Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Υπομονή κάνω και εγώ και η ψυχολογία στα πατώματα,δεν έχω καθόλου καλό προαίσθημα για αύριο..εσύ πότε θα κάνεις τεστ?

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια:P

σημερα ηρεμη μερα για ολες μας:P

ειρηνη γραφω για να σου πω οτι τα μυνηματα σου δινουν μια ωραια νοτα στο θεμα :tongue: η διακοσμηση σουπερ και ακρως καλοκαιρινη οπως και το δωρακι σου για το νεογεννητο.

εχω το ιδιο απο το τζαμπο για τα καλλυντικα του μπεμπη απλα εμεις πηραμε μια χελωνιτσα και το πηγα στη μοδιστρα και μου τη στερεωσε με κοπιτσα.

σας βαζω φωτο να δειτε:tongue:

OZkFK33l.jpg


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια:P

σημερα ηρεμη μερα για ολες μας:P

ειρηνη γραφω για να σου πω οτι τα μυνηματα σου δινουν μια ωραια νοτα στο θεμα :tongue: η διακοσμηση σουπερ και ακρως καλοκαιρινη οπως και το δωρακι σου για το νεογεννητο.

εχω το ιδιο απο το τζαμπο για τα καλλυντικα του μπεμπη απλα εμεις πηραμε μια χελωνιτσα και το πηγα στη μοδιστρα και μου τη στερεωσε με κοπιτσα.

σας βαζω φωτο να δειτε:tongue:

OZkFK33l.jpg

Πω-πω ομορφιές!!!!!!!! :shock:

Ακριβώς έτσι το φανταζόμουν Φωτεινούλα μου, ευχαριστώ πολύ που έκανες τον κόπο να το βάλεις φωτογραφία!!!

Η δική σου πινελιά δε, η χελωνίτσα.... ΥΠΕΡΟΧΗ!!!!!!!!!!

Αχ τι όμορφο σχόλιο ήταν αυτό που μου έκανες! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

{Εμ, εμ... η μάνα σας είμαι βρε! :tongue::tongue:}


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Eδω ειμαι και παλι!!!χαλαρωνω τωρα που κοιμηθηκε το μικρο ζουζουνι,το μεγαλο δεν κοιμαται αλα δεν με ενοχλει καθεται και παιζει ηρεμα..

το πρωι αφου τελειωσε το φαγητο και ταισα και την μικρη βγηκαμε για κατι ψωνια γυρισαμε εβαλα ρυζακι να συνοδεψω με τα σουτζουκακια,φαγαμε ,ταισα και την μπεμπα,μαζεψα την κουζινα,σκουπισα,εκανα ντουζακι την μικρη και τωρα ηρεμια...

Ειρηνη πολυ ωραια η καλοκαιρινη διακοσμηση αλλα και το δωρακι για το νογεννητο υπεροχο..μπραβο..αυτα τα κρυσταλλακια τα εχω και εγω σε ενα κρυσταλλινο στο σαλονι μου και μου αρεσουν παρα πολυ..ταιριαζουν και με την κουρτινα μου την καλοκαιρινη..κανε τις βολτιτσες σου σημερα χαλαρωσε μετα το πηξιμο της δουλειας και αυριο βουρ για το φιογκακι και ρουφηγματα..

Τινα εχει ακομα πυρετο ο μικρος?

Γιωτακι αντε ξεκουρασου και βουρ για την θαλασσα..και εμεις λεμε να παμε το απογευμα για μπανακιαντε γιατι κοντευει να βγει και ο Ιουλιος και εχουμε κανει μονο ενα..

Φωτεινη ο μικρος καλα ειναι?δεν δεν ξαναζητησε να γυρισει ε?πολυ ωραια η σκεψη με την χελωνιτσα,το εκανε πολυ ξεχωριστο..

Παω να βαλω παγωτακι και να κατσω στο μπαλκονι..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινη ο μικρος καλα ειναι?δεν δεν ξαναζητησε να γυρισει ε?πολυ ωραια η σκεψη με την χελωνιτσα,το εκανε πολυ ξεχωριστο..

Παω να βαλω παγωτακι και να κατσω στο μπαλκονι..

