε κοπιτσα για να μπορω να το βγαζω και να το πλενω κιολας;)

Μπράβο Ελενάκι μου! Μπράβο της! ;)

Αλήθεια? Ευχαριστώ και χαίρομαι που σου άρεσε!

Εννοείται! ;)

Ακριβώς. Το άλλο που είχα, ταιριάζει περισσότερο τον χειμώνα που έχω πιο "κόκκινη" διακόσμηση και με χαλούσε αισθητικά στο μάτι... :|

Ευχαριστώ!

Αν ξέρεις τι χρώματα θα χρησιμοποιήσει η μανούλα στο παιδικό ναι. Ανεξάρτητα πάντως, η ιδέα της Φωτεινής ήταν τέλεια! ;)

ειρηνη μου αυτες τι μπιλιες πως τις καθαριζεις; τα εχω δει αλλα νομιζω οτι ειναι λιγο μπελας δε μαζευουν σκονη; σκεφτηκα μονο αν τις βρεχω στο σουρωτηρι οτι θα καθαριζουν και μετα να τις βαζω σε πετσετα, εσυ πως το κανεις;

ασχετο βασια σε αγνοω με το παγωτο αρκετη ζημια επαθα ολο το χειμωνα με το κορμο :tongue::tongue::tongue:


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημεεεεερα!!

Αλεξενια, ναι!!! Πολυ πιο πολυ ομως και πολυ πιο σοβαρα. Τις βγαλαμε 3 1/2 ετων γιατι ηταν τοσο μεγαλες που μια μερα αρρωστησε, αυτες πρηστηκαν, του εκλεισαν τον λαιμο και εγινε μπλε το παιδι!! Μιλαμε κοντεψα να μεινω απο την τρομαρα!

Ειμαστε απειρως καλυτερα τωρα. Ψαχνω δικαιολογια να βγαλω και του μικρου ;)


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

:Pγεια σας καλες μου φιλες!!!!!!!

δροσουλιτσα κ συννεφια εδω !!!!!!!!!εβρεξε το βραδυ !!

ηρθαμε χθες αργουτσικα απο Σαλονικα ! τα παιδια μπηκαν σπιτι μετα απο9μερες κ παλι.Ειχαμε φυγει Παρασκευη!

:Dπηγαμε για μπανιο αυθημερον το Σαββατο,περασαμε παρα πολυ ωραια!!!

ευτυχως που δεν πηγαμε Κυριακη γιατι στην Σαλονικα χθες εκανε τρομερο μπουρινι!! αλλά εμεις δεν πηγαμε Κυριακη γιατι θα φευγαμε κ για Σερρες κ να μην ειμασταν κουρασμενοι!!

:arrow:σημερα εχει τον Μαικ τον φασολακη θεατρο στις Σερρες ηρθαν! θα παει ο συζυγος να παρει εισιτηρια!! αλλά θαπαω μονο την μεγαλη,γιατι ο μικρος ειναι πολυ ζωηρος υπερκινητικος κ θα μου βγαλει το αχτι!!!απο του χρονου..

:idea: Την Κυριακη εχει γενεθλια η κοπελαρα μου!!! Εδω στο σπιτι θα τα κανουμε!! Δεν θα ειμαστε πολλοι μαλλον γιατι λειπουν για διακοπες πολλοι!!

φιλακια πολλα πολλα σε ολες!!!

καλημερα και καλη εβδομαδα!!!!!!!

μετραμε μερες μεχρι 15αυγγουστου που θα παμε διακοπες!!

αχχχχχχχχχχχχχχ

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

:idea:σημερα απο φαγητο ή μπαρμπουνοφάσουλα ή φασολακια !μου εδωσε η μαμα φρεσκα καθαρισμενα κ απο τα 2!!! θα τα χωρισω κ θα βαλω κ στην καταψυξη!!!!


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια καλη μας εβδομαδα!!!

Σήμερα κλεινουν τα ματια μου και νυστάζω ...αρχισα να διακοσμώ το σπιτι για το παρτυ του μικρου το Σαββατο για να προλάβω μια και ειναι δυσκολη εβδομαδα!!

Βασικα απο την διαιτα εχουν πεσει και λίγο οι δυνάμεις μου

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μικρές μου, καλή μας εβδομάδα! :P

Ξύπνησα, όχι με τρελά κέφια και χαλαρά ξεκίνησα να κάνω μερικές δουλίτσες.

1) Απλωσα ένα πλυντήριο με κοκκινόρουχα

2) Αέρισα και έστρωσα κρεβάτια

3) Τακτοποίησα τα χθεσινά πλυμμένα πιατικά στις θέσεις τους

4) Μάζεψα κάποια χθεσινά απλωμένα και κάποια μπήκαν στα συρτάρια τους και κάποια στα ασιδέρωτα {έχω τόσα πολλά πάλι... :| }

5) Ανέβασα νυχάκια στο face, ελπίζω να σας αρέσουν

mov_zps3231a39d.jpg

6) Μαζεύω το σπίτι

Μου αρέσει που δεν κάνει πολύ ζέστη και είναι μουντός ο καιρός, για αλλαγή...

Αlexenia μου, σου βάζω το κομμάτι που είχα γράψει από παλιότερο μου ποστ:

Τώρα, αν θέλεις να δεις άμεσο αποτέλεσμα, βάλε ένα πλυντήριο με σόδα {μία κούπα}, 3 κούπες ξύδι λευκό και βάλε ένα πρόγραμμα με ζεστό νερό. Το ξύδι θα αφρίσει, μη φοβηθείς. ;)

Σας φιλώ, εδώ γύρω είμαι.. σήμερα δουλεύω απόγευμα.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...