οχι δε γυρισε αρετη μου ο προδοτης , τον δωροδοκησαν :rolleyes: με ενα παιχνιδι και μπανιο στη θάλασσα και χτες μου ειπε στο τηλ "μαμα ειχα αποφασισει να φυγω αλλα αφου μου πηραν παιχνιδι και πηγαμε για μπανιο θα κατσω":p

εγω φταιω που εσκασα το σκατουλη μου , αλλα μου αρκει που ειναι καλα και μαλλον ηταν ενα παιχνιδι ολο αυτο που μας εκανε τεσπα παιδακι ειναι;)

εσυ καλα κανεις και χαλαρωνεις οι δικες σου κοκονες ειναι καλα;


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει Φωτεινη αφου τον ακουσες καλα αυτο εχει σημασια..εδω που τα λεμε δεν ειναι και λιγο και παιχνιδι και μπανιο στην θαλασσα..για αυτο και λυγισε..χιχι.καλα ειναι τα κοριτσακια μου απλα η μικρη τα τελευταια βραδυα κανει πολυ ανησυχο υπνο και δεν κοιμαμαι καθολου καλα..το επομενο Σ/κ θα παμε στο χωριο μου εχουμε και μια βαφτιση θα ειστρεψουμε και θα φυγουμε ξανα τον αυγουστο..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας, κοριτσάρες!

Ειρήνη μου, πραγματικά δένει τόσο όμορφα η καινούρια διακόσμηση με την κουζίνα σου! Και το δωράκι για το μωράκι καλόγουστο και τόσο χρηστικό! Πραγματικά, οι φωτό απογειώνουν το θέμα. Ελπίζω σύντομα να σας ανεβάσω κι εγώ από το δωμάτιό μας, που είναι "υπό κατασκευή" :D.

Καλή αντάμωση αύριο με το φιογκάκι :tongue:!

Πήγαμε, λοιπόν, στο ικεα το πρωί αλλά, δυστυχώς, δεν βρήκα όλα όσα ήθελα. Και κάποια πράγματα, βλέποντάς τα από κοντά, απλά δεν...

Όμως, έκανα ένα βήμα παραπέρα και βρήκα τρόπο που να μου αρέσει για να οργανώσω τα ζωγραφικά της!

Είχαμε ήδη αυτό: http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=14604 που το χρησιμοποιεί η μικρή σαν γραφείο. Της πήρα, λοιπόν, μια ράγα (1 μέτρο) που θα βιδωθεί στον τοίχο πάνω από αυτό, ένα συρμάτινο καλαθάκι που κρεμιέται απ' τη ράγα με γαντζάκια για τις μπογιές σε βαζάκια και κάποια πλαστικά χρωματιστά δοχειάκια (επίσης κρεμιούνται) για μαρκαδόρους, ξυλομπογιές κτλ.

Είναι αυτό: http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=36432 και αυτά (σε φούξια και μωβ): http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=82899.

Άμα μας το βάλει ο μπαμπάς μας το απόγευμα θα σας βάλω φωτό να μου πείτε τη γνώμη σας.

Έλενα, ευχαριστώ για τις σούπερ αναλυτικές οδηγίες! Είναι το επόμενο project μου :D!

Elin, τι ωραία και απλά που τα περιγράφεις! Εγώ είμαι αρκετά καλή στη διεκπεραίωση (αν έχω σούπερ λεπτομερείς οδηγίες) αλλά υστερώ δραματικά στη σύλληψη της ιδέας και στον αυτοσχεδιασμό :rolleyes:.

Evi, πάντα μαζί κι ευτυχισμένοι!

Έχω χαρεί τόσο πολύ με τα της αναδιαμόρφωσης του δωματίου που μόλις τελειώσω σκέφτομαι να επεκταθώ και σε άλλους χώρους του σπιτιού μας. Με τους ρυθμούς μου σε 5 χρόνια κάτι ακόμα θα έχω να σας δείξω :tongue:!

Σας φιλώ και θα επανέλθω!

Σαν απειλή ακούγεται :mrgreen:!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Eδω ειμαι και παλι!!!χαλαρωνω τωρα που κοιμηθηκε το μικρο ζουζουνι,το μεγαλο δεν κοιμαται αλα δεν με ενοχλει καθεται και παιζει ηρεμα..

το πρωι αφου τελειωσε το φαγητο και ταισα και την μικρη βγηκαμε για κατι ψωνια γυρισαμε εβαλα ρυζακι να συνοδεψω με τα σουτζουκακια,φαγαμε ,ταισα και την μπεμπα,μαζεψα την κουζινα,σκουπισα,εκανα ντουζακι την μικρη και τωρα ηρεμια...

Ειρηνη πολυ ωραια η καλοκαιρινη διακοσμηση αλλα και το δωρακι για το νογεννητο υπεροχο..μπραβο..αυτα τα κρυσταλλακια τα εχω και εγω σε ενα κρυσταλλινο στο σαλονι μου και μου αρεσουν παρα πολυ..ταιριαζουν και με την κουρτινα μου την καλοκαιρινη..κανε τις βολτιτσες σου σημερα χαλαρωσε μετα το πηξιμο της δουλειας και αυριο βουρ για το φιογκακι και ρουφηγματα..

Πω-πω... αγαπημένο φαγητό το σημερινό σου, Αρετούλα μου! :shock:

Χαίρομαι πολύ που σου άρεσε! Ευχαριστώ!:P

Μωρέ.. αύριο πρωί, θα τον καταφάω τον καημένο! :tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

οχι δε γυρισε αρετη μου ο προδοτης , τον δωροδοκησαν :rolleyes: με ενα παιχνιδι και μπανιο στη θάλασσα και χτες μου ειπε στο τηλ "μαμα ειχα αποφασισει να φυγω αλλα αφου μου πηραν παιχνιδι και πηγαμε για μπανιο θα κατσω":p

εγω φταιω που εσκασα το σκατουλη μου , αλλα μου αρκει που ειναι καλα και μαλλον ηταν ενα παιχνιδι ολο αυτο που μας εκανε τεσπα παιδακι ειναι;)

εσυ καλα κανεις και χαλαρωνεις οι δικες σου κοκονες ειναι καλα;

Φωτεινούλα μου,

Χαίρομαι που "λύθηκε" το θέμα με τον μικρό σου. Το διάβασα και είχα αναστατωθεί... :|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κοριτσάρες!

Ειρήνη μου, πραγματικά δένει τόσο όμορφα η καινούρια διακόσμηση με την κουζίνα σου! Και το δωράκι για το μωράκι καλόγουστο και τόσο χρηστικό! Πραγματικά, οι φωτό απογειώνουν το θέμα. Ελπίζω σύντομα να σας ανεβάσω κι εγώ από το δωμάτιό μας, που είναι "υπό κατασκευή" :D.

Καλή αντάμωση αύριο με το φιογκάκι :tongue:!

Είχαμε ήδη αυτό: http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=14604 που το χρησιμοποιεί η μικρή σαν γραφείο. Της πήρα, λοιπόν, μια ράγα (1 μέτρο) που θα βιδωθεί στον τοίχο πάνω από αυτό, ένα συρμάτινο καλαθάκι που κρεμιέται απ' τη ράγα με γαντζάκια για τις μπογιές σε βαζάκια και κάποια πλαστικά χρωματιστά δοχειάκια (επίσης κρεμιούνται) για μαρκαδόρους, ξυλομπογιές κτλ.

Είναι αυτό: http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=36432 και αυτά (σε φούξια και μωβ): http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=82899.

Άμα μας το βάλει ο μπαμπάς μας το απόγευμα θα σας βάλω φωτό να μου πείτε τη γνώμη σας.

Έχω χαρεί τόσο πολύ με τα της αναδιαμόρφωσης του δωματίου που μόλις τελειώσω σκέφτομαι να επεκταθώ και σε άλλους χώρους του σπιτιού μας. Με τους ρυθμούς μου σε 5 χρόνια κάτι ακόμα θα έχω να σας δείξω

Πω-πω υπέροχες αγορές!

Την λατρεύω αυτή τη ράγα και με αυτά τα υπέροχα κρεμαστά κουπάκια θα γίνει όνειρο το δωμάτιο! Θα λατρέψει τα είδη ζωγραφικής της!!!

Με γεια! Υπέροχα!

Μην αγχώνεσαι μικρούλα μου ε? Σκέψου ήδη πόσο έχεις προχωρήσει και πόσα ακόμα σχέδια έχεις κάνει στο μυαλό σου ! Πας πολύ καλά και κυρίως : νιώθεις καλά! ;)

Σε υπέρ ευχαριστώ για τα σχόλια! Χαίρομαι που σου άρεσαν :D . Συμφωνώ πως οι φωτογραφιούλες από τα σπίτι μας, απογειώνουν το θέμα. Μας βοηθούν να παίρνουμε νέες ιδέες αλλά μας παρακινούν! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε για μπανακι στην θαλασσα ωραια που ηταν..γυρισαμε πριν καμια ωριτσα καναμε μπανιο τα κοριτσια ενα εγω ενα ο αντρας μου καναμε και εμεις τα μπανακια μας και τωρα μοσχομυριστες καθομαστε ηρεμα να πιουν το γαλα για να παμε να διαβασουμε παραμυθακια και υπνο..ελπιζω να καταφερω μετα να σιδερωσω αν και πολυ θα θελα μπαλκονακι κερακια και φυσικα να φαμε και κατι...ειδομεν..

Κικη πολυ πολυ ωραιες οι αγορες σας ειμαι σιγουρη οτι η μικρη θα τις λατρεψει..γιατι υπαρχει καποιος πολυ να λεει οτι πρεπει να κανουμε κατι σε συγκεκριμενο χρονο?οι αλλαγες θελουν σκεψη οποτε μην νιωθεις ασχημα..οι βιαστικες αποφασεις συνηθως δεν ειναι και οι πιο σωστες..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου καλησπέρα...

Νυχτοπούλι σήμερα... :tongue:

Έκανα αρκετές δουλίτσες... τακτοποιήσαμε με τον μπαμπά τις κούτες με τα πράγματά του. Ηδη πήγαν στην "κάτω" αποθήκη και κρατήσαμε μόνο 1 βαλίτσα και 3 κούτες στον όροφό μου ώστε σιγά-σιγά να τα τακτοποιώ. Έχω μεγάλο θέμα με τα παπούτσια του, τα οποία έχουν και κουτιά και πρεπει να σκεφτώ κάτι έξυπνο στην αποθήκη για να οργανωθούν σωστά. Έχω αρκετά να κάνω με αυτό το θέμα αλλά τώρα μπήκε σε μία σειρά και μπορώ να τα οργανώσω. Η μία του βαλίτσα ανοίχτηκε, τα ρούχα ξεδιαλέχτηκαν, δώσαμε κάποια και τα λοιπά πλύθηκαν και τώρα σιδερώνονται, σιγά-σιγά...

Φάγαμε όλοι μαζί, ξαπλώσαμε και κοιμηθήκαμε σχεδόν μια ωρίτσα. Κάναμε τα μπάνια μας, ετοίμασα έναν μοσχομυριστό σάκο για το ταξίδι του μπαμπά μου και όπως είδα το κατα-ευχαριστήθηκε.;)

Ετοιμαστηκαμε και φύγαμε με το αγόρι μου για Γλυφάδα.. περπατήσαμε πολύ, χαλαρά και φάγαμε από ένα σουβλάκι στο "Λάδι-Ρίγανη". Τώρα επιστρέψαμε σπιτάκι μας και ετοιμάζω ένα ελαφρύ σάκ βουαγιάζ για το αυριανό μας μπανάκι, που επιτέλους θα δω και το φιογκάκι μου!!! :D

Σας φιλώ όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε για μπανακι στην θαλασσα ωραια που ηταν..γυρισαμε πριν καμια ωριτσα καναμε μπανιο τα κοριτσια ενα εγω ενα ο αντρας μου καναμε και εμεις τα μπανακια μας και τωρα μοσχομυριστες καθομαστε ηρεμα να πιουν το γαλα για να παμε να διαβασουμε παραμυθακια και υπνο..ελπιζω να καταφερω μετα να σιδερωσω αν και πολυ θα θελα μπαλκονακι κερακια και φυσικα να φαμε και κατι...ειδομεν..

Αχ Αρετούλα μου, φαντάζομαι πως θα το καταχάρηκαν οι μπεμπούλες σου ε? Πάντα όμορφες στιγμές!

Καλή ξεκούραση! :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!

Χτες σας διαβασα αλλα δεν προλαβα να γραψω

Ποτισα με τον κουβα, ξεχορταριασα τα παρτερια, σκουπισα την αυλη, πηγαμε μια βολτιτσα απ'τους παπουδες, μαγειρεψα φακες, φαγαμε και οταν κοιμηθηκε η μικρη για μεσημερι επλυνα στο χερι 2 γεματες λεκανες ρουχα. :? Τα απλωσα στην απλωστρα και το απογευματακι ξανανεβηκαμε στους παππουδες μεχρι το βραδακι. Αφου κοιμηθηκαν τα μικρα εφαγα καρπουζακι και βαλαμε με τον αντρα μου να δουμε ταινια αλλα παλι προτου τελειωσει αρχισα να κουτουλαω κυριολεκτικα, οποτε την αφησαμε στη μεση και ξεραθηκα στον υπνο. :rolleyes:

Σημερα ξυπνησαμε πρωι πρωι και πηγαμε ψηλα στο εκκλησακι του Προφητη Ηλια, ανεβηκαμε στις καροτσες με τα μικρα, ητανε τελεια!! :D Και η θεα απο κει πανω φανταστικη! Χρονια πολλα και στους εορταζοντες!

Οταν γυρισαμε ετοιμαστηκαμε για μπανακι, μια βουτια στα γρηγορα και παλι σπιτι, λογω του ηλιου. Η μικρη μου με το που γυρισαμε εριξε εναν υπνο τρικουβερτο! Φαγητο ειχα απο χθες, αλλα εκατσα και εκανα οοολο τον νεροχυτη μου, που ηταν γεματος ως επανω, μιας και την προηγουμενη δεν ειχα πλυνει τιποτα. Μολις ξυπνησε η μικρη μου κοιμηθηκε ο μεγαλος, και το απογευμα που ξυπνησε ξανα στη γιαγια να παρουμε και τα ξαδερφακια τους να παμε ολοι μαζι για μπανιο! Το καταφχαριστηθηκαν οσο δεν παει!

Απο δουλειες κοριτσια μου δεν εκανα αλλο τιποτα, ομως μολις σας αφησω θα παω να πεταξω τα σκουπιδια και να πλυνω ενα πουκαμισο του αντρα μου για αυριο.

Εχω ενα σιδερο... ουφ! Να 'μαστε καλα, ελπιζω αυριο να συμμαζευτω λιγακι σπιτι μπας και κανω καμια δουλεια!!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

εσυ τι φτιαχνεις κ θες εργαστηριο?

το κανει παντα στο 2ο απανωτο ξενυχτι, αν ειναι ενα παρα ενα τα βραδυα η μια φορα στο τοσο, παω εγω

ετριψα κ παξιμαδι μεσα κ εγινε κολαση!!! σημερα διαιτευω (δικη μου λεξη ειναι αυτη) εφαγα γιαουρτι με μελι, μπανανα κ τριμενο μπε (μπισκοτο)

λοιπον ο ορος ειναι αυτος attrimg2_7278.jpg κανει 50 ευρω, εγω το πηρα με 40% εκπτωση απο αττικα, παει κ σε ολο το προσωπο κ στα ματια, οποτε δεν χρειαζομαι κ προσωπου κ ματιων, μπανει πρωι-βραδυ οποτε αυτοματα γινεται πρωινη-βραδυνη ειναι ρευστο κ οταν το βαζεις κ αποροφιεται απο το δερμα ειναι σαν τζελ, με βολεψε γιατι δεν ειναι καθολου λιπαρο κ νιωθω σαν να μου περνει την λιπαροτητα απο το δερμα. νομιζω (στις 15 μερες εφαρμογης) οτι δεν εχω πλεον μαυρους κυκλους κ σακκουλες κατω απο τα ματια (που ειχα μερικες φορες λογω αυπνοιας) κ εχω την εντυπωση οτι το δερμα μου ειναι πιο σφρυγηλο. επισης νομιζω οτι τα σημαδακια που εχω στο προσωπο λογω παλιας ακμης φαινονται πολυ λιγοτερο. μεχρι στιγμης ειμαι υπερ ευχαριστημενη!

Aχχχ τι κάνω ντε, δασκάλα εικαστικών είμαι ζωγράφος τελείωσα στο αριστοτέλειο αλλά δεν έχω χώρο/δωμάτιο εδώ κ 6 χρόνια κ είναι δύσκολο πολύ... τεσπα θα δούμε αργότερα ;)

Δηλαδή ρε συ το πήρες 20ευρώ?? Πολύυυυ καλή τιμή {κ στο εξωτερικό 35 ευρώ το βρήκα} κ μου φαίνεται με την πρώτη ευκαιρία θα το χτυπήσω αφού σε βόλεψε τόσο κ είδες αποτέλεσμα, θενκςςςς :D

δικαιο μου φαινεται!!!!

εμεις τα εχουμε χωρισει στις εσωτερικες κ στις εξωτερικες δουλειες, εξωτερικες κανει ο αντρας μου, εσωτερικες εγω. καμια φορα κανει μπαλονι, καθε καλοκαιρι πλενει τα χαλια, φροντιζει τα λουλουδια, καθαριζει το ενυδριο κ φτιαχνει οτι χαλασει μεσα στο σπιτι. δουλευουμε κ οι 2, εγω παλιοτερα εφευγα στις 6,30 απο το σπιτι κ γυρναγα 4, τωρα εχω αναλαβει το παιδι κ δουλευω 10,30-15,00. ο συζηγος μεχρι οσο παει, δεν εχει ωραριο.

Μια χαρά κ εσείς :D

καλαμαρι γειτονησα?

Ναι με φωνάξατε???

Καλαμαράκι, πάρα πολύ όμορφα ρουχαλάκια. Με γεια!!!

Σας φιλώ!

Ααααααααααα εσύ είσαι μπομπ ο μάστορας!! Αχ βάλε καμιά φώτο να πάρουμε μάτι χε χε μου αρέσουν πολύ τα homemade

Καλημέρα κορίτσια!!! Όμορφη μέρα και σε σενα YOTOU!!! Τί κάνετε;;; Έχω τόσο καιρό να γράψω εδώ που πολλές δεν θα με γνωρίζετε... Οι υπόλοιπες δεν θα με θυμάστε :-P! Σας παρακολουθώ απλά συνήθως πού χρόνος να γράφω!

Σημερα θα πάμε χωριό για μίνι Σ/Κ και για πρωϊνό ετοιμάζω ρολά γεμιστά με νουτέλα, να πάμε και στους γονείς μου να τους κεράσουμε γιατί χτες είχαμε επέτειο!

Πήγαμε 6 μέρες στην υπέροχη Σκύρο και διήμερο στην Τσαγκαράδα σε σπίτι φίλης και δεν προβλέπεται άλλη θάλασσα, τώρα μόνο βουνό!

Έχω να πω πως ο μόνο κήπος μου αποδίδει ακόμα αγγουράκια (φτιάχνουμε αγγουροσαλάτες με γιαουρτι και δυόσμο) , μαϊντανό (φτιάχνουμε μετά μανίας ταμπουλέ), και φράουλες (!) και περιμένουμε για τα καρότα! Μετάνοιωσα που δεν έβαλα και μια κολοκυθιά...

Καλώς την,

1}Συνταγή για ρολά γεμιστά με νουτέλα....βραδιάτικα κολάστηκα :rolleyes:

Πολύ μου αρέσει που έχεις κήποοοοο!!!

Καλαμαράκι και μένα ο άντρας μου βοηθάει σε όλα,βέβαια τώρα που είναι η μαμά μου στο σπίτι τα πρωινά τα κάνει αυτή και το απόγευμα για να την αποζημιώσουμε την πάμε βόλτες και της φτιάχνω και γλυκά που της αρέσουν:rolleyes:

Και καλά κάνετε!! :D

αχ κοριτσια μολις εκατσα! εκανα παρα πολλα πραγματα!

τωρα ειμαι μονη στο σπιτι (η μικρη κοιμαται), το σπιτι ειναι σε υπεροχη κατασταση, καθαρο-μαζεμενο κ μοσχομυριστο!!! κ εγω χαλαρωνω

Η καλυτερότερη αίσθηση έβερ σα ναρκωτικό ένα πράγμα χε χε

Πως βγήκαν οι μπάμιες τελικά????

Υπέροχα! Λατρεύω τα H&M και είμαι χρόνια πελάτισσα! Τα παπουτσάκια δε, τα λάτρεψα! Με γεια της, Ελενακι μου! :D

Πολύ χαίρομαι που σου άρεσε η ιδέα της κλεψύδρας! Στην αρχή τους φαίνεται παιχνίδι και την χρησιμοποιούν πάντα και αργότερα που θα την βαρεθούν θα τους έχει γίνει "συνήθεια" η σωστή ώρα που πρέπει να βουρτσίσουν τα δοντάκια τους!;);)

Θενκς Ειρήνη κ να σαι καλά για την κλεψύδρα γιατί τα έπλυνε κ το μεσημέρι κ το βράδυ με αυτήν κ το κράτησε κ της άρεσε πολύ σαν ιδέα!!:D:D

Λοιπόν, ξεκινάω, κάνω ταυτόχρονα δουλίτσες και σας ανεβάζω φωτογραφίες... :D

Οπως σας είπα χθες από το jumbo, αγόρασα δωράκια για νεογέννητο. Είπα λοιπόν να φτιάξω μία "σύνθεση" δώρων, οπότε αγόρασα αυτό το γαλάζιο καλαθάκι, που μπορεί η κοπέλα να το χρησιμοποιήσει και για τα "καλλυντικά" του μπεμπούλη της αλλά και για άλλες χρήσεις

Μετά αγόρασα κάποια πραγματάκια για μωράκι {μασητικά, κουδουνίστρες, μωρουδιακά παιχνίδια}, τα έβαλα μέσα αλλά κάτι έλειπε.

Ετσι σήμερα πήγα σε ένα μαγαζί με είδη συσκευασίας και αγόρασα αυτήν την τούλινη θήκη, έβαλα μέσα το καλάθι με τα δώρα και έγινε αυτό:

Σας αρέσει? Εγώ το λάτρεψα! :D:D

Πάααααααααααρα πολύ όμορφο!!

Εννοείτε πως το κλέβω έτσι , να κάνω της ανιψιάς που 'ρχεται το πακετάκι έτσι!!

Λοιπόν... άλλο ζήτημα.

Σας είχα ανεβάσει την τελευταία μου "διακόσμηση" στον ένα πάγκο της κουζίνας... το ψηλό ποτήρι με το κόκκινο μήλο μέσα.

Σας φιλώ! ;);)

Πολύ καλύτερο συμφωνώ κ έδειξε κ ο πάγκος ποιο αρμονικός με τους χρωματισμούς αυτούς , πολύ ωραίο!!

γεια σας κοριτσια:P

σημερα ηρεμη μερα για ολες μας:P

ειρηνη γραφω για να σου πω οτι τα μυνηματα σου δινουν μια ωραια νοτα στο θεμα :tongue: η διακοσμηση σουπερ και ακρως καλοκαιρινη οπως και το δωρακι σου για το νεογεννητο.

εχω το ιδιο απο το τζαμπο για τα καλλυντικα του μπεμπη απλα εμεις πηραμε μια χελωνιτσα και το πηγα στη μοδιστρα και μου τη στερεωσε με κοπιτσα.

σας βαζω φωτο να δειτε:tongue:

OZkFK33l.jpg

Πολύ ωραίο κ το δικό σου Τιγράκι με το χελωνάκι, ωραία ιδέα λες να πάρω κ εγώ κάτι κ να τα γαζώσω μόνη μου?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κοριτσάρες!

Ειρήνη μου, πραγματικά δένει τόσο όμορφα η καινούρια διακόσμηση με την κουζίνα σου! Και το δωράκι για το μωράκι καλόγουστο και τόσο χρηστικό! Πραγματικά, οι φωτό απογειώνουν το θέμα. Ελπίζω σύντομα να σας ανεβάσω κι εγώ από το δωμάτιό μας, που είναι "υπό κατασκευή" :D.

Καλή αντάμωση αύριο με το φιογκάκι :tongue:!

Πήγαμε, λοιπόν, στο ικεα το πρωί αλλά, δυστυχώς, δεν βρήκα όλα όσα ήθελα. Και κάποια πράγματα, βλέποντάς τα από κοντά, απλά δεν...

Όμως, έκανα ένα βήμα παραπέρα και βρήκα τρόπο που να μου αρέσει για να οργανώσω τα ζωγραφικά της!

Είχαμε ήδη αυτό: http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=14604 που το χρησιμοποιεί η μικρή σαν γραφείο. Της πήρα, λοιπόν, μια ράγα (1 μέτρο) που θα βιδωθεί στον τοίχο πάνω από αυτό, ένα συρμάτινο καλαθάκι που κρεμιέται απ' τη ράγα με γαντζάκια για τις μπογιές σε βαζάκια και κάποια πλαστικά χρωματιστά δοχειάκια (επίσης κρεμιούνται) για μαρκαδόρους, ξυλομπογιές κτλ.

Είναι αυτό: http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=36432 και αυτά (σε φούξια και μωβ): http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=82899.

Άμα μας το βάλει ο μπαμπάς μας το απόγευμα θα σας βάλω φωτό να μου πείτε τη γνώμη σας.

Έλενα, ευχαριστώ για τις σούπερ αναλυτικές οδηγίες! Είναι το επόμενο project μου :D!

Elin, τι ωραία και απλά που τα περιγράφεις! Εγώ είμαι αρκετά καλή στη διεκπεραίωση (αν έχω σούπερ λεπτομερείς οδηγίες) αλλά υστερώ δραματικά στη σύλληψη της ιδέας και στον αυτοσχεδιασμό :rolleyes:.

Evi, πάντα μαζί κι ευτυχισμένοι!

Έχω χαρεί τόσο πολύ με τα της αναδιαμόρφωσης του δωματίου που μόλις τελειώσω σκέφτομαι να επεκταθώ και σε άλλους χώρους του σπιτιού μας. Με τους ρυθμούς μου σε 5 χρόνια κάτι ακόμα θα έχω να σας δείξω :tongue:!

Σας φιλώ και θα επανέλθω!

Τίποτα Κική σιγά :D , πολύ ωραία ιδέα με την ράγα κ τα βαζάκια πολύ έξυπνη κ λειτουργική!! Είμαι σίγουρη πως το δωμάτιο θα είναι πολύ όμορφο, ανυπομονώ να το τελειώσεις να δουμε φώτος!!

Κοριτσάκια μου καλησπέρα...

Νυχτοπούλι σήμερα... :tongue:

Έκανα αρκετές δουλίτσες... τακτοποιήσαμε με τον μπαμπά τις κούτες με τα πράγματά του. Ηδη πήγαν στην "κάτω" αποθήκη και κρατήσαμε μόνο 1 βαλίτσα και 3 κούτες στον όροφό μου ώστε σιγά-σιγά να τα τακτοποιώ

Ετοιμαστηκαμε και φύγαμε με το αγόρι μου για Γλυφάδα.. περπατήσαμε πολύ, χαλαρά και φάγαμε από ένα σουβλάκι στο "Λάδι-Ρίγανη". Τώρα επιστρέψαμε σπιτάκι μας και ετοιμάζω ένα ελαφρύ σάκ βουαγιάζ για το αυριανό μας μπανάκι, που επιτέλους θα δω και το φιογκάκι μου!!! :D

Σας φιλώ όλες!

Άντε άντε με το καλό να ζουμπήξεις το φιογκάκι σου χε χε όσο για τα υπόλοιπα δε σε φοβάμαι θα διαπρέψεις όπως πάντα!!!

Καλημερα και καλο Σ/κ...

Καλαμαρακι μεγεια τα καινουργια ρουχαλακια της μικρης αλλα και του μωρου..τα h&mεχουν πολυ ωραια ρουχαλακια και καλες τιμες..

ερχεται η μικρη σημερα ε?με το καλο να την υποδεχτεις..

Σε ευχαριστώ Αρετή μου, οντως οι τιμές ακόμη κ χωρίς έκπτωση είναι προσιτές μπορείς να ντύσεις όμορφα το παιδί σου κ μου αρέσει που έχουν παιχνιδιάρικο χαρακτήρα

Στα δικά μου

Ξύπνησα το πρωί πιασμένη γμτ....

Έκανα καφεδάκι κ ετοίμασα λίστα λαικής

Μάζεψα ριχτάρια κ τα τίναξα

Συμμάζεψα πλυντ.πιάτων κ τα καθαρά από το νεροχύτη

Μετά ήρθε το μικρο μου :D:D:D πολύ μου είχε λείψει χε χε φιλιά κ αγκαλίες κάναμε ζουζουνιές με ρωτούσε διάφορα για τα παιχνίδια της χαχα της έλειψαν προφανώς κ όταν μπήκε στο δωμάτιο της κ είδε τις ετικέτες στα κουτιά φώναζε αχ μαμαααααααα τι ωραία που τα έκανες τώρα δεν θα σε ρωτάω :mrgreen::mrgreen: {ο απώτερος σκοπός μου επιτευχθεί} κ μετά έπαιξε με τον πατέρα της Μάστερ Σεφ

Πήγα λαική

Γύρισα τα συμμάζεψα όλα

Εβαλα να κάνω σάλτσα ντομάτας γιατί μου έφερε η μητέρα μου 3 κιλά ντοματίνια από τη χαλκιδική

Μαγείρεψα το αγαπημένο της μικρής μακαρόνια με κιμά κ φάγαμε αργά

Επλυνα όοοοολα τα πιατικά κατσαρόλια μετά

Εβαλα τη μικρή να χαλαρώσει λίγο στο κρεβάτι της

Έκανα μπανάκι κ ξάπλωσα για λίγο

Σηκωθήκαμε ετοίμασα τσάντα για το πάρκο με φρούτα κ σνακ για τη μικρή κ καφέ για μένα

Πήγαμε έπαιξε μας μπουγέλωσε με το παγούρι της χαχαχα γκρρρ :rolleyes:

Γυρίσαμε κατά τις 10, μπανάκι το μικρό γαλατάκι κ παραμύθι

Εβαλα πλυντήριο της μικρής τα ρούχα

Συμμάζεψα το σπίτι από τα διάφορα που ήταν στα πέρα δώθε

Εφτιαξα σαλατίτσα έφαγα

Και τώρα κάθομαιιιιιιιιιιι κ σκέφτομαι πια ταινία να δω ....:mrgreen: Είμαι νυχτοπούλι/βρυκόλακας καμιά φορά ..αν δεν πάει μιαμιση 2 δεν κοιμάμαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...